100 ימי החסד שלהם

ח"כ אריה דרעי צועק על נפתלי בנט שהוא שקרן, אוגוסט 2021
ח"כ אריה דרעי צועק על נפתלי בנט שהוא שקרן, אוגוסט 2021

נשבע לכם שניסיתי להמתין 100 ימים לפני הביקורת הזו. הרי האנשים האלה שנים לא היו בתפקיד הזה. לא אכלסו את הכיסאות האלה בכנסת. לא נשאו בתפקיד הדמוקרטי החשוב והקריטי הזה. ובכל זאת, אי אפשר יותר לשתוק. חלפו 50 יום ותקציב המדינה אושר בממשלה ואין ברירה צריך לומר בפה מלא את הדברים ואי אפשר לתת להם 100 ימי חסד. מדובר בשערורייה מושחתת של סילוף האמת ופגיעה אנושה בדמוקרטיה.

נשבע שניסיתי להמתין 100 ימים לפני הביקורת הזו. הרי האנשים האלה שנים לא היו בתפקיד הזה. לא אכלסו את הכיסאות האלה בכנסת. לא נשאו בתפקיד הדמוקרטי החשוב הזה. ובכל זאת, אי אפשר יותר לשתוק

מה? מי? אתם שואלים.
ובכן זה ברור לעין השמש יומיום ושוזף את מצלמות ערוץ 99 בכנסת לילה אחרי לילה. אי אפשר לתת לאופוזיציה 100 ימי חסד.

האנשים האלה שהביאו איתם ממשרדי הממשלה ששלטו בהם שנים ארוכות ומספסלי החנופה לנתניהו את תרבות השקרים, ההסתה, הסילוף והפגיעה בכל מעשה שלטוני שנועד למען אזרחי ישראל, האנשים האלה שמקבלים שכר כנבחרי ציבור אבל בפועל ממשיכים לשרת אדם אחד, לא ראויים יותר לקבל 100 ימי חסד ולא יום אחד של חסד.

מעקב אחרי מעשיה של האופוזיציה מגלה חבורה שבינה לבין מהלכים דמוקרטיים למען אזרחי המדינה אין ולא כלום.

נתניהו עולה לשידור עם פרסום תקציב המדינה שעבר בממשלה וגוער בשידור חי כי זהו התקציב הגרוע ביותר שראה אי פעם וכי הוא העביר כמה תקציבים.

המיקורופונים מתחלחלים, רותחים, האזניים פשט לא יכולות לשמוע את השקרן שמנע בגופו העברת תקציב מדינה במשך 3 שנים רצופות, מתהדר בתקציבים ש"הוא העביר".

שר לשעבר שהיה ממונה על המשרד לביטחון פנים והיה ראש שב"כ עולה לפתע בביקורת על תקציב המשרד לביטחון פנים, שאחרי עשרות שנים מפנה תקציבים למאבק באלימות בחברה הערבית ומגדיל את התקנים שם, וטוען כי הממשלה מפקירה את ביטחון הפנים. לא פחות.

האנשים שהביאו איתם ממשרדי הממשלה ששלטו בהם שנים ארוכות ומספסלי החנופה לנתניהו את תרבות השקרים, ההסתה, הסילוף והפגיעה בכל מעשה שלטוני שנועד לאזרחי ישראל, לא ראויים ליום של חסד

השר דיכטר, שפחד עד היום לצייץ מילת ביקורת אחת נגד ממשלת נתניהו או כל מעשה מרמה שוחד והפרת אמונים של הנאשם הפלילי, שעמד בראשות הממשלה 12 שנה, מצא עוז לבקר דווקא כיום, מהאופוזיציה, את המעשה הנדרש של ממשלה נורמלית בהעברת תקציבים למגזר הערבי.

אי אפשר לתת לאנשים האלה 100 ימי חסד. זה שהם לא ישבו על ספסלי האופוזיציה משך שנים ואינם מבינים כלל את תפקידה הדמוקרטי של אופוזיציה – להציג אלטרנטיבה שלטונית, לא אומר שצריך להניח להם להשתולל כאוות נפשם.

מוצצי התקציב החרדים ששלטו בוועדת הכספים והעבירו מאות מיליוני שקלים תוך כדי משבר הקורונה לתקציבי הכוללים והישיבות, ללא בושה, מקוננים כעת על "תקציב לבן". אריה דרעי שחזר לזירת הפשע ומחכה להלבנת האשמותיו החוזרות בלקיחת כספי ציבור לכאורה, דווקא הוא מקונן על "תקציב לבן". כלומר גזעני.

הטיעונים הם פשוט ילדותיים ושקריים. מס על משקאות ממותקים זו "פגיעה בשכבות החלשות"?

שלש שנים ללא תקציב מדינה כשבתי החולים קורסים, שירותי הרווחה נסגרים בגלל היעדר תקציב ועשרות פעולות של הממשלה למען אזרחים מוחלשים נעצרות כי אין מימון כי אין תקציב מדינה, והאנשים האלה לא נזעקו "להגן על השכבות החלשות".

לא אורלי לוי אבקסיס, לא מירי רגב, לא דודי אמסלם, לא כץ וכץ וקרעי ולא נתניהו שמבחינתו "תישרף המדינה" כזכור, ובלבד שיתחמק ממשפטו.

זה שהם לא ישבו על ספסלי האופוזיציה שנים ואינם מבינים את תפקידה הדמוקרטי של אופוזיציה – להציג אלטרנטיבה שלטונית, לא אומר שצריך להניח להם להשתולל

בעשרות ציוצים מהונדסים ממשיכים האנשים הללו לתקוף כל מעשה שפוי ונורמלי של ממשלה מתפקדת שלראשונה החלה לעבוד למען המדינה. הביקורת שצריכה לבוא כלפי הממשלה יכולה לחכות 100 ימי חסד.

הביקורת על מחוללי אינתפאדת האופוזיציה לא יכולה לחכות אפילו יום חסד אחד נוסף.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
עוד 559 מילים ו-3 תגובות
כל הזמן // יום חמישי, 30 בנובמבר 2023
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־55 ללחימה ● 145 חטופים עדיין בעזה

מייה שם ועמית סוסנה שוחררו, 8 חטופים נוספים צפויים להשתחרר

משפחתו של אביב אצילי מנחל עוז עודכנה שנפל ב-7.10 ● בלינקן לנתניהו: יש להגן על תושבי דרום עזה ולפעול נגד מתנחלים קיצוניים ● ליביה דיקמן בת ה-24, הרב אלימלך וסרמן בן ה-73 וחנה איפרגן בת ה-60 נרצחו בפיגוע בירושלים. חמאס לקח אחריות ● נתניהו על הפיגוע: אותו חמאס שנשבענו לחסל ● הערכה בישראל: מחר הפעימה האחרונה, בקרוב תחודש הלחימה

עוד 77 עדכונים

ישראל זקוקה עכשיו ל"מבצע דוליטל"

ב-18 באפריל 1942 תקף להק של 16 מפציצי B-25 אמריקאים את העיר טוקיו. מן הלהק הזה הופלו שני מפציצים, והשאר הצליחו להגיע באדי הדלק האחרונים שלהם לאזור בשליטה סינית ובו הצילו כוחות סיניים אנטי-אימפריאליים את אנשיו.

רק מפציץ אחד מתוך הלהק כולו הצליח לנחות חזרה בוולדיווסטוק שברוסיה. כל יתר המפציצים, נכסים יקרים ללא כל ספק עבור ארה"ב (שבאותה תקופה הרת גורל הייתה זקוקה לכל קלוריה צבאית שברשותה) אבדו, התרסקו וקורקעו לתמיד.

ד"ר דוד וורמסר הוא עמית במכון משגב לביטחון לאומי. לשעבר היועץ של סגן נשיא ארה"ב דיק צ'ייני ושל סגן מזכיר המדינה ג'ון בולטון. שירת במודיעין הצבאי האמריקאי, ופרסם ספר על כישלונות ארה"ב בעיראק. מנהל חקר המזה"ת במכון למדיניות ביטחון בוושינגטון.

ד"ר יאיר אנסבכר הוא עמית במכון משגב לביטחון לאומי. מומחה לתחום הכוחות למבצעים מיוחדים מודרניים. בוגר יחידת מגלן, ויחידת מילואים מיוחדת. יועץ למפקדת העומק ואגף המבצעים בצה"ל, למשטרת ישראל, ולמשרד ראש הממשלה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 1,263 מילים ו-1 תגובות
אמיר בן-דוד

דוהרים במסלול התנגשות

האירועים כל כך דרמטיים ובלתי סבירים, ומתרחשים ברצף כה מהיר ומסחרר, שקשה להכיל אותם. מצד אחד, ישראל מנהלת מו"מ עם חמאס, ובתמורה לשחרור חטופים, משחררת מדי יום אסירים פלסטינים. מצד שני, שני המחבלים שביצעו הבוקר את הפיגוע בירושלים הם בעצמם אסירי חמאס משוחררים ● וגם: ההפוגה נמשכת ● חרדה לגורל הג'ינג'ים ● תמימי חוזרת לסורה ● קיסינג'ר מת ● ליגת העל חוזרת ● ועוד...

זירת פיגוע הירי בירושלים, 30 בנובמבר 2023 (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)
חיים גולדברג/פלאש90
עקורים

"אני לא מצליח לראות כרגע עתיד. הכול חסום. קשה לי לראות את פני הילדים התמימים ולחשוב איזה עתיד אנחנו משאירים להם"

גידו כהן

קיבוץ עין השלושה. סטודנט. פונה לאילת

עוד 1,676 מילים

מלחמת סוכות – עוד כתבות

נדרש פירוק עדין של מטען הטראומה הכפולה בציר שואה-נכבה

מדינת ישראל והאזור כולו נמצאים עתה בצומת גורלית למדי. זו צומת מהסוג הקריטי ממש, מסדר גודל הנאמר בדברים פרק ל; יט;

"הַעִדֹתִי בָכֶם הַיּוֹם, אֶת הַשָּׁמַיִם וְאֶת הָאָרֶץ הַחַיִּים וְהַמָּוֶת נָתַתִּי לְפָנֶיךָ, הַבְּרָכָה וְהַקְּלָלָה; וּבָחַרְתָּ, בַּחַיִּים לְמַעַן תִּחְיֶה, אַתָּה וְזַרְעֶךָ. .. לָשֶׁבֶת עַל-הָאֲדָמָה אֲשֶׁר נִשְׁבַּע יְהוָה לַאֲבֹתֶיךָ לְאַבְרָהָם לְיִצְחָק וּלְיַעֲקֹב, לָתֵת לָהֶם".

ד"ר אלי שי הוא עיתונאי, חוקר, ומרצה. עוסק בחקר הקבלה, השבתאות, והמיסטיקה, וגם בחקר ספרות עברית.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 719 מילים

רכבת קלה, התחלה קשה

כמאה ימים אחרי ההשקה החגיגית של פרויקט התחבורה שחיכינו לו עשורים, כל מה שקרה עם הרכבת הקלה בגוש דן לא היה צפוי ● מצד אחד היא יעילה ומציעה חוויית נסיעה נעימה ● מנגד, מספר הנוסעים עומד על רבע מהתחזיות ● איש לא יודע לומר אם כשהמלחמה תסתיים, והמילואימניקים ישובו מהחזית והסטודנטים ללמוד, הקרונות יתמלאו

עוד 1,019 מילים

למקרה שפיספסת

מעבר רציף לממשלה טובה יותר - גם בשעת מלחמה

מבנה הממשלה הנוכחית הוא רע. צריך ואפשר לשפרו ללא דיחוי על ידי החלפת הממשלה. משתתפי הקבינט המלחמה הנוכחי יוכלו להמשיך ולהשתתף בקבינט הביטחוני העתידי, וכך תישמר הרציפות של ניהול המלחמה.

בנימין נתניהו יכול לעשות זאת. אם לא יעשה זאת, אז על בני גנץ להקים ממשלה אחרת, ונתניהו ישתתף בקבינט כמו שאריה דרעי עושה היום. חברי הקואליציה צריכים לדרוש את החלפת הממשלה לאלתר, לטובת המדינה, ולוותר על האינטרסים האישיים והמגזריים שלהם. אזרחי המדינה צריכים לעודד וללחוץ על חברי הקואליציה לפעול בדרך זו.

יהודי אזרח ישראל: הדמוקרטיה חשובה ליהדות, והיהדות חשובה לדמוקרטיה הישראלית. אני מעוניין בתגובה שלך.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
עוד 1,049 מילים ו-2 תגובות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

המפעל של משפחת לולו שמריז בקיבוץ סעד נפרץ ב־7 באוקטובר, נבזז והוצת ● שלושה עובדים נחטפו, בהם גם בנו של אבי לולו שמריז, בעלי החברה ● לולו שמריז ביקש מחברת הביטוח להכיר באובדן כושר העבודה של השלושה, אך להפתעתו גילה שרשות שוק ההון לא מתירה לה לעשות זאת: "הזכאות תיבחן כשהחטופים יחזרו"

עוד 1,344 מילים

איראן מעורבת בכל החזיתות - עזה, הגדה המערבית, לבנון, תימן וסוריה - ובכך מצליחה להסיט את המיקוד הבינלאומי מתוכנית הגרעין שלה ● לפי דוח עדכני של סבא"א, איראן מחזיקה כיום ב-128.3 ק"ג ברמה הגבוהה ביותר של ההעשרה ל-60% וקרובה לייצור כמות היכולה להספיק ל-3.5 פצצות גרעין ● גורם ישראלי בכיר: "הסוגיה האיראנית נמצאת כיום במקום הגרוע אי פעם" ● פרשנות

עוד 806 מילים

עיר מקלט

הצורך להתכונן לאפשרות של מתקפת טילים מלבנון הוליד מבצעי ניקוי מקלטים ואיתור מקומות מחסה נוספים בחיפה, מה שהוביל לשותפויות ערביות–יהודיות לא צפויות בעיר השלישית בגודלה בארץ ● "אנחנו צריכים לעבור מדו־קיום לשותפות. פעילות המקלטים מחזקת את השותפות הזאת"

עוד 1,110 מילים

עתיד הסכסוך הישראלי–פלסטיני מוטל על כתפיו של ביידן

אחרי שקשר את וושינגטון למלחמה בעזה, נשיא ארצות הברית חולק עכשיו את האחריות לגורל הסכסוך הקשה והמדמם ● עתה רק נותר לראות אם ההבטחה שנתן לישראל, לפיה לא תהיה חזרה לסטטוס קוו של 6 באוקטובר, הייתה רק משפט שנזרק לאוויר, נקודה רטורית גרידא, או מחויבות רצינית ונחושה

עוד 2,000 מילים

בחסות המלחמה, רוטמן פועל להגבלת המחאות נגד השלטון

יו"ר ועדת החוקה לא למד דבר מקידום ההפיכה המשטרית וחוזר לשחוק את עקרונות היסוד של הדמוקרטיה ● לשיטתו של רוטמן, השלטון צריך לקבוע את גבולות המחאה נגד השלטון וההפגנה לפני שבועיים בת"א של חד"ש, הפגנה שבג"ץ התיר, "נכפתה" ע"י הפרקליטות ● רוטמן, למעשה, מנצל את ערפל המלחמה על מנת לחורר עוד יותר את העיקרון הדמוקרטי היסודי בדבר חופש ההפגנה ● פרשנות

עוד 686 מילים ו-2 תגובות

תוכנית ההישרדות של בנימין נתניהו

אין בעולם המערבי ראש מדינה שהיה נשאר לשבת על כסאו אחרי אסון לאומי בסדר גודל של שבעה באוקטובר שקרה גם ואולי בעיקר באשמתו ● אבל נתניהו לא מוותר ולא מתפטר. להיפך ● תכנית ההישרדות שלו הולכת על ארבע דרכים שיובילו אותו, לשיטתו, בבוא היום לניצחון: האשמת הצבא, הפחדת הבוחרים, חיזוק הקואליציה סביבו - וקרדיט על ההישגים ● פרשנות

עוד 1,447 מילים ו-4 תגובות
היום ה־54 ללחימה ● 147 חטופים עדיין בעזה

12 ישראלים ו-4 תאילנדים שבו הלילה לישראל משבי חמאס

בסך הכול שוחררו 95 חטופים במהלך ששת ימי ההפוגה עד כה ● קבינט המלחמה מתכנס לדון בצעדים הבאים ● מערכת הביטחון בודקת את אמיתות הודעת חמאס, שלפיה שירי ביבס ובניה אריאל וכפיר נהרגו בהיותם בשבי ● נתניהו: "האם אחרי מיצוי השלב הזה של החזרת חטופינו ישראל תחזור ללחימה? התשובה שלי חד משמעית כן"

עוד 59 עדכונים
עקורים

"אח שלי פתאום שאל, את חושבת שתחזרו לרעים? עד אותו רגע, מעולם לא היה לי סימן שאלה בנוגע לחיים שלנו בקיבוץ. השתרר שקט. אמרתי, אני לא יודעת"

זוהר ליבנה מזרחי

קיבוץ רעים. נשואה ואם לשלושה. פונתה למלון באילת

עוד 1,879 מילים

מיחזור או זיהום

בקרוב ישראל תצטרך להתמודד עם אתגר חדש: פינוי המבנים ההרוסים מיישובי העוטף, שיהפכו לכמויות אדירות של פסולת בניין ● במשרד להגנת הסביבה מתכננים למחזר את הפסולת ולהפוך אותה לחומר גלם לבניית היישובים מחדש, אבל במציאות הישראלית יש חשש שהקבלנים ישליכו את הפסולת בטבע ויכסו את הנגב בגל מכוער של שברי בניינים

עוד 944 מילים

נתניהו סידר למאסק תוכנית עסקית להשבת המפרסמים

הפעילות האנטישמית של בעלי חברות X ברשת החברתית הביאה לפגיעה בהכנסה עתידית בסך עשרות מיליוני דולרים ● אבל במקום לפעול נגד הפצת השנאה, המיליארדר עלה על מטוסו הפרטי לביקור בזק בישראל לשטיפת תדמיתו השלילית, בסיוע לחיצת היד החמה של נתניהו ● בניגוד להרצוג, רה"מ לא ניצל את השעות לצד המיליארדר כדי להמחיש את הסכנות ליהודים ● פרשנות

עוד 967 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה