שתי נשים פלסטיניות בוכות על שפת מדרכה במחנה הפליטים סברה במערב ביירות, לבנון, 19 בספטמבר 1982, לאחר שמצאו גופות של קרובי משפחה (צילום: AP Photo/Bill Foley)
"אם אני רואה את שרון", אמר החייל הישראלי, "אני יורה בו"

בחזרה לסברה ושתילה

מיוחד

"מתנדבים נשאו גופות באלונקות אל בורות טריים שנבזקו בסיד, וסידרו אותן בשורות. פלסטינים צעירים, עטויים מסכות לבנות מפני הצחנה, חפרו בורות נוספים כאחוזי תזזית, בעוד מאות אזרחים מסתובבים סביב. פה ושם הציצה יד או רגל מבין שרידי הבתים. באווירת ההיסטריה המרוסנת בקושי, הפכנו לבלתי נראים" ● העיתונאי הוותיק אברהם רבינוביץ' משחזר את ביקורו באתר הטבח במחנות הפליטים סברה ושתילה בלבנון, לפני 38 שנים בדיוק

עוד 2,314 מילים
כל הזמן // יום שלישי, 25 בינואר 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

דיווח: חאן אל-אחמר יפונה - ויוקם מחדש במרחק של 300 מטרים ממיקומו הנוכחי

התוכנית, שגובשה במערכת הביטחון ובמל"ל, כרוכה באישור הקבינט ● דרעי הורשע בעבירות מס כחלק מהסדר טיעון: "אני מקבל אחריות מלאה על המעשים" ● צוות הטיפול במגפות המליץ לאפשר לבני 60-18 להתחסן במנת החיסון הרביעית ● ועדת האיתור תמליץ, בין היתר, על המועמדת של סער, בהרב-מיארה, לתפקיד היועמ"ש ● הובאה למנוחות הנשיאה לשעבר של העליון מרים נאור

עוד 52 עדכונים

פרשת זדורוב כרוח הרפאים של האמון במערכת המשפטית

פרשת זדורוב היא פרשה כה מדוברת, עד שנראה כי הכול כבר נאמר עליה. אך יש פינה אליה אני מבקש להפנות את תשומת-הלב – הנזק האדיר שהיא גרמה לאמון הציבור במערכת המשפט, ובפרט למערכות החקירה והתביעה.

פרשת זדורוב כה מדוברת, עד שנראה כי הכול כבר נאמר עליה. אך יש פינה אליה אני מבקש להפנות את תשומת-הלב – הנזק האדיר שגרמה לאמון הציבור במערכת המשפט, ובפרט למערכות החקירה והתביעה

מערכת המשפט בישראל נתונה הייתה מיומה הראשון תחת מתקפה, והלגיטימיות שלה הועמדה בסימן שאלה. אולם בהיותה אפקטיבית, מקצועית ויעילה יחסית למערכות משפט דומות במדינות מערביות אליהן נשאה מדינת ישראל את עיניה (שהרי העיניים נשואות תמיד מערבה), היא הצליחה לצבור לעצמה מוניטין ולגיטימיות לא מבוטלים בעשורים הראשונים לקיומה של המדינה.

כידוע – ובאמת תקצר היריעה מלתאר ולו את קצה קצהו של התהליך – החל משנות ה-80 של המאה ה-20 החלה הלגיטימיות של מערכת המשפט להישחק באופן הולך וגובר. הן בגלל מתקפות של פוליטיקאים שרצו בהחלשת עוצמתה, הן בשל שקיפות הולכת וגוברת שחשפה כשלים – חלקם קשים וחמורים – בתפקודה של המערכת, והן בשל טענות ל"פוליטיזציה" של ביהמ"ש העליון תחת ברק (אותו "אקטיביזם משפטי" משוקץ לטענת מתנגדיו הקולניים).

תהא הסיבה אשר תהא, האמון במערכת המשפט החל לצנוח, עד שהגיע לשפל בלתי רגיל, כפי שנחשף רק לאחרונה. אלא שמערכת המשפט – שנדמה כי תופסת את עצמה כנטולת יכולת לטעות (Infallibility) – סירבה להודות בכשלים ובבעיות החמורות, דחתה כל ביקורת שהיא ונמנעה באופן עקבי מלבצע תיקונים ורפורמות מחויבי המציאות.

רק עוד הערה לפני שאמשיך – הלגיטימיות של מערכת המשפט נובעת משני מקורות משלימים:

1

לגיטימיות מוסדית: היינו, מקובל על הציבור שהיא הגוף המתאים להכריע בעניינים בהם היא עוסקת.

2

לגיטימיות מקצועית: היינו, שהעוסקים במלאכה יודעים אותה על בוריה ורק הם יכולים לבצעה.

מערכת המשפט – שנדמה כי תופסת את עצמה כנטולת יכולת לטעות (Infallibility) – סירבה להודות בכשלים ובבעיות החמורות, דחתה כל ביקורת ונמנעה בעקביות מביצוע תיקונים ורפורמות מחויבי המציאות

אלא שבעוד שהלגיטימיות המוסדית שנויה במחלוקת חריפה, הלגיטימיות המקצועית אמורה הייתה להיות מעל לכל ויכוח. אמורה, משום שכפי שאטען להלן, פרשת זדורוב חשפה כשלים כה חמורים בתפקודה המקצועי של המערכת, עד כדי כך שהיא למעשה "השמידה" כליל את ערכה ויוקרתה של מערכת המשפט.

זה לא קרה ביום אחד ולא ברעש גדול. זה היה תהליך של חלחול ממושך, של לחישה מפה לאוזן, של עבודת נמלים של "משוגעים לדבר", שלמדו את התיק עד לרמה האטומית שלו. חשפו את כל הפרכות שבו, את השקרים, העיוותים, בידוי הראיות, עדויות השקר והשמדת הראיות שיש בו בשפע, ויצרו "קורפוס" עממי של ידע, ממנו יכול היה כל ישראלי שהפרשה עניינה אותו ללמוד עד כמה מופרכת הרשעתו של זדורוב. לטעמי, אולי המקרה החמור ביותר של הרשעת חף מפשע בתולדות המדינה. זוהי דוגמה מופלאה לאופן שבו צומח "ידע עממי" מלמטה, ומצליח לחלחל אל תוך הספירה המשפטית "הפרופסיונלית".

אני אומנם לא עוסק כאן בראיות, אך פטור בלא כלום אי אפשר: כבר מתחילת הדרך צצו ועלו סימני שאלה קשים. בעיקר בשל היעדר כל ראיה פורנזית הקושרת את זדורוב לזירה – זירה עקובה מדם, מלאה עקבות, שערות וטביעות אצבע שאף אחת מהן לא קשורה לזדורוב בדרך כלשהי.

אח"כ צצו שאלות קשות בעניין כלי הרצח, לאחר שד"ר מאיה פורמן – להבדיל ממי שהודתה מפורשות בהשמדת ראיות לחפותו של זדורוב, ד"ר מאיה פרוינד – קבעה בחוות דעת מפורשת שכלי הרצח היה סכין משוננת ולא כפי שנטען.

עבודת נמלים של "משוגעים לדבר", שלמדו את התיק עד לרמתו האטומית, חשפו את פרכותיו, שקריו, עיוותיו, בידוי הראיות והשמדתן ועדויות השקר, ויצרו "קורפוס" עממי של ידע

מעל לכל, בולטת "פארסת טביעת הנעל", שהיא כבר בגדר ביזיון קולוסלי של רשויות החקירה והתביעה. כפי שזה נראה עתה, אם הייתה בכלל עקבה כלשהי על מכנסיה של תאיר – ואני שם לרגע בצד את השאלה איך הגיעה לשם – הרי שאין שום ראיה שהייתה זו עקבת נעליו של זדורוב.

פקד ירון שור, שהגה את עניין העקבה – ולפי המומחה בודזיאק בדה אתה מדמיונו לכאורה – ואת מה שאני חושב על מעשיו אי אפשר להעלות עלי כתב, הוא אחד השחקנים המרכזיים בתהליך "התפירה" של זדורוב.

עוד יש לציין גם את עוצמת הזובור לו זכתה דר' פורמן על שהעזה "לשבור שורות" בניצוחו של פרקליט המדינה שי ניצן – אדם שגם לו תפקיד משמעותי בהרס המערכתי – קשה לתאר. באו הדברים כדי כך שביה"ד לעבודה הורה להשיבה לתפקידה במכון לרפואה משפטית.

זה היה ניסיון לסיכול ממוקד של דעה מקצועית עצמאית ולסתימת פיות. גם מנהל המכון, ד"ר חן קוגל, זכה למנת הייסורים שלו על שהעז להטיל ספק באשמתו של זדורוב וסירב להגיש תצהיר שאינו אמת, אף שנדרש לעשות כן.

ואז הגיעה "צל של אמת"- צונמי תקשורתי עוצמתי שהותיר אחריו בעיקר הרס, בחלקו חיובי ובחלקו מזיק. לא נגזים אם נאמר שגופתה של הפרשה הושמה מחדש על שולחן הניתוחים הפורנזי ואחד לאחד נשמטו כל יסודות ההרשעה.

ואז הגיעה "צל של אמת" וצונמי תקשורתי. לא נגזים אם נאמר שגופת הפרשה הושמה מחדש על שולחן הניתוחים הפורנזי ואחד לאחד נשמטו כל יסודות ההרשעה

נחשפו כל השקרים, ההטעיות, בידוי הראיות ושיבושי החקירה שביצעו רשויות החקירה, כמו גם מסכת השקרים וההטעיות שטוו רשויות התביעה ולבסוף, וחמור מכול, רשלנותן החמורה הקשה של ערכאות המשפט, שפשוט עצמו עיניהם נוכח הראיות הזועקות את חפותו של זדורוב ולמצער, מצביעות על כך שיש לזכותו ולו מחמת הספק.

וכמו בסרטי האימה, בהם רוח הרפאים אינה מוכנה לשוב למנוחתה עד שיעשה הצדק, כך מרחפת רוחה של תאיר ראדה ז"ל מעל לראשיהם של כל מי שקשרו או שנקשרו בקשר השתיקה, ההטעיה ועיוות הדין. אלה שהולידו בתורם את המפלצת האיומה של הרשעת זדורוב, המאיימת עתה לבלוע את יוקרתה וכבודה של מערכת המשפט – או מה שנותר מהן – ולא להותיר מהן שום שריד.

אנחנו ב"זמן פציעות"- לא אמתיות כפי שסבלה תאיר ז"ל בראשה ושזדורוב לא ידע עליהן דבר, היות ש"השחזור" המגוחך נערך קודם לגילויין ולכן לא ניתן היה לתדרך אותו אודותיהן – אלא מטאפורי. בעוד רגע ירד המסך על מחזה האימים של "פרשת זדורוב", כשעל הבמה ניצבת מערכת המשפט וקופת שרצים תלויה לה מאחוריה, נר בידיה והצדק מוטל לרגליה, נושם את נשמותיו האחרונות. וכל עוד הנר דולק, ניתן לתקן.

עו''ד חגי אפרתי הוא עו''ד עצמאי בתחום הליטיגציה האזרחית במקצועו, אך מקפיד להעשיר את עצמו בידע מכל תחומי החיים. נשוי באושר ואב לתאומות מקסימות בנות 3.5 שנים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 927 מילים

מחסור חמור במתורגמנים לשפת הסימנים

משרד הרווחה מקציב לחירשים רק 70 שעות תרגום בשנה, איתם יצטרכו להסתדר בבנק, בטיפול רפואי או בלימודים ● המתורגמנים מסרבים להגיע לשעה בודדת, לא מקבלים תוספת שבת ולילה, ובפריפריה לא זמינים כלל ● אשה חירשת: "אני צריכה לוותר על הצרכים שלי בכל תחום בגלל שאין מתורגמן שמוכן לבוא" ● ח"כ פינטו דורשת פתרון אך במשרד הרווחה אומרים שהמכרז כבר נסגר

עוד 1,434 מילים

"למען יראו וייראו, אדם שרצח שוטר לא צריך להשתחרר"

רובין אבו-זייד רצח ב-2001 את השוטר אביב קרודו אחרי שזה ביקש לערוך עליו חיפוש ● כעת הוא מבקש מהנשיא לקצוב את עונשו ● אם הבקשה תתקבל, הוא עשוי להשתחרר בקרוב ● הנרצח היה בן יחיד להוריו עם אישה בהריון וילדה פעוטה ● אלמנתו רוזי: "מי שרצח שוטר לא צריך לצאת, זה פרס לעבריינים שיפגע בכוח ההרתעה של המשטרה" ● "הוא נתן למדינה הכול, וזה היחס לקורבן ששילמנו?"

עוד 2,912 מילים

למקרה שפיספסת

פוטין מזהה חולשה במערב ומגביר את הלהבות

בזמן שארה"ב ואירופה מאיימות על פוטין, רוסיה מארחת את ראיסי ומציעה לו עסקת גרעין חדשה ומצומצמת, בידיעת וושינגטון ● במקביל, גרמניה מתלבטת איך לפעול, משהה את תחילת השימוש בגז הרוסי ומונעת העברת נשק גרמני ● פוטין מזהה את נקודות התורפה ומנסה למנוע את התרחבות נאט"ו, שמעבה את כוחותיה ● פגישת הצדדים בפריז ביום חמישי עשויה להיות גורלית ● פרשנות

עוד 646 מילים

קופת חולים מימי הביניים

בעולם שבו המשפט "למה את לא מחייכת" הוא כבר בדיחה שחוקה נגד שוביניזם, בקופת החולים של מכבי החליטו לפתוח כך מסמך לעובדות הקופה. או ליתר דיוק: "חיוכים הם האקססוריז המושלמים ביותר, אך גם שרשרת מוסיפה עניין".

בעולם בו המשפט "למה את לא מחייכת" הוא כבר בדיחה שחוקה נגד שוביניזם, בקופ"ח מכבי החליטו לפתוח כך מסמך לעובדות הקופה: "חיוכים הם האקססוריז המושלמים ביותר, אך גם שרשרת מוסיפה עניין"

המסמך כולו, שכאילו נשלף מתוך מסע אחורה בזמן, אל ימי בהם נשים הועסקו כפקידות ונדרשו להתלבש יפה ולהכין קפה, עוסק ב"טיפים לעובדות להופעה מושלמת". המסמך שנפתח באותו משפט מפליג בתיאורים בוטים ודוחים, המציעים הצעות, בהן "לבחור בג'קט סגור במותן כדי לצמצם את אזור החזה", ולהשתמש בחגורה שתדגיש את מבנה הגוף ותעניק "צללית שעון חול".  כך, בהינף מסמך אחד, חזרה מכבי אחורה בזמן והחזירה איתה את המאבק הפמיניסטי.

"מכבי שירותי בריאות דוגלת בשיח שוויוני ומכבד וללא כל הבדל מגדרי. יצוין כי מעל ל-80% מעובדי מכבי שירותי בריאות הן נשים", נאמר בתגובת מכבי למסמך המביך. כלומר, פתחנו בתירוץ שחוק בו משתמש כל אשם: "רבים מחבריי הטובים". אם הסיפור הזה היה צץ לבדו, מילא, טעות. אבל זו לא הפעם הראשונה. רק החודש צצו טענות קשות נוספות בתחום היחס לנשים, ותגובתה של מכבי היתה רפה כל כך.

תגובת מכבי למסמך מחפיץ הנשים
תגובת מכבי למסמך מחפיץ הנשים

לפני כשבועיים פורסם ב"המקום הכי חם בגיהנום" תחקיר על גניקולוג שעבד עם שלוש קופות – כללית, לאומית ומכבי. כנגד הגניקולוג הוגשה שורה ארוכה מאד של תלונות על יחס למטופלות. בעקבות תלונות עבר, בחרו הקופות להפסיק את ההתקשרות עם הגניקולוג, כולן חוץ מקופת חולים מכבי.

אם הסיפור הזה היה צץ לבדו, מילא, טעות. אבל זו לא הפעם הראשונה. רק החודש צצו טענות קשות נוספות בתחום היחס לנשים, ותגובתה של מכבי היתה רפה כל כך

נגד הגניקולוג, שתלונות לגביו מתקבלות במשך שנים, עלה תחקיר מקיף, שבמסגרתו מתלוננות החליטו לפתוח ולספר את סיפורי הזוועה שלהן מהביקורים אצלו. גבר לעולם לא יבין את התחושה של יחס פוגעני מרופא שעוסק בתחום האינטימי ביותר שאפשר. הצרה היא שנראה כי גם במכבי לא מבינים, על אף היותה קופת חולים שמתיימרת לכבד נשים ושיוויון מגדרי.

בתגובה לאותו תחקיר מזעזע מסרו במכבי: "הנושא נמצא בבדיקה. מכבי מייחסת חשיבות רבה בכל הקשור למקצועיות הרופאים ורמת השירות שלהם, וכך תמשיך ותפעל". תגובה גנרית, מעליבה ופוגענית, שיש בה מסר של נפנוף המתלוננות. ללא מילה של הזדהות עם המתלוננות, אפילו ללא הודעה על השהייה לצורך בירור ובדיקה. פשוט תגובת כסת"ח.

כדאי להבין, המאבק הפמיניסטי הוא מאבק ארוך שנים. הוא ארוך, כיוון שלרוב, כשאנחנו פותחות את הפה ומתחילות לדבר, זה נשמע לא כל כך נעים לאוזן. רק בהמשך מתברר שצדקנו. ורק אחרי שמושג קונצנזוס ברור – אנחנו ממשיכות לעבר היעד הבא לשוויון חברתי.

זו הסיבה שהמאבק הזה הוא מאבק כמעט בלתי נגמר, כזה שבו בכל פעם כובשות עוד נקודה וממשיכות להסתער, וכמו בכל מאבק – הסכנה הכי גדולה שאפשר לדמיין היא ריאקציה, חזרה אחורה בזמן, מצב בו נקודה שהשגת נלקחת ממך. התנהלותה של קופת חולים מכבי, כפי שנחשפת בחודשים האחרונים, היא בדיוק כזו.

כמו בכל מאבק – הסכנה הגדולה ביותר היא ריאקציה, חזרה אחורה בזמן, מצב בו משהו שהשגת נלקח ממך. התנהלות מכבי, כפי שנחשפת בחודשים האחרונים, בדיוק כזו

הצטברות האירועים לא מותירה מקום לספק, משהו רע מאד עובר על מכבי ביחס לנשים. כן, הגם ש-80% מעובדי החברה הן עובדות. בעוד המאבק הפמיניסטי צובר תאוצות והישגים רבים, ישנה קופת חולים שחזרה במכונת זמן, ומפקירה את העובדות והלקוחות שלה למנגנון עם אפס מודעות לתמורת שחלו בעולם. קופת חולים מימי הביניים. לא ברור כיצד יור ועדת הבריאות, ח״כ עידית סילמן, טרם כינסה את ועדת הבריאות לדון על התהליכים האלה.

פליאה קטנר היא חברת מועצת עיריית כפר סבא ומובילת משפחות רוצות להתאחד - לאיחוד משפחות וזוגות מעורבים בתקופת הקורונה. פעילה לקידום שיוויון מגדרי. ממקימות עמותת מתפקדות: לובי פמיניסטי, ומיזם התקשורת פוליטקלי קוראת.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 552 מילים
עודכן לפני שעה

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

הספד "לאיש אין מונופול על האמת"

"תפקידנו כשופטים הוא לשמור על זכויות האדם ועל יסודות המשטר הדמוקרטי", אמרה נשיאת העליון בדימוס מרים נאור, "זה תפקידנו, זו חובתנו" ● במשך כארבעה עשורים, הייתה מודל לשופטת שראתה בתפקידה שליחות ציבורית ושמה לנגד עיניה תמיד את טובת האזרח ● אתמול הלכה לעולמה בגיל 74 ● יובל יועז צלל אל פסקי הדין והנאומים, ומשרטט את המורשת שהשאירה אחריה

עוד 1,913 מילים ו-1 תגובות

בדיקת זמן ישראל "מסקנות גדולות דורשות הוכחה גדולה"

פרטי חקירה שערכו עשרות מומחים במשך שש שנים מוצגים בספר חדש, המאשים עורך דין יהודי בחשיפת מחבואה של אנה פרנק ומשפחתה בפני הנאצים ● הבעיה, לדברי היסטוריונים, היא היעדר הוכחות - וחוסר היגיון בראיות הנסיבתיות שעליהן החוקרים נתלים ● היסטוריון הולנדי בכיר: "לא הייתי מוכן לקבל דבר כזה מהסטודנטים שלי"

עוד 1,667 מילים

האוצר מעלה את הריבית בקרנות הפנסיה, המבקרים טוענים שזה מעט מדי

הממונה על הביטוח מעדכן היום את הריבית על קצבאות קרנות הפנסיה החדשות המקיפות כך שהן יגדלו ב-1.2% ● לטענת אקטוארים ומומחי פנסיה, הרגולטור מפספס הזדמנות להעלות את הקצבאות ב-4% ● ח"כ נעמה לזימי: "רשות שוק ההון מנסה להונות את הציבור. אחרי התעלמות והתנגדות, הם החליטו באופן מזלזל להעלות את הריבית בצורה לא מספקת" ● מעקב

עוד 601 מילים

לפי החוק, נשיאת בית המשפט העליון תמנה את חברי ועדת החקירה הממלכתית לחקר פרשת הצוללות וכלי השיט ● לאחר שהממשלה אישרה את הקמתה, חיות עומדת עתה בפני אתגר למצוא חמישה חברי וחברות ועדה מתאימים - כאלה שטרם התבטאו בנושא, שאינם מעורבים בעצמם בפרשה וללא שלדים בארון ● וגם רצוי שהם יהיו ללא זיקה פוליטית כזו או אחרת ● פרשנות

עוד 1,012 מילים ו-2 תגובות

מנדלבליט לסנגורי נתניהו: לא אוכל להמשיך במגעים לעסקת טיעון

ניצב חכרוש הוצא לחופשה אחרי שתועד מדלג מעל קרבן בזירת רצח ● על רקע פרשת NSO הנחה בר-לב את משרדו לבחון עדכון של החוק המסדיר האזנות סתר ● ההצבעה על חוק הגיוס ירדה מסדר היום ● הלווייתה של נשיאת העליון לשעבר מרים נאור תתקיים מחר ב-12:00 בירושלים

עוד 55 עדכונים

נפתלי בנט הולך בין הטיפות ונרטב יותר מכולם

ראש הממשלה בעד הקמת ועדת החקירה בנושא פרשת הצוללות, אבל לא רצה להצטייר כמי שמוביל את מה שנתפס כמתקפה ישירה נגד נתניהו ● אז הוא דאג להעלות את הנושא לסדר היום בישיבת הממשלה, אבל נמנע בהצבעה ● על זה אמר פעם מנחם בגין: "אם כולנו נימנע, איך נוכל לקבל החלטה?" ● במקביל, עסקת הטיעון עם נתניהו כבר לא אקטואלית - לא בפרקליטות ולא במשפחה ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
מה נגיד ומה נאמר, אחרי ככלות הכל, בנט בסה"כ נותן את כל כולו למען ישראל - ליבו זך וטהור בכוונותיו, זה ברור. הוא בטוח לא מושלם, אך בטוח שיש שיקולים שבטח ובטח אני איני יודע אותן, אבל גם אם... המשך קריאה

מה נגיד ומה נאמר, אחרי ככלות הכל, בנט בסה"כ נותן את כל כולו למען ישראל – ליבו זך וטהור בכוונותיו, זה ברור. הוא בטוח לא מושלם, אך בטוח שיש שיקולים שבטח ובטח אני איני יודע אותן, אבל גם אם טעה בהימנעות בצוללות – זה מתגמד בסה"כ אל מול הכיוון הכללי הטוב שהממשלה הולכת אליו

עוד 927 מילים ו-1 תגובות

המודל האירי ישראל צריכה ללמוד מאירלנד איך לסייע לאמנים

הממשלה הכריזה על תוכנית סיוע לתרבות שלא ברור איך תגיע לחשבון הבנק של אמנים במצוקה ● באירלנד, לשם השוואה, תצא בקרוב לדרך תוכנית המתיימרת לשקם ולהקפיץ את התרבות במדינה להיות אחת מהמובילות באירופה באמצעות חלוקת כסף לשנים קדימה - ישירות לכיסם של האמנים ומוסדות התרבות

עוד 645 מילים

יו"ר הרשות הפלסטינית עושה באחרונה מאמצים מיוחדים להוכיח לכולם שהוא המנהיג הלגיטימי של הפלסטינים ואין אחר מלבדו ● מינוי מקורביו לתפקידים בכירים במוסדות ההנהגה מעורר ביקורת חריפה, אבל עבאס רחוק מלהתרגש ● אך לא בטוח שעצבנות בחמאס ומרירות בפת"ח יביאו לו את השקט הפוליטי שהוא מחפש ● פרשנות

עוד 998 מילים

הורים לחצי שעה

ילדי אסירים לא מקבלים סיוע מהרשויות או ממערכת החינוך, מה שמוביל אותם פעמים רבות לעולם הפשע, כך מספרת מינדי בוקשפן, יו"ר עמותה שמסייעת לילדי אסירים ומשפחתם ● היא תוהה למה מתקני הביקור אינם נגישים ומדוע מקצים רק חצי שעה למפגש – גם למשפחות מרובות ילדים ● בתוך כך, מאז שפרצה המגפה חלק מילדי האסירים לא זכו לחבק את הוריהם ● יו"ר הוועדה לזכויות הילד: "בלתי מתקבל על הדעת, פועלים להסדרה"

עוד 1,667 מילים

קבינט המומחים ממליץ לבטל את תקנות התו הירוק

פרשת מותו של אהוביה סנדק: התיק נגד השוטרים צפוי להיסגר ● הממשלה אישרה להקים ועדת חקירה לפרשת הצוללות ● מתווה הסיוע למשפחות 45 הרוגי האסון במירון אושר בממשלה ● דיווח: לפיד נפגש עם השר הפלסטיני לעניינים אזרחיים; א־שייח' בתום הפגישה: "נודיע על 500 משפחות שיקבלו תעודת זהות פלסטינית" ● כפוף לשימוע: ראש עיריית אור עקיבא יואשם בשוחד

עוד 64 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה