כל הזמן
תגובות
ישנו איש חכם מאד, צנוע ביותר, חף מכל מניירות - קוראים לו "כבודו אהרון ברק" (וגם שהוא כבר מזמן שופט בדימוס, המילה "כבודו" עדיין הכי מתחברת אליו בזכות מי שהוא). והאיש היקר הזה תמך עוד בת... המשך קריאה

ישנו איש חכם מאד, צנוע ביותר, חף מכל מניירות – קוראים לו "כבודו אהרון ברק" (וגם שהוא כבר מזמן שופט בדימוס, המילה "כבודו" עדיין הכי מתחברת אליו בזכות מי שהוא). והאיש היקר הזה תמך עוד בתחילת שנת 2022 בעסקת טיעון עבור ביבי.
לדעתי האישית, לא כי פתאום התאהב בביבי אלא כי ראה כמה נזק מסוגל ביבי לגרום למדינה ולעם תוך כדי מאבקו להיחלץ ממשפטיו או מפסק דין מרשיע או מגזר דין של כלא.
ועדיין לא מאוחר, לסתום את האף, להציע לביבי עסקת טיעון , ללא שום קלון, רק קנס קטן, סימלי, על עבירה כלשהי טכנית.
עם התחייבות שלו , כולל בטחונות (ערבות בנקאית גבוהה מאד, שלו ) שיתפטר לאלתר מכל תפקיד ומינוי , פוליטי ואזרחי, של המדינה, ושל הליכוד ומוסדותיו, וכן מחברותו בכנסת. ובאותה התחייבות יתחייב – שלא יציע עצמו, לא יבקש ולא יתמודד על אף אחד מאלו גם בעתיד, ולמשך לפחות 30 שנה.
עבור ביבי זו עסקה טובה, עבור המדינה – עסקה נפלאה

גיבוב שטויות..ת רק לדוגמא, מציין הכותב שכוח רב לאומי יפקח שהחמאס לא ישתולל. ראינו מה קרה לכוח הרב לאומי בלבנון...זנב בין הרגליים וביי חוץ מזה בנוכחות כוח רב לאומי איך בדיוק ישראל תגיב ... המשך קריאה

גיבוב שטויות..ת
רק לדוגמא, מציין הכותב שכוח רב לאומי יפקח שהחמאס לא ישתולל. ראינו מה קרה לכוח הרב לאומי בלבנון…זנב בין הרגליים וביי
חוץ מזה בנוכחות כוח רב לאומי איך בדיוק ישראל תגיב לפרובוקציות חמאסיות? הם הרי יסתתרו מאחורי הכוח הזה…
בקיצור חלומות בהקיץ. רק כוח הרס עד למחיקה סופית של כל מקומות המסתור שלהם והשמדה מוחלטת

שאלות מקדימות: 1. האם ההנהגה רציונלית או משיחית מושחתת? 2. האם הסכנה הבטחונית קיומית ומחייבת השקעה בקנה מידה אחר, או האם היא מיוצרת בגלל אידיאולוגיה או מניעים פוליטיים? אישיים? 3. האם י... המשך קריאה

שאלות מקדימות:
1. האם ההנהגה רציונלית או משיחית מושחתת?
2. האם הסכנה הבטחונית קיומית ומחייבת השקעה בקנה מידה אחר, או האם היא מיוצרת בגלל אידיאולוגיה או מניעים פוליטיים? אישיים?
3. האם יש נכונות לבחון ולנסות לקדם חלופות שמייצרות ביטחון באמצעים לא צבאיים/כוחניים? בנוסף להם?
4. האם קונספציה שהשקיעה שנים מליארדים בהכנה למלחמה אזורית, בפרט מול מעצמה רחוקה, מחויבת המציאות וניתנת לביצוע? ואם המעצמה ההיא כבר גרעינית ובעיה של מדינות רבות, האם מספיקה הרתעה חזקה מאוד והתמקדות בייצוב ביטחון גבולות?
5. כמה חוסר ביטחון מייצרות השחיתות ופונדמנטליזם? מה המחיר של עצירת השחיתות והפונדמנטליזם? מי מוכן לייצר או לכפות ביטחון באופן זה?
6. מה העלות האלטרנטיבית להעדר הסכמים? מה מחיר השמדה והרס ושליטה במיליונים בשטחים בעזה? איו"ש? חלקים מלבנון? בידוד? סנקציות/אמברגו, סוף לשיתופי פעולה וקיצוץ סיוע?
7. מה התועלת של כלכלת מלחמה? של יצוא נשק? ביחס לאובדן השקעות אחרות ואי התמקדות בתוצר אזרחי לא בטחוני?
8. מה החסכון בתקציב בטחוני ומה הרווח התעסוקתי/למשק בהכנסת משתמטים ומשתמטות למעגל השירות והעבודה? בצמצום פריסת הצבא והתשתיות להתנחלויות? בהסתת תקציבי בטחון לפיתוח פנים ופיתוח שת"פים אזוריים כדי לייצר מפגשי אינטרסים?
9. מה היכולת לשאת בהגדלת תקציב הביטחון, אם ההשקעה בתחומים אחרים לא מנוהלת באופן שמגדיל פיריון וצמיחה לטווח ארוך בתחומים אחרים? אם התעסוקה וההשכלה במשק מנוהלים באופן רחוק מאופטימלי? אם הדירוג יורד ועסקים קורסים ואזורי גבול נטושים ורבבות עקורים? אם המגמות הדמוגרפיות מונעות שגשוג בלי שינוי מהותי בחינוך ותעסוקה?
10. מה אם יש גורמים שרוצים להחליש ולשעבד את מעמד הביניים, להכפיף את חוקי המשחק לליברטנים/מליארדרים/מושחתים, לרמוס את אנשי המקצוע הישרים, להעביר את ההון לידיים בודדות ומקורבים ולמכור לזרים, אגב מצב חירום תמידי, ושתישרף המדינה?…
מי יקום לשנות?
צעדים קונקרטיים, עכשיו?!

בתחילת המלחמה שום דבר שקשור לממשלה ולשלטון המרכזי לא פעל ולא הצליח לעשות דבר כלשהו, הכל היה משותק או אובד עצות. בעת ההיא , נכון היה כי גנץ ואייזנקוט וסער יירתמו למאמץ של כלל המדינה להתג... המשך קריאה

בתחילת המלחמה שום דבר שקשור לממשלה ולשלטון המרכזי לא פעל ולא הצליח לעשות דבר כלשהו, הכל היה משותק או אובד עצות.
בעת ההיא , נכון היה כי גנץ ואייזנקוט וסער יירתמו למאמץ של כלל המדינה להתגבר על ההתקפה ולתארגן להתקפת נגד.
כיום – אין כבר שום תועלת לנוכחות של גנץ ואייזנקוט בממשלה או בקבינט, כי ממילא לא משתפים אותם, ואם כבר משתפים, אז לא מתייחסים לדעתם ולא מכבדים את בקשותיהם או רצונם.
אז להישאר בממשלה ובקבינט – רק בשביל " להישאר" …..זו לא חוכמה ולא אומץ ואפילו לא "טובת המדינה מעל הכל" אלא סתם המשך מיותר למשהו שהיה חשוב עד לפני כחודשיים (והיום כבר לא).
דווקא כיום, עליהם לצאת מכל מעורבות עם ממשלת ביבי, ולתת לביבי לחפור לעצמו את הבור , בשבילו ובשביל גביר וסמוטריץ'.

מצויין מה ציפו הערבים שאנחנו נלך כצאן לטבח ולא נתנגד ונביע את דעתנו? מי שלא טוב לו עם שלטון ישראלי יהודי מוחלט בארף מוזמן לעזוב.
ברגע שארה"ב מכריזה על הקמת מדינה פלשטינאית לחמאס יהיו לנונרק 2 ברירות , הוא לחכות שחמאס יכבוש אותנו. או לנתק מיד את הקשרים עם ארה"ב לחלוטין ומיצד שני לכבוש מחדש את רמאללה והשטחים ולבטל... המשך קריאה

ברגע שארה"ב מכריזה על הקמת מדינה פלשטינאית לחמאס יהיו לנונרק 2 ברירות , הוא לחכות שחמאס יכבוש אותנו. או לנתק מיד את הקשרים עם ארה"ב לחלוטין ומיצד שני לכבוש מחדש את רמאללה והשטחים ולבטל את אוסלו. אין אפשרות שלישית , ומי שחושב שאני מגזים יראה בעתיד שצדקתי.

המפכה המשטרית לא הייתה יכולה לצאת לדרך ללא רשות שופטת חלשה (איננה עושה את עבודתה) ופוליטית (מונעת משיקולים שאינם חוקתיים).
סגירה
בחזרה לכתבה