ראש ה-CIA לאבו מאזן: "ארה"ב תמנע סיפוח לפני הבחירות"

נתניהו עדיין מבטיח: "אקדם סיפוח מצומצם עוד לפני הבחירות", אבל האמריקאים לא מגבים אותו ● איילת שקד כבר לא נלהבת מתוכנית המאה: "נצביע נגד כל תוכנית שכוללת מדינה פלסטינית"● לאה גולדין: "נתניהו התאמץ להחזיר עבריינית (נעמה יששכר) ולא פעל להחזרת החיילים" ● טיל נפל בעוטף עזה בזמן ביקור של גנץ: "דרושה יד קשה" ● נתניהו יכנס מחר דיון חירום בלשכתו על הקורונה●

מחמוד עבאס (אבו מאזן) (צילום: פלאש90)
פלאש90
מחמוד עבאס (אבו מאזן)
21:46 עריכה

ראש הממשלה נתניהו ממשיך להבטיח לקדם סיפוח של חלקים מיו"ש לפני הבחירות, גם אחרי שגנז את תוכנית הסיפוח שהגיש לכנסת השבוע בעקבות פרסום תוכנית המאה. כך, לפחות, מסרו "גורמים בסביבתו של נתניהו" לערוץ כאן 11.

21:38 עריכה

אחד מארגוני הטרור שיגר הערב טיל על עוטף עזה. הטיל נפל בין יישובים והאירוע הסתיים בלא נפגעים.

יהיה מי שיאמר שהירי "קלע בול" בדף המסרים של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, שביקר באותו זמן בקיבוץ נחל עוז.

בכניסה למפגש עם תושבי הקיבוץ מיד אחרי הירי אמר גנץ: "מדיניות הביטחון של מדינת ישראל צריכה להיות קשוחה באזור הזה. להושיט יד לשלום לפלסטינים, להילחם כשצריך וכל הזמן לתמוך ביישובי העוטף. או שתהיה פה הסדרה או שתהיה פה הכרעה".

כיפת ברזל (צילום: AP Photo/Ariel Schalit)
כיפת ברזל (צילום: AP Photo/Ariel Schalit)
20:59 עריכה

שוב: מפגינים בהפגנת השמאל בתל-אביב נגד תוכנית המאה קראו לצה"ל "ארגון טרור".

20:27 עריכה

ראש ממשלת אתיופיה, אבּי אחמד עלי, מציע לארח בארצו פגישת פסגה של ראש ממשלת ישראל עם מנהיגי מדינות ערב. כך נחשף הערב בפרומו ששודר בחדשות ערוץ 13 לכתבה שתשודר בערוץ מחר.

"בביקורי האחרון בישראל שוחחתי רבות עם נתניהו ובביקורי באיחוד האמירויות שוחחתי עם האמיר והצעתי לערוך באתיופיה פגישת פסגה של ראש ממשלת ישראל עם ראשי מדינות ערב", אמר הנשיא האתיופי עלי בכתבה. לדברי עלי: "נתניהו הוא מדהים, וישראל מדהימה. האושר והעושר ששוררים שם הם בלתי נתפשים ממש".

ראש ממשלת אתיופי אבי אחמד עלי (צילום: AP Photo/Themba Hadebe)
ראש ממשלת אתיופי אבי אחמד עלי (צילום: AP Photo/Themba Hadebe)

 

20:14 עריכה

יו"ר הראשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) יצא בהתקפה גזענית על העולים לישראל – ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ניצל את ההזדמנות כדי לעקוץ את יריביו הפוליטיים. ליברמן, שהתראיין בחדשות ערוץ 12 ונשאל מה דעתו על ההתבטאות של אבו מאזן, אמר: "אבו מאזן בסך הכול מאמץ את עמדתו של הרב הראשי יצחק יוסף, שאמר את אותו דבר".

לדברי ליברמן: "כל מי שהולך לצבא, עובד ומשלם מסים הוא מבחינתי יהודי יותר מדרעי וליצמן".

20:04 עריכה

מאות פעילי שמאל מפגינים הערב בתל-אביב נגד סיפוח בקעת הירדן והגושי ההתנחלויות תחת הכותרת "כן לשלום, לא לסיפוח", על רקע "עסקת המאה" של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. המשתתפים צועדים מכיכר דיזנגוף לכיכר מגן-דוד, שם יקיימו עצרת. המשטרה צירי תנועה סמוכים לאזור ההפגנה.

20:00 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב כי יכנס דיון רב-משתתפים על ההיערכות לאומית והתמודדות עם נגיף הקורונה. זאת, לאחר שהיום נבדק בבית החולים רמב"ם בחיפה אדם בחשד שנדבק בווירוס בעת ששהה בסין.

"אנחנו לא לוקחים סיכונים מיותרים", אמר הערב נתניהו. "הנגיף נמצא כבר ב-5 יבשות וביותר מ-25 מדינות. אנו ערים לכך שלא ניתן למנוע לחלוטין את כניסת הנגיף, ולכן נערכים מראש להתמודדות עם הנגיף לאחר כניסתו הראשונה לישראל".

19:52 עריכה

מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, מצייץ מחדש את נאומו של בנימין נתניהו שבו הוא דרש מראש הממשלה אהוד אולמרט להתפטר בגלל פרשות השחיתות שבהן הורשע:

19:49 עריכה

האם יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, הפסיק להכיר בבנימין נתניהו כראש ממשלת ישראל?

הורוביץ, שהתראיין הערב בתוכנית "פגוש את העיתונות", הטיח לח"כ איילת שקד מ"ימינה" במהלך ויכוח ביניהם, ואמר לה על נתניהו: "ראש הממשלה שלכם". המראיינת, רינה מצליח, העירה להורוביץ שנתניהו הוא ראש הממשלה "של כולנו" והורוביץ ענה: "כבר לא. נתניהו הוא ראש ממשלת מעבר ויש לו שלושה כתבי אישום, הוא ממש לא ראש הממשלה שלי".

ניצן הורוביץ (צילום: Miriam Alster/FLASH90)
ניצן הורוביץ (צילום: Miriam Alster/FLASH90)
19:45 עריכה

האם איילת שקד מ"ימינה" תומכת או מתנגדת לתוכנית המאה?

שקד, שדיברה הערב בתוכנית "פגוש את העיתונות", נשאלה אם היא מאוכזבת מהתנהלות הממשלה בעקבות "עסקת המאה" של דונלד טראמפ, ואמרה: "אכן, מאוכזבת. כשהתוכנית פורסמה התחיל מומנטום של סיפוח, ואני קיוויתי שזה יוביל לאנשהו, אבל כרגע זה נעצר".

בתשובה לשאלה מה העמדה שלה באופן כללי על התוכנית, שכוללת הקמה של מדינה פלסטינית, אמרה שקד: "אנחנו מתנגדים באופן נחרץ למדינה פלסטינית ולא נצביע לעולם בעד תוכנית שתכלול מדינה פלסטינית. אבל אם הצעד הראשון שייעשה בעקבות התוכנית הוא סיפוח מדינה פלסטינית ממילא לא תקום".

המראיינת, רינה מצליח, שאלה את שקד בתגובה לדבריה שש פעמים אם היא תומכת בתוכנית המאה או לא ואף הטיחה בה שהיא "לא מבינה מה העמדה שלה". בפעם השישית ענתה לה שקד: "העמדה שלנו מאוד ברורה: אם התוכנית תוביל למשא ומתן על מדינה פלסטינית אנחנו נתנגד לה. אם הצעד הראשון בעקבות התוכנית יהיה סיפוח שימנע הקמה של מדינה פלסטינית אנחנו בעד".

ח"כ ניצן הורוביץ מהעבודה-גשר-מרצ שהתראיין גם הוא ב"פגוש את העיתונות", שאל את שקד, שתקפה את הסכם אוסלו ואת ההתנתקות מעזה, אם היא רוצה לחזור לעזה, ושקד ענתה: "בוודאי".

איילת שקד בכנס "מעריב", היום (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
איילת שקד בכנס "מעריב", היום (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
19:25 עריכה

לאה גולדין, אמו של הדר גולדין שנעדר ברצועת עזה, תקפה את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע שחרורה של נעמה יששכר. גולדין, שהתראיינה בתוכנית "פגוש את העיתונות", אמרה: "הבן שלי שנשלח על ידי נתניהו לעזה שבוי בידי החמאס. איך הוא הופך עולמות בשביל להחזיר את נעמה שהיא עבריינית ולא לעשות שום מאמץ להחזרת החיילים".

לדברי גולדין: "לבי לבי עם נעמה אבל הלב נחמץ מההבדל בין המאמץ שנתניהו עושה בשביל נעמה ובשביל הדר שנמצא שעה נסיעה מכאן ולא צריך לשלוח לשם שום מטוס. נתניהו הבטיח לפני שנתיים שלא תהיה הסדרה בלי החזרת הבנים. ישראל מעבירה לעזה דשן וציוד כבד ודברים שברור שישמשו למנהרות וכסף קטארי שהולך לחמאס- ואף אחד לא מנסה להתנות את זה בהחזרת החיילים".

עוד אמרה גולדין: "האנשים בעוטף עזה חיים כמו בשואה, כל רגע מתפוצץ להם משהו על הראש. ונתניהו קורא לזה שקט ומנהל תהליך של ביזנס שהמטרה שלו היא רווחת עזה. הכסף מדבר במקום לדרוש את החיילים. על כל גרוש שהארכי-מחבל יחיא סינואר מקבל צריך לדרוש את החזרת החיילים".

הוריו ואחיו של הדר גולדין בטקס זיכרון (צילום: אבי דישי, פלאש 90)
הוריו ואחיו של הדר גולדין בטקס זיכרון (צילום: אבי דישי, פלאש 90)
19:23 עריכה

יו"ר הרשות הפלסטינית השתלח בעולים לישראל וטען כי הם "אינם יהודים", והתגובות מרחבי המערכת הפוליטית בישראל לא מאחרות לבוא.

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר: "אבו מאזן שוב לא מפספס הזדמנות לסרבנות. הגיע הזמן שיתחיל לעבוד עבור דור העתיד והשלום במקום להיתקע בעבר ולמנוע מהאזור כולו עתיד של תקווה. הבורות והזלזול כלפי אחינו העולים מברית המועצות לשעבר ואתיופיה שהם חלק בלתי נפרד מהעם היהודי – מבישים. ככה לא בונים שלום".

בני גנץ מכריז על נסיעתו לוושינגטון (צילום: AP Photo/Oded Balilty, File)
בני גנץ מכריז על נסיעתו לוושינגטון (צילום: AP Photo/Oded Balilty, File)
19:02 עריכה

כחלק מההתקפה שלו על תוכנית טראמפ, יו"ר הראשות הפלסטינית מחמוד עבאס יצא במתקפה חריפה וגזענית במיוחד על ישראל והצהיר כי "רוב העולים מרוסיה ואתיופיה אינם יהודים" – אמירה שמתכתבת עם אמירה דומה שהשמיע לאחרונה הרב הספרדי הראשי לישראל, יצחק יוסף. ראש הממשלה נתניהו קפץ על המציאה ותקף את אמירתו של אבו מאזן:

16:47 עריכה

הליגה הערבית החליטה היום רשמית, עם סיום פגישתה בקהיר, כי היא דוחה את "עסקת המאה" של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

בהודעה המסכמת של הליגה נאמר כי "התוכנית לא תוביל לשלום. לא נשתף פעולה עם ארצות הברית ביישום התוכנית. אנו מזהירים את ישראל לבל תנסה לממש את התוכנית בכוח באופן חד-צדדי. יוזמת השלום הערבית היא המינימום המקובל להשגת שלום. אנו קוראים לקהילה הבינלאומית להתנגד לכל צעד שתנקוט ישראל בשטח באופן חד-צדדי".

מפת החלוקה לשתי המדינות על פי תכנית טראמפ
מפת החלוקה לשתי המדינות על פי תכנית טראמפ
15:47 עריכה

אלפי מפגינים, רובם ערבים ישראלים, הפגינו היום בבאקה-אל-גרביה נגד תוכנית המאה של דונלד טראמפ, הכוללת אופציה של העברת ואדי ערה והמשולש לתוכנית הפלסטינית במסגרת חילופי שטחים. בהפגנה, שאורגנה בידי ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, השתתפו חברי כנסת מהרשימה המשותפת.

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה נאם בהפגנה ואמר: "אם גנץ תומך בתכנית טראמפ – לא נתמוך בו". בכך חזר עודה על מסר שהשמיע היום גם ב"שבתרבות" במודיעין. למעשה, גנץ, כבר הודיע שהוא תומך בתוכנית המאה ואף הבטיח להביא אותה השבוע לאישור הכנסת.

ח"כ יוסף גבארין מהרשימה המשותפת אמר בהפגנה: "רעיון הטרנספר היה פעם שולי והזוי, אבל לאחרונה אומץ בידי הזרם המרכזי של הימין הישראלי והאמריקני".

המפגינים, שהגיעו מיישובי המשולש, הגליל והנגב קראו והניפו שלטים "ניאבק נגד העסקה", "מושחתים לא יחליטו לאזרחים" ו"נקריב את חיינו למען פלסטין ומסגד אל-אקצא" ו"לא לאפרטהייד ולא לטרנספר".

למרות שההפגנה יצאה נגד הכוונה להעביר יישובים ערביים בישראל לידי הרשות הפלסטינית, נישאו בה, בין השאר, דגלי פלסטין רבים.

15:40 עריכה

ושב ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר היום באירוע שבתרבות ברמת גן כי "לאחר הבחירות תקום ממשלה ואני יודע איך היא תהיה ואיך היא תקום. אני עדיין מחזיק בכיסי את המפתח להרכבת הממשלה". ליברמן סירב לפרט את תוכן הנבואה שלו ולהבהיר כיצד תהיה הממשלה וכיצד היא תקום, אולי כדי לא לספק מידע ליריבים פוליטיים שעלול לטרפד את תוכניותיו.

ליברמן תקף את ממשלת נתניהו על ההסלמה בדרום, שהביאה לפציעתם של שני אזרחים ישראלים אתמול, ואמר: "מדיניות הממשלה היא כניעה לטרור. יש ניסיון לקנות שקט בעזה עם הרבה כסף. נתניהו בורח מהשאלה הבסיסית מה יהיה עם רצועת עזה". אמר – וכשנשאל מה יהיה עם רצועת עזה סירב לענות גם הוא.

ליברמן, שקרא בעבר להציע לרשות הפלסטינית לקבל לידיה את יישובי ואדי ערה והמשולש, התייחס לתוכנית המאה שגם בה יש הצעה כזאת: "עדיין לא התיישבתי לקרוא את כל 181 העמודים של התוכנית אבל אני שמח שהנשיא אימץ את חילופי השטחים והאוכלוסיות כי זה קריטי. התפיסה שלי שפרסמתי בעבר מדברת על זה".

ליברמן ניצל גם את תוכנית המאה כדי לתקוף את נתניהו: "תוכנית טראמפ עבור נתניהו היא מילוט מבעיות שעומדות על סדר היום, במערכת הבריאות, מכניעה דתית. הדיבורים על הסיפוח כרגע הם עניין של יחסי ציבור: תוכנית מדינית – 30 יום לפני בחירות – זה לא תוכנית מדינית אלא תוכנית ליחסי ציבור. אבל אני תומך, אם ביבי ינסה להעביר בשבוע הבא תוכנית סיפוח – זה יעבור".

על חסינות ראש הממשלה אמר ליברמן: "נתניהו עשה נכון שוויתר על ועדת החסינות כי בכך מנע מעצמו עוגמת נפש. כשהוגש נגדי כתב אישום ויתרתי על חסינות, התייצבתי למשפט ויצאתי זכאי. אני מאחל את זה גם לראש הממשלה".

ליברמן באירוע בצוותא בתל אביב, הערב. סיבוב שלישי יהיה טירוף (צילום: פלאש 90)
ליברמן באירוע בצוותא בתל אביב, הערב. סיבוב שלישי יהיה טירוף (צילום: פלאש 90)
15:30 עריכה

יו"ר הרשות הפלשתינית אבו מאזן נאם היום בכנס הליגה הערבית בקהיר נאום תוקפני במיוחד נגד "תוכנית המאה" של דונאלד טראמפ. אבו מאזן סיפר בנאומו על מכתב ששלח לממשלת ישראל ולממשל האמריקני, ובו הודיע כי ההסכמים החתומים בין שלושת הצדדים מבוטלים.

הודעתו של אבו-מאזן סותרת את המציאות בשטח, כפי שמדווחים עליה גם בצה"ל וגם בתקשורת הישראלית והזרה, שבה התיאום הביטחוני בין הרש"פ לבין צה"ל והשב"כ נמשך כרגיל.

אבו מאזן אמר בנאומו: "לא יהיה כל קשר אתכם, לרבות יחסים ביטחוניים. בגלל הפרתכם את ההחלטות החתומות ובעלות הלגטימיציה הבינלאומית, ועל הישראלים לשאת באחריות לכל דבר ככוח כובש".

"על הישראלים לקבל את המתנה של אוסלו, באוכל ובשתייה ובביטחון, ואנחנו אומרים להם שלתוכנית טראמפ יהיו השלכות עלינו ועליכם, וזכותנו להמשיך להיאבק באופן חוקי באמצעים שלווים למען סיום הכיבוש והשגת חלום מדינתנו העצמאית".

מרבית המנהיגים האחרים שנאמו בכינוס הליגה הגיבו אחרת לגמרי מאבו-מאזן לתוכנית המאה. למעשה, אף אחד מהם לא הביע תמיכה בתוכנית אך גם לא שלל אותה. מזכ"ל הליגה הערבית אחמד ריט, אמר, אמנם, ש"התוכנית פוגעת בזכויות הלגיטימיות של הפלסטינים" אך הבהיר שדבריו נאמרו "על סמך קריאה ראשונית בלבד" ושהוא לומד את התוכנית.

נשיא מצרים א-סיסי ויורש העצר הסעודי איבן סלמן חזרו בנאומיהם בצורה לא מחייבת על העמדה הרשמית של מדינותיהם, לפיה הם תומכים ב"מדינה פלסטינית וירושלים בירתה", והדגישו כי עמדה זו לא השתנתה – מה שניתן לפרש גם בהצהרת תמיכה בתוכנית וגם כהתנגדות לה.

עוד 20 עדכונים
כל הזמן // יום שישי, 12 ביולי 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־280 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

צה"ל ושב"כ התנקשו בחייו של סגן מפקד גדוד שג'אעיה

הקבינט אישר את הארכת שירות החובה לחיילים ל-36 חודשים ל-8 השנים הבאות; יאיר לפיד: תדע כל אם עברייה שמנהיגיה שולחים לקרב רק את מי שנוח להם פוליטית ● רס״ר ולרי צ׳פונוב נהרג אתמול מפגיעת כטב״ם ● ביידן התבלבל וקרא להאריס ״סגנית הנשיא טראמפ״; דיווח: עשרות מחוקקים דמוקרטים יקראו לביידן לפרוש ● מפלגת העבודה אישרה את האיחוד עם מרצ

עוד 30 עדכונים

עשן בעיניך

הארכיון של רוןזמן ישראל נובר בארכיון של העיתונאי הוותיק רון מיברג ומפרסם מחדש מבחר מכתבותיו, שקריאה בהן היום מספקת פרספקטיבה איך הגענו עד הלום ● והשבוע: בחזרה ל-2014, השנה בה פורסם כי ארבעה מה"מרלבורו מן" - קמפיין הפרסום המיתולוגי של חברת הסיגריות, במרכזו עמדה דמות הבוקר האמריקאי האולטימטיבי - מתו ממחלות הקשורות בעישון

עוד 1,934 מילים
אמיר בן-דוד

הורים לילד עם הפרעת קשב? כך תסייעו לו לצלוח את החופש הגדול

אם ילדיכם סובל מהפרעת קשב, החופש הגדול עשוי להיות עבורו סיוט מתמשך ובלתי נגמר. לכן, קודם כל חשוב לערוך איתו תיאום ציפיות לקראת החופש הגדול. בנוסף, הנה לכם מספר המלצות שיהפכו את התקופה לחוויה מהנה.

*  *  *

החופש הגדול שהילדים חיכו לו בכיליון עיניים כבר כאן. מדובר על תקופה מורכבת לילדים בכלל, ולכאלו עם הפרעת קשב בפרט. כידוע, ילדים עם הפרעת קשב זקוקים למסגרת ברורה, שנעלמת להם בחופשת הקיץ. מצב זה יכול לגרום לפירוק תהליכים יפים, משמעותיים ומוצלחים שנבנו לאורך השנה.

יותם ויסקופ הוא מומחה בחינוך המיוחד - הפרעות התנהגות, מטפל CBT מוסמך ומרצה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 507 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
  221

קיבוץ בארי הוא מה שישראל שאפה להיות. מה שקרה ושעדיין קורה לתושבי הקיבוץ מאז השבעה באוקטובר – זו הבגידה הגדולה ביותר בתולדות האומה

עוד 1,353 מילים

למקרה שפיספסת

האם החרדים איבדו אמון במפלגות החרדיות?

שיעורי ההצבעה במגזר החרדי גבוהים ביותר, והמפלגות החרדיות משמרות את כוחן האלקטורלי לאורך השנים למרות שינויים שעוברים על החברה הישראלית והחרדית בפרט.

אבל האם שיעורי ההצבעה של הציבור החרדי משקפים גם תפיסות חיוביות לגבי הכנסת והמפלגות החרדיות? ההנחה היא שהצבעה והשתתפות פוליטית – לרוב תשקף גם תחושת אמון וייצוגיות. במילים אחרות, אזרחים המביעים יותר אמון במערכת הפוליטית וחשים שנבחרי הציבור מייצגים אותם ומשרתים את האינטרסים שלהם ייטו יותר להיות מעורבים פוליטית ולהצביע.

ד"ר שחף זמיר הוא חוקר בכיר במכון לחירות ואחריות באוניברסיטת רייכמן. מתמחה בחקר מוסדות, מפלגות ופוליטיקה השוואתית. מחקריו עוסקים בפרסונליזציה של הפוליטיקה, פוליטיקה מקוונת ובמחקרים יישומיים אחרים בפרט בפוליטיקה הישראלית.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 552 מילים

החרדים מקצינים את מלחמתם בגיוס ומסמנים את גלנט כאויב

ימים ספורים אחרי ששר הביטחון הודיע על הוצאת צווי גיוס למלש"בים חרדים, מתברר כי ההחלטה הייתה כנראה קשה מדי ואולי נחפזת, והיא עלולה להביא לתוצאה הפוכה ● ההחלטה גורמת להקצנה, הסתגרות ואיחוד כוחות בין פלגים יריבים בחברה החרדית כדי למנוע את רוע הגזרה ● וכך, אפשר יהיה למצוא כוח חרדי לוחם ברחובות מאה שערים נגד הגיוס, אבל לא בשכונות בעזה ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
בגצ כבר סגר להם את ברז השנור הכת החרדית היא ארגון פשע שבלי כסף אין לה קיום הדאווינים של דצויות קרטון בני 94 זה מהפחד שנגמרה החגיגה. שאין יותר כ כ כ והחגיגה אמנם נגמרה לא ישלחו להם משטרה... המשך קריאה

בגצ כבר סגר להם את ברז השנור
הכת החרדית היא ארגון פשע שבלי כסף אין לה קיום
הדאווינים של דצויות קרטון בני 94 זה מהפחד שנגמרה החגיגה. שאין יותר כ כ כ
והחגיגה אמנם נגמרה
לא ישלחו להם משטרה צבאית (או לכל חילוני כי זה יגיע לבג"צ על טיעוני שוויון). אבל יחכו להם בסיבוב
וכל המאוננים שצועקים מוות לפני גיוס
יתחננו להתגייס כדי לחבר את השברים שהשאירה הכת הפושעת אחריה
אלה פרפורי גסיסה של הכת החרדית, ארגון פשע שפוגע במדינה, בכל אחד מאיתנו 76 שנה

עוד 709 מילים ו-2 תגובות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

עקורים

תחקיר בארי מגולל את עומק הכישלון של צה"ל בשבעה באוקטובר

התחקיר שערך אלוף (מיל.) מיקי אדלשטיין מעמיק מאוד, יורד לעיתים לרזולוציה של חייל מסוים, בשעה מסוימת במקום מסוים ● הוא מפורט מבחינה גרפית, אבל יחד עם זאת מרגיז: למרות שהוא מתמקד בקיבוץ אחד לאורך היממה הארורה, הוא מבליט עד כמה המפלה הצבאית הישראלית זועקת ● מחדל בארי הוא מיקרו-קוסמוס של מה שנראה בתחקירים הבאים ● פרשנות

עוד 1,367 מילים ו-1 תגובות

דגל שחור בים האדום

הצעת המחליטים של משרד רה"מ להתיר לקצא"א לשנע כמויות נפט בלתי מוגבלות במפרץ אילת מביאה אל תחום הסביבה את עקרונות ההפיכה המשטרית: דריסה של שומרי הסף והתערבות בוטה בשיקולי הדרג המקצועי ● ישראל לא ערוכה להתמודדות אפילו עם הסיכון הקיים לתאונת נפט בים, אבל הממשלה מחליטה להגדיל את הסיכון באופן אקספוננציאלי ● פרשנות

עוד 1,155 מילים ו-1 תגובות

הסטארט־אפ של סטרוק

המשרד למשימות לאומיות נרתם מצד אחד לסייע למפונים מעוטף עזה ובמימון ארגונים חברתיים ממגזרים שונים, אך מצד שני משקיע מאות מיליונים בחיזוק והרחבת ההתנחלויות, כולל הלא חוקיות ● במשרד מכחישים את הטענות כי הם מקדמים חזרה בתשובה ושינוי בצביונם של יישובים חילוניים ומסורתיים ● "התנחלויות ומאחזים מקבלים כספים מכמה מקורות שונים בצורה מסובכת ולא שקופה"

עוד 2,488 מילים

הנאום שנשא השבוע אלוף יהודה פוקס דומה לנאום שנשא אלוף גדי שמני באותו מעמד, ב-2009 ● אז, שמני הזהיר מפני "גורמים המבקשים לפגוע באושיות הדמוקרטיה ולהלך עלינו אימה", וביקש "להוקיע פומבית את גורמי הימין הקיצוניים ביהודה ושומרון ולנהוג בהם באפס סובלנות" ● העובדה שפוקס סבל מאותן בעיות ביתר שאת במהלך כהונתו מעידה שהמצב ביו"ש רק הולך ומחמיר ● פרשנות

עוד 738 מילים

לוחמים נופלים בין הכיסאות ולא מקבלים סיוע בלימודים

טל סין, לוחם וסטודנט לרפואה משלימה במכללת ברושים, שירת 150 ימי מילואים רצופים ולמרות ההבטחות לא יקבל סיוע על השנה האבודה ● המוסדות שאושרו לקבלת המענק כוללים מוסדות חרדיים ומכון ללימודי תיאטרון בובות ● דווקא חלק מהמילואימניקים המשלמים עשרות אלפי שקלים בשנה לא כלולים ברשימות

עוד 854 מילים
היום ה־279 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

דובר צה"ל: "נכשלנו בהגנה על אזרחים, הציבור זכאי לתשובות"

צה"ל פרסם את מסקנות תחקיר הקרב בבארי ב-7.10: מאות מחבלים חדרו לקיבוץ, כוחות גדולים חיכו מחוץ לו במשך שעות ● גלנט קרא להקמת ועדת חקירה ממלכתית: "חובתנו לאזרחים" ● נתניהו: "לא נחדול מהמלחמה עד שנשיג את כל מטרותיה" ● הבית הלבן: "רואים סיכוי להגיע לעסקה בעזה, הסימנים חיוביים" ● הפנטגון יסגור לצמיתות את המזח הזמני בעזה

עוד 47 עדכונים

"יש לנו קהילה, אנחנו לא לבד. לא ירדנו למחתרת"

עדות מהשטח האנטישמיות בקמפוסים לא הלכה לשום מקום ● גם ברוטרדם הקוסמופוליטית, במוסד הידוע בבינלאומיות שלו, יהודים אומרים כי הם אינם חשים בטוחים להזדהות כיהודים בקמפוס, שבו הם סובלים מקריאות מפורשות לטיהור אתני לצד הפחדה ואלימות אנטישמית ● למרות זאת, האגודה היהודית המקומית ממשיכה לפעול ומקיימת אירועים

עוד 1,046 מילים

אוניברסיטת ת"א הגיעה להסכמות עם הסגל הזוטר

מעקב זמן ישראל אחרי שביתה של כמה ימים הסגל הזוטר הגיע להסכם על שקט תעשייתי עם הנהלת האוניברסיטה ● בשנה הקרובה צפוי גידול במספר הסטודנטים בפקולטה למדעי הרוח בת"א ואם ההנהלה תרצה לקצץ בעתיד היא תצטרך לעשות את זה בהתייעצות עם ארגון סגל המחקר וההוראה ובהתאם לירידה במספר הסטודנטים

עוד 1,027 מילים

דינו של הנאשם נתניהו צריך להיות כדינו של כל נאשם אחר ● אין כל הצדקה שהמחוזי ייקח בחשבון את הלו"ז של נתניהו – זהו מדרון חלקלק המסתיים בפגיעה אנושה בעקרון השוויון בפני החוק ● אם קשה להכין את העד בימי מלחמה, מן הסתם יהיה קשה להכינו גם בימי בחירות, ומשם הדרך קצרה להכפפת המשפט לסדר יומו של הנאשם ● פרשנות

עוד 977 מילים ו-1 תגובות
היום ה־278 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

דיווח: היועמ"שית התבקשה לבדוק האם היו ניסיונות לשנות פרוטוקולים במשרד רה"מ

לפי הפרסום ב־ynet, אבי גיל, ששימש עד לאחרונה כמזכיר הצבאי של נתניהו, פנה לבהרב־מיארה בשל חשש מכך ששונו תמלילים של שיחות בין אנשי צבא לבין גורמים מדיניים ● בתחקיר ראשוני בצה"ל התברר שלא נעשה ניסיון ליירט את הרקטה שפגעה בנועה וניר ברנס, כי הכביש בו נסעו הוגדר כשטח פתוח ● חדשות 12: קרובי משפחה של חטופים סירבו להצעה להגיע לנאום נתניהו בקונגרס

עוד 47 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה