עודה: התייחסו אלינו כיחידה אחת, מבלי להחריג את בל"ד

תיקי נתניהו: חפץ הקליט את מילצ'ן - "אדלסון אומר שכולנו נשב יחד בכלא" ● יו״ר המחנה הדמוקרטי, ניצן הורוביץ, אין פסול בממשלת מיעוט ● בכחול לבן מדברים על פיצול על רקע עמדות לפיד ● נתניהו ימונה גם לשר התפוצות ● גדעון סער מזכיר שהוא תיקן את חוק שעון הקיץ

.איימן עודה (צילום: איימן עודה)
איימן עודה
איימן עודה
07:52 עריכה

יושב ראש המחנה הדמוקרטי דיבר בגלי צה"ל על האפשרויות בפני בני גנץ בהרכבת הממשלה. הוא אמר כי יש הזדמנות למרכז שמאל.

הורוביץ הוסיף כי אין אין פסול בממשלת מיעוט. זו ממשלה לכל דבר ואפשרות טובה בעיניו.

ברקע הדברים גנץ שוחח אתמול עם כל ראשי הסיעות מלבד בל"ד. יו"ר המפלגה שחאדה אמר לוואלה! NEWS: כי "הגישה מראה את חוסר ההבנה שלו בחברה הערבית".  ח"כ ג'אברין מחד"ש אמר כי מדובר בניסיון לפלג את הרשימה.

07:58 עריכה

בכירים בחוסן לישראל אומרים כי המצב כרגע בכחול לבן אינו מאפשר הקמת ממשלה.  "זה או פיצול בכחול-לבן, או בחירות". שלום ירושלמי מדווח כי קשה שלא לזהות אצלם את האכזבה מהעמדות של לפיד, ואת התקווה שמשהו עוד ישתנה ויעלון ואשכנזי יעברו צד.

10:16 עריכה

גדעון סער מזכיר לציבור את פעילותו בממשלה לפני שש שנים.

בלילה שבין שבת לראשון נזכור להזיז את השעונים שעה אחורה. שעון הקיץ יגיע לסיומו. אבל העובדה שכל חודש אוקטובר נהנינו…

פורסם על ידי ‏גדעון סער | Gideon Saar‏ ב- יום חמישי, 24 באוקטובר 2019

10:18 עריכה

עוד מינוי לנתניהו

12:00 עריכה

חברת הכנסת  מחד"ש עאידה תומא סלימאן, תוהה מדוע בל"ד אינה לגיטימית למשא ומתן קואליציוני ובנט ופרץ כן. זאת לאחר שגנץ תיאם פגישות עם כל המפלגות מהרשימה המשותפת מלבד בל"ד.

13:54 עריכה

יועז הנדל מכחול לבן על המטרות שלהם.

דווקא עכשיו מול התבססות בבוץ הפוליטי כדאי להזכיר שהפוליטיקה היא רק אמצעי ולא המטרה.מה המטרות:1. הקמת ממשלת אחדות…

פורסם על ידי ‏יועז הנדל Yoaz Hendel‏ ב- יום שישי, 25 באוקטובר 2019

15:00 עריכה

מה זוממים להם איילת שקד והשר לביטחון פנים גלעד ארדן בחתונתה של העיתונאית אמילי אמרוסי? אולי נפתלי בנט או גדעון סער, שגם כן נמצאים שם, יודעים. ואולי גם אנחנו נדע בקרוב.

פורסם על ידי ‏‎Tal Schneider‎‏ ב- יום שישי, 25 באוקטובר 2019

16:22 עריכה

שר החוץ ישראל כץ מברך את אוקריאנה על ההחלטה לפתוח בירושלים שלוחה דיפלומטית כחלק משגרירות המדינה בישראל.

17:13 עריכה

יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, חוזר על דרישתו מגנץ – התייחס אלינו כיחידה אחת, מבלי להחריג את בל"ד.

בראיון לחדשות 12, אמר היום עודה כי לקראת תחילת פגישות המשא ומתן ביום ראשון הקרוב, "אני אבהיר לו שההתנהגות שלו לא מקובלת עלינו".

"אנחנו 13 ח"כים ויש להתייחס אלינו כ-13", אמר יו"ר הרשימה. "יש להם את יעלון, את הנדל ואת האוזר ממפלגת תל"ם, ואנחנו לא אומרים להם להתעלם מהם. שינהגו בנו בכבוד כיחידה אחת, או שאנחנו נסרב"

21:01 עריכה

הקלטות שנחשפו הערב בחדשות 12, מגלות עדויות חדשות למודעותם של עדי מפתח בתיקי נתניהו – ארנון מילצ'ן ועוזרו ניר חפץ – לעיסוק בפעילות לא חוקית בתיק 2000 ובתיקים נוספים.

בהקלטה המגוללת שיחה בין השניים, אומר חפץ: "אני יכול לבוא מתוך כוונות טובות, מתוך רצון להשכין שלום, אבל אם תתחיל מלחמה ומישהו יאשים אחד את השני בסחיטה, עוד יכולים… גם אותי לשרבב בתוך הדבר הזה, אני לא רוצה".

מילצ'ן: "ברור, ברור, ברור".

חפץ המשיך: "יכולים לבוא ולהתחיל לחקור אותי במשטרה ועניינים, כאילו אני יודע משהו, מזה אני חושש".

מילצ'ן מאשר: "כן, אתה צודק. ביבי אומר לי שכל שיחה שלי עם נוני מוקלטת".

חפץ: "לא, הוא לא מקליט".

מילצ'ן: "אני יודע שהוא לא, אבל אתה יודע, ביבי בטוח שנוני מקליט כל שיחה".

חפץ: "מה פתאום, הוא לא מקליט נוני, הוא בעצמו פרנואיד, אז הוא לא מקליט".

21:54 עריכה

השר גלעד ארדן (ליכוד): "אני מקווה שהפעם מבצע מסירת הנשק אותו יזמתי, יזכה לשיתוף פעולה מכל הנהגת המגזר הערבי". אותו מבצע לאיסוף הנשק יתקיים בשבועיים האחרונים של חודש נובמבר.

עוד 11 עדכונים
כל הזמן // יום רביעי, 12 ביוני 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־250 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

העימות בצפון: בחיזבאללה מאיימים להרחיב את התקיפות

אלירן מזרחי ז"ל יוכר כחלל צה"ל וייטמן בחלקה צבאית ● מהבוקר שוגרו לגליל, לגולן, לטבריה, ולעמק הירדן כ-200 רקטות בעקבות חיסולו של בכיר חיזבאללה ליד צור ● כוחות הכיבוי השיגו שליטה על כל מוקדי השרפות שהשתוללו בין השאר ביער ביריה, צפת, קרית שמונה ומירון ● בלינקן: "חמאס הכניס שינויים בתשובתו להצעה לעסקה" ● בכיר חמאס: "דורשים ערבויות להפסקת הלחימה"

עוד 14 עדכונים

למרות ההסלמה, ספק אם תפרוץ מלחמה כוללת בצפון

הלחימה בין חזבאללה וישראל מתגברת, אבל אף אחד מהצדדים לא מעוניין לבחון את יכולת העמידה שלו במלחמה כוללת ● בכיר בכוח קודס האיראני טוען שחזבאללה מחזיק כיום ביותר ממיליון רקטות מסוגים שונים, כולל טילים מונחים מדויקים ורקטות קטיושות מותאמות לדיוק מוגבר, כמו גם טילי נ"ט ● לישראל יש ארסנל גדול בהרבה של טילי אוויר-קרקע ● מערכה מלאה בין הצדדים עלולה להשאיר את לבנון וישראל הרוסות לחלוטין ● פרשנות

עוד 1,302 מילים
אמיר בן-דוד

אין שקר גדול מ"נתניהו יצטרך להכריע"

והנה שוב מדינה כולה ממתינה בציפייה דרוכה להחלטתו של בנימין נתניהו. מרוטי עצבים וטרוטי עיניים, אנחנו מחכים לשמוע האם ראש הממשלה יאמץ או יידחה את עסקת החטופים שעל הפרק. כוססים ציפורניים מרוב מתח האם נתניהו ייבחר הפעם בקול ההיגיון והחיים או שייכנע שוב לאיתמר בן גביר ולבצלאל סמוטריץ' ולהזיות ה"נצחון המוחלט".

וכמו בכל סיבוב, גם הפעם מלאו האולפנים ועמודי העיתונים בניתוחים ובפרשנויות: נתניהו במלכוד, אין לו ברירה, ג'ו ביידן עשה לו תרגיל. כך, כמו בסרט "לקום אתמול בבוקר", אנחנו קמים – שוב ושוב – לאותו לופ בלתי נגמר.

עמירם גיל הוא משפטן, יועץ ומרצה. עומד בראש המיזם מוסדות, הפועל לחיזוק המוסדות הדמוקרטיים בישראל. לשעבר מנהל תכנית קלינית ומרצה למשפטים באוניברסיטת רייכמן, עורך דין בפירמות בישראל ובארצות הברית, וחבר ועד מנהל ואחראי על מדיניות בארגוני חברה אזרחית.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
טועה הכותב, נתניהו לא בחר בבן גביר וסמוטריץ׳ - הוא בחר בעצמו. בכל צומת הוא ילך עם ההחלטה שתאריך את שלטונו. אם אחמד טיבי יבטיח זאת, הוא ילך עם אחמד טיבי. אין שום אידיאולוגיה או עקרונות מ... המשך קריאה

טועה הכותב, נתניהו לא בחר בבן גביר וסמוטריץ' – הוא בחר בעצמו. בכל צומת הוא ילך עם ההחלטה שתאריך את שלטונו. אם אחמד טיבי יבטיח זאת, הוא ילך עם אחמד טיבי. אין שום אידיאולוגיה או עקרונות מאחורי החלטות נתניהו למעט העיקרון העליון של שימור שלטונו, ואופורטוניזם רגעי.

דחיית ההחלטה משמרת את שלטונו בודאות עד רגע ההחלטה. לכן הוא דוחה כל החלטה עד הרגע האחרון בהחלט, בתקווה שאולי גם יקרה משהו והוא לא יצטרך להסתכן בהחלטה כלל.

זה כל מה שצריך לדעת על נתניהו כדי להסביר את כל החלטותיו מאז 2015.

עוד 628 מילים ו-1 תגובות

מעט מאוד ישראלים יוצאים למצרים השכנה בשל החשש הביטחוני מאז טבח אוקטובר, אבל מי שיעז להגיע ככל הנראה יחווה את סיני של פעם ● לי־שי כץ, שהייתה הישראלית היחידה שחצתה את הגבול כשבועיים לאחר מתקפת חמאס, אומרת: "נמאס לי להסביר לאנשים שמצרים בצד שלנו נגד חמאס"

עוד 1,718 מילים

למקרה שפיספסת

הצהרות כמו של נשיא אינדונזיה הנבחר לא נשמעו זמן רב מפי מנהיג מוסלמי

הנשיא הנבחר של אינדונזיה פרובואו סוביאנטו, המכהן כיום כשר הביטחון, נשא השבוע נאום אסטרטגי בכנס בסינגפור בנושאי מדיניות חוץ (IISS Shangri-La Dialogue June 2024: Indonesia President-elect), בו התווה את המדיניות של אינדונזיה ביחס לסכסוך הישראלי-פלסטיני והמלחמה בעזה.

בנאומו, התייחס פרובואו למשבר בין ישראל לפלסטינים וסיפק מספר עוגנים למדיניות החוץ של אינדונזיה, ונכונותה למתן סיוע לקידום פתרון צודק ובר-קיימא למלחמה בחמאס ולסכסוך הישראלי-פלסטיני על בסיס עקרונות ניהול הסכסוכים והדיפלומטיה הנהוג באינדונזיה.

גל רונן הוא יועץ אסטרטגי בעל ניסיון של 24 שנים בתחומי מחקר ביטחוני. בעל תואר שני בממשל מאוניברסיטת רייכמן, התמחות בטרור וביטחון, חוקר את הזירה האינדונזית ופועל לפיתוח חיבורים עסקיים בין חברות מישראל לחברות באינדונזיה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 672 מילים ו-2 תגובות

לייסד מולדת יהודית ביונאן

בניסיון לפתור את מצוקת היהודים, המדען אלברט איינשטיין, רופא שיניים מברוקלין ומנהיגי סין מלפני מלחמת העולם השנייה ניסו לייסד מולדת יהודית ביונאן ● בסופו של דבר, המתקפה על פרל הארבור שינתה את כיוון ההיסטוריה

עוד 2,080 מילים

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

עקורים

מעולם לא היה טוב יותר להיות אישה בתעשיית המוזיקה

2024 מצטיירת כשנה היסטורית בתולדות המוזיקה הפופולרית ● אמיר בן-דוד כבר קרוב להכריז על אלבומי השנה וההופעות הטובות ביותר שראה בפסטיבל פרימוורה - ושלא במפתיע, כל הבחירות הן של נשים ● מבילי אייליש ועד בת' גיבונס - אחרי שנים של מאבקים לא פשוטים, נשים הן סוף-סוף הכוח הדומיננטי והחשוב ביותר בעולם המוזיקה

עוד 2,089 מילים

הרבש"ץ לוטם נגר, מ' המסתערב שנקלע למקום בכפכפי קרוקס והשוטר רפ"ק אבי צידון מתחנת אופקים, ניהלו לבדם במשך שעה וחצי לחימה ב־10 מחבלים ביישוב פרי גן – והצילו את תושביו ● באותה השעה כיתת חיילים מסיירת נח"ל "המתינה לפקודות בצומת" ונקלעה להלם ● כשמ' נפצע ברגלו, צידון הדף את המחבלים לבדו עד שהגיעה כיתת הכוננות מהיישוב שלומית – ונהרג ● סיפור הגבורה של האזרחים והשוטרים שנשארו ללא צבא, אך סירבו להיכנע

עוד 2,569 מילים ו-2 תגובות

השפע שמתחת לבית

עצי הפרי נחשבו בעבר למטרד שמלכלך את הסביבה העירונית ● היום הליקוט הפך לטרנד לוהט וגם סיור בתוך הערים חושף מה התחדש בעונה ואיזה עלים, פירות ופרחים אפשר לאכול, לחלוט, למלא, להתסיס או לקשט בהם סלט ● יש להם סגולות מוכרות (סוכרת, ויסות לחץ דם) או מפתיעות (מניעת היריון) וסתם כחטיף טעים ומזין ● העצים הם של כולם ובזמנים כאלה מומלץ להכיר אותם מחדש

עוד 1,146 מילים ו-1 תגובות

גם ח"כים שהודיעו כי הם מתנגדים לחוק הגיוס הצביעו בעד קידומו

מזה חודשים שצה"ל מתחנן לתיקון בסד"כ ומבהיר שבמצב הנוכחי אין לו אפשרות לספק הגנה על אזרחי ישראל בכל הגזרות הרבות ● זה לא הפריע ל-63 חברי הקואליציה להצביע הלילה בעד קידום החוק שיעניק פטור מגיוס לתלמידי ישיבות - כולל ח"כים מהליכוד שהצהירו במפורש כי הם מתנגדים לחוק ● רק גלנט עמד במילתו והצביע נגד ● ובינתיים ביש עתיד: מפגש עם המציאות של משפחות החטופים ● פרשנות

עוד 834 מילים ו-1 תגובות

הבחירות הקרובות באיראן לא צפויות לשנות דבר

בקרוב דגלי האבל על מותו של הנשיא ראיסי יוחלפו בשלטי תעמולה לקראת בחירות הבזק להחלפתו, אך המומחים מאמינים שדבר לא צפוי להשתנות בשלטון האיראני ● בינתיים, נחשפים הסדקים במדינה המפולגת ● כך למשל, בשעה שמיליוני אזרחים התאבלו על מותו של ראיסי, אחרים ניצלו את ימי האבל הלאומיים לחופשה ספונטנית

עוד 1,147 מילים
היום ה־249 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

גורם מדיני ישראלי: "החלטת מועצת הביטחון תאפשר לישראל לממש את מטרותיה"

בלינקן הצהיר כי נתניהו עדיין מחויב להצעה לסיום המלחמה ● חמאס: "מקבלים את החלטת האו"ם" ● ארבעה לוחמים נהרגו ושישה נפצעו ברפיח ● אזעקות ושרפות בצפון ● נועה ארגמני השתחררה מבי"ח ● משרד הבריאות בעזה: 40 הרוגים ביממה האחרונה, 37 אלף מפרוץ המלחמה ● בלינקן, גוטרש ומנהיגי הרש"פ, מצרים וירדן ישתתפו היום בוועידה בירדן לגיוס סיוע לעזה

עוד 38 עדכונים

בעוד העיניים מופנות בדאגה אל השרפות בצפון, שרפות מסוג אחר - של פסולת פיראטית - מפיצות עשן רעיל לאורך קו התפר המזרחי של ישראל, וגם בתחום הזה התושבים מרגישים מופקרים ● עמותת "אזרחים למען אוויר נקי" נכנסה לתוך הוואקום שהותירה הממשלה וחנכה מוקד תלונות בווטסאפ ● בתוך חודש נרשמו מעל אלף דיווחים וקריאות מצוקה ● במקום הראשון: מודיעין

עוד 886 מילים

על הגדר, לבד

קריית שמונה נראית בימים אלה כמו עיירת רפאים ● התושבים הוותיקים ולמודי ההסכמים טוענים שבלי מלחמה עם חזבאללה, שמעלה לאט־לאט הילוך, אף אחד לא יחזור ● בינתיים הם נאבקים בציפורניים כדי לשרוד ולהתפרנס: "בדיוק כמו לפני 2006, אנחנו מוצאים את עצמנו על הגדר לבד"

עוד 1,600 מילים

היועמ"שית חייבת לטפל בהשתוללות המשטרתית

הברוטליות המשטרתית לא מתמצה רק בשימוש במכת"זית בניגוד לנהלים אלא בהפעלת אלימות קשה כלפי מפגינים, שהתחילה לפני כהונת בן גביר ● הפיכת המשטרה לזרוע אלימה בשירות אינטרסים פוליטיים היא אחת הסכנות החמורות העומדות בפני מדינת ישראל היום ● זהו תפקידה של היועמ"שית להציב גבולות ברורים למשטרה ● פרשנות

עוד 760 מילים

גלנט לא ילך בעקבותיו של גנץ

מה שנכון, לפי גנץ, הוא פרישה של גלנט מהליכוד כדי שיפיל מבחוץ את הממשלה ● זה לא יקרה ● גלנט חושב על נתניהו בדיוק את מה שגנץ חושב עליו, אבל הוא לא יערוק מהליכוד - גם אם הח"כ הידוע אושר שקלים דורש לסלק אותו מהמפלגה ● פרשנות

עוד 607 מילים ו-3 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה