חמש הערות על ניפוץ נורמות בחסות מבקר המדינה החדש

מתניהו אנגלמן (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
Yonatan Sindel/Flash90
מתניהו אנגלמן

הנה 5 הערות פשוטות על הניפוץ המוחלט של הנורמות בתחום המשפטי, בתחום הציבורי ובתחום המוסרי. כולן ממוקדות במעשי שליחו עלי אדמות של קיסר החשדות הנצחי מבלפור במשרד מבקר המדינה, רואה החשבון מתניהו אנגלמן.

נתחיל:

1

מבקר המדינה הנכנס אינו מאבד טיפת זמן. הוא החליט על פירוק חטיבת המאבק בשחיתות במשרדו (טוב, הרי השחיתות נגמרה).

על ביטול משרת היועץ המיוחד לענייני שחיתות (טוב, אותו כנ"ל).

על התייעצות עם המבוקרים על הנושאים בהם תתמקד הביקורת (טוב, אנחנו הרי לא רוצים להפתיע אותם בחשיפת ממצאים לא נעימים).

על הצורך לשלב גם הערות משבחות לגופים המבוקרים, ולצידן, הערה נוזפת לוועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה, שחרגה מסמכותה כשהורתה לראש הממשלה להשיב 300 אלף דולר, שקיבל ללא אישור מבן דודו היקר, איש העסקים נתן מיליקובסקי.

2

את סכום העתק הזה, אגב, קיבל נתניהו מידי הקרוב הנדיב בזמן שהמתין להכרעת ועדת ההיתרים בבקשתו לקבל מימון מבן הדוד לצורך ייצוגו המשפטי.

במלים פשוטות: טובת הנאה עצומה נוספת זרמה לחשבונו של מר כלכלה, תוך שהוא מודע לכך שהוא ממתין לקבלת אישור בסוגיה – האם מותר לו לקבל את הסכום הזה אם לאו.

3

לכל הפחות מתעורר כאן חשש לעבירה פלילית של הפרת אמונים (נוספת) מטעמו של ראש הממשלה. תפקידו של מבקר מדינה סביר, במצב דברים שכזה, הוא להעביר את החומר לבדיקת היועץ המשפטי לממשלה. בדיקה שאמורה ללמד אם אכן ישנו צורך לפתוח בחקירת משטרה חדשה בדבר חשד לעבירה פלילית נוספת מטעם החשוד מבלפור.

אבל אנגלמן לא חלם להעביר דבר ליועץ המשפטי לממשלה. ההפך הגמור: הוא החליט דווקא לצרוח (פיזית. אשכרה לצרוח) על חברי ועדת ההיתרים בנימוק, שחרגו מסמכותם בכך שהורו לנתניהו להשיב 300 אלף דולר לבן הדוד הקסום.

טוב, פורסם שאנגלמן גם שוקל להימנע לחלוטין מכאן ואילך מהעברת חומרי ביקורת שעולה מהם חשד לפלילים לבחינת היועץ המשפטי לממשלה.

חשוב להדגיש שאם מדובר בפרסום מדויק, זוהי יוזמה שמנוגדת לחוק, לנוהג שהתגבש ולהגיון הבסיסי שטמון במוסד מבקר המדינה. אלא אם נחליף את שמו למוסד מלטף המדינה. או: מלטף הממשלה. ואם להיות ממש ממוקדים: מגינו של ראש הממשלה.

4

ריסוק מתחם שומרי הסף בא לידי ביטוי בשורת צעדים (מסלימים) במהלך השנה האחרונה:

הימנעות ממינוי מפכ"ל קבוע למשטרת ישראל (ממלא מקום זמני מצוי בעמדה הרבה פחות עצמאית והרבה פחות נושכת ממפכ"ל), לאחר שני כשלונות מינוי מפכ"ל שרשומים על שמו של השר לחוסר ביטחון פנים, גלעד ארדן (0 מ-2. זהו מאזנו של השר הרהוט שחולם להחליף את נתניהו אי פעם).

מינוי שר משפטים אך ורק בשל חנפנותו המוחלטת לאדמו"ר מבלפור ולבני משפחתו. וכן פיטורי מנכ"לית משרד המשפטים בידי שר זמני ונרצע זה (אין מחלוקת שמדובר במנכ"לית מקצועית והגונה שפעלה למיגור גזענות ממסדית ולמען זכויות אדם) מתוך כוונה למנות חבר קרוב במקומה.

החבר הזה יישב בתפקיד מנכ"ל משרד המשפטים, בועדת איתור פרקליט המדינה הבא. המטרה היא כמובן להביא למינוי פרקליט מדינה כנוע ככל הניתן.

בכל זאת, אינטרס הציבור, שלטון החוק, טוהר המידות, עיקרון השוויון לפני החוק והמשטר הדמוקרטי הם ערכים לא מאד חשובים כשעומד מולם הערך העליון: מילוט החשוד מכתבי האישום המתקרבים.

והנה, אחד משיאי ריסוק שומרי הסף הוא מינויו הנורא של אנגלמן אך לאחרונה לתפקיד מבקר המדינה.

5

בזכות מבקרת המדינה המיתולוגית, השופטת מרים בן-פורת (שכיהנה לפני כן כמשנה לנשיא בית המשפט העליון), למדנו על טובת הנאה שקיבל מפכ"ל משטרת ישראל, שנאלץ להתפטר בעקבות זאת.

בזכות מבקר המדינה, השופט העליון בדימוס אליעזר גולדברג, נחשפו מיליוני השקלים שזרמו באמצעות חברות קש למימון קמפיין המועמדות של אריאל שרון לתפקיד ראש הממשלה.

בזכות מבקר המדינה, השופט מיכה לינדרשטראוס (לשעבר נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה), למדנו על ניגודי העניינים של ראש הממשלה אולמרט.

אפילו מבקר המדינה האחרון, השופט יוסף שפירא (לשעבר שופט מחוזי בירושלים), נאלץ לפרסם דו"ח חמור על המתחולל במעונות ראש הממשלה. מאז פרסום הדו"ח הזה, כך סיפר שפירא, חדל נתניהו לדבר עמו.

עם המבקר החדש, לעומת זאת, לא מפסיק ראש הממשלה לעמוד בקשר. מדובר, אפוא, באחד המינויים הרעים שניתן להעלות על הדעת. כי לא טובת אזרחי מדינת ישראל, שלטון החוק והמשטר הדמוקרטי עומדים לנגד עיני הממנה והממונה (ומרבית חברי הכנסת שהצביעו בעד אנגלמן). אלא (שוב) טובתו האישית של החשוד מבלפור.

עו"ד דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. יליד שנת 73', נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
הערה אחת (אמיתית) על 5 הערות של דניאל חקלאי. בזמנו הורה שופט במשפט אזרחי לשני הצדדים לסכם את טיעוניהם ב-2 דפים. צד אחד מילא את ההוראה כלשונה. השני מילא את 2 הדפים בהכוונות לפסקי דין אחר... המשך קריאה

הערה אחת (אמיתית) על 5 הערות של דניאל חקלאי. בזמנו הורה שופט במשפט אזרחי לשני הצדדים לסכם את טיעוניהם ב-2 דפים. צד אחד מילא את ההוראה כלשונה. השני מילא את 2 הדפים בהכוונות לפסקי דין אחרים, משהו ששווה לניפחו לספריית הקונגרס. חיוך. עמירם

עכשיו הסבר: הלא הדברים נעשים לאור היום כולל פרוז׳קטורים רבי עוצמה שמאירים גם בעומק ק״מ בעומק האוקינוס של הקרימינליות השירות הציבורי, בהשתנה על כל נורמהחוקית- ציבורית, מעל המקפצה הגבוה... המשך קריאה

עכשיו הסבר:
הלא הדברים נעשים לאור היום כולל פרוז'קטורים רבי עוצמה שמאירים גם בעומק ק"מ בעומק האוקינוס של הקרימינליות השירות הציבורי, בהשתנה על כל נורמהחוקית- ציבורית, מעל המקפצה הגבוהה ביותר.
אז כיצד זה פשוט עובר ושום סנקציה או בלימה לא ננקטת? מי הסמכות שבולמת את הטרוף הזה?
באופן הזה, למה שנתפלא על התגברות עבריינות ופריעת חוק כשההיררכיה הכי גבוהה מעניקים משמעות חדשה וחוקית בחסות שומר הסף הבכיר ביותר ל"רשע וטוב לו"?

עוד 607 מילים ו-3 תגובות
כל הזמן // יום שני, 20 במאי 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־227 ללחימה ● 128 חטופים עדיין בעזה

הבית הלבן: "התקדמות משמעותית" במגעים עם סעודיה

התובע בבית הדין הפלילי בהאג הגיש בקשה לצווי מעצר לנתניהו, גלנט, סנוואר, דף והנייה ● ביידן: הבקשה לצווי מעצר "שערורייתית", אין שוויון בין ישראל וחמאס ● דיווח: יועצי מדיניות החוץ של טראמפ נפגשו עם נתניהו ולפיד ● משפחות חטופים חסמו את הכניסה לירושלים; המשפחות: נהג פגע באחותו של החטוף מתן צנגאוקר ● תיעוד מציאת אתר התרסקות מסוקו של נשיא איראן ראיסי הופץ ברשתות

עוד 68 עדכונים

גלנט, עדיין לא הבנת שאין טעם לפנות לחוש האחריות של נתניהו?

נאומו של שר הביטחון יואב גלנט זכה למחמאות מקיר לקיר, ותואר כ"אמיץ" ו"היסטורי". שר הביטחון התייצב מול המצלמות כדי להזהיר ולדרוש מראש הממשלה, בנימין נתניהו, לגבש אסטרטגיה ברורה ל"יום שאחרי".

הוא דרש ממנו אסטרטגיה שאינה כוללת ממשל צבאי ישראלי, שתאפשר חלופה שילטונית בעזה ושתתרגם את המערכה הצבאית למעשה מדיני. בהזדמנות זו גלנט הבהיר גם, כי התרגיל הפוליטי האחרון של נתניהו, אשר נועד למסמס את חוק הגיוס, לא יעבור מבחינתו ומבחינת מערכת הביטחון.

עמירם גיל הוא משפטן, יועץ ומרצה. עומד בראש המיזם מוסדות, הפועל לחיזוק המוסדות הדמוקרטיים בישראל. לשעבר מנהל תכנית קלינית ומרצה למשפטים באוניברסיטת רייכמן, עורך דין בפירמות בישראל ובארצות הברית, וחבר ועד מנהל ואחראי על מדיניות בארגוני חברה אזרחית.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 674 מילים
אמיר בן-דוד

דרמה בהרי איראן

באיראן אישרו הבוקר כי הנשיא אבראהים ראיסי ושר החוץ חוסיין אמיר עבדולחיאן נהרגו אתמול בהתרסקות מסוק בצפון המדינה. מדובר אמנם בדרמה פנימית שתטלטל בתקופה הקרובה את הצמרת האיראנית, אבל ברור שלישראל יש בה עניין מיוחד ● וגם: עימותים לקראת חזרת הכנסת ● את פעילי הימין המשטרה לא עוצרת ● סמוטריץ' רוצה לחזור ללבנון ● עדכוני מלחמה ● אליפות היסטורית למנצ'סטר סיטי ● ועוד...

כוח חילוץ לפני צאתו לאתר שבו התרסק מסוקו של נשיא איראן אברהים ראיסי, 19 במאי 2024 (צילום: AZIN HAGHIGHI / MojNews / AFP)
AZIN HAGHIGHI / MojNews / AFP

"העיתונות חייבת לעסוק במצבו הבריאותי של ראש הממשלה"

"נתניהו בא ממשפחה קורבנית שחינכה את ילדיה שכולם נגדה" ● "הוא הביא מארה"ב את השיטה של איסוף מידע על חברים ויריבים" ● "הגיע הזמן להקים ועדה שתחקור את חלקה של העיתונות במחדל 7 באוקטובר" ● העיתונאי הוותיק שמעון שיפר בריאיון על יחסיו המורכבים של נתניהו עם התקשורת – ועל החרטה הגדולה בקריירה שלו

עוד 1,458 מילים

הנאום שראש ממשלה פטריוטי היה נושא

יותר משבעה חודשים לאחר טבח ה-7 באוקטובר וזה המצב: מחצית החטופים לא חזרו, שום אלטרנטיבה לחמאס לא הופשרה, מעמדה הבינלאומי של ישראל קרס, יחסיה עם ארה"ב במשבר, הכלכלה ספגה מכה, האנטישמיות מרקיעה שחקים, ורבים בציבור סבורים שבנימין נתניהו מאריך את המשבר כדי להישאר בשלטון (דבר שהיה מהווה, ובכן, בגידה).

נראה שהקברניט לא ניווט בהצלחה את הטיטניק, וכאמירתו של נתניהו בגרסת 2007, הצעד הראשון המתבקש הוא להחליף את ראש הממשלה שכשל. אבל גם ראש ממשלה שכשל יכול היה להפגין טיפת פטריוטיות טרם ירידתו מרצון מהבמה.

דן פרי שירת כעורך ראשי של סוכנות איי-פי במזה"ת (מבסיסו בקהיר) לאחר תפקידים דומים באירופה, אפריקה והאיים הקריביים. שימש כיו"ר התאחדות עתונאי החוץ בישראל. איש היי טק ויזמות בעבר ובהווה. עקבו אחריו ב: https://danperry.substack.com

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
עוד טיפש ראש ממשלה שהוביל את ישראל להיות ילד כפות של העולם. ביום הראשון היה צריך למחוק את עזה ולתת לעולם 71 שעות להכיר ברבונות הישראלית על עזה. וביטול מעמד הפליטות הפלסטיני. ואז העולם ה... המשך קריאה

עוד טיפש ראש ממשלה שהוביל את ישראל להיות ילד כפות של העולם. ביום הראשון היה צריך למחוק את עזה ולתת לעולם 71 שעות להכיר ברבונות הישראלית על עזה. וביטול מעמד הפליטות הפלסטיני. ואז העולם היה מפחד ומעריך. וביום שדרום אפריקה פנתה לאג הי צריכים לנחות 100 טילי יריחו ביוהנסבורג . כרגע היהודים מפחדים במקום שכל אירופה תשקשק שאירן תשקשק. ושכל מוסלמי בשטחים ובלבנון יודע שיכול להיות שלא תהיה לו משפחה.

עם כל הרצון הטוב, רק אנחנו לבד, כלומר אזרחי ישראל, לא יכולים לעשות כלום מול 64 אצבעות דמוקרטיות שיש לביבי. תיאורטית אולי אפשר, אילו ניתן היה להוציא לפועל הפגנה של 2 מיליון איש, רק שזה ל... המשך קריאה

עם כל הרצון הטוב, רק אנחנו לבד, כלומר אזרחי ישראל, לא יכולים לעשות כלום מול 64 אצבעות דמוקרטיות שיש לביבי.
תיאורטית אולי אפשר, אילו ניתן היה להוציא לפועל הפגנה של 2 מיליון איש, רק שזה לא ריאלי.
לכן אנחנו צריכים את עזרת העולם – ביידן, שיטיל את כל כובד משקלו מול ממשלת הזדון הנוכחית, אירופה שתוציא צווי מעצר לביבי (כשזה מגיע אליו אישית – זה הכי איכפת לו, בעצם רק זה איכפת לו), והגנצנקוטים – שיצאו כבר מממשלת החירום שהפכה כעת לממשלת הכלום.
כל זה ביחד – יש מצב שיצליחו למוטט את אחיזת קרנות המזבח של הנרקיסיסט הפרנואידי – ראש ממשלת ישראל – ביבי.

עוד 1,021 מילים ו-3 תגובות

למקרה שפיספסת

עובד בעיריית חיפה הודה: יורים בחזירים

הדיון שנערך בסוף השבוע בביהמ"ש בחיפה חשף שהעירייה מדברת בשני קולות: מצד אחד עובד בכיר הודה שהתחילו לירות בחזירים ● מצד שני, ראש העירייה מכחיש ומצהיר כי לא יפרסם דוחות בנושא ● יהב התפרץ לדיון מהקהל, צעק על השופטת ("אני קובע") ועל עוה"ד של תנו לחיות לחיות ("פרחח") ● מחוץ לאולם הוא חטף את הטלפון של כתב זמן ישראל ואיים באגרוף

עוד 1,878 מילים ו-14 תגובות

בגידה באנושיות הבסיסית אינה מוצדקת, אינה מועילה, ואינה יהודית

בספר דברים יש הוראה האומרת דרשני. בפרק כ"ב כתוב:

(ו) כִּי יִקָּרֵא קַן צִפּוֹר לְפָנֶיךָ בַּדֶּרֶךְ בְּכָל עֵץ אוֹ עַל הָאָרֶץ אֶפְרֹחִים אוֹ בֵיצִים וְהָאֵם רֹבֶצֶת עַל הָאֶפְרֹחִים אוֹ עַל הַבֵּיצִים לֹא תִקַּח הָאֵם עַל הַבָּנִים:

הרב ד״ר מיכאל מרמור הוא חבר סגל ב-HUC (היברו יוניון קולג') בירושלים, ולשעבר יו״ר הוועד המנהל של קול רבני לזכויות האדם (רבנים לזכויות אדם).

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 601 מילים

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

עקורים

האסטרטג הביטחוני סמוטריץ' שכח שבלי חיילים אין צבא

סיעת הציונות הדתית נזכרה אחרי 7.5 חודשים של הפגזות שיש עוד חבלי ארץ שראוי ליישב וקיימה ישיבה בצפון ● סמוטריץ' דורש "ליצור רצועת ביטחון בדרום לבנון", אבל לא מסביר עם איזה צבא הוא יעשה את זה בדיוק ● מדובר באחד השרים שהצביעו להעברת חוק גיוס מגוחך, שיאפשר לבני הישיבות החרדיות להמשיך להשתמט ● פרשנות

עוד 551 מילים ו-1 תגובות

מותו של ראיסי לא יביא לשינוי במדיניות איראן

"באיראן יש תפיסה שמי שמת – מת, וממשיכים הלאה", אומר אלוף (מיל.) עמוס גלעד, "זו מדינה מספיק גדולה ובעלת הון אנושי ומשאבים" ● עם זאת, מותו של ראיסי מהווה טרגדיה אישית עבור המנהיג העליון חמינאי, שראה בנשיא כמחליפו בבוא היום ● גם מותו של שר החוץ עבדולחיאן מהווה מכה עבור איראן ● אבל דבר מזה לא יהווה שינוי ביחס של איראן - לא לישראל, ולא לאיראנים שנאנקים תחת אלימות משטרת הצניעות ● פרשנות

עוד 792 מילים

שלטון צבאי בעזה עלול להוביל לחורבן כלכלי

מי שמפנטז על שליטה אזרחית ישראלית ברצועת עזה – כולל לקחת אחריות על יותר משני מיליון עזתים עוינים הזקוקים לסיוע, כשכבר עתה נגמר הכסף בקופת המדינה והגירעון מזנק לשמיים – מתעלם מהעובדה שמדובר בהתאבדות כלכלית בעלות של עשרות מיליארדי שקלים ● פרשנות

עוד 1,122 מילים ו-1 תגובות

ארה"ב דוחפת להחלשת חמאס – ולא לחיסולו

גורמים בממשל ביידן טוענים כי השאיפה לחסל את חמאס היא לא ריאלית ודוחפים להפסקת אש ● ארה"ב – יחד עם שותפיה הערבים והאירופאים – מגבשת תוכנית שתאפשר לרשות פלסטינית מחודשת לחזור לרצועה ● "אנחנו מנסים לקדם חזון הכולל את דחיקת חמאס לשוליים וחיזוק ישראל"

עוד 1,707 מילים

חזבאללה מזהה חולשה ישראלית – ומגביר את האש בצפון

חזבאללה הגביר משמעותית את הירי לעבר ישראל – וצה"ל מתקשה להתמודד עם המל"טים המתאבדים ● התגובה הישראלית לעליית המדרגה של חזבאללה נראית על פניה מינורית ● אולם, בצה"ל עדיין מעריכים כי ההיגיון של חזבאללה לא השתנה – הוא לא מעוניין במלחמה ● נסראללה מנצל את המתח הפוליטי בישראל כדי להגביר את האש ולצבור הישגים תודעתיים ● פרשנות

עוד 727 מילים ו-1 תגובות
היום ה־226 ללחימה ● 128 חטופים עדיין בעזה

תנאי מזג האוויר מקשים על איתור המסוק; בישראל מעריכים שראיסי נהרג

המנהיג העליון של איראן חמינאי: ההתרסקות לא תשפיע על ניהול ענייני המדינה ● מת מפצעיו רב־סרן גל שבת, מ"פ בחטיבת הצנחנים, שנפגע בשבוע שעבר באורח קשה בהיתקלות עם מחבלים בצפון רצועת עזה ● דיווח: נתניהו מנע מראשי המוסד ושב"כ מלהיפגש עם סגן יושב ראש ועדת המודיעין של הסנאט, מרקו רוביו, בעת ביקורו בישראל בחודש שעבר

עוד 44 עדכונים

הנאום שנשא גנץ אמש היה ללא יעדים ברי השגה, עם הרבה מלל ומעט תכלית, וללא גיבוי בינלאומי ● ממש כמו המלחמה בעזה, שגנץ שותף מלא לניהולה ● הלוא ברור שדיון אסטרטגי בכל הנושאים שגנץ העלה - כולם הרי גורל - לא יתקיים בשלושה השבועות הקרובים, אז למה למרוח את הזמן עד 8 ביוני? ● פרשנות

עוד 620 מילים ו-3 תגובות
מירוץ 2020
המרוץ לבית הלבן

משפט טראמפ הוא ההצגה הכי טובה בעיר

תורות ארוכים משתרכים בכניסה לבית המשפט בניו יורק, ואנשים בראש התור מציעים את מקומם עבור אלפי דולרים ● האמריקאים לא ממש מתעניינים בישראל או במחאות הקמפוסים הדועכות ומרכז הפוקוס הוא העדויות במשפט טראמפ - השבוע כיכב עורך דינו לשעבר מייקל כהן ● בינתיים, לא נראה שזה משפיע על הסקרים - טראמפ עדיין מוביל - אבל ניכר שביידן לא מאמין לסקרים ממילא

עוד 865 מילים
היום ה־225 ללחימה ● 128 חטופים עדיין בעזה

נתניהו: גנץ מציב אולטימטום לראש הממשלה במקום לחמאס

גנץ הכריז כי הוא דורש תוכניות פעולה חדשות עד 8.6 או שהמחנה הממלכתי תפרוש מהממשלה. בין השאר מדובר על השבת החטופים, מיטוט חמאס, ניהול אזרחי של עזה ומתווה גיוס ● צה״ל השיב את גופתו של החטוף רון בנימין שנרצח ב-7.10; ארבעת הגופות שהובאו בסוף השבוע במבצע מיוחד נמצאו במתחם תת קרקעי בצפון עזה ● חברת הכנסת לשעבר יעל דיין הלכה לעולמה בגיל 85

עוד 22 עדכונים

לרפא את החקלאות והכלכלה בישראל

אחרי שבנה את ביתו ממכולה של צים וסחף את תושבי טירת הכרמל לשמור על הסביבה, עמיעד לפידות מציג מודל לחקלאות שמצליחה להאכיל את העולם בלי לזהם אותו ● בחוות "גוונים" שבפאתי כרם מהר"ל מגדלים ירקות, שומרים על הקרקע ומארחים מתמודדי נפש צעירים שהמגע עם האדמה מרפא אותם ● האתגר הבא הוא להפוך את העשייה הברוכה לכלכלית

עוד 1,403 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה