נושא
הון ושלטון

"המשטרה ממליצה להעמיד לדין את מיקי גנור בפרשת הצוללות"

"ידיעות אחרונות" ואתר ynet פרסמו הבוקר ידיעה לפיה המשטרה ממליצה להעמיד לדין את מיקי גנור, שהיה עד המדינה הראשי בתיק 3000 וחזר בו מעדותו, על מתן שוחד לשורת בכירים, קבלת דבר במרמה והלבנת הון ● ההמלצות נגד שאר החשודים נותרו בעינן

מיקי גנור (צילום: יונתן סינדר פלאש 90)
יונתן סינדר פלאש 90
מיקי גנור

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0

"בלאק קיוב ניסתה לאסוף מידע מכפיש על אנשי ציבור בשביל עידן עופר"

תחקיר "עובדה" שאמור להיות משודר ביום חמישי יחשוף כי חברת המודיעין בלאק קיוב ניסתה לאסוף מידע שלילי על אנשי ציבור, ביניהם יאיר לפיד, שיצאו נגד האינטרסים של איש העסקים עידן עופר. בבלאק קיוב מכחישים את העובדות, עידן עופר דווקא מאשר ואומר בתגובה: "אין פסול באיתור המידע אם הושג כחוק"

עידן עופר (צילום: משה שי פלאש 90)
משה שי פלאש 90
עידן עופר

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0

מנהל רשות המסים: "יש אלפי חשבונות של ישראלים באיי קיימן"

ערן יעקב הצהיר היום בכנס לשכת רואי החשבון: "יש לנו מידע על אלפי חשבונות באיי קיימן ואנחנו נעשה בו שימוש" ● הצהיר: "לא אחדש את הליך הגילוי מרצון לחייבי מס והוא יסתיים בסוף 2019"

איי קיימן (צילום: AP איי קיימן אילוסטרציה)
AP איי קיימן אילוסטרציה
איי קיימן צילום אילוסטרציה

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0

הסדר טיעון עם קבוצת "באים לבנקים": ברק כהן יודה ב"פגיעה בפרטיות"

הפרקליטות הודיעה כי הגיעה להסדר טיעון עם קבוצת האקטיביסטים "באים לבנקאים" לפיו שניים ממוביליה יודו בפגיעה בפרטיות של רקפת רוסק עמינח - עבירה שהעונש עליה הוא חמש שנות מאסר, אך לא יואשמו בסחיטה באיומים, הטרדה, קשירת קשר ועבירות נוספות ● האישומים נגד שאר חברי הקבוצה יבוטלו

ברק כהן, קבוצת "באים לבנקאים" (צילום: הדס פרוש פלאש 90)
הדס פרוש פלאש 90
ברק כהן, קבוצת "באים לבנקאים"

הפרקליטות הודיעה היום (ג') כי הגיעה להסדר טיעון עם קבוצת האקטיביסטים "באים לבנקאים" על העבירות שהמשטרה ואיגוד הבנקים מייחסים לחברי הקבוצה.

לפי ההסדר, הורשעו רק שלושה ממובילי הקבוצה – עורך הדין ברק כהן, משה מנ'קין ואיליה מרשק. האישומים נגד שאר חברי הקבוצה – ערן ורד, אילן פלד, יגאל רמב"ם ואמנון פורת – יבוטלו והם לא יועמדו לדין.

במסגרת הסדר הטיעון יודו כהן, מנקין ומרשק בעבירה אחת בלבד מהעבירות המיוחסות להן – פגיעה בפרטיות של מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוקח עמינח. העונש על פגיעה בפרטיות הוא עד חמש שנות מאסר.

החשדות בסחיטה באיומים, הטרדה, רעש, קשירת קשר לביצוע פשע, העלבה במקום ציבורי ועוד – יימחקו מכתב האישום.

עוד סוכם בין הצדדים כי ההסדר לא יכלול התייחסות לעונש, כך שהפרקליטות והחשודים יוכלו להתדיין בבית המשפט על העונש.

לפי הסדר הטיעון, יודו הנאשמים בכך שחילקו כרזות מחוץ לביתה של רוסק עמינח, שבהם נכתב "דנה (ביתה של רקפת) לא אשמה שאמה פושעת".

כהן יודה בעבירה נוספת של פגיעה בפרטיות בגין הפגנה מחוץ לבית ספרה של בתה של המנכ"לית, וכן יודה שהטריד את רוסק עמינח בכך שהתקשר אליה וחשף את קוד הגישה של הטלפון שלה, התקשר לאימה ולגיסה ופרסם את תיעוד השיחות בפייסבוק.

כהן מסר לאחר החתימה על הסדר הטיעון: "ברוכה השכינה, אשר שוב, חילצה אותנו מהציפורניים הרעילות של שלטון ההון. הניסיון המופרע להטביע בנו, פעילים פוליטיים, חותמת של קושרי קשר לפשע – נכשל בגדול. את פעילותנו נגד המשטר, היכן שפוגע ביושבות ויושבי הארץ, נמשיך ללא חשש, חרף המחירים הקשים שמנסים לגבות מאיתנו. בצד הביקורת העמוקה על גופי האכיפה והתביעה במהלך השנים, חשוב לי לציין את טיפולה הענייני של פרקליטה אחת, בשם דפנה יבין וצוותה, שמשלב מסוים החליטה לסיים בתבונה את התיק".

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0
עוד 260 מילים
 (צילום: Neuberg/Flash90)
Neuberg/Flash90

ראיון ״נתניהו לא באמת צריך את חוק החסינות. די ברור שזו עז״

עו״ד אביה אלף לא מתרגשת מפסקת ההתגברות וגם לא מהשינויים בחוק החסינות ● כמי שעבדה עם כמה יועצים משפטיים, והיתה מבכירי הפרקליטים בתיקי ליברמן, היא מצביעה על השיטה: ״ממסמסים את התיקים של נתניהו כמו שמסמסו את התיקים של ליברמן״

עוד 2,296 מילים

תיק 15 אלף

לו רק ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו״ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס היו כורתים ברית אחים לפני שלושה עשורים, הם היו גונבים את המדינה ביחד ● כשכבר ניסו לחבור, מאזן הכוחות לא היה שוויוני והמו״מ ביניהם הפך לתיק פלילי ● הסיקור בידיעות אחרונות של הפגנת האופוזיציה אמש מרמז שגם בלי תן וקח, ביבי ניצח את נוני

שלטים בהפגנת האופוזיציה (צילום: Tomer Neuberg/Flash90)
Tomer Neuberg/Flash90

לו רק ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו״ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס היו כורתים ברית אחים לפני שלושה עשורים, הם היו גונבים את המדינה ביחד ● כשכבר ניסו לחבור, מאזן הכוחות לא היה שוויוני והמו״מ ביניהם הפך לתיק פלילי ● הסיקור בידיעות אחרונות של הפגנת האופוזיציה אמש מרמז שגם בלי תן וקח, ביבי ניצח את נוני

עוד 1,514 מילים

דויטשה בנק זיהה תנועות חשודות בחשבון של טראמפ

"ניו יורק טיימס" דיווח כי האחראים על פעילות נגד הלבנת הון בבנק הגרמני דיווחו לבנק בעבר על תנועות חשודות בחשבון של נשיא ארה"ב אך הבנק לא קיבל את המלצתם לדווח עליהן לרשויות ● טראמפ: "סיפורים מומצאים"

אחראים על המעקב על הלבנת הון בענק הבנקאות הגרמני דויטשה בנק הבחינו על תנועות חשודות בחשבונות הבנק של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, וחתנו ג'ראד קושנר, בשנת 2016 ו-2017. כך דיווח אתמול עיתון "ניו יורק טיימס".

לפי הדיווח בניו יורק טיימס, עובדי הבנק הציעו לממונים עליהם לדווח על התנועות החשודות למחלקה האחראית על פשיעה כלכלית במשרד האוצר הגרמני. ואולם, מנהלים בכירים בבנק, שהלווה מיליארדי דולרים לטראמפ ולקושניר, דחו את עצת העובדים ולא דיווחו על התנועות החשודות לממשלה.

לא ברור מה היה טיבן של התנועות החשודות. לפחות חלק מהכסף שהיה מעורב בהם נע הלוך ושוב בין חברות ויחידים באירופה וארה"ב, בקצב שעורר את חשדותיהם של עובדי הבנק וגם סומן על ידי המערכת הממוחשבת שלו.

"הצגנו להם את הכל, והמלצנו להם לפעול, ושום דבר לא קרה", אומרת תמי מקפאדן, מומחית למאבק בהלבנת הון ועובדת בכירה לשעבר בדויטשה בנק שלטענתה הבחינה בזמנו כמה מהתנועות החשודות.

טראמפ הגיב בזעם על הפרסום. טראמפ צייץ בתגובה בחשבון הטוויטר שלו: "הניו יורק טיימס, וכלי 'פייק ניוז מדיה אחרים', כותבים סיפורים מומצאים על העובדה שלא השתמשתי בשירותיהם של בנקים רבים בגלל שהם לא רצו לעשות אתי עסקים. זה לא נכון! זה בגלל שלא הייתי זקוק לכסף".

 

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0
עוד 183 מילים

סגן הקנצלר האוסטרי התפטר בגלל פרסום חשד לשחיתות

היינץ כריסטיאן שטראכה ממפלגת הימין הקיצוני "החירות" צולם בחשאי מציע לאישה שהציגה את עצמה כאשת עסקים מרוסיה חוזים ממשלתיים תמורת עזרה ברכישת עיתון ● הפרסום עורר סערה שגרמה להתפטרותו ● שטראכה נופף בסרטון בקשריו הפוליטיים בעולם, ביניהם "חבריי הישראלים שקרובים לנתניהו"

האנץ כריסטיאן שטראכה (צילום: Michael Gruber, AP)
Michael Gruber, AP
האנץ כריסטיאן שטראכה

סגן הקנצלר של אוסטריה, היינץ-כריסטיאן שטראכה, הודיע היום (שבת) על התפטרותו מתפקידו. שטראכה הוא יו"ר מפלגת הימין הקיצוני "החירות".

אתמול פורסם בתקשורת האוסטרית והגרמנית סרטון שבו נראו שטראכה וחברו למפלגה יוהאן גדנס, ושטראכה הציע חוזים ממשלתיים תמורת סיוע פוליטי לאישה שהציגה את עצמה כמשקיעה רוסית ואחיינתו של אוליגרך המעוניין להשקיע באוסטריה.

הסרטון, שצולם בסתר בזמן מערכת הבחירות האחרונה באוסטריה ב-2017, עורר סערה בתקשורת ובפוליטיקה האוסטרית, וקנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ, צוטט כמי שאומר שלא יסכים לעבוד עם שטראכה. תוך זמן קצר שטראכה התפטר.

בסרטון הציעה "אחיינית האוליגרך" לשטראכה שתרכוש חצי מהבעלות על העיתון האוסטרי הנפוץ "קרונן צייטונג" ותגרום לו לתמוך במפלגת "החירות".

שטראכה נענה להצעה בסרטון ואמר "אני רוצה לבנות עיתון כמו זה של ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, זה יעלה את התמיכה במפלגה שלי". שטראכה אף ציין את שמותיהם של עיתונאים שהיה מעוניין לסלק מהעיתון ועיתונאים שהיה רוצה למנות.

בתמורה הציע לה שטראכה לגרום לה לזכות במכרזי בנייה של ממשלת אוסטריה. שטראכה הציע לה לפעול באוסטריה בזהות בדויה ולהקים חברה אוסטרית.  "אני מבטיח לך שהחברה תקבל כל פרויקט של הממשלה, אמר".

במהלך השיחה עם ה"אוליגרכית" הציע לה שטראכה להשתמש בקשריו הפוליטים המצויינים ברחבי העולם. בין השאר, אמר לה שטראכה, "אני אחבר אותך עם חבריי הישראלים. הם קרובים לבנימין נתניהו. יש להם עכשיו בעיות עם השמאלנים שם".

שטראכה כינס בתגובה לפרסום הסרטון מסיבת עיתונאית שבה הודיע על התפטרותו. שטראכה הודה במסיבת העיתונאים: "התנהגתי כמו נער שיכור. זו היתה התנהגות אופיינית למאצ'ו שתוי. הייתי טיפש, יש להודות".

עם זאת, שטראכה כינה את פרסום הסרטון "התנקשות פוליטית בלתי חוקית" ו"קמפיין מלוכלך בסגנון של זילברשטיין" – כשהכוונה היא ליועץ הפוליטי הישראלי טל זילברשטיין.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0
עוד 251 מילים

סוריאנו תובע את "העין השביעית" בשל סיקור תביעה שהגיש נגד דרוקר

איש העסקים הלונדוני וולטר סוריאנו, המקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, תבע את העיתונאי רביב דרוקר לפני כשנה על כי שרבב את שמו של סוריאנו בפרשת המעקבים נגד בכירים במשטרה ● אתמול הגיש תביעה נוספת נגד דרוקר ונגד אתר "העין השביעית", על אופן סיקור התביעה ● עורך דינו מכחיש כי מדובר בתביעות השתקה ● דרוקר בתגובה: "תביעה מופרכת" ● העין השביעית: "סוריאנו מנסה להשתיק את הדיון אודותיו"

רביב דרוקר (צילום: יונתן סינדל פלאש 90)
יונתן סינדל פלאש 90
רביב דרוקר

איש העסקים וולטר סוריאנו, הנחשב למקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיש אתמול (רביעי) לבית משפט השלום בתל אביב תביעת לשון הרע על סך 320 אלף שקלים נגד עיתונאי ערוץ 13 רביב דרוקר ונגד אתר "העין השביעית".

מדובר בפרשה שהחלה בפברואר 2018, כשמפכ"ל המשטרה דאז רוני אלשיך טען בתוכנית "עובדה" ש"חוקרים פרטיים ביצעו בשמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מעקב אחר בכירים במשטרה". בעקבות זאת, התראיין דרוקר בגלי־צה"ל ונשאל האם לסוריאנו קשר לפרשה. דרוקר טען שאלשיך התכוון בדבריו לסוריאנו, אך הדגיש באותו ראיון: "אני לא חושב שסוריאנו קשור להקלטות הללו".

בעקבות זאת, הגיש סוריאנו תביעת דיבה בסך חצי מיליון שקלים נגד דרוקר. בכתב ההגנה של דרוקר לתביעה הזאת, דרוקר חזר על הטענות נגד סוריאנו כדי להסביר על מה הן מבוססות – למרות שדרוקר עצמו כלל לא טען אותן – ועל כך סוריאנו תבע אותו שוב.

הפרשה סוקרה באתר "העין השביעית" כדוגמה ל"תביעת השתקה", עם ציטוטים מהטענות נגד סוריאנו, ועל כך שסוריאנו תבע גם את "העין השביעית".

עורך הדין אילן בומבך, שהגיש את התביעות בשמו של סוריאנו, אמר לזמן ישראל: "סוריאנו אדם פרטי ולא ציבורי וכזה הוא רוצה להיות. פתאום הגיע דרוקר, עם הטענות המופרכות שהוא מייחס לאלשיך נגד סוריאנו, וחושף את סוריאנו לעין הציבורית באופן שלילי שפוגע בו".

אבל דרוקר אמר שהטענות נגד סוריאנו לא נכונות. אז על מה אתם תובעים אותו? על דבר שבכלל לא אמר?

"אם הוא לא חושב שהטענות נכונות, למה הוא מעלה אותן? זה כמו שיגידו על מישהו: 'אמרו עליו שהוא פושע, אבל אני לא מאמין שהוא פושע'. גם לצטט לשון הרע זה לשון הרע, בוודאי כשהוא הכניס למפכ"ל אלשיך את הדברים לפה. המפכ"ל אישר לנו שהוא לא התכוון לוולטר סוריאנו. אם אלשיך היה מאמין שוולטר סוליאנו עשה דבר כזה, הוא לא היה נוקט בהליכים נגדו?"

כבר תבעתם את דרוקר פעם אחת, ועכשיו אתם תובעים אותו שוב בגלל שבכתב ההגנה הוא מגן על מה שאמר, וגם את כלי התקשורת שמסקר את התביעה. זאת לא תביעת SLAPP, השתקה, מהסוג שנועד להפחיד עיתונאים ולמנוע מהם לבקר אנשים חזקים ולפרסם עליהם דברים בכלל, גם נכונים?

"היינו בעיצומו של הליך גישור מול דרוקר וכעת בכתב ההגנה שהגיש הוא מוסיף חטא על פשע – כתב בכתב ההגנה שוולטר ביצע פריצות למחשבים. זה שקר וזה גם לא רלוונטי להגנה שלו, אז למה הוא צריך להגיד את זה?

"לגבי ׳העין השביעית׳, לא מפריע לנו שהם מסקרים פרשות כאלה, אלא האופן הבלתי-הוגן שבה הם סיקרו את הפרשה״.

האם מה שמציק לסוריאנו זה שפורסם אודותיו שהוא מקורב לנתניהו?

"לא, זה לא מה שמפריע לו. מה שמפריע לו זה שפורסמו אודותיו שקרים, ששמו הטוב נפגע, והאופן הבלתי-הוגן שבו דרוקר ו׳העין השביעית׳ הציג אותו".

"סוריאנו מעוניין להשתיק דיון על אודותיו"

רביב דרוקר מסר בתגובה: "מדובר בתובע סדרתי שבמקרה הזה תביעתו מופרכת במיוחד. הוא תובע אותי על פרסום שלא אני פרסמתי ועל כך שכלי תקשורת אחר, שאני מעריך מאוד, ציטט מכתב הההגנה שלי, שמר סוריאנו, כנראה, לא אוהב".

באתר "העין השביעית" נכתב בידיעה שבה פורסמה התביעה נגד האתר: "התביעה נגד "העין השביעית", על עצם סיקור התביעה נגד דרוקר, נותנת משנה תוקף לטענה כי סוריאנו לא באמת מעוניין בפיצוי בגין הוצאת דיבה אלא להשתיק כל דיון ציבורי על אודותיו.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0
עוד 595 מילים

טראמפ העניק חנינה לקונראד בלאק, בעלי הג'רוזלם פוסט לשעבר

איל התקשורת לשעבר נידון לשש שנים וחצי בכלא על עבירות הונאה וריצה שלוש וחצי מהן ● בלאק הוא תומך מוצהר של טראמפ ופרסם ביוגרפיה מחמיאה של הנשיא

קונראד בלאק. צילום AP

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם אתמול (ד') על חנינה מלאה לאיל התקשורת לשעבר קונראד בלאק, שהורשע ב-2007 בהונאה ושיבוש הליכי משפט. על בלאק בן ה-74 נגזרו שש וחצי שנות מאסר והוא ריצה שלוש וחצי מהן.

בין נכסיו של בלאק בעבר נמנו, בין השאר, העיתון הישראלי באנגלית "ג'רוזלם פוסט", וכן העיתון האמריקני שיקגו סאן-טיימס והעיתון הבריטי "דיילי טלגראף".

בהצהרה שפרסם הבית הלבן נכתב כי "בלאק זכה לתמיכה רחבה מאישים חשובים רבים שהעידו בתוקף על אישיותו היוצאת מן הכלל. בלאק תרם תרומה אדירה לעסקים. לאור זאת, בלאק לגמרי זכאי לחנינה".

לפי ציטוטים של בלאק שפורסמו בתקשורת העולמית, טראמפ התקשר לבלאק ואמר לו שמאסרו היה "בלתי צודק" וש"עדיף שלא היה נשפט".

בלאק הוא תומך מוצהר של טראמפ וכינה את טראמפ בעבר "חבר". בלאק פרסם בשנה שעברה ספר תחת הכותרת: "דונאלד טראמפ: נשיא שאין כמוהו".

בלאק הורשע בשימוש בלתי חוקי בכספי חברת הולינג'ר אינטרנשיונל שנמנה על בעליה, בהונאה ובנסיון לשימוש הליכי משפט. העונש המקסימלי הכולל על העבירות הללו הוא מאסר של 35 שנה וקנס כספי של מיליון דולר אך בלאק נידון לשש וחצי שנים בלבד וכן נדרש להחזיר לחברה כארבעה מיליון דולר .

כתב האישום נגדו כלל גם גניבה, הלבנת הון, עבירות מס ועוד, אך חבר המושבעים לא הרשיע אותו בהן.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0
עוד 191 מילים
סגירה