סיוטי הלילה שלי - מיומנה של נשיאה

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות (צילום: Olivier Fitoussi/Flash90)
Olivier Fitoussi/Flash90
נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות

בסיוטי הלילה שלי אני מתעוררת שטופת זיעה קרה באמצע אוגוסט. החלוק והסדין נוטפים עלי את מררתם.
מה חשבתי לעצמי? מה? מה?

"לא מצאנו עילה משפטית למנוע את הטלת הרכבת הממשלה על חה"כ נתניהו … לפי סעיף 10 לחוק יסוד …", בלה בלה בלה.

אני קמה אל המטבח כי שם המים הפושרים יזכירו לי, שבגילי כבר אין ממה לפחד. אז ממה פחדתי? מה הוא כבר היה עושה לי? משמר בתי המשפט שומר עלי יום ולילה. אין לי פייסבוק או טוויטר ובנו הקלדן המופרע לא מטריד את מנוחתי. ממה פחדתי? עוד נאום טלוויזיוני?

סיוט.
אני קמה בבוקר קיץ וכבר סתיו. אני קוראת כל יום את פסק הדין שכתבתי עם חבריי הנהדרים שתמכו בכל מילה שכתבתי ובטני מתהפכת. איך אפשרנו לנאשם בשלשה כתבי אישום לכהן כראש ממשלה? איך לא צפינו את מהלכיו הברורים דקה קדימה? איך לא הבנו שלפעמים צריך לתפוס אומץ, להבין את הרגע ההיסטורי, כדי למנוע חורבן. כן. פשוט חורבן.

אני קוראת כל יום את פסק הדין שכתבתי עם חבריי הנהדרים שתמכו בכל מילה שכתבתי ובטני מתהפכת. איך אפשרנו לנאשם בשלשה כתבי אישום לכהן כראש ממשלה? איך לא צפינו את מהלכיו הברורים דקה קדימה?

סיוט לילי. מרדת החשיכה ועד אור הבוקר.

הרי כתבנו את כל הדברים הנכונים, על ראובן ההוא, שהוא קורא מדי מים ולא יכול להתמנות למנהל מחלקת מים כי לא היה נבחר עם שלשה כתבי אישום, אבל הוא יכול להתמנות לראש ממשלה! כתבנו. קראנו וכתבנו ולא האמנו למה שיוצא לנו מהמקלדת.

איך יכולתי לדעת שמנהל מחלקת מים, יחורר את כל הצינורות? הרי הוא מנהל מחלקת מים. מאיפה הוא רוצה שיגיעו מים לאזרחים?

חיפשתי סעיף קטן בחוק שיאפשר לי להתכסות בו. אני יודעת. אני מבינה היטב שנאשם בשוחד לא ראוי לנהל בית ספר, או לפקד על הצבא, או להיות שר. קראתי את כל התקדימים ופסקי הדין של קודמיי. סיוט. סיוט. אני אומרת לכם פשוט סיוט.

ומני – החמוד – מזוז, כתב:

"המציאות בה נאשם בפלילים בעבירות חמורות מתחום טוהר המידות מקים ממשלה ועומד בראשה, מעוררת קושי ציבורי-מוסרי שקשה להפריז בעוצמתו, מציאות כזו משקפת משבר חברתי וכשל מוסרי של החברה ושל המערכת הפוליטית בישראל".

לא כתב? כתב.
ולמרות זאת גם כתב ש:

"בית המשפט אינו יכול להחליף את תפקיד הציבור והמערכת הפוליטית אל מול מציאות כזו".

אני הולכת סהרורית בבית, מסתובבת בחדרים הריקים ודני ליטני ברקע עם השיר הזה של אבידן. מחורר לי את הראש:

"ממסעו במסדרון הוא טרם שב/ כי שם הוא עוד חשב / מה לעשות עתה ומה לקרוא / אדם זקן…."

אני זקנה? אני לא זקנה. אם יבקשו אני יכולה לעמוד על הבמה כמו אז ולשיר את כל שירי הלהקה.

אבל הנה הטלוויזיה דלוקה והנה הנה הוא עומד באמצע ביהמ"ש המחוזי, כאילו לא קרא מילה אחת ממה שכתבנו ופשוט מקיא עלינו. אחר כך השרים שלו וחברי הכנסת השפוטים שלו, פותחים מקהלת הסתה בתקשורת שהאזנים תצלינה. נורא. איך הם מדברים האנשים האלה. איפה הם התחנכו? קצת נימוסים והליכות.

אבל הנה הטלוויזיה דלוקה והנה הנה הוא עומד באמצע ביהמ"ש המחוזי, כאילו לא קרא מילה אחת ממה שכתבנו ופשוט מקיא עלינו. אחר כך השרים שלו וחברי הכנסת השפוטים שלו, פותחים מקהלת הסתה בתקשורת

אוי אוי.
אני לא ישנה כבר יותר ממאה ימים. פוחדת לישון. סיוטים יש לי גם ביום. אני רואה את הבוקה ומבולקה, את הכאוס הכלכלי, אני הרי קוראת עיתונים, שומעת קצת רדיו. אין תקציב, אין חשב כללי, הממונה על התקציבים התפטר והדברים שלו גרמו לי לצמרמורת, אין מפכ״ל, כמעט שנתיים אין מפכ"ל למשטרה. איך זה יתכן? איפה בג"צ?!
אני תופסת ומורטת לעצמי את השיער.

אין פרקליט מדינה, מדברים על הסכם שלום, והכנסת בכלל לא מאשרת ולא דנה. זו הכנסת שכל כך דאגנו להגן על סמכויותיה כשבחרה ראש ממשלה עם שלשה כתבי אישום!
די אני לא יכולה לחשוב על זה יותר.

האיש הזה שאישרנו לו, בנימוקים כבדים שזה החוק בדמוקרטיה שלנו, בכלל מתנהג כמו דיקטטור. כן כן הם צודקים שם ברשתות החברתיות. הנכדים שלי שולחים לי מידי פעם ווטסאפ עם קטעים נבחרים. שר הביטחון והרמטכ״ל ושר החוץ בכלל לא שותפים להחלטות אסטרטגיות. מה זה?

מערכת החינוך מתנהלת עם הגנרל הזה שעשה לנו כאב ראש עם הבתים שלו, והמינוי שלו לרמטכ"ל שבוטל, והפרויקטור של הקורנה? גמזו הזה? אני מאמינה לו שאנחנו בדרך לקטסטרופה.

אני עם מסיכה כל היום וכפפות ואלכוג'ל ושומרת מרחק, שרק לא ייקחו אותי לבידוד או לאיזו מחלקת קורונה בהדסה. זוועה פוליטית ובריאותית. שמונה עתירות הוגשו לי.

אני הרי קוראת עיתונים, שומעת קצת רדיו. אין תקציב, אין חשב כללי, הממונה על התקציבים התפטר והדברים שלו גרמו לי לצמרמורת, אין מפכ״ל, כמעט שנתיים אין מפכ"ל למשטרה. איך זה יתכן? איפה בג"צ?!

ואנחנו התפלפלנו שם כאילו אנחנו חיים על האולימפוס מעל לעננים.

"כשירות לחוד ושיקול דעת לחוד"

התפלפלתי עם הילכת דרעי פנחסי שמינחסי והחוק שאין בו אמירה מפורשת שנאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים לא יכול להיות ראש ממשלה. מה עבר בראשי?

איזה חוק יבש? איפה שיקול הדעת שלי? אני נשיאה. נישאת מעל כל השופטים בעליון, שהוא עליון מעל כל בתי המשפט. מעל כל השופטים בישראל.

אני הולכת לי ברחוב עם מסיכת קורונה, מסתתרת ככה וחושבת לעצמי, את כל הטירוף הזה יכולתי הרי למנוע. אילו רק הייתי מחטטת עוד טיפה בחוק, עוד קצת בפסיקות, מנסחת תקדימים ואמירות שהיו נחרטות על קיר השיש בכנסת.

אבל חלחלה עברה בגבי. צמרמורת רק למחשבה מה הוא יאמר עלי. הרי ראיתם אותו. שמעתם אותו וקראתם את מה שהוא כותב בדף שלו. לא לא אין לי פייסבוק אבל חבריי הקריאו לי. הוא היה נכנס פה לעליון עם מגפיים שחורים ואלות. עם החיוך הזחוח שלו ועם כל הבריונים שלו במסכות והשלטים הנוראים האלה "שופטים בוגדים" או משהו בסגנון הזה. ראיתי כבר את ארגנטינה או טורקיה בעיני רוחי והרחתי כבר את השתן בצינוק בכלא הדרים. אנחנו יחד עם העיתונאים והפרקליטים. שם ליד המחבלים האלה שתמיד מצאנו צידוק לכליאתם והרס בתי משפחותיהם.

הרי כתבתי בעצמי ש:

"מעמד ייחודי זה של ראש הממשלה אין בו כדי לגרוע מן העובדה כי הוא ממלא תפקיד ציבורי. משכך, עקרונות היסוד של המשפט הציבורי חלים גם עליו ובכללם העיקרון בדבר 'כשירות לחוד ושיקול דעת לחוד', ככל שהדבר נוגע למינויו".

כתבתי שם המון מילים על 'טוהר המידות' ועל 'אמון הציבור' ועל הגורם הממנה ועל חבר הכנסת שמסכים לקבל על עצמו את המינוי ועל נשיא המדינה שבכלל אי אפשר לשפוט אותו או את החלטותיו ועל חברי הכנסת. כן, אלה שהמליצו לנשיא על הנאשם ובגללם, רק בגללם ביצעתי את הפליק פלאק עם בורג וצוקהרה לאחור ואישרתי לנאשם לכהן כראש ממשלה.

התפלפלתי עם הילכת דרעי פנחסי שמינחסי והחוק שאין בו אמירה מפורשת. איפה שיקול הדעת שלי? אני נשיאה. נישאת מעל כל השופטים בעליון, שהוא עליון מעל כל בתי המשפט. מעל כל השופטים בישראל

אלוהים עדי שלא חשבתי שהוא ייקח על עצמו את ניהול משבר הקורונה בלי מומחים ובלי רופאים, לא חשבתי שהוא יתנפל על היועמ"ש בחמת זעם. למרות שהיו כמה סימנים, אני מודה, היו לו כמה התבטאויות קשות על אביחי, אבל ניסינו להתעלם.

ומנדלבליט המסכן הזה הרי טען בפנינו שאין מניעה למנות אותו. ולא העליתי בדעתי שהוא גם יתמנה וגם ינסה להוביל לבחירות רביעיות, מה הוא מטורף? הרי רק בגלל הבחירות השלישיות אנחנו דחינו את כל העתירות ואמרנו שהן 'מוקדמות מידי' ורק כדי למנוע עוד בחירות אישרנו לו לכהן למרות שמנהל מחלקת מים לא היה מקבל את האישור. אבל מי חשב שככה הוא יתנהג?
ועכשיו המידור של שר הביטחון ושר החוץ מההסכם עם האמירויות ומכירת המטוסים האלה ממש כמו הצוללות. הכל הכל. כל מה שכתבו לנו העותרים מתממש יומיום. פשוט סיוט. אין מילה אחרת.

הוי הפנים שלי כבר אדומות מרוב בושה. אני לא יכולה להביט במראה.
ערב ערב בעיקר במוצ"ש אני מביטה באלפי המפגינים האלה, באמת אנשים טובים, נשים בגילי, סבתות ואימהות, ילדים ונערים, קציני מילואים וראשי שב"כ ורמטכ"לים ואנשי אקדמיה. מה עשיתי? מה? איך לא חשבתי עליהם? הרי הם אומרים את כל מה שאני חושבת. ואני ישבתי רק על החוק היבשושי הזה שבו אני טובעת שם בספרייה המהודרת וצללתי לפסקי הדין המשמימים האלה, מחפשת איזו תרופה לפחדים שלי, לאימה ולתבהלה שאחזו בי ובחבריי.

סיוט. סיוט. חלומות הלילה שלי מלאים במתים מקורונה ומובטלים מחטטים בפחי זבל. מה אומר להם? אם מישהו מהם פתאום ידפוק לי על הדלת בשתיים בלילה? יביט בי בעיניו האדומות מחוסר שינה ובטנו המקרקרת, יבקש אוכל או חלילה ישתעל עלי מעומק ריאות מלאות נגיף, מה אומר לו? שהאיש הזה שמשמש כעת ראש ממשלה יכול להמשיך למרות שהוא נאשם בפלילים ומשפטו כבר התחיל?והוא כולו מושקע רק במשפט ולא במצבם של האזרחים המסכנים האלה שכל חייהם קורסים עכשיו? מה אומר? אין מילים לתאר את מה שעובר עלי.

חלומות הלילה שלי מלאים במתים מקורונה ומובטלים מחטטים בפחי זבל. מה אומר להם? אם מישהו מהם פתאום ידפוק לי על הדלת בשתיים בלילה? יביט בי בעיניו האדומות מחוסר שינה ובטנו המקרקרת

אני קוראת את המסקנות שלי ואני מזדעזעת:

"מקובלת עלינו עמדת היועץ המשפטי לממשלה (בסעיף 72 לכתב התשובה מטעמו) והייעוץ המשפטי לכנסת (בסעיף 64 לכתב התשובה מטעמו) לפיה התערבות בשיקול דעת זה מוגבלת למצבים חריגים ונדירים ביותר ולנסיבות קיצוניות בלבד. המקרה שלפנינו אינו נמנה עמם".

מה?! נאשם בשוחד מתמנה לראש ממשלה ואני כותבת שזה לא מקרה קיצוני? כנראה שווירוס או חיידק אלים תקף אותי עוד לפני שהתגלה הווירוס הזה מסין. ואני לא צוחקת. אלוהים. מה עבר עלינו?

ואחר כך לא מצאנו עוד דבר. לא מצאנו עילה להתערב בהסכם הקואליציוני. מצד אחד לא רצינו להתערב בבחירת חברי הכנסת, מצד שני היה ברור לנו שהיא נעשתה באמצעות גניבת קולות הבוחרים שהתנגדו למינוי נאשם בשוחד לראש ממשלה. אבל מה יכולנו לעשות? ואז כדי להוסיף עוד קיסם למדורה, אישרנו גם את ההסכם הקואליציוני המושחת.

סליחה חברים. סליחה. אני פשוט מתביישת.

אני נכנסת למיטה ומקווה שאתעורר בבוקר וכל זה יעבור. סיוט. חלום רע. ותו לא.

"שום מבצר לא נופל" אמרתי להם אז. והנה דני ליטני ודוד אבידן:

"אדם זקן מה יש לו בערבו? / לא מלך הוא / וייפול לא על חרבו".

אלוהים. איזו נפילה.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
מי שלא רצתה להבין שמועמד שכותב על פתק ההצבעה של המפלגה -בראשות נתניהו - הוא מועמד לראשות הממשלה - היא או מושחתת או מטומטמת. המחדל שלה כנשיאה הוא יום כיפור של מערכת המשפט. שום תירוצים לא... המשך קריאה

מי שלא רצתה להבין שמועמד שכותב על פתק ההצבעה של המפלגה -בראשות נתניהו – הוא מועמד לראשות הממשלה – היא או מושחתת או מטומטמת. המחדל שלה כנשיאה הוא יום כיפור של מערכת המשפט. שום תירוצים לא יתקבלו.

עוד 1,494 מילים ו-2 תגובות
כל הזמן // יום רביעי, 20 בינואר 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

מאוריטניה ואינדונזיה היו הבאות בתור - אבל הזמן אזל

שר החוץ הנכנס של ארה"ב: ״נבחן בזהירות את ההסכם למכירת ה-F35 לאמירויות״ ● הוסיף כי יתייעצו עם ישראל לפני החזרה להסכם הגרעין ● חגית משה נבחרה לראשות הבית היהודי ● סמוטריץ׳: הזרם הרפורמי אינו חלק מהיהדות ● הסגר יוארך ב-10 ימים ● אביר קארה מצטרף לבנט ● דוד אלחייני מצטרף לסער ● גבי ברבש: לא אכנס לפוליטיקה ● מקורב לרב קניבסקי: הוא תומך בהחזרת תלמודי התורה

עוד 50 עדכונים

המתמחה

מספרים על אחד מגופי התקשורת, שהיה לו מנהל שניהל את ממלכתו ביד רמה ובזרוע נטויה. היה המוציא והמביא, השותל והעוקר, הבוחש והמשליך מטעמו, ומטעמם של שולחיו. אפילו עד חצרו של ראש הממשלה הגיע.

כמובן שפוזיציה שכזו דרשה כישורים ברמה גבוהה. בכל זאת, חצרו של ראש הממשלה, מוציא ומביא, שותל ועוקר וכיוצא בזה. לא ממש הבנתי לאיזה סוג של כישורים נדרשו, אך אין ספק שנדרש להיות מה שלימים כונה "ליגה אחרת".

בתכונה אחת, בה היה כרוך תפקידו, אין עוררין שניחן, על פי הפרסומים: סבלנות. סבלנות היתה לו בהחלט. לא פעם ולא פעמים נאלץ לגייס את חדוות העשיה והביצוע שלו ולהמתין למועד הנכון. גם אם סבר שעיכוב עלול לפגוע בטובת העניין, במערכת כולה, חלילה בראש הממשלה או משפחתו, גם כשגמלה בליבו ההחלטה שעל אדם זה או אחר לסיים את תפקידו לאלתר. גם אז התאזר בכל הסבלנות שהצליח לשים עליה את ידו וחיכה עד ליום ההולדת של אותו אדם, ורק אז זימן אותו למשרדו כעומד לשפותו במתנה או ברכה לבבית, רק כדי להודיע לו את שידע משכבר.

לעתים גייס את חדוות העשיה והביצוע והמתין למועד הנכון. גם כשגמלה בליבו ההחלטה לפטר אדם כזה או אחר. חיכה ליום הולדתו של האיש, ורק אז זימנו, כעומד לכבדו במתנה או ברכה לבבית, ובישר על פיטוריו

בימים אלה עוזב את חיינו מפטר גחמני ידוע. דונלד טראמפ הגיח לעולמנו בסדרת הריאליטי "המתמחה", מצויד במשפט שהפך מזוהה איתו, איתו נפרד מהמתחרים בלווית ניפנוף אצבע מבטל: "אתה מפוטר".

נדמה שהקריירה החדשה שלו לא סיפקה לו את הריגוש שחווה בטלוויזיה. עם כניסתו לתפקיד, שכר הנשיא ה-45 שחקן שחור כדי שיגלם את קודמו, הנשיא ברק אובמה. השחקן התיצב בחדר הסגלגל למשחק תפקידים שכלל טקס פיטורין שצולם לשימוש אישי.

!some weird shit indeed

מנהיגי העולם החופשי הם לא כל אחד. לא תמיד אנחנו יכולים להבין אותם.
אבל אנחנו עדיין יכולים לבחור. אמנם מלאכת היישום הופכת קשה מיום ליום. אך עדיין עומדת לנו הזכות לסלוד מן המפטרים ברינה, ולהנות מאנחה קטנה של הקלה כשמדי פעם הסדר הישן והטוב קורץ לנו מעל ראשיהם של רשעים ובועט להם בתחת.

מעצבת, חושבת, מאיירת וכותבת. בעלת המותג B.Knit לטקסטיל ואפנת בית. פרסמה סיפורים קצרים בפלטפורמות שונות, בין היתר באתר המוסך, עברית ובכתב העת פטל. איירה עבור מוסף שישי של מעריב. גרה בתל אביב

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 315 מילים

אז כמה מורים התחסנו עד כה? אף אחד לא יודע

בדיקת זמן ישראל שיקול משמעותי בהחלטה האם לפתוח מחדש את מערכת החינוך הוא מספר עובדי מערכת החינוך שכבר חוסנו נגד נגיף הקורונה ● למעשה, הסתדרות המורים אף איימה בשביתה אם לא תינתן עדיפות לסגל ההוראה בחיסונים ● אלא שאף גוף בישראל לא אוסף נתונים על שיעור המתחסנים בקרב המורים - ולקופות החולים יש מידע רק על כ-25% מחוסנים מכלל אנשי החינוך

עוד 861 מילים

נערים עובדים בזמן הקורונה פחות מבזמנים רגילים, כי יש פחות מקומות עבודה ● אבל אלה שעובדים, עובדים מגיל צעיר יותר, שעות רבות יותר, בתנאי העסקה גרועים בהרבה, רבים מהם בעבודות מסוכנות - ולעתים קרובות במקום ללמוד ● חלקם עובדים כדי להציל את פרנסת המשפחה, חלקם - כי זה מה שיש לעשות מחוץ לבית ● "מצב מסוכן וחמור: מי שנפלט ממערכת החינוך כבר לא יחזור אליה"

עוד 2,044 מילים

למקרה שפיספסת

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב, הגליל - וכל מה שביניהם

פתאום, דווקא בלב ראש העין המבוססת, זכו התושבים לקבל גינה מוזיקלית במימון המשרד הממשלתי של אריה דרעי לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ● הגינה היפה מציפה שאלות לגבי הדרך והעקרונות שלפיהם מחולקים כספי תמיכה ממשלתיים ● האם באמת רשות מבוססת ועתירת תקציב זקוקה לסיוע ממשלתי על חשבון רשויות עניות יותר? ● תגובת המשרד: "אנחנו פועלים על פי נתוני הלמ"ס"

עוד 563 מילים

קריקטורה בינתים בטרמפיאדה

עודכן עכשיו

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

המסמכים המתעדים את ישיבות העבודה שניהל מנדלבליט ב-2016 בעניין תיקי נתניהו הועברו, כשהם מושחרים ברובם, לפני עשרה ימים לצוות ההגנה של נתניהו ● אתמול נחשפו בפומבי ● פרקליטי נתניהו טוענים כי המסמכים מוכיחים שהחקירות "נפתחו בחוסר סמכות" ● אלו טענות סרק - אבל המסמכים כן חושפים את האגביות והשטחיות שבהן פעל אז היועץ הטרי מנדלבליט ● פרשנות

עוד 1,035 מילים

סיר הלחץ המשפחתי שיצר משבר הקורונה בשנה החולפת הביא איתו הביתה גם כמה דברים טובים ● מומחים מסבירים שלמרות מה שנדמה, הקשר בין הורים וילדים השתפר בלא מעט מקרים, ושפתאום הדור הצעיר רוכש מיומנויות מפתיעות ● האם השינוי יחזיק מעמד ביום שאחרי? גם כאן התחזית לא רעה בכלל

עוד 1,303 מילים

בהעדר רגולציה, הבנקים קובעים את הכללים ומתעללים בסוחרים

אזרחים שרכשו מטבעות ביטקוין לפני מספר שנים מגלים כעת שהם מיליונרים על הנייר ● אם יבקשו למכור את המטבעות, יצטרכו מייד לשלם מס במאות אלפי ואף מיליוני שקלים ● אלא שבמקביל הבנקים מונעים מהם לקבל את כסף המכירה בטענות שונות ● וכל בנק ממציא כללים משלו ● בשוק המטבעות הוירטואליים קוראים לאסדרה של הנושא ● וכל מה שדרוש הוא החלטה של ועדת החוקה לחתום על צו

עוד 2,072 מילים

זה היה אמור להיות הלהיט הכלכלי הבא: קרן בינלאומית שמפוקחת בלוקסמבורג ומייצרת הזדמנויות צמיחה יוצאות דופן ● מנהלי בנקים לשעבר, אנשי הייטק, רופאים, מהנדסים, מרצים ואמנים מיהרו להשקיע שם כסף, הרבה מאוד כסף ● אבל ארבע שנים אחר כך מתברר שמהקרן נעלמו 100 מיליון אירו, כשרבע מהסכום שייך לישראלים ● זמן ישראל חושף את תעלומת האוצר האירופי האבוד

עוד 3,442 מילים

סער: "שנתיים שאנחנו בחוסר יציבות בגלל אדם אחד מטורף"

יושב ראש תקווה חדשה: "נקים ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת המחדל של ניהול הקורונה"; הליכוד: "גדעון ממשיך לעשות פוליטיקה קטנה בעיצומו של המאבק בקורונה" ● אהוד ברק הודיע שלא יתמודד על ראשות העבודה; ייתכן שעמר בר-לב יתמודד על התפקיד ● נתניהו הודיע לבית המשפט שהוא כופר בהאשמות נגדו; טוען שהואשם במעשים שכלל לא נחקר עליהם ● מסתמן שהסגר יוארך

עוד 48 עדכונים

היהירות של חולדאי לא תוציא אותו מגבולות תל אביב

לפני שהכריז על הקמת מפלגת הישראלים וכניסה לזירה הארצית, הלך חולדאי להתייעץ עם קמפיינר ותיק ● "באשדוד יזרקו עליך ביצים, בשדרות יזרקו עליך אבנים גדולות, בדימונה כבר תהיה בסכנת חיים", אמר לו האיש ● "אתה מסמל בעיניהם את כל מה שהם שונאים - התל אביבי, הצפוני, הפריבילגי מהשבט הלבן. אל תיכנס להרפתקה הזו" ● חולדאי לא הקשיב, ועושה מאז כל טעות אפשרית ● פרשנות

עוד 517 מילים

הרחבת ההתנחלות בית אל מאיימת לקבור מורשת יהודית מבית שני

בעוד מגדלי דירות הולכים ונבנים בהתנחלות בית אל בגדה המערבית, שרידי הכפר היהודי שנכבש בידי הרומאים נאבקים ביסודות - ובגידול האוכלוסייה ● אמנדה בורשל-דן ביקרה באתר החפירות, שם עובדים בשנתיים האחרונות הארכיאולוגים של מתאם פעולות הממשלה בשטחים באיסוף ושימור הממצאים - מתוך תקווה להציגם בגן ארכיאולוגי שאולי ייפתח במקום

עוד 1,436 מילים

האם גנץ יוכל לכהן כרה"מ גם אם כבר לא יהיה חבר כנסת?

65 ימים לבחירות, וכבר עולה האפשרות כי לא תוקם ממשלה חדשה ונאלץ לצאת לבחירות חמישיות ● במצב כזה, הלו"ז הפוליטי עשוי למצוא את ממשלת המעבר הנוכחית עדיין מכהנת ב-17 בנובמבר, מועד קיום הרוטציה לראשות הממשלה ● לפי החוק, גנץ אמור להיכנס אוטומטית לתפקיד רה"מ ● אבל מה יקרה אז אם הוא כבר לא יהיה חבר כנסת? ● על האפשרות הזו לא חשבו בחקיקה החפוזה ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 1,077 מילים ו-1 תגובות

מלחמת המפרץ אחד שהיה שם

ב-17 בינואר 1991, בלילה שבו פרצה מלחמת המפרץ, סא"ל (מיל.) יוני קורן - מי שהיה אז ראש לשכתו של סגן הרמטכ"ל אהוד ברק - נשאר לישון במשרדו בקריה ● את מה שארע אז, הוא לא ישכח לעולם ● 30 שנה אחרי, הוא חושף לראשונה מתי באמת נורה הטיל הראשון על ישראל, למה חשבו שזו התקפה כימית, ומדוע שר הביטחון לא הצליח להיכנס לבור ● יומני הרל"ש - בלעדי לזמן ישראל

עוד 1,441 מילים ו-5 תגובות

טיבי: מעניין שעל האינטימיות עם הכהניסטים נתניהו לא מספר כשהוא מנסה לקושש קולות

יועץ ראש הממשלה לעג לספר של בנט; ימינה בתגובה: 4,000 הרוגים ומיליון מובטלים, ויועץ נתניהו מריץ צחוקים ● מתנחלים מיצהר פצעו פלסטינית בת 11 בינוני; יאיר גולן: עלול להדליק את כל איו״ש ● גלנט אסר להכניס את מנכ״ל בצלם לבתי ספר ● אביר קארה: מנהל מגעים עם סער ובנט ● תקווה חדשה: לא מנהלים איתו מגעים ● מחר יחלו בשב״ס לחסן אסירים בסיכון לקורונה

עוד 51 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה