נושא
חקירות ליברמן

ליברמן לגבאי: חשוף את הצעת נתניהו, גבאי לליברמן: חשוף מי שילם לבתך

ליברמן קרא לאבי גבאי לחשוף את הקלטת שבה נשמע נתניהו, כביכול, מבטיח שלא לצרף את ליברמן לממשלתו ● בתגובה צייץ גבאי: "מסכים. בתמורה תגלה מי ולמה שילם 3 מיליון דולר לבתך"

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, דורש מיו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, להסביר לציבור מי שילם מיליוני דולרים, לדבריו, למיכל ליברמן, ביתו של אביגדור ליברמן.

גבאי צייץ את הדברים בטוויטר בתגובה לנאום של ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו, שבו קרא לגבאי לחשוף את ההקלטה שבה הקליט את נתניהו בשיחה ביניהם, ושבה נשמע נתניהו, כביכול, מבטיח שלא יקים ממשלה עם ליברמן.

בתגובה צייץ גבאי: "מסכים. בתמורה תגלה לעם ישראל מי ולמה שילם שלושה מיליון דולר למיכל בתך כשהייתה רק בת 21".

עוד 77 מילים

בלעדי עו״ד אלף: ״ממסמסים את תיקי נתניהו כמו שמסמסו את תיקי ליברמן״

מי שהיתה מבכירי הפרקליטים בתיקי ליברמן התראיינה השבוע לזמן ישראל וסיפרה על האופן שבו התנהל היועמ״ש דאז יהודה ויינשטיין בתיקי ליברמן ● אולם בניגוד לטענות יאיר נתניהו הבוקר, אלף מעולם לא אמרה כי מינוי ויינשטיין היה חלק מדיל פוליטי

עורכת דין אביה אלף, מי שעמדה בראש המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה בעת חקירות אביגדור ליברמן, חזרה השבוע, בראיון בלעדי לאמיר בן-דוד ב"זמן ישראל", על טענותיה כי היועץ המשפטי לממשלה דאז יהודה ויינשטיין "מסמס" את התיקים של ליברמן בשעתו, אך מעולם לא קבעה כי ויינשטיין מונה לתפקיד היועמ"ש במסגרת ההסכמים הקואליציוניים בין בנימין נתניהו לליברמן.

בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו עורר סערה (נוספת) הבוקר בטוויטר, כשכתב כי מינויו של ויינשטיין ב-2009 היה במסגרת ההסכמים הקואליציוניים. במענה למו"ל הארץ עמוס שוקן, אמר נתניהו הבן: "אני אגלה לך סקופ. זאת הייתה דרישה קואליציונית הכי חשובה שלו (של ליברמן; ב.ג.) ב-2009. לא הייתה לו (לנתניהו; ב.ג.) ברירה".

מאוחר יותר, כשהציוץ עורר סערה והעלה חשד כי, לו הדברים נכונים, המדובר במעשה פלילי, הוציא הליכוד הודעה מטעמו של יאיר נתניהו: "ב-2009 יאיר היה תלמיד תיכון שלא היה מעורב בכלל בעניינים פוליטיים. התגובה לעמוס שוקן מתבססת על דברים שנאמרו בשיח הציבורי בשנת 2015 סביב פרסום ספרה של עו"ד אביה אלף, 'תיק ליברמן'".

אלף אכן מתחה ביקורת נוקבת נגד המערכת על האופן שבו טופלו – ולבסוף נסגרו – התיקים נגד ליברמן לפני עשור. אולם היא עצמה מעולם לא טענה או רמזה כי המינוי של ויינשטיין היה כתוצאה מדיל פוליטי.

סיפרה של אביה אלף,
סיפרה של אביה אלף, "תיק ליברמן – כתב האישום שלא הוגש"

בראיון לזמן ישראל שהתפרסם השבוע, סיפרה אלף: "אם מדברים על יועצים משפטיים לממשלה והתפקיד שלהם בהגנה על הדמוקרטיה, אני ממליצה להסתכל על כל ההחלטות הראשונות של כל יועץ משפטי חדש. הן תמיד מאוד בעייתיות. לוויישטיין, שבא אחרי רובינשטיין, היה את פרשת ליברמן. למזוז היה את האי היווני.

"תסתכל על ההחלטות הראשונות – יש שם תמיד לחצים. חשש ממה יגידו. צריך עמוד שדרה. כמעט כל ההחלטות הראשונות של יועץ משפטי חדש הן בעייתיות מאוד. או שהעבירו להם תפוח אדמה לוהט, שאף אחד לא רצה לטפל בו, או שהם מפחדים מהצל של עצמם כי הם רק נכנסו לתפקידם.

"אני עבדתי עם בן-יאיר, עם רובינשטיין, עם ויינשטיין, עם מזוז. ראיתי יועצים משפטיים מקרוב. ראיתי איך מושכים תיקים. ראיתי איך הזמן עובר ודברים שצריכים לקרות לא קורים. ואז אתה מתלבט 'אני אצעק שהמלך הוא עירום'? כמו שאמרתי על חקירות ליברמן, כשהייתי בפרקליטות, 'זו תהיה קבורת החמור של התיק הזה' ו(פרקליט המדינה דאז, משה) לדור קרא לי למשפט שדה, לברר למה אמרתי משפט כל כך חריף. אמרתי לו: כי אני רואה לאיפה זה הולך".

אלף, שהתמנתה לפני כחודש לעמוד בראש התנועה לטוהר המידות, הוסיפה: "המערכת משתמשת בתהליכים שלה עצמה, כדי לפרק את התיק. האם אני חושבת שממסמסים את התיקים של נתניהו כמו שמסמסו את התיקים של ליברמן? וואלה, אני לא יודעת מה לומר. אתה שואל אם אני חוששת? כן, אני חוששת".

עוד 401 מילים

יאיר נתניהו טוען כי אביו מינה את ויינשטיין ליועמ"ש בדיל פוליטי עם ליברמן

בנו של רה"מ טען בטוויטר: ״זאת הייתה דרישה קואליציונית הכי חשובה״ של ליברמן ● ויינשטיין לגל״צ: לא היה ולא נברא ● מטעם יאיר נתניהו נמסר: "יאיר היה ב-2009 תלמיד תיכון ולא היה מעורב" ● ישראל ביתנו: "שקר, ממליצים לליכוד על פסיכיאטר"

יאיר נתניהו רמז שמינוי היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, יהודה ויינשטיין, ב-2009, היה לכאורה חלק מעסקה לסגירת החקירה הפלילית של אביגדור ליברמן.

יאיר נתניהו כתב את הדברים בתוך "קרב ציוצים" בטוויטר שניהל הבוקר עם מו"ל עיתון "הארץ", עמוס שוקן, בקשר לליברמן.

יאיר נתניהו תקף את ליברמן והזכיר את תיקי החקירה שלו שנסגרו בעבר . "אני ממליץ לכם לקרוא את הספר המדהים הזה 'תיק ליברמן'", צייץ יאיר. בתשובה צייץ שוקן: "הבעיה היא כנראה שאביך (בנימין נתניהו) בחר ביהודה ויינשטיין ליועמ"ש כדי שימרח ויסגור את התיקים של ליברמן".

לא זו בלבד שיאיר לא הכחיש את ההאשמה החמורה של שוקן, הוא אף צייץ בתגובה: "אני אגלה לך סקופ. זאת הייתה דרישה קואליציונית הכי חשובה שלו ב-2009. מעניין ספר מה אתה יודע על הסיפור? וכל העדים ש'נעלמו'".

עופר גולן, דוברו האישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מסר בתגובה לפרסום הציוץ מטעמו של יאיר נתניהו: "ב-2009 יאיר היה תלמיד תיכון שלא היה מעורב בכלל בעניינים פוליטיים. התגובה לעמוס שוקן מבוססת על דברים שנאמרו בשיח הציבורי בשנת 2015 סביב פרסום ספרה של עו"ד אביה אלף 'תיק ליברמן'".

מסיעת "ישראל ביתנו" בראשות ליברמן נמסר בתגובה: "מאז 1999 ועד היום מעולם לא העלנו כל דרישה במשא ומתן הקואליציוני בנוגע לבחירת יועץ משפטי לממשלה. הטענה האחרונה בנדון היא שיא חדש בשקרים ובפרנויות מבית המדרש של לשכת רה"מ ומקורביו. אנו מציעים למטה הליכוד לצרף באופן דחוף פסיכיאטר בעל שם וניסיון מוכח".

 

עוד 214 מילים

מליאת הכנסת אישרה את הקדמת הבחירות בקריאה ראשונה

66 חברי כנסת הצביעו אמש (שלישי לפנות בוקר) במליאה בעד ההצעה לפיזור הכנסת, 44 התנגדו, חמישה נמנעו וחמישה נעדרו מההצבעה. מוקדם יותר אישרה ועדת הכנסת את ההצעה להקדמת הבחירות ל-17 לספטמבר

מסמך משטרתי סודי: גיל מסינג הביע חשש לחייו אם יתגלה כסוכן

גידי וייץ מעיתון "הארץ" חושף: גיל מסינג, שהיה מיועד לתפקיד דובר צה"ל והודח מהמועמדות עקב לחצי נתניהו וליברמן לאחר שהתברר ששימש כמודיע משטרתי בפרשת "ישראל ביתנו", אמר לקצין שהפעיל אותו כסוכן שהוא חושש לחייו אם ייחשף ● הסכים לשמש כסוכן רק אחרי שהובטח לו כמה פעמים שזהותו לא תיחשף

נתניהו וליברמן עשויים לטרפד את מינויו של גיל מסינג לדובר צה"ל

"הארץ" מדווח כי הרמטכ"ל, אביב כוכבי, מקיים התייעצויות חוזרות בנוגע למינויו של דובר צה"ל החדש, גיל מסינג ● הפרקליטות: מסינג אינו חשוד בעבירה על החוק. ● ברקע: הפרסומים לפיהם מסינג שימש כסוכן משטרתי בפרשת ישראל ביתנו

נתניהו וליברמן עשויים לטרפד את מינויו של גיל מסינג לדובר צה"ל, על רקע הפרסומים לפיהם מסינג שימש כסוכן משטרתי בפרשת ישראל ביתנו. כך דיווח הבוקר עיתון "הארץ". לפי הדיווח, הרמטכ"ל אביב כוכבי מקיים התייעצויות חוזרות בנוגע למינוי.

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה שיגרה היום מכתב לעורך דינו של מסינג, עופר ברטל, שבו הבהירה כי מסינג אינו חשוד בשום עבירה על החוק.

במכתב נאמר כי "סיועו (של מסינג) למשטרה נעשה לבקשת המשטרה… מסינג סייע לאכיפת החוק בעניין מוגדר וספציפי באופן הראוי להערכה כאזרח שומר חוק…מסינג לא התבקש לפעול בעניינו של נבחר ציבור כלשהו, ולא היה קשר בין פעולתו לבין עניינו של מי מבני משפחתו".

עוד 101 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה