חדש בהתנחלויות: קבוצת תמיכה להוריי להט"בים

סיבה לגאווה לראשונה תיפתח קבוצת תמיכה להורים דתיים לילדים גאים בשטחים ● יו"ר מועצת אפרת: "אני ממליץ לכולם לעזור לזולת ולא לנסות לשנות אותו. זה לא קורה בדת וזה לא קורה בהעדפות מיניות"

אילוסטרציה (צילום: istockphoto)
istockphoto
אילוסטרציה

לראשונה מעבר לקו הירוק: המועצה האזורית גוש עציון וההתנחלות הסמוכה אפרת, שתיהן בגדה המערבית, יתמכו בקבוצת תמיכה חדשה להורים לילדים מקהילת הלהט"ב, ויצטרפו בכך לקומץ רשויות דתיות שנקטו צעד דומה.

ביום שישי האחרון, ראש המועצה המקומית אפרת עודד רביבי העלה מודעה על היוזמה בפייסבוק, וכתב: "אנחנו לא נאבד את הילדים שלנו".

הקבוצה תנוהל על ידי ארגון תהל"ה, שמספק תמיכה -מהורים – להורים שיש להם ילדים בקהילה הגאה. פעילי תהל"ה, נאווה אברמוביץ' וישראל לייבוביץ', אמרו לנו כי הקבוצה בגוש עציון תצטרף ליותר מ-20 קבוצות אחרות ברחבי הארץ. עם זאת, רק מעט מהקבוצות האלה מיועדות ספציפית להורים דתיים.

לדברי השניים, הפורום החדש יערוך פגישות החל מהחודש הבא במיקומים "סטריליים", כדי להגן על הפרטיות של מי שיבחר להצטרף אליהן. הם מעריכים כי 10-12 הורים ישתתפו בפגישות החודשיות מעבר לקו הירוק.

לא מאבדים את הילדים שלנו

פורסם על ידי ‏Oded Revivi עודד רביבי‏ ב- יום שישי, 25 באוקטובר 2019

התמקדות בצרכים ספציפיים

אברמוביץ' ולייבוביץ' אומרים כי קבוצת תמיכה דומה פועלת כבר בירושלים, משם שניהם מגיעים, אך מדובר בקבוצה מעורבת של משפחות דתיות וחילוניות.

הם הסבירו כי הפורום החדש יתייחס ספציפית לצרכים של הורים דתיים, שמתמודדים עם האתגרים ההלכתיים העולים מהעובדה שיש להם ילד בקהילת הלהט"ב. "אין דבר כזה בהתנחלויות", אומר לייבוביץ'. לדברי אברמוביץ', ארבעה זוגות הורים כבר יצרו קשר עם תהל"ה והביעו עניין בהצטרפות לקבוצה.

רביבי אומר כי הוא הציע את הסיוע בפרסום ובאירוח הפגישות לאחר פנייה של אנשי תהל"ה. הפוסט שלו קיבל מאות לייקים ועשרות תגובות אוהדות. גולש אחד תקף את היוזמה, אבל התנצל על הערותיו ומחק אותן

רביבי אומר כי הוא הציע את הסיוע בפרסום ובאירוח הפגישות לאחר פנייה של אנשי תהל"ה. הפוסט שלו כבר קיבל מאות לייקים ועשרות תגובות אוהדות. אחד הגולשים תקף את היוזמה, אבל מאוחר יותר התנצל על הערותיו ומחק אותן.

"כבר אמרו חכמים 'כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם ומלואו'", הוסיף רביבי, "ומשם ההבנה שאנו מחויבים לעזור לחברי הקהילה ולהוריהם.

"אני ממליץ לכולם לנסות לראות כיצד ניתן לעזור לזולת ולאו דווקא להאמין שבכוחנו להפוך כל אחד ואחת לתעתיק שלנו. זה לא קורה בפוליטיקה, זה לא קורה בדת וזה לא קורה בהעדפות מיניות", סיכם ראש המועצה.

ראש המועצה המקומית אפרת, עודד רביבי (צילום: אבי היימן תקשורת)
ראש המועצה המקומית אפרת, עודד רביבי (צילום: אבי היימן תקשורת)

עלייה בקבלה

במהלך השנים האחרונות, המועצה האזורית גוש עציון, ובאופן ספציפי המועצה המקומית אפרת, הובילו את הקבלה של חברי קהילת הלהט"ב בשטחים.

ביוני 2018, נערך באפרת אירוע "גאה" ראשון מסוגו מעבר לקו הירוק, שבו השתתפו 100 תושבים ששמעו נאומים של רביבי, לצד ראש המועצה האזורית גוש עציון, פסיכיאטר דתי מוביל, וחברי הקהילה הדתית הגאה. האירוע התמקד בקבלת צעירים להט"בים, משום שכל דבר שהוא פחות מכך יסכן את שלומם.

בקיץ האחרון נערכו מספר אירועים אינטימיים יותר ברחבי המועצה האזורית גוש עציון, עבור תושבים מקומיים שעושים צעדים לקראת קבלת קהילת הלהט"ב. אך מאמצים אלו נתקלו גם במכשולים. אירוע אחד, שהיה אמור להיערך בנווה דניאל הועבר מההתנחלות, לאחר שרב היישוב אסר על קיומו במקום.

בקיץ האחרון נערכו מספר אירועים ברחבי גוש עציון, עבור תושבים מקומיים שעושים צעדים לקראת קבלת קהילת הלהט"ב. אירוע אחד, שהיה אמור להיערך בנווה דניאל הועבר משם, לאחר שרב היישוב אסר על קיומו במקום

בחודש מאי, נטע חדיד, טרנסג'נדרית בת 23 שגדלה בהתנחלות אחרת בגוש, אלון שבות, התאבדה – לא מקרה המוות הלא טבעי הראשון של להט"ב שגדל באזור.

עם זאת, לאחר האירוע ב-2018 באפרת, הוקמה קבוצת תמיכה לצעירים מהקהילה הגאה בגוש. הפורום צמח בהדרגה ל-20 איש בגילאי 18 עד 23, שנפגשים פעמיים בחודש. קטינים נאלצים עדיין להגיע לירושלים כדי לקבל סיוע, משום שקבוצת הגוש מוסמכת לשרת רק בגירים על פי חוק.

גם לפני השקת הקבוצה להורים, תושבים רבים באזור הביעו התנגדות לגילויי שנאה כלפי להט"בים. כשהרב יגאל לווינשטיין – שעורר זעם ב-2016 כשקרא לגאים "סוטים" – הוזמן לדבר בבית כנסת באפרת השנה, נערכה במקום הפגנת מחאה ורביבי הוציא הודעה המרחיקה את המועצה המקומית מהאירוע.

עם הקבוצה החדשה, רביבי אומר כי הוא מקווה שהמועצה שלו תאפשר להורים לללהט"בים "לנשום מעט לרווחה משום שמישהו סוף סוף מתייחס אליהם".

עוד 577 מילים
כל הזמן // יום ראשון, 10 בדצמבר 2023
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־65 ללחימה ● 141 חטופים עדיין בעזה

סוריה: יירטנו באזור דמשק רקטות שישראל שיגרה; צה"ל ושב"כ הרגו מפקד גדוד בחמאס

מת מפצעיו נתנאל מנחם איתן, צוער בבית הספר לקצינים, שנפגע באורח קשה בקרב ברצועה ● שר לשעבר בממשלת חמאס תקף בחקירת שב"כ את הנהגת הארגון: "משוגעים; הרסו את הרצועה" ● צה"ל: מ־7 באוקטובר תקפנו יותר מ־22 אלף מטרות ברצועה ● נתניהו: "עשרות מחבלי חמאס נכנעים; זו תחילת הסוף של הארגון. אני אומר למחבלי חמאס - אל תמותו בשביל סינוואר; היכנעו עכשיו"

עוד 50 עדכונים

כל מושגי המלחמה בעזה - חלק שני

הידעתם שעד היום מצטטים קטעים מדברי ההספד של משה דיין על רועי רוטברג שנהרג עם עוד שלושה צעירים בהתקפת פידאיון על נחל עוז? שאלוף פיקוד הדרום ירון פינקלמן נכנס לתפקידו רק 4 חודשים לפני המלחמה? שהאירוע במסיבת הטבע ברעים היה הטבח הגדול ביותר בתולדות המדינה?
הא'-ב' של מונחי המלחמה בעזה, המשך.

ל'

ליבשטיין אופיר – ראש המועצה האזורית שער הנגב שנרצח בשבת השחורה. התגורר בכפר עזה.

גדעון אלון הוא עיתונאי. הוא עבד 35 שנים כעתונאי ב״הארץ״, מתוכן 17 שנים ככתב פרלמנטרי של הארץ, ולאחר מכן 14 שנים ב״ישראל היום״. הוא הגיש תכניות בערוץ הכנסת, הפיק סרט תיעודי על תפקוד ועדת חוץ ובטחון ופירסם שלושה ספרים. האחרון שבהם הוא: ״מתחככים״, ובו סיכום 40 שנות עבודתו העיתונאית. בסוף אפריל 2021 יצא לגימלאות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,525 מילים
אמיר בן-דוד

עד מתי אוקטובר 2023

כמעט מאה חיילים נפלו בקרבות ועשרות רבות נפצעו מאז החלה המערכה הקרקעית ברצועת עזה, לפני חודש וחצי. במקביל, לפי ההערכות, כ-18 אלף פלסטינים נהרגו ועשרות אלפים נפצעו – מרביתם אזרחים. כמה זמן זה יכול להימשך? תלוי את מי שואלים ● וגם: מחיר הלחימה ● החשש לחטופים ● עדכוני מלחמה ● מחיר האנטישמיות ● ועוד...

חיילי צה"ל בלחימה בעזה. 10 בדצמבר 2023 (צילום: דובר צה״ל)
דובר צה״ל

אוניברסיטת קולומביה הפכה לסיוט עבור הסטודנטים היהודים

סטודנטים ישראלים ויהודים מאוניברסיטת קולומביה מספרים לזמן ישראל כי מאז 7 באוקטובר הם מרגישים הרבה פחות בטוחים ● משרד זכויות האזרח של משרד החינוך האמריקאי אף הודיע כי נפתחה חקירה נגד מספר מוסדות אקדמיים, בהם קולומביה, בגין הטרדות אנטישמיות ● "אני הולכת לשיעור ושומעת 'אינתיפאדה'. בשבילי זו טראומת ילדות"

עוד 1,460 מילים

מלחמת סוכות – עוד כתבות

מה קיסינג׳ר היה עושה היום?

בזמן מלחמת יום הכיפורים ב-1973 מזכיר המדינה האמריקאי הנרי קיסינג'ר עזר לסיים את הקרבות בין ישראל לבין מצרים וסוריה. הפסקת האש יצרה את הבסיס להסכם השלום ההיסטורי בין קהיר וירושלים, שהוביל ליצירת יציבות יחסית באזור תחת מטריית ההגמוניה האמריקאית.

הצלחתו של הדיפלומט האמריקאי המיתולוגי שיקפה אסטרטגיה של צעדים הדרגתיים, בניגוד לשאיפה למפץ מדיני שיפתור את כל הבעיות. המטרה המרכזית של ד"ר קיסינג'ר הייתה להסיר את מצרים ממחנה הקונפליקט הערבי עם ישראל, וכמו במקרה של צרפת לאחר המלחמות הנפוליאוניות – לשלב אותה בסדר אזורי חדש, ובו בזמן לבודד את מדינות ערב הרדיקליות שנתמכו על ידי ברית המועצות.

ד"ר לי-און הדר הוא עיתונאי, פרשן לעניינים גלובליים ומרצה ליחסים בינלאומיים בוושינגטון. לשעבר עמית מחקר במכון קאטו ופרופסור אורח באמריקן יוניברסיטי, הוא משמש כעת כעמית בכיר במכון למחקרי מדיניות חוץ ועורך תורם בנשיונל אינטרסט מגזין.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 631 מילים ו-1 תגובות

ביקור בקן הצרעות של חמאס

סגן מפקד חטיבת כפיר, שנכנסה לעזה אחרי פעילות בגדה המערבית, לעולם לא ישכח את גופת בת ה־80 מבארי עם המספר על היד באותה שבת דמים: "הרגשת הכישלון לא עוזבת אותי" ● אמיר בר־שלום ליווה כוח של החטיבה באחת השכונות הכי מסוכנות בעזה, כשלאף אחד לא ברור עדיין מה יקרה ביום שאחרי ● "אתה בקושי רואה אויב אבל במקביל אתה יודע שהוא כאן מתחתינו"

עוד 1,497 מילים

למקרה שפיספסת

הנאום שבני גנץ צריך היה לשאת

אזרחי ישראל,

"ישראל לפני הכל" זו לא רק סיסמה בקמפיין בחירות אלא עיקרון שהנחה אותי לאורך השירות הצבאי ומנחה אותי כל העת גם בחיים הציבוריים.

תומר פלג, עוסק בייעוץ תקשורת ויחסי ציבור. שירת בדובר צה"ל. בוגר ביה"ס לעיתונאות "כותרת" ובעל תואר ראשון בהיסטוריה כללית מאוניברסיטת תל אביב. עבד 7 שנים ב"ידיעות תל אביב". שימש כדובר של ח"כ לשעבר איל בן ראובן (המחנה הציוני) ושל חברת הכנסת אמילי מואטי (עבודה).

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 566 מילים
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

ארה"ב הטילה סנקציות חדשות על החות'ים

משרד האוצר האמריקאי הטיל סנקציות על 13 אישים וגופים האחראים על העברת כספים ממכירה ומשלוח של סחורות איראניות למורדים החות'ים בתימן ● ארה"ב שוקלת להכריז מחדש על החות'ים כארגון טרור, אחרי שב־2021 הארגון הוצא מהרשימה בגלל הצורך בסיוע הומניטרי ● אולם, ספק אם הסנקציות החדשות יספיקו בלי עיצומים דומים באירופה ובריטניה ● פרשנות

עוד 908 מילים

המלחמה בחמאס מטלטלת את מפלגות השמאל באירופה

המלחמה בחמאס היא תפוח אדמה פוליטי לוהט שחורך את ידיהם של פרוגרסיבים בכל היבשת, ומעצים מחלוקות הנוגעות לנושאי הגירה ואסלאם ● המלחמה והדרישה להפסקת האש לא רק מפלגות את השמאל – אלא גם מחזקות את הימין, שמנצל את הגמגום הרפה של יריביו כדי להצטייר כמי שראוי לכהן בשלטון

עוד 1,068 מילים ו-1 תגובות
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

סמוטריץ' מסרב להפנים שלא רק מלחמות הורגות – גם סוכר

ההנחיה של סמוטריץ' להאריך את ביטול המס על המשקאות הממותקים היא שיא חדש של פגיעה באינטרס הציבורי ● הגשמים העזים שירדו השבוע הציפו את נחל צלמון בביוב, הזורם אל הכנרת ● אתר חדש מציג את כל החקלאים האורגנים שאפשר להזמין מהם משלוח הביתה ● בין סביבה לביורוקרטיה: השדרוג הדיגיטלי של רשות האוכלוסין והתחייה של בית הדפוס בבארי

עוד 931 מילים

מקרון פועל להרחקת חזבאללה מעבר לליטני, אך ספק אם זה יעזור

צרפת חוששת בין השאר לעתיד קידוחי הנפט שלה בלבנון ● המסע של פוטין בארצות המפרץ ● ארדואן מקלל את ישראל, אך סופג האשמות מהאופוזיציה בגלל המשך המסחר עמה ● הפעילות החות'ית נגד השיט הבינלאומי פוגעת במצרים ומחממת את הזירה בים האדום ● והשבוע לפני 40 שנה: האינתיפאדה הראשונה פורצת בעזה ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,290 מילים

עשה שלום עלינו

הארכיון של רוןזמן ישראל נובר בארכיון של העיתונאי הוותיק רון מיברג ומפרסם מחדש מבחר מכתבותיו, שקריאה בהן היום מספקת פרספקטיבה איך הגענו עד הלום ● והשבוע: בחזרה להסכמי קמפ דיוויד ולטריו המצרי–ישראלי–אמריקאי שהוציא לנשיא קרטר עשן מהאוזניים – עד המחווה ששינתה הכול

עוד 2,396 מילים
היום ה־64 ללחימה ● 141 חטופים עדיין בעזה

דיווח: סינוואר נמלט מעזה לחאן יונס בשיירה הומניטרית

צה״ל הודיע על 5 חללים, אחד מהם אחיין של השר איזנקוט ● דיווח: נתניהו אמר לביידן בסוף השבוע כי הלחימה בחאן יונס תימשך כחודש ● פורסם תיעוד של פלסטינים נכנעים, הרמטכ"ל: סימן להתפרקות במערכת ● החות׳ים מאיימים למנוע מספינות בדרך לישראל לעבור בים האדום ● משפחתו של סהר ברוך שנחטף קיבלה הודעה כי נרצח בשבי ● חייל תועד הורס סחורה בחנות בג׳באליה

עוד 47 עדכונים

לכל איש יש שם

בדיוק כפי שהמדינה פירקה את מנגנוניה שלה בשם הישרדותו של אחד, כך נדמה שהמדינה שמה את כל יהבה על תהליך הרסני ובלתי אפשרי של פירוק מיידי של רעיון – יהא המחיר אשר יהא ● אלה שזכו להיוושע אחרי בגידת ראשי המדינה, נוכחים כעת כאובייקטים על לוח של מדינאי ערל לב ורשע, שמנצל את הפקרתם ככלי מיקוח בינלאומי למשיכת זמן הלחימה ● דעה

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
כל מאמר ביקורת, גם אם צודק וחד. חייב שתהיה בו סדרת צעדים ברורים ספציפיים שמציעים פתרון ראליסטי . יותר מדי מתארי בעיות. מעט מדי מנסחי פתרונות שאפשר ליישם עכשיו. איך מעיפים את הפשיזם... המשך קריאה

כל מאמר ביקורת, גם אם צודק וחד.
חייב שתהיה בו סדרת צעדים ברורים ספציפיים
שמציעים פתרון ראליסטי .
יותר מדי מתארי בעיות.
מעט מדי מנסחי פתרונות שאפשר ליישם עכשיו.
איך מעיפים את הפשיזם והביב?
איך מייצרים משטר גבולות שנותן ביטחון לאזרחים?
עם מי? תוך כמה זמן? האם יש לזה הנהגה ותמיכה?
האם זה מייצב את ישראל אזורית ופנימית?

עוד 788 מילים ו-1 תגובות
עקורים

"אני לא מרגישה עכשיו בטוחה בשום מקום. אני מרגישה כלואה. בלילות, אני ישנה עם ג'ינס וחולצה כדי שאם חלילה מישהו ייכנס, לפחות אהיה לבושה"

ליאורה האריס

תלמי יוסף. אם יחידנית לשתי בנות. פונתה למושב פארן

עוד 1,988 מילים

יריב לוין שוב ממסמס את הוועדה לבחירת שופטים - ובג"ץ מעלים עין

על רקע התנהלותו של לוין, לא ברור מדוע שופטי בג"ץ מיהרו להסיר מעל שולחנם את העתירות שדרשו להורות לו לכנס את הוועדה לבחירת שופטים ● שלוש שנים וחצי מאז תחילת משפטו של נתניהו, אפשר לקבוע שהשופטים מאטים - אולי במכוון - את ההליך הפלילי נגד נתניהו ● והאמירה החמורה של השופט אלרון בפסק דין שניתן לאחרונה חושפת את תפיסתו החוקתית ומידת שליטתו בחומר ● פרשנות

עוד 1,117 מילים ו-5 תגובות

מרב מיכאלי שמה קץ לסבל, באיחור של שנה

מאז הבחירות לפני שנה, הפכה יו"ר מפלגת העבודה מטרה להאשמות שהטיחו בה מכל עבר, בכל מקום שאליו הגיעה ● הדברים הגיעו לידי כך שחבר ועידה אסף מספיק חתימות לטובת כינוס וועידת המפלגה כדי להצביע על הדחתה ● מיכאלי העדיפה למנוע את הביזיון ואתמול הודיעה על פרישה הדרגתית מהפוליטיקה ● כעת נותר לראות לאן מועדות פניה של המפלגה - ושל מחנה המרכז-שמאל בכלל ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
עוד 518 מילים ו-2 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה