24 שעות לבחירות, חמש הערות לפני פתיחת הקלפיות

המומנטום של נתניהו ● בסקרים פנימיים של הליכוד, המפלגה נוסקת ל-34-35 מנדטים ● אבל הדאגה הגדולה בסביבת ראש הממשלה היא שידור חוזר של אפריל 2019 - כשליברמן פירק את השותפות עם גוש הימין והשאיר את נתניהו בלי ממשלה ● כעת מפחדים שם שנפתלי בנט יעשה צעד דומה ● ובינתיים, מתחת לפני השטח מתנהל קרב מרתק ולא מדווח בין ש"ס ואיתמר בן-גביר ● פרשנות

בנימין נתניהו, נפתלי בנט, גדעון סער, יאיר לפיד (צילום: פלאש90)
פלאש90

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
4
בסקרי העומק שלי 82% מהתקשורת משפררים את האג׳נדה של בלפור חרדים לכסא עבודתם החשבון פשוט – נצחון לשינוי = דמקרטיה. הם מוגנים נצחון לפאשיסטים = הם היו בצד הנכון כן! אתה! ירושלמי! סמרטוט של... המשך קריאה

בסקרי העומק שלי
82% מהתקשורת משפררים את האג׳נדה של בלפור
חרדים לכסא עבודתם
החשבון פשוט – נצחון לשינוי = דמקרטיה. הם מוגנים
נצחון לפאשיסטים = הם היו בצד הנכון
כן! אתה! ירושלמי! סמרטוט של בלפור

עוד 908 מילים ו-4 תגובות
כל הזמן // שבת, 3 באפריל 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הפוליטיקאים חוגגים מימונה ברחבי הארץ

סקר חדשות 12 מעלה כי 53% מהציבור לא חושב שתוקם ממשלה ● 44% מאמינים שלנתניהו הסיכוי הגבוה ביותר להקמת ממשלה ● נפתלי בנט ויאיר לפיד נפגשו הלילה לראשונה מאז הבחירות ● אתמול ישב בנט במשך שלוש שעות בפגישה עם נתניהו במשרד ראש הממשלה ● אשכנזי שוחח עם שר החוץ האמריקאי בלינקן על הסרת הסנקציות על בית הדין הבינלאומי

עוד 6 עדכונים

אצבעוני המפקד

פלונטר! זועקים הפרשנים. אי אפשר להרכיב קואליציית שינוי בראשות יאיר לפיד!

אבל רגע, למה בעצם? הרי המפלגות שהצהירו שישבו אך ורק בקואליציה כזו מונות 57 מנדטים. ויש עוד שתי מפלגות שמצביעיהן הסכימו לקואליציית שינוי. וכל אחת מהן לבדה (רע"ם 4, ימינה 7) מספיקה להשלמת המניין הקואליציוני. ולפיד מוביל את המפלגה הגדולה ביותר (בפער) בגוש, 17 מנדטים, אז על מה המהומה?

או. אז מתברר שבראש מפלגה קטנטנה צועד אצבעוני המפקד, מאחוריו הפרשים רכובים על פרעושים, הפרשן מכה בעוז על חצי קליפת אגוז, והאגו מאיר לכל ננס את הדרך בפנס.

ואותו גנרל דה לה שמאטע, שמנהיג מפלגה חד-ספרתית בת 7 מנדטים, רואה עצמו כלשון המאזניים (למרות שאפשר להקים קואליציה גם בלעדיו) ולא ישקול בכלל להצטרף לקואליציה הזו אם לא יוכתר בעצמו כראש הממשלה. וגם את זה, יקבל עם קרכצען. יעשה טובה אם יסכים. כי הפעם, כזכור, הבחירות הן לא על אגו.

אותו גנרל דה לה שמאטע, שמנהיג מפלגה חד-ספרתית, לא ישקול בכלל להצטרף לקואליציה השינוי אם לא יוכתר בעצמו כרה"מ מטעם גוש השינוי. וגם זה עם קרכצען

אבל גם לו היה לשון המאזניים (למרות שהוא לא, כאמור), הוא לא יהיה לשון המאזניים הראשונה בהסטוריה הפרלמנטרית בישראל. לעתים קרובות נוצרת קונסטלציה של מפלגת קטנה שבכוחה להכריע בין שני גושים. מתי אי פעם התנתה מפלגת כזו את כניסתה לממשלה – בעמידה בראשות הממשלה? ועוד מפלגה חד-ספרתית?

דמיינו את הדרישה הזו מוצבת לבנימין נתניהו עצמו, ואפילו ממפלגת לשון מאזניים עם מספר כפול של מנדטים. מצליחים לראות בעיני רוחכם את הבעיטה בתחת שאותו ראש מפלגה היה סופג מנתניהו, בעוצמה שהיתה מטיסה אותו אל מחוץ לאטמוספרה, למסלול סביב כדור הארץ? אם אתם לא מצליחים, סביר שאתם מדמיינים אותו מפרפר את פירפוריו האחרונים מתחת לידיה של רעיית ראש הממשלה, המטביעה אותו בעוגת המצות המסורתית שלה.

מפלגת לשון מאזניים אכן יכולה לדרוש הרבה מאוד, ולקבל. כושר המיקוח שלה נכבד. היא תקבל כנראה תפקידים רמים מעל ומעבר לכוחה היחסי, עמדות כוח בוועדות חשובות, חיבור לברזי תקציב שופעים ועוד, מכל הבא ליד.

אבל ראשות ממשלה? יש לדבר הזה תקדים?

אפשר היה כמובן למחול על הטובה ולוותר על שירותיו הבינוניים של בנט, שמייבב ומתייפח ועמוס בטרוניות על נתניהו במשך שנים, אך שב ומכתיר אותו בכל פעם מחדש, ככלבלב שמוט-זנב השב אל קיאו. הרי אפשר, כאמור, לסגור קואליציית שינוי גם בלעדיו.

אבל אז מתברר שראש מפלגה אחרת בגוש השינוי, גדעון סער, שביסס את הקמפיין שלו על הפלת נתניהו והבטיח שלא יאפשר בחירות חמישיות, מאיים לשבור את הכלים אם בנט לא יקבל את מבוקשו המגוחך. ואז זה לגמרי סבבה שנתניהו יהיה ראש ממשלה או שיהיו בחירות חמישיות.

כי סער הרי לא יישב רק עם שמאלנים כמו אביגדור ליברמן המתנחל מנוקדים. או עם לפיד, האיש ששמאלנותו מתמצת בסרטוני התעמולה של נתניהו, בערך כמו שמאלנותו של סער עצמו. או עם בני גנץ, זה שהיה הרמטכ"ל של נתניהו, זה שספר גופות ערבים בתעמולת הבחירות שלו, זה שהתעקש לשבת בממשלת נתניהו ולהצביע איתו באופן שיטתי. הו לא, כל אלה שמאלנים מדי. ושמאל, כידוע, זה פויה. בלי בנט – סער בחוץ.

כושר המיקוח של מפלגת לשון מאזניים נכבד. היא תדרוש ותקבל כנראה תפקידים רמים מעל ומעבר לכוחה היחסי, עמדות כוח בוועדות חשובות וחיבור לברזי תקציב שופעים. אבל ראשות ממשלה?

אבל סער לא מדבר באוויר. עם 6 המנדטים שלו הוא מוכן, בגדלות נפש, להעלות קורבן אישי ולוותר על האגו ועל ראשות הממשלה, רק כדי לשמש דוגמה ומופת ליאיר לפיד, על 17 המנדטים שלו.

אני לא זוכרת איפה עוד ראיתי את ההשוואה, אבל אני בטוחה שאני לא היחידה שנזכרה במשל הפיל והעכבר, שהולכים זה לצד זה במדבר שעה ארוכה, עד שהעכבר מסתובב לאחור ומודיע לפיל: "תראה כמה אבק אנחנו עושים".

אפשר היה אולי להעמיד את שני כחושי-המנדטים-מפוטמי-האגו הללו במקומם, אבל מסתבר שזו לא רק המגלומניה הפרטית של שניהם. הפרשנים והמגישים במהדורות החדשות, הפוליטיקאים ואפילו המגיבים ברשתות, מהדהדים את האבסורד המופרך הזה, כאילו מדובר בדרישה לגיטימית לגמרי.

מה דרישה לגיטימית? זו דרכו של עולם! סביר ונורמלי לגמרי שראש מפלגת 7 מנדטים אשר אינה לשון מאזניים, אדם שאפילו לא סגור על זה שהוא רוצה שינוי (כי מבחינתו אין בעיה להמשיך ללקק לנאשם בפלילים ולשרתו לנצח אם רק ישלם יותר) – יהיה ראש הממשלה של קואליציית השינוי.

כאילו הכל סביר ונורמלי גם כשאותו אדם בדיוק הצהיר לפני הבחירות שלהיות ראש ממשלה עם 10 מנדטים זה לא דמוקרטי.

כאילו הכל סביר והגיוני ונורמלי, שאותו אדם ממש אמר לפני הבחירות שאפילו אם יקבל 15 מנדטים לא יהיה ראש ממשלה. לא, 15 מנדטים זה לא מספיק. הוא יצטרך לפחות 20 מנדטים לשם כך.

הרי צריך, מבחינה מוסרית, שפלח ניכר מהעם ירצה בך כראש ממשלה כדי שתהיה ראש ממשלה, נכון? ובכן, בנט קיבל פחות משליש מהמנדטים עליהם הצהיר כמספר סביר של מנדטים כדי להפוך לראש ממשלה, ובכל זאת, הנה, כרגע זו דרישת הפתיחה שלו במו"מ עם גוש השינוי. במו"מ עם נתניהו כמובן שהוא לא מעלה בדעתו לדרוש את זה.

מה דרישה לגיטימית? זו דרכו של עולם! שראש מפלגת 7 מנדטים שאפילו לא סגור על זה שהוא רוצה שינוי (מבחינתו אין בעיה להמשיך לשרת נאשם בפלילים אם ישלם יותר) – יהיה רה"מ מטעם גוש השינוי

אבל רגע. חכו שניה דקה. בלי לחץ. תנו לחשוב בשקט. הוא לא החליט עדיין. מתלבט (נכון לרגע כתיבת הפוסט, כי עוד נכונו לו פגישות בעניין בסוף השבוע). מהרהר. הוגה ברעיון. ישקול היטב את האפשרויות המונחות בפניו, לשרת את הנאשם בפלילים או להנהיג את גוש השינוי עם 7 המנדטים שלו. בהנחה שיחליט שהוא שייך לגוש הזה בכלל. ואם יחליט שכן, הו, הו, הוא ינהיג את כל המדינה, רכוב על השישיה שלו. אבל רגע. חכו שניה דקה. בלי לחץ.

וכשכולם עוסקים באפשרות הזו – לא פלא שחתן הטירלול בכבודו ובעצמו, זה שרועד מהצל של עצמו כשהוא עומד מול נתניהו, מעז לדרוש זאת.

רונית צח היא עורכת זירת הבלוגים של זמן ישראל. עיתונאית רוב חייה הבוגרים, עם חיבה מיוחדת לטריוויה אקטואלית. אמא לשתי בנות, חתול וחתולה

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 874 מילים ו-1 תגובות

מאז ומתמיד נכתבו כתבי דת יהודיים על ידי גברים ● בשנים האחרונות יותר ויותר נשים שמו להן למטרה לשנות את התמונה ● יוזמות לעודד נשים לפרסם טקסטים דתיים מטלטלות את עולם הלימוד היהודי ● וגם אם זה לא ישנה דרמטית את ארון הספרים, הדרך לשם משמעותית מאוד

עוד 1,076 מילים

בחזרה לבית הספר הנאצי לנערות שפעל באנגליה לפני המלחמה

תלמידות שמצדיעות במועל יד לשר המלחמה הנאצי, עונדות סמל שכולל צלב קרס ופותחות את היום בדיון על התעמולה של היטלר ● זה לא סרט, אלא בדיוק מה שקרה בעיירת חוף אנגלית בשבע השנים שקדמו למלחמת העולם השנייה ● וזו גם ההשראה לסרט חדש, בכיכובן של ג'ודי דנץ' ואדי איזרד, שאומרת: "הסיפור הזה הוא לקח היסטורי"

עוד 1,128 מילים

למקרה שפיספסת

אחרי שספינת המשא חולצה מתעלת סואץ, מצרים נתקעה עם נזק מיידי של כמיליארד דולר - והתביעות המשפטיות בדרך ● איראן בנתה לעצמה חומה סינית כלכלית ● סוריה תמשיך לקבל סיוע הומניטרי בצד הסנקציות - ושוב עולה השאלה האם המדינה תקרוס? ● וערביי ישראל מציינים 45 שנים ליום האדמה ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזה"ת

עוד 1,105 מילים

ארה"ב "ממצמצת" מול איראן

בזמן שישראל שקועה במשבר פוליטי חסר תקדים, עוברת אצלנו מתחת לרדאר מגמה מדאיגה: ארה"ב הולכת ומצטיירת כמי ש"ממצמצת" בעימות עם איראן סביב תכניתה הגרעינית המתרחבת ומדיניותה האגרסיבית ברחבי האזור. מציאות בעייתית זאת מחייבת את ישראל לפעולה מיידית מול ממשל ביידן, כדי שלא להיקלע לבידוד במאמציה לבלום את התבססות איראן בגבולותיה ואת התקדמות טהראן למעמד של מדינת סף גרעינית.

בזמן שישראל שקועה במשבר פוליטי חסר תקדים, עוברת אצלנו מתחת לרדאר מגמה מדאיגה: ארה"ב הולכת ומצטיירת כמי ש"ממצמצת" בעימות עם איראן סביב תכניתה הגרעינית המתרחבת ומדיניותה האגרסיבית ברחבי האזור

בימים האחרונים ממשל ביידן מאותת כי הוא מוכן לסגת מהעיקרון שהנחה אותו עד היום במסגרת חתירתו לשוב להסכם הגרעין: חזרה של איראן לציות מלא להסכם כתנאי להסרת הסנקציות. נוכח עמדתה הבלתי מתפשרת של טהראן, בהובלת המנהיג ח'אמנהאי, המתעקש על סדר הפוך של הסרת כל הסנקציות כתנאי לציות, הממשל מגבש הצעה לחזרה סימולטנית להסכם. במסגרתה, טהראן תעצור התקנה של צנטריפוגות מתקדמות והעשרה של אוראניום לרמה של 20% ובתמורה יוסרו מעליה חלק מהסנקציות האמריקאיות.

המשטר האיראני דחה את ההצעה עוד לפני שהוגשה ומאיים להמשיך ולהרחיב את הפרות הסכם הגרעין אם דרישותיו לא ייענו. יתרה מכך, טהראן מסרבת לכל שיח ישיר עם ממשל ביידן, שמתעקש בכל זאת להעביר לה מסרים, באמצעות מתווכים, כדי לנסות להחזירה לשולחן המו"מ. גם הצהרותיו החוזרות של הממשל לפיהן "הכדור נמצא במגרשה של איראן" לא מחזיקות מים ונראה שהכדור מקפץ בעיקר במגרש האמריקאי.

גם ברחבי האזור הממשל מפגין גישה מהוססת מול קו אגרסיבי של איראן ושלוחיה. מאז כניסת ביידן לתפקידו איראן "עלתה מדרגה" במדיניותה ההתקפית, באופן המשקף תעוזה וביטחון עצמי גוברים. השינוי מתבטא ברצף התקפות מצד שלוחיה ומצד משמרות המהפכה נגד מגוון יעדים וזירות: מתקנים אסטרטגיים בסעודיה, בסיסים אמריקאים בעיראק, כלי שייט ישראלים במפרץ, מטרות במרחב הקיברנטי ועוד.

ממשל ביידן זיהה את השינוי במדיניות האיראנית, ונחלץ לבצע תקיפה נגד המליציות הפרו איראניות בגבול סוריה-עיראק, בתגובה לשיגור רקטות נגד בסיס אמריקאי בחבל הכורדי בעיראק. הממשל אמנם הוכיח כי הפעלת כוח היא חלופה בארגז הכלים שלו, אולם הפעולה שנקט מצטיירת כאירוע חד פעמי לאחר שנמנע מלהגיב על התקפות נוספות נגד אינטרסים אמריקאים באזור. זאת, ככל הנראה מחשש שמהלכי תגובה צבאיים יפגעו במאמציו הדיפלומטיים מול איראן.

אם יתממש התרחיש הסביר לפיו איראן תתמיד בקו בלתי מתפשר ובהפרות של הסכם הגרעין, לפחות עד לאחר הבחירות לנשיאות באיראן ביוני, וושינגטון צפויה להיקלע לדילמה חריפה. האם להיענות לתביעות ח'אמנהאי, להסיר את כל הסנקציות ולהסתכן בדימוי של חולשה שתקרין על מעמדה הגלובלי? או לשוב ולהדק את סד הסנקציות ובכך לחזור למעשה למדיניות טראמפ ממנה התנער ממשל ביידן בפומבי כבלתי יעילה?

גם בענין החזרה להסכם הגרעין וגם ברחבי האזור הממשל מפגין גישה מהוססת מול קו אגרסיבי של איראן ושלוחיה. מאז כניסת ביידן לתפקידו איראן עלתה מדרגה במדיניותה ההתקפית, באופן המשקף תעוזה וביטחון עצמי גוברים

נוכח להיטות הממשל "להחזיר את איראן לקופסה" כדי להתפנות למאבק, ההיסטורי, בראייתו, על ההובלה מול סין ועל ניצחון השיטה הדמוקרטית – יש להיערך לאפשרות כי הוא יבחר להמשיך ו"לרכך" את הדרישות מאיראן.

בנסיבות כאלו, ישראל תעשה טעות אם תצא לעימות חזיתי עם וושינגטון, שצפוי להותיר אותה מבודדת. תחת זאת, עליה לחתור לשכנע את הממשל לדבוק בקו תקיף מול ההתרסה המסוכנת של איראן ולפעול לייצר, כבר בשלב הנוכחי, את התנאים להסכם גרעין משופר עמה. במקביל, חיוני להגיע עם הממשל להבנות שקטות סביב הדרכים לשמור על בטחונה של ישראל, לו הוא מחויב, ולמנוע מאיראן השגת נשק גרעיני בכל דרך.

אלוף משנה במילואים אודי אבנטל. עמית מחקר במכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי, הרצליה. מתעניין במזרח התיכון, בזירה הבינלאומית ובזיקות ביניהם, באתגרים ואיומים צבאיים, בטחוניים ומדיניים ובהתמודדות מולם, במודיעין, במדיניות ובאסטרטגיה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 521 מילים
עודכן עכשיו

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

טיול לשבת קסם ישן קם לתחייה בעיר העתיקה של באר שבע

תחייה אמנותית, תרבותית ומסחרית מתרחשת במוסדות העות'מאנים, והופכת את מה שהייתה פעם עירו של אברהם לנווה מדבר של תיירות באמצע הנגב ● אביבה ושמואל ברעם עם המלצה לטיול לשבת

עוד 1,245 מילים
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

תפאורה בריטית ברמת גן

הגלובוס הירוק הולך למועצה לצרכנות שתסייע לכם לתבוע מרכול שמסרב לקבל בקבוקי פיקדון ● הגלובוס השחור מוגש למשרד התחבורה, על היעדר תחבורה ציבורית לשמורות ואתרי טבע ● והטיפ: אמנם חלפו הרבה שנים מאז שהפארק הלאומי ברמת גן היה באמת לאומי, אבל שווה לתת לו צ'אנס

עוד 607 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
שִׁינּוּי 79

נאומו חסר התקדים של מנסור עבאס שהסתיים במלים "זה הזמן לשינוי" הזכיר לנו את המשמעות הנשכחת של המילה המשומשת הזו. הוא גם הזכיר לנו את השיעור החשוב שלמדנו מאביב גפן: מי שצורח בגרון ניחר "רוצים שינוי?!" לא רוצה שינוי; הוא רוצה עוד-מאותו-דבר, רק לעצמו

עוד 1,304 מילים

הסתיימה פגישת בנט-נתניהו: "הצדדים יעמדו בקשר בהמשך"

סמוטריץ׳ מתנגד בתוקף לכל תמיכה של רע״ם בהקמת הממשלה וקורא לבנט וסער להצטרף אליו ואל נתניהו ● מקורב לעבאס: סיכוי גדול שיתמוך בממשלת נתניהו מבחוץ ● יו״ר מועצת יש״ע על נאום עבאס: יד אחת מושטת קדימה ויד שנייה מסתירה את הכוונות שלה - רע״ם מפלגה אנטי ציונית ● יו"ר התאגדות מנהלי בתי הספר: מצפה מגלנט שיפעל להחזיר את התלמידים ללימודים סדירים

עוד 14 עדכונים

פרשנות נפתלי בנט בדרך ללשכת ראש הממשלה

יו"ר ימינה סיים את טיול הפסח שלו במדבר וייכנס היום ללשכת ראש הממשלה ● נתניהו ימטיר עליו הבטחות, אך ספק אם בנט יגיע לארץ המובטחת ● מקורבי בנט טוענים בתוקף כי הוא חצה את הרוביקון: "אין שום ספק בעניין הזה. הוא החליט להדיח את נתניהו וזהו" ● הפגישה החשובה תהיה במוצ"ש, עם יאיר לפיד, אך ההתנגשות בין השניים לא פשוטה ● גם הם לא יודעים איך היא תסתיים

עוד 628 מילים ו-3 תגובות

פרשנות האיש שפיצל את ישראל

לנתניהו היו כל היתרונות לקראת הבחירות ● הוא תיזמן את היציאה מהסגר, נחל הצלחה עולמית במבצע החיסונים, קיבל גישה בלעדית כמעט לתקשורת, והסתער על מגזרים חדשים בהצלחה מרשימה ● ועדיין, בפעם הרביעית מזה שנתיים, הציבור לא נתן לו את הרוב הדרוש לניצחון ● נתניהו מרחיק יותר ויותר בוחרים, ואלו מנעו ממנו ניצחון ברור ● אבל רק יריביו יכולים לכפות עליו את התבוסה

עוד 2,346 מילים

היציאה מהסגרים וחוסר היכולת לטוס לחו"ל יצרו בחול המועד פקקי תנועה כפי שלא נראו מעולם ● אף אחד במשרד התחבורה תחת מירי רגב לא חשב לתגבר את התחבורה הציבורית, אבל מימון להסעות חינם למערת המכפלה דווקא מצאו שם ● המצב רק ילך ויחמיר - אבל המחדל כולו שייך למי שהיה שר התחבורה במשך עשור ● במקום שכ"ץ רואה מחלפים, נכונו לנו עוד ועוד פקקים ● פרשנות

עוד 1,166 מילים

כסף קטלני

תחקיר הבנקים לא מוכנים לתת משכנתה ואין מה לדבר על הלוואות ● אין להם כרטיסי אשראי וכל העסקאות מתנהלות במזומן ● בהעדר חינוך פיננסי וללא כל תשתית בנקאית הולמת, בחברה הערבית פונים לחלפני הכספים שמנוהלים על ידי ארגוני פשיעה - והריבית נגבית בדם ● אבל כשראש הממשלה מבטיח תוכניות למיגור האלימות בחברה הערבית, אף אחד לא מדבר על הבעיה הכי בסיסית שם

עוד 2,414 מילים ו-1 תגובות

מנסור עבאס: "אינני רוצה להיות חלק מגוש השמאל או הימין"

גנץ לעבאס: "אל תפקיר את בוחריך למזימה של ביבי" ● בנט יפגוש את נתניהו מחר ואת לפיד במוצ"ש ● נתניהו יגיע ביום שני הקרוב לנאום הפתיחה של התביעה במשפטו אך קיבל פטור מעדות ישועה● "נעם" תדרוש מנתניהו ביטול החלטה לשוויון מגדרי ● הח"כ לשעבר מיכאל בר-זוהר יתמודד לנשיאות

עוד 46 עדכונים

אם נתניהו ייבחר לנשיא - הוא אכן יחמוק ממשפט, הרשעה ומאסר

הרעיון שנתניהו יפנה את הזירה הפוליטית ובתמורה ימונה לנשיא המדינה בעוד שלושה חודשים צובר תאוצה בימים האחרונים, ועמו עולה השאלה האם הפיכתו של הנאשם מס' 1 לאזרח מס' 1 משמעותה סוף למשפטו הפלילי ● למרבה הזוועה, אם הכנסת תבחר בנתניהו לנשיא - התשובה היא כן ● ואחרי שבע שנים בבית הנשיא, בגיל 79, אף אחד כבר לא יטרח לחדש את המשפט נגדו ● פרשנות

עוד 991 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה