המצור הרביעי על בלפור

המצור הרביעי על בלפור, 26 בדצמבר 2020 (צילום: עידו רז)
עידו רז
המצור הרביעי על בלפור, 26 בדצמבר 2020

כבר כמה שבועות אני כותב על שינוי קריטי בתודעת המפגינים. התחלנו להבין שמספרית אנחנו יותר מהשוטרים, ושאם רק נרצה, נפגין מתי והיכן שנראה לנכון. למרות שהמשטרה עושה הכל כדי למנוע מהמפגינים להפגין קרוב ככל האפשר למעון ראש הממשלה, בניגוד לפסיקת בג״צ שקובעת כי ניתן להפגין במרחק 80 מטר מ״מעון רשמי״.

במוצ"ש האחרון המפגינים לא ויתרו, ובפעולה נועזת הפתיעו את המשטרה והגיעו ל״הפגנת פתע״ אל מול הוילון השחור, שנתפר כדי לסייע לניתוקו של ראש הממשלה מאזרחי המדינה

ואכן, בשבת אחר הצהריים – רצינו. בפעולת קומנדו חשאית ומתוכננת היטב, הגיעו בשעה 15:50 שלושה אוטובוסים שפרקו למעלה מ-100 מפגינים על רחוב בן מימון. מפגינים, שבתוך שניות הרימו הפגנה אל מול הוילון השחור בכניסה לרחוב בלפור – אותו וילון כל כך סמלי שהמשטרה עשתה הכל כדי להרחיק את המפגינים ממנו. במקביל, יצא לפועל מבצע הסברה ברשתות, שכלל שידורים חיים של המפגינים עצמם, של העיתונאית הלוחמת אור-לי ברלב, שיתופים בפייסבוק ובטוויטר, שיחד הגיעו לחשיפה בפני מאות אלפי אנשים.

המצור הרביעי על בלפור, 26 לדצמבר 2020 (צילום: עידו רז)
המצור הרביעי על בלפור, 26 לדצמבר 2020 (צילום: עידו רז)

החיילים של הפעולה בשטח, פעלו בצורה מושלמת ומדויקת. עמדו בזמנים, היו נחושים, לא נרתעו מאלימות המשטרה – גם לא כשהגיעו עבד נערני וניסו ״אגרוף המחץ״ גואטה. מגיעה גם מילה טובה למי שישב ב״בור״ במהלך פעולת המצור, ותיכלל את הכל בצורה מושלמת.

המשטרה עשתה הכל – שוב – כדי לנסות ולשבור את רוחם של המפגינים. אפילו כשהובערו כמה קרשים על הכביש, והמשטרה שלפה מטפה וניסתה לכבותם – האש לא כבתה והמדורה המשיכה לבעור. כמה סמלי. אל מול הוילון השחור – אש המחאה לא כבתה למרות ניסיונות המשטרה.

המצור הרביעי על בלפור, 26 בדצמבר 2020 (צילום: עידו רז)
המצור הרביעי על בלפור, 26 בדצמבר 2020 (צילום: עידו רז)

המשטרה והשוטרים לא יכולים להגיד שלא הזהרתי אותם מפורשות לגבי מצב כזה. בשבוע שעבר, בפעולת המצור השלישית, עמדתי מול השוטרים בפינת הרחובות אחד העם וברנר, בשעה 21:30, ויחד עם המגפון המפורסם שהשבתי לאחר שנשדד ממני באחת ההפגנות הקודמות, אמרתי לשוטרים:

״יש לכם מזל שאלו המפגינים שעומדים מולכם. יש לכם מזל שאנחנו אזרחים שומרי חוק שלא תומכים באלימות. כי אם רק היינו רוצים – היינו מגיעים קרוב ככל האפשר למעון ראש הממשלה, ו-100 שוטרים עם פרשים ומכתזית לא היו מצליחים לעצור אותנו״ –

רק אם היינו רוצים.

בפעולת קומנדו חשאית ומתוכננת היטב, הגיעו בשעה 15:50 שלושה אוטובוסים שפרקו למעלה מ-100 מפגינים על רחוב בן מימון. במקביל, עלה מבצע הסברה עם שידורים חיים ברשתות

הסברתי להם איך בבית הלבן אפשר להפגין על הגדר השחורה, וגם בדאונינג 10. המשטרה בישראל מונעת ממפגינים לא אלימים שלא מהווים סיכון, להגיע קרוב ככל האפשר למעונו הרשמי של ראש הממשלה, עליו הם משלמים, ובכך פוגעת אנושות בזכות המחאה ובחופש הביטוי.

המשטרה לא תקבע לי מתי להפגין, איך להפגין ואיפה להפגין. אין כזה דבר ״הפגנה לא חוקית״. הפגנות בנושא שמירה על שלטון החוק, טוהר המידות של נבחרי הציבור ומחאה על שחיתות שלטונית – אינן מותנות בקבלת רישיון גם אם מתקיימות תחת כיפת השמיים ומשתתפים בהן מעל 50 איש.

בשבת משטרת ירושלים קיבלה המחשה מעולה לדברים שלי. משטרת ירושלים הבינה איזה מזל יש לה שאנו המפגינים שעומדים מולה בכל מוצאי שבת. כי במוצ"ש לפחות חמישה שוטרים נפצעו בהפגנת המחאה של אנשי הימין הקיצוני על מות הנער אהוביה סנדק ז"ל, בצומת המטה הארצי בירושלים, לאחר שהמפגינים יידו אבנים לכיוונם. כנראה שכאשר היד שמשליכה את האבן היא יד כשרה שמניחה תפילין, המעשה פחות חמור. תרשו לי להזכיר לכם כמה ציטוטים:

"מיידה אבנים הוא מחבל" / איילת שקד
"אבנים הם נשק קטלני" / בנימין נתניהו
"כל זורק אבנים צריך להבין שהוא יכנס לכלא" / מירי רגב
"זריקת אבן היא ניסיון לרצח" / ניסן סלומינסקי
״זורקי אבנים מנסים לרצוח״ / נפתלי בנט
"יידוי אבנים הוא פיגוע לכל דבר" / ניר ברקת
"מחבל שזורק אבנים צריך לשבת בכלא“ / גלעד ארדן

את מפגיני הימין הקיצוני, ראש הממשלה הנאשם בפלילים בנימין נתניהו ושופרותיו לא יכנו ״מפיצי מחלות״ או ״אנרכיסטים״. עליהם לא תראו שלטי ״בוגדים״. ישראל הראשונה עם הכיפות הסרוגות היא מחוץ לתחום הגינויים.

לפחות חמישה שוטרים נפצעו בערב אחד של הפגנות הימין הקיצוני, אבל במהלך חצי שנה של הפגנות בבלפור? לי לפחות לא ידוע אפילו על שוטר אחד שנפצע. אני זוכר שהמשטרה טענה שמפגינים שברו רגל של שוטר ואז התברר שהוא בכלל נפל תוך כדי מעצר ושבר את רגלו.

את מפגיני הימין הקיצוני, ראש הממשלה הנאשם בפלילים בנימין נתניהו ושופרותיו לא יכנו ״מפיצי מחלות״ או ״אנרכיסטים״. עליהם לא תראו שלטי ״בוגדים״. ישראל הראשונה עם הכיפות הסרוגות היא מחוץ לתחום הגינויים

עוד דבר חמור שקרה אמש – אור-לי ברלב הורחקה מה״שטח הסטרילי״ שיועד לעיתונאים, לאחר שניצב משנה קובי יעקובי פקד על השוטרים לפנות אותה בטענה ש״שוטר בכיר״ פנה אליו ואמר לו שאור-לי ״מסיתה״ נגד שוטרים. כמובן שזו המצאה וניתן לצפות ולשמוע כל מילה של אור-לי בשידור החי מהמקום. שום הסתה.

מה כן היה? דקות ספורות לפני שפונתה, ניגשה אור-לי לתת ניצב עופר שומר ולסגן ניצב ניסו גואטה, ושאלה אותם למה מפגינים מפונים באלימות אבל מר וגברת זרקא הביביסטים מסתובבים חופשי בשטח הסטרילי. השוטר היחיד שפינה את מר וגברת זרקא, היה למרבה האירוניה – ניצב משנה קובי יעקובי שנתן את ההוראה לפנות את אור-לי.

המשטרה חייבת להבין – אנחנו לא האויבים שלה. המפגינים לא אלימים ולא מחפשים אלימות. יש לנו חברים ואחים ובני דודים במשטרה. אנחנו מפגינים שומרי חוק שחושבים שנאשם בפלילים לא יכול להיות ראש ממשלה. מותר לנו להפגין בכל מקום שנרצה כל עוד הוא לא מוגדר כ״שטח צבאי סגור״ ואנחנו לא צריכים לתאם איתכם או לקבל את אישורכם.

ככה זה עובד, כל עוד ישראל היא דמוקרטיה. ואני מקווה שהיא תישאר דמוקרטיה, כי משטרה שמדכאת מחאות ועיתונאים שנאשמים בהסתה מדומיינת – אלו תהליכים מאוד ברורים שמצביעים על הכיוון אליו מדינת ישראל הולכת.

המצור על בלפור #4 – והמשך לצעדת המיתרים השנייה.הגענו עד הוילון השחור, מי יודע לאן נגיע בפעם הבאה? תודה לכל מי שהיה…

Posted by Ido Raz on Saturday, December 26, 2020

גיל סולומון הוא עצמאי בן 31. צלם, יועץ פוליטי, יזם, ערכיסט ואקטיביסט. מתעניין בפוליטיקה, ותקשורת.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 840 מילים
כל הזמן // יום רביעי, 20 בינואר 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

טקס ההשבעה של הנשיא ג'ו ביידן וסגניתו קמלה האריס סיים ארבע שנות שלטון אימים של מי שמעולם לא ראה עצמו כפוף לממלכה, אלא כגדול יותר ממנה ● במובן זה, עידן ביידן בפוליטיקה האמריקאית בא להצהיר בקול גדול על שיבה לנורמליות ● על כיבוד סמלי הממלכה, הרכנת ראש בפני טקסי המסורת הדמוקרטית, מגוחכים ונלעגים ככל שיהיו

עוד 842 מילים

ריבלין: מצפה לבנות יחד גשרים נוספים, גם עם הפלסטינים

נתניהו: מצפה שנחזק ביחד את הברית בין ארה״ב לישראל ● לפני ההשבעה: טראמפ חתם על עסקת החמקנים לאמירויות ● היועמ״ש לכ״ץ: המנע מכלכלת בחירות ● בכירי המשטרה והכנסת דנו בתרחיש של השתלטות המונית על המשכן בדומה לאירוע בקפיטול ● מנהל הריאלי הוזמן לשימוע לאחר שנתן למנכ״ל בצלם להרצות בפני תלמידים ● קופות החולים יפסיקו לחסן בני 35 עד 40

עוד 37 עדכונים

ראיון "הדבר האיום, הנורא ביותר שטראמפ השאיר לנו הוא הרס האמת"

"הנשיא תדלק את השקרים, בנה אותם, עודד אותם" ● אברהם פוקסמן, מהמנהיגים היהודים החשובים בארה"ב, מסכם את הקדנציה הרעילה של טראמפ ● מי שהיה מנכ"ל הליגה נגד השמצה מביט אחורה בייאוש ומציץ קדימה בדאגה: "האיש הזה חיזק את הקנאים, וצריך להיענש. יהיה קשה לרפא את המדינה"

עוד 1,820 מילים

"ישראל היא הדוגמה לאופן שבו צריך להתמודד עם הנגיף"

אחרי מאות אלפי מתים ומיליוני נדבקים, החל השבוע מבצע החיסונים בברזיל, אבל עדיין מתקשים שם לראות את האור ● פרופ' אנה לוין, מראשי המלחמה בקורונה בבית החולים הציבורי הגדול בדרום אמריקה, רואה מה שקורה בישראל, ומקנאה ● בראיון לזמן ישראל היא מסבירה למה בברזיל בחרו בחיסון הסיני ומתי סוף סוף נצא מהגל העכור הזה

עוד 880 מילים

למקרה שפיספסת

חשמל באויר

את יום רביעי ההוא בערב לא תכננו להעביר בצפייה בחדשות מוושינגטון. ציטוט מנאום שנשא מנהיג הרוב בסנאט, מיץ' מק'קונל, אחד מתומכיו הגדולים והעיקשים של טראמפ, שהודה סוף סוף בהפסד הרפובליקני בבחירות, הביא אותנו למסך כדי לצפות בו ובצ'אק שומר, מנהיג המיעוט (לעוד מספר ימים), מנסים להביא את הקונגרס האמריקאי לאחדות שלא נראתה מאז נובמבר 2016.

את יום רביעי בערב ההוא לא תכננו להעביר מול החדשות מוושינגטון. ציטוט מנאום מנהיג הרוב בסנאט, מיץ' מק'קונל, מתומכי טראמפ הגדולים והעיקשים, שהודה סוף סוף בהפסד הרפובליקני בבחירות, הביא אותנו למסך

כמה שניות לאחר מכן צפינו בשידור חי בהמון אדם דוחף כמה שוטרים ומתפרץ לבניין הקפיטול דרך הדלת הענקית בחזיתו. פיד השידור מהסנאט ומבית הנבחרים הופסק בפתאומיות, ובמקומו התחילו הערוצים לשדר תמונות ששלחו אנשים ששוהים בתוך המבנה – מתפרעים שנכנסו לליבו של בניין הקפיטול, חלקם מחזיקים בנשק, בזמן שסגן הנשיא וראשי שני הבתים מוברחים למקום מוגן. לא ישנו כל כך טוב באותו לילה.

בשעות ובימים מאז אפשר להבחין בשני מחנות שמתחלקים כמעט לפי הקו המפלגתי: מחנה אחד רוצה לנהל משפט נגד טראמפ בימיו האחרונים כנשיא ולוודא שכל מי שלקח חלק בהסתה שהובילה לכך, פוליטיקאי או אזרח, ישלם מחיר כבד.

המחנה השני, לעומתו, טוען שהדחתו של טראמפ בימים האחרונים של כהונתו, הליכים משמעתיים נגד מחוקקים שתמכו בניסיון ההפיכה האלים הזה והעמדה לדין של המתפרעים (שלא התביישו להצטלם ולספק עדויות קבילות לבתי המשפט), רק יעודדו את השסע ויפגעו בממשל הנכנס וביכולתו לתפקד. הם טוענים של"מפגינים" לא הייתה כוונה לפגוע באיש והם רק הביעו את זעמם ה"מוצדק" על "הבחירות שנגנבו מהם".

ובארצנו הקטנטונת? ראש הממשלה, שעומד לצידו של טראמפ בכל דבר ועניין, ניצל את ההזדמנות כדי לייצר את הקשר הלא קיים בין פורעים שפורצים לפרלמנט ובין הפגנות רועשות וכועסות נגדו, נגד התנהלותו ונגד מדיניותו (היי, גם להחליט לפי האינטרס האישי שלך זאת מדיניות!). מסביבתו יצאה ידיעה אודות הסכנה שנשקפה לחייהם של הזוג נתניהו ממפגינים כועסים שרצו לעבר מחסום שנמצא הרחק מהמעון והיא שודרה כעובדה מבלי לתהות מדוע המידע הזה שוחרר באיחור, ובמקביל להתרחשויות בארצות הברית.

שופרותיו של בלפור טענו שלמפגינים יש כוונה לרצוח את נתניהו, ומחסומים נוספים שהוצבו הרחק מדלת המעון עוטרו בקונצרטינות מאיימות כדי להבהיר לציבור – תסתכלו, תסתכלו איך מי שמפגינים בבלפור עם שלטי "לך" הם כמו המתפרעים בוושינגטון, עם חולצות של "מחנה אושוויץ – עבודה היא חירות".

מחסומים נוספים שהוצבו הרחק מדלת המעון עוטרו בקונצרטינות מאיימות כדי להבהיר לציבור – תראו איך מפגיני בלפור עם שלטי "לך" הם כמו המתפרעים בוושינגטון, עם חולצות "מחנה אושוויץ – עבודה היא חירות"

אבל האמת, שאנחנו לא צריכים להשוות את ניסיון ההפיכה בוושינגטון להפגנות בבלפור. ההתפרעויות שראינו בשידור חי השבוע בדמוקרטיה החזקה בעולם הן קו שבר שמקביל, כנראה, לקו השבר הכואב ביותר של ישראל מאז מלחמת יום הכיפורים – רצח רבין.

ממרחק של 25 שנים, קל לאישי ציבור ועיתונאים להכחיש את כל האירועים שקדמו לרצח רבין – הם ינסו לטפול אותם על "קומץ" של "עשבים שוטים", או להגיד שלפוליטיקאים לא הייתה יד בדבר. עמית סגל, שהיה חלק מפאנל נוער שהתראיין ב"ערב חדש" יום לאחר הרצח, ממשיך לטעון שהרצח תפס אותו בהפתעה. שאף אחד בציבור אליו הוא משתייך, ציבור שממנו יצא הרוצח ומשתפי הפעולה שלו, לא ידע מה הולך לקרות.

זה נורא מוזר, כי סגל ואני חולקים לא רק שם פרטי וגיל, אלא שנינו היינו נערים עם תודעה פוליטית מפותחת.

בניגוד לדבריו, אני זוכר את החשמל הזה באוויר, כמו שמרגישים כשרואים עננים שחורים מוארים בברקים מגיעים מהים והרוח מתגברת והברומטר מראה על ירידה חדה בלחץ האוויר. אתה יודע שתבוא סערה, ולכן אתה לא מופתע כשאתה נרטב עד לשד עצמותיך.

אז קרתה הטעות הגדולה. הדור שלי טעה, כולנו טעינו. חשבנו שהדבר הנכון הוא להקשיב לדמעות התנין של סגל הילד וחבריו, לקריאות "ידינו לא שפכו את הדם הזה ועינינו לא ראו" של גווארדיית המתנחלים. שכחנו פתאום את ההפגנות שבהן קראו "בדם ואש את רבין נגרש" או את בן-גביר שאמר למצלמת הטלוויזיה "הגענו אל הרכב שלו, נגיע גם לרבין". באמת שהכוונה שלנו הייתה טובה – רצינו לאחות את הקרע העצום הזה ופחדנו מכך שהוא יעמיק עד שלא יהיה אפשר לאחות אותו והוא יביא לסופה של מדינת ישראל.

אבל במבט לאחור – טעינו. טעינו בכך שבשם האחדות המזוייפת נתנו למסיתים להמשיך להסית, נתנו להם לקבוע את הכללים, לדרוש מאיתנו שנקבל את חוסר הסובלנות שלהם בשם הסובלנות ולהתעלם מכל מה שהביא את יגאל עמיר לירות שלושה כדורים בגב של ראש הממשלה ומהאנשים שעמדו מאחוריו ולחשו באוזנו (מטאפורית): "תלחץ על ההדק!".

בניגוד לדברי סגל, אני זוכר את החשמל באוויר, שמרגישים כשרואים עננים שחורים מוארים בברקים מגיעים מהים והרוח מתגברת. אתה יודע שתבוא סערה, ולכן אתה לא מופתע כשאתה נרטב עד לשד עצמותיך

25 שנה אחרי, אנחנו רואים את פירותיה של הטעות הזאת בדמות ראש ממשלה שמסית נגד מתנגדיו הפוליטיים באמצעות שקרים ומביא לאלימות פיזית ומילולית של תומכיו נגד מתנגדיו. 25 שנה אחרי, החשמל הזה, של אסון שעומד להתרחש, נמצא שוב באוויר.

ברור לי שהנשיא הנבחר ביידן לא יקרא את דברי, אבל בכל זאת אני רוצה להגיד לו דבר חשוב: כבוד הנשיא, הפיוס לא יגיע באמצעות ויתור על עקרונות של שיוויון, לא באמצעות הכלה של חוסר סובלנות ושנאה ולא באמצעות התכופפות וכניעה לאלימות. אל תעשו את הטעות שאנחנו עשינו ב-1995, כי אחרת בעוד ארבע שנים טראמפ או אחד ממשתפי הפעולה שלו ישובו לבית הלבן, ואז כבר יהיה מאוחר מדי.

עמית לב-ברינקר, יליד 1982 ותל אביבי, נשוי ללוק ואב לראובן (השחור) ונחמה (הטריקולורית), הייטקיסט ביום ואקטיביסט בלילה, אבל לא אחרי 21:30

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 816 מילים
עודכן לפני שעה
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

דווקא בשעה בה רבים כל כך סובלים מחוסר בטחון תזונתי, עולים סימני שאלה גדולים סביב מכרז תלושי המזון של משרד הפנים ● ברשויות המקומיות חוששים שהעברת הנתונים לשופרסל מתנגשת עם חוקי הגנת הפרטיות ● עתירות שהוגשו בנושא טוענות: "המענק עלול להגיע לידיים הלא נכונות, ולפגוע בזכאים" ● במשרד הפנים מגיבים: "לא קיים כל חשש לפגיעה בפרטיות" ● בדיקת זמן ישראל

עוד 968 מילים

נתניהו שוב מכה את בנט

נתניהו יכול היה להתרווח אמש בכיסאו ולמתוח חיוך רחב: המועמדת שלו, חגית משה, ניצחה בפריימריז לראשות הבית היהודי - האישה הראשונה לעמוד בראש המפלגה על גלגוליה השונים ● המשמעות היא ככל הנראה איחוד עם סמוטריץ' - מה שמקרב את נתניהו ל-61 מנדטים וכל הטוב שבא איתם ● המשימה הבאה על הפרק: לשכנע את סמוטריץ' להתאחד גם עם איתמר בן-גביר ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
וואי וואי וואי היו פריימריז במפלגה של 0.8% והאכלת עם המטעמים האלה חצי עם, וסגרת את הבחירות, ואת ה 61 מי שחושב שביבי ישן בלילות, לא ראה פאניקה מימיו הסקר האמין האחרון 58 מנדטים לימין. ב... המשך קריאה

וואי וואי וואי היו פריימריז במפלגה של 0.8%
והאכלת עם המטעמים האלה חצי עם, וסגרת את הבחירות, ואת ה 61

מי שחושב שביבי ישן בלילות, לא ראה פאניקה מימיו
הסקר האמין האחרון 58 מנדטים לימין. בקלפי. לפי הסקרים מהבוקר – 74
30% מגוש המרכז–שמאל עברו לימין–חרדים. ממש
יש לי מגרש למכור לך בביצות בפלורידה

עוד 590 מילים ו-1 תגובות

אז כמה מורים התחסנו עד כה? אף אחד לא יודע

בדיקת זמן ישראל שיקול משמעותי בהחלטה האם לפתוח מחדש את מערכת החינוך הוא מספר עובדי מערכת החינוך שכבר חוסנו נגד נגיף הקורונה ● למעשה, הסתדרות המורים אף איימה בשביתה אם לא תינתן עדיפות לסגל ההוראה בחיסונים ● אלא שאף גוף בישראל לא אוסף נתונים על שיעור המתחסנים בקרב המורים - ולקופות החולים יש מידע רק על כ-25% מחוסנים מכלל אנשי החינוך

עוד 861 מילים

נערים עובדים בזמן הקורונה פחות מבזמנים רגילים, כי יש פחות מקומות עבודה ● אבל אלה שעובדים, עובדים מגיל צעיר יותר, שעות רבות יותר, בתנאי העסקה גרועים בהרבה, רבים מהם בעבודות מסוכנות - ולעתים קרובות במקום ללמוד ● חלקם עובדים כדי להציל את פרנסת המשפחה, חלקם - כי זה מה שיש לעשות מחוץ לבית ● "מצב מסוכן וחמור: מי שנפלט ממערכת החינוך כבר לא יחזור אליה"

עוד 2,044 מילים

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב, הגליל - וכל מה שביניהם

פתאום, דווקא בלב ראש העין המבוססת, זכו התושבים לקבל גינה מוזיקלית במימון המשרד הממשלתי של אריה דרעי לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ● הגינה היפה מציפה שאלות לגבי הדרך והעקרונות שלפיהם מחולקים כספי תמיכה ממשלתיים ● האם באמת רשות מבוססת ועתירת תקציב זקוקה לסיוע ממשלתי על חשבון רשויות עניות יותר? ● תגובת המשרד: "אנחנו פועלים על פי נתוני הלמ"ס"

עוד 563 מילים

מאוריטניה ואינדונזיה היו הבאות בתור - אבל הזמן אזל

שר החוץ הנכנס של ארה"ב: ״נבחן בזהירות את ההסכם למכירת ה-F35 לאמירויות״ ● הוסיף כי יתייעצו עם ישראל לפני החזרה להסכם הגרעין ● חגית משה נבחרה לראשות הבית היהודי ● סמוטריץ׳: הזרם הרפורמי אינו חלק מהיהדות ● הסגר יוארך ב-10 ימים ● אביר קארה מצטרף לבנט ● דוד אלחייני מצטרף לסער ● גבי ברבש: לא אכנס לפוליטיקה ● מקורב לרב קניבסקי: הוא תומך בהחזרת תלמודי התורה

עוד 50 עדכונים

המסמכים המתעדים את ישיבות העבודה שניהל מנדלבליט ב-2016 בעניין תיקי נתניהו הועברו, כשהם מושחרים ברובם, לפני עשרה ימים לצוות ההגנה של נתניהו ● אתמול נחשפו בפומבי ● פרקליטי נתניהו טוענים כי המסמכים מוכיחים שהחקירות "נפתחו בחוסר סמכות" ● אלו טענות סרק - אבל המסמכים כן חושפים את האגביות והשטחיות שבהן פעל אז היועץ הטרי מנדלבליט ● פרשנות

עוד 1,035 מילים

סיר הלחץ המשפחתי שיצר משבר הקורונה בשנה החולפת הביא איתו הביתה גם כמה דברים טובים ● מומחים מסבירים שלמרות מה שנדמה, הקשר בין הורים וילדים השתפר בלא מעט מקרים, ושפתאום הדור הצעיר רוכש מיומנויות מפתיעות ● האם השינוי יחזיק מעמד ביום שאחרי? גם כאן התחזית לא רעה בכלל

עוד 1,303 מילים

בהעדר רגולציה, הבנקים קובעים את הכללים ומתעללים בסוחרים

אזרחים שרכשו מטבעות ביטקוין לפני מספר שנים מגלים כעת שהם מיליונרים על הנייר ● אם יבקשו למכור את המטבעות, יצטרכו מייד לשלם מס במאות אלפי ואף מיליוני שקלים ● אלא שבמקביל הבנקים מונעים מהם לקבל את כסף המכירה בטענות שונות ● וכל בנק ממציא כללים משלו ● בשוק המטבעות הוירטואליים קוראים לאסדרה של הנושא ● וכל מה שדרוש הוא החלטה של ועדת החוקה לחתום על צו

עוד 2,072 מילים

זה היה אמור להיות הלהיט הכלכלי הבא: קרן בינלאומית שמפוקחת בלוקסמבורג ומייצרת הזדמנויות צמיחה יוצאות דופן ● מנהלי בנקים לשעבר, אנשי הייטק, רופאים, מהנדסים, מרצים ואמנים מיהרו להשקיע שם כסף, הרבה מאוד כסף ● אבל ארבע שנים אחר כך מתברר שמהקרן נעלמו 100 מיליון אירו, כשרבע מהסכום שייך לישראלים ● זמן ישראל חושף את תעלומת האוצר האירופי האבוד

עוד 3,442 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה