נושא
הליגה נגד השמצה

"ישראל עלולה לאבד את אמריקה"

אברהם פוקסמן לא מופתע מהאנטישמיות שהתפרצה בארה"ב אחרי 7 באוקטובר ● אולם, כמי שעמד בראש הליגה נגד השמצה במשך 27 שנים, הוא חושש שישראל תאבד את "בעלת בריתה החשובה ביותר", ארה"ב ● בריאיון לזמן ישראל הוא מזהיר כי הממשלה הקיצונית לא מסייעת למצב: "נתניהו משמש למתן לגיטימציה לאנטי-ישראליות בארה"ב"

עוד 1,621 מילים ו-1 תגובות

"לא מרגישים בטוחים יותר"

סטודנטים יהודים בארה"ב מדווחים על עלייה בגילויי האנטישמיות מצד סטודנטים ומרצים, מה שגורם להם ליותר חרדה ופחד ● סטודנטית יהודייה, נפגעת תקיפה מינית, מספרת לזמן ישראל כי הוטרדה על ידי קבוצת התמיכה שלה; סטודנט אחר מספר שהוא חושש לענוד את תליון מגן הדוד שלו ● ברקע חקירה של משרד החינוך אומרים הסטודנטים: "לא רואים את העתיד שלנו כאן"

עוד 2,013 מילים ו-1 תגובות

יהודי ארה"ב נושאים עיניים אל בית המשפט העליון בוושינגטון

בית המשפט העליון האמריקאי עומד לדון בסתיו הקרוב בשורה של תיקים בנושאים המעסיקים את יהדות ארה"ב ● חלקם עוסקים בנושאים רגישים כמו הזכות להפלה, וחלקם באומנות בזוזה ● נושא אחד נמצא מחוץ לדיונים המשפטיים אך בראש מעייניה של הקהילה היהודית – מעמדו הציבורי של בית המשפט

עוד 1,812 מילים

רק כאלפיים איש השתתפו בעצרת נגד אנטישמיות שהתקיימה בוושינגטון ● וכשיומיים אחר כך פורסם סקר המעיד כי אחוז ניכר מיהודי ארה"ב מאמינים שישראל היא מדינה גזענית, ראשי הארגונים המובילים של יהדות ארה"ב נקלעו למצוקה ● לכולם ברור שהתשובה טמונה בחינוך, הם רק לא מסכימים על התוכן ● "הפתרון הוא לא עוד מלגת לימודים בישראל כדי שיתרשמו מחופי הים של תל אביב, אלא סיום הכיבוש"

עוד 1,180 מילים

ראיון "הדבר האיום, הנורא ביותר שטראמפ השאיר לנו הוא הרס האמת"

"הנשיא תדלק את השקרים, בנה אותם, עודד אותם" ● אברהם פוקסמן, מהמנהיגים היהודים החשובים בארה"ב, מסכם את הקדנציה הרעילה של טראמפ ● מי שהיה מנכ"ל הליגה נגד השמצה מביט אחורה בייאוש ומציץ קדימה בדאגה: "האיש הזה חיזק את הקנאים, וצריך להיענש. יהיה קשה לרפא את המדינה"

עוד 1,820 מילים

ראיון "טראמפ לא אמין, לא רציונלי, ולא הגיוני"

אברהם (אייב) פוקסמן, שהיה היו"ר המיתולוגי של הליגה נגד השמצה בארצות הברית, הקפיד במשך כל חייו שלא להיות מזוהה פוליטית ● רגע לפני הבחירות האחרונות לבית הלבן, משהו בו נשבר - והוא החליט לבחור צד ● בראיון אישי מאוד, פוקסמן בן ה-80 תוקף בחריפות את טראמפ ("המילים שלו והמעשים שלו מחזקים אנטישמיים"), מודאג מפעילותן של ארבע חברות הקונגרס הרדיקליות במפלגה הדמוקרטית, ומסביר למה גם מגפת הקורונה לא פוגעת באופטימיות שלו

עוד 3,825 מילים

פייסבוק "אפשרה לכמה מהיסודות הגרועים ביותר בחברה להיכנס לביתנו ולחיינו", אומר ג'ונתן גרינבלט, מי היה חלק מהסיליקון ואלי לפני שמונה למנכ"ל הליגה נגד השמצה ● ואחרי שנים שבהם הליגה עבדה בצמוד עם הרשת החברתית, עכשיו היא מתייחסת אליה כאל יריבה ● השינוי הזה מגיע לשיאו כעת, בקמפיין הדוחק בחברות מסחריות להפסיק לפרסם בפייסבוק

עוד 1,530 מילים

דעה זה לא פייסבוק, סאשה. זו האנושות כולה

נאום התוכחה שנשא הקומיקאי סאשה ברון כהן נגד פייסבוק, טוויטר, גוגל ויוטיוב הפך לשיחת היום ב...פייסבוק, טוויטר, גוגל ויוטיוב ● נדמה שברון כהן לכד היטב את הדאגה העולמית מהקלות לכאורה שבה ניתן כיום להפיץ שקרים ושנאה ● בנאום, הבריטי מאשים את הרשתות החברתיות בתופעה - וקורא להפעיל עליהן רגולציה ● בירנית גורן חושבת שהוא תועמלן מצוין אבל די קשקשן

עוד 1,239 מילים

יוטיוב מציגה כאן מסיתים בכיף נגד יהודים, מוסלמים ולהט"בים

בסרטון שהעלה ב-20 בפברואר ליוטיוב, אומר הכומר ריק ויילס: "לא המוסלמים הם אלה שהולכים להרוג אותנו, אלא היהודים" ● במרץ הצהיר: "ישראל חיסלה את ג'ון קנדי" ● וזוהי רק ההתחלה ● יוטיוב בתגובה: "סרטונים שמפרים את תנאי השימוש מוסרים מהאתר, אבל לא בהכרח הערוצים עצמם" ● הליגה נגד השמצה: "הם לא עושים מספיק"

עוד 1,119 מילים

דוח הליגה נגד השמצה: עלייה בהיקף האנטישמיות בארה"ב

הדוח, לסיכום 2018, חושף: מספר התקיפות האלימות נגד יהודים עלה אשתקד פי שלושה ● מספרן הכולל של התקריות האנטישמיות ירד מעט לעומת 2017 אך היה מהגבוהים בהיסטוריה -- וכפול מ-2015 ● מנכ"ל הליגה נגד השמצה: "להוקיע את האנטישמיות בכל האמצעים"

האנטישמיות בארה"ב נמצאת בעלייה חדה. כך חושף דוח הליגה נגד השמצה לסיכום שנת 2018. לפי הדוח, נרשמו ב-2018 בארה"ב 1,879 תקריות אנטישמיות, כולל תקיפות פיזיות ומילוליות של יהודים ופגיעות במוסדות יהודיים.

מדובר בירידה של כ-5% לעומת מספר התקריות האנטישמיות ב-2017 שהגיע לשיא היסטורי של 1,986. ועדיין, מספר התקריות האנטישמיות בארה"ב ב-2018 היה מהגבוהים בהיסטוריה, גבוה ב-48% ממספר התקריות ב-2016 וב-99% ממספר התקריות ב-2015 וגבוה בהרבה ממרבית השנים שלפני 2015.

הדוח חושף עלייה חדה בהיקף התקיפות הפיזיות של יהודים בארה"ב. לפי הדוח, נפגעו אשתקד 59 יהודים ב-19 תקיפות אנטישמיות פיזיות, זינוק חד לעומת 21 נפגעים בתקיפות כאלה ב-2017.

באוקטובר שעבר התחולל הטבח בבית הכנסת בפיטסבורג, שככל הידוע היה התקיפה האנטישמית שהחמורה בתולדות ארה"ב. אמריקני בשם רוברט באוורס נכנס חמוש לבית הכנסת בזמן תפילה חגיגית, פתח באש על המתפללים והחוגגים, רצח 11 בני אדם ופצע שישה.

בנוסף על התקיפות הפיזיות, דווח אשתקד על 774 אירועי ונדליזם והשחתת רכוש של יהודים, מוסדות ובתי קברות יהודיים בארה"ב על רקע אנטישמי ו-1,066 מקרים של אלימות מילולית והטרדה נגד יהודים על רקע אנטישמי.

"עבדנו קשה כדי להיאבק באנטישמיות, והצלחנו בשיפור החקיקה נגד פשעי שנאה, אך מספר התקריות האנטישמיות ממשיך לעלות", אומר מנכ"ל הליגה נגד השמצה ג'ונתן גרינבלט, "לצערנו, ראינו את המגמה הזאת ממשיכה גם השנה, באירוע הטראגי של הירי לבית הכנסת של חב"ד בפוואי. עלינו להישאר דרוכים מול האיום של האנטישמיות האלימה ולהוקיע אותה בכל האמצעים".

עוד 215 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה