עלה בידו לעשות היסטוריה

בפעם הראשונה מזה ארבע מערכות בחירות, מועמד שמקבל מנדט מנשיא המדינה הצליח להקים ממשלה ● אבל זה אינו התקדים היחיד שהתרחש אתמול, בשעה 23:25, כשלפיד התקשר אל הנשיא ריבלין בחדר ההלבשה של בלומפילד והגה את המשפט הנחשק ● הממשלה שעלה בידו להקים עמוסת תקדימים היסטוריים ● עכשיו רק צריך לקוות שגם תגיע להשבעה ● פרשנות

יאיר לפיד בישיבת סיעת יש עתיד בכנסת, 31 במאי 2021 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90, עיבוד מחשב)
יונתן זינדל/פלאש90, עיבוד מחשב
יאיר לפיד בישיבת סיעת יש עתיד בכנסת, 31 במאי 2021
עוד 566 מילים ו-3 תגובות
כל הזמן // שבת, 19 ביוני 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הרשות הפלסטינית: הסכם קבלת החיסונים מישראל מבוטל

ח"כ אלחרומי מאיים לפרוש מרע"ם ● הליכוד על הטענה כי נגרסו מסמכים לפני כניסת בנט לתפקיד: "לא היה ולא נברא" ● השר לביטחון פנים בר לב: אין לי ספק שבן גביר וסמוטריץ' הבעירו את השטח בכוונה ● ראש הממשלה בנט לנתניהו: יש לך שבועיים לעזוב את בלפור ● שרת החינוך שאשא־ביטון: נעשה הכול כדי ששכר המורים יעלה

עוד 37 עדכונים

מה באמת צריך לעשות בקיץ?

אחרי שנה וחצי של קורונה, של חיים בצל מגבלות, למידה מרחוק, מציאות של חשש ופחד. חוסר יציבות שלטונית לצד מצב ביטחוני מעורער, סוף סוף לרגע נדמה שהכל משתחרר ואפשר לחזור לחיים נורמליים.

נכון? אז ממש ממש לא!

אחרי שנה וחצי של קורונה, חיים בצל מגבלות, למידה מרחוק, מציאות של חשש ופחד, חוסר יציבות שלטונית לצד מצב ביטחוני מעורער, סוף סוף נדמה שהכל משתחרר ואפשר לחזור לחיים נורמליים. נכון? אז ממש לא!

בתור מנהל תיכון, אני רוצה לספר לכם שהצוות שלי ואני מעולם לא חווינו את הילדים והילדות שלנו כך. הם מבולבלים, מפחדים, כועסים ומאוד מאוד טעונים.

אז מה נשאר לנו פוסט קורונה ?

רבים מבני הנוער "מתקשרים" עם העולם תקופה ארוכה מידי בעיקר דרך פלטפורמות מקוונות, הם נמצאים רוב הזמן מול מסכים, הם הפכו את הלילה ליום, ממעטים לצאת מהבית, כמעט לא נפגשים עם בני אדם, וממלאים את החסך בקשר בתקשורת וירטואלית "חלופית".

השנה וחצי האחרונות דחפה ילדים וילדות, בני ובנות נוער רבים למעגל התלות וההתמכרות לבדידות המסכים. המציאות הזו לא טובה להם. הם מלאים בתסכול, בזעם כבוש, ומתקשים לחזור לשגרה "רגילה". לעיתים זה מרגיש כאילו הם נדרשים לתהליך חיברות מחודש.

שנה וחצי עבור ילדים זה הרבה הרבה יותר זמן משנה וחצי עבורנו המבוגרים. בני ובנות 13-18 הם שכבת הגיל שחווה סימפטומים של פוסט קורונה באופן הכי מורכב ומאתגר. מערכת החינוך השאירה את התלמידים בגילאים הללו לבד בבית מול מסכים ופלטפורמות טכנולוגיות כתחליף חינוכי למשך הרבה יותר מידי זמן.

החסך בשגרת חיים נורמלית מגבילה את היכולת ליצור קשר בינאישי תקין ולשמר אותו, לאורך זמן החסך הזה פוצע את הנפש. עכשיו אנחנו נדרשים להתמודד עם התוצאות של התארגנות מערכת החינוך להתמודדות עם משבר הקורונה.

השנה וחצי האחרונות דחפה ילדים ובני נוער רבים למעגל התלות וההתמכרות לבדידות המסכים. המציאות הזו לא טובה להם. הם מלאים בתסכול ובזעם כבוש, ומתקשים לחזור לשגרה "רגילה"

אנחנו שומעים על יותר ויותר אירועי אלימות בהם מעורבים בני נוער, בכל רחבי הארץ. אנו נחשפים שוב ושוב לבני נוער המשתוללים בבתי קולנוע ובמרחבים ציבוריים נוספים, קטטות המוניות בגנים ציבוריים, ונדליזם ופגיעה ברכוש ובנפש. כולנו נחרדנו מהאירוע בו נער בן 13 דקר נער בן 15, שעדיין מאושפז בבית חולים, אחרי ויכוח סתמי על חפיסת סיגריות.

המערכת העל-יסודית כמעט קורסת תחת עומס הליווי החברתי/רגשי הנדרש בתקופה הקצרה בה חזרו בתי הספר (כמעט) לפעילות שגרתית. המערכת נדרשת לעומס כפול של בחינות בגרות בתקופה ובמציאות של חסר עמוק ומשמעותי.

מפחיד לדמיין איך יראה המצב של הילדים של כולנו לאחר שלושה חודשים נוספים של חופש והעדר ליווי מצד עולם המבוגרים. קחו בחשבון שבספטמבר 2021 יש בפועל סה"כ 7 ימי לימוד בלבד!

אם לא נעצור עכשיו ונחליט שכולנו משקיעים את מירב המאמצים במתן מענה רגשי/חברתי, בהרגעת הרוחות ובהחזרת שגרה החיים המוכרת, המצב רק יחמיר – בני הנוער שלנו זקוקים לנו עכשיו יותר מאי-פעם!

בכל חופש גדול מתרחשים אירועי אלימות. האונס הקבוצתי המזעזע באילת בקיץ האחרון ובושתנו האיומה מהאלימות המינית שהתרחשה ב"איה נאפה" שנה קודם לכן. גם בשנים נטולות מגפות, החלפות שלטון ומלחמות לבני נוער רבים קשה מאוד להתמודד עם החופש הגדול, בהיעדר המסגרות והיציבות הבית ספרית. ללא הסתכלות כוללת של הבית, בית הספר, הקהילה החינוכית והילדים – הקיץ שלפנינו עשוי להיות מורכב ומאתגר ולא עלינו (חס וחלילה) מדמם.

הורים יודעים ויודעות מה נכון לילדים.ות שלהם, מחנכים ומחנכות יודעים.ות מה נכון לקהילותיהם החינוכיות שלהם.ן. משאבים יש. המון כסף מוזרם ממשרד החינוך ומהרשויות המוניציפליות. אלא שמשרד החינוך כמו גם הרשויות המוניציפליות הכפופות בכל הקשור בחינוך לרגולציה המדינתית, נידמים לעיתים כסובלים ממחלה אוטואימונית. מזרימים כסף מחד ומאידך עוצרים את היכולת של מנהלים ומנהלות להשתמש במשאבים לדברים שבאמת צריך ע"י בירוקרטיה והפעלת מנגנוני רגולציה חונקים ומשתקים. נדמה כי אחוז ניכר מהכסף מושקע בניהול הרגולציה, בתוכניות לימוד מנותקות מהמציאות, בדיווחים חסרי תכלית, בבקרה ופיקוח מיותרים לחלוטין.

אנחנו שומעים על יותר ויותר אירועי אלימות בהם מעורבים בני נוער, בכל רחבי הארץ. אנו נחשפים לבני נוער המשתוללים בבתי קולנוע ובמרחבים ציבוריים נוספים, קטטות המוניות בגנים ציבוריים, ונדליזם ופגיעה ברכוש ובנפש

כל אלו מובילים לבלבול וחוסר יכולת בפועל  של מנהלות ומנהלי מסגרות החינוך להוציא לפועל את "בתי הספר של הקיץ". שנת הלימודים של בתי הספר העל-יסודיים תסתיים בעוד פחות משבוע ולאף אחד.ת באמת אין מושג איך ומה מצופה מבתי הספר לעשות.

הגיע הזמן לעצור!

חינוך במהותו מבוסס על הדגמה, על שיח, על קרבה ובעיקר על מפגש פנים אל פנים המעודד קשר וקירבה. גם הורים וגם מחנכים יודעים שבני ובנות הנוער זקוקים לחיבוק ולהנחיה מלווה גם בחופש הגדול, ובוודאי בשנה מאתגרת כמו זו.

תנו לנו ללוות אותם, תנו לנו לחנך. אפשרו לנו לבנות תוכניות ומפגשים יצירתיים לחופש הגדול. תנו לנו לצאת איתם לקולנוע, לטיול בטבע או לצאת לבריכה. אל תתעלמו מהם ואל תעלימו אותם שוב לשלושה חודשים נוספים. שחררו את הכסף המיועד לליווי וטיפול בבני ובנות נוער מכבלי הרגולציה והבירוקרטיה. אוטונומיה ניהולית היא המשאב היקר ביותר בתקופות משבר – אפשרו למנהלים, למנהלות, ולמורים ולמורות לעשות את עבודתם.ן – לדאוג לבני הנוער שלנו, כי הם העתיד של כולנו.

נשוי ואב לחמישה. איש חינוך – מורה להיסטוריה ואזרחות. מנהל קמפוס ברשת החינוך אנקורי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 754 מילים

היפסטר פינת סאטמר

שכונת ויליאמסבורג הפכה למעוז היפסטרי, והתושבים החסידים נאבקים לשמור על זהותם ● נתנאל דויטש ומייקל קספר, שכתבו ספר חדש על ברוקלין החרדית, מסבירים מה יצרה ההתנגשות בין הקהילה הדתית לצרכים של ניו יורק ולמה הסאטמרים חוששים דווקא מיהודים חילונים

עוד 1,366 מילים
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

אור בקצה המערה

האם ההתנגדויות שהוגשו ברגע האחרון ימנעו ממדינת ישראל להחריב נכס טבע עולמי מבלי שנעשתה בדיקה מינימלית? ● הגלובוס הירוק מוענק למשרד המשפטים שמנסה להחליף את הררי הקלסרים בקבצים דיגיטליים ● והטיפ לשבת: שמן זית הידידותי לאדם, לסביבה ולחיך

עוד 838 מילים

למקרה שפיספסת

אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
שֶׁקֶט 90

האם עדיין ניתן בכלל לשחרר את הישראלים מההתמכרות הקולקטיבית למבזקים מיוחדים, פריצות לשידור וטרטור מכונות המהומה שלא חדלות לרגע להרעיש ולהתיש?

עוד 1,179 מילים

להרגיש מיעוט לרגע

כנראה שמראש לא נמניתי עם קהל היעד של המופע הזה. הפרסום היה בערבית, וכך גם האתר לקניית הכרטיסים; בלובי האודיטוריום בחיפה המתין קהל שונה מאוד ממה שאני מכירה ממזרח ירושלים או ממערבה: חילוני או נוצרי או שניהם, ערבים.

ובתוך האולם – עולם פלסטיני נברא מחדש עד הפרט האחרון: הופעה של היוצר והפסנתרן פרג' סלימאן עם שירים מאלבומו האחרון "אחלא מן ברלין". חוץ ממנו היו שמונה נגנים ורביעיית זמרים, וגם בודקי הכרטיסים, אנשי הסאונד והתאורה, המבריקה יש לומר – כולם היו פלסטינים.

בתוך האולם – עולם פלסטיני נברא מחדש עד הפרט האחרון: הופעת היוצר והפסנתרן פרג' סלימאן עם שירים מאלבומו האחרון "אחלא מן ברלין". גם בודקי הכרטיסים, אנשי הסאונד והתאורה המבריקה – כולם היו פלסטינים

את שיריו של סלימאן הכרתי כשהתחלתי ללמוד ערבית ושוטטתי ברשת בחיפוש אחר שירים בלהג פלסטיני, שאוכל לשפר דרכם את הערבית. יחד עם בשאר מוראד הירושלמי, עזיז מרקה הירדני ואחרים, הגעתי גם אל סלימאן ששר בלהג פלסטיני גלילי. ולכן, שמחתי כשראיתי את הפרסום על ההופעה בחיפה.

משום מה היה לי ברור שלצדי ישבו פלסטינים, יהודים וזרים, כמו בהופעות אחרות שבהן הייתי בירושלים. בכל זאת, הופעה באודיטוריום במרכז הכרמל. במקום זה, נשאבתי לתוך עולם חדש ושונה. אני לא יודעת אם הייתי היהודייה היחידה באולם, אבל גם אם היו עוד, מספרנו היה כמספר עוטות החיג'אב באולם, כלומר לא יותר מעשרים.

אחרי המתנה של שנת קורונה ועוד חמישים (!) דקות בתוך האולם, הקהל התפוצץ מהתרגשות כשסלימאן התחיל בקטע סולו אינסטרומנטלי מאחורי הקלעים. בבת אחת הווילון הוסת, הנגנים הצטרפו, ולקהל התגלה מראה מדהים של שמונה מוזיקאים על רקע אור אדום בוהק, שכנף פסנתר מטילה עליו צל דרמטי. זה באמת היה רגע אמנותי מרגש, ועשרות מסכים תיעדו אותו.

היקום – יקום פלסטיני, אבל ישראל נכחה גם נכחה בו לאורך כל המופע. מיד בתחילתו הזכיר סלימאן את ההקשר הפוליטי. עם הערבית השבורה שלי, לא הצלחתי להבין את הבדיחה במלואה. מספיק היה לי לשמוע "ישראל", "פלסטין", "48" ואת הקהל נקרע מצחוק ומוחא כפיים בהתלהבות, כדי לנוע באי נוחות.

יקום פלסטיני, אבל ישראל נכחה לאורכו. מיד בתחילת המופע הוזכר ההקשר הפוליטי. עם הערבית השבורה שלי, לא הבנתי את הבדיחה במלואה. הספיק לי לשמוע "ישראל", "פלסטין", "48", ואת הקהל נקרע מצחוק

לפני כן, כשחיכינו לתחילת המופע התלבטתי אם לפטפט עם הבחורה בכיסא השכן. עכשיו התכווצתי במושב, הסתתרתי מאחורי המסכה ונשמתי לרווחה שלא חשפתי את זהותי היהודית. כשסלימאן שואל בשיר "רחוב יפו" (شارع يافا) "מי בא מתל אביב? כוונתי מי בא מפולין?", רציתי להיעלם. משפחתה של אמי, אף שלא הדרימה ליפו, עלתה לתל אביב מפולין. אחר כך הסבירו לי שהבדיחה דווקא הייתה הפוכה, על זה שמאשימים את הכיבוש בכל הצרות, גם אם שכחת להכין שיעורי בית.

נזכרתי במה שאמר לי באותו בוקר פרופסור ערבי באוניברסיטה העברית. הוא סיפר שכשהתחיל ללמוד כסטודנט לתואר ראשון הוא צחק עם כולם כשהמרצה סיפר בדיחה, גם אם לא הבין לגמרי את הניואנסים. תמיד היה עליו להוכיח שהוא נאמן, שהוא מצטיין, כסטודנט, כחוקר וכמרצה.

יכולתי להזדהות. האם גם אני צריכה להצדיק את עצמי בקרב הקהל הזה? לצחוק מבדיחות על הכיבוש? להוכיח את בקיאותי בערבית? תחושת המיעוט שהכתה בי באותו רגע הייתה כה מסעירה, מטרידה וממכרת, עד שהבנתי כמה חשוב לחוש אותה לעתים קרובות יותר.

הקהל היה נדיב עם סלימאן, שר כחטיבה אחת את כל השירים וליווה את הנגינה במחיאות כפיים. וסלימאן גמל לקהל על נדיבותו וביצע פעמיים את שני הלהיטים מהאלבום האחרון. באחד מהם, "שאלות בראשי" (في أسئلة براسي) שר סלימאן, במילותיו של מג'ד כיאל שכתב את כל השירים באלבום, שיר געגוע לחיפה המשתנה ביושבו בברלין היפה. הוא שר על פטוש ועל הכרמלית, על אתיופים ועל משת"פים.

האם גם אני יכולה להזדהות עם כיאל וסלימאן ולחוש געגוע ליישוב הדתי בגוש עציון שבו גדלתי? האם יהיה זה ניכוס תרבותי ציני של הפליטות הפלסטינית או שאפשר להלביש את הרגש הזה גם על אזורים אחרים שנויים במחלוקת?

האם גם עליי להצדיק עצמי בקרב הקהל הזה? לצחוק מבדיחות הכיבוש? להוכיח את בקיאותי בערבית? תחושת המיעוט שהכתה בי הייתה כה מסעירה, מטרידה וממכרת, עד שהבנתי כמה חשוב לחוש אותה לעתים קרובות יותר

נוסף על הנגנים שליוו את סלימאן היה גם נגן העוד, דרוויש דרוויש, רביעיית זמרים משעשעת, קטעים אינסטרומנטליים חזקים ותאורה מרשימה. יצאתי החוצה לשדרות הנשיא בחיפה, ולא נותר זכר ליקום המופלא שהייתי בו לפני רגע. נשארו רק שאלות בראשי.

תמר רכניץ היא ירושלמית, עוסקת בהוראת עברית וערבית.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 658 מילים

תגובות אחרונות

עודכן אתמול
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

זו ההזדמנות לבטל כליל את חוק "איחוד משפחות"

הימים בהם נאסר בחוק על פלסטינים הנישאים לישראלים לקבל כאן אזרחות היו ימי האינתיפאדה השנייה, ועידן אחר מבחינה טכנולוגית ● הסיבה לחקיקת הוראת שעה הייתה בדיוק על מנת לבחון את הנחיצות בחוק מטעם ביטחוני שנה אחר שנה ● הנסיבות בינתיים השתנו, אין באמת איום ביטחוני ונותר רק ההיבט הגזעני ● המחלוקת הפוליטית היא הזדמנות לאפשר לחוק לפקוע ● פרשנות

עוד 948 מילים

האם ניאום, עיר העתיד הסעודית, בכלל תהפוך למציאות?

לא רחוק מאילת, בשטח ששווה לגודלה של בלגיה, אמור להיבנות מרכז ההייטק החדשני של העולם ● ניאום, פרויקט שסעודיה מתכננת להשקיע בו 550 מיליארד דולר, אמור להפוך לעיר עם מוניות מעופפות וירח מלאכותי ● אבל מומחים מטילים ספק רב בחזון העתידני של יורש העצר, מוחמד בן סלמאן ● "אני לא רואה כסף מקומי או זר נכנס לשם" ● "איחוד האמירויות מתקדמת מהם, זה לא צפוי להשתנות"

עוד 1,717 מילים

עתירה תדרוש שילוב חסרי מעמד בבתי ספר בתל אביב

פרסום ראשון 5,000 ילדים מקרב מבקשי מקלט בתל אביב לומדים כמעט אך ורק בגנים וכיתות נפרדות ● עתירה שתוגש בקרוב תדרוש לשלב אותם במוסדות חינוך של ישראלים ● עשרות הורים ישראלים צפויים להצטרף לעתירה ● הורה אריתראי: "הילדים שלנו גדלים בהפרדה וזה לא טוב" ● עיריית ת"א: "לא התקבלה ולו פנייה אחת של ישראלים שרוצים להעביר את ילדיהם לבתי ספר בהם רוב מוחלט של חסרי מעמד"

עוד 815 מילים

מאות יאבדו את תפקידם, מאות אחרים יקבלו ג'ובים

הממשלה היוצאת הגדילה את מספר בעלי התפקיד שהשרים ממנים בלא מכרז כמעט לאלף ● כ"ץ החליף את כל ההנהלה המקצועית באנשים משלו ● גלנט מינה מנכ"ל שהכיר בצה"ל ● רגב מינתה פעילים מהליכוד ומועצת יש"ע ● מאות עובדים צפויים עתה להתחלף בגוורדיה חדשה ● מנכ"ל האוצר לשעבר: "בשנתיים האחרונות כל הסכרים נפרצו" ● האם ממשלת השינוי תהיה שונה מקודמותיה?

עוד 2,306 מילים

דיווח: מסמכים במשרד רה"מ נגרסו לפני כניסת בנט לתפקיד

לא ידוע כמה ואיזה מסמכים נגרסו ● נתניהו: שקר מוחלט ● גנץ פנה לנתניהו על רקע חוק איחוד משפחות: “יש לשים את הביטחון מעל לכל שיקול פוליטי” ● הליכוד: מי שביטחון ישראל חשוב לו, לא מקים ממשלה עם רע״ם ● שטייניץ: ״הנזק לליכוד עשוי להיות גדול יותר מהנזק לקואליציה״ ● מנדלבליט רומז שהוא נגד פיצול תפקיד היועמ״ש ● לוין נבחר ליו״ר סיעת הליכוד ומרכז האופוזיציה

עוד 66 עדכונים

הבעיה איננה שהממשלה גדולה מדי, אלא שהכנסת קטנה מדי

לפיד הוביל במשך שנים קמפיין נגד ממשלות גדולות, אבל הממשלה שהקים היא השלישית בגודלה בתולדות המדינה ● לפיד ובנט מגלים עכשיו את המציאות הפוליטית הפשוטה: הבעיה איננה במספר השרים, אלא במספר הח"כים ● לישראל יש פרלמנט מהקטנים בעולם - ואולי הממשלה הגדולה בעולם ביחס לגודל הפרלמנט ● הפתרון לבעיות שזה יוצר הוא כנסת גדולה יותר ● פרשנות

עוד 1,907 מילים

חיים בריאים לפני מערכת הבריאות

הוספת תקנים בצוותים הרפואיים ומיטות במחלקות הפנימיות זה חשוב ● אבל המשימה הגדולה של שר הבריאות החדש היא לדאוג שפחות ישראלים יזדקקו לטיפול או אשפוז מלכתחילה ● זהו בדיוק המקום שבו הורוביץ, שמגיע למשרד הבריאות עם השקפת עולם מגובשת בתחומי הסביבה והקיימות, יכול להביא איתו ערך מוסף ● דעה

עוד 826 מילים ו-1 תגובות

אף אחד לא לוקח אחריות על הפשיטה ביישוב הבדואי ביום השבעת הממשלה

מה בדיוק עומד מאחורי האירוע שכמעט פירק את הממשלה עוד בטרם הושבעה? ● שעות ספורות לפני הצבעת האמון בכנסת סיירו שוטרים בביר הדאג' בנגב, והזהירו את התושבים ש-30 בתים מיועדים להריסה ● זה מה שהוביל את סעיד אלחרומי, ח"כ רע"ם ובן בית ביישוב, להודיע כי לא יתמוך בממשלת השינוי ● האם עיתוי האירוע היה מקרי? ● בדיקת זמן ישראל מעלה שאלות מטרידות

עוד 1,804 מילים ו-2 תגובות

בלפור והבימה אאוט - שער שכם אין ● הדגלים השחורים הוחלפו בדגלי ישראל, החילונים בחרד"לים ● הפוסטרים היצירתיים והלבוש הצבעוני הפכו לבגדי ישיבה או חולצות סוף מסלול ● המיניות המוחצנת הוחלפה בהפרדה בין בנים ובנות ● מצעד הדגלים אתמול הוכיח שישראל היא אכן מדינה "יהודית ודמוקרטית": כשהממשלה יהודית - המחאה דמוקרטית, ולהיפך

עוד 821 מילים ו-2 תגובות

משלחת של המל"ל תצא למצרים כדי לגבש הסדר חדש מול עזה

הממשלה אישרה את הרכב הקבינט המדיני־ביטחוני ● גנץ ביקש מבנט לחשוף את תמלילי קבינט הקורונה ● הוועדה המסדרת ננעלה בלי שהקואליציה הצביעה על חוק האזרחות ● בן גביר הגיש תלונה לפרקליט המדינה נגד האימאם של לוד ● שר הבינוי והשיכון אלקין: המחירים ימשיכו לעלות ● שקד: "לא מעלה בדעתי שהאופוזיציה תפגע בביטחון המדינה"

עוד 67 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה