נושא
נוער

הגיעה העת להתאגדות חילונית לבלימת הדורסנות הדתית

ח"כ מעוז יקבל לידיו את האחריות לקביעת התכנים החיצוניים המועברים לבתיה"ס החילוניים ● לפי הצהרותיו הקודמות, תוכניות המעניקות סיוע רגשי לנוער להט"בקי עלולות להיחסם ● המהלך הזה מצטרף לשורה ארוכה של מהלכים המאיימים על אורח החיים החילוני ● בלי גוף פעולה חילוני, הפערים רק יתרחבו ● פרשנות

עוד 656 מילים ו-3 תגובות

כשכל כך הרבה צעירים בהייטק, לא נשאר מי שימכור בחנויות

תעסוקת בני נוער וצעירים ללא ניסיון והכשרה פורמליים בהייטק מתרחבת ● בשוק מעריכים שמספרם עלה מ-5% לכ-12% מהעובדים בענף – וכי זהו אחד הגורמים למחסור בכוח אדם בענפים רבים אחרים ● לצעירים חסרי ניסיון, המשכורות בהייטק נעות בין 9,000 ל-20 אלף שקל ● במצב של משבר בענף, לא בטוח שהם אלה שיפוטרו

עוד 2,450 מילים

הבנות עושות רשימה מי שווה אונס, הבנים מחקים את מה שראו בפורנו

משבר הקורונה העצים את האלימות בקרב הנוער ● פי-2 מהם דיווחו על אלימות בבית, פי-3 מעורבים בפשיעה, פי-3.5 נחשפים לאלימות ברשת ● גם תופעת החיזור האלים התגברה בקרב הצעירים ● הנוער מבולבל ומערכת החינוך לא נותנת מענה מספק ● תלמידה: "אני מפחדת להיכנס לשירותים בבית ספר, ואם יש חלון אני מפחדת שמישהו יצלם אותי"

עוד 1,659 מילים

רגע לפני פתיחת שנת הלימודים, ועם מחלוקת קשה בממשלה סביב התוכנית לחסן את התלמידים בתוך בתי הספר, פסיכולוגים המתמחים בחינוך יוצאים נגד הרעיון ● "זה עלול להגביר שיח של אשמה והאשמה בין התלמידים" ● בדיקת זמן ישראל

עוד 1,109 מילים ו-1 תגובות

אחראי המתנדבים במד"א יורחק מבני נוער לתשע שנים

ועדת המשמעת של מד"א פרסמה את החלטתה הסופית: להשעות את ציון בוארון, אחראי המתנדבים הוותיק בתחנת רחובות, אשר נגדו נערמו עשרות תלונות של בני נוער על התעמרות, השפלה, נידוי וביוש ● הפרשה נחשפה בסדרת תחקירים בזמן ישראל ● על בוארון נאסר לנהל, להפעיל או להדריך צעירים המתנדבים בתחנה ● ועד הפעולה של הורי המתנדבים: "מסר נורמטיבי חשוב"

עוד 1,120 מילים

דור הקורונה: אובססיית משקל ואוכל כבר בגיל 12

כ-80% מהמטופלים במערך לרפואה פסיכולוגית במרכז שניידר פיתחו הפרעות אכילה מאז שהחל משבר הקורונה, מרביתם מעל גיל 12, ורובן בנות ● גם מנהלת מרפאת מתבגרים בבי"ח דנה מדווחת על עליה בפניות ● אבל כל המסגרות לטיפול בהפרעות אכילה כבר מלאות, והמתנה לתור יכולה להימשך עד חצי שנה ● משרד הבריאות: "פועלים לתוספות תקצוב ונפרסם סטנדרט של זמני המתנה"

עוד 1,742 מילים

אני יודעת מה עשית בקיץ האחרון, ואסור שזה יקרה שוב

מאמר על השפלת נשים, "גבריות רעילה" ולחץ מיני במחנות קיץ יהודיים בארה"ב, פתח תיבת פנדורה ● אחרי שנחשף כי נערות מדורגות שם לפי ביצועים מיניים, וכי שירים סקסיסטיים הם חלק מההווי, אנשי חינוך נרתמו למיגור התופעה ● בשיחה עם זמן ישראל, מחברות המאמר הצעירות אומרות: "את לא בהכרח מבינה בזמן אמת שזה לא צריך להיות כך. את חושבת שמשהו לא בסדר איתך, כי את לא רוצה להצטרף"

עוד 1,190 מילים

מחנות קיץ בארה"ב כבר לא מלמדים ילדים יהודים עברית

מחנות הקיץ היהודיים היו בעבר אחד המקומות המרכזיים שבהם אמריקאים צעירים למדו עברית והשתמשו בה באופן יומיומי ● אבל מחקר חדש מצביע על כך שזה מזמן לא ככה ● התפיסה לפיה שפת הקודש מחברת בין יהדות התפוצות לישראל נעלמה מהעולם, ובוגרי המחנות בקושי מצליחים לחבר היום משפט אחד בעברית ● "אין התאמה בין מה שחשבנו שאנחנו יודעים על השפה, לגבי מה שבאמת ידענו"

עוד 836 מילים
ציון בוארון, יו"ר סניף מד"א רחובות ויו"ר ועד המתנדבים

מעקב זמן ישראל: חברי ועד המתנדבים כינסו "מפגש חירום", שבו נעמדו לצד ציון בוארון וגינו את הנערים שהתלוננו עליו ● על אף החלטת מד"א להשעותו עד גמר ההליכים, הוועד גונן עליו והעביר מסר להנהלה: "שלא יעלו איתנו על מסלול התנגשות, אנחנו קובעים מי מנהל את הסניף" ● במקביל, הורי מתלוננים פנו למשטרה בעקבות שיחות מטרידות שהגיעו אל ילדיהם ● מד"א בתגובה: "נפעל לפי החלטות ועדת המשמעת"

עוד 720 מילים

מעקב הושעה מתפקידו הבכיר במד"א שעשה שיימינג לבני נוער מתנדבים

בעקבות חשיפת זמן ישראל: ועדת המשמעת של מגן דוד אדום בחנה עשרות עדויות על התעמרות והשפלת בני נוער בידי ציון בוארון ● בוארון הכחיש את הטענות, אך הוועדה החליטה להשעות אותו עד תום ההליכים, וקבעה: "העובדה כי כנגד הנילון הצטברו תלונות בסדר גודל והיקף מדברת בעד עצמה"

ועדת המשמעת של מד"א החליטה אתמול (ג') להשעות את אחראי המתנדבים בתחנת רחובות, ציון בוארון, שהתעמרותו בבני הנוער המתנדבים נחשפה בזמן ישראל. לפי ההחלטה, ייאסר על בוארון לעבוד עם נוער עד לסיום בירור הנושא.

הורים וילדיהם הציגו לוועדה עשרות תלונות כתובות ועדויות בעל-פה נגד בוארון, המתארות התנהלות שיטתית של ביוש (שיימינג), הטחת האשמות שווא, אפליה והשפלה בתחנה, הנחשבת לאחת הגדולות בארץ ומפעילה מאות מתנדבים.

הוועדה – שמורכבת משישה חברים, חלקם משפטנים – בחנה כ-20 תלונות שאסף והגיש ועד הפעולה של ההורים בשפלה, לצד 12 תלונות שרוכזו בידי סמנכ"ל הקהילה במד"א, אלי יפה, כבר בדצמבר 2019, אך טרם טופלו במלואן.

באמצעות עורך דינו, בוארון הכחיש בתוקף את הטענות נגדו, התנגד להחלטת ההשעיה, ואף ניסה לטעון כי השעייתו עד תום ההליכים "אינה חוקית". עם זאת, ועדת המשמעת דחתה באופן נחרץ את ההתנגדות וקבעה בהחלטתה:

"יש להביא בחשבון את העובדה שכנגד הנילון (בוארון) הוגשה תלונה מפורטת מאד… צבר של תלונות… עיקר התלונות נסוב אודות יחס בוטה, משפיל ומזלזל מצד הנילון כלפי מתנדבי הנוער, הרגשה של חלק מהמתנדבים כי הם מופלים לרעה, ביצוע דיוני משמעת פנימיים בהיעדר סמכות חוקית, טענות הקשורות בשיבוצי מתנדבים, בסילוק מתנדבים מפעילות וכן טענות הקשורות בבחינות מקצועיות הנערכות בסניף".

בנסיבות אלה, קובעת הוועדה:

"נראה לכאורה ועל פניו כי יתכן והתנהלותו של הנילון איננה עולה בקנה אחד עם תהליכי העבודה במד"א. העובדה כי כנגד הנילון הצטברו תלונות בסדר גודל והיקף כאמור מדברת בעד עצמה, לכל הפחות לעת הזאת וטרם שהדברים נבדקו לעומקם, ודי לנו בכך כדי להורות על השעיה זמנית".

בזמן ישראל נחשפו עדויות על אופי מערכות היחסים בין בוארון לבין המתנדבים בתחנה, תלמידי בית ספר בגילאי 14-18. העדויות תיארו כיצד בוארון נוהג באופן תוקפני עם נערים ונערות, ומביא אותם לכדי שבירה ופרצי בכי בפני חבריהם.

חלק מהעדויות תיארו כיצד ירד בוארון לחייהם של המתנדבים הצעירים במשך חודשים, בעקבות ביטול של משמרת או בקשה להקלה. כך סיפרה אחת מהן:

"במשך 10 דקות הוא צרח עלי בלי לקחת אוויר. הוא אמר שאני לא אצליח אף פעם בשום דבר בחיים, שאני מטומטמת, שזה ביזיון ושהוא לא יודע למה בכלל הוא קיבל אותי למד"א. צרח, צרח, צרח וגם דפק על השולחן בכל הכוח. אני לא הגבתי. ידעתי שאם אתחיל לבכות שם, הלך עלי, כי זה יעצבן אותו עוד יותר, ושאם אנסה לענות לו הוא ממילא לא יקשיב ויקרא לי 'חצופה".

לאורך השנים ניסו מתנדבים ועובדים מבוגרים להתערב בנושא, ללא הצלחה. "ראיתי ילדים בוכים בתחנה מהאגרסיביות שלו", מספר עובד לשעבר בתחנת רחובות. "הם פשוט לא מצליחים להתמודד עם האימה. הם חוששים מהתגובה של ציון, והופכים משותקים. היו מחזות הזויים שם. בחיים לא ראיתי דבר כזה".

במקרים אחרים פירסם בוארון את קלונם של צעירים במכתבים פומביים בתפוצת התחנה, איים עליהם בהדחה, כינה אותם בשמות גנאי, ומנע מהם השתתפות באירועים. כאשר התלוננו נגדו הועלו לוועדת משמעת, שנוהלה בידי בוארון עצמו.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 432 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה