טראמפ מבצעי חיסול

שיעים בקשמיר מפגינים בעקבות חיסולו של קסאם סולימאני. 3 בינואר 2020 (צילום: AP Photo/Mukhtar Khan)
AP Photo/Mukhtar Khan
שיעים בקשמיר מפגינים בעקבות חיסולו של קסאם סולימאני. 3 בינואר 2020

אני מקווה שישנתם יותר טוב אחרי שסולימאני חוסל. לא קל להיות רגועים ולהתרגל לכל השקט שישרור מעתה. יתכן שהעולם עוד יתהפך על הראש שלנו ואנשים ישלמו בחייהם את נקמת האיראנים או התגוששות הטיטאנים, אבל זה הזמן לשמוח, פרשנים בחדשות אמרו שהעולם בלי סולימאני הוא מקום טוב יותר מעכשיו. גם אתם מרגישים?
אם הרחתם משהו שרוף, יד לפה. לא שמעתם את זה ממני.

אני מקווה שישנתם יותר טוב אחרי שסולימאני חוסל. לא קל להיות רגועים ולהתרגל לכל השקט שישרור מעתה. זה הזמן לשמוח, פרשנים בחדשות אמרו שהעולם בלי סולימאני הוא מקום טוב יותר

אפילו עמית 'צולם ביום חול' סגל הספיק, בזמן הקצר שנותר לו עד הקידוש, להסית נגד ערבים כי הם לא שמחו בנפול אויבך. ערבים, נו, הם לא יודעים מה טוב לעולם, ומה שטוב לעולם זה שלא יקום יורש להמן סולימאני, אין ילד שלא מבין מה עושים עם ראש הנחש, פצצה בראש ובום, היית כאן.

אז מה אם זה יפתח מרחץ דמים חובק עולם? וזה יפתח מרחץ דמים חובק עולם, כי טראמפ הוא לא המשוגע היחיד בשכונה. אבל מה לעשות, זה העולם ואף אחד לא חי לנצח, לא הרעים ולא הטובים.

למדנו מחיסול סולימאני משהו שלא ידענו קודם וזה יפתיע אתכם: רוצצנו את ראש הנחש. ידע כל נחש שאם יקום ראש נחש חדש, ולא יקום, בשביל זה יש לנו מנהיגים עם הרבה טקס בישבן, אבל אם במק-רה יקום, והוא לא, כי הוא יודע מה יקרה לו, אבל במקרה קלוש עד אין מצב שכן יקום ראש נחש חדש, ולא יקום אומרים לכם, אז במקרה נדיר כזה ייקח לו זמן ללמוד איך הורגים, איפה, כמה ולמה ואיך לכל הרוחות אחד כמו טראמפ נהיה ראש מעצמה ומחזיק את האצבע על הכפתור האדום של העולם. בגילו זה מה שנשאר. אכלנו אותה.

למדנו מחיסול סולימאני משהו שלא ידענו קודם וזה יפתיע אתכם: רוצצנו את ראש הנחש. ידע כל נחש שאם יקום ראש נחש חדש, ולא יקום, אז במקרה נדיר כזה ייקח לו זמן ללמוד איך הורגים

לא שטראמפ לבד, יש לו יועצים מנוסים כמו מר טרור שלנו שכתב את התנ"ך של הטרור 'מקום תחת השמש' קוראים לספר ויש בו עצות זהב ממש. זה לא רק ספר זה גם ידיד, 'עשה זאת בעצמך' על מלחמה בטרור.

הוא היה מנסה את זה גם בבית אבל אשתו והילד שוחים בחומר, יש שמועות שהפרק על לוחמה בשטח בנוי נכתב ע"י עובדות המעון בבלפור.

צפיתי השבוע שוב בסדרה המופתית 'שומרי הסף' בערוץ 11. באחד הקטעים מופיע נשיא מצרים בביקורו שומט הלסת בישראל. משדות הקטל של סיני לנאום בכנסת ישראל. זה היה מפגש פלאי חד פעמי בין מנהיגים דגולים שהיו אויבים מרים ועצרו רגע את מכונת המלחמה כדי להיפגש ולדבר שלום.
המילה הנשכחת, הבלויה, שלום.

לא שטראמפ לבד, יש לו יועצים מנוסים כמו מר טרור שלנו שכתב את התנ"ך של הטרור 'מקום תחת השמש' קוראים לספר ויש בו עצות זהב ממש. יש שמועות שהפרק על לוחמה בשטח בנוי נכתב ע"י עובדות המעון בבלפור

הייתי אז צעירה מאוד, שנים ספורות אחרי מלחמת יום הכיפורים שדרסה את הדור שלי ולפני שנולד הבן שלי, ששנים אחר כך ישכב במארבים על אדמת לבנון הארורה. אני זוכרת את נשיא מצרים יורד מהמטוס כמו נסיך מצרים וחיוך רחב נסוך על פניו. לא היה מקום לפקפק, הוא בא לשלום ועשה זאת כנגד כל הסיכויים. בצד שלנו חיכה לו איש כערכו. בגין היה פרטנר אמיתי לשלום שהיה מחויב לעמו. לא לעצמו.

ממרחק השנים ומעומק ההשחתה של נתניהו אפשר רק להעריץ את שני המנהיגים הדגולים, אנואר סדאת ומנחם בגין, על אחת ההחלטות החשובות בתולדותינו. לכתת כמה חרבות לאתים ושלוש ארבע חניתות למזמרות ולנסות להשכין שלום בין שתי מדינות אויב אחרי מלחמות מרות ועקובות מדם.

נתניהו לא קורץ מהחומר הזה. בכוחו הרב ועוצמתו הפוליטית יכול היה לעשות שלום אבל העדיף ממון וכבוד לאשתו. קיווינו שיעשה ענבים אבל נתניהו עשה באושים. איש מסית ומדיח שיכול היה לעקור הרים והעדיף לשסע את החברה הישראלית בשנאה ממארת. מנהיג עם נשמה של עסקן.

נתניהו לא קורץ מהחומר הזה. בכוחו הרב ועוצמתו הפוליטית יכול היה לעשות שלום אבל העדיף ממון וכבוד לאשתו. קיווינו שיעשה ענבים אבל נתניהו עשה באושים. מנהיג עם נשמה של עסקן

פעם, כשהעולם עוד היה קטן ובקושי ידע לדבר, מר טרור, שכבר היה מנוסה בטרור, גם מטוס סבנה וגם אשתו, המליץ לנשיא בוש על חיסול משטר סדאם חוסיין בעירק. הוא סבר קולנית ועקבית שאם סדאם חוסיין ימוגר זה ירגיע את המזרח התיכון, נתניהו היה מנוסה בלהרגיע אנשים עם שריטות, הרבה צלחות עפו אצלו בבית עד שמצא פתרון: להיות פחות בבית ולכבס הכל בחו"ל, אבל אני לא רוצה לסטות מהנושא החשוב של הצלת העולם המערבי הנאור מציפורני הטרור מבית ומחוץ.

גם הנשיא בוש חשב ככה ואכן הפיל את סדאם חוסיין והרג אותו לגמרי שלא יקום במקרה לתחייה ויילחם שוב עם המכבים ונצטרך להשתחוות לאנטיוכוס ושוב הוא יאיים על העולם וישראל תצטרך להתגונן בניילונים ומסקינגטייפ ואקונומיקה ולשתות מים כדי להינצל.

ובכן, טו מייק לונג סטורי שורט, סדאם מת לגמרי ולא קם יותר ומאז המזרח התיכון באמת נהיה שוויץ. הרבה יותר רגוע כאן. אז כמו שלמדנו ולמדנו ולמדנו, זה מאוד משתלם לחסל ראשי נחש כי מה שקורה זה שאין מי שיחליף אותם. ככה קיבלנו גם את נסראללה. חיסלנו את ראש הנחש עיסאווי, חבל שאתם לא זוכרים מרוב ראשי נחש. ואכן, נסראללה לא זומם ולא בטיח. סתם נחש שמח בחלקו ומגדל איראנים ותפוחים מורעלים להנאתו.

טו מייק לונג סטורי שורט, סדאם מת לגמרי ולא קם יותר, ומאז המזרח התיכון באמת נהיה שוויץ. הרבה יותר רגוע כאן. אז כמו שלמדנו ולמדנו ולמדנו, זה מאוד משתלם לחסל ראשי נחש כי מה שקורה זה שאין מי שיחליף אותם

לכן אני מפצירה בכם ומבקשת בכל לשון של בקשה: אם אתם רוצים להציל את העולם המערבי הנאור תשאלו תמיד את מר טרור. הוא יודע מה עושים כשעצוב לנו (בחירות) ואיך מחסלים שק של נחשים, בעיקר כשחלקם לא מדברים ערבית.
במטוטא ממנו. שיהיה אח.
בתודה מראש. שלו, העולם.

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
אם היו מחסלים את היטלר כשעוד היה אפשר(והיו כמה הזדמנויות) ייתכן מאד שחלק גדול מזוועות מלחמת העולם השניה היו נמנעות, לעולם לא נדע, כיוון שאלו שהייתה להם האפשרות אז, החליטו לא להחליט כי א... המשך קריאה

אם היו מחסלים את היטלר כשעוד היה אפשר(והיו כמה הזדמנויות) ייתכן מאד שחלק גדול מזוועות מלחמת העולם השניה היו נמנעות, לעולם לא נדע, כיוון שאלו שהייתה להם האפשרות אז, החליטו לא להחליט כי אולי יקרה ככה וככה…..
הכי קל זה לשבת בצד ולהעביר ביקורת(ככה אף פעם אי אפשר לטעות), אבל מי שלא מנסה גם לא טועה לעולם, ימים יגידו אם ההחלטה לחסל את רב המרצחים סולימאני הייתה נכונה, אישית אני ישן הרבה יותר טוב בלילה בידיעה שהוא לא יטריד אותנו יותר.

עוד 903 מילים ו-1 תגובות
כל הזמן // יום חמישי, 23 בינואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

כולם מדברים על ביבי, אף אחד לא מדבר על שלום

בזירה הפוליטית והמדינית מעריכים כי טראמפ ישלוף את תכנית המאה מהכובע, רגע לפני הבחירות ● אבל פרסום התכנית על ידי נשיא מקרטע, בשיאה של מערכת בחירות מכוערת, רק יזיק לישראל ויפגע בסיכויים לתהליך אמיתי ● כדי להקדים תרופה למכה, על גנץ וחבריו בשמאל להתחיל לספר לבוחריהם מה החזון שלהם - ולא לתת לנתניהו להשתלט בציניות על השיח המדיני ● דעה

עוד 1,048 מילים

השר כץ על הסיכויים לשחרור נעמה יששכר: אני אופטימי

בשעה 09:00 ינחת נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ב-09:30 ינחת סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס ● פוטין צפוי להיפגש עם ראש הממשלה ועם יפה יששכר, אמה של נעמה

07:21 עריכה

השר ישראל כץ, התראיין לגל"צ בעוד הוא בדרכו לקבל את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ואת סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס בנמל התעופה בן גוריון. 

כץ התייחס לסיכויים להודעה על שחרורה של נעמה יששכר: "אני אישית אופטימי. מי שמטפל בזה באופן ישיר מול נשיא רוסיה זה ראש הממשלה. יש מערך שלם של דברים שקשורים ליחסים בין המדינות וטוב שנתניהו מטפל בזה. אני מקווה, כמו כל האזרחים, שהביקור הזה יתווה את הדרך ויאפשר להחזיר את נעמה הביתה. האינטרסים הפנימיים של ישראל לא ייפגעו". 

בתגובה לראיון שערכו בכאן 11 עם נשיא פולין שאמר שיסרב להיפגש עם כץ כל עוד לא יתנצל אמר: "הסיבה שהוא לא בא היא לא אותה אמירה שלי. את האמת ההיסטורית כל אחד ייקח איתו לכיוונים שלו. אני נושא עימי את זכר השואה. אנחנו היום באירוע מלכד".

07:07 עריכה

פורום השואה הבינלאומי. נשיא אוקראינה, ולדימיר זלנסקי נחת לפנות בוקר בישראל לקראת השתתפותו בפורום השואה העולמי. את פניו קיבל השר זאב אלקין. בהמשך היום ייפגש זלנסקי עם הנשיא ראובן ריבלין ועם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

06:59 עריכה

אירועי פורום השואה הבינלאומי. הבוקר ינחתו בישראל נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וסגן ארצות הברית מייק פנס. פוטין, שיינחת בשעה 09:00 צפוי להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם אמה של נעמה יששכר, יפה.

ב-13:30 ייערך בבית הנשיא האירוע המרכזי לציון 75 שנה לשחרור אושוויץ בירקנאו, בהשתתפות 50 מנהיגים מכל העולם. בירושלים צפויות חסימות כבישים רבות ועומסי תנועה כבדים.

עוד 3 עדכונים

מת בגלל החטאים שלנו

"הלכתי לבית-מטבחיים לצפות במה שמכונה "שחיטה חשמלית", וראיתי שהצמידו לרקותיהם של החזירים מלקחי מתכת גדולים שחוברו לזרם חשמלי (125 וולט). ברגע שהמלקחיים תפסו בחזירים הם איבדו את הכרתם, התקשחו, ואחרי שניות אחדות נתקפו פרכוסים, כמו כלבי הניסוי שלנו. ברגעים אלה של אבדן ההכרה (תרדמה אפילפטית), השוחט דקר את החיות והקיז את דמן בלא קושי". (אוגו צ'רלטי, פסיכיאטר, מתאר כיצד "המציא" את שיטת הטיפול בהלם חשמלי, 1954, צוטט בספר "דוקטרינת ההלם" של נעמי קליין)

בוודאי ראיתם את התמונה, או לפחות שמעתם את הסיפור הנוראי. פארק שעשועים סיני פרסם את עצמו על ידי השלכתו של חזיר אומלל בכבל בנג'י מגובה של כמעט שבעים מטרים. החזיר היה עטוי גלימה סגולה, וזעק זעקות אימה, אימה אמיתית, כאשר הופל מטה. לאחר מכן נלקח החזיר למשחטה. אנשים שונים בוודאי כבר אכלו מבשרו.

פארק שעשועים סיני פרסם עצמו ע"י השלכת חזיר אומלל בכבל בנג'י מגובה של כמעט 70 מטרים. החזיר היה עטוי גלימה סגולה וזעק זעקות אימה, אימה אמיתית, כשהופל מטה. לאחר מכן נלקח למשחטה

לא מזמן כתבתי שאינני מאמין בקיומם של סרטי אימה, שכן הצופים בהם לעולם חשים אימה אמיתית. אני לא ממליץ על כך, אבל מי שרוצים לדעת איך נשמעת אימה אמיתית מוזמנים לצפות ולהקשיב לוידאו המתעד את החזיר המסכן.

את דה סאד קראתי לראשונה בתיכון, אני חושב. הדבר הכי נורא שנכתב שם, או אולי – הדבר היחיד שנצרב בזיכרוני עד היום, היה אמירה של אחת הדמויות, לפיה זה בסדר לעולל לאישה כל מה שאנחנו, הגברים, נרצה, כל עוד הורגים אותה אחר כך. זו אמירה איומה, נכון. אבל הנה דוגמא לכך – לחזיר כבר לא אכפת שכך התעללו בו, נכון?

אני כותב טענה קשה זו  – לא על מנת להגן על ההתעללות בחזיר (או באישה, כמובן!), אלא כדי לטעון שהזעם הכללי כלפי המעשה הוא לא זעם בגלל הפגיעה בחזיר, שמיליונים ומיליארדים מבני מינו סובלים מי פחות, אבל גם מי יותר, לפני שהם הופכים לארוחה עבור אלו שזועמים על מעשה ההתעללות בסין. הזעם הוא על *התנהגותם של בני האדם*.

לא מזמן כתבתי שאינני מאמין בקיומם של סרטי אימה, שכן הצופים בהם לעולם חשים אימה אמיתית. אני לא ממליץ, אבל מי שרוצים לדעת איך נשמעת אימה אמיתית מוזמנים לצפות ולהקשיב לוידאו המתעד את החזיר

במילים אחרות, לא על כך שחזירים לא צריכים לסבול (באופן הזה), אלא על כך שבני אדם לא צריכים להתעלל בצורה הזו, לפני שהם אוכלים את קורבנותיהם. דרך ארץ קדמה לתורת העליונות האנושית.

החזיר עבר מסכת התעללות איומה, ואז נלקח למשחטה. אנשים שונים כבר אכלו מבשרו. אולי סיפורו הוא סיפורו של ישו – מי שסבל על מנוף הבנג'י כדי שלקוחות סיניים זועמים לא יעשו זאת, כאות מחאה.

כך או כך, חשוב להבין, שהחזיר עצמו הוא שקוף לחלוטין בסיפור הזה. ההזדהות הרבה עם הקורבן (ומה נגיד, המבורכת? כן! זה חשוב!) נגועה בסופו של דבר גם היא בסוגנות, על פיה זה בסדר להרוג חזירים, רק לא ככה. לא בראוותנות כזו, אלא בהיחבא ובמחשכים.

החזיר עצמו שקוף לחלוטין בסיפור הזה. ההזדהות הרבה עם הקורבן נגועה בסופו של דבר גם היא בסוגנות, על פיה זה בסדר להרוג חזירים, רק לא ככה. לא בראוותנות כזו, אלא בהיחבא ובמחשכים

איננו רוצים לראות את מי שאנו אוכלים ואיננו רוצים לראות אותו סובל. זה לא אומר, אבל, שאסור לו לסבול. פשוט לא מול עינינו. אינספור חזירים הסובלים יום יום יעידו על כך, לו יהיו מי שיקשיבו להם.

בשנת 2012 התגלה קוף שנשמר אצל וטרינרית אחרי שקטעה את שתי רגליו ויד אחת שלו, כך גיליתי בצילום שראיתי היום ומי יודע אם אי פעם אשכח. אני נזכר עכשיו בספרם של אדורנו והורקהיימר, על הדיאלקטיקה של הנאורות, בו הם כותבים שעל ידי פגיעה בבעלי החיים במעבדות, החוקרים מכריזים שרק הם עצמם, מבין כל הבריאה, פועלים באופן רצוני, מול האופן המכאני והעיוור בו חיות המעבדה מתעוותות על שולחן המעבדה. בני האדם מתייחסים לעצמם, כותבים אדורנו והורקהיימר, כאילו התבונה שייכת רק להם, בעוד בעלי החיים מלאים רק באימה צרופה וחסרת בינה ובדחף לברוח.

אדורנו והורקהיימר כותבים שע"י פגיעה בבעלי החיים במעבדות, החוקרים מכריזים שרק הם עצמם, מבין כל הבריאה, פועלים באופן רצוני, מול האופן המכאני והעיוור בו חיות המעבדה מתעוותות על שולחן המעבדה

בספר "דוקטרינת ההלם" מצטטת נעמי קליין את מילטון פרידמן כשהוא כותב לגנרל פינושה: "אם תאומץ הגישה הזו של טיפול בהלם, אני סבור שיש להכריז עליה בפומבי בפירוט רב, ולהתחיל ביישומה במועד קרוב מאד. ככל שהציבור יקבל מידע מלא יותר, כך יקל עליו להסתגל".

אני חושב על אמירה מפחידה זו גם ביחס להלם הציבורי מהחזיר שהופל ממנוף הבנג'י. אולי אפשר לקרוא את הפעולה האיומה הזו כטיפול בהלם שמצריך את הציבור להסתגל לעובדה הפשוטה שבעלי החיים הלא אנושיים סובלים בידינו, שיש להם פנים ושהם משמיעים קול.

בסין, אני מאמין, נעשתה הפעולה הזו מתוך מחשבה שהציבור אמור להיות קהה חושים ולבוז לאימתו של החזיר. אולי זו הזדמנות, אבל, לעשות את ההיפך.

גם ביחס להלם הציבורי מהחזיר שהופל ממנוף הבנג'י, אולי אפשר לקרוא את הפעולה האיומה הזו כטיפול בהלם, שמצריך הסתגלות לעובדה הפשוטה שבעלי החיים הלא אנושיים סובלים בידינו, שיש להם פנים ושהם משמיעים קול

אז כן. בואו ונדבר קודם כל על האסון שבשחיטת החזיר, ורק לאחר מכן על כך שהופל ממנוף כפעולת ראווה. כמה שפעולת ראווה זו בזה לרצונו של החזיר, שחיטתו בזה לו הרבה יותר.

 

פעיל למען בעלי חיים, ספרו הראשון - "ראו את החיה" יצא בהוצאת דרור וספרו השני - "חיה ללא תכלית" יצא בהוצאת רסלינג. מורה לאמנות שחי עם זוגתו אורי שביט ושני הכלבים בלה ולארי

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 800 מילים
עודכן אתמול
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

סוגרים עשור

מלחמת העולם השנייה כולה נגרמה בעקבות שנאת יהודים, כך אומר פרופ' יהודה באואר, אחד מומחי השואה המובילים בעולם, שיישא הרב דברים בבית הנשיא ● באואר אומר כי זה "מצער" שנשיא פולין דודה לא יהיה נוכח בטקס לכבוד שחרור מחנה אושוויץ, וטוען כי העלייה הנוכחית באנטישמיות נובעת מתחייה לאומנית אחרי הגירה מסיבית

עוד 1,089 מילים

להתראות אספלט מתקן הביטומן היחידי בארץ יושבת בגלל שהוא מזהם

המשרד להגנת הסביבה הודיע לבזן שהמתקן לייצור ביטומן, החומר שממנו מייצרים אספלט, חורג במאות אחוזים מתקני זיהום האוויר, והוציא צו לסגירתו ● במשרדי התחבורה והכלכלה טוענים שהמשק לא יכול להישאר בלי חומר לסלילה ותיקון כבישים ● יו"ר איגוד ערים מפרץ חיפה: "עם כל הכבוד לצרכי המשק, המתקן ממשיך לזהם וכל יום נוסף מעמיד את תושבי המפרץ בסיכון״

עוד 850 מילים

למקרה שפיספסת

״אנטישמיות היא לא בעיה יהודית בלבד״

ראיון בלעדי לקראת הכינוס ההיסטורי של קרוב ל-50 מנהיגים מרחבי העולם לציון 75 שנה לשחרור מחנה אושוויץ, נשיא המדינה מסביר מדוע האירוע מתקיים בירושלים ולא בפולין ● הוא מותח ביקורת נוקבת על מדינות שמתחמקות מחלקן בשואה ● וקורא למנהיגי העולם לקחת אחריות על ביטחון האזרחים היהודים במדינותיהם ● "שום דבר לא יצדיק אי פעם אדישות או הססנות מול אנטישמיות"

עוד 1,071 מילים

ריבלין: היסטוריונים הם שצריכים לעסוק במחלוקות היסטוריות, לא פוליטיקאים

בביקור בעיר העתיקה נזף נשיא צרפת באנשי ביטחון ישראליים, אך מאוחר יותר התנצל ● נתניהו חזר בו מהלעג לדיבורו המקוטע של בני גנץ: "אם יש מי שנפגע מדבריי - אני מאוד מצטער" ● עוזר של שר נחקר בחשד לביצוע עבירות שחיתות ציבורית ● עוצמה יהודית הגישה בקשה לפסול מהתמודדות לכנסת את הרשימה המשותפת, לריסה טרימבובלר - את העבודה-גשר-מרצ

עוד 53 עדכונים

נתניהו בחר בקמפיין פוזיטיבי. את העבודה המלוכלכת הוא ישאיר לפרובוקטורים

לצלילי השיר Eye of the Tiger, התייצב אמש נתניהו לארוע השקת קמפיין הבחירות של הליכוד ● נתניהו לא הזכיר במילה את החסינות, האכיפה הבררנית או תפירת התיקים - את זה הוא ישאיר לאוחנה, רגב, אמסלם וזוהר ● אבל, כמאמר השיר, נתניהו הוא ״רק אדם עם רצון לשרוד״, וכרגע כל מה שמעניין אותו זה לשרוד את ועדת הכנסת, ולא להגיע לבחירות הבאות על ספסל הנאשמים ● פרשנות

עוד 571 מילים

ראיון איש רציני מאד

לקראת הגעתו לישראל מחר, הקומיקאי שהפך לנשיא מדבר עם דיוויד הורוויץ על הכול ● על באבי יאר, השואה והאנטישמיות באוקראינה כיום ● על הפלת המטוס האוקראיני באיראן ● על האכזבה שלא יורשה לנאום בישראל ● על חיבוק הדוב של רוסיה והיחסים המורכבים עם פוטין ● וגם על שיחת הטלפון המפורסמת עם דונלד טראמפ ● בלעדי

עוד 2,816 מילים

למיכל הלפרין, הממונה על התחרות העסקית בארץ, יש כוח אדיר בידיים: היא יכולה לחקור התנהגות לא נאותה של טייקונים וחברות ענק, ואף להפעיל נגדם סנקציות פליליות ● אבל במקום להיכנס בענקיות המזון, הבנקאות ותאגידי הגז הגדולים, רשות התחרות פעלה למיגור ״קרטל המכבסות״ ו״קרטל פיפא 17״ ● למה זה קרה ומי מרוויח מכך ● פרשנות

עוד 1,401 מילים

מתקני שעשועים במיליוני ש"ח שוכבים שנים במחסן

חשיפה חמש שנים לאחר מכרז ענק להתקנת מתקני שעשועים בפארק אריאל שרון, נדנדות ומגלשות מתוחכמות מאוחסנות ללא שימוש מאחורי סוגר ובריח ● מסמכים סודיים שהגיעו לידי זמן ישראל חושפים סדרה של מפגשים תמוהים של מנכ״ל הפארק עם מנכ״לית החברה הזוכה, רכישה זריזה של מתקנים - וזינוק חד בעלויות רגע אחרי ההכרזה על הזוכה ● כעת, החברה שהפסידה במכרז דורשת לחשוף מסמכים פנימיים של הפארק

עוד 2,441 מילים

נתניהו מבטיח מגה-סיפוח: נחיל את החוק על כל ההתיישבות

גנץ הבטיח את סיפוח הבקעה אחרי הבחירות, ומאוחר יותר הבהיר שזה לא יהיה חד צדדי ● נתניהו ובנט קראו לו לעשות זאת כבר עכשיו ● דיוני החסינות של נתניהו וחיים כץ יתחילו בחמישי הבא ● שמולי מבקש לפסול את אשת יגאל עמיר ● דיכטר על כינוס המליאה בידי אדלשטיין: כנראה לקחת כדור נגד בחילה ואישר ● טיבי מבטיח שלהצהרת הסיפוח של גנץ יהיה מחיר פוליטי

עוד 46 עדכונים

בעיית האמינות של נפתלי בנט

הרב רפי פרץ (״מילה זאת מילה״) משך אליו את כל תשומת הלב והלעג בשבוע שעבר, למזלו של נפתלי בנט ● אלמלא פרץ, אולי היו מצביעי הימין שמים לב לדיבורים הריקים ולהבטחות שהופרו מצדו של יו״ר ימינה ושר הביטחון ● פרשנות

עוד 697 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה