בלעדי נתניהו גייס את עורך דינה של הנסיכה דיאנה

חשיפת זמן ישראל: אנתוני ג׳וליוס, המתמחה בדיני תקשורת ומייצג בעלי הון וכוח רבים, הצטרף כיועץ לצוות ההגנה של ראש הממשלה ● ג׳וליוס ייצג, בין השאר, את ההיסטוריונית דברה ליפשטדט באחד ממשפטי הדיבה המפורסמים בהיסטוריה

אנתוני ג'וליוס (צילום: Nick Strungnell/Mishcon de Reya)
Nick Strungnell/Mishcon de Reya
אנתוני ג׳וליוס

הצוות המשפטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו גייס כיועץ את עורך הדין הבריטי הנודע אנתוני ג'וליוס, כך נודע לזמן ישראל.

ג'וליוס התפרסם כעורך דינה של הנסיכה דיאנה במשפט הגירושים שלה מהנסיך צ'ארלס, וכן ייצג את ההיסטוריונית דברה ליפשטדט במשפט הדיבה שהגיש נגדה מכחיש השואה דיוויד אירווינג.

ג'וליוס הוא הפרקליט הראשי במשרד עורכי הדין Mishcon de Reya באנגליה, והוא אחד ממספר מומחים מחו"ל המספקים לראש הממשלה ייעוץ משפטי בתיקי החקירה נגדו.

בתחילת החודש, במהלך השימוע של נתניהו מול היועץ המשפטי לממשלה, עורכי דינו של ראש הממשלה הציגו חוות דעת משפטיות מחמישה פרופסורים למשפט בארצות הברית, ביניהם אלן דרשוביץ, אשר טענו כולם כי חקירה פלילית של הטיית סיקור תקשורתי מהווה סכנה לדמוקרטיה.

ג'וליוס מתמחה בתחום לשון הרע, סכסוכי סחר בינלאומיים ונחשב למומחה בדיני תקשורת ומדיה. לפי מידע שהגיע לזמן ישראל, עורך הדין הבריטי מייעץ לצוות נתניהו בתיקי 2000 ו-4000, בהם ראש הממשלה חשוד בעבירות הקשורות למגעיו עם בעלי כלי תקשורת מרכזיים בישראל – מו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס בתיק 2000, ובעלי וואלה דאז, שאול אלוביץ'.

אנתוני ג'וליוס ב-1996, במהלך משפט הגירושים של הנסיכה דיאנה (צילום: AP Photo/Charles Miller)
אנתוני ג'וליוס ב-1996, במהלך משפט הגירושים של הנסיכה דיאנה (צילום: AP Photo/Charles Miller)

בתשובה לשאלות זמן ישראל על תנאי ההתקשרות שלו עם נתניהו, מה תפקידו ומהם תנאי התשלום עבור שירותיו, ג'וליוס השיב כי אין יכול להגיב. גם דובר ראש הממשלה סרב להגיב בנושא.

ג'וליוס התפרסם במשפט הגירושים של הנסיכה דיאנה מהנסיך צ'ארלס וכעורך דינו של רוברט מאקסוול. ב-1996, הוא ייצג את ההיסטוריונית היהודית דברה ליפשטדט באחד המשפטים המפורסמים בהיסטוריה: מכחיש השואה דיוויד אירווינג הגיש נגד ליפשטדט תביעת לשון הרע, ועל מנת לזכות במשפט, ההיסטוריונית למעשה נאלצה להוכיח כי השואה אכן התרחשה.

התיק המפורסם הפך ב-2016 לסרט הוליוודי, "הכחשה" (Denial), בכיכובה של רייצ'ל ווייז. אנדרו סקוט, שהתפרסם השנה כ"כומר הלוהט" בסדרה "פליבאג", שיחק את ג'וליוס בסרט.

אנדרו סקוט, משמאל, בתפקיד אנתוני ג'וליוס בסרט Denial (צילום: מתוך הסרט Denial)
אנדרו סקוט, משמאל, בתפקיד אנתוני ג'וליוס בסרט Denial (צילום: מתוך הסרט Denial)

בפרופיל של ג'וליוס באתר משרד עורכי הדין שלו נכתב: "אנתוני הוא יועץ נאמן לקליינטים המפורסמים שלו, ובאופן טיפוסי פועל עבור משפחות ואינדווידואלים בעלי ערך כלכלי מאד גבוה כשהם נקלעים לסכסוכים אישיים ועסקיים".

ג'וליוס הוא גם פטרון ידוע של מספר צדקות וארגונים יהודיים, וכן הוציא מספר ספרים, ביניהם ספר בן 900 עמודים, "תלאות התפוצות: ההיסטוריה של האנטישמיות בבריטניה".

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 313 מילים ו-1 תגובות
כל הזמן // יום חמישי, 20 ביוני 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו

האיש שניסה להציל את ישראל מעצמה

תיאודור מירון, ניצול שואה, משפטן ודיפלומט ישראלי לשעבר, הוא אחד המומחים שסייעו לתובע בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג לשפוט אם יש לו בסיס לתיק נגד נתניהו וגלנט ● מירון גם ייעץ לראש הממשלה אשכול לא להתיישב בשטחים הכבושים ב־67 משום שזה מנוגד לאמנות הבינלאומיות ● הפעם ישראל חייבת להישמע לאזהרתו

עוד 1,983 מילים
אמיר בן-דוד
היום ה־258 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

הוכשטיין הזהיר: ללא פתרון מדיני - ישראל תפתח במתקפה מוגבלת בתמיכת ארה"ב

דיווח: בארה"ב מעריכים כי נותרו כ-50 חטופים בחיים ● המזח הצף האמריקאי, שפורק עקב תנאי ים גרועים, חובר שוב לחופי עזה ויחדש את פעילותו היום ● אחרי איומי נסראללה: קפריסין השעתה את מתן הוויזות לאזרחי לבנון ● דיווח: במשרד רה"מ שוקלים למנות את בנה של קטי שטרית לתפקיד פרויקטור הצפון; שטרית הכחיש ● עתירה לבג"ץ: להורות ליועמ"שית להשיב האם חל על נתניהו ניגוד עניינים בניהול המלחמה

עוד 17 עדכונים

על הפונדמנטליזם החרד"לי הישראלי, ותאומו הפונדמנטליזם האסלאמי

בין ההלכה היהודית לבין מערכות החוק והמשפט המערביות יש הבדל מהותי. החוק הדתי הישראלי – ההלכה – והמשפט המערבי הם שתי מערכות משפט נפרדות, שהתפתחו בהקשרים תרבותיים, היסטוריים ופילוסופיים שונים.

בעוד ששתי מערכות המשפט האלו שואפות להסדיר את ההתנהגות האנושית ולקדם צדק, הן נבדלות זו מזו באופן משמעותי במקורותיהן, בעקרונותיהן וביישומם.

אמנון פורטוגלי הוא חוקר תאגידים, ניאוליברליזם ואנרגיה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 1,082 מילים ו-1 תגובות

לפי מדריך נתניהו לפיזור הכנסת הוא זקוק לכמה שבועות כדי לנתק לגמרי את הקשר בין התפרקות הקואליציה לבין פרישת גנץ ● הוא כמובן לא ירצה לפרק את הכנסת במצב הסקרים הנוכחי ולכן ימשוך לפחות עד הנאום בקונגרס ● הריב עם הממשל האמריקאי הוא רק פרומו לנאום פוליטי ● האינטרסים של ישראל? מבחינתו זה ממש לא מעניין ● פרשנות

עוד 1,143 מילים

למקרה שפיספסת

איך נציל את הגליל

לפנינו המלחמה נגד חזבאללה בקליפת אגוז: לרגל חג הקורבן חדל הארגון מאש במשך יומיים והחזית המלחמתית בצפון הארץ שקטה. זאת כיוון שישראל נמנעה מצדה מלהמשיך את המלחמה, למרות שצפוי היה כי חזבאללה יחדש ביוזמתו את האש.

בעשותה כך, ישראל הדגישה שוב את הפן המוכר שלה: הרצון להימנע ממלחמה יזומה נגד אויביה, שהצהירו במפורש על כוונותיהם להשמיד את ישראל וגם להשלים עם התחמשותם והתכוננותם למלחמה.

בצלאל לביא הוא בעל תואר שני ביחסים בינ"ל ומדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית. בכתיבה פובליציסטית עושה שימוש גם באירועים היסטוריים כדי לדון ולנתח אירועי דיומא שוטפים בארץ ובעולם.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 924 מילים

הקרע בין מערכת הביטחון ונתניהו רק הולך ומעמיק

אירועי תערוכת הנשק בצרפת, ההכנות לסיום הפעולה ברפיח והסירוב לדון ביום שאחרי, וההודעה החריפה שהוציא דובר צה"ל נגד יעקב ברדוגו - כל אלו רק חלק מהארועים שהתרחשו השבוע, המעידים על עומק הקרע בין צה"ל ומשרד הביטחון לבין ראש הממשלה ● פרשנות

עוד 636 מילים

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

עקורים

כשל הפיקוח על כלבים מסוכנים עלול להוביל לתוצאות קטלניות

חוק הכלבים המסוכנים שנכנס לתוקף לפני בדיוק 20 שנה היה אמור להעלים את הגזעים המסוכנים מישראל ● אלא שמאז מספרם רק עלה ● בחודשים האחרונים אירעו מספר מקרי תקיפה שעלולים היו להסתיים בטרגדיה קטלנית ● רוב הכלבים מוחזקים על ידי עבריינים, בכפרים ויישובים שקשה לפקח עליהם או להתעמת בהם עם בעלי הכלבים

עוד 1,350 מילים

מועסקים רק על הנייר

בתחילת המלחמה הקואליציה דחתה את מודל החל"ת הגמיש שיכול היה להציל את העובדים השעתיים מקריסה כלכלית ● באוצר חשבו שהעובדים האלה יסתדרו כמו בקורונה ומשה גפני הבטיח לקיים דיון בהמשך, אלא שרק השבוע ועדת הכספים דנה בנושא ● למשרד האוצר אין כוונה להציע פיצוי חירום – ועד שלא תקודם הצעת חוק בנושא, העובדים השעתיים ייפלו בין הכיסאות

עוד 808 מילים

אין צורך במחקר מעמיק כדי לדעת שהמשטרה עברה השתלטות עוינת על ידי השר הממונה עליה והיא פועלת כעת במידה רבה כזרוע אלימה בשירות השלטון ● דווקא בשל פעלתנותו האינסופית של בן גביר ניתן להניח שלפחות את החלק הנפיץ ביותר בתיקון לפקודת המשטרה, זה המעניק לשר דריסת רגל בתחום החקירות, השופטים יפסלו ● פרשנות

עוד 835 מילים
היום ה־257 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

דיווח: בתחקירים על הלחימה בעוטף נמצא שכוחות לא חתרו למגע ושחיילים נפגעו מאש צה"ל

דובר צה"ל: "מי שחושב שאנחנו יכולים להעלים את חמאס – טועה; העניין שאפשר להשמיד את חמאס – זה פשוט לזרות חול בעיני הציבור"; לשכת ראש הממשלה בתגובה: הצבא מחויב להשמדת היכולות הצבאיות והשלטוניות של הארגון ● נסראללה: אם תחול הסלמה ייתכן שחזבאללה יפלוש לגליל ● נתניהו לשותפיו: "התאפסו; זה לא הזמן לחקיקה שמסכנת את הקואליציה"

עוד 47 עדכונים

דרעי לזמן ישראל: לא אוציא היום את ש"ס מהממשלה

חזרנו בטורבו לימי העסקנות הפוליטית שהייתה כאן עד ה-7 באוקטובר, כאילו שאנחנו לא נמצאים בעיצומה - ואולי רק בתחילתה - של מלחמה קשה ● הקואליציה סערה אתמול סביב "חוק הרבנים" - מה שהוביל את בן גביר לאיים כי לא יתמוך בחוק אם לא יקבל מקום בקבינט המצומצם ● נתניהו נבהל ומשך את החוק, שהיה חשוב לדרעי לא פחות מחוק הגיוס - שבינתיים נקבר גם הוא בדיוני ועדת החוץ והביטחון ● פרשנות

עוד 1,337 מילים

אחרי יותר מעשור שבו התושבים השליכו את שאריות המזון לפח נפרד כדי שיהפכו לקומפוסט, מועצה אזורית מנשה הורידה את הדגל הירוק לחצי התורן ואספה לאחרונה את הפחים החומים מבתי התושבים ● כישלון הפרדת הפסולת במועצה הקטנה הוא תמצית מזוקקת של המחדל הלאומי בתחום הטיפול בפסולת ● "כל העולם הולך קדימה ורק אנחנו הולכים אחורה"

עוד 1,857 מילים

העולם חוזר לשירות חובה

השוואה בינלאומית רוב המדינות באירופה ביטלו בעבר את גיוס החובה ● כעת, בצל האיום הרוסי ורוחות המלחמה בעולם, אחדות מהן חידשו אותו, ובאחרות – כולל גרמניה, בריטניה וצרפת – הממשלות מציגות תוכניות לחידושו ● בניגוד לעבר, באירופה מגייסים גם נשים ● גם מדינות ערביות כמו ירדן וקטאר הנהיגו גיוס חובה

עוד 1,812 מילים

המבחן של אדלשטיין

ועדת החוץ והביטחון תחל היום לדון ב"חוק ההשתמטות" לקראת הקריאה השנייה והשלישית ● ההצבעה על דין הרציפות הסתיימה ב"תמונת הניצחון" הפרטית של נתניהו אך יו"ר הוועדה אדלשטיין הבטיח כי החוק יותאם לצרכים של צה"ל ● שמונה ח"כים מהקואליציה ושמונה מהאופוזיציה ייאבקו על כל פסיק וסעיף – ואדלשטיין עשוי להיות האצבע המכרעת ● פרשנות

עוד 932 מילים ו-2 תגובות

נתניהו צריך להתמודד עם סיום הפעולה ברפיח

ההערכה בצה"ל היא כי המהלך ברפיח יסתיים בשבועות הקרובים – לכל היותר חודש ● אחרי זה, צה"ל יוכל להכריז כי סיים את משימת פירוק יכולותיו של חמאס כצבא והחזיר אותו להיות ארגון גרילה ● ההכרזה תגלגל את הכדור למגרש של נתניהו, שיצטרך לקבל החלטות שהוא נמנע מהן מזה זמן רב ● פרשנות

עוד 754 מילים
היום ה־256 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

המפכ"ל לבג"ץ: "מאז 'חוק בן גביר' התערערו העקרונות הבסיסיים בעבודת המשטרה"

חברי הליכוד שהתנגדו לחוק הרבנים הוחלפו, החוק יעלה להצבעה מחר בבוקר; דיווח: בן גביר דורש מנתניהו להכניסו לקבינט המצומצם תמורת תמיכה בחוק ● המתווך הוכשטיין שב מביירות ונפגש עם נתניהו; צה"ל אישר תוכניות אופרטיביות להתקפה בלבנון ● גלנט: "על כולנו, כוחות הביטחון והדרג המדיני, מוטלת האחריות לקיים תחקיר עמוק ונוקב בעקבות ה-7.10"

עוד 54 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה