ראש ה-CIA לאבו מאזן: "ארה"ב תמנע סיפוח לפני הבחירות"

נתניהו עדיין מבטיח: "אקדם סיפוח מצומצם עוד לפני הבחירות", אבל האמריקאים לא מגבים אותו ● איילת שקד כבר לא נלהבת מתוכנית המאה: "נצביע נגד כל תוכנית שכוללת מדינה פלסטינית"● לאה גולדין: "נתניהו התאמץ להחזיר עבריינית (נעמה יששכר) ולא פעל להחזרת החיילים" ● טיל נפל בעוטף עזה בזמן ביקור של גנץ: "דרושה יד קשה" ● נתניהו יכנס מחר דיון חירום בלשכתו על הקורונה●

אבו מאזן (צילום: Flash90)
Flash90
אבו מאזן
22:23 עריכה

יאיר לפיד מסייר בצפון הארץ ונפגש עם ראשי רשויות ותושבים יהודים, דרוזים וצ'רקסים.

22:20 עריכה

הליכוד השיק סרטון תעמולה חדש (כן, אנחנו נמצאים בתוך מערכת בחירות כרגע) שבו נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, מונה את הישגיה של מדינת ישראל. נתניהו מציג את הסרטון בעמוד הטוויטר שלו תחת הכותרת "ערוץ התעמולה 12 מסתיר את ההישגים שלנו"!

21:54 עריכה

ראש ה-CIA ג'ינה הספל ביקרה היום ברמאללה והבטיחה ליו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן) כי ארצות הברית תפעל למנוע סיפוח שטחים בגדה המערבית על ידי ישראל לפני הבחירות.

הספל ביקשה מאבו מאזן "לא לקבל החלטות פזיזות לגבי תוכנית טראמפ". היום טען אבו מאזן שאנשי ה-CIA שותפים להסתייגותו מהתוכנית.

לפי דיווחים שונים, אבו מאזן עדכן את הספל במהלך ביקורה כי שיתוף הפעולה הביטחוני בין הרש"פ לישראל יימשך, וזאת בניגוד להצהרה שאבו-מאזן הצהיר (ולא בפעם הראשונה) כי הרש"פ מפסיקה כל שיתוף פעולה עם ישראל, כולל התיאום הביטחוני השוטף.

21:46 עריכה

ראש הממשלה נתניהו ממשיך להבטיח לקדם סיפוח של חלקים מיו"ש לפני הבחירות, גם אחרי שגנז את תוכנית הסיפוח שהגיש לכנסת השבוע בעקבות פרסום תוכנית המאה. כך, לפחות, מסרו "גורמים בסביבתו של נתניהו" לערוץ כאן 11.

21:38 עריכה

אחד מארגוני הטרור שיגר הערב טיל על עוטף עזה. הטיל נפל בין יישובים והאירוע הסתיים בלא נפגעים.

יהיה מי שיאמר שהירי "קלע בול" בדף המסרים של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, שביקר באותו זמן בקיבוץ נחל עוז.

בכניסה למפגש עם תושבי הקיבוץ מיד אחרי הירי אמר גנץ: "מדיניות הביטחון של מדינת ישראל צריכה להיות קשוחה באזור הזה. להושיט יד לשלום לפלסטינים, להילחם כשצריך וכל הזמן לתמוך ביישובי העוטף. או שתהיה פה הסדרה או שתהיה פה הכרעה".

כיפת ברזל (צילום: AP Photo/Ariel Schalit)
כיפת ברזל (צילום: AP Photo/Ariel Schalit)
20:59 עריכה

שוב: מפגינים בהפגנת השמאל בתל-אביב נגד תוכנית המאה קראו לצה"ל "ארגון טרור".

20:27 עריכה

ראש ממשלת אתיופיה, אבּי אחמד עלי, מציע לארח בארצו פגישת פסגה של ראש ממשלת ישראל עם מנהיגי מדינות ערב. כך נחשף הערב בפרומו ששודר בחדשות ערוץ 13 לכתבה שתשודר בערוץ מחר.

"בביקורי האחרון בישראל שוחחתי רבות עם נתניהו ובביקורי באיחוד האמירויות שוחחתי עם האמיר והצעתי לערוך באתיופיה פגישת פסגה של ראש ממשלת ישראל עם ראשי מדינות ערב", אמר הנשיא האתיופי עלי בכתבה. לדברי עלי: "נתניהו הוא מדהים, וישראל מדהימה. האושר והעושר ששוררים שם הם בלתי נתפשים ממש".

ראש ממשלת אתיופי אבי אחמד עלי (צילום: AP Photo/Themba Hadebe)
ראש ממשלת אתיופי אבי אחמד עלי (צילום: AP Photo/Themba Hadebe)

 

20:14 עריכה

יו"ר הראשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) יצא בהתקפה גזענית על העולים לישראל – ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ניצל את ההזדמנות כדי לעקוץ את יריביו הפוליטיים. ליברמן, שהתראיין בחדשות ערוץ 12 ונשאל מה דעתו על ההתבטאות של אבו מאזן, אמר: "אבו מאזן בסך הכול מאמץ את עמדתו של הרב הראשי יצחק יוסף, שאמר את אותו דבר".

לדברי ליברמן: "כל מי שהולך לצבא, עובד ומשלם מסים הוא מבחינתי יהודי יותר מדרעי וליצמן".

20:04 עריכה

מאות פעילי שמאל מפגינים הערב בתל-אביב נגד סיפוח בקעת הירדן והגושי ההתנחלויות תחת הכותרת "כן לשלום, לא לסיפוח", על רקע "עסקת המאה" של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. המשתתפים צועדים מכיכר דיזנגוף לכיכר מגן-דוד, שם יקיימו עצרת. המשטרה צירי תנועה סמוכים לאזור ההפגנה.

20:00 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב כי יכנס דיון רב-משתתפים על ההיערכות לאומית והתמודדות עם נגיף הקורונה. זאת, לאחר שהיום נבדק בבית החולים רמב"ם בחיפה אדם בחשד שנדבק בווירוס בעת ששהה בסין.

"אנחנו לא לוקחים סיכונים מיותרים", אמר הערב נתניהו. "הנגיף נמצא כבר ב-5 יבשות וביותר מ-25 מדינות. אנו ערים לכך שלא ניתן למנוע לחלוטין את כניסת הנגיף, ולכן נערכים מראש להתמודדות עם הנגיף לאחר כניסתו הראשונה לישראל".

19:52 עריכה

מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, מצייץ מחדש את נאומו של בנימין נתניהו שבו הוא דרש מראש הממשלה אהוד אולמרט להתפטר בגלל פרשות השחיתות שבהן הורשע:

19:49 עריכה

האם יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, הפסיק להכיר בבנימין נתניהו כראש ממשלת ישראל?

הורוביץ, שהתראיין הערב בתוכנית "פגוש את העיתונות", הטיח לח"כ איילת שקד מ"ימינה" במהלך ויכוח ביניהם, ואמר לה על נתניהו: "ראש הממשלה שלכם". המראיינת, רינה מצליח, העירה להורוביץ שנתניהו הוא ראש הממשלה "של כולנו" והורוביץ ענה: "כבר לא. נתניהו הוא ראש ממשלת מעבר ויש לו שלושה כתבי אישום, הוא ממש לא ראש הממשלה שלי".

ניצן הורוביץ (צילום: Miriam Alster/FLASH90)
ניצן הורוביץ (צילום: Miriam Alster/FLASH90)
19:45 עריכה

האם איילת שקד מ"ימינה" תומכת או מתנגדת לתוכנית המאה?

שקד, שדיברה הערב בתוכנית "פגוש את העיתונות", נשאלה אם היא מאוכזבת מהתנהלות הממשלה בעקבות "עסקת המאה" של דונלד טראמפ, ואמרה: "אכן, מאוכזבת. כשהתוכנית פורסמה התחיל מומנטום של סיפוח, ואני קיוויתי שזה יוביל לאנשהו, אבל כרגע זה נעצר".

בתשובה לשאלה מה העמדה שלה באופן כללי על התוכנית, שכוללת הקמה של מדינה פלסטינית, אמרה שקד: "אנחנו מתנגדים באופן נחרץ למדינה פלסטינית ולא נצביע לעולם בעד תוכנית שתכלול מדינה פלסטינית. אבל אם הצעד הראשון שייעשה בעקבות התוכנית הוא סיפוח מדינה פלסטינית ממילא לא תקום".

המראיינת, רינה מצליח, שאלה את שקד בתגובה לדבריה שש פעמים אם היא תומכת בתוכנית המאה או לא ואף הטיחה בה שהיא "לא מבינה מה העמדה שלה". בפעם השישית ענתה לה שקד: "העמדה שלנו מאוד ברורה: אם התוכנית תוביל למשא ומתן על מדינה פלסטינית אנחנו נתנגד לה. אם הצעד הראשון בעקבות התוכנית יהיה סיפוח שימנע הקמה של מדינה פלסטינית אנחנו בעד".

ח"כ ניצן הורוביץ מהעבודה-גשר-מרצ שהתראיין גם הוא ב"פגוש את העיתונות", שאל את שקד, שתקפה את הסכם אוסלו ואת ההתנתקות מעזה, אם היא רוצה לחזור לעזה, ושקד ענתה: "בוודאי".

איילת שקד בכנס "מעריב", היום (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
איילת שקד בכנס "מעריב", היום (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
19:25 עריכה

לאה גולדין, אמו של הדר גולדין שנעדר ברצועת עזה, תקפה את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע שחרורה של נעמה יששכר. גולדין, שהתראיינה בתוכנית "פגוש את העיתונות", אמרה: "הבן שלי שנשלח על ידי נתניהו לעזה שבוי בידי החמאס. איך הוא הופך עולמות בשביל להחזיר את נעמה שהיא עבריינית ולא לעשות שום מאמץ להחזרת החיילים".

לדברי גולדין: "לבי לבי עם נעמה אבל הלב נחמץ מההבדל בין המאמץ שנתניהו עושה בשביל נעמה ובשביל הדר שנמצא שעה נסיעה מכאן ולא צריך לשלוח לשם שום מטוס. נתניהו הבטיח לפני שנתיים שלא תהיה הסדרה בלי החזרת הבנים. ישראל מעבירה לעזה דשן וציוד כבד ודברים שברור שישמשו למנהרות וכסף קטארי שהולך לחמאס- ואף אחד לא מנסה להתנות את זה בהחזרת החיילים".

עוד אמרה גולדין: "האנשים בעוטף עזה חיים כמו בשואה, כל רגע מתפוצץ להם משהו על הראש. ונתניהו קורא לזה שקט ומנהל תהליך של ביזנס שהמטרה שלו היא רווחת עזה. הכסף מדבר במקום לדרוש את החיילים. על כל גרוש שהארכי-מחבל יחיא סינואר מקבל צריך לדרוש את החזרת החיילים".

הוריו ואחיו של הדר גולדין בטקס זיכרון (צילום: אבי דישי, פלאש 90)
הוריו ואחיו של הדר גולדין בטקס זיכרון (צילום: אבי דישי, פלאש 90)
19:23 עריכה

יו"ר הרשות הפלסטינית השתלח בעולים לישראל וטען כי הם "אינם יהודים", והתגובות מרחבי המערכת הפוליטית בישראל לא מאחרות לבוא.

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר: "אבו מאזן שוב לא מפספס הזדמנות לסרבנות. הגיע הזמן שיתחיל לעבוד עבור דור העתיד והשלום במקום להיתקע בעבר ולמנוע מהאזור כולו עתיד של תקווה. הבורות והזלזול כלפי אחינו העולים מברית המועצות לשעבר ואתיופיה שהם חלק בלתי נפרד מהעם היהודי – מבישים. ככה לא בונים שלום".

בני גנץ מכריז על נסיעתו לוושינגטון (צילום: AP Photo/Oded Balilty, File)
בני גנץ מכריז על נסיעתו לוושינגטון (צילום: AP Photo/Oded Balilty, File)
19:02 עריכה

כחלק מההתקפה שלו על תוכנית טראמפ, יו"ר הראשות הפלסטינית מחמוד עבאס יצא במתקפה חריפה וגזענית במיוחד על ישראל והצהיר כי "רוב העולים מרוסיה ואתיופיה אינם יהודים" – אמירה שמתכתבת עם אמירה דומה שהשמיע לאחרונה הרב הספרדי הראשי לישראל, יצחק יוסף. ראש הממשלה נתניהו קפץ על המציאה ותקף את אמירתו של אבו מאזן:

16:47 עריכה

הליגה הערבית החליטה היום רשמית, עם סיום פגישתה בקהיר, כי היא דוחה את "עסקת המאה" של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

בהודעה המסכמת של הליגה נאמר כי "התוכנית לא תוביל לשלום. לא נשתף פעולה עם ארצות הברית ביישום התוכנית. אנו מזהירים את ישראל לבל תנסה לממש את התוכנית בכוח באופן חד-צדדי. יוזמת השלום הערבית היא המינימום המקובל להשגת שלום. אנו קוראים לקהילה הבינלאומית להתנגד לכל צעד שתנקוט ישראל בשטח באופן חד-צדדי".

מפת החלוקה לשתי המדינות על פי תכנית טראמפ
מפת החלוקה לשתי המדינות על פי תכנית טראמפ
15:47 עריכה

אלפי מפגינים, רובם ערבים ישראלים, הפגינו היום בבאקה-אל-גרביה נגד תוכנית המאה של דונלד טראמפ, הכוללת אופציה של העברת ואדי ערה והמשולש לתוכנית הפלסטינית במסגרת חילופי שטחים. בהפגנה, שאורגנה בידי ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, השתתפו חברי כנסת מהרשימה המשותפת.

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה נאם בהפגנה ואמר: "אם גנץ תומך בתכנית טראמפ – לא נתמוך בו". בכך חזר עודה על מסר שהשמיע היום גם ב"שבתרבות" במודיעין. למעשה, גנץ, כבר הודיע שהוא תומך בתוכנית המאה ואף הבטיח להביא אותה השבוע לאישור הכנסת.

ח"כ יוסף גבארין מהרשימה המשותפת אמר בהפגנה: "רעיון הטרנספר היה פעם שולי והזוי, אבל לאחרונה אומץ בידי הזרם המרכזי של הימין הישראלי והאמריקני".

המפגינים, שהגיעו מיישובי המשולש, הגליל והנגב קראו והניפו שלטים "ניאבק נגד העסקה", "מושחתים לא יחליטו לאזרחים" ו"נקריב את חיינו למען פלסטין ומסגד אל-אקצא" ו"לא לאפרטהייד ולא לטרנספר".

למרות שההפגנה יצאה נגד הכוונה להעביר יישובים ערביים בישראל לידי הרשות הפלסטינית, נישאו בה, בין השאר, דגלי פלסטין רבים.

15:40 עריכה

ושב ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר היום באירוע שבתרבות ברמת גן כי "לאחר הבחירות תקום ממשלה ואני יודע איך היא תהיה ואיך היא תקום. אני עדיין מחזיק בכיסי את המפתח להרכבת הממשלה". ליברמן סירב לפרט את תוכן הנבואה שלו ולהבהיר כיצד תהיה הממשלה וכיצד היא תקום, אולי כדי לא לספק מידע ליריבים פוליטיים שעלול לטרפד את תוכניותיו.

ליברמן תקף את ממשלת נתניהו על ההסלמה בדרום, שהביאה לפציעתם של שני אזרחים ישראלים אתמול, ואמר: "מדיניות הממשלה היא כניעה לטרור. יש ניסיון לקנות שקט בעזה עם הרבה כסף. נתניהו בורח מהשאלה הבסיסית מה יהיה עם רצועת עזה". אמר – וכשנשאל מה יהיה עם רצועת עזה סירב לענות גם הוא.

ליברמן, שקרא בעבר להציע לרשות הפלסטינית לקבל לידיה את יישובי ואדי ערה והמשולש, התייחס לתוכנית המאה שגם בה יש הצעה כזאת: "עדיין לא התיישבתי לקרוא את כל 181 העמודים של התוכנית אבל אני שמח שהנשיא אימץ את חילופי השטחים והאוכלוסיות כי זה קריטי. התפיסה שלי שפרסמתי בעבר מדברת על זה".

ליברמן ניצל גם את תוכנית המאה כדי לתקוף את נתניהו: "תוכנית טראמפ עבור נתניהו היא מילוט מבעיות שעומדות על סדר היום, במערכת הבריאות, מכניעה דתית. הדיבורים על הסיפוח כרגע הם עניין של יחסי ציבור: תוכנית מדינית – 30 יום לפני בחירות – זה לא תוכנית מדינית אלא תוכנית ליחסי ציבור. אבל אני תומך, אם ביבי ינסה להעביר בשבוע הבא תוכנית סיפוח – זה יעבור״.

על חסינות ראש הממשלה אמר ליברמן: "נתניהו עשה נכון שוויתר על ועדת החסינות כי בכך מנע מעצמו עוגמת נפש. כשהוגש נגדי כתב אישום ויתרתי על חסינות, התייצבתי למשפט ויצאתי זכאי. אני מאחל את זה גם לראש הממשלה״.

ליברמן באירוע בצוותא בתל אביב, הערב. סיבוב שלישי יהיה טירוף (צילום: פלאש 90)
ליברמן באירוע בצוותא בתל אביב, הערב. סיבוב שלישי יהיה טירוף (צילום: פלאש 90)
15:30 עריכה

יו"ר הרשות הפלשתינית אבו מאזן נאם היום בכנס הליגה הערבית בקהיר נאום תוקפני במיוחד נגד "תוכנית המאה" של דונאלד טראמפ. אבו מאזן סיפר בנאומו על מכתב ששלח לממשלת ישראל ולממשל האמריקני, ובו הודיע כי ההסכמים החתומים בין שלושת הצדדים מבוטלים.

הודעתו של אבו-מאזן סותרת את המציאות בשטח, כפי שמדווחים עליה גם בצה"ל וגם בתקשורת הישראלית והזרה, שבה התיאום הביטחוני בין הרש"פ לבין צה"ל והשב"כ נמשך כרגיל.

אבו מאזן אמר בנאומו: "לא יהיה כל קשר אתכם, לרבות יחסים ביטחוניים. בגלל הפרתכם את ההחלטות החתומות ובעלות הלגטימיציה הבינלאומית, ועל הישראלים לשאת באחריות לכל דבר ככוח כובש".

"על הישראלים לקבל את המתנה של אוסלו, באוכל ובשתייה ובביטחון, ואנחנו אומרים להם שלתוכנית טראמפ יהיו השלכות עלינו ועליכם, וזכותנו להמשיך להיאבק באופן חוקי באמצעים שלווים למען סיום הכיבוש והשגת חלום מדינתנו העצמאית".

מרבית המנהיגים האחרים שנאמו בכינוס הליגה הגיבו אחרת לגמרי מאבו-מאזן לתוכנית המאה. למעשה, אף אחד מהם לא הביע תמיכה בתוכנית אך גם לא שלל אותה. מזכ"ל הליגה הערבית אחמד ריט, אמר, אמנם, ש"התוכנית פוגעת בזכויות הלגיטימיות של הפלסטינים" אך הבהיר שדבריו נאמרו "על סמך קריאה ראשונית בלבד" ושהוא לומד את התוכנית.

נשיא מצרים א-סיסי ויורש העצר הסעודי איבן סלמן חזרו בנאומיהם בצורה לא מחייבת על העמדה הרשמית של מדינותיהם, לפיה הם תומכים ב"מדינה פלסטינית וירושלים בירתה", והדגישו כי עמדה זו לא השתנתה – מה שניתן לפרש גם בהצהרת תמיכה בתוכנית וגם כהתנגדות לה.

עוד 20 עדכונים
כל הזמן // יום רביעי, 26 בפברואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

גנץ לנתניהו: אתה משקר, מפלג ומסית; הליכוד: ממליצים לגנץ להירגע ולא להתבכיין

הפרקליט יוסי כהן, המקורב לנתניהו, שכר שירותי ריגול בניסיון להשיג מידע מביך על גנץ ● בן גביר הודיע שיפרוש מהתמודדותו אם ימולאו תנאיו, בהם פינוי מיידי של חאן אל אחמר וביטול הסכמי אוסלו ● ימים ספורים אחרי שליצמן שלל ישיבה בממשלה עם ליברמן, אמר גפני, שאין לפסול אפשרות זו ● לוועדת הבחירות חסרים כאלף מפקחים ● כחול לבן קוראת שלא להצביע לעבודה-גשר-מרצ

עוד 44 עדכונים

בחירות או לא להיות

בעוד כשבוע ישראל תצא לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה. מצב בלתי נורמלי ולא הגיוני במדינה דמוקרטית.

כשבועיים לאחר הבחירות השלישיות ייכנס ראש הממשלה היוצא אל בית המשפט המחוזי בירושלים, ומשפטו יתחיל. גם זה מצב בלתי נורמלי במדינה דמוקרטית.

אז בואו נעשה סדר קצר בניסיון למנוע בחירות בפעם הרביעית:

ישראל נמצאת במצב חירום מתמשך ומיידי. הבחירות האלה יותר מאי־פעם הן על בחירה בין שתי מדינות: מדינת נתניהו המלוכנית, המושחתת, המשיחית, הגזענית וההומופובית או מדינת ישראל היהודית, הדמוקרטית והליברלית.

מה שהיה ברור בשתי מערכות הבחירות הקודמות התעצם ביתר שאת במערכת הבחירות הזאת: מדינת ישראל נלחמת על קיומה. סכנת קיומה אינה חיצונית מאויב זר ואכזר, אלא פנימית ונובעת מתוך הממשלה שאמורה להגן עליה.

מה שהיה ברור בשתי מערכות הבחירות הקודמות התעצם ביתר שאת במערכת הבחירות הזאת: ישראל נלחמת על קיומה. סכנת קיומה אינה חיצונית מאויב זר ואכזר, אלא פנימית ונובעת מתוך הממשלה שאמורה להגן עליה

אדם אחד חזק ומסוכן השתלט על כל מוקדי הכוח והשליטה במדינה והוא מאיים להחריב אותה ולבטל כל סממן דמוקרטי בה. אם חלילה יינתן לו הכוח הזה לקדנצייה נוספת הוא לא יבזבז זמן ויסיים את מלאכת החורבן שהחל בה לפני כשלוש שנים.

במצב החירום הזה אין הרבה ברירות ואין הרבה אפשרויות. מי שבוחר במדינת ישראל היהודית, הדמוקרטית והליברלית מחויב להצביע לאחת מארבע מפלגות: כחול לבן, הרשימה המאוחדת עבודה־גשר־מרצ, ישראל ביתנו או הרשימה המשותפת.

הצבעה לכל מפלגה אחרת, משמעה הצבעה למדינת נתניהו המלוכנית, המושחתת, המשיחית, הגזענית וההומופובית.

כל אזרח ואזרח בבואו להצביע ביום שני הבא חייב לחשוב היטב איזו מדינה הוא רוצה לראות כאן בעוד שנה, שנתיים, חמש שנים ועשר שנים. להיעדר מהצבעה לא בא בחשבון.

צר לי לומר אבל לאחר כל השנים האלה והשנה האחרונה, רק טיפשים עדיין מאמינים לנוכל, הרמאי והשקרן נתניהו. אפילו העבריינים והמושחתים מזמן כבר לא מאמינים לו, הם תומכים בו רק מתוך אינטרסים – עבריין קטן תומך בעבריין גדול, לכאורה. ראו את תמיכתו של אריה דרעי, עבריין מורשע שישב בכלא ובימינו עומד לפני כתב אישום נוסף, שמפציר בנו לשמור על ביבי. אנחנו צריכים לשמור על ה"מנהיג" ולא הוא עלינו. הוא שאמרתי: עבריין קטן תומך בעבריין גדול, לכאורה.

ראו את תמיכתו של דרעי, עבריין מורשע שישב בכלא ועומד לפני כתב אישום נוסף, שמפציר בנו לשמור על ביבי. אנחנו צריכים לשמור על ה"מנהיג" ולא הוא עלינו. עבריין קטן תומך בעבריין גדול, לכאורה

אני עצמי בוחר בכחול לבן בראשות בני גנץ וממליץ לכל מכריי וקרוביי לעשות כן. מכל הסיבות שבעולם. ובעיקר מפני שרק כחול לבן מציעה חלופה אמיתית לשלטון האימה המושחת של נתניהו, ורק בני גנץ מתגלה כמבוגר האחראי שבכוחו לעשות סדר בבלגן הנורא שמשאיר הנאשם נתניהו במדינה. רק בני גנץ ממלכתי, רציני ולא נגרר לשטויות הילדותיות והמסיתות שהנאשם נתניהו עוסק בהן יום ולילה.

המצב מדאיג, מפחיד ומסוכן. ממש. הנאשם נתניהו משחרר בכל רגע נתון חדשות כזב כאלה ואחרות, שקרים, כזבים, חצאי אמיתות, סרטונים ילדותיים ומביכים, תמונות מבוימות וערוכות – ומכתיב סדר יום שנועד לנטרל יריבים פוליטיים ובעיקר להשכיח מהציבור שב־17 במרץ הוא ייכנס בשערי בית המשפט המחוזי בירושלים להקראת כתב האישום בפניו.

לנו, שוחרי הדמוקרטיה ואוהבי ישראל, אסור להיכנע לסחרירים (ספינים) שלו. אסור לנו להאמין לשום מילה שיוצאת מפיו וממקלדתו, האיש שקרן כפייתי, סדרתי וחולני, נוכל־על שיעשה הכול כולל הכול להמשיך להיאחז בהגה השלטון כמה שיותר זמן, גם אם זה אומר להישאר ראש ממשלה זמני של ממשלת מעבר וגם אם זה אומר לצאת לבחירות שוב ושוב עד שיהיה מרוצה מתוצאות הבחירות.  ברגע שירפה מהגה השלטון ישוב להיות "כאחד האדם" – ומזה הוא פוחד פחד מוות.

המצב מדאיג, מפחיד ומסוכן. הנאשם משחרר בכל רגע נתון חדשות כזב כאלה ואחרות, שקרים, חצאי אמיתות, סרטונים ילדותיים ומביכים, תמונות מבוימות וערוכות – ומכתיב סדר יום שנועד לנטרל יריבים פוליטיים

אנחנו, שוחרי הדמוקרטיה ואוהבי ישראל, צריכים להתכונן לימים הבאים עד הבחירות, להכין את עצמנו לכמות הרפש, הסחי, הגועל, השקרים והזיופים שיֵצאו מבית מדרשו של הנאשם נתניהו – ולא להאמין לשום מילה שיוצאת ממנו ומשופריו.

אנחנו כבר מכירים את יכולותיו במיטוט יריבים פוליטיים, והפעם אסור להיכנע ואסור ללכת שבי אחרי שקריו. הפעם זה או מדינת ישראל או מדינת הנאשם נתניהו. ואנחנו ממש לא רוצים לחיות במדינת הנאשם נתניהו.

לסיום, עוד שתי הערות בעקבות האירועים האחרונים:

שר הפנים העבריין המורשע אריה דרעי איים שבכל מחיר הם ידאגו שנתניהו יהיה ראש הממשלה גם אם בג"ץ יפסול אותו. על כך הגיב בני גנץ בצדק, שמערכת המשפט גוברת על המערכת הפוליטית ויש לכבד את פסיקותיה.

וגנץ אכן צודק. במדינה דמוקרטית המערכת הפוליטית אינה העליונה, את זה יש רק במדינות דיקטטוריות. הפרדת הרשויות חיונית וקריטית לדמוקרטיה, גנץ מכיר בכך ומכבד את זה, בניגוד לממשלה שאוחנה שר המשפטים הזמני שלה, שבטוחה שהשלטון מעל הכול, כמו בדיקטטורה.

שר הפנים העבריין המורשע אריה דרעי איים שבכל מחיר הם ידאגו שנתניהו יהיה ראש הממשלה גם אם בג"ץ יפסול אותו. על כך הגיב בני גנץ בצדק, שמערכת המשפט גוברת על המערכת הפוליטית ויש לכבד את פסיקותיה

הרשות השופטת היא המכריעה כשלרשות המבצעת או לרשות המחוקקת אין מענה. לכן בהקשר זה היא העליונה. יש לכבד את פסיקותיה ולא לתקוף אותה.

בפועל יש כרגע רק רשות אחת, הרשות המבצעת. הרשות המחוקקת מנוטרלת והרשות השופטת מאוימת עד אימה ושיתוק. כחול לבן בראשות בני גנץ תחזיר את הפרדת הרשויות שנתניהו ביטל.

לכן עכשיו יותר מאי־פעם כל שוחרי הדמוקרטיה מחויבים להצביע לכחול לבן בראשות בני גנץ. אפשר גם להצביע למפלגה המאוחדת העבודה־גשר־מרצ, אבל חייבים לחזק את כוחה של כחול לבן דווקא בגלל השקרים והסחרירים של נתניהו, חייבים להחליף את שלטון השחיתות. זה עכשיו או לעולם לא.

הפעם כולנו מצביעים נכון ומבערים את שלטון הרוע והאימה.

יאיר בן־חור הוא עורך ספרות, עורך לשון, נקדן, עורך שירה ומשורר. פרסם עד כה ארבעה ספרי שירה פרי עטו וספר מאמרים פילוסופיים, וערך וניקד מאות ספרים אחרים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 842 מילים

היועצת המשפטית שנלחמה בשחיתות תפוטר

הנהלת פארק אריאל שרון פועלת לפטר את היועצת המשפטית מיכל זילכה, שחשפה שחיתויות במקום וניסתה לעצור מכרזים תפורים ● ב"אדם, טבע ודין" קוראים לרשויות החוק לפתוח בחקירה, ומכנים את המהלך שערורייתי ● חבר דירקטוריון לשעבר: "הרדיפה אחרי שומרי-הסף לא מפתיעה אותי" ● מעקב

עוד 869 מילים

הנאום שנשא השבוע מנדלבליט מספק הצצה נדירה להלך רוחו, וחושף כשלים וסתירות פנימיות בהתנהלותו ● מצד אחד, הוא מצמצם את תפקידו - ומצד שני נתלה באילן גבוה כמאיר שמגר ● מצד אחד הוא נחוש להפריד את עבודתו מסדר היום הפוליטי - מצד שני הוא לא באמת מצליח לעשות זאת ● פרשנות

עוד 1,132 מילים

בהלת הקורונה פוגעת במניעת מגפות אחרות

בדיקת זמן ישראל "התקשורת שכחה את כל המחלות האחרות ומתנהלת כאילו שהקורונה היא היחידה", אומר המיקרוביולוג ד"ר אורי לרנר ● בשנה שעברה מתו 14 ישראלים משפעת - ומאות נוספים מסיבוכים של המחלה ● גם השעלת, החצבת, השחפת, הצהבת הנגיפית והאיידס מהוות סכנה גדולה יותר לבריאות הציבור ● כעת ד"ר לרנר ועמיתיו חוששים כי ההתמקדות בקורונה תביא לפגיעה בטיפול ובמניעת מגפות אחרות ● "הקריסה של מוקד משרד הבריאות השבוע הייתה סימן מדאיג לדינמיקה כזאת"

עוד 2,217 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

בהלת קורונה ואחוזי ההצבעה

להלן שורה אמיתית מתוך תכתובת ווטצאפ של בית ספר יסודי בעיר במרכז:

"שלום, האם לאור העובדה שקבוצת התיירים הנגועים ביקרה בירושלים לפני כמה ימים, זה לא בלתי אחראי בעליל לשלוח לשם את הילדים?".

את התשובות לשאלה כבר לא זכיתי לראות אבל עדכון מהבוקר אחרי מאשש את התיזה לעיל – מקור מוסמך עדכן שרק שלושה ילדים נשלחו על ידי הוריהם לטיול.

אחת הכותרות במרשתת עסקה בכך ש"נתניהו פנה לשב"כ בנסיון לאתר מראש ולמנוע הפצת פייק ניוז ממוקד הקשור לקורונה ביום הבחירות". הואיל והכותרת מגיעה מהמאסטר ספינולוג הכי מתוחכם שיש פה, האיש הממונה על שירות הבטחון ורשות הסייבר מחד ועל שליטה במערכת (פרוצה למדי) של מרשם התושבים ונטיותיהם הפוליטיות מאידך – כנראה שזו אינה אזהרה לגופי הבטחון האמיתי והקיברנטי.

אחת הכותרות במרשתת עסקה בכך ש"נתניהו פנה לשב"כ בנסיון לאתר ולמנוע הפצת פייק ניוז הקשור לקורונה ביום הבחירות". הואיל והכותרת מגיעה מהמאסטר ספינולוג, כנראה שזו אינה אזהרה לגופי הבטחון

זו יכולה להיות פשוט משאלת לב והכנת אליבי ליום שאחרי פרסום התוצאות ולפני המשפט, אבל אולי זו רמיזה לצבא הבוטים, שמאות אלפים מהם מסתובבים בינינו כנגיף קורונה חסר שליטה, מה עליהם לעשות.

מתקפת הטילים המחודשת בדרום, שהיא לחלוטין באשמת הדרג המדיני נטול המנדט, נפתלי "רק שלא יברח לגנץ" והטרקטור, וכמובן ירום הודו – הרבה פחות נוחה לראש ממשלת המעבר. גם העיסוק במימד החמישי ומסמך מנדלבליט או הרפז או איך שלא תקראו לו, לא לגמרי מתרומם. מי שהצביע מועד א' וב' באופן מסוים – הסיכוי שישתנה אצלו משהו במועד ג' אינו גדול.

מה שכן קיים ומשפיע וכולנו ראינו זאת במועד ב' – הוא אחוז ההצבעה. מדובר בווין ווין קלאסי. אם הבהלה תרחיק מצביעים במעוזי שמאל מובהקים ובמגזר אז כבר ניתן לצמצם לכיוון ה-54 מנדטים ההכרחיים של הימין (כן כן, 54 הוא מספר הקסם. כי כחולבן וליברמן מדברים על רוב יהודי, כלומר הקמת ממשלת מיעוט של 54 מול 53 לבלוק החסינות. מנדט אחד הפוך ואין ממשלת מיעוט ויש בחירות ארבע בדרך, חבל על הטקס).

מה שכן קיים ומשפיע, וכולנו ראינו זאת במועד ב' – הוא אחוז ההצבעה. ווין ווין קלאסי. אם הבהלה תרחיק מצביעים במעוזי שמאל מובהקים ובמגזר אז כבר ניתן לצמצם לכיוון ה-54 מנדטים ההכרחיים של הימין

אם זה לא יקרה ושוב תהיה ירידה במעוזי הימין, כפי שטוען ראש ממשלת המעבר, אזי הנה פתח מושלם לערעורים והסתה נגד "בחירה לא לגיטימית כשמרבית התושבים פחדו לצאת להצביע".

בקיצור נגיף הקורונה, מר COVID19  כנראה ירד לנתניהו מן השמיים ומסתמן כחלק בפאזל שמסתדר לנתניהו. כדאי כבר עכשיו לשים לב טוב טוב למקור הדיווחים בנוגע לנגיף.

ובעוד הפוסט ממתין לפרסום, עידכון קצר שעלה היום בטוויטר של גל"צ:
"סקר: כ-14 מנדטים מתלבטים האם להגיע לקלפיות מחשש להידבקות בקורונה.  האזינו לפרטים המלאים אצל יעל דן".

ארנון דיוקמן מכור לפוליטיקה, קופירייטר חובב וגם מתכנת. אוהב לכתוב, לא סותם את הפה אף פעם גם כשממש הגיע הזמן.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 411 מילים

תגובות אחרונות

עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

נתניהו: ליגה אחרת - גם במכות מתחת לחגורה

חמישה ימים לבחירות, ראש הממשלה משחרר את הרסן ועובר למתקפות מסוכנות, חסרות תקדים, על יריביו משמאל ומימין ● למען מנדט נוסף, כל האמצעים כשרים: הפצת שקרים והמצאת סיפורים על גנץ ואשכנזי, סרטונים מגכחים, וסיפור גבורה שמבוסס על מסד שקרי לכאורה ● לכחול-לבן אין מענה הולם - ובמקום להילחם בנתניהו, הם פוגעים בשותפיהם הטבעיים ● פרשנות

עוד 782 מילים ו-2 תגובות

המאבק הפלסטיני חטף מכה ציבורית קשה בהאג

הטיעון של הפלסטינים בהאג ספג פגיעה משמעותית בשבוע שעבר ● שבע מדינות פנו לבית הדין הבינלאומי, ואמרו כי פלסטין אינה מדינה שרשאית להעביר לו סמכות שיפוטית לחקירת פשעי מלחמה בשטחה ● אף מדינה לא טענה את ההפך ● עדיין לא ברור האם וכיצד תושפע מכך חקירת הנעשה בעזה ● פרשנות

עוד 1,907 מילים

חוקרים זועמים: אוניברסיטת תל אביב ביטלה כנס על נזקי קרינה

בהתראה של פחות משבוע, הורתה אוניברסיטת ת״א לבטל כנס על השפעות הקרינה הבלתי מייננת בהשתתפות מרצים מהארץ ומהעולם ● במקביל, נעשה ניסיון לבטל כנס נוסף למומחים, בהם נציגי הממשלה והכנסת ● ד"ר דניאל מישורי: "בריונות אקדמית לשמה" ● פרופ׳ אלון טל: "אם חתן פרס נובל פרופ' דן שכטמן חושב שזה מספיק רציני כדי להשתתף - אז רק בשביל האוניברסיטה זה לא טוב?" ● האוניברסיטה: הסיבה לביטול היא "היעדר בסיס מדעי מספק"

עוד 1,497 מילים ו-10 תגובות

״יש פה גביית-יתר שקרית, ואף אחד לא עוצר את זה״

תחקיר בתחילת יוני קיבלו הורי התלמידים בתלמה ילין בגבעתיים הודעה על העלאת שכר הלימוד ל-12,360 שקל ● אז הם גילו כי במשך שנתיים נגבו מהם כ-9,000 שקל יותר מכפי שאושר לגבות מכל תלמיד ● מסמכים שהגיעו לזמן ישראל מטילים צל על האופן שבו נגבים, מנוהלים ומוצאים כספי ההורים שמשולמים לתיכון האמנויות היוקרתי ● התשלומים אינם עומדים בכללי המינהל התקין, והבור התקציבי צפוי להגיע ל-2 מיליון שקל

  • תלמה ילין
  • תלמה ילין
  • תלמה ילין
  • תלמה ילין
  • תלמה ילין
  • תלמה ילין
  • תלמה ילין
עוד 3,263 מילים ו-1 תגובות

נתניהו: "אם הקלטות אשכנזי יתפרסמו הוא יתפטר", אשכנזי: "הוא משקר"

גנץ: "אני בעד שהמערכת המשפטית תהיה עליונה על המערכת הפוליטית" ● דרעי: נדאג שנתניהו יהיה רה"מ - גם אם בג"ץ יחליט אחרת ● הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: בישראל כ-5.9 מיליון בעלי זכות בחירה, 62 אלף יותר מבספטמבר ● פייסבוק הסירה עשרות חשבונות שפעלו לדכא את השתתפות הציבור הערבי בבחירות

עוד 52 עדכונים

לא רק תאילנדים אצל שקד, כל העובדים החלשים מקופחים

הכוונה של איילת שקד לפעול לביטול הפנסיות של העובדים הזרים, מזכירה שורת החלטות שקיבלה לטובת האנשים החזקים במשק ● לזכותה יאמר כי כשרת המשפטים, לא הבדילה בין עובד זר חלש לבין עובד ישראלי חלש - והקפידה לקפח את כולם בצורה שווה ● פרשנות

עוד 855 מילים ו-1 תגובות

במגפות עבר, כמו אבולה, זיקה ואיידס, למין ולמגדר של החולה היו השלכות חשובות על בריאות הציבור ● למרות זאת, נראה כי ממשלת סין אינה מקדישה לכך תשומת לב מיוחדת ● אחיות בהריון מגישות שם סיוע לחולים, וככל הנראה גם מירוץ המחקר בנושא מתעלם מהביולוגיה הנשית ● גם צוות המשימה של טראמפ מורכב כולו מגברים

עוד 1,237 מילים ו-1 תגובות

לישראל ולחמאס אין אינטרס להבעיר את עזה רגע לפני הבחירות ● אבל הג'יהאד האסלאמי, שמזוהה עם איראן ונחוש לבדל את עצמו מחמאס - זה כבר סיפור אחרי לגמרי ● הפעולה הלילה בדמשק מבהירה לחמאס שהוא לא קשור ולכן אינו נפגע, אבל שולחת מסר ברור: ישראל לא תחשוש לחזור למדיניות החיסולים של צמרת הג'יהאד ● פרשנות

קו אחד מחבר את שני סבבי הלחימה האחרונים בעזה: כמו אחרי חיסול בכיר הג'יהאד בהאא אבו אל-עטא בחודש נובמבר האחרון, נכון להבוקר, חמאס נשאר מחוץ למעגל הלחימה.

גם אם הדברים לא יאמרו באופן גלוי, בישראל ובהנהגת חמאס בעזה מבינים שהשעה היא שעה של התלכדות אינטרסים, ולא של התנגשות אינטרסים. לא ישראל ולא חמאס מעוניינים בהסלמה כרגע, כל אחד מסיבותיו הוא.

ירושלים רוצה להגיע בבטחה לבחירות, שגם כך מאותגרות על ידי נגיף מסתורי. עזה רוצה הסדרה, שמשמעותה יותר פועלים, יותר כסף חיצוני ופחות סגר.

המאמץ של הג'יהאד האסלאמי

בדיוק את נקודת הממשק הזו בין חמאס לישראל מנסה הג'יהאד האסלאמי לנתץ. הסדרה, מבחינתו, היא אתגר מורכב של ללכת עם ולהרגיש בלי. כלומר להחזיק בנשק, אבל לא להשתמש בו – לפחות לא כלפי ישראל.

הג'יהאד האסלאמי מבין שארגון שממומן ומתומרץ על ידי איראן ושחרט על דגלו התנגדות לישראל, צפוי להיחלש משמעותית הן בטהרן והן ברחוב הפלסטיני. לכן, ההחלטה שמתקבלת בימים האחרונים בין בכיריו בדמשק וסביבתה היא לפעול ויהי מה, בבחינת אחרינו המבול.

צה"ל חיסל בתוך שלושה ימים כמה פעילים של הגא"פ (ראשי תיבות של ג'יהאד אסלאמי פלסטיני בלשון הצבאית) שהיו בדרך לפיגוע. ביום שישי הייתה זו חוליית צלפים, ואתמול חוליית מניחי מטענים.

נפתלי בנט (צילום: יונתן סינדל פלאש 90)
נפתלי בנט (צילום: יונתן סינדל פלאש 90)

תמונת הדחפור גורר גופת פלסטיני הלהיטה עוד יותר את הרוחות, דחקה את הגא"פ לפעול, והתגובה לא איחרה לבוא, עם מטחים לעבר הנגב המערבי. בשלב הזה גם ישראל נדחקה לפינה, כל שכן שר הביטחון נפתלי בנט שהכריז על "הפתעה בגזרה העזתית".

סבך האינטרסים בישראל

אלא שגם ירושלים מוצאת את עצמה בסבך אינטרסים: מצד אחד, אי אפשר להצטייר כסבלנים ומכילים את הירי. בוודאי לא בזמן בחירות כשהיריב, מפלגת כחול לבן עם שלושה רמטכ"לים בדימוס, מאשים ממשלת ימין בהפקרה ביטחונית; מצד שני, חייבים להשאיר את חמאס מחוץ למשחק.

שעת המבחן של סינואר מול הג'יהאד האסלאמי קרובה, אם לא כבר כאן. המחסום היחיד עד להסדרה הוא מידת השליטה שלו ברצועה, והנכונות להבין שריסון הג'יהאד, בדיבורים או בכוח, הוא המפתח ליציבות

מסיבה זו בחרה ישראל הלילה בדמשק כתשובה לירי מעזה. המסר כאן ברור: ישראל לא תחשוש לחזור למדיניות החיסולים של צמרת הג'יהאד, לא משנה היכן (על פי פרסומים זרים, ישראל חיסלה את מנהיג הג'יהאד האסלמי, פתחי שקאקי על אדמת מלטה ב-1995). מעבר לכך, הפעולה הלילה בדמשק מוציאה את חמאס מהמעגל. הוא לא קשור לכך, הוא לא נפגע ולכן לא חייב להגיב.

אביגדור ליברמן (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אביגדור ליברמן (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

ליברמן חושף קלפים

ואחרי כל זה יש לנו את שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, שהודות למערכת בחירות אמוציונלית, חשף אותנו למהלכים שמאחורי הקלעים בהתלכדות האינטרס ישראל-חמאס-מצרים-קטאר.

הביקור של ראש המוסד ואלוף פיקוד דרום בקטאר מעיד עד כמה רחוק מוכנה ישראל ללכת בעבור שקט בגזרה הדרומית. בהקשר הזה ישראל מחזיקה שני מנופי לחץ דיפלומטיים על יחיא סינואר: מעבר רפיח, הנשלט על ידי מצרים והכסף המזומן שמסופק על ידי קטאר. שני המנופים מופעלים באופן תדיר, ובדרך כלל הם אלה שעוצרים הסלמה מלהתפרץ, או לחלופין מביאים לסיומה המהיר.

המצב בדרום עדיין מתוח מאד, ואזורים שלמים בעוטף עזה נסגרו לתנועה מחשש לירי מכיוון הרצועה. מאחורי הקלעים נראה שהתזזיתיות גדולה, כולם חוץ מהג'יהאד רוצים שקט. המפתח בעניין הזה נמצא בידי יחיא סינואר. עכשיו הוא לבד בקוקפיט העזתי, כשאיסמעיל הנייה מורחק שלא מרצונו על ידי המצרים.

עד עכשיו סינואר קרא היטב את הצד הישראלי וניתח נכון את מידת הסובלנות המדינית שלו. אלא שגם הוא מבין שאי אפשר עוד לאחוז במקל בשני קצותיו.

שעת המבחן שלו מול הג'יהאד האסלאמי קרובה, אם לא כבר כאן. המחסום היחיד עד להסדרה הוא מידת השליטה שלו ברצועה, והנכונות להבין שריסון הג'יהאד, בדיבורים או בכוח, הוא המפתח ליציבות.

עוד 533 מילים

משבר אמון בציונות הדתית

שבוע לבחירות שנה סוערת עברה על נציגות הציונות הדתית בכנסת, מאז שבנט ושקד עזבו את הבית היהודי ● הם התפצלו והתאחדו והתפצלו שוב והתאחדו שוב - והטלטלות הרבות נותנות בקהל הבוחרים את אותותיהן ● גם העובדה שהמפלגה נאמנה לנתניהו למרות שהסנטימנט ממש לא הדדי, מרגיזה את המצביעים שם ● הם מטיחים במנהיגי המפלגה ביקורת קשה ולא מעט אף מכריזים כי יצביעו לליכוד או לכחול-לבן ● האם הבחירות בשבוע הבא יסתיימו עם ירידה נוספת במנדטים של ימינה, כפי שמנבאים הסקרים?

עוד 2,240 מילים

גנץ תוקף את נתניהו: "מינית שר ביטחון כחלק מסיבוב פוליטי"

בג"ץ הקפיא את עבודת הוועדה לבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים ● ביום הבחירות יוקמו אוהלי הצבעה ייעודיים עבור אזרחים הנתונים בבידוד ביתי ● נתניהו הכחיש שיחוקק את החוק הצרפתי ● סקר נוסף מראה שרשימת הליכוד מתחזקת וכחול לבן נחלשת ● הצוות האמריקאי-ישראלי למיפוי השטחים החל בעבודתו ● העבודה-גשר-מרצ לא תוכל להציג את תמונת גנץ בשלטיה

עוד 46 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה