בצלאל אביקם
הזמן של
בצלאל אביקם

סוציאל דמוקרט ליברלי

אני לא רואה איך ישראל תוכל לסבול נוכחות של חיזזבאללה עם כל הרקטות המדויקות שלהן יושבות מעבר לליטני. גם משם זה איום. הבעיה העיקרית של ישראל כרגע הם הבחירות הקרובות בארה"ב שמגבילות התערבו... המשך קריאה

אני לא רואה איך ישראל תוכל לסבול נוכחות של חיזזבאללה עם כל הרקטות המדויקות שלהן יושבות מעבר לליטני. גם משם זה איום. הבעיה העיקרית של ישראל כרגע הם הבחירות הקרובות בארה"ב שמגבילות התערבות אמריקאית. אם ביידן ינצח, הלך על החיזבאללה. עד אז נושאת המטוסים שהוצבה מול חופי בירות מתבקשת לא לזוז משם.

בשוך הקרבות, עם פירוקה של ממשלת החירום, המדינה תשותק עד שהנאשם בפלילים, (ונאשם גם בפילוג ושיסוי חברתי ובהעצמת החמאס) יתפטר.
צודק לחלוטין . אבל אין יאוש וגם אם השקרן המסית הזה ינצח ,אמשיך להלחם בו עד שיובס.חוקית. איזה פראיירים אנחנו ,אבל ננצח אותו בדרך חוקית ודמוקרטית .
במקרה ונתניהו מקבל 61 מנדטים ,מחירי הדירות ברחוב בלפור בירושלים ירדו בצורה תלולה. ההפגנות יטריפו לשכנים את הראש. כל יום ולילה הפגנות.
יתכן שההנהגה הישראלית מסכימה עם כל הנ"ל.רק נניח. אבל מתפקידה לזעוק ולהעיר על מה שנראה כראוי לשיפור בהסכם. ואם אחרי הכל יש עדיין פתח לסיכון ,אז ישראל חייבת להתנגד. איראן חייבת להבין שאנ... המשך קריאה

יתכן שההנהגה הישראלית מסכימה עם כל הנ"ל.רק נניח. אבל מתפקידה לזעוק ולהעיר על מה שנראה כראוי לשיפור בהסכם. ואם אחרי הכל יש עדיין פתח לסיכון ,אז ישראל חייבת להתנגד.
איראן חייבת להבין שאנחנו יושבים עליה כל הזמן ומנטרים את פעולותיה .סוג של הרתעה.
מעניין שד"ר גולדברג טוען שבכל מקרה ,מלחמה אף פעם לא היתה על הפרק .עולה השאלה מה הוא האינטרס האמיתי של הסכמי אברהם .רק לקבל נשק מתקדם ולעשות עסקים עם ישראל?
קשה להתווכח עם מומחה לאיראן כי אין לי את הכלים שיש למומחה אבל ברור לי כמומחה לעם ישראל שבמקרה של הסכמה רחבה ומוחלטת מלחמת אין ברירה תפתח ועוד איך.
אין ספק שאם איראן תזנח את הגרעין ,הולך להיות פה מאד נחמד מכל הבחינות אבל ה"אם" הזה יכול להרוג אותנו.

אין ספק שגנץ,בנט וראש הממשלה לפיד,הראו את הדרך הנכונה לציבור. כעת,כשהחמאס והג'יהאד הובסו לגמרי,זה הזמן לפיתרון מדיני שנתניהו לא מסוגל לו.
אכן יש סכנה שלנתניהו יהיה רוב . לכן יש מערכת בחירות שתפקידה להזכיר לציבור הרחב במי מדובר וגם לעשות את השינויים המתבקשים כדי להעמיד צוות נבחרים אטרקטיבי יותר מנאשם בפלילים שאף מנהיג מקומ... המשך קריאה

אכן יש סכנה שלנתניהו יהיה רוב .
לכן יש מערכת בחירות שתפקידה להזכיר לציבור הרחב במי מדובר וגם לעשות את השינויים המתבקשים כדי להעמיד צוות נבחרים אטרקטיבי יותר מנאשם בפלילים שאף מנהיג מקומי או חיצוני לא מאמין לאף מילה שלו.

מרתק ומבעית כאחד. המסקנה התבקשת היא שאסור לוותר על נשק אסטרטגי ואסור לסמןך על אף אחד. האם יש אפשרות שהמערב נותן לרוסיה גם לדמם עד שתיפול על הברכיים מבחינה כלכלית? אחרת ,אין להבין את ה... המשך קריאה

מרתק ומבעית כאחד.
המסקנה התבקשת היא שאסור לוותר על נשק אסטרטגי ואסור לסמןך על אף אחד.
האם יש אפשרות שהמערב נותן לרוסיה גם לדמם עד שתיפול על הברכיים מבחינה כלכלית?
אחרת ,אין להבין את השיתוק של המערב כשרוסיה החלשה פוגעת באינטרס מובהק של העולם הליברלי.

סגירה
בחזרה לכתבה