ראש ממשלה מחליפים רק בקלפי?

 (צילום: amos ben gershom - laam)
amos ben gershom - laam

1

בחודש מרס 2015 הושבעה הכנסת ה-20 לכהונה עד נובמבר 2019.

2

בסוף 2018, הבין החשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים במספר תיקים, שעם כל חוסר הכבוד למנדלבליט על שבירת שיאי מריחה, עומדת להתפרסם החלטת הפרקליטות והיועמ"ש להעמידו לדין, כולל פרסום החשדות החמורים שיהיו הבסיס לכתבי האישום.

3

לאור הנ"ל, רץ החשוד העיקרי והקדים את הבחירות לכנסת מנובמבר 2019 לאפריל! כן, ראש ממשלה מכהן מקצץ לעצמו את הקדנציה ושולל מעצמו שבעה חודשי שילטון ללא בחירות!

וכל זה אך ורק כדי לעצור את הודעת היועמ"ש ולמנוע פרסום כתב החשדות החמורים ותמצית הראיות הרבות המבססות את החשדות. בקואליציית השחיתות כולם צייתו לשליט ואף אחד לא שאל למה מקצרים לעצמם שבעה חודשים בשילטון.

4

בחבורה הסובבת את החשוד לא נמצא, כרגיל, אפילו אחד שישאל, יערער, שלא לדבר על להתנגד – למהלכי החשוד, שנועדו אך ורק לנסיון המשך המלטות מהדין. קואליציה שלמה של משת"פי שחיתות שיתפה איתו פעולה, אפילו במחיר קיצור כהונת עצמם בכנסת ובממשלה בשבעה חודשים ויציאה למערכת בחירות, אך ורק לטובת האינטרס המושחת של השליט.

5

מיד עם ההחלטה על הבחירות זעק החשוד שלא יעלה על הדעת להגיש נגדו כתבי אישום בדיוק בזמן בחירות (שהיו אמורות להיות רק בנובמבר 2019)! ואפילו לא לקיים את השלב המקדים של שימוע. יש לדחות הכל!

היועמ"ש הידידותי מאוד לחשוד שמינה אותו, הסכים מיד להסתיר מהציבור את פירוט ממצאי החקירות עד אחרי הבחירות (לפחות) ובכך לסייע לחשוד להמשיך להונות את הציבור כאילו "אין כלום". להחלטת ההסתרה הזאת של ערימות הכלום בידי היועמ"ש, היתה השפעה על מערכת הבחירות, כפי שרצה החשוד.

6

מיד לאחר הבחירות, החשוד החל בתרגילי מילוט חדשים, בצורת אי לקיחת חומרי החקירה כדי להתכונן כביכול לשימוע (אפילו כאשר החומרים נשלחו לפרקליטיו עם שליחים), והכל כדי לדחות שוב את השלב הבא בדרך לכתבי האישום ולמשפט, השימוע.

7

כשהבין החשוד שהבריחה מהחומרים לא תסייע לו לברוח לנצח, הורה לפרקליטו לקבל את החומר ומיד אחר כך, ביקש לדחות את מועד השימוע בעוד… שנה! הנימוק: יקח לפחות שנה שלמה לעבור על ערימות ארגזים מלאים ב… כלום!

8

היועמ"ש דחה את השימוע שוב במספר חודשים, עד לאוקטובר 2019.
יש לציין שלא בטוח בכלל שהחשוד יממש את זכותו לשימוע, מסיבות שנות שאינן מטיבות עם חשודים במקרים מעין אלה (ראו אולמרט והויתור על שימוע, באמצעות עו"ד נבות תל צור שגם ייצג את החשוד הנוכחי).

9

אל תופתעו אם החשוד יודיע על ויתור על שימוע רק ברגע האחרון, אבל בינתיים, השימוע הוא תירוץ טוב לדחיות ועוד דחיות. מה בוער בדרך האפשרית למעשיהו?

10

היועמ"ש נעתר גם לבקשות החשוד לא לפרסם פרטי ממצאים ועדויות על החשדות עד אחרי הבחירות באפריל, ולא ברור מדוע ממשיך להסתיר אותם מעיני הציבור גם אחריהן (מעבר לנאמר בקווים כלליים ב'כתב החשדות').

11

חשוב לדעת ולא להתבלבל: העובדה שלגוש תומכי החשוד היו רק 60 ח"כים בסופו של דבר אינה הסיבה להליכה לבחירות נוספות באוקטובר. זאת לא הפעם הראשונה שלמועמד להרכיב ממשלה יש 60 תומכים אבל אין 61. מקרה כזה היה כאשר פרס בראשות 'המערך' (עם 44 מנדטים ) גבר על שמיר בראשות 'הליכוד' (41 מנדטים) אבל היו לו רק 60 תומכים בכנסת. מה קרה אז? ממשלה 'עבודה' – 'ליכוד' (ועוד מפלגות).

מאז, היו מקרים נוספים של ממשלות עם שתי המפלגות הגדולות, המכונות ממשלות "אחדות".

12

גם הפעם, יכלה לקום ממשלה על בסיס 'ליכוד' – 'כחול לבן' (ומפלגות נוספות) עם קואליציה גדולה במיוחד. אז מדוע לא ניתן? כי הפעם מרכיב הממשלה הוא חשוד עתיר תיקים פליליים שמפלגות האופוזיציה הבטיחו – כראוי – לא להצטרף לממשלתו רגע לפני הגשת כתבי אישום. הפסילה המוצדקת היא אישית, לא מפלגתית.

בגלל זה החשוד לא יכל לפתות את גבאי והעבודה אפילו עם ארבעה תיקים (למפלגה עם 6 מנדטים בלבד!) כולל האוצר, ראשות ועדות, ביטול חוקים מחסלי דמוקרטיה ועוד, ולהרכיב בקלות קואליציה, עם או בלי 'ישראל ביתנו'. כי בתור חשוד/נאשם נמלט, הוא פסול. כך הבטיחו במפלגות האופוזיציה לבוחריהם וקיימו. אפילו עריק/ה אחד/ת בודד/ת לא הצליח החשוד ללקט ממפלגות האופוזיציה למרות כל המאמצים והפיתויים.

לו היו מתקבלות תוצאות זהות כאשר בראש הליכוד עומד לא חשוד ולא נאשם, היתה קמה בקלות ממשלה תוך זמן קצר, עם תמיכה גדולה מאוד בכנסת.
אך מאחר ומרכיב הקואליציה פסול בצדק על ידי כמחצית הכנסת, היכולת להרכיב ממשלה היתה מוגבלת ביותר, וזאת התוצאה.

13

במהלך המו"מ להרכבת הממשלה, החשוד דרש מכל השותפות לתמוך בשינוי חוקים ושיריון חסינותו כדי להימלט סופית מלתת את הדין ומלהוכיח בבית משפט שלא היה כלום. בדיוק מה שהבטיח יום קודם מול כל האומה שלא יעלה על הדעת שיעשה.

14

הנ"ל חברות וחברים, הן הסיבות לכך שב-2019 אזרחי ישראל הולכים לשתי מערכות בחירות מיותרות לחלוטין תוך זמן קצר. לא אחת, שתיים! שליט מושחת שעומד בראש מפלגת משת"פים מפוחדים עד אימה ודממה, חסרי עקרונות וגבולות לחלוטין, וכך גם שאר מפלגות החבורה, "השותפות הטבעיות".

הוכח שוב שמדינת ישראל נשלטת מזה זמן רב על ידי חבורת עלי ביבי ושישים שודדים, פלוס מינוס. על הפלוס או המינוס הזה כל טירוף המערכות כולו. כי באמצעותו זומם החשוד לסלול את המשך דרך המילוט מהדין.

15

בשולי הדברים: המציאות משתנה ללא הפסקה – בכל תחומי החיים והקיום – וכך גם המושגים. המשמעות המעודכנת של המונח שמאלן בישראל 2019 היא: מי שמעז להמרות את פי השליט הנמלט מהחוק. כך הגיעו לקטיגוריה הזאת מרידור, ריבלין, כל הרמטכ"לים, רוב ראשי מערכות הביטחון בעבר ובהווה, ורבים אחרים שלא נשבעו אמוני חסינות לשליט.

אז לא משנה מה דעותיכם ועמדותיכם בשום עניין, אם אתם לא תומכים מושבעים, נרצעים ומשותקים עדי עד של הנמלט, אתם שמאלנים. ראו הוזהרתם.

16

תזכורת: כאשר ראש ממשלה לא נקרא ב. נתניהו אלא א. אולמרט למשל, לא מחכים עד להרשעתו החלוטה בבית המשפט העליון כדי להדיחו.
גם לא מחכים להרשעה בערכה נמוכה יותר כדי להדיח אותו
גם לא לתחילת משפטו
ולא להודעה על הגשת כתב/י אישום נגדו
גם לא לשימוע
גם לא להחלטת היועמ"ש והפרקליטות על כתב חשדות
גם לא לפרסום מסקנות המשטרה
ואפילו לא לסיום חקירת המשטרה.

כאשר לראש הממשלה החשוד לא קוראים ב. נתניהו, מאלצים אותו להתפטר – באופוזיציה ובקואליציה – כבר בתחילת החקירות נגדו. לפחות, כך היה פעם. זכרו את הימים הרחוקים ההם, וספרו יום אחד לילדכם שכך היתה נראית מדינת ישראל לפני נתניהו. אם הטירוף יימשך עוד, לא בטוח שיאמינו לכם.

דתל"ש חילוני, ארגנטינאי טבעוני ומערער סידרתי על הסדר הקיים מתוך אמונה מפוקפקת באפשרות להשאיר אחרינו פחות בלגאן ממה שמצאנו כשהגענו. מחבר הספר 'בועה בקרקעית הים', גרוש ואב לשני בנים

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 916 מילים
כל הזמן // יום שלישי, 28 במאי 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־235 ללחימה ● 125 חטופים עדיין בעזה

דיווח: המודיעין הישראלי עקב אחרי כרים קאן עד לאחרונה, נתניהו היה ״אובססיבי״ לנושא

מוקדם חותר פורסם בגרדיאן הבריטי כי כששימש כראש המוסד, יוסי כהן איים על התובעת בבית הדין הפלילי בהאג בניסיון להניא אותה מלחקור חשדות שלפיהן ישראל ביצעה פשעי מלחמה ● המפכ"ל: "אעמוד כחומה בצורה מול הניסיונות להכניס שיקולים פוליטיים למשטרה" ● המשטרה עיכבה את איתן אורנשטיין ואפי נוה לחקירה בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים

עוד 30 עדכונים

בין תחקיר "המקור" לדוח מבקר המדינה, משרד התחבורה עובר את אחד השבועות הקשים בתולדותיו ● לפי דוח המבקר בנושא הקטל בכבישים, ב־27 מדינות באירופה מספר ההרוגים בתאונות דרכים קטן בעשור האחרון ב־22%, בעוד שבישראל הוא עלה ב־16% ● אם ראש הרלב"ד לשעבר היה מביא לרגב קולות, אולי זה היה נראה אחרת

עוד 1,161 מילים
אמיר בן-דוד

פרופ' משיקגו החליטה לפרוש בגלל אנטישמיות

ריאיון ברברה ג'יי ריסמן הרגישה שכיהודייה היא לא יכולה לשאת יותר את האווירה הרווחת בקרב חברי הסגל של אוניברסיטת אילינוי אחרי 7 באוקטובר ● עמיתיה אומרים לה בסתר שהיא צודקת ● בריאיון לזמן ישראל היא מציירת תמונה קשה של האקדמיה האמריקאית: "אנטישמיות לא נחשבת לאחד מאותם 'איזמים' שהאוניברסיטה צריכה לדאוג לגביהם"

עוד 870 מילים

האם מבנה והרכב הפיקוד העליון בצה"ל צריכים להשתנות?

האם למבנה הפיקוד העליון בצה"ל, שהוא מאוד ריכוזי, יש תרומה למה שקרה בשבעה באוקטובר 2023 ולחוסר המוכנות של צה"ל למלחמה ולנגזרותיה?

מבנה הפיקוד העליון בצה"ל לא השתנה מאז הקמתו של צה"ל, עם הכרזת העצמאות.

יחיאל גלבוע הוא ד"ר לפילוסופיה של המדע ומהנדס פעיל בתעשיה הבטחונית והאזרחית שנים רבות. מודאג מאוד מתהליכי ההקצנה, הפילוג, הפערים הכלכליים ההולכים ומתרחבים, ומשחיקת הדמוקרטיה בשנים האחרונות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
ברור שיש לבנות את הצבא מחדש. בנוסף, מאז דדו, כל הרמטכלים באו ממטכל/צנחנים/גולני. הם חושבים ויודעים רק מבצעים מיוחדים, קומנדו, שיש להם השפעה נקודתית. אין להם מושג בגייסות, לחימה כצבא ועו... המשך קריאה

ברור שיש לבנות את הצבא מחדש. בנוסף, מאז דדו, כל הרמטכלים באו ממטכל/צנחנים/גולני. הם חושבים ויודעים רק מבצעים מיוחדים, קומנדו, שיש להם השפעה נקודתית. אין להם מושג בגייסות, לחימה כצבא ועוד. רמטכלים מהשריון מבינים פי כמה את מהות הפעלת הגייסות והאוגדות.

עוד 1,510 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

פעילות "נמל עזה" רצופה בתקלות – וארה"ב מתקשה לעמוד במשימה

שורה של תקלות ואתגרים ימיים כמו היסחפות ספינות מקשים על ארה"ב לעמוד ביעד היומי של העברת 150 משאיות סיוע לפחות לרצועת עזה ● האמריקאים טוענים כי העברת הסחורות לא נפגעה אבל האירועים ממחישים עד כמה התוכנית מסובכת וקשה לביצוע ● לדברי הפנטגון, המבצע אמור להימשך עד ספטמבר ● פרשנות

עוד 573 מילים

כן, דווקא עכשיו הזמן לדבר שלום

יהיו שיאמרו שזו חוצפה. אחרים ינידו ראשם בתחושת תסכול, ויהיו שיניפו את כף ידם בתנועת ביטול מזלזלת מלווה בכעס. "עכשיו? זה הזמן? כשהחיילים שלנו נלחמים בשוחות, נפצעים או חלילה נהרגים? זה הזמן לדבר שלום? עם מי לעזאזל?", יסכמו במבט שמבקש לומר: תסתכלו על המנותקים האלה.

אז זהו, ארגוני השלום הישראליים והישראליים-פלסטיניים מתכנסים היום (יום ג', 1.7), כשהשיא מתוכנן לאחד ביולי באצטדיון יד אליהו, כדי לומר: דווקא עכשיו! דווקא במלחמה שנמשכת כבר שמונה חודשים אנחנו כאן כדי לדבר שלום. למצוא את הנוסחאות שירפאו את המחלה הממארת הזו, שמפילה חללים בתוכנו כבר 76 שנה.

פאר לי שחר היא עיתונאית, חברה בוועד המרכזי של מפקדים למען בטחון ישראל, בוועד הפעיל של אמנסטי ישראל, בוועד של מדרשת אדם, ופעילת שלום בתנועת נשים עושות שלום, והיא שרת ההסברה בממשלת השיקום - ממשלת הצללים הלאומית. הייתה עורכת, כתבת ומגישה בקול ישראל במשך 25 שנה. יש לה ותק של עשרות שנים בתקשורת - בגלי צה"ל (ככתבת הראשונה ביומני החדשות) וככתבת מדינית ופוליטית בעיתון חדשות ועל המשמר.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 433 מילים ו-2 תגובות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

עקורים

ארה"ב מבקשת להרגיע כמה שיותר חזיתות עד לבחירות בנובמבר

ארצות הברית רוצה להימנע ממלחמה אזורית ולכן מבקשת מאיראן להוריד את המתח במזרח התיכון ככל הניתן ● ההערכה היא שארצות הברית מבקשת להרגיע כמה שיותר חזיתות בחודשים הקרובים כדי שלא להפריע לקמפיין הבחירות המורכב של ביידן ● איראן, מצידה, נכנסה לתקופת אבל וחישוב מסלול מחדש של מבנה ההנהגה, ולא ברורה ההשפעה המיידית של האירוע הזה על פעילותה האזורית ● פרשנות

עוד 793 מילים

אי החזרת העובדים הפלסטינים היא פתח לשחיתות ולניצול

פלסטינים מורשים לעבוד בהתנחלויות ובקו התפר – אבל לא בישראל ● במקום להחזיר אותם בהדרגה לתוך הקו הירוק, הממשלה הכפילה פי שלושה את מספר קבלני כוח האדם שיביאו עובדים מחו"ל ● ההחלטה פותחת פרצה ענקית להון שחור, שחיתות והעסקה נצלנית ● יו"ר ועדת העובדים הזרים: "עד מתי האנרכיה תמשיך ללוות אותנו?"

עוד 970 מילים

השמרנים צפויים לספוג תבוסה קשה בבחירות שעליהן הכריז במפתיע ראש ממשלת בריטניה ● סונאק מקווה שהבריטים ייטו לו חסד בעקבות השיפור במצבם הכלכלי, אבל אם הוא באמת ינצח – זו תהיה אחת ההפתעות הגדולות ביותר בתולדות הפוליטיקה הבריטית ● בניגוד לממשלת ישראל, הבחירות הוכרזו למרות פיגור בסקרים וללא משיכת זמן והיאחזות נואשת בעטיני השלטון ● פרשנות

עוד 1,188 מילים

מירי רגב זה רק סימפטום

ב־2002 נחשף כי סגנית השר נעמי בלומנטל שכרה סוויטות לפעילי ליכוד, כדי שיסייעו לה בבחירות הפנימיות ● ליד השרה מירי רגב ומעלליה, נראית העבירה של בלומנטל כמו בדיחה מינורית ● מה שעצוב בכל סיפור המערכת המושחתת הזו הוא שהמערכת לא משתנה, או בעצם משתנה לרעה ● אפשר לפרק את השחיתות רק בדרך אחת: בחירה של חברי הכנסת בקלפי ● פרשנות

עוד 1,061 מילים ו-4 תגובות
היום ה־234 ללחימה ● 125 חטופים עדיין בעזה

השר פרוש הכניס את אשתו ושלושה מילדיהם להר מירון חרף האיסור לפקוד את המקום

לדברי שר ירושלים ומסורת ישראל, ארבעת בני המשפחה סייעו לו בעבודתו ובצרכיו האישיים ● חייל מצרי נהרג ואחרים נפצעו בחילופי אש עם כוח של צה"ל ליד מעבר רפיח ● הצבא הודיע שלפני התקיפה ברפיח העריך שלא ייפגעו גורמים שאינם מעורבים ● נתניהו: נעניתי חמש פעמים לפניות של צוות המשא ומתן להרחיב את המנדט שניתן לו ● בן גביר פועל להדיח את המפכ"ל מתפקידו

עוד 58 עדכונים

המונופולים "יגלו" לציבור שהם עושקים אותו

במשך שנה שר הכלכלה טרטר את אנשי משרדו במאבק משפטי מיותר נגד התאגידים הגדולים – הכול רק כדי להוכיח לציבור את המובן מאליו: הם עושקים אותנו ● מה שהוא לא עשה בזמן הזה זה לקדם חוק שיפרק אותם וימנע את אותו עושק ● פרשנות

עוד 713 מילים

באוצר דוחפים להעלאת מיסים, הפוליטיקאים חוששים לעסוק בכך ● המע"מ צפוי לעלות וגם המס על הדלק, במקביל הוטל מס חד־פעמי על הבנקים ● ההעלאות יממנו כ־18 מיליארד שקל מהוצאות המלחמה, המגיעות למאות מיליארדים ● יש מומחים שלא מתלהבים מתוספות המס ומציעים חלופות: הגדלת הגירעון, עיכוב פרויקטים, מיסוי הכסף הגדול – או שינוי מדיניות

עוד 2,557 מילים

ועדת האתיקה לא ממהרת לטפל בגוטליב

למרות הפנייה החריגה של ראש שב"כ רונן בר ליו"ר הכנסת וליו"ר ועדת חוץ וביטחון בחודש ינואר בעקבות חשיפת זהות עובדי שירות, לא נעשה דבר – גם לא בוועדת האתיקה, שממתינה לטענתה לבדיקה הפלילית ● בעבר, כשזה נגע לח"כים כמו זועבי וגטאס, הוועדה לא חיכתה להחלטת הרשויות ● פרשנות

עוד 717 מילים

מתברר שהנרטיב של נתניהו יותר חשוב לו מביטחון המדינה

ראש הממשלה חשף מיוזמתו מידע מתוך מכתבי האזהרה שקיבל מצה"ל במהלך 2023, למרות שרק שבועיים קודם לכן טען בתוקף כי לא ניתן לפרסם את המסמכים בשל "חשש לפגיעה ממשית בביטחון המדינה ובסודותיה" ● אבל כשנתניהו מרגיש מותקף, כל האמצעים כשרים ● בעקבות חשיפת מידע חלקי המשרת אותו בלבד, פנתה הבוקר עמותת "הצלחה" בדרישה לחשוף את התמונה המלאה ● פרשנות

עוד 734 מילים
היום ה־233 ללחימה ● 125 חטופים עדיין בעזה

דיווח: הממשל האמריקאי שוקל הטלת סנקציות על פורעי חוק שתקפו משאיות שנשאו סיוע

סמל ראשון סהר סודאי (20), ששירת בחטיבת גבעתי, נהרג בקרב צפון הרצועה; סמל ראשון בצלאל צבי קובץ (20), ששירת בחטיבת כפיר ונפגע באורח קשה בשבוע שעבר בקרב בבית חאנון, מת מפצעיו ● צה"ל החליט להדיח משירות מילואים את החייל שאיים בסרטון שיסרב פקודה ● אלפים ניסו לעלות להר מירון חרף האיסור; המשטרה חסמה אותם, ועימותים התגלעו בין הצדדים

עוד 47 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה