נושא
אופנה

משולש השמחה של רובן אוסטלונד

הבמאי רובן אוסטלונד הצטרף בשבוע עבר לרשימה מצומצמת של במאים שזכו בפרס הראשי בפסטיבל קאן פעמיים ● אחרי סרטיו "פורס מז'ור" ו"הריבוע" המצליח, מגיע כעת החלק השלישי בטרילוגיה: "משולש העצבות" ● בסרט, שלועג לתעשיית האופנה בעידן אינסטגרם, אוסטלונד שוב בוחן את נושא הגבריות, ובראיון לזמן ישראל הוא אומר: "לעתים קרובות מדי אני מרגיש לכוד בתרבות שאנחנו חיים בה"

עוד 1,343 מילים

"התחלתי להחזיק מראה קטנה ליד הדסק שלי כדי שאדע מתי ליסה ניגשת אלי מאחור, להיות מוכנה למתקפה. זה היה רעיון שקיבלתי מקודמתי בתפקיד"

תחקיר זמן ישראל "הרגשתי שהיא מנסה למחוץ אותי כמו ג'וק קטן" ● "היא דרסה אותי יום-יום, כל פעם קצת" ● "אתה מרגיש כאילו עושים לך גזלייטינג" ● "אני מתייחסת אליה בתור טראומה" ● זמן ישראל אסף כעשרים עדויות של אנשים שעבדו עם העורכת ליסה פרץ ב"הארץ" ב-13 השנים האחרונות - המלמדות על סביבת עבודה רעילה, ספוגה בזלזול, אלימות מילולית, התעלמות, הלנת תשלום והתעמרות, במיוחד בנשים הכפופות לה ● פרץ: "אני מבינה את הפגיעה ומביעה עליה חרטה וצער. מבקשת סליחה מכל עובדת ועובד שפגעתי בה ובו" ● "הארץ": "התנהגות של מנהל כלפי עובדיו, כפי שתוארה בתחקיר, אינה מקובלת עלינו"

עוד 6,352 מילים ו-21 תגובות

על רקע הרוחות החדשות שמנשבות בוושינגטון, הסעודים מנסים להתקרב לאיראן ואנקרה מגששת את דרכה לריאד ● עם ההבנה שלא ייערכו בחירות, חמאס עשוי לנסות להבעיר את הגדה כדי לערער את שלטונו של אבו מאזן ● סעודיה מנסה לקדם את תעשיית האופנה המקומית ● ו-27 שנים מלאו השבוע להסכם קהיר, עליו חתמו רבין וערפאת ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,089 מילים

סכסוך המים בין אתיופיה למצרים מגיע לנקודת רתיחה ● חוקר טרור עיראקי נרצח בפתח ביתו בבגדאד ● ארדואן מכין הפתעה למתנגדיו ● בישראל וברצועת עזה מציינים 6 שנים למבצע צוק איתן, ודבר לא השתנה ● ודוגמנית-העל ממוצא פלסטיני, בלה חדיד, גונבת את ההצגה לפוליטיקאים ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 822 מילים

ראיון סבתא, פיקאסו וקופסת הסודות מהמלחמה

הדלי פרימן, בעלת טור וכתבת ב"גרדיאן", עוקבת בספרה החדש אחר בני משפחת גלאס – מיקרוקוסמוס של החוויה היהודית באירופה של המאה ה-20 – מהשטעטל ועד הניצחונות של אחרי המלחמה בפסגת עולמות האופנה, האמנות והעסקים ● והפעם לא מדובר במשימה עיתונאית, אלא בסיפור המשפחתי שלה

עוד 1,382 מילים

יפים מהחיים דוגמנים יהודים בעלי מוגבלויות כובשים את קנדה

דני לסלו ודניאל פרופר - שני צעירים יהודים קנדים בעלי מוגבלויות - נבחרו לככב בקמפיין ענק של רשת אופנה קנדית, שמחזיקה חנויות גם בארצות הברית ● אמא של דני מספרת שבנה חש גאווה על השתתפותו בקמפיין, וכבר מימש את שובר הקנייה שקיבל כשכר על עבודתו

עוד 682 מילים

המעצב החרדי יוסל טיפענבורן מוכר חליפות באלפי דולרים לחסידים ניו-יורקים ולהייטקיסטים ישראלים ● מרבית הלקוחות החילוניים שלו מגיעים דרך חשבון האינסטגרם הלוהט שלו, ועכשיו הוא חולם להתרחב גם לעיצוב פנים ● בראיון לזמן ישראל הוא מספר: "בהתחלה רציתי לעצב שמלות, אבל ברגע שהחלטתי להתמקד באופנת גברים, היה קל יותר לכולם לקבל את זה"

עוד 1,383 מילים

המשבר בענף האופנה מעביר את פוקס להפסד ברבעון הראשון

המכירות בחנויות זהות ירדו ב-16% והחברה הפסידה כ-9 מ' ש' ● המניה מגיבה בנפילה של כ-5% ● האיום על חברות האופנה יגבר עם כניסת אמזון לישראל

מניית פוקס יורדת בכ-5% היום בתגובה להפסד שהציגה חברת האופנה ברבעון הראשון של השנה. החברה, שבשליטת משפחת ויזל, מציגה ירידה חדה של 16% במכירות בחנויות שפעלו במתכונת מלאה ברבעון הראשון של השנה לעומת הרבעון המקביל אשתקד. כתוצאה מכך החברה רשמה הפסד תפעולי ועברה להפסד בשורה התחתונה.

בדומה לחברות האופנה האחרות, פוקס סובלת מהמעבר של לקוחות לרכישות באינטרנט ורכישות בחו"ל והמגמה הזו צפוייה לגבור עם כניסת אמזון לישראל בזמן הקרוב. בתחום האופנה ואופנת הבית החברה רשמה הכנסות של 366 מיליון שקל שהיוו ירידה של כ-11% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

החברה מסבירה את הירידה בכך שחג הפסח חל השנה רק ברבעון השני ואילו בשנה שעברה הוא חל ברבעון הראשון. בנוסף, הירידה מוסברת כאמור בירידה במכירות בחנויות זהות. הרווחיות הגולמית של פוקס נשחקה בין היתר בעקבות מתן הנחות ללקוחות והוצאות רכש גדולות יותר בגלל עליה בשער הדולר. החברה עברה להפסד תפעולי של כ-6 מיליון שקל לעומת רווח של 12 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה פוקס הפסידה כ-9 מיליון שקל לעומת רווח של כ-16 מיליון שקל ברבעון המקביל. קבוצת פוקס כוללת את מותגי שילב, וכן מותגים מובילים מהעולם, כגון Footlocker, Nike, ו-Urban outfitters. בנוסף, החברה מפעילה את רשת פוקס הום לכלי בית וטקסטיל וכן מחזיקה ברשת חנויות הטיפוח ללין. בסך הכל לפוקס יש 341 חנויות.

עוד 202 מילים

בגיל 83, דורי ג'ייקובסון - שפנפנת "פלייבוי" לשעבר ודוגמנית עם ים של ביטחון עצמי - מתחזקת בלוג הלבשה תחתונה יוצא דופן, מתגעגעת ליו הפנר וחושפת את סודות היופי שלה ● "נשים בגילנו צריכות לעשות מה שגורם להן שמחה. אף אחד לא יגיד לנו מה ללבוש"

עוד 974 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה