תיק 2,000 נחשף

נתניהו: "הידיעות שאתה כותב, הכל מוטה". מוזס: "אני אומר לך, תביא מישהו שיכתוב"

רביב דרוקר מציג ב"המקור" עדויות מפתח בחקירת ראש הממשלה היוצא והמו"ל של ידיעות אחרונות ● נתניהו וגנץ ייפגשו מחר ב-17:30 ● ח"כ טיבי: "אשמח יהיו בחירות נוספות - נגדל ל-15 מנדטים" ● גנץ וליברמן ייפגשו ביום שני בצהריים

נתניהו ומוזס (צילום: פלאש 90)
פלאש 90
נתניהו ומוזס
13:46 עריכה

שבת שלום! בני גנץ קיבל השבוע את המנדט להקים ממשלה, ונוכח המבוי הסתום הפוליטי, אחת האפשרויות שנדונה היא הקמת ממשלת מיעוט, שבה (אולי) תתמוך מבחוץ הרשימה המשותפת.

שלום ירושלמי כתב כאן אתמול כי ממשלת מיעוט היא לא אופציה ריאלית, וכך אמרה אתמול גם רינה מצליח באולפן שישי. לשיטת הסקפטיים, כחול-לבן רק מנפנפים בתסריט הזה כדי לאותת למפלגות הימין והחרדים שאפשר להסתדר בלעדיהם. תני גולדשטיין כתב כאן שלשום כי ממשלות מיעוט דווקא די נפוצות בעולם ומצליחות לתפקד לא פחות טוב מממשלות רוב.

יו"ר המחנ"ד ניצן הורביץ מתייחס אף הוא לסוגייה, ומבהיר את העניין הטכני: ממשלת מיעוט קמה ברוב רגיל, ויכולה ליפול רק ברוב של 61:

13:51 עריכה

אתמול התרחש עימות סוער בין אייל ברקוביץ' לפרשן יעקב ברדוגו, ובשלב מסויים המארח כינה את המרואיין שלו "פרשן חצר של ביבי". ברדוגו הסביר את התמיכה שלו בבחירות נוספות, בכך שבבחירות מועד ב' היו פחות מצביעים ממועד א'. הגולש עודד קרמר מתקן אותו:

13:53 עריכה

ח"כ רם בן ברק, (כחול-לבן), אומר היום שמפלגתו חותרת לממשלת אחדות עם הליכוד:

15:26 עריכה

ציפי לבני, שנשמעת לאחרונה יותר ויותר, מזכירה את יום השנה ה-25 להסכם השלום עם ירדן, כמו גם, שוב, שהיא קיימת.

16:25 עריכה

גם יאיר לפיד, כמו ציפי לבני, עורג לימי השלום עם ירדן וטוען, במובלע, שהשלום אינו "ערך יהודי וישראלי" בימינו.

16:34 עריכה

ח"כ צביקה האוזר (כחול-לבן) מתנגד בשבתרבות לממשלה צרה ("צרורה") ומעלה את חמתו של איתי אלמוג-בר מהמחנה הדמוקרטי: "נשמע כמו סוס טרויאני".

16:47 עריכה

גם יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ מציין את יום השנה ה-25 להסכם השלום בין ישראל לירדן – ומביע את מורת רוחו נוכח העובדה שממשלת נתניהו, לדבריו, לא מוצאת דרך לציין זאת.

16:58 עריכה

לכוון שעונים: הערב ב-21:15 רביב דרוקר מבטיח פצצת זרחן בפתיחת העונה של "המקור" – חשיפת הקלטות נתניהו-מוזס. הפרומו נשמע מבטיח.

18:50 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות חשיפת תמלילי חקירתו של איתן כבל ב"גלובס": "תיקי 2,000 ו-4,000 חייבים להיסגר".

18:59 עריכה

כאן 11: מרתון הדיונים לאחר השימוע של ראש הממשלה בנימין נתניהו יתחיל ביום ראשון הקרוב יחד עם היועמ"ש מנדלבליט. השורה התחתונה צפויה באמצע נובמבר. גורמים משפטיים, ביניהם כאלה שמקורבים לסנגוריה, מעריכים שלא יהיה שינוי.

19:26 עריכה

ח"כ אחמד טיבי לכאן 11: "אשמח שיהיו בחירות – נגדל ל-15 מנדטים".

19:29 עריכה

חי: רביב דרוקר מספר על חשיפתו בנוגע לתיק 2,000, שתשודר הערב ב"המקור" (חדשות 13).

לקראת חשיפת הקלטות נתניהו-מוזס הערב בהמקור: רביב דרוקר מספר על חומר הראיות הדרמטי מתיק 2000

פורסם על ידי ‏החדשות 13‏ ב- יום שבת, 26 באוקטובר 2019

19:32 עריכה

העיתונאי שמעון ריקלין, בנוגע לחשיפת החקירות מתיק 2,000 (של רביב דרוקר ו"המקור"): "ההדלפה של הפרקליטות עכשיו באה לחפות על המחדל של ניצן והפרקליטות בחוק ישראל היום".

19:32 עריכה

ראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו ויו"ר כחול-לבן בני גנץ ייפגשו מחר בשעה 17:30 בקריה בתל אביב. הפגישה תהיה סגורה לסיקור תקשורתי.

19:54 עריכה

ציטוטים נבחרים מתוך חשיפת החקירות בתיק 2,000 ב"המקור": 

נתניהו (למוזס): "אם אתה בא להפיל אותי, אז אני אפתח בכל הכלים שיש לי… זו תהפוך למשימת חיי".

נתניהו:  "החוק עצמו הוא נכון בפני עצמו ואני אתמוך בו. אבל אם אתה בא להפיל אותי, אז אני אפתח בכל הכלים שיש לי, ואני אפתח. כי בסוף, אתה יודע, זו תהפוך למשימת חיי. זו תהפוך למשימת חיי. צריך להכיר אותי. אתה מכיר אותי חלקית… וזה דבר שאפשר להימנע ממנו אבל…".

נתניהו: "לא יהיה מצב שאני מותקף.  הידיעות שאתה כותב – הכל מוטה".

מוזס: "אז האם אפשר להימנע על סמך זה שאתה מבטיח לי שיהיה משהו בעתיד? אני אומר לך, תביא מישהו שיכתוב".

נתניהו: "אוקי, על מה אני מדבר? אני לא מדבר מבחינת כנות ותקשורת סבירה. ולא רק השאלה אם אתה מוריד את רף העוינות אליי מתשע וחצי לשבע וחצי"

מוזס: "נו ברור. עזוב, זה צריך לדאוג שאתה תהיה ראש הממשלה".
19:56 עריכה

דיווח: ביום שני בשעה 13:30 תיערך פגישה בין יו"ר כחול לבן בני גנץ ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

19:58 עריכה

ח"כ משה בוגי יעלון (כחול-לבן): "האתגר שלנו היום הוא לקיים שיתופי פעולה עם ירדן".

20:01 עריכה

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, ל"פגוש את העיתונות" (חדשות 12): "לא נתמוך בחוק שיקבע שראש ממשלה עם כתב אישום חייב להתפטר".

20:03 עריכה

עו"ד עמית חדד, פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאיילה חסון ב"המטה המרכזי" בחדשות 13: "מי שהיה רואה את כל החומר כמו שאני ראיתי, היה יודע שמי שמאיים פה זה מוזס ומי שמגיב פה זה ראש הממשלה. כשהוא אומר שישתמש בכל הכלים, הוא מתכוון להקלטת נוני מוזס, כחלק מהמאבק שלו בחוק ישראל היום".

20:23 עריכה

דיווח במעריב: הועדה המסדרת בכנסת בראשות ח"כ אבי ניסנקורן מכחול לבן צפויה להתכנס ביום ב' כדי להצביע על הקמת ועדת חוקה זמנית שבראשה יעמוד ח"כ עפר שלח. בכך תהיה לכחול לבן שליטה על הועדה המסדרת, ועדת החוץ והביטחון וועדת החוקה חוק ומשפט, כאשר בכוונתם לקדם בוועדת החוקה סדרה של חוקים שכבר הונחו על שולחן הכנסת היוצאת.

20:41 עריכה

יאיר נתניהו, בתגובה לחשיפת תמלילי תיק 2,000 ב"המקור", מאשים את הפרקליטות בהדלפה ותוהה מדוע אין זה פשע:

20:52 עריכה

החרם על הבקר הישראלי: שר החקלאות הפלסטיני ריאד עטארי מוסר לכאן חדשות כי ההחלטה באה בתגובה לעצירת כספי המסים על ידי ישראל ולמניעת שיווק של תוצרת פלסטינית בשווקיה. סוחרים פלסטינים בענף מאיימים לשבות ולחסום את מעברי הסחורות. לטענתם, המחסור בעגלים מוביל לעליית מחירים: "זה גזר דין מוות".

21:16 עריכה

הפובליציסט דורון רוזנבלום נותן דוגמה אולטימטיבית ל"להבדיל":

22:22 עריכה

עמית סגל, הכתב הפוליטי של חדשות 12, שכותב גם בידיעות אחרונות, לא מהסס להתבטא באופן ישיר נגד המו"ל של מקום עבודתו:  "אם נוני מוזס חשב באמת שנתניהו יקדם בשבילו בחקיקה בזמן בחירות את חוק ישראל היום אז הוא לא מבין כלום בכנסת, חסיד שוטה של נתניהו, נואש מאוד או בא למטרה אחרת שנשגבת מבינתי".

 

22:40 עריכה

לפני יומיים העלתה ח"כ לשעבר מאי גולן (הליכוד) סרטון לפייסבוק, בו היא מברכת את ראש הממשלה בנימין נתניהו לרגל יום הולדתו ה-70 ומביעה חשש מפני האפשרות שהוא לא ימשיך בכהונתו – מה שלדבריה עשוי לעורר "גל של ירידה מהארץ".

משום מה, בטוויטר גילו את הסרטון הזה, שלווה בטקסט קצר של גולן, רק היום (שבת) – מה שלווה, כמובן, בשלל ציוצים מסתלבטים. עם צאת השבת, גולן החליטה להגיב לכל אלה באריכות יתרה.

תמצית: "אני גאה בכל מילה שאמרתי".

לקראת צאת השבת השקטה, הבנתי שסרטון הברכה הקצר שלי לרה"מ הוציא וממשיך להוציא את מיטב השנאה והרוע במחנה השמאל.אז תנו לי…

פורסם על ידי ‏‎May Golan‎‏ ב- יום שבת, 26 באוקטובר 2019

22:48 עריכה

איתן כבל הגיב הערב  לראשונה לתמלילי חקירותיו במשטרה שפורסמו ב"גלובס" ובהן נחשף כי בשנת 2013 קיים פגישה במשרדי ידיעות אחרונות עם עורך העיתון דאז, אליה הצטרף גם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס ובה נולד חוק "ישראל היום".

בפרוטוקולים שנחשפו הודה כבל כי בעקבות הפגישה ההיא נוצרה מערכת יחסים עם מו"ל "ידיעות אחרונות" ושבסופו של יום אכן השתפר הסיקור שלו ב"ידיעות אחרונות" לטובה. כבל התקשה להסביר למשטרה את גלגולו של החוק והתקשה להתמודד עם העדויות שהוטחו בו ולפיהן החוק נוסח על ידי מוזס וקודם על ידו בתמורה לסיקור חיובי. התיק נגד כבל נסגר.

בתגובה לפרסומים ולביקורת שהוטחה בו אמר הערב בתוכנית המקור בערוץ 13: "באתי כחבר כנסת חרוץ שרצה לקדם חוק".

על שינוי הגרסאות שלו במשטרה אמר כבל: "לא היה ולא נברא, אני יודע מה עשיתי. הלשכה המשפטית של ועדת הכלכלה היא זו שכתבה את הצעת חוק 'ישראל היום'".

22:49 עריכה
22:53 עריכה

תגובת משרד ראש הממשלה בנימין נתניהו לחשיפת הקלטות שיחותיו עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, בתוכנית "המקור":

"ראש הממשלה נתניהו ניהל שיחות סרק עם נוני מוזס, וגם הפרקליטות מודה שלא הייתה לו כוונה לאפשר את העברת החוק לסגירת ישראל היום. להיפך, ראש הממשלה נתניהו הוא היחיד שפעל נגד החוק, פיזר את הכנסת ובלם אותו וזכה בתמורה לסיקור עוין מנוני מוזס. לעומת זאת, איתן כבל, ציפי לבני, יאיר לפיד ואביגדור ליברמן קידמו את החוק וזכו לתקשורת מלטפת בתמורה. האבסורד הוא שמעמידים את נתניהו לדין ובאחרים לא נוגעים.

גם הערב אתם מביאים הדלפה פלילית ומגמתית שמטרתה לפגוע בראש הממשלה נתניהו ולהסיט את תשומת הלב מצחנת האכיפה הבררנית שהתגלתה בתמלולי חקירתו של איתן כבל. מי ששומע את כל ההקלטות של שיחות נתניהו ומוזס מבין היטב שמוזס הוא שסוחט ומאיים על נתניהו – ונתניהו בסך הכל מבהיר שהוא יגיב לכך על ידי התקפה תקשורתית על מוזס, כפי שאכן עשה במהלך מערכת הבחירות".

עוד 28 עדכונים
כל הזמן // יום רביעי, 22 במאי 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־229 ללחימה ● 128 חטופים עדיין בעזה

דיווח: המודיעין המצרי מסר לחמאס הצעה להפסקת אש שונה מזו שלה הסכימה ישראל

בכך הביאה קהיר – לפי הפרסום ב־CNN – לקריסת המשא ומתן בין הצדדים; ארצות הברית וקטאר לא היו מודעות לשינויים שערכו המצרים בהצעה ● לוחם בחטיבת כרמלי נפצע באורח קשה בהיתקלות עם מחבלים בצפון הרצועה ● רויטרס: ממשלת אירלנד תכריז היום על הכרתה במדינה פלסטינית

עוד 5 עדכונים

ישראל - החולייה החלשה של ארה״ב

בספרה הקלאסי על מקורות האנטישמיות האירופאית, "יסודות הטוטליטריות", טענה הפילוסופית היהודיה חנה ארנדט כי תהליך היחלשותן של האליטות האירופאיות בסוף המאה ה-19, ואי יכולתן להגן על היהודים תחת חסותן, חרץ בסופו של דבר את גורלם.

לקבוצות החברתיות והפוליטיות העולות, שרצו לשנות את הסטטוס קוו באירופה, לא היה את הכוח לאתגר את האליטות האירופאיות. לכן הן כיוונו את תסכולן לכיוון הקבוצה הפגיעה, שאותה קשרו עם הסטטוס קוו.

ד"ר לי-און הדר הוא עיתונאי, פרשן לעניינים גלובליים ומרצה ליחסים בינלאומיים בוושינגטון. לשעבר עמית מחקר במכון קאטו ופרופסור אורח באמריקן יוניברסיטי, הוא משמש כעת כעמית בכיר במכון למחקרי מדיניות חוץ ועורך תורם בנשיונל אינטרסט מגזין.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 533 מילים
אמיר בן-דוד

פרישת המחנה הממלכתי מממשלת החירום היא כפי הנראה עובדה מוגמרת ● גנץ נקב ב-8 ביוני כדדליין לפרישתו, אבל במפלגה כבר מדברים על פרישה בשבוע הבא ● הם איבדו קשר עם הדיונים וקבלת ההחלטות, ולמרות שלא פעם הם בעמדת הרוב - נתניהו מנטרל כל אפשרות לדיון אסטרטגי רציני על מה יקרה בעזה ● כעת מעסיקה את גנץ ואיזנקוט השאלה מה יעשו כשיחזרו לאופוזיציה ● פרשנות

עוד 618 מילים

איראן מנצלת את ארמניה לצרכיה החתרניים

בעקבות המלחמה באוקראינה, ההשפעה הרוסית בקווקז נחלשה. רוסיה הודיעה באפריל על עזיבת כוח "שמירת השלום" שהיה מוצב בקרבאך. סאגת קרבאך הגיעה לסיומה בספטמבר 2023 אחרי עזיבת הלוחמים הארמניים.

המצב החדש אילץ את ראש הממשלה הארמני ניקול פשיניאן ולחפש בעלי ברית חדשים. בניגוד לעבר, מוסקבה כבר איננה כתובת לירוואן, בירת ארמניה, אחרי שפאשיניאן השמיע באופן מפורש את העדפתו להעמקת הקשרים עם האיחוד האירופי ועם נאט"ו.

אלכס גרינברג הוא חוקר איראן במכון ירושלים לביטחון ואסטרטגיה, דובר פרסית וערבית.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 911 מילים

למקרה שפיספסת

הירוקים נגד סילמן

הדיון אתמול בכנסת נסוב לכאורה על נושא אפור, אבל חשף שבר חסר תקדים בין השרה להגנת הסביבה לארגוני הירוקים ● כספי התמיכות של ארגוני הסביבה, שזקוקים להם בשנת מלחמה כמו לחמצן, תקועים חודשים ארוכים ● במשרד להגנת הסביבה טוענים שמדובר בעיכוב בירוקרטי ומשפטי, אולם בתנועה הסביבתית משוכנעים שסילמן מתנכלת להם על בסיס פוליטי

עוד 1,392 מילים

אזור סחר הוגן ים-תיכוני

99 חברי כנסת תמכו בהחלטה להתנגד להכרה חד צדדית במדינה פלסטינית ובחרו להתרפק על השלילה המשכרת, והכחשת המציאות המחייבת להגיד "דווקא כן".

ישראל זקוקה לסיוע מבחוץ מפני שהיא אינה יכולה עוד לשלוט ב"שטחים" ואינה יכולה עוד לסגת מהם בכוחות עצמה. דווקא כן להתערבות בינלאומית, שתחלץ את ישראל ממלחמת אזרחים ומשלטון עריץ בין הנהר לים.

ד"ר אמיר יובל הוא מרצה לשעבר בחוג למדע-המדינה באוניברסיטת חיפה וב"מכללת כנרת". מאמרי דעה שלו התפרסמו באתר "עבודה שחורה" ובעיתון הארץ. מנתח את הפוליטיקה באמצעות המושג: "גלוקליזציה", המתייחס לשינויים בתפקידי מוסדות המדינה והמוסדות המוניציפאליים בעידן הגלובלי (בשלב ה"פופוליזם"). הניתוח הוביל אותו למסקנה ש"פוליטיזציה" של המוסדות הציבוריים אינה הבעיה אלא חלק מהפתרון ולכן הוא תומך במודל האירופי של שירותים ציבוריים וסוציאל-דמוקרטיה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,210 מילים

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

עקורים

הסיוט האנטישמי בקמפוסים באירופה הפך לשגרה

שילוב של רשתות תומכות טרור, חברי סגל אוהדים ותגובה מהוססת מצד הרשויות אחראי לאלימות המתפשטת בקמפוסים ברחבי אירופה ● צעיר יהודי שהותקף באלימות באמסטרדם מספר: "זיהיתי בעיניים את השנאה שהייתה למחבלי חמאס" ● אשת חוקר נוצרייה, שהותקפה כי זוהתה כיהודייה: "אירופה וארה"ב חייבות להתעורר"

עוד 1,376 מילים

גלנט מתגרה בנתניהו אבל מתעקש להישאר בליכוד

שר הביטחון היה בתחילת המלחמה האיש הכי אהוד בליכוד ● המצב התהפך כשהוא שינה כיוון והחל להתקרב לעמדותיהם של שני הגנרלים מהמחנה הממלכתי ● השיא הגיע בדרישה העניינית להתנגד לממשל צבאי בעזה ● בליכוד מתקשים להאמין שגלנט מביע את עמדתו ביושר כדי להציל את המדינה ● גלנט אולי יכול לשרוד בליכוד, אבל אין לו עתיד מזהיר שם תחת נתניהו ● פרשנות

עוד 597 מילים ו-1 תגובות
היום ה־228 ללחימה ● 128 חטופים עדיין בעזה

אחרי הלחץ האמריקאי: ציוד הצילום שהוחרם יוחזר ל-AP

השר קרעי טען כי "מאחר שמשרד הביטחון מבקש לבחון את עניין השידורים בנוגע לסיכון כוחותינו הוריתי לבטל את הפעולה" ● דיווח: ההסכם עם סעודיה מתרחק, ארה"ב: "התייאשנו מנתניהו" ● גלנט: "מי שלוקח את נתניהו ואותי להאג תוקף את חיילי צה"ל" ● הרמטכ"ל בלב ג'באליה: "רוצים להביא את החטופים שלנו חיים הביתה" ● בלינקן: מספר מדינות יכולות למלא תפקיד אינסטרומנטלי בעזה שלאחר המלחמה

עוד 52 עדכונים

הבקשה שהגיש התובע הראשי בבית הדין הפלילי בהאג להוציא צווי מעצר נגד נתניהו וגלנט - לצד סנוואר, הנייה ודף - עוררה תדהמה וזכתה לגינויים על הסימטריה שהיא יוצרת בין ישראל וחמאס ● גם הבקשה עצמה - לעצור מנהיג מדינה דמוקרטית - היא חסרת תקדים ● לא ברור, למשל, מדוע לא ביקש קאן צו מעצר גם נגד הרמטכ"ל ● ולא ברור כמה מהר יתכנסו השופטים לדון בבקשה - והאם ייעתרו לה ● פרשנות

עוד 1,302 מילים ו-2 תגובות

"העיתונות חייבת לעסוק במצבו הבריאותי של ראש הממשלה"

"נתניהו בא ממשפחה קורבנית שחינכה את ילדיה שכולם נגדה" ● "הוא הביא מארה"ב את השיטה של איסוף מידע על חברים ויריבים" ● "הגיע הזמן להקים ועדה שתחקור את חלקה של העיתונות במחדל 7 באוקטובר" ● העיתונאי הוותיק שמעון שיפר בריאיון על יחסיו המורכבים של נתניהו עם התקשורת – ועל החרטה הגדולה בקריירה שלו

עוד 1,458 מילים

עובד בעיריית חיפה הודה: יורים בחזירים

הדיון שנערך בסוף השבוע בביהמ"ש בחיפה חשף שהעירייה מדברת בשני קולות: מצד אחד עובד בכיר הודה שהתחילו לירות בחזירים ● מצד שני, ראש העירייה מכחיש ומצהיר כי לא יפרסם דוחות בנושא ● יהב התפרץ לדיון מהקהל, צעק על השופטת ("אני קובע") ועל עוה"ד של תנו לחיות לחיות ("פרחח") ● מחוץ לאולם הוא חטף את הטלפון של כתב זמן ישראל ואיים באגרוף

עוד 1,878 מילים ו-30 תגובות

האסטרטג הביטחוני סמוטריץ' שכח שבלי חיילים אין צבא

סיעת הציונות הדתית נזכרה אחרי 7.5 חודשים של הפגזות שיש עוד חבלי ארץ שראוי ליישב וקיימה ישיבה בצפון ● סמוטריץ' דורש "ליצור רצועת ביטחון בדרום לבנון", אבל לא מסביר עם איזה צבא הוא יעשה את זה בדיוק ● מדובר באחד השרים שהצביעו להעברת חוק גיוס מגוחך, שיאפשר לבני הישיבות החרדיות להמשיך להשתמט ● פרשנות

עוד 551 מילים ו-1 תגובות

מותו של ראיסי לא יביא לשינוי במדיניות איראן

"באיראן יש תפיסה שמי שמת – מת, וממשיכים הלאה", אומר אלוף (מיל.) עמוס גלעד, "זו מדינה מספיק גדולה ובעלת הון אנושי ומשאבים" ● עם זאת, מותו של ראיסי מהווה טרגדיה אישית עבור המנהיג העליון חמינאי, שראה בנשיא כמחליפו בבוא היום ● גם מותו של שר החוץ עבדולחיאן מהווה מכה עבור איראן ● אבל דבר מזה לא יהווה שינוי ביחס של איראן - לא לישראל, ולא לאיראנים שנאנקים תחת אלימות משטרת הצניעות ● פרשנות

עוד 792 מילים
היום ה־227 ללחימה ● 128 חטופים עדיין בעזה

הבית הלבן: "התקדמות משמעותית" במגעים עם סעודיה

התובע בבית הדין הפלילי בהאג הגיש בקשה לצווי מעצר לנתניהו, גלנט, סנוואר, דף והנייה ● ביידן: הבקשה לצווי מעצר "שערורייתית", אין שוויון בין ישראל וחמאס ● דיווח: יועצי מדיניות החוץ של טראמפ נפגשו עם נתניהו ולפיד ● משפחות חטופים חסמו את הכניסה לירושלים; המשפחות: נהג פגע באחותו של החטוף מתן צנגאוקר ● תיעוד מציאת אתר התרסקות מסוקו של נשיא איראן ראיסי הופץ ברשתות

עוד 69 עדכונים

שלטון צבאי בעזה עלול להוביל לחורבן כלכלי

מי שמפנטז על שליטה אזרחית ישראלית ברצועת עזה – כולל לקחת אחריות על יותר משני מיליון עזתים עוינים הזקוקים לסיוע, כשכבר עתה נגמר הכסף בקופת המדינה והגירעון מזנק לשמיים – מתעלם מהעובדה שמדובר בהתאבדות כלכלית בעלות של עשרות מיליארדי שקלים ● פרשנות

עוד 1,122 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה