אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
טְרוֹל 107

הטרול הוא כבר לא תופעת רשת מגונה ומוזרה, אלא סטנדרט חדש של התנהגות אנושית מקובלת. ברוח אמרתו המפורסמת מ-1973 של הנשיא אפרים קציר - "כולנו טרולים"

עוד 1,061 מילים
כל הזמן // יום רביעי, 11 במאי 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

אמנות או נמות

עיר ואוּם בישראלאי אפשר לבקר באום אל-פחם ולא לשמוע על "הגלריה" - המוסד האמנותי שהוקם בעיר לפני כ-25 שנה והפך לגאוות המקום ● יוקו אונו הציגה שם ב-1999, במקום מוצגות תערוכות של אמנים יהודים וערבים, והאמנית רינה פלג מעבירה שם סדנאות קרמיקה לנשות העיר ● ראש עיריית אום אל-פחם: "הגלריה היא הרבה יותר מאלפיים מטר של אומנות"

עוד 2,093 מילים

פרשת דיסני מוכיחה - אנשים חושבים שלהט"ביות מדבקת

החוק בישראל אוסר על מחזירים בתשובה לפעול בבתי ספר וגני ילדים. זה רק לגיטימי אם הלך הרוח בציבור ייטה לאותו כיוון גם כשמדובר בתכנים להט"בים ולמסרים של קבלת האחר מבחינת מגדר ומיניות. אבל משום מה, כשמדובר בתכנים פטריוטיים, צבאיים או אחרים שמשרתים את המדינה – פתאום כל אינדוקטרינציה מתקבלת בברכה.

כל מי שמתעדכן תדיר במתרחש בעולם ודאי שמע על פרשת דיסני בפלורידה. המדינה החליטה לאסור תכנים בנושאי מגדר ומיניות במוסדות חינוך, בעיקר עד כיתה ג' (גיל 9). הורי הילדים אף יוכלו לתבוע מוסדות שיפרו את החוק.

מן הצד השני, חברת דיסני מתנגדת למהלך בכל אמצעי העומד לרשותה. בעקבות זאת פלורידה החליטה לבטל את הטבות המס של דיסנילנד בשטחה, שהתקיימו מאז 1967.

"דיסני" החליטה להתנגד להחלטת פלורידה – לאסור תכני מגדר ומיניות במוסדות חינוך – אז פלורידה ביטלה את הטבות המס של דיסנילנד בשטחה, שהתקיימו מאז 1967

דו-פרצופיות מתמשכת

מצד אחד ניתן להבין מדוע הורים, מחנכים ורבים מקרב הציבור לא רוצים שינחילו לילדים קטנים תכנים שאינם ראויים לגילם – דת, מיניות וכן הלאה. מצד שני, מספיק מבט אחד במתרחש בכמה מגני הילדים בארץ (וכנראה ברחבי העולם), כדי להבין שכל ה"דאגנות" הזו היא רק עלה תאנה רקוב. כי יש אינדוקטרינציות מסוימות, כך מסתבר, שנכנסות לגני ילדים ולכיתות הנמוכות באין מפריע.

לדוגמה – ברבים מגני הילדים מגדילים לעשות ומביאים מדי פעם חיילים וחיילות שידברו בפני הילדים, בדרך כלל ביום העצמאות. אף אחד לא יטען שמדובר במחזירים בתשובה או בלהט"בים, האומרים, חלילה, שזה בסדר להיות מי שאתה, אלא באינדוקטרינציות המשרתות את הנרטיב המיליטנטי של המדינה, וכאן מסתבר שהכול קביל. דוגמה נוספת היא טקס קבלת ספר תורה בכיתה ב' – האדרה רשמית לאחד מייצוגי הדת, כחלק מגוף הידע שילדים נדרשים ללמוד במסגרת מערכת החינוך הממלכתית שלהם.

בארצות הברית אין שום בעיה להתחיל את יום הלימודים בבית הספר בשירת ההמנון ובהצדעה לדגל. התכנים הפטריוטיים והצבאיים ייכנסו גם ייכנסו אל מוחם הרך של בני 9 ומטה, וככל הנראה יהיו הזרע הבראשיתי שיסייע להפוך אותם לחיילים וחיילות בעתיד.

אבל תוכן "להט"בי" שיעזור לקבל את השונה ואולי יסייע לאחרים להיות שלמים עם עצמם? עד כאן!

מי קובע מהו תוכן ראוי לילדים?

למעשה אפשר לטעון שכמעט כל תוכן לימודי הוא אינדוקטרינציה כלשהי במסווה:

  • שיעורי תנ"ך = הדתה
  • שיעורי אזרחות = פטריוטיות / לאומנות
  • שיעורי מתמטיקה ומדע = טכנוקרטיות

ועוד ועוד. הלך-הרוח הציבורי יכול לפנות לכאן ולכאן, אבל מי שקובע מה ייכנס ולא ייכנס לתכני הלימוד בגנים ובבתי הספר – הוא לא אחר מאשר משרד החינוך. הוא זה שאישר להציג תכנים צבאיים על ידי חיילים בגני ילדים, כמו גם תכנים להט"בים בבתי ספר על ידי עמותות כגון חושן. משרד החינוך הוא זה שגם החליט שמקומם של מחזירים בתשובה אינו יכול להיות בשטחי מוסדות חינוך.

התכנים הפטריוטיים והצבאיים ייכנסו אל מוחם הרך של בני 9 ומטה, ויסייעו להפוך אותם לחיילים וחיילות בעתיד. אבל תוכן "להט"בי" שיעזור לקבל את השונה ואולי יסייע לאחרים להיות שלמים עם עצמם? עד כאן!

הרי לא מדובר בחינוך מיני, שמסביר לילד מה עושים ואיך – אלא בחינוך להבנה שיש סוגים שונים של אנשים. אבל עיתונים ומובילי דעה רבים כגון ערוץ 7, סרוגים ואחרים – מנסים דרך קבע להטיל צל כבד על עמותת חושן וגורמים דומים אחרים, שמחנכים ילדים לסובלנות כלפי האחר (ובעיקר כלפי אחרים מבחינת נטייה מינית או מגדרית). הם קוראים לזה "להט"ביזציה" או "להט"ביסטן".

כל אותם "אנשי מוסר ודעת", שאין להם בעיה לחנך ילדים על ברכיו של נחש מדבר בגן עדן – שוכחים שכל התכנים ה"להט"ביסטנים" הללו אושרו מלכתחילה על ידי משרד החינוך, שלא מצא בהם טעם לפגם. כי לחנך לסובלנות ולקבלת האחר בחברה – זה כנראה המעשה הכי שפוי ואנושי שאפשר לעשות בימינו.

ולכל המתלוננים שאני "מעז" להשוות בין תכנים להט"בים לתכנים פטריוטיים-צבאיים – הרי לחלק ניכר מהאוכלוסייה "מותר" להשוות בין תכנים דתיים לתכנים פטריוטיים (כלומר הם מספיק חשובים כדי להכניס אותם למוסדות חינוך בצורת שיעורי תנ"ך, קבלת ספר תורה ועוד).

כל אותם "אנשי מוסר ודעת", שאין להם בעיה לחנך ילדים על ברכי נחש מדבר בגן עדן – שוכחים שהתכנים ה"להט"ביסטנים", המחנכים לסובלנות ולקבלת האחר בחברה, אושרו ע"י משרד החינוך

להט"ביות מדבקת

הסיבה העיקרית לכל הנושא הזה מתומצתת בטענה המגוחכת להפליא, לפיה להט"ביות מדבקת. לפיכך גם תכנים להט"בים בגנים ובבתי ספר יגרמו לכך ש"הילדים יידבקו" ויהפכו להיות "כאלה". זה אולי לא נאמר מפורשות, כי היום כבר יודעים לדבר בתחכום של זאב בלבוש כבש – אבל זה הסאב-טקסט שעולה מרוב הטענות נגד להט"בים.

אי אפשר למנות כאן את כל הממצאים המעידים שנטייה מינית ומגדרית הן מולדות ולא ניתנות "לרכישה" מהסביבה. אבל כן אציין דבר אחד: אם נטייה מינית עוברת מאחד לשני על ידי חינוך חיצוני, לא היו צריכים להתקיים להט"בים בכלל. התכנים ה"סטרייטיים" במוסדות החינוך ובבית ההורים היו אמורים לוודא את זה, לא?

נטייה מינית או מגדרית אינה דת, ואי אפשר להמיר מנטייה אחת לשנייה, במודע או שלא במודע. אם נדמה לכם שניתן להפוך להיות להט"ב מרצון, כמו שטוענים התומכים בטיפולי המרה ובחוקים משונים כמו בפלורידה – נסו זאת בעצמכם. אני מבטיח לכם, כמה שתתאמצו – לא תצליחו להיות מי שאתם לא.

אז אולי זה בהחלט לא לגיטימי להכניס נושאי מגדר ומיניות למוסדות חינוך עד גיל מסוים. אבל במקרה כזה – גם השחלת אינדוקטרינציות דתיות, פטריוטיות, צבאיות ואחרות בגנים ובבתי הספר אינה מהלך קביל, מאותה סיבה בדיוק.

עמית אדלר הוא איש דיגיטל, גרפומן בלתי נלאה, בעל תואר שני בפילוסופיה והיסטוריה של המדע

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 798 מילים

בזמן שממשלת ישראל נושאת עיניה בחרדה לעבר מועצת השורא בהמתנה להחלטתה האם רע"ם תצביע בעד פיזור הכנסת או לא, בליכוד פצחו במתקפת פייק ניוז על אנשי תקווה חדשה ובראשם זאב אלקין ● עידית סילמן, לעומת זאת, זוכה לאקסטרה חיבוק-ליטוף, עם ליווי צמוד של מירי רגב ● אבל בשורה התחתונה, זה לא משנה מה סילמן תעשה היום: את גורל הממשלה יכריעו חברי רע"ם ● פרשנות

עוד 1,128 מילים

רע"ם לא פורשת מהקואליציה: "נותנים הזדמנות נוספת"

עיתונאית בכירה מאל־ג'זירה נהרגה בחילופי אש במחנה הפליטים ג'נין; דובר צה"ל: "הם מסתירים את הגופה כי הם יודעים שאם נבדוק אותה נגלה שהיא נפגעה מאש פלסטינית"; בנט: מצפה מהפלסטינים לא לזהם את החקירה; גנץ: מהממצאים הראשונים – לא היה ירי לעבר העיתונאית ● מיכאלי תובעת את ריקלין בכ־300 אלף שקלים בגין לשון הרע: "התיר את דמה"

עוד 32 עדכונים

למקרה שפיספסת

גדעון סער נוטה להתפאר בכל הצעת חוק שהעביר בממשלה - אבל את הצעת החוק שתאפשר למשטרה לעקוב אחר כל אזרחי המדינה באמצעות מערכות צילום ביומטריות, שר המשפטים העביר ללא הגה ● סער יודע: מדובר בהצעת חוק לא פופולרית, קיצונית בהיקפה, שנתקלה בביקורת חריפה מכל גורם רציני העוסק בפרטיות - כולל הרשות הממשלתית להגנה על הפרטיות ● פרשנות

עוד 883 מילים

התיווך המצרי עצר הסלמה ביטחונית גדולה

מצרים ממלאת מאז תחילת גל האלימות והטרור הנוכחי תפקיד חשוב של תיווך בין ישראל לחמאס, והיא הצליחה למנוע עד כה התדרדרות המצב הביטחוני לסבב לחימה חדש ברצועת עזה. חקירת הפיגועים האחרונים שוב מגלה את מידת הרגישות הדתית של הפלסטינים לפגיעה בקדושת מסגד אל-אקצא. כל פגיעה כזו הינה דלק למדורת הטרור. ישראל חייבת להפיק את הלקח הדרוש.

ההיסטוריה חוזרת על עצמה, במיוחד בירושלים. גל האלימות והטרור הנוכחי, שהחל עוד לפני חודש רמדאן, נמשך ועל פי הערכות גורמי הביטחון בישראל הוא יימשך עוד זמן רב.

ההיסטוריה חוזרת על עצמה, במיוחד בירושלים. גל האלימות והטרור הנוכחי, שהחל עוד לפני חודש רמדאן, נמשך ועל פי הערכות גורמי הביטחון בישראל יימשך עוד זמן רב

שוב מסתבר כי לירושלים ולמסגד אל-אקצא יש תפקיד חשוב בהנעת גל האלימות הנוכחי, כפי שהיה בחודש מאי 2021 שהביא למבצע "שומר החומות" וכפי שהיה באירועי האלימות בחודש אוקטובר 2000.

מתחם הר הבית הינו אחד המקומות הרגישים ביותר במזרח התיכון בגלל קדושתו ליהודים, למוסלמים ולנוצרים, וכל אירוע חריג בו יכול להצית חבית חומר נפץ של אלימות. כך היה גם השנה במהלך חודש רמדאן.

על פי גורמי ביטחון בכירים בישראל, חקירת הפיגועים הרצחניים שהיו בעיר אריאל ובעיר אלעד העלתה שהמניע והמוטיבציה לשני הפיגועים האלה היו האירועים במזרח ירושלים, ובמיוחד במסגד אל-אקצא.

הרצון היה לנקום בישראל בגלל "הפגיעה בקדושת מסגד אל-אקצא". לכך יש להוסיף את קמפיין ההסתה האדיר של תנועת חמאס בעניין "מסגד אל-אקצא בסכנה" שמתברר כיעיל מאוד בהנעת מעשי טרור ואלימות.

למצרים היה תפקיד חשוב מאוד בהפחתת רמת האלימות ומניעת התדרדרות המצב הביטחוני לסבב לחימה נוסף בין ישראל לחמאס בגבול רצועת עזה.

הקשר של המודיעין המצרי הוא ישיר עם ראש המל"ל הישראלי אייל חולתא ועם ראשי חמאס והג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה.

מצרים נאלצה להפעיל לחץ מסיבי על חמאס לאחר ששוגרו כמה רקטות מהרצועה לעבר ישראל בעקבות האירועים בהר הבית. חמאס טען שמדובר בגורמים "סוררים" וכי הוא אינו עומד מאחורי הירי, אך המצרים לא קנו את גרסתו. מניסיון העבר הם יודעים שיש לו "קבלני משנה" שמבצעים עבורו את ירי הרקטות לעבר ישראל כדי לאפשר לו לשמור על מרחב הכחשה.

למצרים היה תפקיד חשוב בהפחתת רמת האלימות ומניעת התדרדרות לסבב לחימה נוסף בין ישראל לחמאס בגבול הרצועה. למודיעין המצרי קשר ישיר לראש המל"ל חולתא ולראשי חמאס והג'יהאד שם

מאז חודש מרץ האחרון הקשר הוא כמעט יומיומי נוכח ההתפתחויות השונות בשטח.

המצרים הבהירו באופן חד משמעי להנהגת חמאס כי יעצרו את עבודות השיקום של רצועת עזה מנזקי המלחמה האחרונה במקרה הצורך. את העבודות מבצעת חברה מצרית ביחד עם גורמים בינלאומיים.

על פי גורמים מצרים, התיווך המצרי הפחית מאוד את המתח בין ישראל לחמאס בעקבות הקריאות והאיומים בישראל לחסל את מנהיג חמאס יחיא סינוואר.

ארגון חמאס הפגין כלפי חוץ ביטחון עצמי ושלח את דוברו אבו עוביידה להזהיר את ישראל, אך למעשה הוא היה בלחץ גדול מהאפשרות הזו. הזרוע הצבאית של חמאס וגם הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי טענו כבר את המשגרים במאות רקטות כדי לשגר מטחים לעבר ישראל ברגע שיהיה ניסיון לפגוע ביחיא סינוואר, אולם המודיעין המצרי הצליח לפרק את מוקש ההסלמה האפשרית ללא פיצוץ.

הזרועות הצבאיות של חמאס והג'יהאד האסלאמי טענו כבר את המשגרים במאות רקטות לשיגור לישראל אם יהיה ניסיון לפגוע בסינוואר, אך המודיעין המצרי פרק את מוקש ההסלמה האפשרית ללא פיצוץ

העיתון "אל-קודס" דיווח ב-8 במאי כי  המתווכים השונים, ובראשם מצרים, העבירו מסרים לארגון חמאס מישראל, כי אין לה שום כוונה להסלים את המצב ברצועת עזה וכי היא מחויבת למגמה להוציא את הרצועה ממעגל האלימות כל עוד רצועת עזה שומרת מצידה על שקט.

ישראל גם הבהירה לחמאס באמצעות מצרים כי אין לה שום כוונה לחסל כעת את יחיא סינוואר וכי היא מבינה שכל ניסיון לחסלו יצית גל אלימות וירי רקטות מגבול הרצועה לעבר ישראל.

המשימה העיקרית של המודיעין המצרי היא למנוע את התדרדרות במצב הביטחוני, שתביא להתלקחות בגבול הרצועה ולסבב לחימה חדש ברצועה, שיוריד לטמיון את כל המאמצים המצריים בשנה האחרונה לשקם את רצועת עזה ביחד עם הקהילה הבינלאומית.

לפנינו עוד כמה תאריכים בעייתים שעלולים שוב להעלות את מפלס האלימות בירושלים ובהר הבית כמו "יום שחרור ירושלים", "יום הנכבה" ויום השנה למבצע "שומר החומות" אן כפי שחמאס מכנה אותו "מערכת חרב ירושלים".

ישראל חייבת להפיק לקחים מהאירועים האחרונים. החשוב בהם הוא לא להכניס שוטרים חמושים למסגד אל-אקצא עצמו. התמונות אלה של שוטרים בתוך המסגד עם נעליהם מטריפות את הפלסטינים. הם רואים בהן חילול של המקום הקדוש והשפלה דתית, אפשר גם לצור על המסגד מבחוץ ולעצור את המתפרעים המתבצרים בתוכו ברגע שייצאו מהמסגד. הם הרי לא יישארו שם לנצח.

ישראל גם הבהירה לחמאס באמצעות מצרים כי אין לה שום כוונה לחסל כעת את יחיא סינוואר וכי היא מבינה שכל ניסיון לחסלו יצית גל אלימות וירי רקטות מגבול הרצועה לעבר ישראל

ימים קשים עוד לפנינו וגם בפני מצרים עומדת המשימה החשובה למנוע מלחמה נוספת בין ישראל לארגוני הטרור ברצועת עזה.

יוני בן מנחם הוא חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מזרחן, עיתונאי, מנ"כל רשות השידור לשעבר, מרצה למזה"ת ותקשורת (צילום: דוד וינוקר)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 732 מילים
עודכן לפני 52 דקות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

מדינות מפותחות כבר קיצצו משמעותית את מספר הבגרויות

מורים חוששים כי הרפורמה שמובילה שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון, שבמסגרתה יבוטלו בחינות הבגרות במקצועות ההומניים ויוחלפו בעבודות, תוביל להזנחת הלימודים ולבורות ● אבל במדינות רבות התלמידים נבחנים בבחינות ספורות בלבד, בעיקר בשפות ובמקצועות הריאליים ● ויש גם מדינות שאין בהן בחינות בגרות בכלל ● מומחים לחינוך: יש בעיה עם בחינות הבגרות, אבל הרפורמה הזו אינה הפתרון

עוד 2,503 מילים

"האוקראינים עוברים תופת וזוועות שקשה לתאר, אנו צריכים לעמוד לצדם"

מייק אוונס מסייע לניצולי שואה יהודים באוקראינה כבר יותר מעשור ● מתחילת הפלישה הרוסית, האוונגליסט הציוני עוזר ליהודים רבים להימלט מאזורי הקרבות ● בריאיון לזמן ישראל הוא מסביר למה בחר לקשור את קמפיין התמיכה באוקראינה לרצח ג'ורג' פלויד ועל המהפך שעבר בקשר לראש הממשלה בנט: "אמרתי כמה דברים שלא הייתי צריך לומר"

עוד 2,008 מילים

התמונות החבריות של לפיד וגפני שיצאו אתמול מהכנסת הפתיעו רבים ● השניים, מתברר, בקשר טוב ועמוק מאז שגפני עבר צנתור בשנה שעברה ● אך למרות שהקרבה הזו הרגיזה את דרעי, אין בכך כדי להעיד על שום כוונה מצד יהדות התורה להצטרף לקואליציה ● וגם: מה עשתה עידית סילמן בישיבת סיעת ימינה? ● פרשנות

עוד 655 מילים

שר החוץ הירדני: לישראל אין ריבונות באתרים הקדושים בירושלים; זהו שטח כבוש

מועצת השורא טרם הכריעה לגבי צעדיה הבאים של רע"ם ● ועדת ביטחון הפנים אישרה את התקנות לקיום ההילולה במירון בשבוע הבא ● שגריר רוסיה בישראל עזב את ישיבת הכנסת לציון הניצחון על הנאצים בשל ביקורת שנמתחה על ארצו ● החלה חקירתו הנגדית של פילבר בידי פרקליטו של נתניהו, בן צור ● מבקר המדינה: מספר ההרוגים בתאונות בנייה בארץ כפול ממספרם באיחוד האירופי

עוד 54 עדכונים

יותר מעשרים שנה אחרי שפלשה לישראל, רופאים בכירים מ"שיבא" קובעים: העקיצה של נמלת האש הקטנה עלולה לגרום להתקף אלרגיה ברמה מסכנת חיים ● הגילוי, שפורסם בכתב העת "הרפואה", נחשף בזכות נער בן 15 מרמת גן, שהגיע שלוש פעמים לבית החולים עם התקף קשה ללא הסבר - עד שהצליחו למצוא את האחראית ● הנמלה כבר התנחלה במאות יישובים בישראל

עוד 986 מילים

9 במאי כך הרג פוטין את יום הניצחון על הנאצים

הניצחון במלחמת העולם השנייה קיבע את מעמדה של ברית המועצות - ובהמשך רוסיה - כמעצמת-על ● אולם כעת, אחרי מה שנראה כהפסד צורב במערכה נגד אוקראינה, רוסיה עשויה לאבד את התואר ● יוצאי בריה"מ שגדלו על מסורת ה-9 במאי, נמצאים השנה בדילמה האם יש בכלל סיבה לחגיגה - והאם בכלל ניתן לחגוג את הניצחון על הנאציזם, כשאירופה שוב במלחמה מול דיקטטור

עוד 2,459 מילים

דיווח: בר-לב והמשטרה מסכימים להגדיל ב-50 את מספר שומרי הווקף באל-אקצא

הכנסת דחתה את הצעות אי האמון נגד הממשלה; עידית סילמן וחברי סיעת רע"ם נעדרו מההצבעות, הרשימה המשותפת נמנעה מלתמוך בהן ● פינדרוס: החלום שלי - לפוצץ את בניין בית המשפט העליון; בהמשך אמר שדבריו היו מטפוריים ● סקר חדשות 13: רע"ם לא עוברת את אחוז החסימה ● דיווח: בפגישה שקיים בסוף החודש העריך בנט שהממשלה תיפול בתוך מספר שבועות

עוד 49 עדכונים

פסק הדין של מינץ תחת אש ויעבור כנראה לדיון נוסף בהרכב מורחב

החלטת בג"ץ משבוע שעבר להתיר גירוש תושבי מסאפר יטא שבדרום הר חברון נתקלה בביקורת משפטית חריפה מכל עבר ● בין המבקרים, מומחי משפט בינלאומי מכל הפקולטות בארץ, אשר תקפו את פסק הדין על השגיאות המשפטיות החמורות שלכאורה נכללו בו ● בשבוע הבא תוגש בקשה לדיון נוסף בהרכב מורחב ● אם חיות תאשר זאת, בית המשפט העליון רק ירוויח מכך ● פרשנות

עוד 777 מילים

שרשרת המזון המזיק

התקשורת וראשי מערכת הבריאות יצאו נגד שטראוס אחרי שזו כבר קיבלה על עצמה את מלוא האחריות לאירוע הריקול הענק ונראה שפועלת ברצינות לתיקון הנזקים ● קודם לכן, בימי שגרה, המוטיבציה של התקשורת והרגולטור להיאבק בתאגידי המזון המזיק הייתה הרבה יותר נמוכה - וממש לא במקרה ● פרשנות

עוד 843 מילים

9 במאי "המשטר הרוסי לא נפל מהמשטר הנאצי"

אחרי שנים ארוכות של חיים תחת משטר סובייטי מדכא, האזרחים בלטביה עדיין נושאים את הצלקות ומפחדים להיות המטרה הבאה במלחמה של פוטין ● שאול אדר ביקר בבניין הקג"ב בריגה ושמע על החקירות, העינויים וההוצאות להורג של מתנגדי המשטר ● רגע לפני חגיגות 9 במאי, בריגה נערכים לפרובוקציות של אזרחים פרו־רוסים ומייחלים לניצחון אוקראיני

עוד 2,317 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה