הזמן של
Nir Shahar
כולי תקווה שאמור נכתב כאן מתוך רצון תיאורטי גרידא לדון בסוגיה מנקודת מבט הלכתית, ותו לא. זאת מפני שעולה מן הכתוב כאילו ממשלת מדינת ישראל וזרועות הביצוע הכפופות אליה נדרשות לחוות דעת הלכ... המשך קריאה

כולי תקווה שאמור נכתב כאן מתוך רצון תיאורטי גרידא לדון בסוגיה מנקודת מבט הלכתית, ותו לא.
זאת מפני שעולה מן הכתוב כאילו ממשלת מדינת ישראל וזרועות הביצוע הכפופות אליה נדרשות לחוות דעת הלכתית (שמצידה תסתמך על בעלי מקצוע) כדי לבצע פעולה כזו או אחרת – ולא כך הוא הדבר, וחמור מאוד אם כך יהיה.
רצוי מאוד שאף צד במפה הפוליטית לא יסתמך על שיקולים הלכתיים בהצדקת או התנגדות לפעילויות ממשלתיות, היות ועצם מתן הלגיטימיות לשיקול ההלכתי כשיקול מרכזי הוא הבעיה האמיתית – אנחנו לא מדינת הלכה, ואם נהיה – הלכה המדינה.
בכל מה שקשור ל-ד' אמותיהן יתנהלו הקהילות שומרות המצוות השונות בהתאם להלכה המקובלת עליהן, ובכל הנוגע לנושאים האזרחיים של ניהול המדינה לא יתערבו בבקשה.

אכן, יועץ משפטי שנבחר לתפקידו בחטא, ומילא אותו בצורה בעייתית מאוד. בתקווה ייבחר לו מחליף ראוי בהרבה ממנו, אשר יקבל החלטה בנושא בתקווה שמנדלבליט לא יספיק להשלים את העסקה האחרונה הזו.
כל מילה בסלע. כאישה דתיה ברור לי שדעתך היא שיש לתקן את המערכת מבפנים. אשריך והלוואי שהכיוון הזה יצליח. כאדם חילוני הפתרון שלי הוא לא להשתמש במערכת הזו בכלל, בטח ובטח כאשר אין אלטרנטיבה ... המשך קריאה

כל מילה בסלע.
כאישה דתיה ברור לי שדעתך היא שיש לתקן את המערכת מבפנים. אשריך והלוואי שהכיוון הזה יצליח.
כאדם חילוני הפתרון שלי הוא לא להשתמש במערכת הזו בכלל, בטח ובטח כאשר אין אלטרנטיבה חוקית אליה. אולי אם וכאשר תהיה אלטרנטיבה חוקית לא דתית זה יעזור לרבנות להתנער מכבליה הרבים והשונים.

מאוד מסכים. אני נותן משמעות רבה למילים וניסוחים, וחורה לי הזילות של מושגים משני הצדדים כדי לזעזע, אך למעשה מרוקנים את המילים מתוכנן. האפרטהייד הוא שטות, והטרור המדיני הוא שטות. והפתרון ... המשך קריאה

מאוד מסכים.
אני נותן משמעות רבה למילים וניסוחים, וחורה לי הזילות של מושגים משני הצדדים כדי לזעזע, אך למעשה מרוקנים את המילים מתוכנן.
האפרטהייד הוא שטות, והטרור המדיני הוא שטות.
והפתרון הוא אכן במעשים.

נשמע כמו העוקץ המושלם! חוץ מזה שהכלכלה הלבנונית קרסה, האיראנית סובלת קשה, והם מוציאים כסף על אגירת תחמושת במקום דאגה לאזרחיהם. זאת כאשר כלכלת ישראל חזקה הרבה יותר. גם אם יש אמת בדבריך, ... המשך קריאה

נשמע כמו העוקץ המושלם!
חוץ מזה שהכלכלה הלבנונית קרסה, האיראנית סובלת קשה, והם מוציאים כסף על אגירת תחמושת במקום דאגה לאזרחיהם.
זאת כאשר כלכלת ישראל חזקה הרבה יותר.
גם אם יש אמת בדבריך, הכתיבה החד צדדית משטחת ומרדדת את התמונה.

כתוב יפה. בלי קשר - קשה לי כשבכל פעם שרוצים להלל איזה רב אומרים שהוא חיפש ומצא פתרונות יצירתיים כדי לשחרר עגונות. השינוי הדרוש הוא לא למצוא טריקים בתוך המערכת כדי למנוע ולקצר עוול ככל ה... המשך קריאה

כתוב יפה.
בלי קשר – קשה לי כשבכל פעם שרוצים להלל איזה רב אומרים שהוא חיפש ומצא פתרונות יצירתיים כדי לשחרר עגונות. השינוי הדרוש הוא לא למצוא טריקים בתוך המערכת כדי למנוע ולקצר עוול ככל הניתן, אלא לפרק לגמרי את המערכת שמאפשרת עגינות מלכתחילה. זה כמו בנאדם ששם לעצמו כיסוי עיניים ואז מתגאה בזה שמצליח לראות משהו פה ושם אם הוא ממצמץ בדיוק בצורה הנכונה – זו איוולת. מה שנדרש הוא פשוט להסיר את כיסוי העיניים.

מישהו צריך לגרום למנדלבליט לנקות שולחן כבר עכשיו - את השולחן שלו מחפציו האישיים, ולהותיר את ההכרעות הפתוחות למי שיחליף אותו בהמשך. משך דברים עד אין קץ, ובסוף מקבל החלטות ביזיוניות.
מדהים. באופן כללי, ובפרט במקרה של דרעי שכבר הורשע בעבר וישב בכלא על עבירה דומה. יש לקוות שהתנועה לאיכות השלטון תייצג את האינטרס הציבורי בבית המשפט טוב יותר משיעשה זאת היועמ"ש.
סגירה
בחזרה לכתבה