"רגע ביידן" של ישראל

הפגנה נגד נתניהו (צילום: AP Photo/Maya Alleruzzo)
AP Photo/Maya Alleruzzo
הפגנה נגד נתניהו

יש מנהיגים פוליטיים שמותירים אחריהם רעיונות גדולים, ויש המוגדרים על ידי מבחן התוצאה. נדירים הם כאלה שיזכרו בשל הצייטגייסט, כי הם יצרו במו ידיהם ממש רוח של תקופה. כזה הוא בנימין נתניהו.

יש מנהיגים פוליטיים שמותירים אחריהם רעיונות גדולים, ויש המוגדרים על ידי מבחן התוצאה. נדירים הם כאלה שיזכרו בשל צייטגייסט, כי הם יצרו במו ידיהם ממש רוח של תקופה. כזה הוא בנימין נתניהו

ישראל אמורה להרגיש שונה מאוד לאחר השבעת הממשלה החדשה היום, אם תושבע למרות הטריקים והשטיקים שיימשכו כנראה עד השניה האחרונה. הדבר נכון גם אם השותפים נפתלי בנט (ראשון לרוטציה) ויאיר לפיד (יורשו המיועד לראשות הממשלה ב-2023) לא יעשו דבר וחצי דבר. השינוי יבוא מעצם ההתנהלות הלא-פסיכוטית.

זר יתקשה להבין את עוצמת הקיטוב שנוצר סביב נתניהו. כמו במקרה דונלד טראמפ, גם לנתניהו מתנגד רוב קטן (ולא אחיד) בציבור (ובכנסת), כאשר כמחצית ממתנגדיו מתעבים אותו ממש; והוא נתמך על ידי בסיס בלתי ניתן להזזה של כ-40 אחוז, כאשר כמחצית מתומכיו מעריצים אותו משל היה משיח.

כמו טראמפ, גם נתניהו שלט בשיח באמצעות רעש בלתי פוסק, שיסוי והסתה, מעשיות מתקרבנות והתנהלות דמוי-מטורפת – כך שסילוקו אמור ליצור תקופת רגיעה. יום ראשון הוא "רגע הביידן" של ישראל: קצת כמו הנשיא האמריקאי החדש, צמד בנט-לפיד אמור להיות משעמם באופן שירפא חברה בפוסט-טראומה.

זר ישאל מדוע נתניהו לא ניצח לאחר שישראל הפכה למדינה הראשונה שהתחסנה מהקורונה (ובעצם נכשל ארבעה פעמים בשנתיים, איכשהו).

אחרי הכל, הביטחון האישי בתקופתו היה טוב למדי, ופיגועי ההתאבדות פסקו. הוא לא פתח במלחמות (מלבד אלה הקשורות לעזה, חידה שאין לפוליטיקאי ישראלי בולט פיתרון בשבילה). המדינה גם משגשגת למדי בגלל יכולת-העל הטכנולוגית.

יתרה מכך, נתניהו עצמו מדהים כל משקיף לא רק באנגלית ללא דופי (פרי נעורים בפילדלפיה וחינוך ב-MIT) אלא גם ביכולת שכנוע שאין שני לה על במת העולם: ההשוואה לטראמפ נכשלת כאן, כי נתניהו כנראה הרהוט והחריף בכל מנהיגי תבל.

כמו טראמפ, נתניהו שלט בשיח ברעש בלתי פוסק, שיסוי והסתה, מעשיות מתקרבנות והתנהלות דמוי-מטורפת – כך שסילוקו אמור ליצור תקופת רגיעה. קצת כמו ביידן, צמד בנט-לפיד אמור להיות משעמם באופן מרפא

כדי שיפסיד, חייבת הייתה להיות לו עקב אכילס. והו, עד כמה שאכן כזו הייתה. לא אחת ואפילו לא שתיים. היה לו עקב גם בכל אגודל.

ראשית, כי אי אפשר להתעלם מדברים כאלה, מדיניותו בפועל מקרבת ממש את הרס המדינה. בכך שהוא ביסס את כיבוש הגדה המערבית הוא הביא לסף הפיכתם של ישראל והשטחים למדינה אחת שלא תהיה יהודית, שאי אפשר לתאר אותה כדמוקרטית, ושבסוף תדמה יותר ליוגוסלביה מאשר לשוויץ (הפרטים כאן). ובסירובו להרגיז את בעלי בריתו החרדים, הוא קידם דינמיקה שמניבה שיעור צומח להדהים של ישראלים היפר-דתיים, שלא מקבלים חינוך מודרני, שרובם נסמכים על כספי מדינה, שמדירים את נשותיהם ושיהיו פה רוב אם כלום לא ישתנה (הפרטים כאן).

יש פה ושם מי שאכפת לו מכל זה, אבל הסוגיות הללו מסובכות ומבלבלות את הציבור, והממשלה הנכנסת עשויה לא לשפר בהרבה את המצב. בנט הוא לאומן שעדיין לא התנתק מהזיות הימין על שטחי קודש (בניגוד ללפיד); ובעוד שהקואליציה כוללת שחקני מפתח המבקשים לטפל באסון החרדי, כקבוצה הם מגמגמים.

לא – ההבדל הצפוי העיקרי טמון בתחום הצייטגייסט.

קשה לתאר את הרקבון בצורה אמינה מכיוון שהוא ממש בלתי ייאמן. אין דומה, בכל העולם המפותח, לשערוריות המסוכנות והססגוניות שמותיר אחריו נתניהו.

הבוקה ומבולקה חורגת בהרבה משלוש הפרשיות שהובילו אותו למשפט בגין שחיתות, מרמה והפרת אמונים.

קשה לתאר את הרקבון בצורה אמינה כי הוא בלתי ייאמן. אין דומה, בכל העולם המפותח, לשערוריות המסוכנות והססגוניות שמותיר אחריו נתניהו. הבוקה ומבולקה חורגת בהרבה מ-3 הפרשות שהובילו אותו למשפט

הוא טרם נחקר על עסקת מניות מפוקפקת שלפי הדיווחים הניבה לו מיליוני דולרים, שהועברו דרך בן דוד אפל ונגעו בחברה גרמנית שהרוויחה בעקיפין מעסקים עם ישראל הרשמית – והוא נמלט מרצף פרשיות הוצאות בעור שיניו כאשר רק אשתו שרה חטפה הרשעה. התלונות והתביעות נגד הזוג מטעם מצעד עובדים לשעבר במעון ראש הממשלה הטוענים להתעללות מדהימות. ואדם סביר עומד משתאה מול דרישות הזויות להחזרי מס בסכומי עתק וסבסוד המים בבריכתו הפרטית בקיסריה.

נתניהו ב-2008 אמר שראש הממשלה דאז, אהוד אולמרט, צריך היה להתפטר בגין לא יותר מחקירת משטרה – ואולמרט כך עשה. כאשר נתניהו עמד לדין, הוא נאחז בכסאו בעקשנות של נבל על. דובריו מנסים לשכנע את הציבור שהפרצה בחוק שמאפשרת לראש ממשלה להמשיך לכהן בעודו עומד למשפט  (להבדיל מכל שר ואפילו מפקיד זוטר) ממש מחייבת שישאר על כסאו. והוא הצליח להטריף חלק מתומכיו בהסתה עיקשת נגד המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט, בעודו בונה נרטיב מבעית של קנוניה מטעם הדיפ סטייט.

הוא גם הסית באכזריות ובחוסר אחריות נגד ערביי ישראל שהם חמישית מהאוכלוסייה ושהמדינה צריכה לאמץ אותם בחום, כדי להפחיד את האופוזיציה מפני שיתוף פעולה עם מפלגות ערביות שיורידו מהשלטון (כפי שקרה כעת).

מונע על ידי אגו-מאניה חריגה אפילו בפוליטיקה, הוא הרחיק כמעט את כל היריבים הפוטנציאליים המוכשרים בליכוד והקיף את עצמו באוסף כסילים כל כך מזעזע בבינוניותו, שחייבים להסיק שהמדינה לא מתרסקת בגלל סוג של טייס אוטומטי (או בגלל כישורי המנהיג עצמו, באופן בלעדי).

מונע ע"י אגו-מאניה חריגה אפילו בפוליטיקה, הוא הרחיק את יריביו המוכשרים בליכוד והקיף עצמו באוסף כסילים כה מזעזע בבינוניותו, שחייבים להסיק שהמדינה לא התרסקה בגלל טייס אוטומטי

לאורך כל הדרך הוא השתמש במערך יצירתי של טריקים בכדי להביא שוב ושוב לבחירות חדשות (כולל באמצעות השטיק של אי העברת תקציב, במהלך המגפה), כך שבחסדי פרצה נוספת הוא נשאר בשלטון בראש ממשלת מעבר, תאורטית לכל חייו.

והדבר שאולי הכי הזיק, לדמוקרטיה יחסית צעירה ודי שבירה: הוא השתמש בשלטונו הממושך כדי לחפור לישראלים שהמרכז-שמאל מסוכן ואולי אפילו בוגד. בד בבד הוא שידר כל הזמן שרק הוא יכול להנהיג את הימין (שכן אם היה מתפטר, כמו שהיה עושה כל אחד אחר במצבו, הליכוד היה כנראה נשאר מפלגת השלטון).

הסיוט המתואר יצר פולחן אישיות השווה לזה של טראמפ,  לא רק אינפנטילי אלא בעיקר מסוכן. דמויות מפתח במערכת המשפט (ובעוד תחומי חיים) נדרשים להגנה לא מחשש מפני הפשע המאורגן. ראש השב"כ פרסם בסוף השבוע שעבר אזהרה פומבית מפני אלימות שעלולה לנבוע כתוצאה מהסתה משתוללת, והוא לא התכוון לשמאלנים זועמים.

השינוי הצפוי, אם כן, הוא שהחל מיום ראשון המדינה כבר לא תעמוד בפני מתקפה יומיומית מטעם ראש הממשלה. אולי שלום לא תביא ממשלת השינוי, אבל אפשר לקוות לתפקוד לפחות סביר ברוב התחומים, לכיבוד נורמות, ולהיעדר פולחן אישיות.

אולי יקיץ הקץ על זמזום הרקע של תחמונים אינסופיים וקמפיין בלתי נגמר.

השינוי הצפוי, אם כן, הוא שהמדינה כבר לא תעמוד בפני מתקפה יומיומית מטעם רה"מ. אפשר לקוות לתפקוד לפחות סביר, לכיבוד נורמות ולהיעדר פולחן אישיות. אולי יקיץ הקץ על זמזום הרקע של קמפיין בלתי נגמר

מלבד, כמובן, מכיוון האופוזיציה, שלפחות בטווח הקצר תמשיך להיות מובלת על ידי נתניהו; הליכוד אינו ממהר להדיח את אליליו. בעניין זה, למרות הבדלים שנובעים משיטת הממשל השונה, ההקבלה לטראמפ מתקיימת ועוד איך. צפו מהאופוזיציה כאן, כמו זו של ביידן, שתרד לחלוטין מן הפסים.

דן פרי שירת כעורך ראשי של סוכנות אי-פי במזה"ת (מבסיסו בקהיר) לאחר תפקידים דומים באירופה, אפריקה והאיים הקריביים. שימש כיו"ר התאחדות עתונאי החוץ בישראל. איש היי טק ויזמות בעבר ובהווה. עקבו אחריו ב: https://twitter.com/perry_dan

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,038 מילים ו-1 תגובות
כל הזמן // שבת, 24 ביולי 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

המלך עבדאללה נפגש השבוע עם הנשיא האמריקאי, ובכך הפך למנהיג הערבי הראשון שנפגש עם ביידן מאז נכנס לתפקידו - דבר המלמד על חשיבות ירדן בעיני הממשל ● פרשת NSO פוגעת בישראל לא רק במערב, אלא גם במזרח התיכון ● במצרים מציינים 69 שנים למהפכה ששינתה את המדינה ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 973 מילים

ראיון המשפט שטלטל את אמריקה

האישומים נגדה היו חלשים ● אחיה בגד בה ושיקר כדי להציל את עצמו ואת משפחתו ● האפיפיור, איינשטיין ופיקאסו ביקשו מנשיא ארה"ב לחון אותה ● אבל גם הלחץ הבינלאומי לא עזר, ואתל רוזנברג הייתה לאישה האמריקאית הראשונה שהוצאה להורג על עבירה שאינה רצח ● הסופרת הבריטית אן סבה צללה עמוק לתוך המקרה הטרגי - וחזרה עם ספר סוחף והרבה מאוד ספקות

עוד 2,785 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
אוֹלִימְפִּיָּאדָה 95

כל אחד זוכר את האולימפיאדה הראשונה שהוא זכה לראות. אף אחד לא יודע מתי תהיה האולימפיאדה האחרונה בחייו

עוד 982 מילים
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

המזהם לא משלם

החדשות כי ישראל תקבל מהקרן הבינלאומית פיצוי על זיהום הזפת הגדול משמחות, אבל חשוב לזכור שבעלי האונייה המזהמת הצליחו לחמוק ולא ישלמו אפילו דולר ● החדשות הטובות של השבוע הגיעו מאשדוד, שם הוועדה לשמירה על הסביבה החופית הצדיקה את שמה בהחלטה עקרונית ● והטיפ: מתקן אופניים שיגיע עד אליכם, גם כשתתקעו עם פנצ'ר בשיא החום

עוד 795 מילים

למקרה שפיספסת

האם מג'אדלה ישרוד בפריים טיים גם בלי הקואליציה הנוכחית?

ההחלטה למנות את מוחמד מג’אדלה לפרשן קבוע בחדשות 12 היא התנהגות חריגה ומבורכת של גוף תקשורת ישראלי גדול. למעשה מאז ימיה של לוסי אהריש לא כבש אף ערבי את שעת הפריים טיים. מג’אדלה, שבולט בכישרונו ורהיטותו, הגיע על כנפי הלגיטימציה שהעניק ביבי לערבים להיות חלק מהקואליציה. לגיטימציה שממשלת בנט ידעה למנף יפה. התקשורת הגיבה בהתאם לרוח הפוליטית החדשה, אך קשה לדעת האם מדובר בשינוי אד הוקי או שינוי מהותי, והאם במקרה שהקואליציה לא תשרוד בהרכבה הנוכחי מג'אדלה ישאר במקומו.

מג’אדלה, שבולט בכישרונו ורהיטותו, הגיע על כנפי הלגיטימציה שהעניק ביבי לערבים להיות חלק מהקואליציה. אך קשה לדעת האם מדובר בשינוי מהותי, והאם במקרה שהקואליציה לא תשרוד מג'אדלה ישאר במקומו

אזרחי ישראל הערבים מהווים כ-20% מהציבור הישראלי, אבל שיעור ההופעה שלהם בתקשורת עומד על אחוזים בודדים בלבד. למרבה הצער, למרות פתיחתו של שוק התקשורת והמינוף שנתנו הרשתות החברתיות לקולן של קבוצות מיעוט, עדיין הזירה המרכזית מונחית על ידי עוד מאותו דבר. המנחים המרכזיים הם לא ערבים, וגם לא רוסים או מזרחים. אלו בדרך כלל צריכים להוכיח כישרון יוצא דופן כדי להשתחל במקרה הטוב ככתבים וכפרשנים.

בהשתלמויות לאנשי תקשורת שנערכו במכון "זולת" בנושא זכויות אדם בתקשורת, אמר מג’אדלה:

”נשים וגברים המשתייכים לקבוצות מיעוט בדרך כלל לא יופיעו בתקשורת כמומחים לנושאים שאינם קשורים להשתייכותם הסטריאוטיפית”.

כך, למשל, בעת משבר הקורונה הארוך כמעט שלא מרואיינים רופאים ערבים ישראלים. התקשורת נוטה להתמקד באזרחי ישראל הערבים כמעט אך ורק כשהדברים נוגעים לטרור ולפשיעה – וכתוצאה מכך מחזקת את הסטריאוטיפים השליליים ומגביהה עוד יותר את חומת החשדנות בין יהודים לערבים.

הבעיה של העדר ייצוג בתקשורת המיינסטרים היא בעלת השלכות חברתיות אך גם אזרחיות-פרסונליות. המיינסטרים התקשורתי יוצר תמונה מעוותת של "הנורמלי", ומי שאינו נחשף לבני דמותו או שבני דמותו מקובעים על המרקע רק בהקשרים מסוימים ומוטים, יתקשה לפלס דרכו בחברה מחוץ להשתקפויות אלו.

החשיבות של מג'אדלה על המרקע היא כפולה. ראשית במישור המקצועי, כמי שמהווה חלק מהחברה הערבית ומעורה בפוליטיקה שלה עד דק, איש אינו יכול לחלוק על הבנתו המעמיקה את התחום אותו הוא מסקר ומפרשן.

ברמה החברתית, הופעתו מאפשרת ליהודים, כמעט לראשונה, להכיר את הפוליטיקה ואת החברה הערבית באופן בלתי מתווך ובלתי סטריאוטיפי. הוויכוחים שלו בפאנל מול אנשי ימין ובכלל מפשיטים את הדמוניזציה המלווה בדרך כלל את המחלוקות בין יהודים לערבים ומקהים את המתח שהורגלנו בו שנים.

הופעתו מאפשרת ליהודים להכיר את הפוליטיקה והחברה הערבית באופן בלתי מתווך ולא סטריאוטיפי. ויכוחיו מול אנשי ימין ובכלל מפשיטים את הדמוניזציה המלווה בד"כ מחלוקות בין יהודים לערבים

יש לקוות שנוכחותו של מג’אדלה בפריים טיים לא תהיה בגדר אופנה רגעית וחולפת ושהוא ישרוד בפריים טיים גם ללא קשר להרכב הקואליציה. בהמשך לכך יש לקוות שיתפנו מקומות נוספים לכישרונות חדשים מקבוצות שונות ומגוונות בחברה הישראלית, אשר ירעננו את ההרכבים המשמימים ולא אחת הרדודים שאנו נאלצים לצפות בהם מדי ערב.

השוויון בייצוג התקשורתי הוא ערך חשוב בפני עצמו וגם אמצעי לשיכוך מתחיה של החברה הישראלית המפולגת. אם שר התקשורת יועז הנדל אכן , כפי שהוא מצהיר לא אחת, מעוניין לאחות את הקרעים הוא חייב לפעול למען שוויון זה.

ד”ר רויטל עמירן ריכזה את פרויקט השתלמויות העיתונאים במכון "זולת" לשוויון וזכויות אדם. עמירן, ד"ר במדע המדינה והייתה חברה בוועדות ציבוריות שונות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 463 מילים ו-2 תגובות
עודכן לפני 6 שעות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

דיווח: מנדלבליט הזהיר שאין להציג את התו הירוק כסנקציה המופעלת על מי שלא התחסנו

שר המשפטים סער הודיע שהוא מקדם הצעת חוק, שלפיה, לא ניתן יהיה להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על נאשם בפלילים; דיווח: שקד מתנגדת ליוזמה ● אלי אבידר, שהביע יחס ספקני לחיסונים, הודיע, לקראת מינויו לשר בממשלה - שהתחסן נגד קורונה ● לראשונה מאז כניסתו לתפקיד שוחח בנט עם יורש העצר של איחוד האמירויות ● בר-לב שוקל להקשיח את הקריטריונים להחזקת נשק

עוד 40 עדכונים

תגובות אחרונות

האקזיט הפוליטי של אלי אבידר

בקואליציה המתקיימת על חודו של קול, כל ח"כ מלך ● מחשש שאבידר יצביע נגד התקציב ויפרק את הממשלה, בנט הצמיד לו את מזכיר הממשלה שלום שלמה ● שלמה תפר דיל, לפיד לחץ, אבידר קיבל ג'וב, וליברמן יקבל עוד ח"כ נורווגי ● העיקר שאבידר יהיה שר לענייני כלום, אחרי שתקף את הממשלה הקודמת על התיקים המיותרים ● פרשנות

עוד 479 מילים

קואליציות חמדניות יוצרות דמוקרטיות חלשות

אין כל היגיון במדיניות של החלשת האופוזיציה, בוודאי לא של ממשלה שבאה לתקן קלקולי ממשל מתמשכים ● החלשת האופוזיציה באופן מכוון חותרת באופן ישיר תחת היסודות הדמוקרטיים המעורערים ממילא של ישראל - ותחת סיבת קיומה של הקואליציה החדשה: להוכיח שניתן לנהל את ענייני המדינה בצורה אחרת ● דעה

עוד 1,200 מילים

מזרח תיכון חדש זיכרון השואה מתחיל לחלחל במדינות ערב

בדובאי עלתה תערוכה מושקעת המוקדשת לשואה, בעיראק מתגעגעים ליהודים, מרוקו משתתפת בתכנית מיוחדת להפצת זיכרון השואה, ואנשי דת מוסלמים ביקרו באושוויץ ● דיפלומטים, מומחים ואנשי דת משוכנעים: רוח חדשה נושבת במזרח התיכון, והגישה המכילה והסובלנית צפויה רק להתעצם

עוד 1,692 מילים

בנט: "סרבני החיסונים מסכנים את כולנו. לכו להתחסן!"

הקבינט אישר את התו הירוק והמליץ לאסור טיסה גם לבריטניה, גיאורגיה, קפריסין וטורקיה ● מכה לגלנט: מנדלבליט קבע שיש להעניק פרס ישראל לפרופ' גולדרייך ● בג"ץ דחה עתירות לחקירה נגד נתניהו בפרשת הצוללות ● ועדת המחירים ממליצה לבטל פיקוח על מחיר הלחם ● בג"ץ ליועמ"ש: להסביר מדוע נתניהו לא מחזיר את הכסף למיליקובסקי ● אש נגד נתניהו: "יש לנו קשר עם חברות החיסונים, לא זקוקים לעזרה"

עוד 57 עדכונים

מעל עשרה פסקי דין ניתנו בחודשים האחרונים בהרכבים מורחבים בעליון, חלקם על חודו של קול ● אפשר שהסיבה לריבוי התיקים הללו הוא תמהיל השופטים הנוכחי, עם נטייה ליברלית בקרב הוותיקים ● אלא שהתמהיל הזה עשוי להשתנות כבר בסבב בחירת השופטים הבא ● אולי זו הסיבה לנדיבותה של הנשיאה חיות ביחס למינוי הרכבים מורחבים: זמנם של פסקי הדין העקרוניים הוא עכשיו ● פרשנות

עוד 823 מילים ו-1 תגובות

114 אלף עצים כבר יועדו לכריתה רק מתחילת השנה

בבאר שבע נערכה השבוע הלווייה ל-14 עצים, ותושבי עכו ומטה אשר יפגינו ביום ראשון נגד כריתת שדרה של 50 אקליפטוסים ● רישיונות הכריתה מוחבאים באתרי הרשויות ופקידי היערות ניגפים בפני תנופת הבנייה והתשתיות ● הטמפרטורה מזנקת, התושבים מיואשים ובממשלה גוררים רגליים ● אל מול מגיפת הכריתה, עמותה אחת רוצה לשטוף את הארץ בגני עיר-יער

עוד 2,841 מילים

עשה לך רב-פעמי

כשמשפחה מוציאה על חד"פים יותר מאלף שקל בחודש, זה אובדן שליטה מוחלט ● להטיל מס בחוק זה ראוי, אבל מה עם דוגמה בבית המחוקקים? ● אחרי שנת קורונה, פריחת הסטוק ומשלוחי וולט, הסיכוי לבלום את מגפת החד"פ פחת משמעותית ● כל עוד בישראל אין מבוכה חברתית להשתמש בחד"פים, ספק אם מיסוי יעזור ● ואם חשבתם ששימוש בחד"פים מתכלים הוא הפתרון - תחשבו שוב

עוד 1,308 מילים ו-1 תגובות

כלכלת המוזיקה סקס, סמים ותוכן גולשים

שירותי הסטרימינג מספקים שירים בכל זמן, בכל מקום, ובהצלחה גדולה ● אבל מתוך המיליארדים שהתעשייה מגלגלת, המוזיקאים מקבלים נתח קטנטן ● עכשיו מנסה הפרלמנט הבריטי לעשות סדר חדש בבלאגן הישן ● אמיר בן-דוד צלל לנתונים ושוחח עם המומחים כדי להבין מה מצפה לעולם המוזיקה, למה ספוטיפיי לא רווחית, לאן נעלם הלהיט - ומדוע הבשורה תבוא כנראה מהגיימינג

עוד 3,226 מילים

דיווח: לבקשת בנט, ארה"ב תדחה את פתיחת הקונסוליה בירושלים עד אישור התקציב

בהסתדרות המורים מאיימים לשבות אם הלימודים לא ייעשו בקפסולות ● הקבינט עתיד לאשר את החזרת התו הירוק לאירועים שבהם ישתתפו יותר ממאה איש; הדרישה שכל הנוסעים המגיעים מחו"ל ייכנסו לבידוד - לא צפויה לעלות לדיון ● מ-1 באוגוסט בני 18 ומעלה יחוסנו בחיסון של מודרנה ● בג"ץ נתן למדינה ארכה של שישה שבועות להגיש את עמדתה בעניין פינוי חאן אל-אחמר

עוד 49 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה