שפע: אף אחד לא מצפה ששיקלי יקבל את מה שהובטח לו ע״י נתניהו

ח״כ רם שפע, יו״ר מפלגת העבודה, התראיין היום ברשת ב׳ ואמר כי יש ״חוקים והגדרות ברורות כשמפרישים חבר כנסת ושיקלי אכן פעל נגד הקואליציה״. לדבריו גם הוא הצביע בעבר נגד הקואליציה אבל לא ברמות ששיקלי עשה. ״ההפרשה בסך הכל אומרת שהוא לא יכול לרוץ – מה זה כל כך משנה לו?״, הוסיף.

שפע אמר כי אף אחד לא מצפה ששיקלי אכן יקבל את מה שהובטח לו על ידי נתניהו.

שפע העריך כי הקואליציה תתייצב.

כל הזמן // יום שישי, 12 באוגוסט 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

אחרי מלחמת העולם השנייה רווחה הטענה בחוגים הספרותיים בדבר הגמוניה יהודית בתחום ההוצאה לאור ● ג'וש למברט, פרופסור ללימודי יהדות ואנגלית, מוכיח בספרו החדש כי הסיפור האמיתי הרבה יותר מורכב ונגוע גם באנטישמיות ● בריאיון לזמן ישראל הוא מספר: "אנטישמים יכולים לקחת כל דבר למטרות שלהם"

עוד 931 מילים

האגודה לזכויות האזרח היא גוף פוליטי

לאחרונה הותקפתי על ידי השופטת בדימוס סביונה רוטלוי משום שפעלתי נגד השתתפותה של השופטת ד"ר מיכל אגמון-גונן בכנס חגיגי לציון חמישים שנה לאגודה לזכויות האזרח.

לטענת השופטת, האגודה הינה גוף שפועל לטובת אזרחי ישראל ללא הבדל וכי אני, לעומת זאת, המסית והמפחיד. לטענת הגברת רוטלוי בגלל שלא אהבתי את הפסיקות של השופטת אגמון-גונן בנוגע לפליטים מאוקראינה, יצאתי נגדה במסע שקורא להדחתה ולמניעת ההשתתפותה בכנס.

וכעת לעובדות: מעולם לא קראתי או אקרא להדחת שופט בשל פסיקה. ההיפך הגמור. כוחו של שופט הוא ביכולתו לדון ללא משוא פנים. ברגע ששופט נתון להחלטה על הדחה בגלל פסיקתו, תקרוס מערכת המשפט ויקרוס אמון הציבור במערכת המשפט.

וכעת לעובדות: מעולם לא קראתי או אקרא להדחת שופט בשל פסיקה. ההיפך הגמור. כוחו של שופט הוא ביכולתו לדון ללא משוא פנים. ברגע ששופט נתון להחלטה על הדחה בגלל פסיקתו, תקרוס מערכת המשפט

לשופט אין שום דבר מלבד האמת.

אמר בעבר הנשיא לשעבר אהרן ברק לבית המשפט העליון אין לא חרב ולא ארנק. החרב והארנק שלנו זה אמון הציבור.

זה לא סוד שבשנים האחרונות אמון הציבור במערכת המשפט קורס ובקרב קהלים במחנה הימין והדתי בקושי קיים.

אני פועל רבות כדי להחזיר את אמון הציבור דווקא בגלל אמונה שחשוב שיהיה לנו בית משפט עליון חזק בלתי תלוי שלא נתון ללחצים פוליטיים או כלכליים.

דווקא בגלל זה חשוב שכל הציבור יראה בשופטים את נציגיו. ולכן מאבק שלי למנות נציגים ממחנה שמרני מחזק את מערכת המשפט. ההיפך הגמור מהתפיסה של הגברת רוטלוי שרוצה שיהיו רק שופטים כדוגמתה.

אני רוצה שיהיה גם שופט חרדי. יותר שופטים מזרחיים, שופט ממוצא אתיופי, שופטים מהפריפריה, מיהודה ושומרון, שופטים ערבים, יותר שופטות. כן, כל סוגי השופטים. בקיצור, יותר גיוון.

כמובן שכל שופט יהיה מומחה ויתקבל לא בגלל הגזע או המגדר.

זה לא סוד שהיום רוב השופטים נראים מאותה גילדה, בעיני האדם הפשוט השופטים לא מייצגים אותו, לצערנו.

וכעת להשתתפות השופטת ד"ר מיכל אגמון-גונן בכנס. חשוב להדגיש שוב את העובדות:

האגודה לזכויות האזרח פועלת לנסיגה לקווי 67', דבר שבוודאי שנוי במחלוקת ציבורית עמוקה. האגודה מייצגת באופן קבוע מחבלים עם דם על הידיים פרו בונו! לו באמת האגודה הייתה מייצגת כל פונה ללא כל בדיקת רקע עליו, ניחא, אולם זה לא האמת. האגודה לזכויות האזרח סירבה לפעול או לתמוך או לייצג אנשים עם מוגבלות במהלך המאבק למען הנגשת מערת המכפלה לאנשים עם מוגבלות בגלל שהדבר יעזור גם ליהודים.

חשוב שכל הציבור יראה בשופטים את נציגיו. לכן המאבק שלי למנות נציגים מהמחנה השמרני מחזק את מערכת המשפט. זה ההיפך הגמור מהתפיסה של הגברת רוטלוי, שרוצה שיהיו רק שופטים כדוגמתה

כן, האגודה לזכויות האזרח, שפועלת לקדם נגישות, סירבה לענות לפניות שלי ושל עוד אנשים לפעול למען חופש תנועה וחופש פולחן במערת המכפלה. הן ביהמ"ש המחוזי והן בית המשפט העליון קבעו לאחר מכן באופן חד משמעי כי מדובר בעניין של זכויות אדם וכי יש להצר על כך שהדבר לא קרה עד היום.

חרף זאת סירבה האגודה לקדם את הדבר הזה, כי האגודה באופן עקרוני לא עוזרת לזכויות אדם של יהודים מעבר לקו הירוק. ברחוב סמוך האגודה ייצגה את עיסא עמרו, פעיל ערבי שנאסר עליו ללכת ברחוב מסוים בחברון והוגבלה תנועתו. מתברר שבעיני האגודה פעיל פלסטיני כן זכאי לעזרה ויהודי לא. אז האגודה הינה גוף פוליטי מספר 1 ולכן אסור לשופט ללכת לכנס הזה.

ועוד מילה, גברת רוטלוי מציינת שהאגודה עזרה בעבר לנועם פדרמן וגרשון סולומון שהם אנשי ימין, מה שמוכיח שהאגודה עוזרת לכולם. וכעת שוב לעובדות: לגבי נועם פדרמן, האגודה ייצגה אותו פעם אחת בהליך, אולם מייד לאחר מכן סירבה שוב לעזור לו בגלל לחץ פנימי מחברי האגודה שאחד מהם אף התפטר, בטענה שאסור לאגודה לייצג את נועם פדרמן. ובכל מקרה, המקרים הללו אירעו לפני יותר מעשרים שנה.

בעבר אכן האגודה הייתה קצת יותר הוגנת, אבל בעשרים השנים האחרונות אין כאלה דוגמאות. ההיפך הגמור. האגודה מסרבת לפעול נגד פרופיילינג ליהודים בהר הבית, לתמוך במאבק למען חופש הפולחן בהר הבית, האגודה מסרבת לפעול למען ערבים שמכרו קרקעות ליהודים ביו"ש ומאוימים ועוד.

בקיצור האגודה הינה גוף פוליטי, ולכן אסור לשופט להשתתף בכנס. דווקא מתוך הבנה עמוקה לגבי חשיבות מערכת המשפט ואמון הציבור במערכת המשפט.

ארגון בצלמו נאבק נגד כל הסתה ופשעי שנאה. יחד עם זאת, הארגון מעלה על נס את ההבנה שגם לאזרחי ישראל יש זכויות אדם, וכי מי שמייצג מחבלים פוגע באופן ישיר בזכויות האדם של אזרחי ישראל.

ארגון בצלמו נאבק נגד כל הסתה ופשעי שנאה. יחד עם זאת, הארגון מעלה על נס את ההבנה שגם לאזרחי ישראל יש זכויות אדם, וכי מי שמייצג מחבלים פוגע באופן ישיר בזכויות האדם של אזרחי ישראל

רוב הציבור מתנגד לייצוג מחבלים ורואה בפעילות האגודה פעילות קיצונית. זו האמת.

ארגון בצלמו ימשיך להוביל את המאבק למען זכויות האדם של אזרחי ישראל, כשהמסר ברור: זכויות אדם לאזרחי ישראל – לא למחבלים ותומכי הטרור.

שי גליק, 33, הוא מנכ"ל ארגון בצלמו, לזכויות אדם ברוח יהודית, הפועל למען ערכי צדק משפט ומאבק בשחיתות משפטית. הוא איש מחשבים שאוהב לעזור לאנשים ולא מסוגל להשאר אדיש לעוולות. הוא אוהב משחקי שחמט ואוספים, בהם, אוסף של מאות מחזיקי מפתחות. אם יש למישהו מחזיק מפתחות מדובאי הוא ישמח לקבל.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 723 מילים

המודיעין הבריטי: 8 מטוסי קרב רוסיים נהרסו בפיצוץ בקרים

אהרון ידלין, שר החינוך לשעבר, הלך לעולמו בגיל 96; לפיד: איש אדמה ורוח ● דיווח: ישראל ביקשה מרוסיה לא להתערב בבחירות הקרובות ● היועמ"ש החליטה: הדיווחים על גריסת המסמכים של נתניהו לא יחקרו ● סקר מנדטים: לפיד מתחזק, הרוח הציונית עם 4 מנדטים, מרצ לא עוברת את אחוז החסימה ● יאיר גולן: רשימת הליכוד היא בשורה איומה ונוראה למדינה

עוד 19 עדכונים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
פְּרַיְמֵרִיז 144

עם פרוץ עונת הבחירות המקדימות וסגירת רשימות המתמודדים לקראת הבחירות הקרובות, הנה כמה מועמדים שצפויים להפתיע בכנסת הבאה

עוד 1,124 מילים

למקרה שפיספסת

רגע לפני שהיא מסיימת קדנציה כנשיאת בתי משפט השלום במחוז מרכז, השופטת עינת רון הזכירה מדוע היא נחשבת לבבת עינם של השוטרים ● את הקביעות השיפוטיות בדבר ניגוד עניינים שבג"ץ הפנה השבוע כלפי מערכת בתי הדין הרבניים - אפשר לסובב בקלות ולהפנות כלפי בתי המשפט ● והחלטת בג"ץ בעניין ראש המוסד לשעבר יוסי כהן תורמת את תרומתה לעקרונות של שקיפות ציבורית

עוד 1,683 מילים

חשבנו שזה נגמר, אבל לא

קיוויתי להימנע מהסחף ולהצליח לשמור על השקט הנפשי שלי. כי בכל זאת, כמה אפשר? חמש מערכות בחירות בפחות משלוש שנים. באיזשהו שלב את מניחה לזה ומתפללת לטוב. אלא שבימים האחרונים התגנבו הספקות לליבי והרגשתי שוב את הפחד מחלחל, חרדה ממצב בו נתניהו יחזור לשלטון.

השנה האחרונה הזו הייתה שנת ריפוי והחלמה מטראומה מתמשכת של שנות שלטון ארוכות מנשוא של נתניהו, ממאבק בהפגנות דרך ארבע מערכות בחירות וחשבנו שזה נגמר, אבל לא.

השנה האחרונה הייתה שנת ריפוי והחלמה מטראומה מתמשכת של שנות שלטון ארוכות מנשוא של נתניהו, ממאבק בהפגנות דרך 4 מערכות בחירות. חשבנו שזה נגמר, אבל לא

הוא לגמרי יכול לחזור והאמת היא שזה גם די ריאלי. לא אכנס לנבואות ובטח שלא נסמכת על סקרים אבל ממצב העניינים כעת אני לומדת שהסיכוי שנתניהו יחזור לשלטון גדול מהסיכוי של גוש השינוי להמשיך לאחוז בהגה. זו אינה תחושת בטן. האיחוד של איילת שקד והנדל יכול להפתיע, המגזר הערבי ינקוט עמדה ותוצאות הפריימריז, כמובן.

אבל רגע לפני הפריימריז – בנוגע לסקרים, חובה לומר את המובן מאליו – כל סקר בו תצפו מתחילת הקמפיין ועד הבחירות בכל ערוץ מדיה, הוא חארטה. פיקציה מדומיינת שנועדה לקבע מציאות כלשהי. להדהד את השיח הפוליטי, את המעורבות החברתית, לשמור את הגחלת בוערת. לשרוף זמן אוויר בטלוויזיות. למשמע את האזרחים ולקבע עוד את האבק.

הסקרים הם בלוף שלא צריך להקשיב לו. מטרתו היחידה היא למכור עוד פרסומות שיקדמו עוד את 20 המשפחות החזקות במשק, שבמקרה גם שולטות בשוק התקשורת באופן כמעט הרמטי.

הסקרים הם נושא לדבר עליו בין אנשים וגם אמצעי לחץ, אבל הם לא רלוונטים לכלום משום שהרשימות עדיין לא סגורות, הגושים עוד לא התגבשו ויש עוד דרך ארוכה עד לממשלה הבאה, אם וכאשר תקום. השאלות בסקרים מוטות והתקצוב שלהם מעורפל. הם משקפים אינטרסים של בעלי הון, לא מעבר לזה.

בנוגע לסקרים – כל סקר בו תצפו מתחילת הקמפיין ועד הבחירות, בכל ערוץ מדיה, הוא חארטה. השאלות מוטות, התקצוב מעורפל, הם משקפים אינטרסים של בעלי הון, לא מעבר

לאחר שאמרנו את זה, תוצאות הפריימריז בעבודה וגם בליכוד הצליחו להפתיע. בעבודה, נבחרת שמוכרת בעיקר לפקודי המפלגה והולכת להוות אתגר משמעותי למנהלי הקמפיין. בלי שום אס מוכר בשרוול חוץ מעצמה ומגיוון מגדרי, מרב מיכאלי תצטרך לצאת מגדרה ולעשות מהלכים מהותיים.

בליכוד, לעומת זאת – ההגמוניה נשמרת ומתהדקת. מתנגדים אאוט, מעריצים ותומכים אין, וככל שיותר קולני, הרי זה משובח. 80 אלף מצביעים בפריימריז בליכוד. נתניהו מתחזק עדת מעריצים שמדבררים את דף המסרים שלו בנאמנות וכך הם זוכים להתברג ברשימה לכנסת. מי שסוטה הצידה מהדף, עף. ישראל כץ עד לפני רגע נראה כאופציה לגיטימית לרשת את כס המלכות, וכנראה זו הסיבה שהוא טס החוצה מהרשימה.

בגזרת הנשים, זה באמת מעניין. נשות הליכוד מוגדרות בעיניי בין היתר דרך רמת המיזוגיניות שהן אוחזות בה. זה מתבטא בהדחקה של הנשיות שלהן והבלטה של תכונות "גבריות" יותר, בנקיטת עמדה ושפה שוביניסטית.

המגמה הזו עברה בכמה נקודות בדרך. כמו טל גלבוע למשל, שאמנם לא התמודדה בפריימריז אלא ליוותה את הקמפיין מבחוץ, וכעת מתגלם בשיא הדרו בעו"ד טלי גוטליב. הדמיון ביניהן רב על השונה.

"רצינו דם חדש, רצינו פנים חדשות. חברים, הפוליטיקה השתנתה", איבחן בראיון ל"כאן 11" שלומי וקנין, חבר מרכז הליכוד המקורב לנתניהו. הוא מאמין שהיום הליכוד נמצא במצב טוב יותר ממה שהיה לפני שלוש שנים. אנחנו מקווים ל-37 או 38 מנדטים וככה תהיה לנו ממשלה, הבהיר.

בגזרת הנשים, נשות הליכוד מוגדרות בעיניי, בין היתר, דרך רמת המיזוגיניות שהן אוחזות בה. זה מתבטא בהדחקת הנשיות שלהן והבלטה של תכונות "גבריות" יותר, בנקיטת עמדה ושפה שוביניסטית

"הרשימה שנבחרה עושה טוב על הלב", הסביר אורן חזן, אקס ח"כ מהליכוד. יש קבוצות שהולכות יחד ומקדמות אג'נדה קבועה, רשימה שמשקפת הלכה למעשה מה שהבוחרים רוצים".

ברכות למצביעי הליכוד. כנראה שמשהו במנגנון הפנימי שלכם עובד באופן מעוות כי זכיתם בערימה של נציגים שהיא כל כולה הסחת דעת ותעמולה. שלמה קרעי, אדם דתי, הצטלם עם פסל שבוע שעבר. הוא הפר את הדיבר השני בעשרת הדיברות במכוון וביודעין ושבועיים אחר כך הגיע למקום ה-13 בפריימריז שנערכו אתמול.

וטלי גוטליב למשל, נכנסת לכנסת הבאה על תקן "האישה החדשה" שיריון מוקדם במקום 25 בליכוד. אישה חדשה בהכרח אומר שיש אישה ישנה, ואכן גילה גמליאל נדחקת למקום ה-30. גמליאל לא מתאימה לליכוד החדש, הקולני. אין לה קול וכנראה גם לא בייס חזק.

עו"ד גוטליב, לעומת זאת, יכולה לומר ואומרת על כל במה – את מה שעבור גברים הוא בלתי אפשרי לאמירה. גבר שיאמר את מה שטלי גוטליב אומרת, יודר לשוליים ויצבע את עצמו בצבע מיזוגיני שלא תואם את רוח הזמן והמקום.

יודגש, זו לא סתם הזיה מצערת שמתרחשת באולפן ערוץ 14. טלי גוטליב במקום ריאלי בליכוד אומר עוד טון וחצי זבל מיזוגיני בערוצי התקשורת המסחריים.
גוטליב היא מגינת המין הגברי בכל מה שנוגע לשיח משפטי בנוגע להטרדות ופגיעות מיניות. כביכול אוטוריטה.

היא ככל הנראה באמת מאמינה וחושבת שהטרדות מיניות הן תוצאה של תלונות שווא. היא לא מכירה בכך שהיו ויהיו דברים מעולם, ושמאזן הכוחות נוטה לטובת גברים בקיצוניות.

היא לא רואה בעייתיות בחקירה המשטרתית שנעשית ברישול שמרגיש מכוון, או בפעולות ביהמ"ש שבוחר לשחרר עברייני מין סדרתיים כעניין של יום ביומו. זה לגמרי בסדר. מה שלא בסדר, לדידה של טלי גוטליב, אלו תלונות השווא שמהוות אחוז מזערי מסך התלונות – דבר שנבדק כבר בעבר והוכח. ולא רק שתלונות שווא זו תופעה זניחה ושולית, אלא שאם כבר, מה שקורה הוא תת דיווח.

עו"ד גוטליב יכולה לומר ואומרת על כל במה – את מה שעבור גברים הוא בלתי אפשרי לאמירה. גבר שיאמר את מה שגוטליב אומרת, יודר לשוליים ויצבע את עצמו בצבע מיזוגיני שלא תואם את רוח הזמן והמקום

אז מה תפקידה בהצגה של המריונטה הזו, שתמכה, בין השאר, גם באנסים אלון קסטיאל ומשה קצב? כאמור – עוד טון וחצי זבל מיזוגיני בערוצי התקשורת המסחריים. שיהיה לנו בהצלחה. באמת, לא שבענו מזה.

בנושא אחר – לגבי ממשלת השינוי – חשוב לי לומר הוא שאמנם הם לא הבטיחו את זה מפורשות, אלא רק התחייבו למאבק בשינוי האקלים, אבל חייבים להודות פה אחד שמזג האוויר השתפר פלאים ושהקיץ הזה מופלא.

אני לא רוצה לפתוח עין או חלילה לנחס, אבל הלחות סבירה והבריזה חלום. נכון שזה לא היה כתוב באף מצע, אבל זה מה שקרה תחת ממשלת השינוי. אז לכל מי ששאל מה הביאה ממשלת השינוי? שכולם כולל האדמה חזרו לנשום. הלוואי שזה ימשך.

דפנה גלפז, אשת תכן, חוקרת תרבות ומנהלת קהילת צרכניות הקנאביס "נשים בירוק" 

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 956 מילים
עודכן עכשיו

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

מי למעלה, מי למטה

למרות כישלון המדגמים, תוצאות הפריימריז בליכוד מסמנים מגמה של חילופי דורות בתנועה ● ועדיין, הדילים עבדו וקבלן הקולות הראשי חיים כץ הצליח לעצב חלק מהרשימה ● נתניהו יכול לחייך בסיפוק על שהצליח לתקוע טריז בין כץ וכ"ץ, נושאי התפקידים הבכירים בליכוד ● ואחרי 45 שנה, היריבות שליוותה את הפוליטיקה הישראלית בין ישראל כ"ץ וצחי הנגבי הגיעה לסיומה העגום

עוד 850 מילים

תוצאות הפריימריז בליכוד: הרשימה של יאיר נתניהו

רוחו של נתניהו הבן מרחפת על פני רשימת הליכוד החדשה ● ח"כים שהיו קולניים במיוחד נגד רשויות החוק זינקו למקומות הראשונים ● לעומת זאת אלו שהתחככו או קראו תיגר על בנימין נתניהו, נדחקו למקומות נמוכים וחלקם אף מחוץ לכנסת ● התופעה המפתיעה של הפריימריז היא עו"ד טלי גוטליב ● ולא בטוח שקמפיין הממלכתיות של יו"ר הליכוד עדיין אקטואלי ● פרשנות

עוד 865 מילים ו-1 תגובות

הגל השלישי של מגפת האופיואידים האמריקאית מכה בקהילה היהודית

שימוש לרעה באופיואידים גבה את חייהם של 107 אלף אמריקאים ב־2021 ולא פסח גם על יהודי ארה"ב, שעדיין מתמודדים עם סטיגמות ומפחדים לפנות לסיוע: "לא חשוב לאיזה זרם אתה משתייך, יש תחושה עצומה של בושה" ● מוות מפנטניל הפך לגורם המוות מספר אחד בקרב אמריקאים בני 18–45, ואף החמיר אחרי התפרצות הקורונה וכללי הריחוק החברתי

עוד 3,716 מילים

המשבר בהייטק עלול לקרב את ישראל למיתון

בדיקת זמן ישראל אחרי שנתיים של עלייה תלולה, שכרם של עובדי ההייטק התכווץ באפריל ובמאי בכ־1,500 שקל ברוטו לחודש ● עליות השכר בהייטק היו גבוהות יותר מעליות המחירים ורמת החיים של ההייטקיסטים המשיכה לעלות – אבל כעת היא יורדת ● מצבם עדיין טוב לאין ערוך מזה של מרבית העובדים – אבל הפגיעה בהם מדרדרת עוד יותר את מצבם של העובדים הפחות מתוגמלים

עוד 2,801 מילים ו-1 תגובות

דיווח: חברה בקהילת קבלה לעם העידה שמועמד ברשימת הליכוד הנחה אותה למסור עדות שקר

חנוך מילביצקי, מספר 26 ברשימת המפלגה לכנסת, ששימש כיועץ המשפטי של קבלה לעם, הכחיש את הדברים ● תוצאות הפריימריז בליכוד: יריב לוין ראשון, אלי כהן שני, יואב גלנט שלישי, דודי אמסלם רביעי ואמיר אוחנה חמישי; הנגבי ולוי אבקסיס נדחקו למקומות לא ריאליים ● נציבת בתי הסוהר הוציאה לחופשה כפויה את מפקד כלא גלבוע, כי סירב, לדבריה, לקבל את מרות מפקדו

עוד 46 עדכונים

מתחת לפני השטח, מתגלה תמונה לא שגרתית בפוליטיקה האיראנית: מתח מתגבר בין הדרג המבצע למנהיג העליון ● האופוזיציה החדשה שנוצרה חוששת כי האייתוללה מנסה לתעל את הירושה לבנו מוג'תבא - ויש הטוענים שח'מינאי הבן כבר מנהל את איראן מאחורי הקלעים ● כל זה משפיע על עמדת איראן בכל הקשור לחתימה על הסכם הגרעין, והמערב מסרב להתגמש יותר ● פרשנות

עוד 663 מילים

המבחן האמיתי של ההנהגה הישראלית ושל הציבור מתחיל רק עכשיו ● יש לתרגם את הפסקת האש לתהליך דיפלומטי אמיץ שיניב אופק לפתרון הסכסוך הישראלי–פלסטיני ● אחרת, מדובר רק בהפסקה זמנית עד לפרוץ סבב לחימה נוסף ● השחר עדיין יכול להוביל ליום בהיר וחדש ● דעה

עוד 1,280 מילים

אשקלון דורשת אותן הטבות מס כמו בעוטף עזה

תושבי קו העימות הדרומי מקבלים פטור ממס על 20% מההכנסות ● אשקלון לא מקבלת את ההטבה אפילו שהעסקים בעיר נאלצו להישאר סגורים גם בסבב האחרון ● שר האוצר ליברמן מבטיח לפצות עובדים שנפגעו מהגבלות התנועה – אך לא עסקים ● חבר מועצה באשקלון: "הייתה פה עיר רפאים, כמעט הכול סגור. לא מתייחסים לפגיעה בעסקים ואחרי סבב קצר מדפדפים הלאה"

עוד 1,121 מילים ו-1 תגובות

"החוסן של הנגב הוא צורך ביטחוני לא פחות חשוב"

חגי רזניק, לשעבר מנכ"ל משרד השיכון, השקיע את מרב חייו בפיתוח הנגב, שם גדל ● כעת הוא מסמן מטרה שאפתנית: להביא להקמת שדה התעופה הבינלאומי השני בנבטים ● בשבוע שעבר פרסם מחקר הטוען כי הקמת שדה התעופה תציל את הנגב ● לזמן ישראל הוא אומר: "משילות זה לא רק חוק וסדר. משילות זה גם היכולת של המדינה לתת מענה לאזרחים, לספק להם שירותים ראויים"

עוד 990 מילים

בכירים במפלגה טוענים: דילים קרסו - שינויים בצמרת

שיעור ההצבעה כמו ב-2019 - 58% ● ראש עיריית פ״ת רמי גרינברג נעצר בחשד לקבלת שוחד ● עמר בר-לב על תוצאות הפריימריז בעבודה: הבוחר אמר את דברו - ממשיכים קדימה ● מרב מיכאלי: בר-לב הוא נכס למפלגת העבודה ולמדינה ● הפרקליטות הודיעה למיכאל בן ארי כי נשקלת העמדתו לדין בגין הסתה לגזענות ● סמוטריץ׳: ציד מכשפות שיקרי ● גלאון: הכהניסט הזה עקף אותך בסיבוב

עוד 39 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה