הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

טחנות הצדק טוחנות לאט מדי

11 שנים מאז הזיהום החמור בנחל צין ועד לגזר הדין במשפט נגד קצא"א הם נצח, ומריחת הזמן ממסמסת את ההרתעה ואת המשמעות הציבורית ● עיריית ת"א עדיין מתעקשת על זיקוקים, למרות שאפילו הציבור כבר מתנגד לכך ● מתברר שמיחזור בקבוקים זה לא כשר ● שש הערות על השבוע בסביבה

הדליפה מצינור קצא"א באזור הערבה בדצמבר 2014 (צילום: רשות הטבע והגנים)
רשות הטבע והגנים
הדליפה מצינור קצא"א באזור הערבה בדצמבר 2014
עוד 1,466 מילים
כל הזמן // יום שלישי, 10 במאי 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

"האוקראינים עוברים תופת וזוועות שקשה לתאר, אנו צריכים לעמוד לצדם"

מייק אוונס מסייע לניצולי שואה יהודים באוקראינה כבר יותר מעשור ● מתחילת הפלישה הרוסית, האוונגליסט הציוני עוזר ליהודים רבים להימלט מאזורי הקרבות ● בריאיון לזמן ישראל הוא מסביר למה בחר לקשור את קמפיין התמיכה באוקראינה לרצח ג'ורג' פלויד ועל המהפך שעבר בקשר לראש הממשלה בנט: "אמרתי כמה דברים שלא הייתי צריך לומר"

עוד 2,008 מילים

הקרב על מעמד ירדן בהר הבית

עבדאללה מלך ירדן מגייס לעזרתו את הנשיא ביידן, כדי שיפעיל לחצים על ישראל להסכים לדרישותיה של ירדן במתחם הר הבית. ישראל נכנסת למאבק מדיני קשה בזירה הבינלאומית בנושא מעמדה של ירדן בהר הבית, היא מתנגדת לכל מהלך שיפגע בריבונותה המלאה במתחם הקדוש.

ישראל צפויה להיכנס בשבועות הקרובים למערכה מדינית קשה עם ירדן, ובזירה הבינלאומית על מעמדה של ירדן בהר הבית, בעקבות האירועים האלימים שהיו בחודש רמדאן.

ישראל צפויה להיכנס בשבועות הקרובים למערכה מדינית קשה עם ירדן, ובזירה הבינלאומית על מעמדה של ירדן בהר הבית, בעקבות האירועים האלימים שהיו ברמדאן

המלך עבדאללה שוהה בארה"ב והוא אמור השבוע להיפגש עם הנשיא ביידן ולנסות לגייס את תמיכתו בעמדת ירדן, הדורשת כי ישראל תחזור למצב הסטטוס קוו שהיה בהר הבית עד לשנת 2000, ערב עלייתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל להר הבית.

המלך עבדאללה שוחח בטלפון ב-25 באפריל עם הנשיא ביידן ודן עמו במצב בירושלים ובהר הבית, והתלונן על "התקפותיה" של ישראל.

גורמים אמריקאים אומרים כי הנשיא ביידן יעלה את הנושא הזה במהלך ביקורו בירושלים הצפוי בחודש הבא.

אמש ביקר המלך עבדאללה בניו יורק, הוא נפגש עם מנהיגים נוצרים והזהיר אותם מפני "המשך האיום הישראלי על הנוכחות הנוצרית בירושלים".

הוא טען שחלק מהרכוש של הכנסייה הנוצרית בשטחים הכבושים הוחרם על ידי ארגונים קיצוניים וכי על רכוש אחר הוטלו מיסים גבוהים.

מלך ירדן גורם נזק מדיני והסברתי גדול לישראל והוא נחוש להשיג את רצונו. אך הוא צפוי להיתקל בהתנגדות עזה של הדרג המדיני בישראל.

ראש הממשלה נפתלי בנט אינו יכול להסכים לשום כרסום בריבונות הישראלית בהר הבית במיוחד נוכח האפשרות של פיזור הכנסת והליכה לבחירות חדשות עוד השנה.

אמש ביקר עבדאללה מלך ירדן בניו יורק, נפגש עם מנהיגים נוצרים והזהיר מ"המשך האיום הישראלי על הנוכחות הנוצרית בירושלים". הוא גורם נזק מדיני והסברתי גדול לישראל אך ייתקל בהתנגדות הדרג המדיני בישראל

הביקור של המלך בארה"ב וניסיונו לגייס את ממשל ביידן לעזרתו בנושא מעמד ירדן בהר הבית, בא לאחר שורה של מגעים של המלך עם מנהיגי מדינות ערב המתונות באותו עניין והשגת תמיכה ערבית לדרישותיו. הוא מתואם באופן מלא עם יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס.

דאגה גדולה בירדן

המאבק המדיני בין ישראל לירדן מעכיר את היחסים החדשים שממשלת בנט טיפחה בשנה האחרונה מול בית המלוכה הירדני. ירח הדבש בין ישראל לממלכה ההאשמית הסתיים מהר מהצפוי בעקבות האירועים האחרונים בהר הבית.

ראש הממשלה בנט הבהיר כי לא יהיה שום שינוי בריבונות ישראל בהר הבית וכי הסטטוס קוו ישמר.

הוא גם מתנגד להצהרות שהשמיע יו"ר רע"מ מנסור עבאס בעניין הר הבית ומעמדה של ירדן במתחם הקדוש.

הצהרותיו של ראש הממשלה בנט מעוררות דאגה גדולה בירדן, שרואה בהן ניסיון להתחמק מכל ההתחייבויות שנתנה ישראל לירדן בעניין מעמדה בהר הבית במסגרת הסכם השלום "אדי ערבה" שנחתם ב-1994 ובפגישות דו-צדדיות בין מנהיגי שתי המדינות שהתקיימו מאז ועד היום.

הזעם הירדני על ישראל בא לידי ביטוי בנאום של ראש הממשלה הירדני בשר אלחצאוונה בפרלמנט הירדני, שם הוא קרא למתפרעים הירדנים בהר הבית ליידות אבנים על השוטרים.

המאבק המדיני בין ישראל לירדן מעכיר את היחסים החדשים שממשלת בנט טיפחה השנה מול בית המלוכה הירדני. ירח הדבש בין ישראל לממלכה ההאשמית הסתיים מהר מהצפוי בעקבות אירועי הר הבית

הירדנים בהלם מממשלת בנט. הם ציפו למשהו אחר בעקבות ירידתו של בנימין נתניהו מהשלטון. ועכשיו, נוכח עמדותיה של ישראל, הם מבינים כי העניין איננו קשור לנתניהו וכי המדיניות הישראלית בנושא הר הבית משקפת קונצנזוס פנימי ישראלי ביחס למקום הקדוש ביותר לעם היהודי.

בית המלוכה הירדני לא השתחרר מהפחד שלו שישראל עלולה לדרוש שהאפוטרופסות הירדנית על המקומות הקדושים בהר הבית תוחלף ותעבור לידיה של סעודיה, שהיא השומרת של המקומות הקדושים במכה ובמדינה.

זהו סיוט גדול מבחינתו של המלך עבדאללה. לכן הוא מנסה במהלך ביקורו בארה"ב לבצר את מעמדה של ירדן בהר הבית ולקבל לכך את אישור הממשל.

המלך עבדאללה מהמר על ידידותו הקרובה עם הנשיא ביידן כי היא תסייע לירדן לשמור על מעמדה בהר הבית. גורמים ירדנים בכירים אומרים כי ממשל ביידן כבר הפעיל לחצים כבדים על ישראל לרסן את פעולותיה בהר הבית.

אחת הסוגיות הבוערות בנושא הר הבית הינה דרישת ירדן להגדיל את מספר שומרי הווקף במתחם, כיום יש כ-250 שומרים של הווקף במתחם הר הבית.

השר לביטחון פנים עמר בר-לב ביקר בירדן לפני חודש רמדאן. הוא נפגש עם שר החוץ הירדני איימן צפדי והסכים לבקשת ירדן להגדיל את מספר השומרים של הווקף בהר הבית, בתנאי שיעברו בדיקה ביטחונית של השב"כ ובתנאי ששומרים שמזוהים עם ארגון חמאס יסולקו מהמתחם, הירדנים סירבו.

בית המלוכה הירדני לא השתחרר מהפחד שישראל תדרוש, כי האפוטרופסות הירדנית על המקומות הקדושים בהר הבית תעבור לידי סעודיה – שומרת המקומות הקדושים במכה ובמדינה

אמש פרסם משרד ההקדשים הירדני הודעה כי האחריות למינוי שומרים של הווקף בהר הבית היא של ירדן בלבד.

לטענתו, מאז 2016 הוא מינה יותר מ-70 שומרים בהר הבית וכי איננו מקבל שום אישור לכך מממשלת הכיבוש הישראלית.

יוני בן מנחם הוא חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מזרחן, עיתונאי, מנ"כל רשות השידור לשעבר, מרצה למזה"ת ותקשורת (צילום: דוד וינוקר)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
ואף מילה על הסכם השלום עם ירדן שבו ישראל הכירה רשמית באפוטרופסות ההאשמית על המקומות הקדושים בירושלים, ונתנה מעמד מיוחד ועדיפות לירדנים בירושלים במקומות הקדושים, בהסכמי שלום עתידיים עם ה... המשך קריאה

ואף מילה על הסכם השלום עם ירדן שבו ישראל הכירה רשמית באפוטרופסות ההאשמית על המקומות הקדושים בירושלים, ונתנה מעמד מיוחד ועדיפות לירדנים בירושלים במקומות הקדושים, בהסכמי שלום עתידיים עם הפלסטינים. כמה נוח.
מאז עלייתו של שרון להר הבית ישראל מפרה בעקביות את הסכם השלום עם ירדן בכל הנוגע להר הבית. ולירדנים נמאס. אבל למה לספר לקוראים את האמת אם אפשר לעגל פינות ולשחק אותה תמימים?

עוד 730 מילים ו-1 תגובות

התמונות החבריות של לפיד וגפני שיצאו אתמול מהכנסת הפתיעו רבים ● השניים, מתברר, בקשר טוב ועמוק מאז שגפני עבר צנתור בשנה שעברה ● אך למרות שהקרבה הזו הרגיזה את דרעי, אין בכך כדי להעיד על שום כוונה מצד יהדות התורה להצטרף לקואליציה ● וגם: מה עשתה עידית סילמן בישיבת סיעת ימינה? ● פרשנות

עוד 655 מילים

"כל ההחלטות על הר הבית יתקבלו על ידי הממשלה – ולא מתוך לחצים פוליטיים"

ביידן: מודאג מכך שלפוטין אין דרך יציאה מהמלחמה באוקראינה ● בנט על המשבר הפוליטי: הממשלה תמשיך לעבוד בשבילכם, אף אחד לא ישבור אותי ● טיבי: הרשימה המשותפת תצביע מחר בעד פיזור הכנסת ● יו"ר הקואליציה: "כל שיתוף פעולה כשר – מהמשותפת, דרך החרדים ועד הציונות הדתית" ● בכיר ברע"ם: "או שהממשלה תקבל ותיישם את דרישותינו או שתלך לעזאזל"

עוד 25 עדכונים

למקרה שפיספסת

יותר מעשרים שנה אחרי שפלשה לישראל, רופאים בכירים מ"שיבא" קובעים: העקיצה של נמלת האש הקטנה עלולה לגרום להתקף אלרגיה ברמה מסכנת חיים ● הגילוי, שפורסם בכתב העת "הרפואה", נחשף בזכות נער בן 15 מרמת גן, שהגיע שלוש פעמים לבית החולים עם התקף קשה ללא הסבר - עד שהצליחו למצוא את האחראית ● הנמלה כבר התנחלה במאות יישובים בישראל

עוד 986 מילים

המלחמה באוקראינה – ישראל חייבת לעדכן את מדיניותה

המלחמה באוקראינה, שהחלה לפני כ-70 יום, נמשכת ואינה מראה סימנים לסיומה, אם בהכרעה צבאית או בפשרה מדינית. השיח הפנים-רוסי מכשיר את דעת הקהל למלחמה ממושכת, ואף נשמעות הקבלות היסטוריות בין העת הנוכחית לבין מלחמת העולם השנייה.

המלחמה באוקראינה, שהחלה לפני כ-70 יום, נמשכת ואינה מראה סימנים לסיומה, אם בהכרעה צבאית או בפשרה מדינית. השיח הפנים-רוסי מכשיר את דעת הקהל למלחמה ממושכת

אם כן, בהיעדר הפתעה רבתי, יש להניח שהמלחמה בשטח תימשך, ובשלב מסוים, בהתאם לשיקולים במוסקבה, תוחרף על-מנת להגיע להישגים ממשיים יותר.

המערב, באופן מרשים יש לומר, מהדק את העיצומים על רוסיה, אולם ברור לו כי מדובר במאבק ממושך, שלא יוכרע במהרה, ולבטח לאו דווקא בזכות העיצומים. ככלות הכול, לרוסיה אורך נשימה מוכח.

ישראל מאמצת, מאז תחילת הלחימה, מדיניות זהירה, שמחד גיסא משמיעה את הגינויים הנחוצים (אמנם רק כשאין ברירה) ואת ההבהרות היכן היא ניצבת; אולם מאידך גיסא מקפידה שלא לחצות קו בולט מדי בהתייצבות נגד מוסקבה והמלחמה באוקראינה. ישראל ניסתה לתווך בין שתי המדינות, הגם שהיה ברור לכול שמדובר ב"לולינות דיפלומטית", מעניינת אך נטולת היבט מעשי או סיכויים ממשיים. זה אפשר לישראל "להרוויח זמן" בהתלבטותה, המובנת במידה מסוימת, היכן עליה להתייצב.

דבריו של שר-החוץ הרוסי, כי הוא מאמין ש"גם להיטלר היה דם יהודי", מהווים מבחינות רבות הבהרה בוטה שישראל הגזימה, בראיה הרוסית, בהתייצבותה נגדה, או מכל מקום בניסיון להעביר לישראל מסר שלא לחרוג מהקו המדיני בו נקטה עד עתה.

מבחינת ישראל מדובר דווקא בתזכורת, למי שהיה צריך, כי "ההליכה על קצות האצבעות" איננה ראויה, ולבטח לא מעשית. ההתנצלות של הנשיא פוטין, אליבא לשכת רה"מ בנט וללא כל אישור מצד הקרמלין, מהווה ניסיון נוסף, לא ממש מכובד, מצד ישראל "להרוויח זמן" בהליכתה הזהירה, למעשה המאוד מביכה.

מבחינת ישראל דברי לברוב הם דווקא תזכורת כי "ההליכה על קצות האצבעות" איננה ראויה, ולבטח לא מעשית. ההתנצלות פוטין, ללא כל אישור מצד הקרמלין, מהווה ניסיון לא מכובד מצד ישראל "להרוויח זמן"

הדבקות הישראלית ב"ישיבה על הגדר", וחשוב להדגיש כי כך הדברים מצטיירים בזירה הבינלאומית, נועדה מבחינתה לנסות ולהכיל את רוסיה. דא עקא, שהמערב, בהובלה אמריקאית אסרטיבית, הפסיק לראות ברוסיה שחקן ראוי, ונוקט בגישה שנועדה להחליש אותה לטווח הזמן המתקדם והארוך.

ה"רנסנס" של ברית נאט"ו, וההצטרפות האפשרית (הצפויה?) של פינלנד ושוודיה לברית נאט"ו, משמען כי המערכת הבינלאומית שבה לרב-קוטביות, מצערת אך בלתי-נמנעת, כפי שמצטיירת כעת. ישראל איננה יכולה להרשות לעצמה לשבת על הגדר דוגמת מדינות כהודו, מקסיקו, או סעודיה. ישראל היא חברה ברורה במחנה המערבי הדמוקרטי, וראוי שתישאר שם.

הצידוקים למדיניותה הנוכחית מאבדים מיום ליום את תוקפם, המדיני והמוסרי כאחד. יש להודות, כי יכולת התיווך הישראלית לא ממש קיימת. ישראל איננה יכולה, למרות הדלת הפתוחה לבית הלבן (והדימוי הזה, הנכון לכשעצמו, הינו נכס מדיני משמעותי מאוד) להציע גזרים, מקלות, או נוסחאות גישור למיניהן.

כאמור, העימות "עלה מדרגה" כעת, והפך לעימות בין-גושי, דו/רב קוטבי, ודווקא לנוכח זאת יש חשיבות לוודא היכן ישראל עומדת. דילמה דומה, אך שונה, עמדה בפני ישראל בתחילת שנות החמישים, סביב מלחמת קוריאה, וישראל הבינה די מהר שהיא חייבת להבהיר היכן מקומה. הנסיבות שונות, אולם האינטרסים ומרחב התמרון דומים.

הצפי להתמשכותה של המלחמה באוקראינה, וההחרפה של העימות הבין-גושי, סביר שיערימו קשיים על מרחב התמרון הישראלי בסוריה, אולם אין לצפות שיבטלו לחלוטין את הערכיות הישראלית בעיני מוסקבה. זו עלולה להצטמצם, אולם ישראל הינה שחקן חשוב מדי, ולעיתים אף בלתי צפוי (וגם זה הינו נכס לא מבוטל), שלא ניתן להתעלם ממנו, גם במבט ממוסקבה. מכל מקום, ישראל איננה מצופה לעמוד בראש המחנה המערבי, אלא להיות חלק ברור בו.

הצידוקים למדיניות הישיבה על הגדר מאבדים מיום ליום את תוקפם, המדיני והמוסרי כאחד. יכולת התיווך הישראלית לא ממש קיימת. ישראל איננה יכולה להציע גזרים, מקלות, או נוסחאות גישור למיניהן

המישור המוסרי חייב להיות ברור ונהיר לישראל. יש לו חשיבות ערכית, ואינסטרומנטלית-אסטרטגית כאחד. ההיבט ההיסטורי, אם מדויק אם לאו, ראוי שיזכה לדיון ציבורי, אולם אין לגזור ממנו מסקנות שאינן במקומן, מוסריות ומדיניות כאחד.

דעת הקהל בישראל נוטה, לעיתים קרובות (מדי), לאנלוגיות שגויות, אף אם אמנם מובנות לנוכח העימות הבלתי-נגמר בנרטיב הישראלי בו שרויה מדינת ישראל. אחריותה של הנהגה היא רבה, גם במצב של תיקו פוליטי, וראוי שתזרז את הכרעתה. ראוי שתנהיג ותוביל.

השגריר בדימוס מיכאל הררי הוא עמית מדיניות במיתווים – המכון הישראלי למדיניות-חוץ אזורית ולשעבר שגריר ישראל בקפריסין. הררי כיהן בתפקידים בכירים בחטיבה לתכנון מדיני ובמרכז למחקר מדיני במשרד החוץ. כיום הוא מרצה בחוג למדע המדינה במכללה האקדמית עמק יזרעאל. https://www.mitvim.org.il/he/

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 630 מילים
עודכן לפני שעה

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

9 במאי כך הרג פוטין את יום הניצחון על הנאצים

הניצחון במלחמת העולם השנייה קיבע את מעמדה של ברית המועצות - ובהמשך רוסיה - כמעצמת-על ● אולם כעת, אחרי מה שנראה כהפסד צורב במערכה נגד אוקראינה, רוסיה עשויה לאבד את התואר ● יוצאי בריה"מ שגדלו על מסורת ה-9 במאי, נמצאים השנה בדילמה האם יש בכלל סיבה לחגיגה - והאם בכלל ניתן לחגוג את הניצחון על הנאציזם, כשאירופה שוב במלחמה מול דיקטטור

עוד 2,459 מילים

דיווח: בר-לב והמשטרה מסכימים להגדיל ב-50 את מספר שומרי הווקף באל-אקצא

הכנסת דחתה את הצעות אי האמון נגד הממשלה; עידית סילמן וחברי סיעת רע"ם נעדרו מההצבעות, הרשימה המשותפת נמנעה מלתמוך בהן ● פינדרוס: החלום שלי - לפוצץ את בניין בית המשפט העליון; בהמשך אמר שדבריו היו מטפוריים ● סקר חדשות 13: רע"ם לא עוברת את אחוז החסימה ● דיווח: בפגישה שקיים בסוף החודש העריך בנט שהממשלה תיפול בתוך מספר שבועות

עוד 49 עדכונים

פסק הדין של מינץ תחת אש ויעבור כנראה לדיון נוסף בהרכב מורחב

החלטת בג"ץ משבוע שעבר להתיר גירוש תושבי מסאפר יטא שבדרום הר חברון נתקלה בביקורת משפטית חריפה מכל עבר ● בין המבקרים, מומחי משפט בינלאומי מכל הפקולטות בארץ, אשר תקפו את פסק הדין על השגיאות המשפטיות החמורות שלכאורה נכללו בו ● בשבוע הבא תוגש בקשה לדיון נוסף בהרכב מורחב ● אם חיות תאשר זאת, בית המשפט העליון רק ירוויח מכך ● פרשנות

עוד 777 מילים

שרשרת המזון המזיק

התקשורת וראשי מערכת הבריאות יצאו נגד שטראוס אחרי שזו כבר קיבלה על עצמה את מלוא האחריות לאירוע הריקול הענק ונראה שפועלת ברצינות לתיקון הנזקים ● קודם לכן, בימי שגרה, המוטיבציה של התקשורת והרגולטור להיאבק בתאגידי המזון המזיק הייתה הרבה יותר נמוכה - וממש לא במקרה ● פרשנות

עוד 843 מילים

9 במאי "המשטר הרוסי לא נפל מהמשטר הנאצי"

אחרי שנים ארוכות של חיים תחת משטר סובייטי מדכא, האזרחים בלטביה עדיין נושאים את הצלקות ומפחדים להיות המטרה הבאה במלחמה של פוטין ● שאול אדר ביקר בבניין הקג"ב בריגה ושמע על החקירות, העינויים וההוצאות להורג של מתנגדי המשטר ● רגע לפני חגיגות 9 במאי, בריגה נערכים לפרובוקציות של אזרחים פרו־רוסים ומייחלים לניצחון אוקראיני

עוד 2,317 מילים ו-1 תגובות

מתחת לרדאר התקשורתי מתקיים מרוץ יצרי ורווי השמצות ואיומים בין ארנון בר-דוד לעופר עיני על ראשות ההסדרות ● מקורבי בר-דוד טוענים שעיני מתמודד בגלל שכשל בעסקים ● מקורבי עיני טוענים שהוא מוצף בפניות של עובדים ממורמרים שזועמים על בר-דוד ● ושני הצדדים נלחמים על כל ועד וכל עובד

עוד 2,610 מילים ו-3 תגובות

בנט קיים ישיבת היערכות לכנס הקיץ של הכנסת: "חוסר אחריות לדרדר את ישראל לבחירות"

נלכדו שני מבצעי הפיגוע באלעד ● לוחם נפצע באורח בינוני מדקירה בשער שכם; המפגע נורה במקום ● פלסטיני חמוש בסכין ניסה לחדור לתקוע ונורה למוות בידי איש כיתת הכוננות ● המעברים בגדה ייפתחו לתנועה, למעט עבור תושבי רומאנה - היישוב ממנו הגיעו המחבלים שביצעו את הפיגוע באלעד; המעבר לרצועה יישאר סגור ● בדיקות הקורונה לנכנסים ארצה יופסקו בשבוע הבא

עוד 37 עדכונים

האשכים הצלויים של טאקר קרלסון

טאקר קרלסון הוא כיום מגיש הטלוויזיה הנצפה ביותר בארצות הברית, עם השפעה גוברת על השיח הציבורי ודעות שמרניות שהולכות ומקצינות לימין ● הוא ממלא את הוואקום שנוצר בהעדרו של טראמפ מהזירה הציבורית - ומנצל את מעמדו להילחם בפרוגרסיבים, להטב"קים, ולקדם דעות גזעניות, פרו-רוסיות ותיאוריות קונספירציה לעתים הזויות ● כמו, למשל, שיזוף אשכים להגברת ספירת הזרע

עוד 709 מילים

גנץ: "צה"ל, המשטרה והשב"כ במצוד אחר המחבלים; אנו נלכוד אותם ונפגע בכל המעורבים"

ההערכה היא שהמפגעים בשטח ישראל ● שני הפצועים, שנפגעו באורח קשה, יצאו מכלל סכנה, והם מורדמים ומונשמים ● בעקבות הפיגוע הוארך הסגר על השטחים עד יום שני ● ליברמן: "יש קואליציה של סינוואר, נתניהו וסמוטריץ', שכל הזמן מלבים את האש; תפקידנו - להוריד את הלהבות" ● בקואליציה נערכים לחזרתה של הכנסת לפעילות לראשונה מאז איבדו את הרוב שבו החזיקו

עוד 18 עדכונים

המחבלים שביצעו את הפיגוע באלעד לא השתייכו לשום ארגון, וישראל צריכה להיערך להתמודדות ארוכת טווח עם הטרור ● טורקיה סוגרת את ערוץ "מכאמלין" של האחים המוסלמים ועושה עוד צעד לקראת סולחה עם קהיר ● איראן מחזרת אחר התיירות הרוסית ● ולפני 28 שנים, נחתם הסכם עזה יריחו ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזה"ת

עוד 1,216 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה