נפתלי בנט הודיע כי יתמוך במתן חסינות לנתניהו

נפתלי בנט מימינה: "אם יש ממשלה יציבה, צריך שיקרה משהו מאוד מאוד קיצוני כדי שאני אתנגד לחסינות" ● ראש הממשלה ושרי החינוך והאוצר מברכים על ההסכמה שהושגה עם המורים

נפתלי בנט (צילום: יונתן סינדל פלאש 90)
יונתן סינדל פלאש 90
נפתלי בנט
07:24 עריכה

לפי סקר של מכון המחקר "מאגר מוחות", שמתפרסם הבוקר ב"ישראל היום", עוקפת כחול לבן את הליכוד במספר המנדטים שהיא מקבלת.

07:41 עריכה

המשטרה עיכבה אמש לחקירה שני חשודים במעורבות בירי בכנס של כחול לבן ברחובות. אתמול, במהלך אירוע של המפלגה ברחובות, נורו יריות אחדות מרובה אוויר, ושני פעילים נפגעו קל. השניים הודו במעורבותם במעשה וטענו שמדובר היה במעשה קונדס.

08:12 עריכה

יושב ראש מפלגת זהות, משה פייגלין, מודה בראיון לשלום קיטל בכאן רשת ב' במגבלה של ההסכם שחתם אתמול עם ראש הממשלה נתניהו: "הסכם פוליטי הוא לא הסכם שאפשר לאכוף אותו". פייגלין הודה שאכן לעיתים ישנם מצבים פוליטיים שבהם לא ניתן לממש הסכמים שנחתמו.

בראיון לאברי גלעד וטלי מץ ב"העולם הבוקר" ברשת 13 אמר פייגלין שהוא מבין את מבקריו בזהות והביע תקווה שהם יאשרו ביום ראשון את ההסכם שעליו חתם עם נתניהו.

09:19 עריכה

במערכת הבחירות האחרונה ניסתה עומר ינקלביץ' לעבור מחוסן לישראל בראשות בני גנץ לימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקדכך מפרסמים הבוקר מתי טוכפלד ודניאל רוט-אבנרי ב"ישראל היום". ינקלביץ', שמכהנת כיום כחברת כנסת בסיעת כחול לבן, מסרה שזהו "שקר מוחלט, לא היו דברים מעולם".

לפי הדיווח, האסטרטג ישראל בכר – שעבד עם חוסן לישראל, עבר למשך מספר שבועות לעבוד עם הימין החדש, ואז שב לשתף פעולה עם גנץ – הוא שניסה לסייע לינקלביץ' להצטרף למפלגתם החדשה של בנט ושקד. מכחול לבן מסרו שאינם עוסקים "בספינים וברכילות".

09:25 עריכה

הקטין והצעיר, שהודו בירי מרובה אוויר אתמול בכנס של כחול לבן ברחובות, יובאו הבוקר לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה.

 

10:38 עריכה

סקר של מכון סמית בראשות רפי סמית עבור "מעריב" ותחנת 103 אף-אם, מראה שתומכיו של נתניהו – הליכוד, ימינה, ש"ס ויהדות התורה – מקבלים 57 מנדטים; מתנגדיו – כחול לבן, הרשימה המשותפת, המחנה הדמוקרטי והעבודה-גשר – זוכים ב-53 מנדטים. ליברמן, שהודיע שימליץ לנשיא על מי שיענה לתנאיו-שלו, זוכה עם מפלגתו, ישראל ביתנו, לעשרה מנדטים.

עוצמה יהודית קיבלה בסקר 2.5% מהקולות, שיעור שמותיר אותה מתחת לאחוז החסימה.

הסקר נערך שלשום, בטרם הוכרז רשמית על ההסכם בין נתניהו לפייגלין. בסקר השתתפו 600 נשאלים. טעות הדגימה היא 4%.

11:26 עריכה

אבטחה הוצמדה לעיתונאי גיא פלג מחדשות 12, בשל איומים שהופנו כלפיו. פלג אחראי לשורה ארוכה של פרסומים, המציגים באור שלילי את ראש הממשלה בנימין נתניהו. חברת החדשות הצמידה מאבטח לפלג בעקבות איומים שספג ברשתות החברתיות ובחשבון הווטסאפ הפרטי שלו – כך פרסם הבוקר רז שכניק ב"ידיעות אחרונות".

בראיון לניסים משעל בתחנת הרדיו 103 אף-אם אמר הבוקר פלג: "יש איומים ובעיקר הסתה, ויש החלטה של הנהלת החברה, שבנסיבות האלה צריך להצמיד לי מאבטח. זה לא פשוט".

אתמול פרסם פלג, המסקר את תחום המשפט בחברת החדשות, את עדותו של גלעד ארדן, שהועבר מתפקידו כשר התקשורת אחרי שנקט במהלכים שפגעו בחברת בזק, כשהייתה בבעלותו של איש העסקים שאול אלוביץ'.

12:05 עריכה

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך עד מחר בערב את מעצרו של בן ה-16, החשוד במעורבות בירי אתמול בכנס כחול לבן ברחובות. הדיון בעניינו של בן ה-26, החשוד במעשה גם כן, עתיד להתקיים עוד זמן קצר. כך דיווח רועי רובינשטיין ב-ynet.

12:27 עריכה

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך עד מחר את מעצרו של רועי אוחיון, בן 26, החשוד במעורבות בירי שבוצע אתמול בכנס של כחול לבן ברחובות – כך דיווח רענן בן צור ב-ynet. מוקדם האריך בית המשפט גם את מעצרו של הקטין החשוד במעורבות במעשה.

לפי הדיווח, אוחיון טען במהלך הדיון כי הקטין הוא שירה, בשעה שהוא עצמו נהג ברכב ולא הבחין בכך. אוחיון אף הוסיף כי בבחירות האחרונות הצביע לכחול לבן.

12:57 עריכה

יושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין, אמר שאם כחול לבן לא תתמוך ביוזמה להצבת מצלמות הקלפיות – "יש לזה רק הסבר אחד: או שהם מתכוונים לזייף, או שנוח להם שמישהו אחר יזייף. אין שום דרך להסביר את זה אחרת".

ובכן, דווקא יש. במהלך הדיון על הצבת המצלמות בוועדת הבחירות המרכזית הציגו משפטנים שונים נימוקים למה לא להכניס מצלמות לאולמות ההצבעה. טיעון אחד הוא שאין לשנות את הכללים במהלך המשחק. טיעון אחר עסק בפגיעה בפרטיות. סיבה אפשרית נוספת להתנגדות לחוק בנושא – שבליכוד הודיעו שיקדמו – היא קבלת עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה, שעתיד, לפי ההערכות, להסתייג מחקיקה מזורזת בנושא. לתשומת ליבו של הקורא יולי אדלשטיין.

13:08 עריכה

אחרי שפורסם כי חדשות 12 הצמידה מאבטח לגיא פלג, עיתונאיות ועיתונאים מתגייסים להביע תמיכה בכתב ובפרשן המשפטי.

קרן מרציאנו מחדשות 12 –

אור הלר מחדשות 13 –

ירון אברהם מחדשות 12 –

חיים ריבלין מחדשות 13 –

גדעון אלון מ"ישראל היום" –

יוסי אלי מחדשות 13, שמשתף ביחס שהוא סופג –

מיכל פעילן מחדשות 12 –

וברק רביד מחדשות 13, שהגדיל לעשות ושינה את תמונת הפרופיל שלו לתמונתו של גיא פלג –

13:31 עריכה

הצמדת מאבטח לעיתונאי גיא פלג | יאיר נתניהו לעיתונאי חדשות 12: "חוצפן! אף אחד לא איים עליך!". בנו של ראש הממשלה כתב בטוויטר שהוא עבר "על כל התגובות", וכך הסיק שלא הופנו איומים כלפי העיתונאי. אלא שלפי הפרסום ב"ידיעות אחרונות", פלג קיבל איומים אל חשבון הווטסאפ הפרטי שלו, לכן נתניהו לא יכול היה להיות חשוף אליהם.

נתניהו כתב בשוגג את התגובה לברק רביד מחדשות 13 ולא לפלג, אחרי שהכתב המדיני שינה את תמונתו לזו של עמיתו לאות הזדהות עימו. "התקבלתי (הכוונה ל'התבלבלתי', הטעות במקור) מהתמונה של דאמבו", כתב. בנו של ראש הממשלה לועג לא אחת למראה החיצוני של מושאי הביקורת שלו, ולפלג הצמיד את הכינוי דמבו, כשמו של גיבור סרט האנימציה של דיסני. בעבר איים כתב חדשות 12 כי אם ישוב נתניהו ויכנה אותו כך, יתבע אותו, אך ככל הידוע, הוא לא עשה כן.

בתגובה אחרת נתניהו כתב שאבטחת העיתונאי אינה אלא "ספין" מתוך ניסיון להפוך את פלג "לקדוש מעונה כדי לסתום את הפה לימין שלא יתגונן מולו".

13:44 עריכה

ראש ממשלת אתיופיה, אבי אחמד, יגיע מחרתיים לישראל. אבי נבחר בשנה שעברה לתפקיד, והוא זוכה להערכה רבה, בין היתר על רקע הסכם השלום שהשיג עם אריתראה.

הביקור נחשב ככזה שתורם לראש הממשלה בנימין נתניהו לחזק את דימויו כמדינאי וכאיש העולם הגדול. תרומה אפשרית נוספת עשויה להיות בכך שנתניהו יצטייר כמי שעוסק בעניינם של יהודי אתיופיה. בשבוע שעבר שב ראש הממשלה מביקור באוקראינה, שלפי פרשנים, נועד לקרוץ לבוחרים יוצאי המדינה.

ראש ממשלת אתיופיה אבי אחמד (צילום: Francisco Seco, AP)
ראש ממשלת אתיופיה אבי אחמד (צילום: Francisco Seco, AP)

לפני הבחירות עתיד נתניהו לבקר בהודו ולהיפגש עם עמיתו, ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי.

14:17 עריכה

חבר הכנסת אסף זמיר מכחול לבן מגיב לדבריו של יושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין, שלפיהם מי שלא יתמוך בהצבת מצלמות בקלפיות למעשה מצדד בזיופים בבחירות –

14:17 עריכה

אחרי הפרסום שהוצמדה אבטחה לגיא פלג, ועיתונאים התגייסו לימינו, בסביבת ראש הממשלה מבקרים את כתב ופרשן חברת החדשות. בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, טען בתגובות שפרסם בטוויטר כי פלג כלל לא אוים ואבטחתו אינה אלא ספין (עוד על כך – בדיווח מהשעה 13:44 ביומן בחירות זה).

אחר כך מנהל הקמפיין של הליכוד, עופר גולן, פרסם קטע ממכתב התראה לפני תביעה, שנשלח אתמול מטעם ראש הממשלה אל חדשות 12. לפי דיווח באתר 0404, נתניהו דורש שתפורסם התנצלות במהדורת החדשות של חדשות 12 ובאתר מאקו. ביום שלישי שידר פלג כתבה, ובה הובאה עדותו של עד המדינה שלמה פילבר. בכתבה דווח שפילבר אמר על המיזוג בין יס ובזק כי "המיזוג הזה הוא אסון לאומי; אסור לי לעשות אותו בשום פנים ואופן". למחרת התנצל פלג בשידור בפני פילבר והביא ציטוט מתוקן: "זה לא שמישהו אמר לי באיזה שהוא שלב שהעניין הזה הוא איזה שהוא אסון לאומי".

"אין שום דבר מקצועי בלערוך ולעוות עדות באופן מגמתי ולהציג אותה לציבור באופן הפוך לחלוטין מהכוונה המקורית כדי לפגוע בראש הממשלה, ולרוץ לפרסם הבהרה רק אחרי שהוא נתפס", כתב גולן בחשבון הטוויטר שלו. גולן צירף לדבריו ציוץ של העיתונאי חיים ריבלין וכתב: "אתם אלא (הטעות במקור; צריך להיות 'אלה') שצריכים לדרוש בדק בית".

14:39 עריכה

שנת הלימודים תיפתח ביום ראשון כסדרה, אחרי שהסתדרות המורים והאוצר הגיעו להסכמות. גם ארגון המורים לא ישבות, לאחר שהשבוע אסר עליו בית הדין לעבודה לעשות כן. לו הייתה פורצת שביתה זמן קצר כל כך לפני הבחירות, היה הדבר מהווה מכה לראש הממשלה נתניהו. נתניהו, שר החינוך רפי פרץ ושר האוצר משה כחלון בירכו על כך בחשבונותיהם –

14:47 עריכה

על רקע ההחלטה של חברת החדשות להצמיד אבטחה לעיתונאי גיא פלג בשל איומים, מציגים בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, ויועצו, טופז לוק, איומים וגידופים שהופנו כלפיו. נתניהו הצעיר מציג גם איומים כלפיו. מוקדם יותר טען בנו של ראש הממשלה כי איש לא איים על פלג.

15:02 עריכה

בינתיים בכחול לבן | בזמן שראש הממשלה משיג הסכם שמביא את פייגלין לפרוש מהתמודדות בבחירות, חוגג את פתיחת שנת הלימודים ונערך לביקור המדיני של מקבילו האתיופי מחרתיים, באופוזיציה נותנים פייט. או לפחות מנסים. גבי אשכנזי מבקר בשוק של רחובות, בני גנץ מתגייס לימינו של גיא פלג, משה (בוגי) יעלון מסייר בפרדס חנה, ויאיר לפיד מציג את חמשת הנושאים הראשונים שבהם תטפל כחול לבן.

17:58 עריכה

מפלגת הליכוד הגישה עתירה ליו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, בבקשה לאסור על פרסום תמלולים מחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו, עד לאחר הבחירות. נתניהו התייחס לעתירה בחשבון הפייסבוק שלו ואמר: "אלו הדלפות פליליות. דינה של כל הדלפה כזו – שלוש שנות מאסר".

שידור חי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו>>

שידור חי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו>>

פורסם על ידי ‏Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‏ ב- יום שישי, 30 באוגוסט 2019

 

18:34 עריכה

בני גנץ, יו"ר כחול לבן, עוקץ את נתניהו לאחר שמפלגתו עתרה לוועדת הבחירות בבקשה לאסור את פרסום תמלילי החקירות עד לאחר הבחירות

18:43 עריכה

נתניהו VS. ערוץ 12 – סיבוב נוסף: ראש הממשלה כינה את ערוץ 12 "ערוץ תעמולה", והאשים את קשת על שהפיקו את הסדרה "הנערים", שלטענתו אנטישמית ו"מוציאה שם רע ושקרי למדינת ישראל".

19:54 עריכה

יאיר לפיד התראיין הערב בתוכנית "אופירה וברקוביץ'" בערוץ 12 והתייחס לפרשת ההדלפות: "אני עושה סדר, הזמינו חברה לאבטחת מידע, כי היה חשש להדלפות. אף אחד מיש עתיד לא מדליף".

לפיד גם שב ותקף את נתניהו: הבעיה שלו זה שהוא יותר מדי שנים בשלטון. כל מה שהוא לא עשה, הוא לא יעשה. הוא סתם עייף ולא עושה כבר שום דבר – לא בדיור, לא בחינוך ולא בביטחון. יש לנו 3 רמטכ"לים והם בנו את עוצמתו של צה"ל. איך מחזירים את ההרתעה? רק בכוח".

יאיר לפיד בביקור בכירי כחול-לבן בעוטף עזה (צילום: כחול-לבן)
יאיר לפיד בביקור בכירי כחול-לבן בעוטף עזה (צילום: כחול-לבן)

אתה בעד איחוד עם הליכוד?
"בטח. הכי טוב. בלי ביבי. הם לא יסכימו ללכת לבחירות בפעם השלישית. דקה אחרי הבחירות בליכוד, אם ביבי לא יצליח להרכיב ממשלה, מילת הקוד היא לכנס את ועדת הליכוד – אז נדע שהתחיל המרד. הם לא יתנו לו ללכת לבחירות פעם נוספת".

20:04 עריכה

נפתלי בנט מ"ימינה" אמר כי יתמוך במתן חסינות לראש הממשלה בנימין נתניהו. בראיון בערוץ 12, אמר בנט: "אנחנו במצב חדש. אנחנו כבר בבחירות שניות. הצורך הגדול ביותר של מדינת ישראל עכשיו זה יציבות. אם יש ממשלה יציבה, צריך שיקרה משהו מאוד מאוד קיצוני כדי שאני אתנגד לחסינות".

20:58 עריכה

חקירות נתניהו. גיא פלג חשף הערב בחדשות 12 על קיומה של פגישה חשאית בין מי שהיה מנכ"ל משרד התקשורת שלמה מומו פילבר, עד מדינה היום, לבין שאול אלוביץ'. לפי הדיווח, השניים נפגשו בביתו של אלוביץ' ושם קבעו את העתיד של עסקת בזק ויס.

בפגישה דנו פילבר ואלוביץ' בביטול ההפרדה המבנית באיחוד יס ובזק, מה שהיה אמור להכניס לאלוביץ' מיליוני שקלים. על הפגישה נודע לחוקרים בעקבות התכתבות ווטסאפ בין פילבר ואלי קמיר, יועצו של אלוביץ'.

קמיר: "הבנתי משאול שהייתה לכם פגישה טובה".
פילבר: "התקדמנו, יש הבנות בכפוף לאישור הבוס… הייתה פגישה טובה והיין היה מצויין… זה הגיע עם תאנים ענבים וגבינה – דליקטס!".

מוקדם יותר היום, מפלגת הליכוד עתרה ליו"ר ועדת הבחירות בבקשה לאסור את פרסום התמלילים. הבקשה נדחתה, השופט נימק זאת: "לא מצאתי כי יש מקום למתן הצו המבוקש".

21:29 עריכה

אהוד ברק מגיב לחשיפה של גיא פלג בחדשות 12: "העדויות מפלילות…הוא ידע ה-כ-ל".

עוד 25 עדכונים
כל הזמן // יום שלישי, 5 בדצמבר 2023
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־60 ללחימה ● 142 חטופים עדיין בעזה

צה"ל פועל בחאן יונס; נעדר הוכרז חטוף בעקבות מידע מודיעיני

הותר לפרסום: רס״ר מתן דמארי, בן 31 מדימונה ורס״ר עילי אליהו כהן, בן 23 מבית נחמיה, נפלו ברצועה ● גורם בחזבאללה: ההסלמה היום בצפון - האלימה ביותר מאז ה-8 באוקטובר ● מהומה בפגישת הקבינט ומשפחות החטופים; נתניהו: "אי אפשר להוציא את כולם בבת אחת" ● הערב: מסיבת עיתונאים משותפת של נתניהו, גנץ וגלנט ● תיעוד: שבר רקטה כמעט פוגע בעוברי אורח בתל אביב

עוד 53 עדכונים

מצרים לא מסוגלת להיות אחראית על הביטחון בעזה

מצרים סירבה להצעה האמריקאית לפקח על הביטחון ברצועת עזה אחרי תבוסת חמאס ועד שהרשות הפלסטינית תוכל ליטול את מושכות השלטון ● מי שמנסים לשכנע את קהיר לקחת חלק במשימה באמצעות חבילת סיוע או על־ידי מחיקת חובות, לא מבינים את הגורמים שמאחורי קבלת ההחלטות במצרים – חוסר יציבות פוליטי לצד היעדר ממשל תקין

עוד 1,341 מילים
אמיר בן-דוד

מרגל חמאס בתוך צה"ל

בין המסמכים שנמצאו אצל מחבלי חמאס שביצעו את מתקפת 7 באוקטובר הייתה מפה מדויקת של בסיס צה"ל שאי אפשר היה להכין אותה בלי עזרה מבפנים, וש"כמעט בוודאות הוכנה בעזרת מרגל של חמאס" - כך על פי גורם במודיעין הישראלי ● וגם: בגידת הנשים ● המטרה: חאן יונס ● דילמת החטופים ● התוכנית להצפת המנהרות ● עדכוני מלחחמה ● ועוד...

פלסטינים במעבר ארז אחרי כניסת מחבלי חמאס לישראל. 7 באוקטובר 2023 (צילום: Atia Mohammed/Flash90)
Atia Mohammed/Flash90

״אלה החיים״: נתניהו רוצה שנראה בו גזירת גורל

במסיבת העיתונאים שקיים בצאת שבת, בנימין נתניהו נדרש למדיניות חלוקת הנשקים המופקרת שמוביל השר איתמר בן גביר, על רקע הריגתו של יובל דורון קסטלמן ז"ל בידי חייל צה"ל. "במצב הקיים צריך להמשיך עם המדיניות הזו, אני בהחלט תומך בה. יכול להיות שנשלם על כך מחירים". השיב נתניהו, לפני שפרש ידיו לצדדים והוסיף: "אלה החיים".

נתניהו ידוע בזכות הרבה מתכונותיו. היכולת לאמפתיה אנושית בסיסית איננה אחת מהן. ועדיין, נדמה שגם הוותיקים שבמבקריו הופתעו ממופע כה מעורר קבס של ערלות לב. באגביות של אדם המדלג מעל גופת הומלס ברחוב ומבקש להתעלם מקיומו הלא נוח, נתניהו ביטל בתור גזירת גורל את הריגתו של אזרח, שמותו הוא תוצאה ישירה של מדיניות צמאת דם ומתירת דם שמקדמים שריו ושופריו, מדיניות של "קודם לירות – ורק אחר כך לשאול שאלות".

יואב גרובייס הוא פסיכולוג קליני. בעל תואר שלישי מאוניברסיטת בר-אילן. כותב על פוליטיקה וחברה. חי, נושם ומתגורר בתל אביב.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 642 מילים ו-2 תגובות

מלחמת סוכות – עוד כתבות

בחזית המשלחת הישראלית המצומצמת לפסגת האקלים בדובאי ניצבות ארבע חברות קטנות מהנגב ● חלק מהעובדים בצו 8, אחרים מפונים, אבל העבודה נמשכת מהלפטופים בלי הפסקה ● איתן דוידוב, סמנכ"ל "קמלוט חדשנות טכנולוגית": "עברנו טלטלה אדירה. לא נפסיק לקדם את הטכנולוגיה שלנו כדי להגן גם על העולם"

עוד 833 מילים

שנאה, הדרה ושחיתות מובילים לכאוס

הקונספציה קרסה, כך אנו שומעים פעם אחר פעם מאז השבעה באוקטובר. כמעט אין תחום שבו אין שיקול דעת מוטעה, מחדל, שאננות ולא אחת שיקולים זרים ואטימות.

בתוך כך, כידוע, ישנה גם הקצנה דתית החודרת לשורות הצבא – כפי שמיטיב להסביר פרופ' יגיל לוי בספרו "המפקד האליון". הוא משרטט תהליך בו יותר ויותר חיילים חרד"לים נכנסים לצבא עם אמונתם, שכוללת הרחקת נשים, כשהיחס המבזה הזה מתקבל על ידי הרשויות. אך לצד זאת יש תהליך הפוך ממש באותו צבא – יחידות שבהן בולט רוב נשי. ביניהן התצפיתניות וגדוד השריונאיות, שהכו בתדהמה גם מפקדים בכירים בצבא.

מיכאל מירו הוא דוקטור למדע המדינה, עיתונאי למעלה מארבעים שנה, לשעבר מנהל קול ישראל. חוקר ומתעניין בפוליטיקה, חברה, סביבה, מוסר ואתיקה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
לא יקרה במצב הנוכחי. הרבנות היא אלטרנטיבה שילטונית שאיננה מתכוונת לוותר על תאוותה לשררה (הרי תורה הם אינם יודעים בין כך). כלומר, לא יכולה להיות מדינת ישראל דמוקרטית ויהודית וזאת מפני שי... המשך קריאה

לא יקרה במצב הנוכחי. הרבנות היא אלטרנטיבה שילטונית שאיננה מתכוונת לוותר על תאוותה לשררה (הרי תורה הם אינם יודעים בין כך).
כלומר, לא יכולה להיות מדינת ישראל דמוקרטית ויהודית וזאת מפני שיהדות היא דת ודת היא שיטת שילטון היררכית אלטרנטיבית.

עוד 458 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

קבלת רישיון נשק בהליך מזורז תמורת 2,500 שקלים

ברקע ההתפטרות של ראש האגף לכלי ירייה במשרד לביטחון לאומי ובחסות המלחמה, לזמן ישראל נודע כי גורמים פרטיים מציעים לאזרחים לקדם את אישור רישיון הנשק שלהם תמורת תשלום ● כדי לזרז את התהליך המתווך חייב להיות בקשר עם מישהו מתוך המשרד ● מתווכת: "אני מושכת את מספר הפנייה מהמשרד לביטחון לאומי – ואז אני מקדמת את הנושא"

עוד 578 מילים ו-2 תגובות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

לצד המהלך המבצעי של צה"ל בדרום רצועת עזה, החלה לפעול גם המעטפת המדינית ● בשבת הגיעה משלחת בראשות מתאם פעולות הממשלה בשטחים, לקהיר, כשהמטרה היא לתאם עם המצרים את המשך שיתוף הפעולה ● במצרים חוששים בעיקר מזליגת פליטים פלסטינים וביטחון הכוחות המצרים לאורך הגבול ● ולנשיא א-סיסי יש גם את הרחוב התוסס שמגביר את העוינות כלפי ישראל ● פרשנות

עוד 811 מילים

הכסף הגדול מאחורי מתקפות החות'ים

ישראל נאלצת להתמודד עם חזית מפתיעה מול החות'ים ● מי שכנראה פחות הופתע מההתערבות שלהם הם התושבים המיוסרים בתימן ● הם למדו על בשרם שהמלחמה הפכה כבר מזמן למודל הכלכלי שמקיים את אותו פלג שיעי – וההתגרות בישראל היא רק חלק קטן ממנו ● פרשנות

עוד 943 מילים

אילון לוי הוא האס הראשי שישראל שולפת מול הרשתות הזרות במלחמה בעזה ● בין הרמת גבות ב"סקיי ניוז", לעימות עם מגיש סקפטי ברדיו לונדוני, הוא משתפשף ברזי הטיקטוק, מאתגר את תומכי חמאס, ושומע מאימו בלונדון איך מנהל הבנק עוקב אחריו בהערצה ● בריאיון לזמן ישראל הוא מספר איך דילג מהמחאות נגד ההפיכה המשטרית לעבודה במטה ההסברה של נתניהו

עוד 3,437 מילים

מאות אלפי ישראלים עזבו את המדינה בזמן המלחמה

ישראלים רבים שחיו בחו"ל לפני המלחמה – או נסעו לחו"ל בזמן החגים – חזרו לארץ באוקטובר ובנובמבר ● אבל ישראלים רבים עוד יותר עזבו או לא חזרו מחופשות החגים ● בסך הכול מספר הישראלים שיצאו מישראל בחגים ובמהלך המלחמה וטרם חזרו גדול בכחצי מיליון ממספר החוזרים והעולים החדשים

עוד 602 מילים ו-5 תגובות
היום ה־59 ללחימה ● 141 חטופים עדיין בעזה

דובר צה"ל: נתחקר לעומק את העברת הכוחות מהעוטף לגדה

קבינט המלחמה מתכנס לדיון בהגדלת הסיוע ההומניטרי לרצועה; מחר ייפגש עם משפחות החטופים ● ארה"ב: ממשיכים לנסות להוביל לשחרור חטופים נוספים ● צה"ל הרחיב את הפעולה הקרקעית: תקיפות משמעותיות בחאן יונס ● דיווח: החייל שירה למוות ביובל קסטלמן חשוד בהמתה בקלות דעת, התביעה מבקשת להאריך את מעצרו ● הבחירות המקומיות ברוב יישובי הארץ ייערכו ב-30 בינואר

עוד 62 עדכונים

גלנט וגנץ מתרחקים מנתניהו

מסיבות עיתונאים נפרדות, נזיפה בטוויטר, עקיצות בישיבת הסיעה ומלחמה על התקציב: הסדקים מתגלעים בין ראש הממשלה, שר הביטחון ושרי המחנה הממלכתי - והדרך סלולה לפירוק החבילה ● מתי זה יקרה? האמריקאים יחליטו ● פרשנות

עוד 969 מילים
עקורים

"רציתי לקחת את המעילים היפים שלי מאיטליה אבל כולם התמלאו עובש. אמרתי לעצמי, בקרוב תקני מעילים חדשים. הכול בסדר, העיקר שאת חיה"

שלומית עוזי

קיבוץ כיסופים. נשואה, אם לחמישה וסבתא. פונתה למלון באילת

עוד 1,839 מילים ו-2 תגובות

המחנה הממלכתי יצביעו נגד תיקון התקציב, אבל לא יצאו מהממשלה

למרות אי־העברת הכספים הקואליציוניים למטרות המלחמה ואי־סגירת ממשרדי ממשלה מיותרים, במחנה הממלכתי החליטו לא לשבור את הכלים ● מתישהו בזמן הקרוב גנץ יאלץ לממש את הציפייה בקרב תומכיו, להתקדם לשינוי פוליטי בתוך הרכב הכנסת הנוכחית – ולהביא סוף לממשלה ההזויה והקיצונית ביותר בתולדות ישראל ● פרשנות

עוד 714 מילים ו-3 תגובות

במשך שנים גורמים בכירים בשלטון פועלים כדי לשכנע את הציבור כי מותר, סביר ואף מתבקש להרוג מחבלים בזירת פיגוע, תוך כדי התעלמות מההבחנה המתחייבת בין חיסול מחבל המהווה סיכון, לבין הריגת מפגע שאינו מסכן איש ● מותו המיותר של האזרח יובל דורון קסטלמן חייב להביא לשינוי קיצוני במגמה הנוכחית ● פרשנות

עוד 900 מילים ו-1 תגובות

ישראל לא סגרה את הדלת על המשך המו"מ לשחרור חטופים

למרות ההודעה כי ראש המוסד הורה לאנשיו לעזוב את דוחא, מצרים וקטאר ממשיכות לנהל שיחות עם ישראל וחמאס ● בחינת לוחות הזמנים שהובילו לחידוש הלחימה בעזה מעלה אף היא כי ישראל לא ויתרה על חזרה למתווה שחרור החטופים ● פרשנות

עוד 784 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה