ראש המוסד לשעבר, אפרים הלוי, בתחזית קודרת על השלכות הסיפוח:

"הנזק יהיה גבוה בהרבה ממה שניתן לדמיין"

ממשלת הסיפוח של גנץ ונתניהו קרובה מתמיד, והעולם מביט בדאגה על הצעד החד-צדדי שמתכננת ישראל ● מרבית אירופה מתנגדת למהלך, אך מה הסיכוי להטלת סנקציות ממשיות על ישראל? ● שורת מומחים, ובראשם ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי, מציגים תחזיות שנעות מגינויים סמליים או רפים, דרך החזרת שגרירים, ועד צונאמי כלכלי ומדיני נגד ישראל ● וזה עוד לפני שדיברנו על התגובה הפלסטינית ● רפאל אהרן שוחח עם המומחים, ומנתח את האפשרויות

אפרים הלוי (צילום: Yaakov Naumi/Flash90)
Yaakov Naumi/Flash90
אפרים הלוי
עוד 1,661 מילים ו-2 תגובות
כל הזמן // יום שישי, 14 באוגוסט 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

פרשנות נתניהו אולי ויתר על הריבונות, אבל לא על הבחירות

שלוש פעמים חזר ראש הממשלה בנאומו אתמול על המונח "היסטורי", אך אפילו פעם אחת הוא לא דיבר על הריבונות שעליה ויתר ביו"ש ● כשנשאל על כך, קרא מהכתב טקסט אפולוגטי לתפארת ● במחוזות הימין, מנפתלי בנט וצפונה, רתחו מזעם - אבל אין להם לאן ללכת, ונתניהו יודע זאת ● והעובדה שגם לא עדכן את שותפיו הפריטטיים מלמדת שהאינטרס המהותי של נתניהו לא השתנה

עוד 764 מילים

נכשלת, תתפטר!

אנחנו נמצאים במלחמת התשה ארוכה ומתישה שהנאשם נתניהו פתח בה נגדנו: נתניהו נגד מדינת ישראל ואזרחיה. אין ספק, נתניהו מעייף. כמויות השטיקים, הקשקושים, הזיופים, חדשות הכזב, ההסתות, השקרים והאיומים שהוא מפזר ביום אחד בלבד עלולות לבלבל, להטעות ולהלאות. החוצפה וחוסר הבושה שלו עולים מדרגה בכל יום ויום.

עכשיו הוא שולח את חיצי הארס שלו לעבר היועץ המשפטי לממשלה ותוקף אותו בפראות ובאופן חסר תקדים. כמו תמיד הוא מתקרבן ומתבכיין, ועכשיו על הפרק: רוצים לכאורה לרצוח אותו ואף – אתם יושבים? – לאנוס את אשתו.

לא ייאמן פשוט. האיש המאובטח במדינה שהוא וכל בני ביתו מאובטחים על חשבוננו על ידי השב"כ, בוכה ברשתות החברתיות בדמעות תנין על "איומים" על חייו מצד חשבונות פייסבוק וטוויטר מזויפים, שעלול להתעורר החשד כי הוא זה שעומד מאחוריהם. אם זה אכן המצב, אז במילים אחרות: ביבי מאיים על נתניהו ברצח.

האיש המאובטח במדינה על חשבוננו, בוכה ברשתות החברתיות בדמעות תנין על "איומים" על חייו מצד חשבונות פייסבוק וטוויטר מזויפים, שעלול להתעורר החשד כי הוא זה שעומד מאחוריהם

עוד הוא מתלונן ברשתות החברתיות על איום לכאורה לאנוס את אשתו, לא פחות – איום שנכתב לכאורה ברשתות החברתיות לפני שנה וחצי. זו היטפלות לציוץ ישן של אדם פרטי הידוע בגסותו, בוולגריות ובסקסיזם הדוחה והמגונה שלו, שגם נלקח לחקירה משטרתית, והעיקר: אין לו שום קשר למחאה ולמוחים. ציוצים כאלה ודומים להם נמצאו בכמויות נגד אנשי שמאל ונשות שמאל, ומעולם זה לא הפריע לנתניהו. קל וחומר שלא נחקרו במשטרה בדרך כלל.

ועכשיו רעייתו התראיינה לערוץ 12, ושם התלוננה, בין השאר, שהיא אישה מוכה וילדיה ילדים מוכים. אם נתייחס ברצינות לריאיון המוזמן, התמוה, המוזר והמיותר שנתנה, ריאיון שנודף ממנו ריח חריף של בחירות, פניקה ולחץ – הרי שיש בריאיון הזה בין השאר זילות ברורה וקשה כלפי נשים מוכות באמת. שהרי הגברת נתניהו לא באמת אישה מוכה וילדיה אינם ילדים מוכים. לא בכדי יצאה יו"רית נעמ"ת, חגית פאר, נגד דבריה השקריים והנלוזים של שרה נתניהו בעניין היותה אישה מוכה לכאורה.

כל אלה נשמעים כמו חומר טוב לפרודיה, לסָטירה. אלמלא זה היה טרגי כל כך היינו מתפקעים מצחוק. אלא שאלה הם חיינו.

כן, גבירותיי ורבותיי, עד כדי כך הפרנויה השתלטה עליו. השיגעון עולה על גדותיו ומתפרץ במלוא אונו החוצה.

אז נכון, לפעמים נדמה שאנחנו חיים בתוך סיוט מתמשך בלתי נגמר, בתוך סרט אימה שאפילו היצ'קוק הגדול, אומן סרטי המתח והאימה, לא היה מסוגל לדמיין, להסריט ולביים. בסרט הזה הנאשם נתניהו הוא הבמאי, המפיק, התסריטאי והשחקן הראשי, ואנחנו ניצבים ושחקני משנה קטנים. לפעמים נדמה שאנחנו רק כלים במשחק שחמט אין־סופי ובו הנאשם נתניהו מזיז אותנו ממקום למקום בהתאם לצרכיו האנוכיים והאגוצנטריים.

אבל אסור לנו ליפול לתוך זה. אסור לנו לאבד ריכוז ושיווי משקל. אחרי שנתניהו ייפול יהיה לנו מספיק זמן להתבונן בתקופה החולנית הזאת, לבכות ולהתרפא. עד אז חייבים להמשיך להילחם. עד שננצח. אין אפשרות אחרת.

אסור לנו לאפשר לו להטעות אותנו, אסור לנו לאפשר לו להפחיד אותנו, להרתיע אותנו. אסור לנו ללכת שבי אחרי הסחרירים היומיים והיום־יומיים שלו. אסור לנו לבזבז זמן ואנרגייה על הטרלול היומי שלו. נמשיך להילחם כי אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להתעייף, להראות חולשה, להיכנע.

זו היטפלות לציוץ ישן של אדם פרטי – הידוע בגסותו, בוולגריות ובסקסיזם המגונה שלו, ואשר נלקח לחקירה. והעיקר: אין לו שום קשר למחאה ולמוחים. ציוצים כאלה ודומיהם נמצאים בכמויות נגד אנשי ונשות שמאל, ומעולם לא הפריעו לנתניהו

נתניהו, חזק ככל שיהיה, לא יוכל לנו. הוא איש אחד מול מדינה שלמה, איש אחד מול עם שלם. אין שום סיכוי שאדם אחד יילחם במדינה שלמה וינצח. העם הוא הריבון, העם הוא החזק, העם קובע, לא נתניהו. העם ינצח.

וכדי שזה יקרה חייבים להתמיד במחאות ובהפגנות בכל הכוח בכל הארץ ובכל האומץ. די לפחוד מהמילים "פוליטי" ו"אישי". כן, זו מחאה פוליטית (לא מפלגתית), וכן, זו מחאה אישית. מחאה פוליטית נגד הממשלה הגרועה בתולדות ישראל ומחאה אישית נגד העומד בראשה, הנאשם נתניהו. אין מה להתבייש בכך. להפך, עלינו להתגאות במחאה הפוליטית והאישית הצודקת והחשובה בתולדות ישראל.

כי הגיעו מים עד נפש. כי נתניהו וממשלתו לא רואים אותנו ממטר. כי זו מלחמה על החיים שלנו. כי אין לנו מדינה אחרת לבזבז.

עלינו להתייצב באומץ מול כל ההסתות והאיומים, למחות בכל הארץ מחאות יומיות ויום־יומיות. בלבנון המחאה הובילה להתפטרות ראש הממשלה ולהפלת הממשלה. אין שום סיבה שגם כאן היא לא תוביל לאותה תוצאה.

לכן חייבים להתמקד בדבר אחד בלבד: "נכשלת, תתפטר!" לא "ביבי תעזור לנו", לא "ביבי תתעורר", לא "ביבי פתח ת'תאטרון" ולא שום דבר דומה לזה, המחאה חייבת להיות ממוקדת בשתי מילים בלבד ואלו הן: "ביבי תתפטר!" נתניהו לא יתעורר ולא יעזור לנו. זה פשוט לא קיים בדי־אן־אי שלו.

מי שעדיין מצפה שנתניהו יטפל במשברים הרבים שהנגיף קורונה יצר או שיבין ללב הציבור ויסייע לו, חי בחלום מתוק מנותק מהמציאות. אין מה לצפות שביבי יטפל במשהו, הדרישה חייבת להיות אחת בלבד: נכשלת, תתפטר! רק כך ננצח! כל מאבק אחר סופו להיכשל ואין טעם להמשיך בו.

חייבים להתמקד בדבר אחד בלבד: "נכשלת, תתפטר!" לא "ביבי תעזור לנו", לא "ביבי תתעורר", לא "ביבי פתח ת'תאטרון". המחאה חייבת להתמקד בשתי מילים בלבד: "ביבי תתפטר!" הוא לא יתעורר ולא יעזור לנו. זה פשוט לא בדי־אן־אי שלו

זה מעל עשור שאין מנהל ראשי למדינה. מעל עשור שאין מנהיג, מבוגר אחראי, הורה מלווה, מנכ"ל שינהל את המדינה. זה מעל עשור שמדינת ישראל לא מנוהלת אלא מתנהלת מעצמה, מכוח ההֶתמד, האינרצייה. משל למה הדבר דומה? לילד קטן שהוריו נפטרו והוא נאלץ לגדל את עצמו ולגדול מעצמו. הוא יגדל בסופו של דבר, אבל שום דבר לא יפצה על ילדותו האבודה ועל אובדן הוריו.

כך ישראל: באין מנהיג – ישראל מנהלת את עצמה, מתנהלת מעצמה, מגדלת את עצמה. היא תמשיך להתקיים, אבל שום דבר לא יפצה על השנים האבודות של היעדר מנהיגות ראויה לשמה ושל נפילה בשבי בידי ארגון פשע שחטף את המדינה ומחזיק בה בת ערובה לסיפוק צרכיו החולניים והפליליים.

אל ייאוש, חברים. אין לנו הפריווילגיה להתייאש. אין לנו שום אפשרות לוותר. מדובר בחיים שלנו, בעתיד שלנו, של ילדינו, של נכדינו. מדובר בגורלה של מדינת ישראל. זה בידיים שלנו, ננצח רק אם נתמיד במאבק ובמחאה ולא ניתן לרעשי הרקע שיוצאים מבלפור להפריע לנו ולוּ לרגע.

יאיר בן־חור הוא עורך ספרות, עורך לשון, נקדן, עורך שירה ומשורר. פרסם עד כה ארבעה ספרי שירה פרי עטו וספר מאמרים פילוסופיים, וערך וניקד מאות ספרים אחרים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 938 מילים

טראמפ: סיפוח השטחים "איננו על הפרק כרגע"

הנשיא הוסיף שזהו ויתור חכם מאוד מצידה של ישראל ● סקר: 78% מהציבור איננו מרוצה מהממשלה הנוכחית לעומת 19% שהביעו שביעות רצון מתפקודה

08:49 עריכה

מאחורי הקלעים של הראיון המדובר עם שרה נתניהו: יועצי התקשורת של אשת ראש הממשלה היו על קו הטלפון עם עורך תוכנית החדשות ו"צרחו עליו לסיים את דבריה" – כך פרסם הבוקר יוסי ורטר ב"הארץ". בראיון, שהתקיים שלשום בחדשות 12, אמרה נתניהו שהיא "אישה מוכה" ושמפגינים ליד בית ראש הממשלה "מריצים שורות, עושים סמים".

08:06 עריכה

הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס ביום שלישי הקרוב. ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לעדכן את חברי ועדת השרים בפרטים לגבי הסכם השלום בין ישראל ואיחוד האמירויות.

07:48 עריכה

שר ההתיישבות צחי הנגבי נדרש הבוקר לסוגיית החלת הריבונות הישראלית על השטחים: "ישראל לא יכולה לוותר על החלום הזה, כי בסוף היעד הזה חיוני לקיומנו. בוודאי שהיעד הזה יתקיים. כרגע זה לא הפרק, כי העדפנו להגיע להסכם שלום חיוני עם איחוד האמירויות, אבל זה יהיה על הפרק. אנחנו לא מוותרים, זה יקרה". הנגבי אמר את הדברים בראיון בגלי צה"ל.

07:20 עריכה

78% מהציבור איננו מרוצה מהממשלה הנוכחית – כך נמצא בסקר של פאנלס פוליטיקס שפורסם הבוקר ב"מעריב". 19% מהמשיבים אמרו שהם מרוצים מהממשלה, ו-3% אמרו שאינם יודעים.

07:03 עריכה

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הערב במסיבת עיתונאים ש"כרגע" החלת הריבונות "לא על הפרק". הדברים נאמרו על רקע הסכם השלום, שעליו הוכרז אתמול בין ישראל ואיחוד האמירויות. שגריר ארצות הברית בישראל דייוויד פרידמן אשרר את דברי טראמפ. הנשיא אמר שזהו ויתור חכם מאוד מצד ישראל.

עוד 5 עדכונים

סגר חכם, מיד!

תארו לכם נגיף חדש ומדבק, שאצל חלק מהנשאים גורם לחום, כאבי גרון וכאבי ראש, החולפים מאליהם בתוך מספר שבועות. אתם כבר מכירים כמה אנשים שנדבקו, ובסך הכל הם בסדר גמור. למעשה, הדרך היחידה לזהות בוודאות נשאים או מחלימים היא בדיקת מעבדה מורכבת. איזה מאמץ הייתם עושים כדי לא להידבק?

התסמינים שתיארתי הם אלו של נשאי HIV חדשים. תקופת הדגירה ללא תסמינים של הנגיף עד להתפתחות כשל חיסוני נרכש (AIDS) היא חמש עד עשרים שנה. למעשה, אם נגיף ה-HIV היה מופיע יחד עם נגיף הקורונה החדש, הראשונים להזדקק לאשפוז היו מופיעים רק בשנת 2025.

התסמינים שתיארתי הם של נשאי HIV חדשים. תקופת הדגירה ללא תסמינים של הנגיף עד להתפתחות כשל חיסוני נרכש (AIDS) היא 5-20 שנה. אם ה-HIV היה מופיע עם נגיף הקורונה החדש, הראשונים להזדקק לאשפוז היו מופיעים ב-2025

ביחס לזמן שחלף מהופעתו, נגיף הקורונה החדש נחקר מבחינה מדעית ורפואית בצורה מרשימה. הגנום שלו רוצף בתוך שבועות בודדים, מאות מועמדים לחיסונים מצויים בפיתוח, גובשו פרוטוקולים מורכבים לטיפול ולצמצום הדבקה, סווגו תסמינים, פותחו בדיקות לנשאות ובדיקות סירולוגיות לזיהוי הדבקה בעבר ועוד.

אבל כרגע אין אפשרות מעשית לתחום את ההשפעות ארוכות הטווח של נשאות הקורונה על בני-אדם, כי אין לנו גישה לאף נשא ידוע עם וותק של שנה ומעלה.

המעט הידוע איננו מעודד במיוחד. במחקר שערכו מכבי שירותי בריאות, מכון ויצמן ומכון KI על נשאי קורונה בישראל, הסתבר שאובדן טעם וריח ותחושת בלבול הם התסמינים המנבאים ביותר נשאות. התסמינים הללו יותר מרומזים על פגיעה עצבית או מוחית, שני סוגי מחלות שהאנושות עדיין מתקשה מאוד להבין ולרפא, או אפילו לצמצם. חשבו על טרשת נפוצה ואלצהיימר לדוגמה.

גם הדלקת הרב-מערכתית החדשה בילדים (מכונה Mis-c או PIMS-TS), שמאז ניתן לה שמה התברר שתוקפת צעירים עד גיל 30 בערך, גורמת לחלקם נכות קשה ואפילו הורגת, קושרה לנשאות נגיף הקורונה החדש, מתפרצת בדרך כלל בתוך שניים עד שישה שבועות מההדבקה, ורבים מהחולים בה נחשבים רשמית למחלימים כי עברו שתי בדיקות שליליות. המכון לבקרת מחלות בארה"ב, CDC, עדכן לאחרונה על 570 מקרים של ילדים וצעירים עם Mis-c בארה"ב.

בנוסף, הולכות ומתרבות העדויות מכל העולם על תופעות-לוואי ארוכות טווח ומטרידות של נשאות קורונה אשר גם במקרים קלים ביותר נמשכות שבועות, או אפילו חודשים אחרי מה שנחשב להחלמה: אובדן זיכרון, בלבול, חולשה יוצאת דופן ועוד.

הסתבר שאובדן טעם וריח ותחושת בלבול הם התסמינים המנבאים ביותר נשאות. התסמינים הללו יותר מרומזים על פגיעה עצבית או מוחית, שני סוגי מחלות שהאנושות עדיין מתקשה מאוד להבין ולרפא, או אפילו לצמצם

נכון לעכשיו, יש בעולם מעל 20,000,000 נשאי קורונה מאומתים, פי-כמה מזה נשאים שאינם מזוהים ובקיצור, לא נראה שהאנושות תכיל את הקורונה בשנים הקרובות. כך שהגנה מוחלטת מהדבקה איננה מעשית למי שרוצים לעבוד, לשלוח את ילדיהם למוסדות חינוך ואפילו לפגוש חברים מידי פעם. אז מה עושים?

ברמה האישית, מקפידים על חבישת מסיכה תקנית כראוי, שמירת מרחק מאחרים והיגיינה קפדנית. כדאי גם לצמצם ככל האפשר מגעים עם אנשים אחרים בכלל, ושהייה במקומות סגורים הומי אדם בפרט.

ברמה הלאומית, חובתה של המדינה להגן על הגבולות מפני כניסת נשאים ממדינות אחרות, לאכוף את כללי הריחוק הפיזי בקפידה, כך שלכולנו יתאפשר לעשות שימוש במרחב הציבורי. והחשוב ביותר: לחסל אחת ולתמיד את ההדבקה בקהילה. מבחינת כמות הנשאים המאומתים החדשים ליום למיליון נפש, ישראל במצב הגרוע במערב. לאחרונה עברנו אפילו את ארה"ב!

מדינת ישראל כרגע מנסה להשיג שני הישגים חסרי תקדים, שהצלחה בהם תהיה בגדר נס: להשתלט על הדבקה נרחבת כל כך בקהילה ללא סגר, ואם נצליח באופן מופלא לעמוד ביעד זה, לפתוח את מערכת החינוך באופן בטוח כשיש מאות נדבקים מידי יום. אף מדינה בעולם לא הצליחה עד כה.

העלייה החדה בכמות המקרים בגרמניה, צרפת, ספרד, בריטניה וארה"ב לאחרונה מוכיחה: לא יהיו חיים לצד הנגיף. עלינו להפעיל מיד סגר חכם: לחלק את מדינת ישראל לאיזורים, להטיל סגר נוקשה של שבועיים כדי להבדיל בין הירוקים, בהם אין הדבקה בקהילה, לאדומים בהם יש, והצהובים הגובלים בהם, לבודד את כל הנשאים המאומתים והמגעים שלהם במעגל השני, שלישי ואפילו החמישי, לאפשר תנועה בין האיזורים הירוקים ולהטיל סגר נוסף רק על הצהובים והאדומים. אחרי שכל ישראל תהיה ירוקה, מערך הבדיקות, חקירות בידוד ומעקב של מגן ישראל וצה"ל יסתער, בסיוע בדיקות ביוב נרחבות לזיהוי מוקדם של התפרצויות, על כל מקום בו תתגלה הדבקה בקהילה ויבודד אותו, בעוד שאר הארץ ממשיכה בשגרת מגיפה.

חובת המדינה, בין השאר, להגן על הגבולות מכניסת נשאים ולחסל את ההדבקה בקהילה. מבחינת כמות הנשאים המאומתים החדשים ליום למיליון נפש, ישראל במצב הגרוע במערב. לאחרונה עברנו אפילו את ארה"ב!

נשאות קורונה איננה גזירת גורל. בניהול נכון, אפשר לרסק את העקומה כפי שנעשה בניו-זילנד ואפילו בווייטנאם הענקית, ולאפשר שגרת מגיפה עד שיימצאו פתרונות לטווח ארוך. עלינו לדרוש זאת מההנהגה הלאומית, היום ולא מחר.

עו"ד מאיר רובין הוא מנכ"ל פורום קהלת, מכון מחקר השוכן בירושלים ומקדם את מעמדה של ישראל כמדינת הלאום היהודי, משילות וחירות. מכהן גם כמנכ"ל דיקטה, עמותת-הזנק המפתחת כלים לעיבוד שפה טבעית ולמידת מכונה, ויועץ בהתנדבות לפרויקט http://www.endcoronavirus.org העולמי. מתגורר בירושלים, נשוי ואב לשלושה. (צילום: ליאת מנדל)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 715 מילים
עודכן עכשיו

למקרה שפיספסת

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

האס של פוטין מאחורי הקלעים של ה"חיסון" הרוסי

האם ה"חיסון" הרוסי לקורונה הוא יעיל, מסוכן, או לא קיים? ● רופאה רוסית בכירה מזהירה שלא להתקרב לחיסון, אבל רופאים ומדענים ישראלים - שחלקם מעורבים ביוזמה באמצעות "הדסה" - מספרים סיפור אחר ● "האנשים שקיבלו עד כה את החיסון לא פיתחו תופעות לוואי רציניות, ומערכת החיסון שלהם ייצרה נוגדנים" ● "זה בדיוק מה שעושים בעולם, רק ששם קוראים לזה 'ניסוי', וברוסיה 'חיסון'"

עוד 1,932 מילים

תגובות אחרונות

נתניהו מעדיף סביבו פקידים מפוחדים, מוחלשים וכנועים ● לכן הוא שולח את שופריו ומלחכי פנכתו לתקוף כל פקיד שמעז לצאת נגד החלטותיו ● אבל כאשר נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, חושש למלא את תפקידו ולהביע דעה על התקציב, אפשר לסמן שפל חדש ● פרשנות

עוד 766 מילים ו-1 תגובות

רשת של שקרים

פייק ניוז לפני שבועיים חשף נתניהו למיליוני עוקביו פוסט של משתמשת פייסבוק בשם דנה רון המאיים על חייו ● העיתונאי ויועץ הדיגיטל יוסי דורפמן זיהה סממנים חשודים בפוסט, ולאחר נבירה בפרופיל של דנה רון הסיק כי מדובר בפרופיל מזויף ● פייסבוק אישרה את הממצאים ובזריזות הודיעה כי מדובר בפרופיל פיקטיבי והוא הוסר ● אבל אז משטרת ישראל החלה לחקור והודיעה שזו דווקא אישה אמיתית שגרה באוסטרליה ● מבולבלים? גם אנחנו

עוד 2,738 מילים ו-4 תגובות

ג'ארד קושנר: "ישראל מסכימה לפתרון שתי המדינות"

נתניהו הבטיח טיסות ישירות בין ישראל לאבו-דאבי ● בתמורה לנורמליזציה ישראל הסכימה לעצור את החלת הריבונות ביו״ש ● המתנחלים זועמים על נתניהו ● טראמפ מתכנן טקס חגיגי לפני הבחירות בארה״ב ● נתניהו בעד סגר נוסף - גמזו יכין תכנית מגירה ● צה״ל חשף את המערכה בסוריה בשנים האחרונות ● 600 תיירים מישראל יוכלו לבקר ביוון בשבוע ● פגישה חיובית בין כחול-לבן והליכוד לגבי הקואליציה

עוד 37 עדכונים

אתמול במשכן, נתניהו השיק את קמפיין הבחירות האחרון שלו

אחרי שגרר את ישראל לשלוש מערכות בחירות בגלל שיקוליו האישיים-משפטיים, נתניהו מתקרב לרגע ההכרעה ● מערכת הבחירות הרביעית תהיה האחרונה שלו, משום שבסוף, אחרי כל השטיקים והטריקים, יותר ויותר אזרחים מאבדים את הסבלנות אליו: נכון לסקר שהתפרסם אתמול, אפילו 22% מבוחרי הליכוד רוצים שיתפטר ● פרשנות

עוד 935 מילים

השבוע הסוער של מירי רגב

שרת התחבורה מירי רגב יצאה השבוע בשתי הכרזות דרמטיות: שדה התעופה הבינלאומי השני של ישראל יקום בדרום, ולא בצפון; ורכבות מהירות יחברו את קרית המודיעין של צה"ל, שעומדת לקום בנגב, למרכז הארץ ● שני הנושאים חשובים מאוד, והעמדות שהציגה רגב ראויות ● אבל לאור חיבתה המוכרת ליחסי ציבור והקדנציה הקצרה שצפויה לה במשרד התחבורה, צריך להתייחס אליהן בחשדנות

עוד 865 מילים

מטאורים ופקקים למרות משבר הקורונה, הישראלים נוהרים למצפה רמון

בעלי צימרים וחוות בודדים בדרום מדווחים על תפוסה מלאה, לקראת הגעת גשם המטאורים לשיאו הלילה ● ברשויות נערכים לעומסי תנועה כבדים, וקוראים למבקרים לשקול לדחות את הנסיעה דרומה לימים הקרובים ● מעריכים: "הרבה אנשים יבואו לשטחים פתוחים במדבר ופשוט ישכבו על הגב בשטח"

עוד 767 מילים

אירה טולצ'ין אימרגליק ממעטת לבקר בבתי כנסת, אבל לפני שבועיים האחיין שלה חגג בר מצווה בבית כנסת בתל אביב ● כאשר ניגשה עם אמו של חתן השמחה לעזרת הנשים, הן הופתעו לגלות שיושב שם גבר ● הוא מנע מהן כניסה למקום, ונימק זאת במגבלות ההתקהלות ● נשות הכותל אומרות כי מדובר בתופעה רחבה: "ברגע שהוטלו מגבלות הקורונה, כבר במרץ, החלו לדחוק יותר ויותר נשים החוצה מבתי הכנסת"

עוד 859 מילים ו-1 תגובות

האם מותר לח"כ להיות מושחת במסגרת מילוי תפקידו? לפי הכנסת, מסתבר שכן

הפרקליטות ביקשה מבג"ץ דחייה נוספת בעתירות שהוגשו נגד החלטת הכנסת הקודמת להעניק לחיים כץ חסינות נגד העמדתו לדין על מרמה והפרת אמונים - הצדדים במו"מ על עסקת טיעון, מה שעשוי לייתר את הדיון ● אולם תשובת הלשכה המשפטית של הכנסת בתגובה לאותן עתירות כבר ניתנה, והיא לא פחות ממדהימה ● פרשנות

עוד 1,126 מילים

נתניהו ומנדלבליט נפגשו הערב לאחר שהתעמתו אתמול

שרה נתניהו: עברתי התעללות מינית, אני אשה מוכה ● ח"כ מש"ס תקף ח"כ מישראל ביתנו: "אתה עדיין עם מבטא רוסי כבד" ● עימות סוער במליאה בין נתניהו ללפיד ● הצעת החוק לדחיית המועד לאישור תקציב עברה בקריאה טרומית ● נדחתה הצעת החוק לאסור על נאשם להרכיב ממשלה ● ליאת בן ארי הגיעה לדיון בבקשה להוציא צו מניעת הטרדה כלפיה

עוד 37 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה