דיוויד הורוויץ
הזמן של
דיוויד הורוויץ

עורך ראשי, The TImes of Israel

ברית קטאר–עזה הובילה למתקפת 7 באוקטובר

דוח שחיברו אנשי מודיעין עבור פרקליטי משפחות קורבנות חמאס, שחלקים ממנו הגיעו לידי זמן ישראל, טוען כי ארה"ב הייתה מודעת להיקף הפעילות הזדונית של דוחה ולפגיעה באינטרסים האמריקאיים ובעלות בריתה – אך נמנעה מלפעול ● לפי הדוח, תהיה זו טעות להמשיך לאפשר לקטאר "למלא תפקיד מרכזי כמתווכת בעימות בעזה"

עוד 1,084 מילים

"זה הבית שלנו"

הייתי בקיבוץ עלומים לאחרונה לפני 40 שנה, כמה חודשים אחרי שעליתי לישראל ● אף פעם לא הרהרתי בקרבה לעזה ● דיוויד הורוויץ מתעד את ההרס ומשוחח עם הרפתן של הקיבוץ על האסון

עוד 797 מילים

אירועי רביעי בערב מעוררים לא מעט שאלות ● מדוע הנשיא טען בשבוע שעבר שהושגו הסכמות רבות, אם כל הימין דחה את המתווה שלו מייד אחרי שהציג אותו ברביעי? ● ולמה עיכב נתניהו את נסיעתו, אם הקואליציה שלו עמדה ללגלג על הצעת הרצוג ולהוקיע אותה? ● התשובות טמונות, כך נראה, בפער שבין שאיפות הנשיא - והכוונות האמיתיות של ראש הממשלה ● פרשנות

עוד 1,157 מילים

קץ הדמוקרטיה? תביאו הצעת פשרה

ריאיון אסיר ציון לשעבר, שכיהן כשר תחת נתניהו, לא תומך במהפכה המשפטית כפי שהיא אבל גם לא מאמין שמדובר בקץ הדמוקרטיה ● בריאיון לזמן ישראל הוא מבהיר כי הקואליציה חייבת לקיים הידברות ("לא אוהב את הדרך של לוין ורוטמן"), מדגיש שהכוח של האופוזיציה נמצא בכנסת ("לא עשתה אפילו מאמץ מינימלי למו"מ רציני") – וחושב שנתניהו נמצא בעמדה בעייתית ("הוא מרגיש שאסור לו לערער את הקואליציה")

עוד 3,719 מילים ו-4 תגובות

עולם ישן עדי היסוד נחריבה

75 שנים לאחר שישראל קיבלה לגיטימציה מהקהילה הבינלאומית, עלייתם של סמוטריץ' ובן-גביר לעמדות שיעניקו להם כוח משמעותי, תחת חסותו של נתניהו, עלולה למוטט את העקרונות שהגַנו עליהם אז ובמידה רבה גם היום, להחליש אותנו ואת עמדתנו בעולם, על ידי פנייה קטסטרופלית ומזיקה לקיצוניות ● דיוויד הורוויץ מפציר במצביעים לקחת זאת בחשבון בבואם מחר לקלפי

עוד 1,699 מילים ו-1 תגובות

נתניהו והימין עומדים לחזור לשלטון. הם יחזיקו בו זמן רב

הכיוון ברור, והשינוי ממשמש ובא: הימין בדרכו לחזור לשלטון למשך הרבה מאוד זמן - באופן שישקף את ההעדפה האידיאולוגית של ציבור הבוחרים הישראלי ● והוא צפוי להיות נצי יותר מאי פעם ● דעה

עוד 762 מילים ו-7 תגובות

התנהלות המשטרה בהלוויית שירין אבו עאקלה סתרה את היומרה של ישראל לנהוג כסמכות הנבונה והמתונה בעיר הבירה ● אסור שהארוע ירד מסדר היום - והאחראים צריכים לתת עליו את הדין ● פרשנות

עוד 1,250 מילים

"המדינה שלנו הרבה יותר מאוחדת ממה שחושבים"

כבר בשבוע הראשון שלו כנשיא מדינה הוכיח הרצוג את יתרונותיו בזירות השונות כשקיבל את שיחת הטלפון מארדואן ● בריאיון חג מיוחד הוא מספר על הביקור בטורקיה ("נסללה הדרך לשיקום היחסים בין המדינות"), מתייחס למתיחות בהר הבית ("ישראל נמצאת תחת מתקפת פייק ניוז") ומה דעתו על המדיניות בנושא אוקראינה ("צריך לזכור את האינטרסים הביטחוניים") ● וגם: מה הוא חושב על המשבר הפוליטי ועל מתווה הכותל?

עוד 2,437 מילים

הרצוג: "ישראל נמצאת תחת מתקפת פייק ניוז ושקרים בנושא הר הבית"

נשיא המדינה יצחק הרצוג מספר בריאיון מיוחד לזמן ישראל לרגל יום העצמאות ה־74 כי האג'נדה העיקרית שלו היא "לפעול להנמכת החומות בין הקבוצות במדינה" ולהשתמש ב"עוצמה דיפלומטית רכה" כדי לקדם הבנות ודו־שיח גם בתוך מדינת ישראל וגם ברחבי המזרח התיכון.

הרצוג מסכם עשרה חודשים ראשונים בתפקיד ומדגיש שהוא מתוסכל מהניסיונות לערור מתיחויות בין ישראל לבין הפלסטינים והעולם הערבי באמצעות הפצת מידע כזב בנושא מדיניותה ופעילותה של ישראל בהר הבית.

"למרבה הצער, ישראל נמצאת תחת מתקפת פייק ניוז ושקרים בנושא הפעילות הישראלית בהר הבית. היו גלים מרובים של שקרים ופייק ניוז שפורסמו בכל העולם המוסלמי כדי לפמפם שנאה ולגרור את הצדדים לסכסוך", אומר הנשיא.

הרצוג התייחס גם לחימום היחסים עם המדינות הסוניות באזור. לדבריו, "על ישראל לנצל את הרגע הזה, את העידן הזה, ולהשתמש בפלטפורמה של 'הסכמי אברהם' כדי לעשות זאת. זו התפתחות שמגיעה על בסיס אינטרסים משותפים נוספים ובראשם השאיפה האיראנית להשיג נשק גרעיני והצורך לפתח אסטרטגיה ביטחונית אזורית משותפת".

הנשיא יצחק הרצוג בביקורו הרשמי באבו דאבי עם יורש העצר, השייח' מוחמדבן זאיד. 30 בינואר 2022 (צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ)
יצחק הרצוג והשייח' מוחמד בן זאיד., אבו דאבי, 30 בינואר 2022 (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

בעתיד "יהיה לאזור שלנו תפקיד משמעותי בסיפוק אנרגיה לאירופה, אסיה ואפריקה, במיוחד כשמדברים על אתגרי האקלים ועל הקונספט של אנרגיה סולרית"

עוד הדגיש הרצוג שהוא חוזה שבעתיד "יהיה לאזור שלנו תפקיד משמעותי בסיפוק אנרגיה לאירופה, אסיה ואפריקה, במיוחד כשמדברים על אתגרי האקלים ועל הקונספט של אנרגיה סולרית".

נשיא המדינה התייחס גם לביקור הפסגה שלו בטורקיה וברקע המתיחות הפוליטית גם לחשיבותה של ממשלה יציבה. כמו כן, הרצוג קורא לציבור הישראלי להרגיש גאווה במדינה.

"אני מאמין באנרגיה של הישראלים ובהתלהבות שלהם. אנשים שמגיעים לביקור בישראל אומרים לי תמיד שהאווירה כאן גורמת להם להתבונן בדברים באופן חיובי. נכון, יש לנו אתגרים, יש לנו איומים, אני לא מתעלם מהם – אבל תמיד היו עלינו איומים, בכל דור. עתה זו ההזדמנות שלנו לפתח את המדינה ולהתכונן לשנת ה־100 שלנו".

הריאיון המלא עם נשיא המדינה יתפרסם ביום רביעי בבוקר.

עוד 275 מילים

לפני ארבע שנים פוטין כבר הוכיח שאין לו שום בעיה להשתמש בנשק כימי – גם באירופה – ולסכן אזרחים חפים מפשע ● הרעלת הקצין הרוסי לשעבר ובתו בעיר האנגלית סולסברי חשפה רבים לחומר המסוכן שאותר רק אחרי שתושבת מקומית נפטרה ● "היה מספיק חומר עצבים כדי להרוג כמה אלפי אנשים" ● פרשנות

עוד 683 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה