פוסט מהלב על העסקים הקטנים בדרום

נעמה כספי (משמאל) ודוכנים במרקטיטו בפסטיבל דרום אדום (צילום: Yann Gal Pasha‎)
Yann Gal Pasha‎
נעמה כספי (משמאל) ודוכנים במרקטיטו, פסטיבל דרום אדום

אוקיי,

עכשיו פוסט מהלב ואני מקווה שיגיע לעיניים הנכונות. כלומר מספיק לי שיגיע אליכם.

זה יהיה פוסט שמדבר על איך בכל תחום בחיים, אנחנו חייבים קשרים. כסף, קשרים/ ואו כסף בשביל לקבל יחס/ יח"צ/ פרסום.
ובעיקר צביעות. תהיה צבוע, תקבל עד חצי המלכות. תהיה מקושר – הבמה שלך.

אז אכתוב על נושא שקרוב ללבי – העסקים הקטנים בדרום. ולא משנה התחום – כל תחום. אמנות, תרבות, קולינריה, צילום, כתיבה. מוזיקה. כל דבר. אם אין לך מרפקים, אם אין לך את הקשרים הנכונים, אם אתה לא בן של, אח של, סבתא של, אחיין של, אתה כמעט שקוף. אתה שקוף. לא כמעט.

אכתוב על נושא שקרוב ללבי – העסקים הקטנים בדרום. בכל תחום. אמנות, תרבות, קולינריה, צילום, כתיבה, מוזיקה, כל דבר. אם אין לך את הקשרים הנכונים ואתה לא בן של, אח של, סבתא של, אחיין של, אתה כמעט שקוף. אתה שקוף. לא כמעט

אם לא תתחנף או תגלגל ביצה מתחת לכנף של מישהו בעל עמדה בכירה, לא יתייחסו אליך.

לא ידעו עליך.

בכל דבר אנחנו חייבים קשרים. פרוטקציה. כלומר – להיות מושחת. כן. להשחית את עצמך. לבזות את עצמך. לעטות על עצמך מסכה. לעשות הצגה. להפוך עורך. כן, לשכב עם מישהו בשביל לקבל הזדמנות להכרה.

למה אני כותבת על זה? כי הבנתי אחרי שנים שאם לא אספר שאני חברה של, שכנה של, בת קיבוץ של, לא אקבל את ההזדמנות או הסיכוי השווה שהייתי מקבלת ככה במפתיע ממישהו שרואה בי באמת כישרון. באמת מזהה בי איכויות. באמת רואה את המשהו הזה שלא קיים אצל אחרים. למשל לצלם בפסטיבל נחשב. לצלם הופעה מטעם אתר תרבות כלשהו.

נניח לצלם לעיתון. לפרסום כלשהו. למה? כי אני לא מקושרת. אני יכולה להיות מקושרת, אני יכולה להמציא. אבל לא. יש גבול לביזוי.

אני כולה נעמה כספי. הקטנה. השקופה. הנחבאת אל הכלים. מצלמת בהתנדבות. לא. אל תשלמו לי. יאא, תודה. יוו אתם באמת אוהבים את התמונות? נו, תשלמו כמה שנראה לכם.

נניח לצלם לעיתון. לפרסום כלשהו. אני כולה נעמה כספי. הקטנה. השקופה. הנחבאת אל הכלים. מצלמת בהתנדבות. לא. אל תשלמו לי. יאא, תודה. יו, אתם באמת אוהבים את התמונות? נו, תשלמו כמה שנראה לכם

גם אם אתה זמר נחשב מאוד, שאומר לי "אני אקח צילום שלך לפרסום – אבל לא אשלם לך, כי את יודעת, אני לא יכול, פשוט הכרטיסים סולד אאוט ואין לי מאיפה לשלם לסיגריות, בירה. פסק זמן, אבל הי, תקבלי קרדיט, בעצם לא בטוח שתקבלי קרדיט אבל אולי"

יאא, באמת? אני מתרגשת כל כך! וואו. חתיכת כבוד. (סיפור אמיתי).

או אותו זמר שהוציא אותי מקרדיטים לקליפ שלו כשצילמתי אצלו מאחורי הקלעים, כי לא באמת הייתי הוילון בתפאורה של הקליפ. ככה. יום שלם מהבוקר. 12 שעות צילום. ואפס קרדיט. את הכסף קיבלתי בסוף, אחרי חצי שנה.

הזמר שיכתוב שיר על התנהגויות כאלה של בני האנוש המורמים מעם – אבל לא יראה את הדבשת של עצמו.
על הרגע כשגיליתי זאת – הזמר מוחרם אצלי. וכולכם מכירים אותו.

גם אם אתה זמר נחשב מאוד שאומר לי "אני אקח צילום שלך לפרסום – אבל לא אשלם לך, כי את יודעת, אני לא יכול, פשוט הכרטיסים סולד אאוט ואין לי מאיפה לשלם לסיגריות, בירה, פסק זמן. אבל הי, תקבלי קרדיט, בעצם, לא בטוח שתקבלי קרדיט אבל אולי"

אבל לא על זה הסיפור – הסיפור הוא הכאב שלי על העסקים שאני כל כך אוהבת מהדרום בו אני חיה,  הדרום היפה – אהוב לבי. האזור שלי, עסקים ואמנים מוכשרים אש, שלא יודעים עליהם.

החומוס של לירן ואלה מ"בא לבית", עסק מקומי קטן (צילום: נעמה כספי)
החומוס של לירן ואלה מ"בא לבית", עסק מקומי קטן (צילום: נעמה כספי)
"בא לבית", עסק מקומי קטן (צילום: נעמה כספי)
"בא לבית", עסק מקומי קטן (צילום: נעמה כספי)

אמנים שלא שומעים עליהם, כי הם לא מלקקים בתחת של מישהו שנותן את הטון. שקובע במגדלי השן מה יראו. מה ישמעו. למה יחשפו.

השקשוקה של איתמר. עסק שכבר לא קיים, מהמועצה הסמוכה שער הנגב, צולם ליד מפלסים בשנה שעברה (צילום: נעמה כספי)
השקשוקה של איתמר. עסק שכבר לא קיים, מהמועצה הסמוכה שער הנגב, צולם ליד מפלסים בשנה שעברה (צילום: נעמה כספי)

למזלי, בורכתי ביכולת כתיבה משולבת בזעם.

אז אני כותבת בזעם.

עם מי צריך לשכב כדי שהצילומים שלי יפורסמו בעיתונים הנפוצים ביותר?

למה בפסטיבלים בדרום בקושי נותנים במה לאמנים מ*הדרום* שיופיעו בו? למה מביאים זמרים עם יח"צ חצוף ומרפקני? הם לא יותר טובים. הם לא יותר מוכשרים.

עם מי צריך לשכב כדי שהצילומים שלי יפורסמו בעיתונים הנפוצים ביותר? למה בפסטיבלים בדרום בקושי נותנים במה לאמנים מ*הדרום*? למה מביאים זמרים עם יח"צ חצוף ומרפקני? הם לא יותר טובים או מוכשרים

תאמינו לי – אני מבינה במוזיקה. בנוסף להיותי צלמת, למדתי מוזיקה מאתיים שנה. בביה"ס טענו במבחני קבלה לכלי נגינה שיש לי 'אוזן מוזיקלית' שאין לילדים אחרים. כל משפחתי עוסקת במוסיקה. עלי לא יעבדו. לא כולם זמרים. ולא כולם כאלה מוכשרים. רק מה, הם מיוחצנים מפה ועד מדגסקר בירתנו הנצחית.

אז למה אצלנו משום מה עניי עירך *אינם* קודמים?

למה תמיד מביאים (מי מביא אתם שואלים? מקבלי ההחלטות, אולי מהרשות המקומית, שמקבלים שכר מהמדינה וממני) אמנים, זמרים, שחקנים, בשלנים, קונדיטורים, מפעילי בועות סבון, בובות כפפה, יוצרים מחוץ לאזור שלנו? למה? למה?!

מישהו יכול להסביר לי את ההיגיון פה?

למה מביאים (מי מביא אתם שואלים? מקבלי ההחלטות, אולי מהרשות המקומית, שמקבלים שכר מהמדינה וממני) אמנים, זמרים, שחקנים, בשלנים, קונדיטורים, מפעילי בועות סבון, בובות כפפה, יוצרים מחוץ לאזור שלנו? למה? למה?!

והנה עוד דוגמה: למה בחניון רעים, שבת אחרונה, טונות מטיילים – הזדמנות עסקית  מטורפת לחשיפה מעולה לכל הבשלנים/אופים פה – רוב הדוכנים, הרוכלים, הבסטיונרים שידרסו כלניות ואת אמא שלך אם צריך, שעשו מהמקום הכי יפה בשנה – שוק תחתית, זוועת עולם – למה הם מגיעים מהמרכז – אשדוד צפונה? צועקים עם מערכות כריזה? מחנים את הגזלן שלהם לשמונים שעות, וזה עושה מדי פעם סיבוב מטריד בין הכלניות עם המוזיקה המחרידה שלו – דווקא כשכל מה שבא לי בסופשבוע זה לשמוע רק ציוץ ציפורים ורחש דבורים? להאזין לשקט המופתי של הטבע, באזור שרק הפגזות שומעים בו במשך כל השבוע?

למה הכל נהיה כזה מבאס. תת תרבות.

למה לא מפרגנים לעסקים מהדרום? עסקים מעולים. ברמה גבוהה. כן. רמה גבוהה מאוד. איכות שהיא שלנו ומשלנו.

מחנים את הגזלן ל-80 שעות, שיעשה סיבובים מטרידים בין הכלניות עם המוזיקה המחרידה שלו – דווקא כשכל מה שבא לי בסופשבוע זה לשמוע ציוץ ציפורים ורחש דבורים? להאזין לשקט המופתי של הטבע, באזור שרק הפגזות שומעים בו במשך כל השבוע?

כי אנחנו צנועים מדי? כי אנחנו לא צורחים בכל קרן רחוב "תראו אותנו" אנחנו מוכשרים אשששש! יש פה אמנים מדהימים! מוזיקאים הכי טובים. שמן זית המעולה ביותר שתמצאו כיום בשוק. ואחת צלמת ממש טובה.

לא. נביא דווקא מבחוץ. נוציא שבעים אלף שקל באירוע קיץ, על זמר פח עם טקסטים חלולים ונבובים – שעושה טובה שמופיע פה. תודה שהגעת עד אלינו. מתוק. כן, קבוע. ככה כל שנה – את אלה שכבר שמענו. טחנו. הכרנו. עוד פעם. עוד פעם. ועוד פעם.

וגם כי את לא מקושרת. ואין לך כבר אבא שהיה צייר גאון, אחד שאביגדור סטימצקי – הצייר בין הנחשבים בארץ – העריץ!

לא. נביא דווקא מבחוץ. נוציא 70 אלף שקל באירוע קיץ, על זמר פח עם טקסטים חלולים ונבובים – שעושה טובה שמופיע פה. תודה שהגעת עד אלינו. מתוק. ככה כל שנה – את אלה שכבר שמענו. טחנו. הכרנו. עוד פעם

זה למה.

חרא בלבן.

**לא פוסט מתמסכן, אנחנו לא מסכנים, אנחנו מעולים, מוכשרים, נהדרים פה בדרום האדום. היפה***

נעמה כספי היא אמא, גרה בעוטף עזה, צלמת ומהגגת הגיגים, בעיקר על מה שמפריע. ובין לבין גם על הנאות, אבל מזעריות. כשהבינה שהמצלמה היא כלי טיפולי להרגעת הנפש הסוערת - החלה לשאת אותה כמו תיק גב שסוחבים בו את המסמכים החשובים, כמו תעודת הזהות שלה. היא נפש חופשיה, טוטאלית, שבודקת קצוות, וחייבת לצאת מהפריים כדי להיות שלמה עם התוצאה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
מבין את התסכול שלך.. למה שלא תכתבי פוסט בכל פעם על עסק או מישהו מהדרום .תעלי סט צילומים ..... יש לך פלטפורמה חינמית ועם קוראים איכותיים ... אולי לעשות יריד יוצרים... כן יש אפליה ויש הטי... המשך קריאה

מבין את התסכול שלך.. למה שלא תכתבי פוסט בכל פעם על עסק או מישהו מהדרום .תעלי סט צילומים ….. יש לך פלטפורמה חינמית ועם קוראים איכותיים … אולי לעשות יריד יוצרים… כן יש אפליה ויש הטיות .. אבל ניתן לשנות זאת …

עוד 1,049 מילים ו-1 תגובות
כל הזמן // יום שלישי, 18 בפברואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

שקד: סבבי הבחירות החוזרים - בגלל כתבי האישום של נתניהו

בחוג בית באורנית, הדפה שקד טענות נגד שיטת הבחירות והצהירה: "אנחנו נמצאים במצב אנומלי בגלל כתבי האישום של ראש הממשלה. אם לנתניהו לא היו כתבי אישום, הוא היה מרכיב בשנייה קואליציה" ● היא האשימה את ליברמן בתיקו הפוליטי אבל לא פסלה ממשלת אחדות בהשתתפות ימינה ● ובעיקר נראתה מודאגת כשכמה ממשתתפי הערב העידו כי הם מתלבטים דווקא בין כחול-לבן לימינה

עוד 1,182 מילים

הנגיף מת מצחוק

נגיף הקורונה עוד לא יודע אבל אנחנו יודעים. המקום שהכי קל להדביק בו אוכלוסייה שלמה בלי שום בעיות הוא בארץ הקודש. ישראל.

זה לא עניין של מזג אוויר ולא קרבה גיאוגרפית לסין. נגיף הקורונה הזריז יתפשט בישראל בקלות בגלל הטבע הישראלי. בגלל שיטת הסמוך. בגלל תרבות החפיף. בגלל שבישראל אין אפילו שר בריאות במשרה מלאה, סגנו מאמין בבורא עולם ובפדופילית אוסטרלית, ורבניו מאמינים במנטוס כמרפא סרטן ולא בתרופות או הליכים רפואיים סדורים.

נגיף הקורונה עוד לא יודע אבל המקום שהכי קל להדביק בו אוכלוסייה שלמה הוא בישראל. לא בגלל מזג אוויר או קרבה גיאוגרפית לסין. הוא יתפשט בישראל בקלות בגלל הטבע הישראלי. שיטת הסמוך. תרבות החפיף

בישראל איש לא יעמוד בתור לבדיקות. כולם ינסו לעקוף, לקצר, לצפור, להידחף ולצעוק יאללה תעופו לי מהעיניים עם המסיכות והחלוקים שלכם כי על ה_ין של פפו קורונה שמורונה.

בישראל אין מצב להכריח אוכלוסיה שלמה להיכנס להסגר. מאז מלחמת המפרץ איש לא ילבש שוב מסיכות על הפנים ומכסימום אם יבקשו ממנו להסתגר בבית ולאטום את הדלת עם סמרטוט הוא יפרוץ בצחוק לעגני וימרח כף יד פתוחה על פרצופו של מנכ"ל משרד הבריאות.

בישראל אין נגיף בעולם שימנע מהבוחרים לצאת לקלפי בעוד שבועיים. לנהור, לדהור, לזייף, לחפף ולהביך את מינה צמח עד שתשתעל ותקיא את נשמתה על קלפיות המדגם.

בישראל אין מצב להכריח אוכלוסיה שלמה להיכנס להסגר. מאז מלחמת המפרץ איש לא ילבש מסיכות על הפנים, ואם יבקשו ממנו להסתגר בבית ולאטום את הדלת עם סמרטוט הוא יפרוץ בצחוק וימרח כף יד פתוחה על פרצופו של מנכ"ל משרד הבריאות

בישראל הרי אין בתי חולים סטריליים ואלה שפועלים כבר הורגים אלפי חולים כל שנה בלי עזרת הנגיף החדש.

הקורונה יכול לרקוד הורה במחלקות טיפול נמרץ והנהלות בתי החולים יסלקו משם את החולים. לא אותו.

בישראל אי אפשר להכניס צוותי רפואה לשכונות חרדיות בשבת והנגיף הרי לא שומר שבת וכושרו לעבור מאדם לאדם לא מוגבל לימי חול ולא כפוף להוראת מועצת גדולי התורה. יותר נכון הנגיף עלול למות מצחוק כשהרבנים הללו יאיימו עליו בפולסא דה נורא.

בישראל אי אפשר להכניס צוותי רפואה לשכונות חרדיות בשבת והנגיף הרי לא שומר שבת וכושרו לעבור מאדם לאדם לא מוגבל לימי חול ולא כפוף להוראת מועצת גדולי התורה

בישראל צוותי מטוסים לא יסתגרו עם חזרתם מסין כי הוועד לא ירשה. הממשלה לא תתכנס לתכנן מאבק בנגיף, כי ראש הממשלה כבר הודיע שהוא עצמו הנחה למצוא חיסון ולהקים מיד מפעל לחיסונים. לא פחות. מי צריך בכלל לפחד אם ראש הממשלה החזק הנחה?

פה זה ישראל לא סין. פה לראש יש מילה והתחייבות היא התחייבות. רפורמה היא רפורמה ושום נגיף לא יפריע לנו להתפרע בחופשיות.

אוי אוי כמה הקורונה יהנה פה. אני מתחיל לקנא בנגיף הגמיש הזה. מדינה שיש לה פצצות אטום לא מתמודדת עם בלונים מעופפים אז איך תתמודד עם נגיף ננומטרי? מדינה ששלחה חללית לירח לא מצליחה לבחור פרלמנט ולהקים ממשלה כבר יותר משנה. איך היא תילחם בנגיף בלתי נראה.

אוי אוי כמה הקורונה יהנה פה. אני מתחיל לקנא בנגיף הגמיש הזה. מדינה שלא מתמודדת עם בלונים מעופפים, לא מצליחה לבחור פרלמנט ולהקים ממשלה כבר יותר משנה, איך תילחם בנגיף בלתי נראה?

אפשר להרחיק את אניית הקורונה מחופי יפן, אפשר לסגור את גבולות סין. אבל ברגע שנגיף מיקרוסקופי אחד יצליח להגיע לחופי ישראל הוא יחגוג כאן על תרבות שלמה. הרי ראש הממשלה לא יגיד את האמת ואיש לא יזהר והנגיף יחגוג על עם ישראל וירבה ויפרוץ כחול אשר על שפת ים המוות.

הקורונה הוא סימן אזהרה לתרבות שלמה. הוא דורש משמעת עצמית אישית ולאומית. אי אפשר להבריא אוכלוסייה שלמה בלי שתישמע למערכת רפואה מודרנית, מתקדמת, משכילה ומפותחת. פשוט אי אפשר.

לא ניתן להתגבר על הנגיף אם הממשלה אינה מסוגלת לנהל תהליך מניעה זהיר ואחראי. הנגיף הזה דורש ממשלה היודעת את מלוא כובד המשימה המוטל עליה כדי למנוע מגיפה שעלולה לגרום למוות המוני במדינה שתחת אחריותה.

אפשר להרחיק את אניית הקורונה מחופי יפן, אפשר לסגור את גבולות סין. אבל ברגע שנגיף מיקרוסקופי אחד יצליח להגיע לחופי ישראל הוא יחגוג כאן על תרבות שלמה. הרי ראש הממשלה לא יגיד את האמת ואיש לא יזהר

אבל זו מדינה ששריה מאמינים בחוקי הלכה מלפני אלפי שנים, בבתי ספר לנבואה, בשקרים אין סופיים ויומיומיים של ראש ממשלה שנגדו הוגש כתב אישום חמור והוא ממשיך לשקר לציבור שלם ולשריו. ממשלה כזו יכולה רק לגרום לנגיף הקורונה לגחך בציניות ולוותר בזלזול עמוק על הכניסה לארץ הזו. אולי רק זה מה שיציל אותה.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון מנוחתו עדן (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 674 מילים
עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

גנץ: אם לא תהיה הכרעה ברורה, נלך למערכת בחירות רביעית

יאיר לפיד ייפגש היום עם יושב ראש ארגון נהגי המוניות שי דיין, המתנגד לפרישת מפלגתו, צומת, מהבחירות ותמיכתה בליכוד ● מחר - הבחירות בנציגויות ישראל ברחבי העולם

07:30 עריכה

יושב ראש כחול לבן בני גנץ, אתמול: אם לא תהיה הכרעה ברורה, נלך לבחירות רביעיות – כך דיווח הבוקר מיכאל שמש בתאגיד השידור כאן. מהדברים השתמע ששיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת לא עומד על הפרק.

07:23 עריכה

מחר – המועד האחרון לחתימה על הסכמי עודפים. בשבוע שעבר חתמו כחול לבן והעבודה-גשר-מרצ על הסכם עודפים. קודם לכן חתמו הליכוד וימינה על הסכם עודפים. במערכות הבחירות הקודמות חתמו ש"ס ויהדות התורה על הסכם עודפים, וההערכה היא שכך יהיה פעם הפעם.

מי שלא צפויות לחתום על הסכם עודפים כלשהו הן הרשימה המשותפת, ישראל ביתנו ועוצמה יהודית.

07:15 עריכה

מס' 2 בכחול לבן יאיר לפיד ייפגש היום עם יושב ראש ארגון נהגי המוניות שי דיין ממפלגת צומת וישוחח עימו על המשבר בענף. השבוע הודיע יושב ראש צומת משה גרין על פרישת הרשימה ותמיכה בליכוד. הצעדים נעשו ללא הסכמתו של דיין, המשובץ במקום השני ברשימת צומת לכנסת.

יאיר לפיד (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
לפיד בתל אביב, אתמול (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
07:09 עריכה

מחר ייערכו הבחירות בנציגויות ישראל בעולם. רשאים להצביע בחו"ל עובדי מדינה, עובדי הסוכנות היהודית, עובדי הקרן הקיימת לישראל, עובדי קרן היסוד ועובדי ההסתדרות הציונית העולמית – בתנאי שהם נמצאים במדינת חוץ מתוקף עבודתם. גם בני הזוג של העובדים וילדיהם – עד גיל 20 – רשאים להצביע בחו"ל.

ההצבעה תיערך ב-96 נציגויות, בהן וושינגטון, אדיס אבבה, לונדון, אטלנטה, ורשה, קהיר, שיקגו, איסטנבול ולימה. שתי הערים היחידות שבהן יש שני מוקדי הצבעה הן ניו יורק וברלין. ראשונה להצביע תהיה אוסטרליה, שתבחר כבר הערב (שעון ישראל).

עוד 4 עדכונים

למקרה שפיספסת

נתניהו מציג: אריזה חדשה להבטחות בחירות מ-2015

ברקת הציג את החזון הכלכלי שלו ליום אחרי הבחירות שכלל הוזלה דרסטית במחירי המזון, השקעות ענק בנגב, מתן תמריצים לעסקים קטנים, וכמובן שחרור סיטונאי של אדמות מדינה כדי להוריד את מחיר הדיור ● ומאיפה יגיעו עשרות המיליארדים שיממנו את כל הטוב הזה, במדינה שבה הגירעון בשמיים? ● בשלב הזה עלה נתניהו לבמה והסביר שהכסף יגיע מ״צמיחה צמיחה וצמיחה״ ● מה שהוא לא סיפר זה שהכלכלה הישראלית חיה על חובות שלקחו על עצמם משקי בית, ואלה תורגמו לצריכה, שיצרו גרפים של צמיחה ● פרשנות

עוד 631 מילים

תגובות אחרונות

תלונות טויוחו, חשש לזיופי ענק בבחירות הקרובות

בדיקת זמן ישראל תלונה שארגון "משמר הבחירות" והתנועה לטוהר הבחירות הגישו למשטרה על מאות זיופי בחירות נסגרה אחרי ארבעה ימים ● מכתב שנשלח לפני שבוע לוועדת הבחירות המרכזית עם התראות ממוקדות על פוטנציאל לזיופים לא נענה ● ב-333 קלפיות לא יהיו נציגים של מפלגות המרכז והשמאל ● פעילים למען טוהר הבחירות: "הזייפנים יודעים שלא יעשו להם כלום, למה שלא יזייפו?"

עוד 1,813 מילים

מיכל הלפרין, המקורבות והחשש לניגוד עניינים במיזוג הבנקים

הממונה על התחרות מיכל הלפרין התעקשה לייצג את הציבור במיזוג של אגוד ומזרחי אף על פי שבתחילת התהליך נמנעה להתערב בשל הסדר ניגוד עניינים ● הלפרין ניצבה מול מי שעבדה תחתיה בעבר והובסה בסוף ללא קרב ● את פרוטוקול ההחלטה היא מסרבת לפרסם

עוד 1,044 מילים

בוועדת הבחירות בוחנים כיצד יצביעו אזרחים שיהיו בבידוד עם שובם ממזרח אסיה

ברוב של 62 תומכים מול 43 מתנגדים אישרה הכנסת את בקשת החסינות של חיים כץ; עתירה נגד ההחלטה הוגשה לבג"ץ ● נתניהו הפר את התחייבותו להתקזז עם תמר זנדברג והצביע במליאה ● הוועדה לבדיקת מח"ש תתכנס רק לאחר הבחירות ● גבי אשכנזי על חשיפת שיחותיו כרמטכ"ל: "אין בהקלטות האלה שום דבר חדש" ● הסתיימה השעייתו של אראל סג"ל מתאגיד השידור כאן

עוד 61 עדכונים

ליברמן דורש להדיח את הראשון לציון, ויש לזה תקדים

יו״ר ישראל ביתנו הגיש אתמול עתירה לבג״ץ בדרישה לחייב את שר המשפטים לפתוח בהליך הדחה נגד הרב הראשי יצחק יוסף, בעקבות שורה של התבטאויות גזעניות נגד יוצאי בריה״מ לשעבר ● אפשר לחשוד בעתירה שהיא נגועה במניעים פוליטיים, אבל זה לא אומר שאין לדרישה שליברמן מעלה בסיס משפטי מוצק ● פרשנות

עוד 916 מילים

"בבל"ד תופסים את ישראל כביריון חסר גבולות"

מומחים לפוליטיקה הערבית בישראל סבורים כי למרות דברי יזבק, היא וחברי מפלגתה אינם תומכי טרור, ולכן המהלכים לפסילתם הם "משחק באש" ● לצד זאת הם מבקרים את הבדלנות של בל"ד, שהובילה אותה להיחלשות ושקיעה ● "מצביעי בל"ד חוששים מישראליזציה, והאיימניזם הפך למיינסטרים", אומר החוקר אמיר פאח'ורי

עוד 1,751 מילים

"ללא תכנית המאה, ישראל תשגשג והפלסטינים יסבלו"

ראיון ג'ייסון גרינבלט נחלץ להגנת תכנית המאה - שלא התקבלה בהתלהבות בעולם ● בראיון מיוחד לזמן ישראל הוא מדגיש את יתרונותיה עבור הפלסטינים אך קובע כי הסכסוך יוכל להיפתר רק במשא ומתן ישיר בין הצדדים ● הוא גם נערך לאפשרות שהדמוקרטים יחזרו לבית הלבן, וימהרו להיפטר מהחזון המדיני שהיה שותף מרכזי לניסוחו

עוד 1,325 מילים

ניכור הורי מעל 30 אלף ילדים לא בקשר עם אבא או אמא

זו אחת מתופעות הלוואי הכואבות והמושתקות של סכסוכי גירושים ● עשרות אלפי ילדים בוחרים לנתק קשר עם אחד ההורים, לעתים בלחץ ההורה האחר ● המדינה מתקשה להתמודד עם התופעה, וחלק מההורים המוחרמים נקלעים למשברים קשים ● עמותה הנאבקת בתופעה: "הניכור ההורי פוגע בכולם: גברים, נשים, דתיים, חילוניים, יהודים, ערבים, פרופסורים ופועלים. אף אחד לא חסין"

עוד 1,763 מילים

גנץ: בלוק הימין הוא בלוק הקרח, אחרי הבחירות הוא ימס

ראשי בלוק הימין חידשו את הצהרת הנאמנות לנתניהו ● ברקת תקף את הכלכלה הפקידותית של ניסנקורן, ויו"ר ההסתדרות לשעבר טען שחילץ אותו ממצוקות תקציביות בעיריית ירושלים ● יו"ר צומת פרש מהבחירות ויתמוך בליכוד ● מס' 2 במפלגה, שמייצג את נהגי המוניות, אמר שהדבר לא נעשה על דעתו ● גפני וליצמן תוקפים את גנץ: נגרר להסתה נגדנו

עוד 38 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה