אהוד ברק מגיב להתאבדות אפשטיין: "מעדיף שהקשר לא היה נוצר"

עוד אמר ברק: "בזמן הזה אני חושב על הקורבנות" ● זהבה גלאון תוקפת בחריפות את רה"מ נתניהו ובנו: "מקומו של יאיר נתניהו בכלא לצד אבא שלו. טינופות חסרי מוסר ובושה" ● השר גלנט מהליכוד התייחס למצב הבטחוני: "אני מעריך שיהיה עוד מבצע רחב ברצועת עזה"

אהוד ברק (צילום: AP Photo/Charles Krupa)
AP Photo/Charles Krupa
אהוד ברק
12:07 עריכה

במערכת הפוליטית מברכים את צה"ל על סיכול חדירת המחבלים לישראל מרצועת עזה.

מוסי רז מהמחנה הדמוקרטי מנצל את ההזדמנות וקורא להסדר מדיני –

12:08 עריכה

חברת הכנסת תמר זנדברג מהמחנה הדמוקרטי מספקת מתכון ל"פרנץ' טוסט טבעוני מושלם" –

12:18 עריכה

יושב ראש ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן, שב על הבטחתו שלא ישב בממשלה עם דרעי, ליצמן, סמוטריץ' ופרץ –

12:37 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו פועל כדי למנוע מעבר קולות מהימין הרך אל עמיר פרץ. כך כותבת מזל מועלם באל-מוניטור. זה ההיגיון שעומד, לדבריה, בבסיס הגינוי של נתניהו את ביקורי אנשי השמאל אצל אסירים פלסטינים.

במקביל פועל יושב ראש הליכוד כדי להוריד את שיעורי ההצבעה בקרב הציבור הערבי.

13:04 עריכה

חבר הכנסת עפר שלח מכחול לבן: "במקום לעשות את הדבר ההגון ולהחזיר את המנדט לנשיא ושמישהו אחר יקבל את המנדט וירכיב ממשלה – הוא (נתניהו) הוביל אותנו לבחירות מיותרות. זה ההישרדות האישית שלו. נתניהו פועל, פעל ויפעל כדי להשיג חסינות לעצמו. ועל הדרך יבנה עיר מקלט לליצמן ולחיים כץ ואולי גם לאריה דרעי בהמשך". את הדברים אמר שלח לנחמה דואק בשבת תרבות בתיאטרון חולון.

13:45 עריכה

חברת הכנסת לשעבר סתיו שפיר מהמחנה הדמוקרטי: "עמיר פרץ לא רצה חיבורים כי הוא ידע שלא יוכל להיכנס לממשלת נתניהו עם חיבורים בשמאל".

14:41 עריכה

העיתונאית נחמה דואק, שהנחתה היום את אירועי שבת תרבות בתיאטרון חולון, מציגה בחשבון הטוויטר שלה כמה אמירות של מרואייניה, ובהן נכונותו של עפר שלח לשבת בממשלה עם נתניהו אם יוחלט שלא להגיש נגדו כתב אישום –

14:54 עריכה

חבר הכנסת עפר שלח מכחול לבן על הצהרת הנאמנות של חברי הליכוד לנתניהו: "יושב בבלפור, בוא נודה בזה, יושב איש שרועד מפחד; יושב איש שמה שהוא רואה לנגד עיניו זה את בית המשפט, לא את משרד ראש הממשלה".

הליכוד בתגובה: "לא זכרנו שיש מועמד בשם עפר שלח"

19:21 עריכה

השר יואב גלנט מהליכוד התייחס בראיון ב"פגוש את העיתונות" למצב הבטחוני, על רקע ניסיון החדירה הבוקר לשטח ישראל מעזה: "התוצאה היא ברורה, יש 4 מחבלים כתוצאה מפעילות צה"ל. לא החמאס יכתיב את לוח הזמנים, אלא אנחנו. אני מעריך שיהיה עוד מבצע רחב ברצועת עזה, ואנחנו נקבע את העיתוי ואת התנאים. אני לא חותר לעניין הזה, אבל אני רואה כיצד השני מתנהג.

"בסופו של עניין אנחנו ערוכים לנושא ואם יהיה צורך אנחנו נפעל. אבל, מלחמה, מבחינתי זו האפשרות האחרונה ולא הראשונה. מצד שני, להיערך ולקחת ברצינות את איומי האויב".

לשאלה מדוע חברי הליכוד היו צריכים לחתום על הצהרת הנאמנות לנתניהו, השיב גלנט: "הצד השני, ליברמן נתן לזה את הביטוי הכי משמעותי, אבל גם אחרים – גנץ ולפיד. הם רוצים לפרק את הליכוד. השיטה זה להפריד את ההנהגה מאלה שאחריה ולחבל על מנת שהם ירוויחו. אנחנו נאמנים למנהיג וזה מה שמוביל אותנו.

גלנט התייחס גם למפלגת איחוד הימין: "צריך לזכור שהגחמות של בנט ושקד גרמו לאובדן ארבעה מנדטים בבחירות הקודמות. כעת, בבחירות האלה, אני רואה התנהלות אישית ואופורטוניסטית. מה שאני רואה פה זה דבר מאוד מטריד".

19:31 עריכה

סוגיית הצבת המצלמות בקלפיות. ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת: "אני בעד בחירות הוגנות בכל קלפי בישראל. אבל יוזם ההצעה הזאת זה ח"כ דוד ביטן, והוא אמר שהוא לא רוצה שהערבים יבואו לקלפיות. אם יש קלפי שיש בה חשד לזיוף, במגזר הערבי או היהודי, צריך להציב שם שמירה. אבל אי אפשר להציב מצלמות רק בכל היישובים הערבים".

מהעבר השני, ארז תדמור, דובר מטה ההסברה של מפלגת הליכוד, שיזמה את ההצעה להציב מצלמות אמר ב"פגוש את העיתונות": "העמדה שלי והעמדה של הליכוד – עיקרון טוהר הבחירות הוא הקדוש ביותר, העיקרון הזה לא נאכף בישראל. אין ספק שיש זיופים בבחירות. יש נתונים שמראים על כך. משקיפים של הליכוד גורשו באלימות מכמה קלפיות בציבור הערבי.

עוד אמר תדמור, כנציג הליכוד, "אנחנו נשמח אם כל מי שירצה יציב מפלגות אחרות איפה שהוא רוצה – בשכונות החרדיות, בהתנחלויות, בכל מקום. אני הייתי שמח אם ועדת הבחירות והמשטרה, היו מציבים שני שוטרים בכל קלפי ומונעים את התופעה של זיוף הבחירות".

19:37 עריכה

אורלי לוי מהעבודה-גשר בראיון במטה המרכזי בחדשות 13, התייחסה להחלטה שלא להתאחד עם מפלגת מרצ: "לא הטלתי וטו – אבל אין ספק שאני נמצאת ימינה מהם. עם מרצ אי אפשר באמת לעשות מהפך, המהפך האמיתי יבוא מהחיבור של עמיר ושלי".

לוי הסבירה גם את עמדתה המדינית, ואמרה שאינה שוללת אפשרות של שתי מדינות לשני עמים. "כשתגיע תוכנית אמיתית, ארד לעומקה ואדון בה. חובה על כל מנהיג לבוא ולתת את דעתו".

19:50 עריכה

גבי אשכנזי מכחול לבן מתייחס גם הוא למצב הבטחוני בחדשות 12: "אין ספק שההרתעה נחלשה. לא יכול להיות שחמאס מחליט מתי יש צבע אדום. אני חושב שאם אין הסדרת ארוכת טווח או החזרת הבנים, אין ברירה אלא להכריע את המציאות. צריך לפרק את הכוח הצבאי של חמאס".

19:54 עריכה

אהוד ברק מהמחנה הדמוקרטי מגיב להתאבדותו של עבריין המין והמיליארדר ג'פרי אפשטיין, עמו היה בקשר חברי ועסקי: "לא רווח לי עם ההתאבדות הזאת. אני חושב על הקורבנות, על הנשים שנושאות איתן את המחיר של הדברים שהוא עשה להן לאורך חייהן.

בדיעבד, אני מעדיף שהקשר הזה לא היה נוצר בכלל, אבל מהרגע שנחשפו הדברים החמורים, הקשר נותק ומיד". 

20:31 עריכה

תגובות במערכת הפוליטית ללכידת חשודים במעורבות החייל דביר שורק ז"ל.

ברכות לצה"ל, כוחות הביטחון וכל מי שעסק בעצירתם של המחבלים המתועבים שרצחו את רב"ט דביר שורק זכרו לברכה. דווקא בשעה זו…

פורסם על ידי ‏Avigdor Liberman – אביגדור ליברמן‏ ב- יום שבת, 10 באוגוסט 2019

20:33 עריכה

ח"כ איימן עודה מגיב לדבריו של השר יואב גלנט מהליכוד, שאמר כי אין מנוס אלא לצאת למבצע צבאי בעזה: "כל מה שיש להם להציע זה עוד מלחמה בעזה. עוד דם. עוד הרוגים"

22:26 עריכה

לאחר שיאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, שיתף פוסט מזויף בפייסבוק, לפיו מפלגת מרצ פרסמה מודעת אבל על מותו של עבריין המין והמיליארדר ג'פרי אפשטיין, תקפה בחריפות ח"כ לשעבר זהבה גלאון בטוויטר: "מקומו של יאיר נתניהו בכלא לצד אבא שלו. טינופות חסרי מוסר ובושה, סוחרי פרופגנדת שקרים מהסוג הנתעב ביותר. הנחתום מעיד פה אך ורק על עיסתו והיא עשויה כולה מאשפה".

עוד 16 עדכונים
כל הזמן // יום שלישי, 5 בדצמבר 2023
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־60 ללחימה ● 141 חטופים עדיין בעזה

הרמטכ"ל: ״מי שחשב שלא נדע לחדש את הלחימה בתום ההפוגה - טעה״

מהומה בפגישת הקבינט ומשפחות החטופים; נתניהו: "אי אפשר להוציא את כולם בבת אחת" ● הערב: מסיבת עיתונאים משותפת של נתניהו, גנץ וגלנט ● מספר רסיסי רקטה נפלו במרכז, אדם נפצע קל; שתי פצועות קל מפגיעת רקטה באשקלון ● דובר צה"ל: השיח בנושא החטופות בעזה לא אחראי ולא מדויק ● דיווח: ישראל התקינה מערכת צינורות שבכוחה להציף את מנהרות חמאס

עוד 43 עדכונים

מצרים לא מסוגלת להיות אחראית על הביטחון בעזה

מצרים סירבה להצעה האמריקאית לפקח על הביטחון ברצועת עזה אחרי תבוסת חמאס ועד שהרשות הפלסטינית תוכל ליטול את מושכות השלטון ● מי שמנסים לשכנע את קהיר לקחת חלק במשימה באמצעות חבילת סיוע או על־ידי מחיקת חובות, לא מבינים את הגורמים שמאחורי קבלת ההחלטות במצרים – חוסר יציבות פוליטי לצד היעדר ממשל תקין

עוד 1,341 מילים
אמיר בן-דוד

מרגל חמאס בתוך צה"ל

בין המסמכים שנמצאו אצל מחבלי חמאס שביצעו את מתקפת 7 באוקטובר הייתה מפה מדויקת של בסיס צה"ל שאי אפשר היה להכין אותה בלי עזרה מבפנים, וש"כמעט בוודאות הוכנה בעזרת מרגל של חמאס" - כך על פי גורם במודיעין הישראלי ● וגם: בגידת הנשים ● המטרה: חאן יונס ● דילמת החטופים ● התוכנית להצפת המנהרות ● עדכוני מלחחמה ● ועוד...

פלסטינים במעבר ארז אחרי כניסת מחבלי חמאס לישראל. 7 באוקטובר 2023 (צילום: Atia Mohammed/Flash90)
Atia Mohammed/Flash90

״אלה החיים״: נתניהו רוצה שנראה בו גזירת גורל

במסיבת העיתונאים שקיים בצאת שבת, בנימין נתניהו נדרש למדיניות חלוקת הנשקים המופקרת שמוביל השר איתמר בן גביר, על רקע הריגתו של יובל דורון קסטלמן ז"ל בידי חייל צה"ל. "במצב הקיים צריך להמשיך עם המדיניות הזו, אני בהחלט תומך בה. יכול להיות שנשלם על כך מחירים". השיב נתניהו, לפני שפרש ידיו לצדדים והוסיף: "אלה החיים".

נתניהו ידוע בזכות הרבה מתכונותיו. היכולת לאמפתיה אנושית בסיסית איננה אחת מהן. ועדיין, נדמה שגם הוותיקים שבמבקריו הופתעו ממופע כה מעורר קבס של ערלות לב. באגביות של אדם המדלג מעל גופת הומלס ברחוב ומבקש להתעלם מקיומו הלא נוח, נתניהו ביטל בתור גזירת גורל את הריגתו של אזרח, שמותו הוא תוצאה ישירה של מדיניות צמאת דם ומתירת דם שמקדמים שריו ושופריו, מדיניות של "קודם לירות – ורק אחר כך לשאול שאלות".

יואב גרובייס הוא פסיכולוג קליני. בעל תואר שלישי מאוניברסיטת בר-אילן. כותב על פוליטיקה וחברה. חי, נושם ומתגורר בתל אביב.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 642 מילים ו-2 תגובות

מלחמת סוכות – עוד כתבות

בחזית המשלחת הישראלית המצומצמת לפסגת האקלים בדובאי ניצבות ארבע חברות קטנות מהנגב ● חלק מהעובדים בצו 8, אחרים מפונים, אבל העבודה נמשכת מהלפטופים בלי הפסקה ● איתן דוידוב, סמנכ"ל "קמלוט חדשנות טכנולוגית": "עברנו טלטלה אדירה. לא נפסיק לקדם את הטכנולוגיה שלנו כדי להגן גם על העולם"

עוד 833 מילים

שנאה, הדרה ושחיתות מובילים לכאוס

הקונספציה קרסה, כך אנו שומעים פעם אחר פעם מאז השבעה באוקטובר. כמעט אין תחום שבו אין שיקול דעת מוטעה, מחדל, שאננות ולא אחת שיקולים זרים ואטימות.

בתוך כך, כידוע, ישנה גם הקצנה דתית החודרת לשורות הצבא – כפי שמיטיב להסביר פרופ' יגיל לוי בספרו "המפקד האליון". הוא משרטט תהליך בו יותר ויותר חיילים חרד"לים נכנסים לצבא עם אמונתם, שכוללת הרחקת נשים, כשהיחס המבזה הזה מתקבל על ידי הרשויות. אך לצד זאת יש תהליך הפוך ממש באותו צבא – יחידות שבהן בולט רוב נשי. ביניהן התצפיתניות וגדוד השריונאיות, שהכו בתדהמה גם מפקדים בכירים בצבא.

מיכאל מירו הוא דוקטור למדע המדינה, עיתונאי למעלה מארבעים שנה, לשעבר מנהל קול ישראל. חוקר ומתעניין בפוליטיקה, חברה, סביבה, מוסר ואתיקה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
לא יקרה במצב הנוכחי. הרבנות היא אלטרנטיבה שילטונית שאיננה מתכוונת לוותר על תאוותה לשררה (הרי תורה הם אינם יודעים בין כך). כלומר, לא יכולה להיות מדינת ישראל דמוקרטית ויהודית וזאת מפני שי... המשך קריאה

לא יקרה במצב הנוכחי. הרבנות היא אלטרנטיבה שילטונית שאיננה מתכוונת לוותר על תאוותה לשררה (הרי תורה הם אינם יודעים בין כך).
כלומר, לא יכולה להיות מדינת ישראל דמוקרטית ויהודית וזאת מפני שיהדות היא דת ודת היא שיטת שילטון היררכית אלטרנטיבית.

עוד 458 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

קבלת רישיון נשק בהליך מזורז תמורת 2,500 שקלים

ברקע ההתפטרות של ראש האגף לכלי ירייה במשרד לביטחון לאומי ובחסות המלחמה, לזמן ישראל נודע כי גורמים פרטיים מציעים לאזרחים לקדם את אישור רישיון הנשק שלהם תמורת תשלום ● כדי לזרז את התהליך המתווך חייב להיות בקשר עם מישהו מתוך המשרד ● מתווכת: "אני מושכת את מספר הפנייה מהמשרד לביטחון לאומי – ואז אני מקדמת את הנושא"

עוד 578 מילים ו-1 תגובות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

לצד המהלך המבצעי של צה"ל בדרום רצועת עזה, החלה לפעול גם המעטפת המדינית ● בשבת הגיעה משלחת בראשות מתאם פעולות הממשלה בשטחים, לקהיר, כשהמטרה היא לתאם עם המצרים את המשך שיתוף הפעולה ● במצרים חוששים בעיקר מזליגת פליטים פלסטינים וביטחון הכוחות המצרים לאורך הגבול ● ולנשיא א-סיסי יש גם את הרחוב התוסס שמגביר את העוינות כלפי ישראל ● פרשנות

עוד 811 מילים

הכסף הגדול מאחורי מתקפות החות'ים

ישראל נאלצת להתמודד עם חזית מפתיעה מול החות'ים ● מי שכנראה פחות הופתע מההתערבות שלהם הם התושבים המיוסרים בתימן ● הם למדו על בשרם שהמלחמה הפכה כבר מזמן למודל הכלכלי שמקיים את אותו פלג שיעי – וההתגרות בישראל היא רק חלק קטן ממנו ● פרשנות

עוד 943 מילים

אילון לוי הוא האס הראשי שישראל שולפת מול הרשתות הזרות במלחמה בעזה ● בין הרמת גבות ב"סקיי ניוז", לעימות עם מגיש סקפטי ברדיו לונדוני, הוא משתפשף ברזי הטיקטוק, מאתגר את תומכי חמאס, ושומע מאימו בלונדון איך מנהל הבנק עוקב אחריו בהערצה ● בריאיון לזמן ישראל הוא מספר איך דילג מהמחאות נגד ההפיכה המשטרית לעבודה במטה ההסברה של נתניהו

עוד 3,437 מילים

מאות אלפי ישראלים עזבו את המדינה בזמן המלחמה

ישראלים רבים שחיו בחו"ל לפני המלחמה – או נסעו לחו"ל בזמן החגים – חזרו לארץ באוקטובר ובנובמבר ● אבל ישראלים רבים עוד יותר עזבו או לא חזרו מחופשות החגים ● בסך הכול מספר הישראלים שיצאו מישראל בחגים ובמהלך המלחמה וטרם חזרו גדול בכחצי מיליון ממספר החוזרים והעולים החדשים

עוד 602 מילים ו-5 תגובות
היום ה־59 ללחימה ● 141 חטופים עדיין בעזה

דובר צה"ל: נתחקר לעומק את העברת הכוחות מהעוטף לגדה

קבינט המלחמה מתכנס לדיון בהגדלת הסיוע ההומניטרי לרצועה; מחר ייפגש עם משפחות החטופים ● ארה"ב: ממשיכים לנסות להוביל לשחרור חטופים נוספים ● צה"ל הרחיב את הפעולה הקרקעית: תקיפות משמעותיות בחאן יונס ● דיווח: החייל שירה למוות ביובל קסטלמן חשוד בהמתה בקלות דעת, התביעה מבקשת להאריך את מעצרו ● הבחירות המקומיות ברוב יישובי הארץ ייערכו ב-30 בינואר

עוד 62 עדכונים

גלנט וגנץ מתרחקים מנתניהו

מסיבות עיתונאים נפרדות, נזיפה בטוויטר, עקיצות בישיבת הסיעה ומלחמה על התקציב: הסדקים מתגלעים בין ראש הממשלה, שר הביטחון ושרי המחנה הממלכתי - והדרך סלולה לפירוק החבילה ● מתי זה יקרה? האמריקאים יחליטו ● פרשנות

עוד 969 מילים
עקורים

"רציתי לקחת את המעילים היפים שלי מאיטליה אבל כולם התמלאו עובש. אמרתי לעצמי, בקרוב תקני מעילים חדשים. הכול בסדר, העיקר שאת חיה"

שלומית עוזי

קיבוץ כיסופים. נשואה, אם לחמישה וסבתא. פונתה למלון באילת

עוד 1,839 מילים ו-2 תגובות

המחנה הממלכתי יצביעו נגד תיקון התקציב, אבל לא יצאו מהממשלה

למרות אי־העברת הכספים הקואליציוניים למטרות המלחמה ואי־סגירת ממשרדי ממשלה מיותרים, במחנה הממלכתי החליטו לא לשבור את הכלים ● מתישהו בזמן הקרוב גנץ יאלץ לממש את הציפייה בקרב תומכיו, להתקדם לשינוי פוליטי בתוך הרכב הכנסת הנוכחית – ולהביא סוף לממשלה ההזויה והקיצונית ביותר בתולדות ישראל ● פרשנות

עוד 714 מילים ו-3 תגובות

במשך שנים גורמים בכירים בשלטון פועלים כדי לשכנע את הציבור כי מותר, סביר ואף מתבקש להרוג מחבלים בזירת פיגוע, תוך כדי התעלמות מההבחנה המתחייבת בין חיסול מחבל המהווה סיכון, לבין הריגת מפגע שאינו מסכן איש ● מותו המיותר של האזרח יובל דורון קסטלמן חייב להביא לשינוי קיצוני במגמה הנוכחית ● פרשנות

עוד 900 מילים ו-1 תגובות

ישראל לא סגרה את הדלת על המשך המו"מ לשחרור חטופים

למרות ההודעה כי ראש המוסד הורה לאנשיו לעזוב את דוחא, מצרים וקטאר ממשיכות לנהל שיחות עם ישראל וחמאס ● בחינת לוחות הזמנים שהובילו לחידוש הלחימה בעזה מעלה אף היא כי ישראל לא ויתרה על חזרה למתווה שחרור החטופים ● פרשנות

עוד 784 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה