אמיר בן-דוד  
 
מהדורת חג: סדר יום חדש עם אמיר בן-דוד
יום שני, 2 אוקטובר 2023
 
המערב הפרוע

(הערת מערכת: אמיר בן-דוד בחופשה קצרה וישוב מחר. מחליפה אותו לבינתיים בירנית גורן).

ראש הממשלה בנימין נתניהו אוהב לכנות את המפגינים נגד ההפיכה המשטרית "אנרכיסטים", אבל האמת היא שאין דבר יותר מסודר וקבוע מהמחאה, מזה 40 שבועות ברציפות.

אם נתניהו רוצה לראות איך נראית אנרכיה, הוא יכול להעיף מבט על הנעשה בכל הארץ תחת שלטונו בימים אלה ממש. ולא, לא רק בחברה הערבית. כי אש שהוצתה במקום אחד לנצח תתפשט לכל חלקה אחרת.

כוחות משטרה בשכונת ג'ואריש ברמלה. 2 באוקטובר 2023 (צילום: יוסי אלוני/פלאש90)
כוחות משטרה בשכונת ג'ואריש ברמלה. 2 באוקטובר 2023 (צילום: יוסי אלוני/פלאש90)

שני בני אדם נהרגו אתמול בסמוך לקריית מלאכי – האחד חוסל בפיצוץ רכב; השני, החשוד בפיצוץ הרכב, חוסל על ידי המשטרה. על פי החשד, מדובר בסכסוך פנימי של משפחת הפשע ג'ורשי. כתוצאה מכך, המשטרה פשטה הלילה על שכונת ג'ואריש ברמלה.

שני בני אדם נהרגו אתמול בסמוך לקריית מלאכי – האחד חוסל בפיצוץ רכב; השני, החשוד בפיצוץ, חוסל על ידי המשטרה

האירוע התחיל כשרכב התפוצץ בכניסה ליישוב חצב. גבר בן 37 נהרג במקום, ונוסע נוסף, בן 33, נפצע קשה ופונה לבית החולים קפלן ברחובות. שוטרי ימ"ר מרכז שהיו באזור בפעילות אחרת, החלו במרדף אחר החשודים בפיצוץ וירו לעברם. אחד הנמלטים נהרג מהירי, והשני נפצע קשה.

משם עברה המשטרה לשכונת ג'ואריש, שם ירו לעבר השוטרים מספר תושבים. נער כבן 16, שירה לעבר השוטרים, נפצע קשה בחילופי הירי ומאוחר יותר מת מפצעיו. גם הבוקר ישנה נוכחות כבדה של השוטרים במקום.

ההרוגים שייכים כולם לארגון הפשע של משפחת ג'ורשי, ועל פי ההערכה המשטרתית מדובר בסכסוך קשה בתוך הארגון. הבוקר נעצרו שני בני משפחה בשכונת ג'ואריש בחשד למעורבות בפיצוץ הרכב. באמתחתם נמצאו רובה קלצ'ניקוב ואקדח.

 
בן גביר ממודר
השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בישיבת הממשלה, 10 בספטמבר 2023 (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)
השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בישיבת הממשלה, 10 בספטמבר 2023 (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן אתמול את כל ראשי מערכת הביטחון לדיון ביטחוני – ומי לא הוזמן? איתמר.

על פי פרסום של יובל קרני ב"ידיעות אחרונות", זו אינה הפעם הראשונה שנתניהו מזמן דיון וממדר את מי שהוא עצמו מינה לשר לביטחון לאומי, ולא אחת מוסתרים בכוונה פרטים מבן גביר מחשש שידליף אותם לתקשורת.

בנוסף, קרני מצטט גורם בסביבתו של ראש הממשלה הטוען כי בן גביר נוטה להעלות הצעות שמסבכות את ישראל בעולם:

"הוא מגיע לישיבות וכל הזמן חותר לסיכולים ממוקדים, איסור על הכנסת פועלים מעזה וסגרים משונים על כל מיני כפרים וערים בגדה. הוא לא מבין שעם מדיניות כזו ראש הממשלה לא יכול לטוס לשום מקום – ובטח לא לזכות בקבלות פנים ברחבי העולם".

אחרי פרסום הפרטים, נתניהו הזדרז להכחיש את הדברים והצהיר:

"כל ניסיון לסכסך בין ראש הממשלה לשר לביטחון לאומי ולייחסו כביכול לגורמים מטעם ראש הממשלה, הוא שיקרי ונעשה בכוונת מכוון. ראש הממשלה והשר בן גביר ימשיכו לעבוד בשיתוף פעולה מלא לטובת כל אזרחי ישראל".

בן גביר עצמו, אגב, אמר אמש לשלום ירושלמי, הפרשן הפוליטי של זמן ישראל, כי הוא גאה בכך שנתניהו כבר לא מזמין אותו לישיבות ביטחוניות בגלל העמדות שלו, שאותן הוא לא מוכן לשנות בשום אופן.

 
גדעון סער מתמרד
גדעון סער (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
גדעון סער (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)

גדעון סער מתחיל להראות סימנים מובהקים של היפרדות משותפו במחנה הממלכתי בני גנץ, מה שמעלה את השאלות לאן בדיוק מועדות פניו.

שלום ירושלמי מדווח הבוקר בזמן ישראל כי שר המשפטים לשעבר רשם לאחרונה מחדש את מפלגתו "תקווה חדשה" ברשם המפלגות תחת שם חדש: "תקווה חדשה – הימין הממלכתי". במקביל, סער שינה את הטייטל שלו בחשבון הטוויטר ליו"ר המפלגה. בעידן הנוכחי, אין כמו טייטלים בטוויטר כדי לחשוף כוונות.

סער רשם לאחרונה מחדש את מפלגתו "תקווה חדשה" ברשם המפלגות תחת שם חדש: "תקווה חדשה – הימין הממלכתי"

ביום שישי פרסמה סימה קדמון ב"ידיעות אחרונות" כי סער כועס על כך שגנץ לא עומד בהסכם ביניהם להקים ועדה שתקבע כללים לקיום פריימריז ברשימת המחנה הממלכתי. בנוסף, ח"כ זאב אלקין מתקווה חדשה אמר ל-ynet בסוף השבוע:

"כחול לבן היא מרכז ותקווה חדשה היא ימין, הלכנו יחד בבחירות האלה. היינו מוכנים למשהו משותף בשביל הימין הממלכתי הליברלי. פעם הבאה נראה, יש פה שתי מפלגות שונות שיצטרכו להחליט".

האם סער מתכוון להתמודד עצמאית בבחירות הבאות? "אני חושב שסער הוא בלתי בחיר", כותב ירושלמי. "ב-2021 הוא גירד שישה מנדטים ומאד התגאה בהישג שלו, ובצדק. לעומת זאת, בבחירות האחרונות בנובמבר 2022 הוא עמד על סף אחוז החסימה, ולכן חבר לגנץ ואיזנקוט במחנה הממלכתי, וסידר לתקווה חדשה ארבעה מקומות ריאליים שם.

"למרות השרירים והרמזים שהוא מפגין, כל הליכה נפרדת של סער עלולה להסתיים בקטסטרופה, בעיקר כאשר הסקרים מבטיחים למחנה הממלכתי בראשות גנץ קרוב ל-30 מנדטים"

"בקיצור", מסכם ירושלמי, "גנץ הוא תעודת הביטוח של סער".

 
הגביע הוא של הפועל ירושלים
הפועל ירושלים זוכה בגביע ווינר, 1 באוקטובר 2023 (צילום: הפועל ירושלים)
הפועל ירושלים זוכה בגביע ווינר, 1 באוקטובר 2023 (צילום: הפועל ירושלים)

הפועל ירושלים ניצחה אתמול את מכבי תל אביב 71:79 וזכתה בגביע ווינר. שלום ירושלמי, אוהד שרוף של הקבוצה המנצחת, מדווח:

זה היה מפגן כדורסל מרשים של הקבוצה מירושלים, בעיקר ברבע השלישי, אבל את האירוע כולו עטפה מן עצבות משונה. האולם היה מלא באוהדים משני המחנות, הכרטיסים סולד אאוט, אבל האוהדים השרופים של שתי הקבוצות – האולטראס של מכבי וה"גוש המעודד" של הפועל – הדירו את רגליהם מאולם היכל שלמה במחאה על ההתנגדות האווילית של המשטרה במשחק חצי הגמר ביום חמישי.

וכך, באולם לא נשמעו תופים, לא הונפו דגלים, לא כרזות ענק ולא היה הרעש האדיר שמלווה תמיד מפגש בין שתי הקבוצות. הכרזה היחידה שהונפה ביציעי הפועל הייתה לעיני המשטרה: "אנחנו אוהדים – לא עבריינים" – תזכורת להתנהגות הנלוזה של משטרת בן גביר-פרץ עמר, שתבעו תעודות זהות מאוהדי הפועל תל אביב ובעצם הרסו את חצי הגמר, ופגעו בערך הספורטיבי של הגמר.

באולם לא נשמעו תופים, לא הונפו דגלים, לא כרזות ענק ולא היה הרעש האדיר שמלווה תמיד מפגש בין שתי הקבוצות

ירושלים ניצחה בצדק, בעיקר בזכות מאמן פצצה, אלכסנדר דז'יקיץ' שעשה בית ספר לכדורסל למאמן מכבי עודד קטש ולקבוצת מאות המיליונים של מכבי. לורנזו בראון, כוכב מכבי, שסידר לעצמו חוזה של שלושה מיליון דולר לשנתיים, בוטל בידי ההגנה המצוינת של ירושלים, ובעיקר הישראלים עוז בלייזר ואור קורנליוס. כך גם הפורוורד החדש של מכבי, חוסה ריברו, שנראה כמי שעבר במקרה ליד הדרייב אין ונקרא לשחק בפנים.

המכביסטים טענו כי כוכב נוסף שלהם, ווייד בולדווין, נפצע ולא שיחק, אבל צריך לזכור כי גם הכוכב האולטימטיבי של ירושלים, קאדין קרינגטון, לא שיחק אתמול.

הפועל ירושלים הניפה אתמול גביע ראשון מול עיניהם של הבעלים החדשים מרים ומתן אדלסון. השמחה הייתה גדולה – בכל זאת ניצחון על מכבי – אבל המאמן ידע להחזיר את האוהדים והשחקנים לפרופורציה. "אנחנו לא מוכנים לליגה", שחרר דז'יקיץ' הצהרה פסימית כפי שהוא עושה תמיד, גם אחרי משחקים גדולים.

 
גשם לא בעיתו
גשם, גשם בוא (צילום: יוסי אלוני/פלאש90)
גשם, גשם בוא (צילום: יוסי אלוני/פלאש90)

הרשתות החברתיות הוצפו לפני מספר חודשים בתמונות וסרטונים של טיילור סוויפט כשהיא רטובה על לשד עצמותיה ומופיעה במשך 3.5 שעות בפוקסבורו, מסצ'וסטס, בגשם שוטף.

אמש, שירי מימון נאלצה לקטוע את הופעתה כשמטח גשם ירד בזאפה לייב ראשון לציון – וחזרה אל הבמה רק כשהגשם נפסק, למופע אקוסטי מול הקהל הרטוב.

שירי מימון נאלצה לקטוע את הופעתה בראשון לציון – וחזרה אליה כשהגשם נפסק, למופע אקוסטי מול הקהל הרטוב

הזמרת הישראלית מציינתן 20 שנות קריירה ובהופעה השתתפו מספר אורחים, בהם שמעון בוסקילה וריקי גל. עם פרוץ הממטרים, נאלצה מימון להפסיק את ההופעה. היא חזרה כעבור כמה דקות כשהיא מנגבת דמעות ואמרה לקהל:

"אימאל'ה, אני לא מפסיקה לבכות. תודה רבה לכם שנשארתם. סליחה, אני לא יודעת מה קרה פה? המשפט הכי הגיוני לומר הוא 'אתה עושה תוכניות ואלוהים יכול לצחוק עליך'. הוא לא צחק עליי, אבל גשמי ברכה זה משהו שהוא תמיד מבורך, אני מודה לכם שנשארתם".

לפי השירות המטאורולגי, הטמפרטורות ימשיכו להיות נמוכות מהעונה היום ומחר, עם גשמים קלים ברחבי הארץ.

נחמד לדעת שבין כל אירועי האקלים הקיצוניים שעוברים על כדור הארץ בחודשים האחרונים, בכל זאת עדיין אפשר להרגיש בחילופי העונות ולקדם את בוא הסתיו.

 
למקרה שפספסת
 
זירת הבלוגים
 
 
סגירה
בחזרה לכתבה