הרב מארק שנייר (מימין), הנשיא יצחק הרצוג ונשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן בארמון הנשיאותי באנקרה, 9 במרץ 2022 (צילום: באדיבות מארק שנייר)
באדיבות מארק שנייר
הרב מארק שנייר חושף בריאיון בלעדי לזמן ישראל:

"כך נוצר הקשר בין הרצוג וארדואן, שם, במשרדים שלי בבית הכנסת"

הרב מארק שנייר התפרסם במשך השנים כרב הסלבס ואנשי העסקים בהמפטונס, ולאחרונה כמי שיוצא ובא מארמונותיהם של השייח'ים במדינות המפרץ ● אולם השבוע הפתיע כשהופיע גם בארמון הנשיאותי באנקרה, בעת המפגש בין הרצוג וארדואן ● בריאיון לזמן ישראל הוא חושף כיצד יזם את השיחה הראשונה בין הנשיא הטורקי ונשיא ישראל ומה ארע בזמן מעצרם של בני הזוג אוקנין

עוד 956 מילים
כל הזמן // יום שלישי, 14 ביוני 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

ישראלים בטורקיה התבקשו לחזור, דיווח על ניסיון חטיפה שנכשל

הסופר א. ב. יהושע הלך לעולמו; הרצוג: "יצירתו תלווה אותנו לדורות" ● ההסתדרות הרפואית הודיעה על שביתה בת יומיים במחאה על תקיפת רופאה בבאר יעקב ● הנשיא ביידן יגיע לישראל בעוד חודש ● יאיר גולן כינה את נתניהו "מחלה ממארת", הליכוד התלוננה במשטרה ● רינאוי־זועבי: אני מקבלת איומים ברצח ממחנה "רק לא ביבי"

עוד 60 עדכונים

אייטם במורד החדשות

אחרי שבוע משפחתי מפעים בארץ אחרת חזרתי לארצי המסוכסכת. הימים ימי משפט נתניהו נגד אולמרט והסחי שיוצא משם על התנהלות המדינה תחת נתניהו יכול להטביע ספינות, אבל לא יזיז ולו שערה בודדת בקדקוד העיתונות, הר טרשים קירח.

חזרתי משבוע מפעים בחו"ל לארצי המסוכסכת. הימים ימי משפט נתניהו נגד אולמרט והסחי שיוצא על התנהלות המדינה תחתיו יכול להטביע ספינות, אבל לא יזיז ולו שערה בקדקוד העיתונות, הר טרשים קירח

חזרתי לחדשות כמו נרקומן פוליטי וגיליתי עולם מקביל ובו חדשות מקומיות שכמו שודרו בערוץ הקהילתי. משפטו של ראש ממשלה לשעבר החשוד בפלילים מתרחש כנראה בארץ אחרת.

זה לא עוד דיון משפטי שמשפחה מעורבת נחשפת בו. חלק מהפרטים אכן נשמעים בפעם המי יודע כמה (כאמור, לא בעיתונות, חלילה, כל מלחיה נרדמו כולם) וחלק עוד ייחשף בבוא העת, אלא שכאן מתגוששים שני ראשי ממשלה לשעבר. אחד מהם נהנה מכל רגע למרות שהוא בצד הנתבע וקרוב לוודאי ישלם. המחיר כנראה שווה לו. נתניהו הפסיד גם אם יזכה במשפט.

שני הראשים שהחליפו זה את זה בתפקיד מאפשרים לנו הצצה מבעיתה אך הכרחית לחדרי חדרים של שלטון נתניהו רב השנים. אולמרט לא צדיק, אבל פה הוא עושה צדק עם אחד המנהיגים ההרסניים שקמו כאן, ואם קרב הראשים שניטש ביניהם יעזור – תהא זו עבודת שירות שלו למען המדינה.

אולמרט מקצוען והוא מגיש את הנקמה חמה חמה, רותחת אפילו. יראה הציבור וישפוט. זה הרבה יותר מרכילות גרידא, זה מבט חודר למנגנון חסר אחריות. בבלפור ייסדה לעצמה משפחת נתניהו מטבחון, רק שיותר מיד אחת מנענעת את הקלחת הרותחת, ולא רק היד שבחרתם.

בית הקלפים הזה רשם פרקים מטורללים במיוחד. הילד יאיר שגדל לנו על הראש וידו בכל מינוי ומגנומטר, שלט בכל פרט בשלטון אביו, אך לעומק הבור התוודענו בעדות שלא תיאמן ובה תיאר חפץ איך הבן יורד על ארבע ונובח על אבא שהוא מלקק כחלונים, אם לא למעלה מזה. או מתחת.

הילד יאיר גדל לנו על הראש וידו בכל פרט בשלטון אביו, אך לעומק הבור התוודענו בעדות שלא תיאמן, ובה תיאר חפץ איך הבן יורד על ארבע ונובח על אבא שהוא מלקק כחלונים, אם לא למעלה מזה. או מתחת

אבל באולפנים רוטטים עיתונאים בעלבון מתקרנף על "הקרב המלוכלך", כאילו אחד משני האקדוחנים, נתניהו במקרה דנן, לא נכנס אליו בהכרה מלאה וידיעה ודאית שהעיתונות שוב תתייצב לצדו בזעזוע מזויף. אני כותבת את זה ויש לי בחילה מהטהרנים, לא מראש הממשלה ובעלה המרוט והילד המפונק אשר להם.
שמור אותי מצדקנים, פוליטיקאים וסתם אינטרסנטים, שתקנים, אזרחים מנומנמים ומעיתונאים שמועלים בתפקידם.

בעולם של עיתוזנות, טוב שהרשת מוליכה קולות מושתקים. העיתונות מתה ונולדה בטוויטר, במקום שיהיה בה מעקב מעמיק אחרי הריקבון שנחשף, מסוקר המשפט בעיקר ברשת.

זו עיתונות שכיבסה והלבינה את חטאיו בעקביות, מה לה ולמי שניהל חנות רהיטים ועבר לנהל מדינה מהארון, כי בנו ורעייתו לא מצאו אותו מתאים לאחריות כזאת, בכל זאת מדינה. כל עדות חושפת עוד פרט מהפאזל המוטרף.

עורך דינו של אולמרט מגיע בתום עוד יום קרב משפטי לאולפן בערוץ 12 והעיתונאים ירון אברהם ודפנה ליאל נועצים בו שיניים: זה משפט מלוכלך, הכל אישי, למה זה צריך לעניין את הציבור ולמה שאולמרט לא יתנצל ויגיע לפשרה.

עורך הדין מעמיד אותם על טעותם ומסביר שהנתניהוז סירבו לפשרה אבל ליאל ואברהם לא ממצמצים. "למה הזכרת על שרה והוודקה, מה הקשר?". עורך הדין מסביר שזו התביעה שהזכירה ולא הוא. שום התנצלות. הערוץ באו לעבוד את הציבור הנגעל.

העו"ד של אולמרט מעמיד אותם על טעותם ומסביר שהנתניהוז סירבו לפשרה, אבל ליאל ואברהם לא ממצמצים. "למה הזכרת על שרה והוודקה, מה הקשר?". העו"ד מסביר שזו התביעה שהזכירה ולא הוא. שום התנצלות

אני קוראת באי אמון איך הצדקת שלי יחימוביץ, עיתונאית לשעבר ובהווה ופוליטיקאית כושלת מצטרפת למקהלת המטיפים ונוזפת במי שמתבוסס במידע שומט הלסתות שמגיע מבית המשפט אל הרשת החברתית. "מדובר ברכילות זולה", קבעה אלת הפרץ.

בן של רה"מ מוציא ומביא ונוהג כשליט מדינה זה לא עניינו של עם.

ובכן גבירתי, אם זו רכילות, אז תחיי את עם כלבי השמירה הנרפים של הדמוקרטיה שנרמסת תחת שלטון משפחת אדמס. שמרטפי את הבן, תעשי לו נעימי בגב ואווירון עם כפית דייסה, אם בא לך. כבר היו בעולם טראמפ לרוב, למה עוד אחד?

זוכרים טראמפ?

כי אם כבר התכנסנו, קראתי שגיל תמרי מכין סדרת כתבות על הטרללה האמריקאי, הגרסה הישראלית של אמריקן ביבי.

מה עכשיו?

ובכן, מסתבר שרבים בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, וחבל, מייחלים לשובו של השד שחזר לבקבוק בבחירות האחרונות בזכות סליפי ג'ו, ממש כמו במדינת החסות שלהם, איזראל. אני מתאמנת על מבטא אמריקאי, בזכותו ביבי שלט כאן 15 שנה ועוד ידו נטויה.

בכל פעם שהוא עובר לאנגלית נולד עוד ביביסט ומת שמאלן.

אם חושבים על זה, ולא בא לי לחשוב על זה אבל אין ברירה, בעולם הולך ומשתגע, אחד כמו טרמפ ותאומו המקומי יכולים להיבחר גם בתור גווייה. אל תגידו לא ידעתי.

קראתי כתבה על כמה גברים יפנים שנשואים לבובות ומנהלים אתן מערכת יחסים מלאת תשוקה תחת קורת גג אחת. למה לא מנהיגים?

לאן עפים השליטים אחרי שהגיהנום קפא אם לא לעוד קדנציה?

לפני שנה סערה המדינה בסוגיה נפיצה ומסוכנת. התברר בדיעבד שכשאלעזר שטרן היה קצין חינוך ראשי הוא גרס כמה תלונות של חיילות על הטרדה.

כותרות העיתונים זעקו ומהדורות החדשות לא ירדו מזה. פאנלים נרגשים באולפנים והשמאל ירד למקלטים למרות שאין שמאל.

הקורא הנבון קורא את העדויות מהמשפט וצובט את עצמו באי אמון, נתנו לילד שמסרב להתבגר מדינה צעצוע. אם זה לא היה שלנו זה היה קורע אבל הסאטירה הזאת עלינו.

אני קוראת באי אמון איך שלי יחימוביץ מצטרפת למקהלת המטיפים, ונוזפת במי שמתבוסס במידע שומט הלסתות שמגיע מביהמ"ש אל הרשת החברתית: "מדובר ברכילות זולה"

יום אחד יבינו כולם, גם בשורות האחרונות וביציע, את מה שכולם ידעו, בפוליטיקה ובעיתונות שמעלה בתפקידה. כולם ידעו לכל אורך הדרך אבל הסתכלו לצד השני:

"ילד" בהתקף זעם ואמו הגנרלית ניהלו את המדינה.
יש סכנה שיחזרו.
אין פזמון, תעשו לה לה לנד.
לא סתם משפט נתניהו מקבל אייטם איפשהו במורד החדשות, קצת לפני המלצות על חופשות זולות בחו"ל.
שיהיה לפחות לאן לברוח.

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
4
עוד 897 מילים ו-4 תגובות

הקואליציה גוססת. האלטרנטיבה היא מכה לחזון הציוני

הממשלה ה-36 מתקרבת אל קיצה ● הקואליציה המשונה הזו, שהוקמה בדיוק לפני שנה, טיפחה שני חזונות שונים עבור ישראל: זו הייתה ממשלת פיוס לאומי - בין יהודים לערבים ובין יהודים ליהודים ● האלטרנטיבה היא פירוקה של הלכידות הישראלית ● דעה

עוד 1,060 מילים

מלחמת החורמה של ח"כ מיכאל ביטון נגד רפורמת המחירים בתחבורה הציבורית היא כאב הראש החדש של הקואליציה, שגם ככה יש בה יותר בעיות מח"כים ● הרפורמה אמנם לא מושלמת, אבל היתרונות שלה עולים על החסרונות, והטענה שהיא דופקת את העניים והפריפריה מתעלמת מכמה מרכיבים מרכזיים בה ● פרשנות

עוד 853 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

הישראלים עובדים יותר – ומקבלים פחות חופשות

בדיקת זמן ישראל לפי כל שיטות המדידה, השכיר הישראלי עובד יותר מעמיתיו באירופה ומרוב העולם המפותח ● אפילו בארה"ב וביפן עובדים פחות שעות ● המצב לא השתנה עם השנים – ורק הקצין בזמן הקורונה ● בכירה בתאגיד אירופי: "באירופה יש הפרדה בין העבודה והחיים, בישראל אין. בקורונה – העבודה השתלטה על החיים"

עוד 2,639 מילים

מזימת נתניהו לערער את הדמוקרטיה חייבת להיות במוקד הדיון

בלילה של ה-10 ליוני 2022, כשצפיתי בסרטון של המתקפה על הקפיטול בדיון הראשון של ועדת בית הנבחרים על אירועי ה-6 בינואר בוושינגטון, כאן, וכאן, חזר אלי הסרטון ממצעד הדגלים בירושלים, ב-29 במאי 2022

זה היה סוג של סוריאליזם, להיזכר בכל הפרטים המטורפים מלפני כשנה וחצי, לראות את דונלד טראמפ על המסך פעם נוספת, מצווה על תומכיו "להילחם בכל כוחם" (fight like hell), לראות המחשה של מזימת הנשיא לשעבר לערער את הדמוקרטיה האמריקאית, ולראות את תמונת הראי, את מצעד הדגלים בירושלים כחזרה כללית לאירוע דומה עם תוצאות אחרות בישראל.

היה סוריאליסטי להיזכר בפרטים המטורפים מלפני כשנה וחצי, טראמפ מצווה על תומכיו "fight like hell", במזימה לערער את הדמוקרטיה האמריקאית, ולראות את תמונת הראי, מצעד הדגלים בירושלים

כל זה הזכיר לי את אירועי ההתקפה של המון ימני ופשיסטי על בית המחוקקים בפריז ב-6 בפברואר 1934 שהיו אתגר משמעותי לדמוקרטיה הצרפתית, ויצרו מצב נזיל ומסוכן שבו התאפשרו מגוון של תוצאות.

אותה התקפה היא אירוע שצריך להסתכל עליו כמו על ההסתערות על הקפיטול ב-2021 וכמו על מצעד הדגלים ב-2022 – לא כאירוע נקודתי, חד פעמי ומוגבל בזמן, אלא כנקודת מפתח בתהליך מתמשך של רדיקליזציה פוליטית. במקרה שלנו, בימין הישראלי.

ישראל והלאומנות: מאי 2022 והדינמיקה של המשבר הפוליטי

בספרם על 6 בפברואר 1934 – המחברים ג'נקינס ומילינגטון יצאו כנגד היסטוריונים שהתעקשו כי העדר הוכחה מוחלטת להפיכה מאורגנת פירושו שלא היה צריך להתייחס ברצינות לאירוע.

לדברי ג'נקינס ומילינגטון, החיפוש אחר ראיות לקנוניה להפיל את הרפובליקה היה משהו כמו "הרינג אדום", משהו שמטעה או מסיח את הדעת מהשאלה הרלוונטית או החשובה. שכן גם אם לא נמצאה הוכחה חותכת, זה לא אומר שלא הייתה קיימת התארגנות וקונספירציה כזו. הנטייה להאמין או לא להאמין בזה, נשלטת כמעט לחלוטין על ידי דעות קדומות פוליטיות של הנוגעים בדבר.

יתרה מכך, לא צריכה להיות קונספירציה כדי שהדמוקרטיה או הרפובליקה תהיה בסכנה. לראות את האחד כתנאי מוקדם של השני זה מטעה. קנוניה ליצירת משבר פוליטי חריף להחלפת השלטון דורשת תכנון, ראיית הנולד ויכולת לשלוט באירועים. אבל ברוב המקרים מצבי משבר מתפתחים בפתאומיות, והם מעצם טבעם נזילים והפכפכים. בדיוק התכונות הללו הופכות אותן למסוכנות.

לא צריכה להיות קונספירציה כדי שהדמוקרטיה תהיה בסכנה. קנוניה ליצירת משבר פוליטי חריף דורשת תכנון, ראיית הנולד ויכולת לשלוט באירועים. אבל ברוב המקרים מצבי משבר מתפתחים בפתאומיות

חלק ניכר מההכנות להפיכה בישראל מתרחש בפומבי, בטלוויזיה, ברשתות החברתיות, בפייסבוק ובטוויטר. המכינות הקדם צבאיות אינן מסתירות זאת, כאן, כאן, כאן, וכאן.

כלי התקשורת ודיווחי עדי ראייה וסרטונים, שהגיעו מהתנחלויות פרא "בלתי חוקיות" בשטחי הרשות הפלסטינית, מראים צילומי התפרעויות של פלוגות הסער של המתנחלים כנגד ישראלים ופלסטינים. אנו רואים גם את ההתנכלויות לפעילות הממשלה והכנסת בישראל.

אין צורך באקדח מעשן נוסף כדי לדעת שנתניהו הוא ראש הממשלה הראשון בהיסטוריה הישראלית שמסרב לקבל תבוסה אלקטורלית, שמנסה לשמור על השלטון שהישראלים שללו ממנו, ומסית למתקפה אלימה נגד בתי המשפט. אנחנו יודעים מה קרה, וזה מתרחש לנגד עינינו.

אין צורך באקדח מעשן נוסף כדי לדעת שנתניהו הוא רה"מ הראשון בהיסטוריה הישראלית שמסרב לקבל תבוסה אלקטורלית, שמנסה לשמור על השלטון שהישראלים שללו ממנו, ומסית למתקפה אלימה נגד בתי המשפט

בפתח דבריו ב-10 ליוני אמר חבר הקונגרס ויו"ר וועדת בית הנבחרים בני תומפסון:

"אנחנו חייבים להתעמת עם האמת בכנות, בהחלטיות ובנחישות, אנחנו צריכים להראות שאנחנו ראויים למתנות שהן הזכות המולדת של כל אמריקאי".

המתנות הללו כוללות מציאת ואמירה אמת. וזה אומר, במקרה של ישראל, לומר את האמת על רטוריקה קיצונית ועל אלימות, על חברי היהדות הרדיקלית הלאומנית והגזענית, כמו בצלאל סמוטריץ', איתמר בן-גביר, ירון מזוז, הרב אלי סדן, וחבר מרעיהם.

זה אומר להבהיר את מטרות היהדות הרדיקלית הלאומנית והגזענית: מדינה יהודית לפי ההלכה בגרסת בית שמאי, מדינה המתערבת עמוקות בחיי האזרחים, מדינה המקדשת את ההפרדה המגדרית ופועלת נגד שוויון זכויות, ומדינה המספחת את השטחים, בדרך להתרחבות לגבולות ההבטחה.

וזה אומר להבין עד כמה אנו מתקרבים לאבד את הדמוקרטיה הישראלית שלנו, ככל שהיא אינה מושלמת, ולהפוך למדינת הלכה רדיקלית.

המזימה של ראש הממשלה לשעבר, נתניהו, לערער את הדמוקרטיה הישראלית חייבת להיות במוקד הדיון, במקביל ויחד עם משפטו בגין מרמה והפרת אמונים.

נתניהו שכנע בהצלחה הרבה ישראלים שעובדות הן עניין מפלגתי. הוא תזמר את הניסיון לבטל את הבחירות, ופועל במרץ לפרק את הקואליציה הנוכחית ולקעקע את המשטר. והוא הפיץ וממשיך להפיץ את השקר הגדול שראשות הממשלה נגנבה. נתניהו הורה לאנשיו להחרים את ועדות הכנסת, להחרים עבודה פרלמנטרית, והכל כדי לשתק ולהפיל את הממשלה הנוכחית.

נתניהו שכנע הרבה ישראלים שעובדות הן עניין מפלגתי. תזמר ניסיון לבטל את הבחירות, ופועל במרץ לפירוק הקואליציה הנוכחית ולקעקוע המשטר. והוא ממשיך להפיץ את השקר שראשות הממשלה נגנבה

על מה שיהיה אח"כ ציטט אבי בר-אלי מכנס פעילי הליכוד:

"אז סמוך עלי, ואתה יכול להיות בטוח בזה, שכשנחזור — נזיין את כולכם. את כ־ו־ל־ם. אבל הפעם בלי עכבות, בלי בג"ץ ובלי בצלם. את הכל נמחק — את הרפורמות, את החוקים, את המשפט. נשרוף הכל. ואת ההשפלה שהעברתם אותנו בייצוג החסר בכנסת – תחטפו פי 10. אתה והחברים שלך בכלל לא תיכנסו לכנסת. לא תראו יותר ועדות. אנחנו נזיין אתכם, עד שכמו גבר תבואו ותוֹדֶה שהרווחתם את זה ביושר, ושהניסוי נכשל".

אמנון פורטוגלי הוא חוקר תאגידים, ניאוליברליזם ואנרגיה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 771 מילים
עודכן לפני 4 שעות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

הליכוד החל בקמפיין "ממשלת האחים המוסלמים"

עם הודעתו אתמול של ח"כ ניר אורבך על כוונתו לפרוש מהקואליציה, יצא לדרך קמפיין "רע"ם תומכי טרור" ו"ממשלת האחים המוסלמים" ● זה יהיה הקו המרכזי במערכת הבחירות של הליכוד והציונות הדתית, וחברי המפלגות החלו בהעברת המסרים כבר עתה ● אלא שניסיון העבר מלמד כי קמפיין גזעני נגד ערביי ישראל רק מעלה את מספר המנדטים שלהם בכנסת ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
נתניהו הורס את המדינה בצורה הרבה יותר מוצלחת מהאחים המוסלימים. העצם הוא הוא והאמסלמים שלו הם האחים המוסלמים האמיתיים. נתניהו הוא הוא ההורס את מדינת ישראל. כלום לא יישאר ממנה אחרי עוד על... המשך קריאה

נתניהו הורס את המדינה בצורה הרבה יותר מוצלחת מהאחים המוסלימים. העצם הוא הוא והאמסלמים שלו הם האחים המוסלמים האמיתיים.
נתניהו הוא הוא ההורס את מדינת ישראל. כלום לא יישאר ממנה אחרי עוד עלייה שלו ובנו יאיר לשלטון…

עוד 662 מילים ו-1 תגובות

אין ספק שמשפט אולמרט–נתניהו הפך להיות הקרקס הטוב בעיר ● מה אין שם? גביר מאפיר, אומנית טרפז עם קול צווחני ואריה קטן שהולך על ארבע ● לא חשוב איך יגמר המשפט, דבר אחד כבר ברור – הביביזם ניצח כשמעשים ואידיאולוגיה מקבלים חשיבות זהה לפיסטוקים, גלידות וציוצים ● ואנחנו נמחא כפיים בזעם מוצדק, אבל גם קצת בהנאה ● דעה

עוד 662 מילים ו-2 תגובות

"מפלגות השמאל ורע"ם פועלות בניגוד לכללי הקואליציה"

ריאיון ברקע האולטימטום על חוק יו"ש, שר המשפטים מבהיר שיעשה הכול כדי לשמור על שלמות הקואליציה אך מדגיש: "אם לא נצליח להעביר את התקנות – המסקנה תהיה שלא ניתן לקיים שותפות עם סיעה ערבית" ● בריאיון לזמן ישראל תוקף סער את ראשי המפלגות ("אי אפשר להמשיך עם אופוזיציה בתוך קואליציה"), מתייחס להחמצת חוק הגבלת כהונת רה"מ ("חברי לממשלה עשו טעות"), מדגיש שלא ירד מנושא פיצול תפקיד היועמ"ש – ומבהיר שמפלגתו לא תתמזג עם ימינה

עוד 2,242 מילים

בועת ההנפקה טעות המיליארדים של אינטל

בשנת 2017 אינטל רכשה את מובילאיי בסכום עתק של 15.3 מיליארד דולר ● מאז התפצלה מובילאיי לשתי ישויות: האחת מפתחת מערכות בטיחות לרכב והאחרת מפתחת מערכת נהיגה אוטונומית, ישות ללא הכנסות שרק צוברת הפסדים ● למרות "התקררות" השווקים ועל רקע ביקורת המשקיעים, אינטל מעוניינת להנפיק את מובילאיי בשווי אסטרונומי ● ואז הגיע המשבר בוול סטריט

עוד 3,209 מילים ו-2 תגובות

שגריר ארצות הברית בארץ: כוונתנו - שב-2023 ישראלים לא יידרשו להנפיק ויזה

אורבך הודיע לבנט שאיננו חלק מהקואליציה, אך יימנע מלתמוך בשבוע הקרוב בפיזור הכנסת ● כחצי שנה לפני סיום כהונת כוכבי החל גנץ בבחירת הרמטכ"ל הבא; המועמד המוביל - סגן הרמטכ"ל הלוי ● האגף ללוחמה בטרור העלה את רמת אזהרת המסע לאיסטנבול לרמה הגבוהה ביותר ● על רקע העלייה בתחלואה משרד הבריאות קורא לציבור לעטות מסכות בחללים סגורים ובהתקהלויות

עוד 41 עדכונים

"אורבך הוא חבר. העתיד של בנט הוא משתנה מאוד חשוב אצלו"

בתחרות בין בנט והליכוד על הח"כ שמחזיק את גורל הממשלה בידיו, ראש הממשלה כרגע מוביל ● לפי מקורבים לבנט, אורבך נוטה כרגע לתת לבנט את השבועיים-שלושה הנחוצים כדי לסגור את מושב הקיץ וכך לזכות בחצי שנה נוספת בראשות הממשלה ● ובינתיים בקצה השני של הקואליציה, רינאוי-זועבי וגנאים רק מקשיחים עמדות ● פרשנות

עוד 522 מילים

הממשלה חוגגת גירעון אפסי על גבם של רוכשי הדירות

הפעם האחרונה שהממשלה חגגה גירעון אפסי הייתה ב־2008 ● אלא שאז פרץ משבר הסאבפריים, הריבית ירדה לכמעט אפס – ובועת הנדל"ן החלה להתנפח ● משק בריא הפך להיות מבוסס על יכולת האזרחים לקחת חובות ולהזרים אותם בחזרה דרך רכישת דירות, רכבים וצריכה כללית ● ההישג הוא, אם כך, לא שייך רק לממשלה אלא רשום בעיקר על גבם של האזרחים ● פרשנות

עוד 549 מילים

כוח החילוץ יומן מלחמה

העיתונאית קלרה ליסינסקי הצטרפה לקבוצת מתנדבים שהובילה אספקה וסייעה בחילוץ תושבים מהכפרים המכותרים שבצפון קייב ● במהלך החילוץ השיירה נתקעה בבוץ, עברה ליד שדה מוקשים ושמעה עדויות מפי התושבים המפוחדים על זוועת המלחמה: "הם הרגו את החיות שלנו בשביל הכיף"

עוד 2,010 מילים

מסתמן: ביקור ביידן בישראל ייערך ב-14 ביולי

ירושלים ואנקרה סיכלו פיגוע איראני נגד ישראלים בשטח טורקיה ● מפקד חיל הים לשעבר בן שושן פרש מוועדת החקירה לפרשת הצוללות ● ליברמן, אלקין ושקד הודיעו על הגדלת מספר הדירות בתוכנית "דירה בהנחה" ● מיכאל ביטון הודיע שהוא מפסיק, בשנית, להצביע עם הקואליציה; בסביבת גנץ זועמים על המהלך ● תביעת הדיבה נגד אולמרט - שרה נתניהו העידה: "אינני חולת נפש"

עוד 40 עדכונים

ישראל מתנגדת למכירת נשק לדיקטטורים – אלא אם הם נגד איראן

ועדת חוץ וביטחון תקיים מחר דיון בנושא מכירת נשק לממשלות דיקטטוריות – ולא בפעם הראשונה ● חוק הפיקוח על הייצוא הביטחוני מתעלם משיקולים כמו זכויות אדם או משפט בינלאומי הומניטרי ● ח"כ טור־פז, יוזם הדיון, אומר לזמן ישראל: "לא יכול להיות שמכירות הנשק נעשות תמיד במחשכים" ● מצד שני, הוא מוסיף: "אם שמים את סעודיה מול איראן, אני בוחר בסעודיה"

עוד 1,116 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה