חשיפה נתניהו, מיליקובסקי והצינור להובלת הגז ליוון

נתניהו מקדם מזה שנים הסכם בינלאומי לחיבור צנרת גז בין המדינות ישראל-קפריסין-יוון-איטליה ● בצירוף מקרים, בן-דודו נתן מיליקובסקי קונה חברה יוונית לייצור פלדה ● בפרשת הצוללות, חברה לייצור תוצרי פלדה של מיליקובסקי התגלתה כספקית של יצרנית הצוללות טיסנקרופ ● האם גם בפרויקט הגז עתיד מיליקובסקי להיות מעורב? ● מיליקובסקי לזמן ישראל: "אין לחברה כל קשר לייצור צינורות גז, ונתניהו לא ידע דבר על עסקת הרכישה"

נתן מיליקובסקי, בנימין נתניהו (צילום: Drew Altizer Photography/Yonatan Sindel/Flash90)
Drew Altizer Photography/Yonatan Sindel/Flash90
נתן מיליקובסקי, בנימין נתניהו

בינואר השנה התחילה העיתונות ביוון לספר על התעניינות מצדו של איש עסקים מולטי-מיליונר אמריקאי, ברכישת מפעל לייצור פלדה לא רחוק מסלוניקי.

זמן לא רב אחר-כך, בסוף חודש יוני, כבר השלים אותו איש עסקים את רכישתה של בעלת המפעל – חברת "הלניק סטיל", ענקית ייצור הפלדה שירדה מגדולתה אחרי שנחשבה שנים לחברת הפלדה מספר שתיים ביוון.

שם הרוכש של חברת "הלניק סטיל" הוא נתן מיליקובסקי, בן-דודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. שם התאגיד שבבעלותו ושבאמצעותו בוצעה הרכישה הוא ג'ורדן אינטרנשיונל, עסק משפחתי רב בשנים.

ואכן, בשבוע שעבר חודשה פעילות הייצור במפעל החברה בטקס רשמי בהשתתפותו של ראש ממשלת יוון, קיריאקוס מיטסוטקיס, אחרי חמש שנות השבתה. "המפעל הסגור הוא עדות חיה לימי התיעוש השלילי של המדינה", אמר מיטסוטקיס במהלך הביקור באתר.

Στην Ελληνική Εταιρεία Χάλυβος

Ένα εργοστάσιο που παρέμενε κλειστό επί 5 χρόνια θα λειτουργήσει και πάλι και θα δημιουργήσει σε πρώτη φάση 400 νέες θέσεις εργασίας. Γιατί αυτό φέρνουν οι επενδύσεις: δουλειές, εισόδημα, ανάπτυξη και καλύτερη ζωή για όλους.

פורסם על ידי ‏‎Kyriakos Mitsotakis‎‏ ב- יום שישי, 15 בנובמבר 2019

במשך קרוב לחמישים שנה, הייתה ל"הלניק סטיל" תרומה עצומה לכלכלת יוון והיא סיפקה כמעט את כל צורכי המדינה בתחום הפלדה. לאחר השלמת העסקה, הבטיחה ג'ורדן אינטרנשיונל להשקיע כמאה מיליון אירו בחברה. תפוקת המפעל צפויה לעמוד על כ-350 אלף טון בשנה.

מהפרויקטים הגדולים בתחום תשתיות הגז

במהלך חודש מרץ האחרון, פרסמה חברת נתיבי הגז הממשלתית הישראלית את תוצאותיה הכספיות לשנת 2018. הפרסומים לימדו שהחברה החלה ב"מגעים עם חברת IGI Poseidon".

פוסידון היא תאגיד בו מחזיקות בחלוקה שווה החברות אדיסון האיטלקית ודפה היוונית. עיקר עיסוקו של התאגיד בהקמת תשתיות הולכה לגז ונפט ברחבי אירופה.

המגעים בין פוסידון לחברת נתיבי הגז הממשלתית (נתג"ז) התרכזו בהקמת מערכת הולכה וייצוא גז למדינות אירופאיות – מהפרויקטים הגדולים בתחום תשתיות הגז והאנרגיה של ישראל, המוכר כפרויקט EastMed.

מדובר בחיבור צנרת גז בין המדינות ישראל-קפריסין-יוון-איטליה, בהתאם למזכר הבנות עליו חתמו המדינות.

"הצדדים החליטו לשתף מידע ביניהם על מנת שניתן יהיה לבחון אפשרויות לשיתוף פעולה בעתיד", מסרה נתג"ז בדיווח שלה לתקשורת הישראלית במרץ האחרון.

ההסכם בין ישראל לפוסידון נחתם כשלושה חודשים לפני רכישת "הלניק סטיל" בידי ג'ורדן אינטרנשיונל של מיליקובסקי.

נתניהו הוא מהדוחפים העיקריים לחתימת ההסכם בין ישראל, יוון וקפריסין על הקמת צינור הגז לאירופה. כניסת מיליקובסקי לעסקי הפלדה ביוון בדיוק כשמדינת ישראל בראשות בן-דודו מנהלת מגעים וחותמת הסכם בינלאומי בתחום הולכת וייצוא הגז שמספר מדינות, וביניהן יוון, מעורבות בו, ואיתן גם מיליארדים רבים – מעוררת תמיהה.

בנימין נתניהו עם אלכסיס ציפראס, שכיהן כראש ממשלת יוון עד יולי 2019 (צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90)
בנימין נתניהו עם אלכסיס ציפראס, שכיהן כראש ממשלת יוון עד יולי 2019 (צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90)

עם צאתו לפסגת משותפת בניקוסיה לו ולראשי הממשלות יוון וקפריסין לפני כשנה וחצי, הצהיר נתניהו כי מטרת הפגישות לקדם, בין היתר, את פרויקט צינור הגז.

כמה חודשים מאוחר יותר, נפגשו השלושה באותו העניין. בין הפגישות התקופתיות, הקפיד נתניהו גם לשוחח טלפונית עם שני עמיתיו במטרה להוביל לחתימת ההסכם.

לאחרונה אף נוסד "פורום הגז של מזרח הים התיכון", בו עתידות לקחת חלק מצרים, קפריסין, יוון, ישראל, איטליה, ירדן והרשות הפלסטינית.

נתניהו הימר על יוון וקפריסין

"את סיפור צינור הגז צריך לראות במאקרו", אומר לזמן ישראל אדם המעורב ביחסי החוץ של ישראל, לרבות באזור. "הסיפור הוא על ישראל, טורקיה, יוון וקפריסין.

"ביבי הימר על יוון וקפריסין, אחרי ששנים חימם היטב את הכיסא עם טורקיה. מישהו מישראל היה מגיע בכל שבוע לארמון באנקרה, והיה יושב עם הטורקים ונותן להם תקווה בהקשר הגז בכלל וצינור הגז בפרט".

לדבריו, "המטרה של ארדואן הייתה להיות סוג של מתווך הגז לאירופה. זה היה ממצב אותו מעמדית ופוליטית במקום אחר.

"כל מה שארדואן עושה היום, כולל 3 מיליון הפליטים ואנשי דעא"ש שהוא מתחיל לשלוח טיפין-טיפין לאירופה לאות אזהרה, זה לומר לאירופאים שאם הם לא מתנהגים יפה ומתחילים לדבר על מה שהוא עושה בסוריה ועוד מקומות, הוא יכה בכם. הגז יוצר תלות, שזה מה שארדואן בסופו של דבר רוצה.

"אבל ברגע מסוים הייתה נקודת מפנה, כשגם נובל אנרג'י וגם ביבי הימרו על יוון וקפריסין. בטורקיה עלתה הרטוריקה האנטי-ישראלית סביב זה".

צירוף מקרים גם בפרשת הצוללות

הרכישה של חברה מתחום האנרגיה בידי מיליקובסקי סמוך לתקופה שבה חותמת ישראל הסכמים בינלאומיים המשיקים לאותו תחום אנרגיה, ממש בעת שנתניהו מכהן כראש ממשלה, מזכירה צירוף מקרים דומה אשר נחשף בפרשת רכישת הצוללות וכלי השייט בידי ישראל מגרמניה – פרשה המוכרת כ"פרשת 3000", ונסובה סביב מכירת צוללות גרמניות לצבא מצרים. גם במקרה הזה, הזרוע המבצעת את העסקה היא ג'ורדן אינטרנשיונל.

נתן מיליקובסקי (צילום: Drew Altizer Photography)
נתן מיליקובסקי (צילום: Drew Altizer Photography)

ג'ורדן אינטרנשיונל עוסקת במסחר בינלאומי בפלדה והיא בבעלות האחים נתן ודני מיליקובסקי, שירשו אותה מאביהם. בשנים 2005-2003, תקופה בה החזיק נתניהו במניות החברה, רכשו האחים מיליקובסקי שתי חברות: SeaDrift ו-C/G Electrodes, הראשונה עוסקת בייצור חומרים החיוניים לייצור פלדה והשנייה בייצור רכיבים למפעלי פלדה.

שתי החברות נרכשו בכמה מיליוני דולרים בודדים. ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה חשפה לפני כשנה כי נתניהו החזיק במניות חברה בתחום "תוספי הפלדה", בצוותא עם בן-דודו, מבלי לציין את שם החברה.

בשנים 2010-2008, מיזגו בני המשפחה את העסק הזה לחברה הציבורית גראפטק אינטרנשיונל שנסחרה באותה העת בנאסד"ק.

בקבוצה המצומצמת של "לקוחות המפתח" של גראפטק, הופיע גם התאגיד הגרמני טיסנקרופ. גראפטק הייתה ספקית תוספי פלדה לטיסנקרופ. באותם ימים ממש, טיסנקרופ ניהלה מו"מ למכירת שלוש צוללות וארבעה כלי שיט לישראל.

בשנים 2010-2009 קידם נתניהו עסקה לרכישת צוללת של טיסנקרופ בשווי של כ-400 מיליון אירו. תחקיר "כלכליסט" ממרץ השנה, חשף כי במקביל לקידום העסקה, החזיק נתניהו בשרשור מניות (בהיקף 1.6%) ששוויו כ-16 מיליון שקל בגראפטק של בן-דודו נתן, שבבעלותה ספקית תוספי פלדה בשם SeaDrift – שמצידה מוכרת לטיסנקרופ.

נתניהו מכר את המניות שלו בנובמבר 2010 במסגרת הסכם מיזוג בין SeaDrift של מיליקובסקי, לגראפטק. מיליקובסקי המשיך להחזיק בחברת SeaDrift עוד חמש שנים אחר כך.

בנימין נתניהו מרים את דגל ישראל ב-23 בספטמבר 2014, בעת טקס קבלת הצוללת אח״י תנין, אחת מהצוללות שנרכשו מתיסנקרופ בגרמניה (צילום: AP Photo/Amir Cohen)
בנימין נתניהו מרים את דגל ישראל ב-23 בספטמבר 2014, בעת טקס קבלת הצוללת אח״י תנין, אחת מהצוללות שנרכשו מתיסנקרופ בגרמניה (צילום: AP Photo/Amir Cohen)

במסמכים רשמיים של גראפטק, הוגדרה טיסנקרופ כ"לקוח מהותי", בצוותא עם שלוש חברות נוספות בלבד. הדוחות הכספיים של גראפטק מלמדים, כי בשנת 2015 – השנה בה חתמה ישראל על העסקה לרכישת ספינות מטיסנקרופ – רשמה החברה ירידה חדה של 45% במכירות והפסדים של למעלה מ-20 מיליון דולר בשנה. היא נזקקה בדחיפות לעסקות חדשות שיזרימו לה כסף.

באוגוסט אותה שנה, גראפטק נמכרה לקרן ברוקפילד, תמורת כ-800 מיליון דולר. עד אז, הוארך פעמיים מועד פקיעת הצעת הרכש. ההצעות לא היו מספקות. הצעת הרכישה הסופית הוגשה במאי, סמוך לחתימה של ישראל על ההסכם לרכישת ספינות המשמר מטיסנקרופ.

וכך, אחרי משא ומתן ממושך ומגעים שנמתחו על-פני 8 שנים, חתמה ישראל על מזכרי הבנות לרכישת ארבע צוללות מסוג דולפין מהתאגיד הגרמני טיסנקרופ. בנוסף, חתמה ישראל בשנת 2015 על הסכם לרכישת ארבע ספינות משמר לאסדות הגז. העלות הכוללת של עסקאות אלה היא 1.6 מיליארד אירו.

באותה תקופה, החזיק נתן מיליקובסקי ב-11% מגראפטק. המשמעות היא שמדינת ישראל רכשה ספינות וצוללות עשויות פלדה, בעוד שחברה בבעלות בן-דודו של ראש הממשלה מייצרת ציוד פלדה המשמש לייצור אותן ספינות וצוללות.

אלפי דולרים בשנה מגיל אפס

נתן מיליקובסקי הוא איננו "עוד" בן משפחה. מדובר בבן-דוד קרוב מאד: זהו אותו קרוב משפחה אשר נתניהו פנה לוועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה בבקשה שתתיר לו לממן את הוצאותיו המשפטיות של ראש הממשלה. ועדת ההיתרים הדגישה, כי לא ראוי שמיליקובסקי יממן את הוצאות המשפט של נתניהו, לאור הקשרים העסקיים ביניהם.

בעקבות ההחלטה, היועץ המשפטי לממשלה הורה על נתניהו להחזיר 300 אלף דולר שכבר קיבל ממיליקובסקי, עוד בטרם הכריעה ועדת ההיתרים בעניין.

ואם לא די בכך, תמלילים מחקירתו של נתניהו עצמו אשר פורסמו בחדשות 12 ביולי השנה, מעלים כי ראש הממשלה מקבל ממיליקובסקי "כמה אלפי דולרים בשנה", לדברי נתניהו, "מגיל אפס".

כעת, אותו נתניהו מקדם במרץ הסכם בינלאומי חובק מדינות ומיליארדים בתחום הגז, כשבן-דוד שלו קונה חברה המתמחה בייצור צינורות להולכת גז ומחדש את פעילותה באותה התקופה ממש.

בזמן הקנייה, "הלניק סטיל" היתה חברה חדלת פירעון שחצי שנה קודם הודיעו מפרקיה על פשיטת רגל והעמדתה למכירה. בתקשורת היוונית דווח שגם את חוב חשמל החברה איננה מסוגלת לכסות.

כל אלה אפשרו לג'ורדן אינטרנשיונל לרכוש אותה במחיר נמוך יחסית, בדומה למה שקרה לאחים מיליקובסקי במקרה של רכישת שני מפעלי הפלדה.

על הרקע הזה, נוכחותו של ראש ממשלת יוון בחנוכתו המחודשת של מפעל החברה מלמדת על החשיבות שמייחסים לו בממשלת יוון לשיקום כלכלת המדינה.

תגובת מיליקובסקי: נתניהו לא מעורב

"לראש ממשלת ישראל אין כל מידע על רכישת הלניק סטיל", כך הגיב נתן מיליקובסקי לזמן ישראל. "מעולם לא שוחחתי עמו על עסקה זו. בנוסף, אני לחלוטין בור בכל הקשור לפרויקט צינור הגז ואין לי כל מעורבות בו".

מיליקובסקי הדגיש עוד כי "הלניק סטיל עוסקת בייצור יריעות פלדה מגולוונות, קרות ומגולגלות. לחברה אין קשר כלל לייצור צינורות גז".

הוא חזר וציין כי לנתניהו ״לא היה כל קשר לפרויקט הלניק סטיל״.

טרם התקבלת תגובת משרד ראש הממשלה.

חיים שדמי הוא יוצר סרטים, סופר ועיתונאי, ובשנים האחרונות פעיל בהפגנות הקוראות לחקירתו והעמדתו לדין של בנימין נתניהו

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
9
מיליקובסקי ושות' ניצלו היטב את הסתבכותה ונפילתה של יוון גם היא בגלל עיסקת הצוללות של טיסנקרופ. סביר להניח שכל המעורבים בפרשת הצוללות, מעורבים גם במתווה הגז והפלדה של מיליקובסקי, כאשר הב... המשך קריאה

מיליקובסקי ושות' ניצלו היטב את הסתבכותה ונפילתה של יוון גם היא בגלל עיסקת הצוללות של טיסנקרופ. סביר להניח שכל המעורבים בפרשת הצוללות, מעורבים גם במתווה הגז והפלדה של מיליקובסקי, כאשר הבולען נתניהו מנצל את מעמדו כראש ממשלה לגרוף עוד ועוד כספים לכיסיו הפרטיים.

https://www.facebook.com/yoram.shahar.9/posts/10157574506304764 Yoram Shahar 7 בספטמבר • "נס הפלדה של נתניהו: כך זינק שווי המניות שלו פי ארבעה פרשת מניות הפלדה: https://www.themarker.... המשך קריאה

"נס הפלדה של נתניהו: כך זינק שווי המניות שלו פי ארבעהפרשת מניות הפלדה:…

פורסם על ידי ‏‎Yoram Shahar‎‏ ב- יום שבת, 7 בספטמבר 2019

Yoram Shahar
7 בספטמבר •

"נס הפלדה של נתניהו: כך זינק שווי המניות שלו פי ארבעה
פרשת מניות הפלדה:
https://www.themarker.com/law/.premium-1.7043198…

הסירחון הוא הרבה יותר גדול והרבה יותר חמור!

חברת גרפטק סיפקה לחברת טיסנקרופ – ג ר פ י ט !
חברת גרפטק בבעלות נתן מילקובסקי קרוב משפחתו של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו!
בנימין נתניהו החזיק במניות חברת גרפטק בשווי מליוני דולרים!!
נתן מילקובסקי "ריפד" באופן שוטף את ראש ממשלת ישראל בכספים במיליונים!
חברת גרפטק לא הסתפקה בהספקת פלדה לחברת טיסנקרופ!
חברת גרפטק הייתה מגדולות ספקיות הגרפיט לחברת טיסנקרופ!
חברת טיסנקרופ הייתה בבעלות משותפת גרמנית איראנית!
איראן שותפה בתאגיד טיסנקרופ – טיסנקרופ הוא תאגיד שסיפק לאיראן מוצרים לתעשיית הגרעין האיראנית תוך עקיפת הסנקציות האמריקאיות על איראן!
לגרפיט שני שימושים מרכזיים:
1. תוסף לסגסוגת הפלדה כדי להגדיל את חוזקה. מרכיב חיוני לייצור פלדת גוף הצוללת.
הפלדה ממנה בונים את גוף הצוללות נחשבת מרכיב אסטרטגי המחייב פיקוח במכירתה למדינות זרות!
האיראנים מייצרים בעצמם צוללות – Gudir – ומשפצים את צוללות הצי בעצמם:

א. כיצד רכשו/פתחו האיראנים את הטכנולוגיות והיכולות לבנייה עצמית של צוללות?
ב. מה מקורות הפלדה והגרפיט בהם הם מייצרים את הצוללות.
2. לגרפיט תפקיד מרכזי בשליטה על הביקוע הגרעיני בכורים גרעיניים. תוצר לוואי הנוצר בתהליך הביקוע
בכור גרעיני הוא חומר ביקוע יעיל ומסוכן ביותר המשמש לפצצות גרעין – פ ל ו ט ו נ י ו ם !!
קיים חשד חמור לכאורה, שנתן מילקובסקי בשותפות ויתכן גם בגיבוי ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו,
סיפק חומרי גלם לתעשיית הצוללות ולתעשיית הגרעין באיראן ישירות ו/או באמצעות חברת טיסנקרופ,
פעילות, שאם היא נכונה, משמעותה האיומה היא בגידה במולדת – בגידה בעם – בגידה במדינה.

מניות וקשרי משפחה:

נתניהו נתפס בגרסה שקרית בפרשת הצוללות: לפי חשיפת דה-מרקר מהיום, נתניהו טען כי רכש מניות חברה כ*אזרח* אך זה בלתי אפשרי,…

פורסם על ידי ‏‎Uri Breitman‎‏ ב- יום שישי, 15 במרץ 2019

נתן מילקובסקי מסר עדות בעניין באפריל 2017:
https://www.maariv.co.il/news/israel/Article-581846…

חשיפה: איראן שותפה בחברה שמוכרת צוללות לישראל
https://www.calcalist.co.il/…/arti…/0,7340,L-3703021,00.html
הקשר בין התאגיד הגרמני לפרויקט הגרעין האיראני נחשף
http://docu.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1223067

מה זה גרפיט
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%A8%D7%A4%D7%99%D7%98

נתן מיליקובסקי, שהעביר כסף לנתניהו לרכישת סיגרים קשור עסקית לטיסנקרופ
http://rotter.net/forum/scoops1/387585.shtml

חשיפת "כאן": בן דודו של נתניהו היה מבעלי ספקית של טיסנקרופ
https://www.kan.org.il/Item/?itemId=13716

נחשפו החזקות נתניהו בחברת פלדה שעבדה עם טיסנקורפ מפרשת הצוללות
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001275424…

מקורבי רה״מ: נתניהו קיבל אישור להחזיק במניות הפלדה
https://13news.co.il/news/183704

אהוד ברק
https://www.facebook.com/yoram.shahar.9/posts/10157261236269593:4

אייבי בנימין

‏‎אני רוצה להזכיר לכולם שמילצין מתיק 1000 היה הבעלים של ערוץ 10 רוצה להיפטר ממנו.הוא קיבל בעבור ערוץ 10 המפסיד מחיר…

פורסם על ידי ‏אייבי בנימין‏ ב- יום ראשון, 30 ביוני 2019

בהספקה לכאורה של גרפיט, לתעשיית הגרעין האיראנית, ראש ממשלת ישראל לא הסתפק! לאיומה באויבי המדינה הוא חשוד שסיפק – נשק – תחמושת – וחומרי רפואה!!
חשד לאספקת ציוד רפואי לאיראן: נתניהו – גונן שגב

העולם המקביל של ממשלת ישראל שאתם לא יודעים עליו: שיווק תרופות לאירן, במשך שנים על ידי חברה של נתניהו ומיכה גבאי באמצעות גונן שגב. זו לא ממשלה, זהו פשע מאורגן. שתפו חברים

פורסם על ידי ‏‎David Levi‎‏ ב- יום חמישי, 21 ביוני 2018

התפתחות בחקירת גונן שגב: סמי קצב – הבעלים של מספנות ישראל "שידך" בין שגב לבין רוחני במכירת תרופות (2013 (

התפתחות בחקירת גונן שגב: סמי קצב – הבעלים של מספנות ישראל "שידך" בין שגב לבין רוחני במכירת תרופות (2013). סמי קצב היה ספק הנשק העיקרי של איראן בידיעת נתניהו, ומבאי ביתם של חומני, חאאתמי, אחמדינז'אד ורוחני. איזה סארקזם?! ישראל היא ספקית הנשק הגדולה ביותר של איראן והיא מוגדרת על ידי ראש ממשלת ישראל כאויבת המסוכנת ביותר של מדינת ישראל. "סכנת השמדה" – אופיום להמונים. שריפת הרכב של מני נפתלי הלוחם בשחיתות – היא "ליל הבדולח" של ישראל הפאשיסטית. אז כדאי חברים להתעורר. שתפו.

פורסם על ידי ‏‎David Levi‎‏ ב- יום שני, 25 ביוני 2018

אם הנאמר בשידורים נכון – הבגידה היא איומה!!!
ממליץ לכולם בכתבה לצפות ולקרוא בעיון גם את הפוסט!!!
אם הדברים אכן נכונים – הרי שהמדינה נשדדה על ידי בוגדים, שמביאים על כולנו שואה ומעמידים בסכנה את קיום המולדת – קיום האומה!!!

מדינת "ביבי ישראל" ??? והשאלות: 1. מדינת ישראל היא - "המפעל" "והעסק הפרטי" - של ביבי נתניהו "ומשפחתו" ??? 2. אזרחי ישראל הם - "הפועלים" של "המפעל" "והעסק הפרטי" - של ביבי נתניה... המשך קריאה

מדינת "ביבי ישראל" ???

והשאלות:

1. מדינת ישראל היא – "המפעל" "והעסק הפרטי" –

של ביבי נתניהו "ומשפחתו" ???

2. אזרחי ישראל הם – "הפועלים" של "המפעל" "והעסק הפרטי" –

של ביבי נתניהו "ומשפחתו" ???

3. "והרווחים הגדולים" – לאן הם "הולכים" ??? –

לאזרחים "הפועלים" ???

או לכיסי "הביבי", "המשפחה", "והחברים" ???

4. ושאלת "הגז" הגדולה –

"היהודים", עם "התוכניות הגדולות" "והכיסים הגדולים" –

לא למדו שום דבר –

מימי "הגז" – של "הגרמנים" ???

https://www.zman.co.il/57863/

עוד 1,242 מילים ו-9 תגובות
כל הזמן // יום ראשון, 26 בינואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

גנץ נענה להזמנת טראמפ, ייפגש איתו ביום שני

מפקד חיל האוויר לשעבר, אמיר אשל, מייעץ לגנץ ● נתניהו ייפגש עם טראמפ בשני ובשלישי ● גנץ: בתום הפגישה אשוב לישראל לדיוני החסינות ● נתניהו: עסקת המאה, הזדמנות שלא תחזור ● עמיר פרץ: טראמפ מתערב בבחירות ● טיבי מאשים את עיריית ירושלים במות הילד שנמצא מת בבור מים ● ליברמן: עיתוי פרסום העסקה קצת חשוד

עוד 17 עדכונים

השמאל חייב להציע חלופה לפתרון שתי המדינות כדי לחזור לשלטון

השמאל כבר עשרות שנים לא מקדם תהליך מדיני כי הוא לא בעמדת כוח. הוא השאיר את המלאכה בידי החברה האזרחית. זו עוסקת בפועל רק בקידום המימוש של פיתרון 2 המדינות ואיך לארגן ולנהל את הנסיגה/ההיפרדות/החלוקה – ולא בדרכים לגיבוש ולהשגת הרוב הפוליטי הנדרש למימוש פיתרון מדיני כלשהו.

במקביל לכך, הפיתרון התורן (והבודד) של השמאל לסכסוך, חלוקת הארץ ל-2 מדינות, נפרם מכמה סיבות: יישוב הגדה המערבית שנמשך עשרות שנים; עקשנות פלסטינית שמונעת התקדמות לעבר הסכם; מאמצים בינלאומיים לא יעילים לגרום לסיום הכיבוש; וחוסר החלטיות של ארה"ב לקדם הסכם באופן נחרץ. כל אלה הובילו לכך שפיתרון שתי המדינות כבר לא רלוונטי.

מותו של פיתרון 2 המדינות נקלט היטב בציבור. בעוד הפוליטיקאים בשמאל חוזרים על הדוגמה של שתי מדינות, ללא קשר למציאות בשטח, התמיכה בפתרון בקרב הציבור, הן הישראלי והן הפלסטיני, ירדה מתחת ל-50%. בנוסף, רוב של 2/3 בשתי האוכלוסיות מסכים כי לא ניתן ליישם את פיתרון שתי המדינות בעתיד הנראה לעין.

מותו של פיתרון 2 המדינות נקלט היטב בציבור. בעוד הפוליטיקאים בשמאל חוזרים על הדוגמה של שתי מדינות, ללא קשר למציאות בשטח, התמיכה בפתרון בקרב הציבור, הן הישראלי והן הפלסטיני, ירדה מתחת ל-50%

במצב זה, להמר על היפרדות ופתרון 2 המדינות בלבד מבלי לשקול חלופות זו גישה לא ראויה, אך זה בדיוק מה שהשמאל בכנסת עושה.

השמאל צריך לשאול את עצמו ביושר, איך הפכה הפרדת העמים על בסיס אתני/דתי – המרכיב המרכזי בפתרון שתי המדינות – למטרה העיקרית של השמאל הפרלמנטרי בישראל?

איך הפכו לאום יהודי ופלסטיני נפרד לחזון פוליטי חשוב הרבה יותר מאשר חלוקה שוויונית של הזכויות האזרחיות הפוליטיות והכלכלית עבור כל תושבי ארץ ישראל/פלסטין?

איך זה שהשמאל לא מהסס לדרוש השקעת סכומי עתק על מנת להפריד בין שתי אוכלוסיות, שבפועל השתלבו פיזית וכלכלית במהלך 52 השנים האחרונות ואף יותר? איפה עוד יש שמאל כזה?

איך הפכו לאום יהודי ופלסטיני נפרד לחזון פוליטי חשוב הרבה יותר מאשר חלוקה שוויונית של הזכויות האזרחיות הפוליטיות והכלכלית עבור כל תושבי ארץ ישראל/פלסטין?

היום אנחנו לכודים בין שמאל מוחלש שדבק בדוגמה של שתי מדינות/הפרדה שאינה ניתנת ליישום, ללא חזון לטווח הרחוק – לבין ימין, שיש לו את כל האנרגיה שמגיעה עם תנועת המתנחלים המשיחית שהיא חלק ממנו, ונציגיו הפוליטיים בכנסת יודעים להשיג את מבוקשם, אך גם לו אין כל חזון ארוך טווח אמיתי.

המשותף לשניהם הוא התביעה לשליטה בטחונית על כל האזור שבין נהר הירדן לים התיכון, ללא קשר להסדר הקבע הפוליטי שיושג, אם יושג.

הציבור הישראלי מעדיף מידה של הפרדה מהפלסטינים, אך מתעקש על שליטה ביטחונית על האזור כולו. הוא דוחה במידה רבה את הרעיון של מדינה פלסטינית עצמאית ולא רוצה לאבד גישה לארץ אבות בגדה המערבית. הוא בהחלט לא רוצה לחזור על הטראומה של נסיגה כפויה, שבמסגרתה יוחזרו מאות אלפי מתנחלים מהשטחים. נסיגה כזאת תהיה חלק מכל תרחיש מציאותי של פיתרון שתי המדינות.

הציבור הישראלי מעדיף מידה של הפרדה מהפלסטינים, אך מתעקש על שליטה ביטחונית על האזור כולו. הוא דוחה במידה רבה את הרעיון של מדינה פלסטינית עצמאית ולא רוצה לאבד גישה לארץ אבות בגדה המערבית

הימין, לעת עתה, אינו מוכן או אינו מסוגל לעצב חזון פוליטי שאינו אתנוצנטרי ומדיר, חזון שיכול להכיל את כל תושבי האזור ולספק להם זכויות אזרח והזדמנות כלכלית שווה.

השמאל, לו רק היה מגלה עניין בכך, בהחלט יכול. נדרשת חשיבה מחוץ לקופסה יחד עם חזרה להצעות מדיניות היסטוריות שנדונו ברצינות על ידי התנועה הציונית בשנות השלושים והארבעים של המאה הקודמת, כולל גישות פדרטיביות המכילות את השטח בין הים לירדן במדינה פדרלית אחת.

פירוש הדבר הוא שינוי פרדיגמה של ממש, אימוץ מדיניות שקרובה הרבה יותר לזו שנשקלה על ידי מקימי המדינה, אשר הבינו תמיד שבישראל תווצר מציאות דו-לאומית ועל כן נמנעו בכוונה להקים כאן מדינת לאום יהודי. זאת בניגוד להנהגה הפוליטית הנוכחית שרק לאחרונה עמדה על חקיקת חוק מדינת הלאום .

פירוש הדבר הוא שינוי פרדיגמה של ממש, אימוץ מדיניות שקרובה הרבה יותר לזו שנשקלה על ידי מקימי המדינה, אשר הבינו תמיד שבישראל תווצר מציאות דו-לאומית ועל כן נמנעו בכוונה להקים כאן מדינת לאום יהודי

המשמעות היא להחזיר את ערכי השמאל ואת האידיאולוגיה שהיא חלק מהחשיבה הציונית שהובילה להקמת המדינה וקראה בהכרזת העצמאות, לפתח את המדינה לטובת כל תושביה; לבסס אותה על חירות, צדק ושלום כפי שנחשבו על ידי נביאי ישראל; להבטיח שוויון מוחלט של זכויות חברתיות ופוליטיות לכל תושביה ללא קשר לדת, גזע ומין; להבטיח חופש דת, מצפון, שפה, חינוך ותרבות; לשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ולהיות נאמן לעקרונות מגילת האומות המאוחדות.

למה הציבור לא יתחבר להצעה שמסיימת את הכיבוש, קובעת את גבול הביטחון לאורך הירדן, מונעת היפרדות/הפרדה, שומרת על רוב יהודי של 2/3, נותנת אזרחות שווה לכל אזרח ותוביל לכך שישראל תחזיר לעצמה את צדקת דרכה?

עמנואל שחף הוא מהנדס, מנהל, איש מוסד, פעיל פוליטי וחברתי, בעל ניסיון רב תרבותי יוצא דופן, מעוניין במיוחד בחלופות מדיניות ומקדם היום פדרציה בארץ ישראל. חי עם שוש באזור השרון, אבא לשנים וסבא ל-8

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 714 מילים
ששה מהמועמדים הדמוקרטיים המובילים בעימות האחרון ביניהם בחודש ינואר. מימין: איימי קלובישר, פיט בוטיג׳ג׳, ברני סנדרס, ג׳ו ביידן, אליזבט וורן, טום סטייר

היום שאחרי טראמפ? מה חושבים המועמדים הדמוקרטים על איראן

שבעת המועמדים המובילים של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב מסכימים על דבר אחד: יש לעשות הכול כדי להימנע מעימות צבאי עם איראן ● אבל בנוגע להסכם הגרעין וללחץ שיש להפעיל על הרפובליקה האסלאמית, יש ביניהם הרבה חילוקי דעות ● מצאו את ההבדלים

עוד 885 מילים

הקצין הנאצי ששלף אותי מהטרנספורט והציל את חיי

40 שנה לאחר מותו, הלמוט קלייניקה, ששמר בסוד את העובדה שנתן מחסה לעובדי כפייה יהודים וסייע להם להימלט מגירוש למחנות המוות, קיבל את אות חסיד אומות העולם ● כתב זמן ישראל נכח בטקס המרגש

עוד 575 מילים

בשביל זה יש "חברים": המשמר האזרחי החרדי במונסי, ניו יורק, התמחה עד כה בתיקון פנצ'רים ובהשבת תשמישי קדושה אבודים ● אחרי הפיגוע הרצחני בבית הרב שם, הם מתמקדים בניסיונות להציל חיים של יהודים

עוד 982 מילים

למקרה שפיספסת

"אדם הוא תבנית נוף מולדתו"

בכל פעם שאני מטייל בארצנו הקטנטונת, אני נדהם מהגיוון הגאוגרפי הבלתי יאמן. אמנם היא לא גדולה בכלל, אבל הארץ שלנו מהווה גשר בין שתי יבשות וגבולותינו משתרעים מהמדבר הצחיח בדרום עד להרים המושלגים בצפון.

אך כמה שגיוון השטח מרתק, הגיוון היפה ביותר שלנו נמצא בין הגבולות. בין ההרים ומישורים ישנו גיוון של חיים יהודיים כפי שלא היה בהיסטוריה. כל עיר וכל כפר מציעים דרך אחר להיות יהודי.

כשאני הגעתי עם חבריי לארץ הזאת כעולה חדש לפני שנתיים וחצי, התברכנו למצוא בית בקיבוץ אורים שבעוטף עזה. אורים, אשר הוקם ב-1946 כאחת מאחת עשרה נקודות הנגב, נברא, ככל קיבוץ, על מנת להחזיר את עמנו לאדמה.

על פי חזון מנהיגי הזרם הסוציאליסטי של הציונות, אשר שנאו את החולשה וחוסר ההגנה של יהודי הגטו, הקיבוצים נועדו להפוך את תושביהם ליהודים חדשים, חזקים, ובריאים דרך חיים של צניעות ועבודה חקלאית.

אף כי רוב הזמן שביליתי בקיבוץ אורים היה בשבתות בין זמן השירות הצבאי שלי בבסיס, אורח החיים היפה שם מצא חן רב בעיניי.

הקיבוץ העיר בתוכי, בן אדם אשר נולד וגדל בפרוור חומרני בטקסס, אהבה עמוקה לפשטות. כשהלכתי הביתה כל שבוע, עם השמש השוקעת על השדות בנוף, ראיתי ילדים יהודיים רצים על הדשא הרחב ללא דאגה בעולם, ראיתי תיכוניסטים מתאספים במועדון שלהם, ומבוגרים חוזרים אל משפחותיהם מעבודה. לקיבוץ יש את היכולת לקשר בין ילדיו ופועליו לטבע אשר סביבם ולאיכרים היהודיים אשר עמלו גם הם על אותה אדמה לפני דורות רבים.

אחרי שנה וחצי בקיבוץ האהוב שלי, עברתי לתל אביב, הפריז המזרח תיכוני שלנו. בשעות צהריים האביכות אשר אפיינו את זמני בעיר הזאת עד עכשיו, ראיתי את התושבים הצעירים והשזופים של תל אביב נוהרים אל השדרות הרחבות ומתהלכים בין האוסף העצום של הבניינים הטמפלריים, האקלקטיים, הבאוהאוסיים, והברוטליסטיים בעיר.

תל אביב, עם מגדליה הגבוהים, החיי לילה הבלתי פוסקים, ומצעדי הגאווה הראוותנים, הביאה את המדינה כולה לתוך המאה ה-21. במדינה של היסטוריה ואידאולוגיה, אמונה ומאבק, תל אביב מתריסה בנהנתנות שלה.

כי העיר הזאת, החלון שלנו למערב, מציעה למדינה היהודית אורח חיים אוניברסלי, קוסמופוליטי, וליברלי. היא מקשרת אותנו לעולם אשר מעבר לגבולותינו ומחיה אותנו עם תקווה לעתיד שלפנינו. זה מה שתל אביב מציעה לתושביה, חיים אשר מוגדרים פחות על פי העבר היהודי, מאשר העתיד היהודי.

אך עם כל האהבה שלי לקיבוץ ולתל אביב, רק עיר אחת חרוטה לנצח בלבבי. כשאני הולך בסמטאותיה הצרות, בין ההריסות ואתרי בנייה, בין ארמונות עות'מאניים לשכונות חצר, נשמתי עפה לשמיים.

בעיר הזאת, הכל כך מבוקשת והכל כך אהובה, שלושים מאות של היסטוריה מוטלות על כל אחד מאתנו, ודורשות כבוד. כל נשימה בירושלים היא קרב וברכה.

כל שבוע כאשר אני עולה ברכבת דרך הגבעות המיוערות של יהודה אל עירנו הזהובה, הדאגות היומיומיות שלי נעלמות ואני מכושף מהסיפור של המקום הזה, סיפור של ארץ ועם משוחרר וכבוש ומשוחרר שוב פעם. לחיות בירושלים, בעדות החיה לקשר הקדוש בין עם, ארץ, ואלוקים, זה לחוות את הציביליזציה היהודית בכל תפארתה.

הגיוון הזה של אורחות החיים היהודיים, בין אלה של הקיבוצים, תל אביב, וירושלים בין היתר, הוא לא רק תוצר של התפתחות אקראית של מדינתנו. כל חלק של ישראל הוא פרי של תנועה אידאולוגית שונה: ציונות סוציאליסטית, תרבותית, דתית, ועוד רבות המציעות דרכים שונות להיות יהודים במולדתנו, חזונות אשר משקפים את כל חלקי הנשמה היהודית אשר הומיה בנו.

העבודה נותרה לנו, לבנות ולהיבנות, לעצב ולהתעצב על ידי הארץ אשר אליה שבנו.

מתן הוא עולה חדש מטקסס ומשרת כחייל בודד. הוא ציוני, מסורתי, ואוהב קרמבו בכל ליבו

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 508 מילים

תגובות אחרונות

עודכן אתמול
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

העולם הערבי מתחיל להכיר בהתרחשות השואה ● בישראל מדברים על סיפוח - בירדן מאיימים בביטול השלום ● שש שרות חדשות מככבות בממשלת לבנון, כולל שרת ביטחון ● ובלוב מצאו דרך מקורית להילחם בהטרדות המיניות ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 828 מילים

סודות האפיפיור שלא פצה פה בשואה נחשפים

רגע לפני שהוותיקן יחשוף 17 מיליון מסמכים הנוגעים להתנהגותו בתקופת השואה, סרט תיעודי חדש שופך אור על האפיפיור פיוס ה-12, שלא עשה דבר כדי למנוע את השמדת יהודי אירופה ● לדברי המומחים, לאפיפיור לא הייתה השפעה על מנהיגי הנאצים - אך הוא בהחלט יכול היה לנסות לפנות ללבם של אזרחי אירופה הקתולית ● במקום זאת, הוא דאג יותר לגורלן של יצירות האמנות

עוד 1,354 מילים

כמה זה עולה לנו כינוס פורום השואה בירושלים עלה לציבור 20 מיליון ש״ח

בדיקת זמן ישראל: אירוע 75 שנה לשחרור אושוויץ ביד ושם מומן מכספי ציבור בעלות של כ-20 מיליון שקלים ● ממשלת ישראל לא מימנה את אירוח המנהיגים הזרים ● התרומה של משה קנטור לא עברה דרך גופים ציבוריים ישראליים, אך גורם המעורה בפרטים טוען כי היא סייעה באירוח המנהיגים הזרים

אירוע 75 שנה לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ, שהתקיים אתמול (חמישי) ביד ושם בירושלים, מומן כולו מכספים של גופים ציבוריים ישראליים בעלות כוללת של 20 מיליון שקלים. כך עולה מבדיקת זמן ישראל.

מדובר בעלות צנועה יחסית להפקת ענק מושקעת, בהשתתפות עשרות אישים בכירים מישראל והעולם – כולל מספר חסר תקדים של ראשי מדינות בישראל.

בבית הנשיא מבהירים כי המימון לאירוע התקבל מבית הנשיא, משרד החוץ, השב"כ, רשות שדות התעופה, המשטרה ועיריית ירושלים.

עוד עולה מבדיקת זמן ישראל כי קרן פורום השואה הבינלאומי, בראשותו של יוזם האירוע, איש העסקים היהודי-רוסי משה קנטור, לא השתתפה במימון האירוע. גורם בבית הנשיא מבהיר כי "לא ניתנה תרומה או מעורבות של כסף שלא קשור להוצאות תקינות ממשרד האוצר".

אירוח המנהיגים הזרים בבית הנשיא, לעומת זאת, לא נעשה, ברובו הגדול, על חשבון ממשלת ישראל, מאחר שלא מדובר בביקורים ממלכתיים. משרד החוץ והשב"כ השתתפו בחלק קטן מהעלויות, בעיקר עלויות האבטחה, כמקובל בביקורים בלתי-ממלכתיים של מנהיגים זרים. הנוהל בביקורים כאלה הוא שממשלות המדינות המתארחות מממנות את הביקור של עצמן.

גורם המעורה בפרטים טוען כי התרומה של קרן פורום השואה הבינלאומי בראשות קנטור "סייעה בחלק ממימון האירוח של המנהיגים הזרים". אותו גורם לא ידע, או לא רצה למסור, איזה מנהיגים זרים התארחו במימונו של קנטור ובאיזו עלות.

מקרן פורום השואה הבינלאומי לא נמסרה תגובה ובקרן סירבו למסור פרטים ולענות לשאלות בנושא.

מיד ושם נמסר כי נושא המימון לא נמצא באחריות המוזיאון.

מבית הנשיא נמסר כי האירוע ביד ושם מומן כולו על ידי ממשלת ישראל בהתאם להקצאות תקינות ושקופות של משרד האוצר, וכי אירוח המנהיגים הזרים לא התבצע במימון ממשלת ישראל.

עוד 242 מילים

מפעלי ים המלח משנים את הטבע

הדיווח המדובר על ״הנהר הסודי״ בים המלח חידד: ספק אם יש עוד מקום בעולם שבו הטבע נכנע כה מהר להתנהלות אנושית ברוטלית ● לפנטזיות על תיירות בולענים הצטרף עכשיו הגרנד קניון החדש שלנו, שהוא בעצם תעלה תפעולית של מפעלי ים המלח ● הגאולוגים כבר נתנו לזה שם: עידן ה״אנתרופוקן״, שבו האדם משנה את פני הפלנטה

עוד 744 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
חֲסִינוּת

אל מול מנהיגי אומות העולם אשר הגיעו לירושלים, בירת הנצח של ישראל, על מנת לציין את זכר השואה, לשחרר את נעמה ולחשוף את עסקת המאה, אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינת חסינות בארץ ישראל, היא מדינת בנימין

ברחוב בלפור קמה משפחת נתניהו, שם עוצבה דמותה הרוחנית, הכוחנית והמלוכנית, שם חיה חיי נוחות מרבית, יצרה סרטוני רשת ויראליים והורישה לעולם כולו את דף המסרים הנצחי.

לאחר שהוגלתה המשפחה מביתה בכוח הזרוע, שמרה לו אמונים גם מן הווילה שבקיסריה, ולא חדלה מתפילה ומתקווה לשוב אל בית ראש הממשלה ולחדש שם ימיה כקדם.

מתוך קשר היסטורי ומסורתי זה חתרה המשפחה לשוב ולהיאחז בביתה העתיק, ובעשור האחרון שבה אל מעון ראש הממשלה עם פטרונים, טייקונים, מממנים ובני דודים, שהביאו את ברכת הקידמה לכל יושבי הבית שנושאים נפשם לעצמאות כלכלית.

השואה המשפטית שנתחוללה על המשפחה בזמן האחרון, במהלכה הוגשו כנגדה כתבי אישום מזעזעים, הוכיחה מחדש את ההכרח בפתרון בעיית המשפחה המלכותית, על ידי חידוש מוסד החסינות בארץ ישראל, אשר תעניק לאבי המשפחה מעמד של מנהיג נשגב בתוך משפחת העמים.

בכ"א בנובמבר 2019 קיבל היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט ימ"ש, החלטה המחייבת הגשת כתבי אישום על שוחד, מרמה והפרת אמונים. הכרזה זו של היועץ המשפטי לממשלה כנגד המשפחה המלכותית – אינה ניתנת לביצוע.

זוהי זכותה הטבעית של משפחת נתניהו להיות מורמת מעם ופטורה מהטרדות משפטיות במולדתה.

לפיכך נתכנסנו אנו חברי מועצת הביביסטים, נציגי הליכוד והימין, בדיון מליאת הכנסת על בקשת החסינות, ובתוקף זכותנו הטבעית וההיסטורית על השלטון בישראל ועל יסוד הבוז שלנו לשמאל, לכחול לבן, לערבים, לפרקליטות, לתקשורת, לג'ורג' סורוס, לקרן לישראל חדשה, למערכת המשפט ולכל מי שביבי אומר לנו, אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינת חסינות בארץ ישראל, היא מדינת בנימין.

אנו קובעים שהחל מרגע זה ועד להקמת הממשלה בתום הבחירות שייערכו ב-2 במרץ 2020 ועד בכלל – ינהיג בנימין נתניהו את עם ישראל כראש ממשלה קבוע ונצחי, ויהיה פטור מכל ניג'וס, הטרדה, הצקה, ביקורת וחקירה כראש מדינת בנימין.

מדינת בנימין תהיה סגורה לחקירה משטרתית ולבדיקה משפטית.

מדינת בנימין תשקוד על פיתוח ההון המשפחתי לטובת כל ילדיה.

מדינת בנימין תהא מושתתת על יסודות התיחמון, הספין והמניפולציה, לאור חזונם של מלכי ישראל. תנהיג שיטת הפרד ומשול בין אזרחיה, בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש שימוש ברגשות דת, העדר מצפון, לשון פוגענית וחינוך קלוקל; תשמור על הנכסים הקדושים לכל בני המשפחה; ותהיה נאמנה לזלזול בעקרונות האומות המאוחדות.

מדינת בנימין לא תהיה מוכנה לשתף פעולה עם המוסדות והנציגים של הפרקליטות, המשטרה, העיתונות והחברה האזרחית ותפעל להרחבת השפעתה החברתית והכלכלית על ארץ ישראל בשלמותה.

מתוך ביטחון בנתניהו בנימין הננו חותמים בחתימת ידנו על הכרזה זו, במושב מועצת החסינות הזמנית, על אדמת המולדת, בעיר הקודש ירושלים, ערב שבת,
כ"ז בטבת תש"פ, 24 בינואר 2020.

רגב מירי / ביטן דוד / אמסלם דודו / אוחנה אמיר / זוהר מיקי / ריקלין שמעון / סג"ל אראל / מגל ינון / ציפר בני / טאוב גדי, ד"ר / ברדוגו יעקב / ביסמוט בועז / הביביסטית רונית / נתניהו יאיר / נתניהו אבנר / נתניהו שרה

עוד 452 מילים

דיווח: גנץ נוטה שלא להיענות להזמנת טראמפ להגיע לבית הלבן בשבוע הבא

היועמ"ש מנדלבליט צפוי להודיע על העמדה לדין של ח"כ ביטן ● יושב ראש כחול לבן ימסור מחר בערב הצהרה לתקשורת ● הקרמלין: שחרור נעמה יששכר מתעכב כי טרם הוגשה בקשת חנינה רשמית ● הפרקליטות ערערה על ההחלטה שלא לאפשר חיפוש בטלפונים של שלושה מיועצי נתניהו

עוד 21 עדכונים

עוד לא ירד המסך על אירועי פורום השואה הבינלאומי ופרשת נעמה יששכר, וכבר עולה מסך חדש, על תכנית מדינית דרמטית שתהפוך לנושא מרכזי בבחירות הקרבות ● זו לכאורה ההצגה של נתניהו, אך ראש הממשלה יצטרך לגייס את כל הכוחות השיווקיים שלו כדי למכור את תוכנית טראמפ למחנה הימין, בעוד שראשי כחול-לבן, שעבדו בתיאום עם הבית הלבן בחודשים האחרונים, יתמכו בה כאיש אחד ● פרשנות

עוד 895 מילים

צינור הגז לא יסופח

סיבוב התעמולה שעשה ראש הממשלה על הפיכת ישראל למעצמת אנרגיה צפוי להסתיים כמו מסעות תעמולה שערך בעבר: בכלום ● ישראל מחזיקה בפחות מחצי אחוז מעתודות הגז הטבעי בעולם, וסיכויי ההקמה של צינור הגז לאירופה קלושים ● היה עדיף בהרבה אם נתניהו היה יכול להתגאות בהישגים בתחום האנרגיה המתחדשת

עוד 943 מילים

ישראל יודעת כיצד להתמודד עם ההצפות, אך לא עושה דבר

ד"ר סיניה נתניהו הובילה דוח בין-משרדי לממשלה על היערכות ישראל להסתגלות לשינויי אקלים, ובו המלצות לתכנית פעולה אסטרטגית לאומית ● הדוח אושר על ידי השרים כבר ב-2018, אך ההחלטות האופרטיביות לא יושמו עד היום ● החודש היא הביטה בכאב בתוצאות השיטפונות, וידעה שניתן היה למנוע חלק ניכר מהנזקים ● טור מיוחד

עוד 721 מילים

העירייה קונסת בעלי כלבים שכבר חוסנו או עזבו את העיר

עיריית רחובות שיגרה יותר מ-3,000 דוחות, בטענה כי כלבים לא חוסנו ● בין מקבלי הקנסות: בעלי כלבים שחוסנו, וגם תושבים שעזבו את העיר ושינו את כתובתם בתעודת הזהות ● בשירות הווטרינרי מסבירים שמערכת רישום הכלבים "ישנה ולוקה בחסר" ולא מעדכנת שינויי כתובת מהארנונה ● אבל בעירייה מטילים את האחריות דווקא על המתלוננים: "לא מדובר ב'תקלה׳, אלא בחוסר עדכון של בעלי הכלב״

עוד 1,141 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה