תחנת דלק בבריטניה סגורה בשל מחסור בדלק, 28 בספטמבר 2021 (צילום: AP Photo/Frank Augstein)
AP Photo/Frank Augstein
משבר האנרגיה העולמי מוכיח:

ביטחון אנרגטי מתחיל בהתבססות על אנרגיה מתוצרת עצמית

יש מי שרוצים שנאמין שמשבר האנרגיה הגלובלי נובע מכך שאי אפשר לסמוך על האנרגיות המתחדשות ● צריך לקוות שמנהיגי העולם, שיתכנסו בקרוב לועידת האקלים בגלאזגו, לא יבלעו את הספין הזה

עוד 689 מילים ו-1 תגובות
כל הזמן // שבת, 23 באוקטובר 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

דיווח: במשרד הבריאות ממליצים שעד חודש דצמבר לא תתאפשר כניסת תיירים מרוסיה

תיירים משאר מדינות העולם יוכלו, ככל הנראה, להיכנס לארץ כבר בחודש הבא ● גורם ביטחוני: ישראל עדכנה מראש את ארצות הברית, שתכריז על שישה ארגונים פלסטיניים כארגוני טרור, אולם המידע לא הגיע למשרד החוץ האמריקאי ● אחרי צאת השבת - פוטין ובנט קיימו שיחה נוספת, שבה הזמין נשיא רוסיה את ראש הממשלה לביקור בסנט פטרבורג; הלילה ישוב בנט ארצה מביקורו בסוצ'י

עוד 24 עדכונים

אם תנ"צ שומר יצא למלחמה במפגינים, אולי כדאי לקחת לו את הנשק

העדות של תת ניצב עופר שומר בהגנתו על סגן ניצב ניסו גואטה, אשר נאשם בתקיפת מפגין וצלם עיתונות באוגוסט 2020 במחאת בלפור, היא הצצה מתחת למכסה המנוע של מכונת האלימות המופרעת של משטרת ישראל.

העדות של תת ניצב עופר שומר בהגנתו על סגן ניצב ניסו גואטה, אשר נאשם בתקיפת מפגין וצלם עיתונות באוגוסט 2020 במחאת בלפור, היא הצצה מתחת למכסה המנוע של מכונת האלימות המופרעת של משטרת ישראל

את הסרטונים של ניסו גואטה בפעולה בבלפור כולנו ראינו. רובינו זוכרים את התקריבים עם האצבע המיומנת שלו לוחצת על העורק הראשי של מפגין, מונעת הגעה של חמצן למוחו.

חלקנו וודאי גם זוכרים שלא הסרטונים והתמונות, וגם לא הבקשות והתלונות הרשמיות, הצליחו למנוע מניסו גואטה להמשיך להטיל אימה על מפגינים ומפגינות בבלפור, שבוע אחר שבוע, גם אחרי התקיפות שתועדו.

בכך נורמל הרעיון שמשטרת ישראל היתה נוכחת בהפגנות – לא כדי לשמור על המפגינים או אפילו על הסדר הציבורי, אלא כדי לשמור על ראש הממשלה דאז. וזה למרות ששמירה על ראש הממשלה זה תפקיד השב״כ בכלל.

לפי הדיווח של ג׳וש בריינר, השופטת עינת רון אמרה לשומר בשלב מסויים שהוא ״מתאר את זה (המחאה) כמו מלחמה״ ושומר השיב ״זו היתה מלחמה״.

אם זו מלחמה, מי היו האויבים שומר?

על פי המכון לדמוקרטיה, כ-10% מהציבור בישראל השתתפו לאורך השנה במחאת בלפור, שהביאה להחלפה לא אלימה של השלטון בישראל אחרי שנתיים של חוסר יציבות פוליטי חסר תקדים.

גברים, נשים וטף יצאו לרחובות עם דגלים ושלטים, בכל הארץ, שבוע אחר שבוע, במחאה עממית שביקשה שנאשם בפלילים לא ינהל מדינה במצב חירום תוך ניגוד עניינים.

לא התקיפות שתועדו או התלונות הרשמיות – מנעו מגואטה להמשיך להטיל אימה על מפגיני בלפור. כך נורמל הרעיון שמשטרת ישראל נוכחה בהפגנות – לא כדי לשמור על המפגינים או על הסדר הציבורי, אלא על רה"מ דאז

וזה, אגב, לא דבר כל כך זר למדינה הצעירה שלנו, שהרי מחאה עממית הביאה להתפטרות של גולדה וגם של בגין. לחץ ציבורי הביא להתפטרות של רבין ושל אולמרט. התגובה האזרחית הכי טבעית ובריאה בדמוקרטיה, אפשר לומר אפילו מסורת ישראלית, הוגדרה בפי קצין משטרה בכיר על דוכן העדים כ״מלחמה״.

במלחמה, בדרך כלל כח חמוש נלחם נגד כח חמוש אחר. ניסו גואטה ועופר שומר ושוטרים אחרים בהחלט הגיעו חמושים בנשק קטלני למלחמה וגם עברו הכשרות שהפכו את גופם לנשק קטלני, כפי שהעידה היטב האצבע של גואטה על העורק הראשי. נגדם, ב״מלחמה״ של שומר, עמדה אוכלוסיה אזרחית.

האם אחרי 54 שנות כיבוש ותרבות של דה-הומניזציה, כוחות הבטחון בישראל שכחו כליל מה זו מלחמה אמיתית? האם הם באמת מאמינים שניתן לכנות מצב שבו שוטרים חמושים דופקים מכות לקשישות וצעירים לא חמושים ״מלחמה״?

המשפט הזה הותיר אותי, למרות כל מה שחוויתי וכל מה שאני יודעת, המומה.

העדות של שומר אינה רק ביטוי מזוקק של ההתקרבנות כאידאולוגיה שמכשירה אלימות ברוטלית. היא גם חושפת רבדים של פרנויה לכאורה. למשל הוא מצוטט אצל ג׳וש בריינר בהארץ אומר:

״היו גם אנשים שניהלו אסטרטגיה אלימה…היו סרטונים שלהם מתדרכים כשהם אומרים במפורש: 'שימו את הזקנות והזקנים קדימה'. אכן היה סרטון אחד שנשמע בעיקר כמו בדיחה חסרת טעם ומביכה. איפה המוני הסרטונים שתומכים בעדות המבהילה של שומר?

והוא ממשיך:

״היו שם מומחים בנושא תודעה שהביאו הרבה ידע מהצבא – אנשי סיירת מטכ״ל – למשל הפסיכולוג של סיירת מטכ״ל שהוביל חלק מההפגנות״.

במלחמה, בד"כ כח חמוש נלחם נגד כח חמוש אחר. ניסו גואטה ועופר שומר ושוטרים אחרים הגיעו חמושים בנשק קטלני למלחמה ועברו הכשרות שהפכו את גופם לנשק קטלני, כפי שהעידה האצבע של גואטה על העורק הראשי

איפה כל המטכ״ליסטית השושואיסטים ״מומחים בנושא תודעה״, מלבד במוחו הקודח של מי, שכמו דון קישוט ראה בדגלים טילים, שמע בזמבורות פגזים ונלחם בהם ב״מלחמה״?

בעדות שבאה להגן על התקיפות של גואטה באוגוסט 2020 שומר מסביר:

״אנו יודעים בוודאות שרצו לפרוץ לבית ראש הממשלה…דבר כזה היה עלול להוביל לאירוע כמו שקרה בגבעת הקפיטול״.

הפריצה לקפיטול קרתה ב-6 לינואר 2021.

מהעדות האנכרוניסטית של שומר אפשר לדמיין שבאוגוסט 2020 הוא טס לעתיד במכונת זמן ל-8 לינואר 2021, צפה במהדורות החדשות שהשוו ״ניסיון פריצה לבלפור״ לאירוע הקפיטול שהתרחש יומיים לפני כן, תוך התייחסות להפגנה בבלפור שקרתה בכלל ב-2 לינואר (ולא עניינה אז את התקשורת משום מה).

בהפגנה זו נעצרו מפגינים ושוחררו למחרת אחרי שבית המשפט קבע שלא ניסו לפרוץ לבית ראש הממשלה. ואז, אחרי שצפה במהדורת החדשות בעתיד, חזר בזמן שוב לאוגוסט 2020 ולחש באוזנו של ניסו גואטה שאם לא יתקוף מפגין וצלם עיתונות באלימות לעיני כל ובאופן חסר רסן, אז יהיה לנו גם אירוע קפיטול (שעוד לא קרה כאמור) עוד 5 חודשים. אבל בהיעדר מכונת זמן כזו, קשה להבין איך הדברים קשורים.

מצד שני, משטרת ישראל סברה שיש לה מכונת זמן גם כאשר טענה בבית המשפט שאמיר השכל נעצר אחרי שמפגינים חסמו את הכביש ואף הביאו סרט להוכיח זאת, אבל לא שמו לב שבסרט הערוך שהוצג כהוכחה נותרה חותמת זמן, שהוכיחה כי סדר הזמנים הפוך: ההפרעה המצולמת לא גרמה למעצר אלא נעשתה בעקבותיו. אז או שבוצע שם מעצר קוונטי, או שמשטרת ישראל שיקרה ופיברקה ראיות.

העדות הביזארית של שומר מסתיימת במה שאפשר לכנות רק כתיאוריית קונספירציה: ״בעיני, כתב האישום נגד ניסו הוא חלק משרשרת ההרתעה נגד משטרת ישראל״. מסתבר שיש ״שרשרת הרתעה״ נגד משטרת ישראל. לא ידעתי.

האם מח״ש הם חלק מאותה "שרשרת הרתעה"? הפרקליטות גם? הם עובדים יחד עם ה״פסיכולוגים מסיירת מטכ״ל, מומחים בנושא תודעה״? אולי גם אנשי הלטאה? האם זו הסיבה שמתרחשת ״מלחמה״? האם זה קורה בעתיד או קרה בעבר?

קשה לדעת. עדות ה״מלחמה״ הקישוטית של שומר אמנם מילאה את מחסניות העובדות האלטרנטיביות של ח״כ נתניהו ועמית סגל (עדות של מפקד משטרה בכיר שהוא גם צד בענין, הפכה אצל נתניהו ל"עובדות" ש"מוכיחות"), אבל אולי כדאי לקחת לעופר שומר את הנשק בנתיים.

התקשורת הבטיחה שהימין בישראל יבצע ״אירוע קפיטול״ אחרי הבחירות. הסיתו נגד הימין. העובדות מוכיחות שדווקא השמאל היה זה שניסה לעשות זאת.

Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on Thursday, October 21, 2021

ניצן ויסברג, מרצה ויועצת למתודולוגיית חדשנות design thinking ופעילה חברתית בתחום החינוך. עבדה כפרופסור יועצת באוניברסיטת סטנפורד לפני שחזרה לארץ וגילתה שארצה שינתה את פניה. כיום היא חיה בהוד השרון עם אישה היקר וארבעת ילדיהם. Nitzan Waisberg is a design thinking specialist, lecturing and advising various organization. She is also a social and political activist in the field of education. She served as a Consulting Professor at the Stanford University d.school before returning to her homeland to find it almost unrecognizable. She lives in Hod-HaSharon with her husband and their four children.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 858 מילים

הטורבינה בקנטו סול'אוליו חזרה לייצר אנרגיה ירוקה – יותר ממאה שנה לאחר שהרמן איינשטיין הפך את הכפר לאחד הראשונים שהוצבו בו פנסי רחוב חשמליים ● מורשתו של אבי תורת היחסות חזרה להאיר את בתיהם של יותר מ־4,000 תושבי המקום

עוד 738 מילים

"בשביל מי יש לכתוב? בשביל מה יש לחיות?"

יומניו של הסופר היהודי הענק בין מלחמות העולם רואים אור בתרגום ראשון לאנגלית ● צוויג, שהתאבד ב־1942, מתגלה בכתביו כמי שחזה כבר בתחילת שנות ה־30 את העתיד לבוא ● עם עליית הנאצים לשלטון החלה בריאותו הנפשית להתדרדר והוא נדחק בהדרגה מהעולם דובר הגרמנית: "שפה שאיני יכול להשתמש בה"

עוד 2,027 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

השליח האמריקאי לענייני אנרגיה מנסה לקדם פתרון למשבר הדלק החמור בלבנון ● 7 מיליארד דולר: זה הסכום אותו הכניסה עד כה השנה איחוד האמירויות מהייצוא לאיראן ● תוכנית "מוסאלחה" של ממשלת מרוקו מעניקה ליווי פסיכולוגי לאסלאמיסטים קיצוניים ● השינוי בערב הסעודית מגיע לספרות ● השבוע לפני 48 שנים: משבר האנרגיה העולמי ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 844 מילים

אַתֶּם זוֹכְרִים אֶת הַשִּׁירִים

עכשיו באים?

בעקבות הפוגרום ההזוי שהתחולל השבוע בטדי, בו הוכו ונרמסו אוהדי הקבוצה שעודדו שחקן מוסלמי, בהם אשה נכה, יצא יו"ר מועדון בית"ר י-ם בהודעה חריפה. "אנחנו מוקיעים ושונאים את לה פמיליה" אמר, "אינכם רצויים במגרש".

ומה נגיד – נפל דבר בישראל. השתנו סדרי עולם עם הודעתו של אלי אוחנה. הדברים נאמרו בשם אומרם ומיועדים לסגור חשבון באופן הרמטי עם ארגון הטרור "לה פמיליה", ובהחלט צודקים אלי אוחנה ומשה חוגג. אבל עכשיו באים?

ומה נגיד – נפל דבר בישראל. השתנו סדרי עולם עם הודעת אלי אוחנה. הדברים נאמרו בשם אומרם ומיועדים לסגור חשבון הרמטית עם ארגון הטרור "לה פמיליה", ובהחלט צודקים אוחנה ומשה חוגג. אבל עכשיו באים?

בחודש מאי 2018 נכחתי באצטדיון טדי במשחק גמר הגביע בין בית"ר להפועל חיפה. הכניסה למקום היתה דחוקה ולחוצה והצטופפנו ביציע קטן. 3000 אוהדים אדומים מול צבא ביתר"י זועם בצהוב שחור. זה מעמד מאיים. התחושה באוויר הייתה אלימה, כאילו כל רגע עשויה להגיע איזו דחיפה, או דקירה. אפס ממלכתיות – בלב הבירה.

כמה דקות לפני שריקת הפתיחה נפרשה מולנו, מעל ראשיהם של אוהדי בית"ר שאכלסו את היציע המזרחי, כרזת ענק ובה נראה אדם גדול, עם סכין נוטפת דם ביד, רודף אחרי איזו דמות, והטקסט אמר משהו כמו – נלחמים עד המוות.

הזדעזעתי. אלה הסמלים שאתם צובעים איתם את היציעים? וזה לא נגמר שם. לאחר שהחלה המחצית השניה החלו להסתנן ליציע האדום אוהדי בית"ר עם חולצות של לה פמיליה על מנת להתגרות בקהל החיפאי, קהל מעורב, לפחות שליש ממנו ערבים.

דקות לפני שריקת הפתיחה נפרשה מולנו, מעל ראשי אוהדי בית"ר, כרזת ענק בה נראה אדם גדול, אוחז בסכין נוטפת דם, רודף אחרי דמות, כשהטקסט אמר משהו כמו – נלחמים עד המוות

ואמנם, האלימות שבאוויר הייתה טראומטית, מפחידה והעיבה קשות על המעמד הספורטיבי. אבל לא זו בלבד שניצחנו 3-1, מה שהיה גול אחד מעבר לחלומותי הוורודים, אלא שהנשיא דאז ריבלין גם מנע ממירי רגב, אשר יש שיאמרו שהיתה הדלק של לה פמיליה בעשור האחרון מטעמו של הנאשם, לעלות לכר הדשא לשירת ההמנון. 

רק לשם המחשת הפער – הפועל חיפה וקבוצת האוהדים שלה לא רק מעודדות שחקנים ערבים מזה שנים וחלק ניכר מאוהדיה הם ישראלים ערבים שרצויים ואהובים במגרש וביציע, אלא גם צובעות את המגרש בצבעי גאווה. קבוצת האם נרתמה בעבר לתמיכה בקמפיין לנפגעות אלימות מינית.

זה כמו דיבייט בין יריב אופנהיימר לצל. ואלי אוחנה יכול היה ליטול קורה מבין עיניו כבר אז. מדוע לא עשה זאת? למה חיכה עד היום עם ההודעה ה"דרמטית" הזו? האם היו כוחות שעודדו את לה פמיליה? איזה אינטרס היה להם לעשות את זה?

הגיע הזמן להתבונן במראה ולומר לעצמנו בקול רם חד וברור – הפשיעה הערבית קורית במסגרת החברה הישראלית, בין היתר בגלל ייצוגים כמו בית"ר ירושלים. היתכן שאוהדי קבוצה יכו את חבריהם ליציע רק משום שאלו עודדו שחקן מוסלמי? כמה עמוקה שטיפת המוח?

וכמו בבית"ר ירושלים לאורך השנים, כך גם הממסד הישראלי ברוב שבעים שנות קיומו, עודד את המגזר הערבי לפשוע, וביד השניה לא הותיר לו ברירה. הממסד הישראלי מעולם לא פעל על מנת לבנות תחושת שייכות אמיתית, שותפות גורל ומרחב מאוזן, אפילו למראית עין בלבד.

הפשיעה הערבית קורית במסגרת החברה הישראלית, בין היתר בגלל ייצוגים כמו בית"ר ירושלים. היתכן שאוהדי קבוצה יכו את חבריהם ליציע רק משום שאלו עודדו שחקן מוסלמי? כמה עמוקה שטיפת המוח?

המינוחים "הפשיעה בחברה הערבית" ו"לה פמיליה" שגורים בשפה שלנו כסמן לקבוצות שוליים שמטבען מעורבות יותר בפלילים, אך גם מגלם בתוכו את כל מה שבעייתי במשוואה. החברה הישראלית כל כולה נגועה בפשיעה לעומק ולרוחב, בין אם במימדי הסייבר, המשפט, המשטרה, המודיעין וכל יתר כוחות הבטחון.

אנחנו רואים את זה מול העינים בפרשת בריחת האסירים, והרפש שיוצא במסגרת זו ממסדרונות השב"ס. אין תחום בישראל שלא נגוע בפשיעה, בין היתר גם בספורט, והוא עוד השולי שבהם. כל זה מחלחל למרחב היום יומי בין הפרטים בחברה באופן טבעי. מי שמשלם את המחיר בסוף הם תמיד האזרחים הפשוטים, בשר תותחים ופיונים במלחמת קיום תמידית, שברוב המקרים הם אפילו לא יודעים שהם משתתפים בה.

הפשיעה בחברה הערבית קורית בתוך המרחב הישראלי, הומוגני ככל שירצה להיראות בעיני עצמו. בתל אביב צפון ודרום, ברמת גן, בסביון, בטח בירושלים ועמק חפר בשל הקרבה לקו הירוק, בטח ובטח בצפון ובדרום.

טיפה נצבט לי הלב לשמוע את עמר בר-לב ויואב סגלוביץ' נעים באי נוחות בראיונות. האמת שבצדק. חייבים להגיד את זה, משטר נתניהו הוא זה שטיפח את האלימות הלאומנית כמו גם את לה פמיליה, והם בעוונותיהם נאלצים כעת לנקות אחריו. מסופקני אם הם בכלל מבינים איזו עבודה עומדת בפניהם ולאלו עומקים הם עתידים לגלות שהפשיעה הזו הגיעה.

טיפה נצבט לי הלב לשמוע את עמר בר-לב ויואב סגלוביץ' נעים באי נוחות בראיונות. חייבים להגיד את זה, משטר נתניהו הוא זה שטיפח את האלימות הלאומנית כמו את לה פמיליה, והם נאלצים כעת לנקות אחריו

אין לי המלצות לפעולה, רק המון ביקורת על שנים ארוכות של הזנחה, שאת תוצאותיה מניתי בפוסט הזה. הקשר בין הפשיעה בחברה הערבית שגבתה השנה 102 קורבנות רצח לבין האלימות של "לה פמיליה" הוא, ששניהם כמו שני גידולי פרא שיצאו משליטה.

משטרת ישראל ישראל לא נדרשת לבדק בית אלא לקרצוף אורוות אינטנסיבי. מעל ראשה עומדת האשמות קשות, ביניהן היותה צינור העברת הנשק הבלתי חוקי המרכזי בין החברה הבטחונית לאזרחית. כמו כן העצורים בפוגרום בטדי קיבלו צו הרחקה לשלושה חודשים מהמגרש ושוחררו לביתם.

כפי שכוחות הבטחון העלימו עין ממה שקרה באצטדיון טדי לאורך השנים, כך קורה גם בחברה הערבית.

דפנה גלפז, אשת תכן, חוקרת תרבות ומנהלת קהילת צרכניות הקנאביס "נשים בירוק" 

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 822 מילים ו-1 תגובות
עודכן לפני שעתיים
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

האור המאובק בקצה המנהרה

הרע: הרכבת הקלה בגוש דן עברה בהצלחה נסיעת מבחן ראשונה, אבל כל הסימנים מראים שהתושבים ימשיכו לחיות בשנים הקרובות באתר בנייה ענק ● הטוב: לפעמים המאמצים לסייע לטבע לשרוד מניבים פירות. למשל עם צבי הנגב ● והטיפ: החורף מגיע, זמן לפתוח חלון

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
עוד 873 מילים ו-2 תגובות

ממשלת ספרד מחפשת את צאצאי השורדים שהציל "שינדלר הספרדי"

הוא הציל פי חמישה יותר יהודים מאוסקר שינדלר אבל מעטים מכירים את מעשי חסיד אומות העולם הדיפלומט אנחל סאנס־בריס ● כעת מנסה ממשלת ספרד לאתר את צאצאיהם של יותר מ־5,200 ניצולים כדי להוציא לאור את סיפוריהם

עוד 481 מילים ו-1 תגובות
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
לָהּ פָמִילְיָה 104

פרסום ראשון: מאמרו הגנוז של בעל טור ידוע ב"הארץ", שכותרתו "כולנו לה פמיליה" (סאטירה)

עוד 939 מילים ו-1 תגובות

ארה"ב דורשת הבהרות אחרי הכרזת גנץ על 6 ארגונים פלסטיניים כארגוני טרור

פגישת בנט–פוטין: חופש הפעולה בסוריה יישמר; רה"מ יישאר ברוסיה עד צאת השבת; אלקין: "הפגישה הכי אינטימית וחמה שאני זוכר בעשור האחרון" ● הורוביץ על ההסכם עם המתמחים: הכול נסגר, גם עם שר האוצר ● בממשלה נערכים: חיסון בני 5–12 – מתחילת דצמבר ● השרה שקד על הטענות שהיא פועלת נגד הממשלה: אף אחד לא ישתיק אותי‎

עוד 34 עדכונים

מבחינת נתניהו, אוחנה סיים את דרכו בליכוד

פרסום ראשון: בישיבת הליכוד הסוערת, שהקלטות ממנה הודלפו השבוע, הטיח דוד ביטן דברים קשים באמיר אוחנה ● "מי אתה בכלל?" צעק ביטן לעברו, "אתה רצת אחרי נתניהו והוא נתן לך תפקידים אז אתה קובע כאן משהו?" ● אוחנה היה בהלם. הוא הביט לעבר נתניהו וחיפש הגנה, אבל נתניהו שתק - והמסר הועבר לכל הנוכחים ● באותה ישיבה נתניהו גם סימן את מחליפו של אוחנה

עוד 705 מילים ו-7 תגובות

מנהל האכיפה בודק את העסקת השליחים בוולט

פרסום ראשון משרד הכלכלה בודק חשדות להפרות חוקי עבודה באופן העסקת השליחים בחברת וולט ● בבדיקה מעורבים רגולטורים נוספים, בהם ביטוח לאומי ● ייבדק גם המקרה שנחשף השבוע בזמן ישראל, על שליחים הנדרשים לשלם אלפי שקלים לקבלן שמנפיק עבורם תלושי שכר ● הסתדרות העובדים גם בודקת את הנושא ● כמה מהנפגעים נערכים לתביעה וקוראים ל"הפגנת זעם" מול משרדי וולט

עוד 749 מילים

בתוך חמישה חודשים בנט הספיק להצטלם עם ביידן, מרקל וא־סיסי ● ברקע הקשרים הקרובים של נתניהו ונשיא רוסיה – המבחן האמיתי של ראש הממשלה יהיה לצאת מהפגישה עם יותר מצילום משותף ● ובינתיים, מדינות במזרח אירופה מאמצות את המודל הישראלי: מפלגות מימין ומשמאל מתאחדות כדי להפיל את המנהיג הפופוליסטי ● פרשנות

עוד 820 מילים ו-1 תגובות

ראיון וואי מה הולך לבוא פה

עם שיר חדש והופעה ראשונה ב"בארבי" בשבוע הבא, אריה ואבשלום הספרי מרגישים בשלים לעלות שלב ● את ההרכב WC הם הקימו לפני כחמש שנים כמעט במחתרת, בלי יח"צ, ומאז צברו סביבם קהל נאמן שהלך עם המסר המחאתי שלהם עד להפגנות בבלפור ● "עד היום לא שיחקנו את המשחק. אבל מרגע שקבענו את ההופעה בבארבי, התחייבנו להיות מוזיקאים - עם כל מה שכרוך בכך"

עוד 2,945 מילים

כ-3,100 יחידות דיור יאושרו לבנייה בהתנחלויות בשבוע הבא

במקביל יאשר המנהל האזרחי לבנייה כ-1,300 יחידות דיור ביישובים פלסטיניים ● מנדלבליט: החקיקה שמונעת מנאשם להרכיב ממשלה - איננה פרסונלית ● מ-1 בנובמבר ישראל צפויה לאפשר לתיירים מחוסנים להיכנס אליה ● גל הירש הואשם בהעלמת מס מהכנסות של 6.1 מיליון שקלים ● מבקר המדינה: "בשבוע הבא אפרסם דוח ראשון מסוגו על ההתמודדות של ישראל מול משבר האקלים"

עוד 46 עדכונים

פרשנות סער מתקרב לבחירת יועמ"ש חדש. הפיצול יחכה

האוזר נבחר אתמול כנציג הכנסת בוועדה לאיתור מועמדים לתפקיד היועמ"ש, ולרגל הארוע הגיע שר המשפטים לראשונה לוועדת החוקה ● מדבריו שם עולה כי סער, שהכניס להסכמים הקואליציוניים את פיצול תפקיד היועמ"ש, כבר לא ממהר ליישם את הרפורמה הזו ועדיין בוחן אפשרויות ● אבל מדבריו גם ברור כי מי שסער יבחר לתפקיד, יצטרך להיות מוכן לאפשרות שיאבד סמכויות עוד במהלך כהונתו

עוד 865 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה