בעקבות כתב האישום: השר חיים כץ הגיש את התפטרותו

כץ במכתב ההתפטרות: "הניסיון להטיל דופי בניקיון כפי הוא חסר יסוד ונועד לכישלון" ● על אף האישור שניתן לה, חברת הקונגרס טאליב הודיעה כי "ביקור בישראל תחת התנאים שהוצבו נוגד את ערכיי", דרעי: "פרובקציה. שנאתה לישראל גוברת על אהבתה לסבתה"

חיים כץ (צילום: פלאש 90)
פלאש 90
חיים כץ
06:57 עריכה

"החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה להעמיד אותי לדין, בנושא כה תקדימי ובגין 'עבירת סל', גורמת לי עוול קשה" – כך כותב שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ במכתב התפטרותו מהממשלה. את הדברים מפרסם הבוקר יובל קרני ב"ידיעות אחרונות".

עוד כותב כץ במכתבו: "הניסיון להטיל דופי בניקיון כפיי, ו'להלביש' מניעים שאינם טהורים על פעילות שבלב מילוי תפקידי כחבר הכנסת, שבוצעה בתום לב ובאמונה, כשליח ציבור – הוא חסר יסוד ונועד לכישלון. מדובר בהאשמה הנוגעת להליך חקיקה, שהובלתי לפני תשע שנים תוך ראיית חשיבותו הציבורית של הנושא. החוק נחקק בתקופת ה'תספורות' שהייתה קשה לציבור".

חיים כץ (צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90)
חיים כץ (צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90)

שלשום הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לכץ על העמדתו לדין בעבירות מרמה והפרת אמונים. אתמול קרא בתוכנית "שש" עם דפנה ליאל עמיתו של כץ לסיעת הליכוד, חבר הכנסת מיקי זוהר, לשר שלא להתפטר מחברותו בממשלה.

במכתבו מסביר כץ את פעולתיו בחקיקת החוק, שסייע לחברו מוטי בן-ארי, כשכיהן כיושב ראש ועדת העבודה והרווחה של הכנסת: "החוק נועד לתקן עוול ולהגן על האינטרסים של משקיעים מפני מניפולציות שעלולים ליזום בעלי שליטה בחברות. בכל פעולותיי במסגרת מילוי תפקידי כשר וכחבר כנסת, וגם בהליך זה, פעלתי באופן ענייני ונטול פניות לטובת הציבור – בכלל זה העובדים, הגמלאים ואלו שידם אינה משגת".

07:24 עריכה

ביקורת נרחבת בארצות הברית על החלטת ישראל למנוע את כניסתן לתחומה של חברות הקונגרס רשידה טליב ואילהאן עומר.

סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ו ביידן, שמוביל במירוץ לתפקיד מועמד המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, כתב בחשבון הטוויטר שלו ש"אף מדינה לא צריכה למנוע כניסה של מבקרים על בסיס דעותיהם".

יושבת ראש בית הנבחרים, ננסי פלוסי, כתבה כי "מניעת כניסתן של חברות הקונגרס טליב ועומאר היא למטה מכבודה של מדינת ישראל הדגולה".

גם מנהיג המיעוט הדמוקטי בסנאט, צ'אק שומר, ביקר את ההחלטה. "מניעת כניסתן של חברות הקונגרס של ארצות הברית היא צעד של חולשה, ולא של חוזק. זה רק יפגע ביחסי ארצות הברית וישראל".

גם מצידה השני של המפה הפוליטית נמתחה ביקורת על הצעד שבו נקטה ישראל. הסנאטור הרפובליקני מרקו רוביו כתב שהוא מתנגד במאת האחוזים לטליב ולעומאר, אך "מניעת כניסתן לישראל היא טעות. חסימן כניסתן זה מה שהן רצו כדי לתדלק את מתקפתן על המדינה היהודית".

בישראל ביקרו פוליטיקאים רבים את הצעד שבו נקט שר הפנים אריה דרעי בתמיכתו ובהנחייתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בין היתר ביקרו את ההחלטה יאיר לפיד, אהוד ברק, איימן עודה, סתיו שפיר, אחמד טיבי, עאידה תומא סלימאן וניצן הורוביץ.

08:03 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא לחבריו בליכוד שלא להשתתף בוועידת המשפיעים של חדשות 12כך מפרסם הבוקר יוסי ורטר בעיתון "הארץ".

את הדברים אמר נתניהו השבוע במפגש פוליטי, שבו השתתפו שרים וחברי כנסת ממפלגת השלטון. בוועידה, שתתקיים ב-5 בספטמבר בתל אביב, צפויים לקחת חלק ישראל כץ, מירי רגב, גדעון סער ודוד אמלסם מהליכוד. כמו בשנה שעברה גם השנה נתניהו לא צפוי להשתתף בוועידה, אף על פי שהוזמן.

ביקורתו של נתניהו על התקשורת נמשכת שנים ארוכות, ולא אחת מכנים הוא ומקורביו את קשת 12, שבה משדרת חברת החדשות, "ערוץ תעמולה" ו"גנץ טי-וי".

08:20 עריכה

ראש ממשלת אתיופיה צפוי לבקר בישראל בתחילת החודש הבא – כך מדווח הבוקר איתמר אייכנר ב"ידיעות אחרונות".

ראש ממשלת אתיופיה אבי אחמד (צילום: Francisco Seco, AP)
ראש ממשלת אתיופיה אבי אחמד (צילום: Francisco Seco, AP)

לביקורו של אבי אחמד בישראל, כשבועיים לפני הבחירות, עשויה להיות מטרה כפולה; מחד להוסיף לדימויו של ראש הממשלה נתניהו כאיש העולם הגדול, שנפגש עם מי שהביא להסכם שלום בין מדינתו לבין אריתראה; ומאידך לפנות לציבור יוצאי אתיופיה בישראל.

ביום ראשון עתיד נתניהו לבקר באוקראינה ולהיפגש לראשונה עם הנשיא וולודימיר זלנסקי. בתשעה בספטמבר, כשבוע לפני הבחירות, ייסע נתניהו להודו וייפגש עם עמיתו, ראש הממשלה נרנדרה מודי.

09:10 עריכה

אתר מאקו מציג באופן מטעה טורי דעה של אנשי כחול לבן – כך מפרסמים איתי שטרן ונתי טוקר ב"הארץ" ואורן פרסיקו ב"העין השביעית".

במדור BOLD של מאקו פורסמו טורים של חברי הכנסת אורנה ברביבאי, יועז הנדל, איתן גינזבורג ופנינה תמנו-שטה – שנדמים לתוכן המערכתי של האתר, זאת על אף שמדובר בתוכן שניתן תשלום עבור פרסומו.

ממאקו נמסר שניתן גילוי נאות מספק ומכחול לבן נמסר שההתקשרות בין שני הגופים נעשתה כדין.

09:26 עריכה

"ישראל היום" מדווח כי "גורמים פוליטיים" מעריכים שנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לא ייתן ארכה למועמד שעליו יטיל את מלאכת הרכבת הממשלה, כפי שהיה נהוג עד כה.

אין לסיפור אישור מבית הנשיא, אולם החשש כי ריבלין לא ייתן, כנהוג, ארכה למועמד להרכבת הממשלה משרתת את הקמפיין של הליכוד ובנימין נתניהו, לפיו רק ליכוד גדול יוכל להרכיב את הממשלה הבאה.

על פי הדיווח, אותם "גורמים פוליטיים" המצוטטים ב"ישראל היום", עיתון הבית של נתניהו, מעריכים כי ריבלין ירצה למנוע תרחיש שבו תיגרר ישראל למערכת בחירות נוספת, שלישית ברציפות.

.

11:54 עריכה

חברת הקונגרס האמריקנית רשידה טאליב תורשה להיכנס לישראל אחרי הכל.

טאליב, שכניסתה לישראל נמנעה בגלל היותה תומכת בתנועת ה-BDS, הגישה בקשה הומינטרית לשגרירות ישראל בוושינגטון, לאפשר לה להיכנס לארץ כדי לפגוש את סבתהּ המתגוררת בשטחים. "זו עשויה להיות ההזדמנות האחרונה שלי לראות אותה", כתבה טאליב במכתב, המופנה אל שר הפנים אריה דרעי.

לאחר דיון הבוקר, באישור ראש הממשלה בנימין נתניהו, דרעי אישר את כניסתה של טאליב, אחרי שהתחייבה לכבד את המגבלות שיוטלו עליה.

אתמול צייצה טאליב תמונה של סבתה, וקוננה על מצבם של פלסטינים כמוהה.

12:36 עריכה

במערכת הפוליטית מגיבים להחלטה להתיר לחברת הקונגרס רשידה טאליב להיכנס לישראל, זאת אחרי שאתמול נאסרה כניסתה וכניסת עמיתתה, אילהן עומאר.

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן מהליכוד, מצדד בהחלטות שהתקבלו –

יושב ראש כחול לבן, בני גנץ: "הזיגזג של נתניהו בנושא כניסתן לישראל של חברות הקונגרס האמריקאי נובע מהיעדר מדיניות מתמשך". גנץ קובע כי ההחלטה שלא לאפשר את כניסתן של טאליב ועומאר הייתה שגויה ו"הסבה למדינת ישראל נזק בינלאומי". לדבריו, התרת הגעתה של טאליב משיקולים הומניטריים היא מעשה נכון "במיוחד לאור הצורך להוריד את גובה הלהבות של השריפה שהבעיר אתמול נתניהו ביחסי ישראל וארצות הברית".

זהבה גלאון על שר הפנים, אריה דרעי, שתחילה אסר את כניסת טאליב, ואחר כך התיר את הגעתה: "גם אכל את הדגים הסרוחים וגם גורש מהעיר".

רויטל סויד מהעבודה-גשר אומרת שזוהי איוולת לאפשר כניסה של מחוקקת אחת ולאסור כניסה של אחרת: "ביבי מפיל את כל אזרחי ישראל בדיוק למלכודת שחברות הקונגרס ביקשו לטמון לנו".

חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת לעג לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שדרישותיו השונות לא מתיישבות זו עם זו –

13:16 עריכה

יושב ראש העבודה-גשר עמיר פרץ תוקף את רשימתם של בני גנץ ויאיר לפיד –

הסבר אפשרי אחד לדבריו החריפים של פרץ הוא שלפי סקר, שפורסם אתמול בחדשות 13, מקבלת העבודה-גשר חמישה מנדטים, והיא הקטנה ביותר מבין סיעות הכנסת.

14:45 עריכה

חבר הכנסת יעקב אשר מיהדות התורה – על כך שסיעתו תמליץ על נתניהו: "אנחנו לא מחויבים לאף אחד". עוד הוסיף אשר: "יכול להיות שמחר בבוקר בגלל סיבה כזו או אחרת ניפרד ממנו". את הדברים פרסם יקי אדמקר באתר "וואלה!".

אשר אמר את הדברים השבוע במחנה קיץ לבחורי ישיבה בצפת. לאחרונה נפגש אשר עם יושב ראש כחול לבן, בני גנץ, אך לאחר הפגישה הבהירו ביהדות התורה כי ימליצו לנשיא על נתניהו כמועמדם לראשות הממשלה.

16:20 עריכה

ראשידה טאליב, אחת מחברות הקונגרס שאושרה כניסתה לישראל לאחר שפנתה לשר הפנים דרעי, הודיעה כי לא תבקר בארץ "תחת התנאים הנוכחיים".
"ההשתקה שלי וההתייחסות אליי כאל עבריין היא לא מה שאני רוצה בשביל עצמי. זה יהרוג חלק ממני", כתבה טאליב בחשבון הטוויטר שלה. "החלטתי שביקור אצל סבתי בתנאים שהוצבו מנוגד לכל מה שאני מאמינה בו – מלחמה נגד גזענות, דיכוי וחוסר צדק".

16:24 עריכה

השר דרעי מגיב להחלטה של טאליב לא להגיע: "מתברר כי זו הייתה פרובוקציה כדי להבאיש את ריחה של ישראל. שנאתה לישראל גוברת על אהבתה לסבתה".

16:33 עריכה

יו"ר העבודה-גשר, עמיר פרץ, תוקף את נתניהו בעקבות הפיגוע הבוקר בגוש עציון – "על אף ההחרפה בכמות הפיגועים הוא לא כינס את הקבינט. ביבי התמכר לציוצים ולפוסטים כתחילף למדיניות תקיפה מול הטרור".

 

17:33 עריכה

שר העבודה והרווחה, חיים כץ, הגיש את התפטרותו בעקבות הודעת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדליט, על כוונתו להעמידו לדין באשמת מרמה והפרת אמונים. ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי למנות במקומו את אחד השרים הנוכחיים, ולא את אחד מחברי הליכוד המצפים לקידום.

במכתב ההתפטרות שהגיש לנתניהו כתב כץ: "הניסיון להטיל דופי בניקיון כפי ו"להלביש" מניעים שאינם טהורים על פעילות שבלב מילוי תפקידי חבר כנסת, שבוצעה בתום לב מלא ובאמונה, כשליח ציבור – הוא חסר יסוד ונועד לכישלון".

17:45 עריכה

חיים כץ זה הרגע הגיש את התפטרותו לממשלה וח"כ ציפי חוטובולי מהליכוד כבר שולחת מסר ברור לנתניהו: "מצפה מראש הממשלה למנות אותי לשרה, זהו רגע מבחן מול הציונות הדתית שהיא חלק מהליכוד".

חוטובלי גם הביעה תקווה שכץ ייצא זכאי במשפט ושיעשה עמו משפט צדק.

19:07 עריכה

ח"כ יואב קיש, בעקבות הגשת ההתפטרות של השר חיים כץ: "ההחלטה כנגד השר כץ היא טעות ופגיעה הדמוקרטיה ושלטון החוק. השר כץ אולץ להתפטר בגלל החלטה שגויה בפרקליטות".

 

19:51 עריכה

נפתלי בנט אמר הערב כי לאחר הבחירות, המפלגות שמרכיבות את ימינה יפעלו בנפרד. הערב אצל "אופירה וברקו" אמר: "יש פה מפלגות שונות שרק לצורך הבחירות אנחנו בגוש טכני. המענה המשותף הוא שכולנו ימין, אבל בענייני דת ומדינה, העמדות שלי מאוד מאוד שונות משלהם".

מס' 2 בימינה אמר כי הוא מתכוון בכנסת הבאה, שהמפלגה שבה הוא עומד ברשותה, היותר ליברלית, תעבוד על "דברים שבהם אני מאמין – אם זה שירות צבאי לבנות, למשל".

20:45 עריכה

יו"ר ימינה, איילת שקד, אמרה היום בראיון באולפן שישי לחדשות 12, כי ההתקפות של נתניהו נגדה הן עדות לכך ש"הוא החליט ללכת לממשלה עם מפלגות השמאל. נכנסתי לפוליטיקה כדי לקדם מדיניות והעניין האישי לא מעניין אותי".

כמו כן, התייחסה שקד לפיגוע היום בגוש עציון ואמרה כי יש לנקוט ביד קשה יותר נגד חמאס ולהחיל את החוק הישראלי בגדה המערבית.

עוד 18 עדכונים
כל הזמן // יום ראשון, 21 באפריל 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־197 ללחימה ● 133 חטופים עדיין בעזה

נתניהו: "הכוונה להטיל סנקציה על יחידה בצה"ל זה שיא האבסורד ושפל ערכי"

ראש הממשלה אמר את הדברים בעקבות הפרסום כי ארצות הברית צפויה להטיל עיצומים על גדוד נצח יהודה בשל פגיעה בזכויות אדם של פלסטינים ביהודה ושומרון ● בית הנבחרים האמריקאי אישר העברה של חבילת סיוע לישראל בסך 14 מיליארד דולר ● המונים הפגינו ברחבי הארץ בקריאה להקדים את הבחירות ולשחרר את החטופים

עוד 27 עדכונים

תכנית האוטונומיה 2.0 - פתרון אפשרי במסע לנורמליזציה האזורית

המתקפה הישירה חסרת התקדים של הרפובליקה האסלאמית של איראן על מדינת ישראל בליל ה-13.4.2024 העלתה את מפלס המתח בין המדינות לרמה היסטורית. המתקפה הוכיחה מעל כל ספק, שהאיום האיראני על ישראל וידידותיה במרחב הוא אמיתי ומוחשי. התיאוריה הפכה למציאות.

התגובה הישראלית הוכיחה את עוצמתה האפשרית של קואליציה אזורית ובינ"ל נגד "ציר הרשע" (איראן וגרורותיה – חזבאללה, חמאס, הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני, החות'ים בתימן. מפגש שיעי-סוני חסר תקדים; רוסיה של פוטין, למרות הבנות כאלה ואחרות בהיבטים נקודתיים עם גורמים במערב; ובמידה מסוימת סין וצפון קוריאה).

סגן ראש התכנית הבינלאומית בממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה באוניברסיטת רייכמן ומרצה בתכנית. עוסק בתהליכי קבלת החלטות, מדיניות חוץ, אסטרטגיה וסוגיות מדיניות בישראל ובמזרח התיכון. יליד ראשון לציון, דור שלושה-עשר בארץ, חובב ספורט מושבע.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 983 מילים
אמיר בן-דוד
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

"איך אפשר לעשות שלולית חורף ומצפור, ומטר משם אירוע של רכבי גודזילות?"

הממשלה מייבשת את פארק אריאל שרון, הריאה הירוקה הגדולה של גוש דן, וכדי להתקיים הוא נגרר לארח אירוע ג'יפים מזהם ● עיריית חדרה וחברת החשמל ממשיכות להתקוטט ולהחמיץ את אטרקציית הכרישים העולמית ● משתתפים במרוץ הלילה של תל אביב התלוננו על הרי פלסטיק - אבל בעירייה טוענים שזה היה אירוע ירוק להפליא ● והצצה מפתיעה לספארי במהלך רכיבת אופניים

עוד 1,831 מילים

מלחמת עזה – עוד כתבות

עקורים

"הדרך הטובה ביותר עבורי לצלוח את המצב המחורבן הזה, היא לקבל אותו בלי ויכוח. סיגלתי מעין צ'יל שלא אופייני לי. מתברר שאני חזקה יותר ממה שחשבתי"

נעמה שקד

בת 51 מקיבוץ כיסופים. אם יחידנית. פונתה למלון בים המלח

עוד 2,043 מילים ו-1 תגובות

דבק במקום בורג, נבואתו של אפרים קישון מתגשמת

איך הגענו מגשר המכביה דרך אסון מירון לשבעה אוקטובר?

אפרים קישון זצ"ל, נביא, גאון, סופר, הומוריסטן ובמאי, חזה כבר ב-1974 את גשר המכביה, את אסון קריסת גשר שפירים, את אסון קריסת אולם החתונות ורסאי, את אסון מירון ואת יתר הכשלים הישראליים האופייניים.

מוטי קלינמן הוא גימלאי משטרה, עסק בגיוס והפעלת מתנדבים, ובקשרי משטרה-קהילה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 475 מילים

למקרה שפיספסת

מירוץ 2020
המרוץ לבית הלבן

בחזרה לעידן המוזהב

לפני כ-150 שנה, טבע מארק טווין את המונח "העידן המוזהב" כתיאור של ארה"ב, שנהנתה אז לכאורה משגשוג ורווחה חסרי תקדים, אך בפועל הייתה נגועה בשחיתות, תאוות בצע, פערים כלכליים ושסעים חברתיים ● המאפיינים של העידן המוזהב דומים באופן מבהיל לאלו של העידן הנוכחי ● וגם: התובע במשפט טראמפ רוצה להוכיח שהנשיא לשעבר בעצם שילם דמי שתיקה תמורת סיקור אוהד

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 1,654 מילים ו-1 תגובות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

הברית האזורית דרשה מישראל דבר אחד: לא לשבור את הכלים

מי שנהנה מתמיכה אזורית בהגנה, חייב לתת דין וחשבון כאשר הוא מסכן את שותפיו לברית ● אף אחד לא קונה את הנהי התמוה של קטאר ● הקריאה הנואשת של שליח האו"ם בלוב ● השיטפונות ההיסטוריים באיחוד האמירויות הם רק הפרומו ● והשבוע ב־1980: הפגנות הברברים באלג'יריה ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,268 מילים

עקורים

חג הקורבן

הארכיון של רוןזמן ישראל נובר בארכיון של העיתונאי הוותיק רון מיברג ומפרסם מחדש מבחר מכתבותיו, שקריאה בהן היום מספקת פרספקטיבה איך הגענו עד הלום ● והשבוע: יום בדרכים עם שמעון פרס בזמן שחרב ההדחה של רבין מונחת על צווארו, בניסיון לאתר כיסי תמיכה באיש שמוצא זמן לנתח בנסיעה המונוטונית את "מר מאני" של א. ב. יהושע

עוד 2,538 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
מַשְׁבֵּר הַטִּילִים 213

האם אפשר להשוות בין משבר הטילים האיראני למשבר הטילים בקובה?

עוד 1,769 מילים

בטקס השבעת שופטים, הרצוג בחר ליישר קו עם הצביעות של לוין

אחרי שנתיים שלא התקיים טקס השבעת שופטים בבית הנשיא, התקיים הטקס הראשון בקדנציה של לוין כשר המשפטים ● אלא שהנוכחות בטקס הדגישה את העובדה שלוין ממשיך למנוע מינוי נשיא קבוע לעליון ושופטים בכירים נוספים - כל עוד הוועדה לא תאשר את המינויים שהוא רוצה ● לוין צבע את מהלכיו בצבעים של אחדות מזויפת ● אבל זה כלום לעומת מופע ההתקרנפות של הנשיא הרצוג באותו אירוע ● פרשנות

עוד 662 מילים ו-3 תגובות

רומא פסלה את כשריאל ותקבל בתגובה מפלגה רפובליקאית חדשה

הממשלה החליטה למנות את בני כשריאל, מוותיקי הליכוד וראש עיריית מעלה אדומים מזה שלושה עשורים, לשגריר ישראל ברומא ● האיטלקים הטילו וטו על המינוי וכינו את כשריאל "מתנחל קיצוני" ● הקהילה היהודית באיטליה זועמת והחליטה בתגובה להקים מפלגת ימין חדשה ● נציגי הליכוד והקואליציה ישתתפו בכנס היסוד בחודש הבא במילאנו ● וכשריאל? הוא בינתיים מונה לשגריר ישראל בהונגריה

עוד 720 מילים ו-2 תגובות
היום ה־196 ללחימה ● 133 חטופים עדיין בעזה

דיווח: בתקיפה באיראן, F-35 ישראליים ירו טילים על מכ״ם שמגן על המתקן הגרעיני בנתנז

שר החוץ האיראני: הכטב"מים הקטנים לא גרמו לנזק באספהאן - זו תבוסה ● בלינקן בהתייחסות ראשונה לתקיפה באיראן: "ארה"ב לא הייתה מעורבת בשום מבצע התקפי" ● משפחות חטופים ותומכיהם חסמו את כביש מספר 1 ● ארה״ב הטילה סנקציות על מייסד להב״ה בנצי גופשטיין, האיחוד האירופי הטיל סנקציות על ארגון להב"ה ועל 4 מתנחלים; בן גביר: תוצאה של אנטישמיות ועלילות דם

עוד 47 עדכונים

המשרד להגנ"ס מציע 100% עצמאות אנרגטית ליישובי העוטף

כשעתיד העוטף מונח על הכף ומנהלת תקומה יוצאת לדרך, הנתון שהמשרד להגנת הסביבה הציג השבוע הוא דרמטי: במהלך פשוט ולא יקר אפשר להפוך את העוטף לחבל שיספק לעצמו את כל החשמל מהשמש וישמור על עצמאות אנרגטית גם בתרחיש עלטה במלחמה ● הפוטנציאל אדיר, אבל הניסיון מעורר חשש שהממשלה והמציאות הישראלית יצליחו להחמיץ גם הפעם את ההזדמנות המונחת לפתחנו

עוד 1,241 מילים

שיקום התשתיות בעזה חיוני לבריאות הציבור בישראל

גם אם מוות המוני מרעב הוא לא איום מיידי על תושבי עזה, הרי שבלי מים זורמים, חשמל וביוב תקין, רצועת עזה תהפוך למרבץ של מחלות בלתי נשלט ● מכון המחקר "מיתווים" פרסם מסמך בנושא מצב התשתיות בעזה, הכולל גם שורה של המלצות: "בצד שלנו צריכים להבין גם את המשמעות של זליגת מחלות, או זיהומי מים ותשתיות"

עוד 1,358 מילים

ישראל ללא ספק נמצאת בצומת החלטה קריטי, אולי אפילו היסטורי ● ישראל חייבת לשמר את הקואליציה האזורית ולוודא שהמומנטום המדיני לטובתה נשמר ● לכן, קשה להבין את הזחיחות בדברים שנשא אמש נתניהו, שהיו על גבול המתריסים כלפי מי שעמדו לצדנו ללא כל תנאי ● במקביל ראיסי מתח את גבולות האיום נגד ישראל עוד יותר, בניסיון לקבוע בשטח מציאות שתכבול את ידיה של ישראל ● פרשנות

עוד 695 מילים

המדינה מחפשת מועמדים לתפקיד רשם התאבדויות

רשם לאובדנות יסייע לרשויות להיות מודעות למצבי סיכון ולפעולות שעשויות למנוע התאבדויות ● לתפקיד החדש נמצא תקן ב-2022, אך רק ב-2023 יצא מכרז פנימי של משרד הבריאות - ורק כעת התפרסם מכרז פומבי ● מאז השבעה באוקטובר מופץ מידע מנופח ושגוי של מספר המתאבדים בקרב ניצולי הטבח במסיבה ברעים

עוד 432 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה