אישיות
גיל מסינג

חברת צ'ק פוינט הישראלית, מחברות הסייבר הגדולות והחשובות בעולם, מופיעה בקביעות ברשימה השחורה שמפרסמת אוניברסיטת ייל על חברות שממשיכות לפעול ברוסיה למרות הסנקציות ● בצ'ק פוינט מתעקשים: "אין היום כמעט שום פעילות עסקית ברוסיה. החברה אוכפת את הסנקציות לא רק כלשונן ובהקפדה, אלא גם מרחיבה אותן" ● לטענתם, הכל עניין של סמנטיקה

עוד 971 מילים

גיל מסינג ויתר על מינויו לתפקיד דובר צה"ל

בעקבות מעורבותו בחקירת פרשת ישראל ביתנו, שלח מסינג מכתב לרמטכ"ל שבו הודיע כי הוא מוותר על מועמדותו לתפקיד ● כתב לכוכבי: "על אף שלא נפל פגם בהתנהלותי, אינני מעוניין שמישהו ישתמש במינויי ככלי ניגוח כלפי צה"ל"

גיל מסינג הסיר את מועמדותו לתפקיד דובר צה"ל. כך הודיע מסינג במכתב ששלח לרמטכ"ל, אביב כוכבי. זאת, לאחר שנחשפה מעורבותו בסיוע למשטרה בחקירת פרשת השחיתות בסיעת "ישראל ביתנו".

במכתב כתב מסינג לכוכבי: "על בסיס אותו סולם ערכים שהכווין אותי בכל פעולותיי עד כה, ועל אף שהובהר שלא נפל כל פגם בהתנהלותי האישית או בזו של מי מקרוביי, אינני מעוניין  שאדם כלשהו ישתמש בי ובמינויי שלי ככלי ניגוח כלפי הרמטכ"ל או כלפי צה"ל".

עיתון "הארץ" חשף לפני כשבועיים שמסינג שימש כסוכן משטרתי כדי להפליל חשודים בפרשת ישראל ביתנו. בעקבות החשיפה, דרש מסינג מהפרקליטות להסיר את החיסיון על פרטי העסקתו כסוכן. מיד לאחר מכן פורסם על מסע לחצים מכיוונם של ראש הממשלה נתניהו וליברמן להסרת מועמדותו של מסינג. זאת, למרות שהפרקליטות פרסמה הבהרה לפיה מסינג פעל כיאות כאשר סייע למשטרה. 

עוד 125 מילים

נתניהו וליברמן עשויים לטרפד את מינויו של גיל מסינג לדובר צה"ל

"הארץ" מדווח כי הרמטכ"ל, אביב כוכבי, מקיים התייעצויות חוזרות בנוגע למינויו של דובר צה"ל החדש, גיל מסינג ● הפרקליטות: מסינג אינו חשוד בעבירה על החוק. ● ברקע: הפרסומים לפיהם מסינג שימש כסוכן משטרתי בפרשת ישראל ביתנו

נתניהו וליברמן עשויים לטרפד את מינויו של גיל מסינג לדובר צה"ל, על רקע הפרסומים לפיהם מסינג שימש כסוכן משטרתי בפרשת ישראל ביתנו. כך דיווח הבוקר עיתון "הארץ". לפי הדיווח, הרמטכ"ל אביב כוכבי מקיים התייעצויות חוזרות בנוגע למינוי.

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה שיגרה היום מכתב לעורך דינו של מסינג, עופר ברטל, שבו הבהירה כי מסינג אינו חשוד בשום עבירה על החוק.

במכתב נאמר כי "סיועו (של מסינג) למשטרה נעשה לבקשת המשטרה… מסינג סייע לאכיפת החוק בעניין מוגדר וספציפי באופן הראוי להערכה כאזרח שומר חוק…מסינג לא התבקש לפעול בעניינו של נבחר ציבור כלשהו, ולא היה קשר בין פעולתו לבין עניינו של מי מבני משפחתו".

עוד 101 מילים

דובר צה"ל הנכנס דורש מהפרקליטות להסיר את החסיון על פרטי הפעלתו כסוכן

לאחר חשיפת "הארץ" אתמול כי שימש כסוכן משטרתי בפרשת ישראל ביתנו, פנה היום גיל מסינג לפרקליטות: "פעלתי מאזרחות טובה. הסירו את העננה הבלתי מוצדקת"

חשיפת "הארץ" דובר צה"ל הנכנס סייע להפליל חשודים בפרשת ישראל ביתנו

כתב התחקירים הבכיר גידי וייץ חושף קטעים מתמלילי שיחה בין דובר צה״ל הנכנס, לבין רונן משה, אחד מגיבורי הפרשה, המראים כיצד הפליל מסינג את חברו עבור המשטרה ● הפרקליטות: "בנסיבות העניין, שלא נוכל לפרט, לא היה מקום לחקור את מסינג כחשוד בעבירה כלשהי"

צה"ל: הג'יהאד האיסלאמי אחראי לירי אמש בדרום

הירי מצפון רצועת עזה כוון ליישובי הדרום, אך הרקטה נחתה בעומק הים ● צה"ל צימצם בתגובה את מרחב הדיג של הפלסטינים ● הג'יהאד האיסלאמי דחה את טענות הצבא

צה"ל הודיע הבוקר כי הג'יהאד האיסלאמי אחראי לירי שבוצע אתמול (שני) בלילה. הירי בוצע מצפון הרצועה וכוון ליישובי הדרום אך הרקטה נחתה בעומק הים, מספר קילומטרים מהחוף.

בתגובה לירי, צה"ל צימצם את מרחב הדיג לשישה מיילים ימיים. לטענת צה"ל, הג'יהאד מנסה לפגוע בתהליכי ההסדרה ולגרור את ישראל להתדרדרות ביטחונית.

בכיר באירגון הג'יהאד האיסלאמי, ווליד קטאטי, דחה את טענת צה"ל, וטען כי ישראל מנסה להסית ולפלג בין הארגונים הפועלים ברצועה. צמצום מרחב הדיג מהווה הפרה של הסכם הרגיעה, הוא הוסיף.

לפי דובר צה"ל, הג'יהאד אינו מתואם עם חמאס ובירי של אתמול היה מעורב אבו עללל אל עטא, מפקד המרחב הצפוני של הג'יהאד ברצועה. אל עטא פועל תחת פיקודו של זיאד נחלה הנמצא בסוריה.

בתוך כך נודע אתמול כי דובר צה"ל החדש יהיה גיל מסינג שיחליף את רונן מנליס. מסינג עבד במערך הדוברות של צ'ק פוינט ובשירותו הצבאי היה בדובר צה"ל.

עוד 135 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה