משבר הקורונה: מחסומי משטרה הוסרו בבני ברק

פקע המנדט להקמת הממשלה שניתן לגנץ; עובר לידי הכנסת

בניסיון לתאם ציפיות עם הציבור, מנכ"ל משרד הבריאות מבקש לשנות את המינוח הרווח לגבי העתיד הצפוי ● לאחר צאת החג החלה פגישת המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן ● לראשונה בוצעו יותר מעשרת אלפים בדיקות קורונה ביממה ● משרד הבריאות איתר התפרצות של הנגיף ביישובים ערביים בגליל ● גלנט הפר את הנחיות הסגר וחגג את החג עם בתו, שאינה גרה איתו דרך קבע

פגישת ריבלין, גנץ ונתניהו, 15 במרץ 2020 (צילום: קובי גדעון/לע"מ)
קובי גדעון/לע"מ
פגישת ריבלין, גנץ ונתניהו, 15 במרץ 2020
13:10 עריכה

ח"כ אחמד טיבי, יו"ר ועדת הבריאות ברשימה המשותפת, הודיע כי הגיע לסיכום על מנכל מד"א אלי בין וראש מועצת דיר אלאסד על פתיחה מיידית של תחנת "היבדק וסע" בדיר אלאסד היום. זאת, בעקבות העליה במספר הנדבקים ביישוב כפי שמתגלה מפרסום משרד הבריאות.

משרד הבריאות הוציא הבוקר הודעה חריגה, לפיה ישנה רמת תחלואה גבוה מאוד של נגיף הקורונה בישוב דיר אלאסד. המשרד אף ביקש מתושבים הישוב – כמו גם תושבי נחף, בענה ומג'ד אל כרום – להשאר בבתיהם.

על פי נתוני משרד הבריאות.  יש כרגע 31 חולי קורונה מאומתים על פי החלוקה הבאה:

  • דיר אל אסד 23
  • נחף 4
  • בענה 3
  • מגדל כרום 1

נוסף על אלו, על פי החקירה האפידמיולוגית שנוהלה על ידי מחוז צפון של משרד הבריאות, יש מאות מגעים פוטנציאליים.

ד"ר טיבי ביקש מהתושבים עם תסמינים להתקשר למד"א ולהגיע להיבדק. "כולנו מגויסים למאבק בהתפשטות וירוס הקורונה ויש להיענות להוראות משרד הבריאות , להישאר בבית ולא להתקהל", אמר.

15:20 עריכה

הלילה, בחצות, יפקע המנדט להרכבת הממשלה, לאחר ההארכה שנתן נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ליושב ראש כחול לבן, בני גנץ.

לקראת סיומם של 28 הימים שניתנו לגנץ להרכבת ממשלה, פנה האחרון לנשיא, בבקשה שיאריך את תוקף המנדט שניתן לו, אך זה דחה את הבקשה. לאחר שגנץ פנה פעם נוספת, יחד עם בנימין נתניהו, לבקש הארכה, נעתר ריבלין לבקשה, ונתן ארכה בת 48 שעות, שתסתיים הלילה.

ייתכן שאם השניים ישובו ויפנו לנשיא במשותף יזכו לקבל ארכה נוספת. אם לא, יעבור המנדט אל הכנסת למשך 21 ימים, שבהם יוכל כל חבר כנסת לנסות ולגבש רוב של 61 להרכבת ממשלה. אם איש מהמחוקקים לא יצליח בכך, תתפזר הכנסת, ובתוך כשלושה חודשים ייערכו בחירות לכנסת ה-24.

16:27 עריכה

משלוח של מאה אלף ריאגנטים – חומרים כימיים הדרושים לביצוע בדיקות קורונה – נחת בישראל. הריאגנטים נרכשו על ידי משרד הביטחון מקוריאה הדרומית. בנוסף הובאו כחמישים אלף חליפות מגן לצוותים הרפואיים.

17:01 עריכה

יושב ראש הרשימה המשותפת, איימן עודה, ויושב ראש הסיעה, אחמד טיבי, נדרשו להתפשטות נגיף הקורונה ביישובים הערביים.

17:28 עריכה

מאה מכונות הנשמה, שהוטסו מארצות הברית, נחתו בנמל התעופה בן-גוריון. המכונות נרכשו על ידי משרד הביטחון.

17:49 עריכה

בעוד כשעה, ב-19:00 בערב, תיכנס לתוקפה התקנה האוסרת לפתוח מאפיות וכל מקום למכירת מזון, למעט מרכולים. הנחיה זו, שתוקפה יפוג כעבור שבע שעות, ב-02:00 לפנות בוקר, נועדה למנוע התגודדות של קונים עם צאת חג הפסח, כשהאיסור ההלכתי לאכול חמץ מסתיים.

18:03 עריכה

מחר בבוקר, בשעה 09:00, יתקיים בבג"ץ דיון בעתירה של איגוד בתי האבות, הדורש ממשרד הבריאות לערוך בדיקות קורונה לדיירי בתי האבות ולאנשי הצוות.

19:10 עריכה

לראשונה בוצעו למעלה מעשרת אלפים בדיקות קורונה ביממה. שלשום נערכו 10,401 בדיקות, ואתמול נעשו 11,501 בדיקות לגילוי הנגיף.

19:49 עריכה

צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל כחול לבן צפויים להיפגש הערב בניסיון להשיג הסכמה על הקמת ממשלה. פגישתם האחרונה של הצוותים נערכה אתמול, לפני כניסת החג.

19:59 עריכה

מחר יסתיים הסגר שהוטל על בני ברק ועל שורה של שכונות בירושלים. לפי דיווח של קרן מרציאנו בחדשות 12, משרד הבריאות לא יבקש להאריך את הסגר במתכונתו הנוכחית, אלא יציע מודל אחר, ככל הנראה פחות דרסטי.

20:20 עריכה

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, קורא לשנות את הטרימינולוגיה הנהוגה ביחס להתמודדות עם נגיף הקורונה. בראיון לערוצים 11, 12 ו-13 אמר בר סימן טוב שבמקום לדבר על "אסטרטגיית יציאה" יש לדבר על "שגרה בצל קורונה".

הוא סירב לומר מה ההקלות שיציע משרדו להחיל, ואמר שיאמר את עמדת משרד הבריאות בדיונים הפנימיים הרלוונטיים. לפי דיווח בחברת החדשות, תוצאות בדיקה מתקבלות בתוך שבוע. לדבריו, היעד כיום הוא שמרגע ביצוע הבדיקה יתקבלו תוצאות בתוך 48 שעות.

20:45 עריכה

גורמים בכחול לבן חוששים מהאפשרות שנתניהו לא באמת מעוניין לחתום על הסכם קואליציוני – כך דיווחה הערב יערה שפירא בתאגיד השידור כאן.

20:57 עריכה

במערכת הפוליטית מברכים את הציבור לרגל חגיגות המימונה.

21:08 עריכה

ביש עתיד – תל"ם ובמרצ תוקפים את כחול לבן, שלפי הדיווחים, מתעתדת לעשות ויתורים משמעותיים בסוגיות משפטיות במשא ומתן הקואליציוני שהיא מקיימת עם הליכוד.

21:36 עריכה

החלה פגישת המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד וכחול לבן.

22:16 עריכה

שר העלייה והקליטה, יואב גלנט, הפר את ההנחיות, שלפיהן, נדרש הציבור לשהות במהלך הסגר עם הדיירים הקבועים המתגוררים איתו דרך קבע – כך פרסמה יולן כהן בחדשות 12.

יואב גלנט (צילום: פלאש 90)
גלנט בפברואר האחרון (צילום: פלאש 90)

לפני תחילת הסגר, שהוטל בליל הסדר, עברה בתו של גלנט, המתגוררת דרך קבע בתל אביב, לגור בביתם של הוריה במושב עמיקם. גלנט אישר את הדברים ומטעמו נמסר ש"לאור התארכות המצב הנוכחי עברה בתו לבית הוריה מתחילת הסגר ועד שיפורסמו הקלות המאפשרות חזרה לשגרה".

22:31 עריכה

עוזרו של חבר הכנסת יעקב אשר מיהדות התורה נדבק בקורונה – כך עדכן קצין הכנסת יוסף גריף את חברי הכנסת הערב. אשר נכנס לבידוד.

יעקב אשר (צילום: אהרון קרון, פלאש 90)
יעקב אשר (צילום: אהרון קרון, פלאש 90)
22:48 עריכה

מספר כתבים פוליטיים מדווחים על קשיים במשא ומתן הקואליציוני בין הליכוד וכחול לבן.

23:03 עריכה

בבני ברק מוסרים מחסומים משטרתיים שהוצבו בעיר.

23:37 עריכה

25 דקות לפקיעת המנדט, ועדיין לא ידוע על התקדמות מהותית במו"מ להקמת קואליציה בין הליכוד וכחול-לבן. על פי כתב "כאן", יואב קרקובסקי, בני גנץ לא יבקש הארכה נוספת מהנשיא, מה שאומר שהמנדט יחזור בחצות לכנסת – ואם כעבור 21 יום לא תהיה ממשלה, הכנסת תתפזר. שוב.

00:00 עריכה

פקע המנדט להקמת ממשלה שניתן לבני גנץ. לא הוגשה בקשה להארכת המנדט, ונשיא המדינה ראובן ריבלין צפוי להעביר מחר (חמישי) את המנדט לכנסת.

במצב זה, הכנסת תיכנס לתקופה של 21 יום במהלכה כל ח"כ, למעשה, יכול לאסוף 61 תומכים להקמת ממשלה. מי שיגיש לנשיא 61 חתימות בתקופה זו, יקבל 14 יום נוספים להקמת הממשלה.

אם עד תום 21 הימים לא יהיה מועמד עם לפחות 61 תומכים, הכנסת תתפזר.

לפיכך, הדדליין הוא כפי הנראה ה-7 במאי 2020.

עוד 21 עדכונים
כל הזמן // יום שני, 17 ביוני 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־255 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

יומיים ללא שיגורים מלבנון, צה״ל תקף רכב באמצעות כטב״ם

שליח ביידן עמוס הוכשטיין מגיע היום לישראל לפגישות עם ראש הממשלה ושר הביטחון ואז ימשיך ללבנון ● כדי למדר את בן גביר? קבינט המלחמה פורק, נתניהו יתייעץ עם ״המטבחון״ ● דיווח: צה״ל מקים אוגדת מילואים חדשה שתוקם מלוחמים שקיבלו פטור ● 3 חברי כנסת של הליכוד מודיעים כי הם מתנגדים לחוק הרבנים; סעדה: כמו גנבים בלילה מנסים לקדם את החוק

עוד 18 עדכונים

"שום תסריט לא היה מתאר סיטואציה טרגית כזו"

הספד ליוסי ג'אן ז"ל. בית העלמין נווה ימין, 9 ביוני 2024

שלום לכם ציבור יקר, אנשים טובים,

ד"ר יוסי בן ארי הוא גמלאי קהילת המודיעין - 50 שנה בתפקידים מרכזיים שונים, ובהם, כתת אלוף בדימוס, היה המדריך הראשי במכללה לביטחון לאומי. הוא מוסמך אוניברסיטת חיפה לדוקטור, מ-2004, ובעברו הוראה אקדמית מרובת שנים. משמש היום כראש מערכת ״מבט מל״מ״, כתב העת של המרכז למורשת התודיעין.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,054 מילים
אמיר בן-דוד

זעם ברחובות

מפגינים נגד הממשלה חסמו גם הבוקר את כביש 1 ליד הירידה לכביש 16 ואת כביש 2 ליד צומת כפר שמריהו והתעמתו עם השוטרים. במהלך היום צפויים שיבושי תנועה כבדים בירושלים בעקבות כוונת ארגוני המחאה לעלות לעיר ולהרחיב את המחאה ממוצאי שבת ליתר ימי השבוע ● וגם: יאיר נתניהו נגד הצבא ● התחנה הבאה: ערוץ 13 ● עדכוני מלחמה ● עדכוני יורו ● ועוד...

הפגנה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתל אביב, 15 ביוני 2024 (צילום: תומר נויברג/פלאש90)
תומר נויברג/פלאש90

הסיכום בין היועמ"שית לגלנט עלול להסתיים במפח נפש

היועמ"שית בהרב־מיארה אומנם הודיעה כי קידום הצעת החוק בעניין הכבדת נטל שירות המילואים לוקה ב"מניעה חוקתית", אך הסכימה להאריך את הוראת השעה המעלה את גיל הפטור ממילואים למשך שלושה חודשים נוספים בתנאי שמערכת הביטחון תפעל למיצוי פוטנציאל הגיוס ● זאת כשבימים הקרובים ממילא אמור להינתן פסק דינו של בג"ץ בעניין גיוס תלמידי הישיבות ● פרשנות

עוד 858 מילים

מי יסייע לכל האלירן מזרחי שעדיין מסתובבים ביננו?

השאיפה האנושית לחיים בריאים אחראית לכך, שאל מול כל הקשיים אנחנו מצליחים למצוא שגרה נורמלית כאשר לא מתחוללת קטסטרופה. אך האמת היא שהמציאות במדינת ישראל רוויה במלחמות ובהתמודדויות שמותירות חותם עמוק בחברה הישראלית, מציאות שראשיתה עוד בטרם הוקמה המדינה.

הטראומה הקולקטיבית היא חלק ממה שמאפשר לישראלים לחולל דברים מופלאים בעולם, כתגובת נגד לטראומה וכמאבק בה. ניתן עוד להרחיב רבות על ההתמודדות הישראלית עם הטראומה המצטברת וההגעה אל נקודת השבר אליה הגענו, אך ברצוני לייחד טור זה בכדי לתת מקום לכל אלה שנשארים מאחור. אלה שההתמודדות שלהם עם הטראומה מכלה אותם ומשאירה אותם פצועים, מבפנים.

נתנאל זינגבוים הוא פסיכולוג קליני. היה לוחם ששרת בצוק איתן בעזה כצלף, כשבחר ללמוד פסיכולוגיה והמציא את אפליקציית "זינגמונד" המחברת בין פסיכולוגים למטופלים, שתעזור לאחרים בקרב הנפשי בעקבות חוויות הלחימה האישיות שלו.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 625 מילים

למקרה שפיספסת

גוברת ההערכה שחוק הגיוס לא יגיע לקריאה שנייה ושלישית

מחר יעבור תפוח האדמה הלוהט לוועדת החוץ והביטחון שאמורה להכין את חוק הגיוס להצבעה בקריאה שנייה ושלישית ● יו"ר הוועדה אדלשטיין הודיע כבר לפני חודש כי יסרב להעביר חוק חסר משמעות, ואתמול העריכו גורמים בסביבתו כי הוא ימסמס את התהליך בוועדה, כך שהחוק לא יחזור בזמן הקרוב להצבעה במליאת הכנסת ● פרשנות

עוד 676 מילים

כיכר תחריר בבני ברק

ההבדל בין מהפכות בסער הערבי שהצליחו לבין אלה שנכשלו תלוי בשאלה אם הייתה להם "כיכר תחריר" – מקום מרכזי שהוא נקודת השבירה של המשטר. נקודה שהלחץ בה גרמה לנפילת המשטר.

*  *  *

בקהיר הייתה הכיכר המרכזית הגדולה, שריכזה בתוכה את המיליונים שצעדו לעבר ארמונותיו של חוסני מובארכ והפילו את שלטונו. כך גם בתוניס. רק כאשר ההפגנות עברו מערי השדה לבירה תוניס, הנשיא ברח והמשטר נפל.

פנחס ענברי הוא חוקר בכיר של מזרח התיכון, עיתונאי, סופר, תסריטאי ומשורר. שימש שנים רבות חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה. חיבר ספרי עיון על בבעיה הפלסטינית. הרומנים שחיבר יחד עם אשתו אביבה הם: "על גב סופה" - על אתגרי הקהילות הנוצריות בגליל המערבי בימי המנדט הבריטי מול האסלאם הרדיקלי ומעמד האישה, ו"שומר השאול" עוסק בשחיתות הישראלית.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
אנחנו החילונים היינו רוצים לחשוב על היהדות החרדית כעל יהדות רמב"מיסטית. נאורה, משכילה, פילוסופית....רק היינו רוצים. אך היהדות היום היא יהדות מיסטית. הרמב"ם מעניין אותם כקליפת השום. נחמן... המשך קריאה

אנחנו החילונים היינו רוצים לחשוב על היהדות החרדית כעל יהדות רמב"מיסטית. נאורה, משכילה, פילוסופית….רק היינו רוצים. אך היהדות היום היא יהדות מיסטית. הרמב"ם מעניין אותם כקליפת השום. נחמן מאומן….הדלקות במירון…הרב ברלנד…זו היהדות בת זמננו. אתה מתווכח עם עצמך אדון ענברי.

עוד 681 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

עקורים

חגיגת הבזבוזים של משרדי הממשלה המיותרים

תשלום לאדריכלים בסכום של כמיליון שקל, חניות במאות אלפי שקלים – והחלפת מנעול ב־23 אלף שקל: כל אלה הם חלק מרשימת הבזבוזים של משרדי הממשלה המיותרים מאז פרוץ המלחמה ● מסתבר שלפחות חלק מהשרים טרם הפנימו את המצב בישראל ● פרשנות

עוד 826 מילים ו-1 תגובות

הפעיל הפוליטי סאמר סינג'ילאווי מאמין שהדרך הטובה ביותר להבטיח את ביטחון הישראלים ואת הקיום בכבוד של הפלסטינים אחרי המלחמה היא שמנהיגי שני הצדדים יהפכו לחברים טובים: "נשיא פלסטיני צריך להפוך את ראש הממשלה הישראלי לחבר הכי טוב שלו"

עוד 2,631 מילים

המשבר עם צרפת מחריף

הזעם בישראל על ההחלטה לאסור עליה להשתתף בתערוכת הנשק "יורוסאטורי" לא יכול לעוור את עיני ההנהגה עד כדי הודעות אגרסיביות נגד מעורבות צרפת בלבנון ● ההודעות הסותרות בין המשרדים הביטחון והחוץ מראות שהממשלה מתנהלת בראשים מפוצלים ● בינתיים, בניגוד לעמדה המוצהרת של צרפת, ביהמ"ש הורה על איסור השתתפותם של ישראלים או מתווכים מטעמה בתערוכת הנשק ● פרשנות

עוד 876 מילים ו-1 תגובות
היום ה־254 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

סמל שלום מנחם וסמ"ר צור אברהם נפלו ברצועת עזה

מנחם הוא ההרוג השמיני באסון הנגמ"ש ברפיח, שככל הנראה נגרם מפגיעת נ"ט ● בג״ץ עצר את הביקורת של מבקר המדינה על מחדלי צה״ל ב-7.10; בעקבות ההחלטה הוגשה עתירה להקמת ועדת חקירה ממלכתית באופן מיידי ● דיווח: הקבינט יאשר צעדים נגד הרשות הפלסטינית, כולל הסדרת מאחזים ● דובר צה"ל הזהיר: "חזבאללה מביא אותנו לפתחה של הסלמה רחבה"

עוד 41 עדכונים

בפעם הראשונה מאז כינון שלטון האייתוללות איראן מוכנה להסתכן במלחמה אזורית, למרות מעורבות ישירה של מעצמה עולמית ● למעשה, איראן רואה עצמה כעת כמעצמה אזורית בעלת איזון אסטרטגי עם ישראל וכושר הרתעה משמעותי כלפי ארצות הברית ● סימן מדאיג נוסף לשאיפות האיראניות ניתן בסוף השבוע האחרון בריאיון שהעניק יועצו הצבאי של חמינאי ● פרשנות

עוד 814 מילים
היום ה־253 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

מת מפצעיו סמל יאיר רויטמן שנפגע בפיצוץ המבנה בשבוע שעבר ברפיח

ווסים מחמוד מבית ג׳ן נהרג באסון הנמר״ה ברפיח, שמות שבעה הרוגים נוספים טרם הותרו לפרסום; נתניהו: מחיר קורע לב במלחמתנו הצודקת ● לפיד נאם בהפגנה בקפלן בת״א: החיוך של נתניהו במליאה יקבור את הקריירה הפוליטית שלו ● ההסלמה בצפון: יואב גלנט ייצא בקרוב לדיונים בפנטגון ● דובר צה״ל הגרי: צריך לומר ביושר – לא נוכל להשיב את כל החטופים באמצעות מבצעים

עוד 24 עדכונים
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

צומת סילמן

עזיבתו של מנ"כל המשרד להגנת הסביבה גיא סמט מחייבת את סילמן להחליט האם במה שנותר מהקדנציה שלה היא תשתמש במשרד להגנת הסביבה כמטה הכנות לפריימריז או תנסה להציל את הסביבה ● יש מקומות שבהם שינוי האקלים מורגש אפילו יותר מאשר בישראל - באי קארטי סוגטופו שבפנמה, למשל ● ספסל קסום בוואדי שיח, לזכרה של זוהר בן אלי ז"ל ● והקסמים ששלומי ישראל מחולל במרחב העירוני

עוד 1,196 מילים
עקורים

"החיים עדיין בסימן שאלה גדול ולאט לאט מחלחלת ההבנה שהם לא יחזרו לקדמותם וצריך להצמיח משהו חדש שלא ברור מה הוא, אבל אין טעם להיתקע"

ליאת קמחי בראודה

בת 51 מקיבוץ מפלסים. נשואה לניר ואם לשישה. מאז תחילת המלחמה, חיה במלון בהרצליה

עוד 2,396 מילים ו-2 תגובות

האם ישראל מסוגלת לשנות את כללי המשחק בצפון? ● המלחמה בעזה מעיבה גם על החאג' במכה ● אלג'יריה מתקוממת בגלל שיבושים באספקת המים ● שיר אהבה מצרי ישן הפך ללהיט של המחנה הפרו-פלסטיני ● והשבוע ב-1980: חיסול מדען גרעין שעבד בעיראק ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,102 מילים

הכדור מת משעמום

הארכיון של רוןזמן ישראל נובר בארכיון של העיתונאי הוותיק רון מיברג ומפרסם מחדש מבחר מכתבותיו, שקריאה בהן היום מספקת פרספקטיבה איך הגענו עד הלום ● והשבוע: בחזרה לווימבלדון 1990 שהיה מסורס ואנמי, משעמם ומתוכנת, לא מסעיר, לא סוחף, לא מבריק - כל שחקן והתוכנה שלו, כל תוכנה והווירוס שלה

עוד 2,052 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה