אישיות
ניר ברקת

משהו השתבש במערכת ההפעלה של ניר ברקת

ראש עיריית ירושלים לשעבר מצליח לעשות כל טעות טירון אפשרית בזירה הפוליטית ● הוא הרגיז את האיש החזק בליכוד, ישראל כ"ץ ● הוא העליב את האיש המסוכן בליכוד, גדעון סער ● הוא מעצבן את נתניהו ובני ביתו, מפר הנחיות משרד הבריאות ונעדר מהצבעות החשובות למפלגתו ● בליכוד מתבדחים בסרקזם על המיליארדר בעירייה שהפך למיליונר בכנסת ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
4
אפשר לקנות קולות בכסף , המון כסף קונה המון קולות , אבל ברקת לא נכנס ללב של אף אחד , כולם שמחים להיכנס לכיס של ברקת , אבל לברקת הכסף לא יספיק , אף אחד לא מסוגל לסבול את האיש הזה , ממש אי... המשך קריאה

אפשר לקנות קולות בכסף , המון כסף קונה המון קולות , אבל ברקת לא נכנס ללב של אף אחד , כולם שמחים להיכנס לכיס של ברקת , אבל לברקת הכסף לא יספיק , אף אחד לא מסוגל לסבול את האיש הזה , ממש איש דוחה , זה שהוא קונה סקרים בכסף שלו זה לא יעזור לו , מי ירים את הכפפה ויעשה לאיש הזה סקר בנפרד , כאשר הוא מקים מפלגה עצמאית , מבטיח לכם שאורלי לוי מנצחת אותו .חחחחח

היה ראש עיר כושל עם יחסי ציבור משומנים. השאיר מנגנון מנופח ובחלקו מושחת, ארנונה מהיקרות במדינה, יצר גרעונות לאחר שקיבל מקודמו יתרות בתקציב. הבטיח דיור לצעירים, ובעשר שנים לא בנה להם דיר... המשך קריאה

היה ראש עיר כושל עם יחסי ציבור משומנים. השאיר מנגנון מנופח ובחלקו מושחת, ארנונה מהיקרות במדינה, יצר גרעונות לאחר שקיבל מקודמו יתרות בתקציב. הבטיח דיור לצעירים, ובעשר שנים לא בנה להם דירה אחת. היה מנותק ומחובר רק לאירועים לנסיעות לחו"ל ולפגישות עם בעלי השפעה וממון. בקיצור, אדם חביב לא חכם, היה בעל מזל שהשקיע בפרוייקט היטק של אחיו וזכה לעושר. אשתו נחמדה ומנהלת לשכתו מ. הלא נחמדה, הרסה לו את כל תומכיו שמשלמים לו עכשיו בליכוד.

עוד 689 מילים ו-4 תגובות

כבר עשר שנים שגלעד ארדן מתכונן לאפשרות שינחת בניו יורק ● עם מורה צמודה לאנגלית ושיעורים בהופעה מול מצלמות, השר לביטחון פנים החליט להקל על נתניהו ולקחת את תפקיד השגריר באו"ם שהוצע לו שוב ושוב כדי שיתרחק מכל אופוזיציה אפשרית בליכוד ● על הדרך נתניהו הבטיח לארדן שדרוג סטייל אבא אבן - גם את וושינגטון אחרי הבחירות בארה"ב ● אבל ארדן הוא לא היחיד שמסתובב עכשיו עם הבטחה בכתב של נתניהו ● פרשנות

עוד 776 מילים

״מה שהכי הגיוני שיקרה זה הקפאת מצב״

ראיון יועץ התקשורת איל ארד לא מאמין שתקום ממשלה חדשה בזמן הקרוב ומעריך כי הפתרון למצב הפוליטי בצל משבר הקורונה הוא ״הקפאת התהליכים הפוליטיים בשלושה חודשים או חצי שנה״ ● "הממשלה תהיה של בלוק נתניהו, כמו שהיא היום, והכנסת תהיה בשליטת גוש כחול-לבן. והם יצטרכו להגיע להסכמות לא בתוך הממשלה, אלא בין הממשלה לכנסת" ● "המשמעות היא שתהיה לנו סוג של אחדות לאומית"

עוד 1,970 מילים

נתניהו מציג: אריזה חדשה להבטחות בחירות מ-2015

ברקת הציג את החזון הכלכלי שלו ליום אחרי הבחירות שכלל הוזלה דרסטית במחירי המזון, השקעות ענק בנגב, מתן תמריצים לעסקים קטנים, וכמובן שחרור סיטונאי של אדמות מדינה כדי להוריד את מחיר הדיור ● ומאיפה יגיעו עשרות המיליארדים שיממנו את כל הטוב הזה, במדינה שבה הגירעון בשמיים? ● בשלב הזה עלה נתניהו לבמה והסביר שהכסף יגיע מ״צמיחה צמיחה וצמיחה״ ● מה שהוא לא סיפר זה שהכלכלה הישראלית חיה על חובות שלקחו על עצמם משקי בית, ואלה תורגמו לצריכה, שיצרו גרפים של צמיחה ● פרשנות

עוד 631 מילים

עוקף בסיבוב ברקת הציג סקרים, ונתניהו הבטיח לו את האוצר

בכירי הליכוד זועפים על הבטחתו של ראש הממשלה לתת לניר ברקת את תיק האוצר ● "הם אכולי קנאה", אומרים בסביבת ברקת, "בסקרים שברקת הציג לנתניהו הוא הראה שמינוי שלו לשר האוצר שווה לגוש הימין ארבעה מנדטים" ● למודאגים, ישראל כ"ץ יכול להראות מכתב בחתימת עורכי דין מבחירות 2015, אז הבטיח גם לו ראש הממשלה להתמנות לשר האוצר ● פרשנות

עוד 646 מילים ו-1 תגובות

ללא תיק ניר ברקת הפך לאיום אסטרטגי על ראשות הליכוד

ראש עיריית ירושלים לשעבר המתין אתמול שעות ארוכות מחוץ ללשכת ראש הממשלה בתקווה לקבל את אחד התיקים שנתניהו פינה בהוראת בג״ץ ● אבל בלשכה לא היתה כל כוונה לתת לו תופין מיניסטריאלי ● "ברקת שמונה חודשים בכנסת. הוא לא הניח הצעת חוק אחת ולא הגיש שאילתה. אז עכשיו הוא רוצה להיות שר בממשלה?״ ● האמת היא שברקת פשוט הפך לאיום ממשי על ירושת נתניהו ● פרשנות

משהו קורה בשבועיים האחרונים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לניר ברקת. ראש עיריית ירושלים לשעבר רצה להתמנות כשר בממשלה בסבב המינויים הנוכחי, אחרי שראש הממשלה נאלץ להתפטר בהוראת בג"ץ מהתיקים המיניסטריאליים הנכבדים שהחזיק. ברקת נחשב לאיש אמונו של נתניהו, ונוהג להגן עליו בהזדמנויות שונות, אבל הפעם הדרישה שלו נראתה לאנשי ראש הממשלה חצופה.

"איך אפשר לתת תפקיד שר ביצועי לחבר כנסת בקדנציה הראשונה", זעם מקור בקרבת ראש הממשלה. "ברקת שמונה חודשים בכנסת. הוא לא הניח הצעת חוק אחת ולא הגיש שאילתה. אז עכשיו הוא רוצה להיות שר בממשלה? אין גבול? ציפי חוטובלי כבר קדנציה חמישית בכנסת, ועכשיו היא תהיה שרת התפוצות. זה הגיוני. גם לדוד ביטן יש פז"מ. אבל ברקת? שיחכה קצת".

"איך אפשר לתת תפקיד שר ביצועי לחבר כנסת בקדנציה הראשונה? ברקת שמונה חודשים בכנסת. הוא לא הניח הצעת חוק אחת ולא הגיש שאילתה. אז עכשיו הוא רוצה להיות שר בממשלה? אין גבול?"

אלא שברקת לא רוצה לחכות יותר מדי למכונית השרד ולכיסא מעור הצבי, כפי שנהג אריאל שרון לכנות את מושבי השרים. המקום היחידי שבו ברקת היה מוכן לחכות הוא מחוץ ללשכת ראש הממשלה, שם שהה אתמול שעות ארוכות בתקווה לקבל את אחד התיקים.

ברקת טען כי התפקיד מגיע לו בזכות המקום הגבוה שאליו הגיע בפריימריז (מקום תשיעי), אבל ללא הועיל. ברקע התנהלה נגדו מלחמה גדולה של יריבים בכירים ועסקני שטח. פעילים בירושלים, למשל, הציגו תכתובות ווטסאפ שבהן עסקני ליכוד מתגאים בכרטיסי כבוד שסידר להם ברקת למשחק של בית"ר ירושלים באצטדיון טדי,  דווקא ביום שבו נתניהו הופיע בכנס תומכים באולמי פאביליון בירושלים, באמצע דצמבר.

מבחינת ברקת, המינוי המיניסטריאלי הוא קריטי. לכן הלחץ. הוא חייב ליישר קו עם המתחרים שלו בליכוד על ירושת נתניהו, שרובם שרים ותיקים (ישראל כ"ץ, צחי הנגבי, מירי רגב), או מחזיקים בתפקידים בכירים אחרים (יולי אדלשטיין ואבי דיכטר).

בסקרים שפורסמו בערוצים השונים, ברקת מוביל על האחרים בפער גדול. מבחינתם הוא הפך לאיום אסטרטגי על ראשות התנועה, מי שמחזיק בחשבון בנק בלתי נתפס, ובנוסף חורש את השטח הליכודי ללא לאות.

מבחינת ברקת, המינוי המיניסטריאלי הוא קריטי. הוא חייב ליישר קו עם המתחרים שלו בליכוד על ירושת נתניהו, שרובם שרים ותיקים (כ"ץ, הנגבי, רגב), או מחזיקים בתפקידים בכירים אחרים (אדלשטיין ודיכטר)

ברקת רצה להיות שר העבודה והרווחה. הוא הסתפק בסוף בהבטחה של נתניהו שיקבל תיק כלכלי בכיר, אבל קשה להניח שזה יקרה לפני הבחירות. ברקת היה רוצה להיות גם יו"ר מטה הבחירות בליכוד, אבל התפקיד תפור דווקא על השר ישראל כ"ץ, שנחשב איש שטח טוב ומנוסה הרבה יותר. בקיצור, ברקת הוא המפסיד התורן.

את תיק הרווחה קיבלה יפעת שאשא-ביטון שנדדה מהשיכון (שר השיכון יהיה יצחק כהן מש"ס, מקורבו של דרעי הכול-יכול). דוד ביטן הוא שר החקלאות הבא. נתניהו התלבט קשות אם למנות את ביטן, אחת הדמויות האהודות בליכוד, אבל גם מי שסוחב על עצמו חשדות בפלילים והמלצת המשטרה להגיש נגדו כתב אישום.

ראשי סניפים ופעילים מרכזיים בליכוד עבדו לטובת ביטן. "אמרנו לנתניהו, תמנה אותו – ואם היועץ המשפטי יחליט להגיש כתב אישום, הוא יעזוב לבד", הסביר אחד מהם.

חוטובלי, כאמור, תהיה שרת התפוצות, וזה המינוי המתבקש והטבעי מבין כולם. חוטובלי ותיקה, מוכשרת וגם אחת הדוברות הרהוטות של הימין.

אבל אחרי הכול אפשר לומר שמדובר בכיבודים. לשרים בממשלת מעבר אין תקציב, אין סמכויות והם לא באמת יכולים לעבוד. לא נורא, גם יוקרה זה חשוב, אפילו לחודשיים.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
חבורה של ליצנים שעוברים מכסא לכסא או ממשרד למשרד מבלי שיש להם רקע כולם מתגלחים על חשבון האזרח הוותק בממשלה לא צריך להיות ערובה לקבלת תיק זה או אחר תתעוררו שם למעלה ומי שלא מכיר תחום שיפ... המשך קריאה

חבורה של ליצנים שעוברים מכסא לכסא או ממשרד למשרד מבלי שיש להם רקע כולם מתגלחים על חשבון האזרח הוותק בממשלה לא צריך להיות ערובה לקבלת תיק זה או אחר תתעוררו שם למעלה ומי שלא מכיר תחום שיפנה את מקומו לאיש מקצועי עם ניסיון ששמו הולך לפניו אם לא היום אז מחר ואם לא מחר אז בעוד חודש ניר אתה בדרך הנכונה תישאר באמונה שלך ובאני שלך יש עתיד דרכך …..

עוד 506 מילים ו-3 תגובות

במרכז הליכוד, נתניהו וסער קיבלו טעימה מהקרב שמחכה להם

לא בכדי הוחלט לסגור את ישיבת מרכז הליכוד אמש לסיקור תקשורתי ● סער נכנס לאולם לקריאות "בוגד" ו"חרפה" ● נתניהו עלה לבמה לקריאות "גדעון! גדעון!" ● ובינתיים, מאחורי הבמה, בשקט בשקט, מתארגנים מועמדים אחרים שמקווים להפוך לברירת המחדל ● פרשנות

עוד 632 מילים

בזמן שברקת וסער מתקוטטים, נתניהו בונה על הפגנת ההמונים

גדעון סער רשם אתמול הישג, כשהוחלט לקיים פריימריז על ראשות הליכוד בשבועות הקרובים ● אבל את מרב תשומת הלב משך אתמול ניר ברקת, שנכנס אל הזירה בתרועות מלחמה נגד סער ● נתניהו, בינתיים, מתמקד בדבר אחד בלבד: הפגנת הימין ביום שלישי ● בכיר בליכוד: "זהו מדד התמיכה בנתניהו" ● פרשנות

גדעון סער יכול לרשום לעצמו הישג. הפריימריז על ראשות הליכוד, שעליו סיכמו אמש נתניהו ויו"ר מרכז הליכוד חיים כץ, מקורבו של סער, יתקיימו במהלך ששת השבועות הקרובים.

סער רוצה את הפריימריס עד ה-11 בדצמבר, בתחום 21 הימים שבהם עדיין אפשר, תיאורטית, לנצח את בנימין נתניהו ולמנוע בחירות. נתניהו היה מעדיף את הפריימריז אחרי כן, גם אם הוא מנצח את סער בכל קונסטלציה בליכוד.

נתניהו אוסף בינתיים לצדו את רוב הבכירים בליכוד, גם כאלה שהיו פעם תומכים מובהקים של סער, כמו צחי הנגבי ומירי רגב. לצדו של סער עומדים השר כץ וח"כ מיכל שיר. אתמול כבר החל קמפיין נגטיבי סביב הקשר בין סער ושיר. סביר להניח שזו רק ההתחלה.

אתמול עלה לזירה גם ניר ברקת. ראש עיריית ירושלים לשעבר ביקש ליהנות מכל העולמות: גם להראות שהוא חצה את הקווים פנימה, למגרש של הגדולים, וגם לא להכעיס מדי את נתניהו. משום כך, ברקת הציע כי הפריימריז לא יתקיימו לתפקיד יו"ר הליכוד אלא לתפקיד ממלא המקום, שיכהן מהרגע שבו נתניהו ייאלץ לצאת לנבצרות שלו. ברקת מבקש להביא למרכז הליכוד הצעה ברוח זו, ולקיים שם הצבעה. הסיכוי קלוש.

ראש עיריית ירושלים לשעבר ביקש ליהנות מכל העולמות: גם להראות שהוא חצה את הקווים פנימה, למגרש של הגדולים, וגם לא להכעיס מדי את נתניהו

בינתיים פרצה מלחמה זוטא בין סער וברקת. ברקת טען כי סער בא להדיח את נתניהו, בשעה הכי קשה של ראש הממשלה. סער נכנס בו בגסות, והזכיר את עברו של ברקת בראשות סניף קדימה בירושלים. זהו ספיח מרתק להתרחשויות בליכוד. קרב בין סער (מקום שישי ברשימה)  וברקת (מקום עשירי) יוכרע קרוב לוודאי לטובת סער.

אבל ברקת לא מוותר. הוא מצליח לעורר חשש כבד אצל כל המועמדים האחרים לקראת קרבות הירושה. ברקת מחזיק, על פי עדותו, 300 מיליון דולר בבנק, ויכול לעשות כמעט הכול.

לפני הפריימריז האחרונים בפברואר, שבהם התמודד לראשונה, הוא הקים מטות והעסיק יועצים אסטרטגיים ופעילים במשכורות גבוהות שפקדו עבורו מאות מתפקדים חדשים. ברקת היה אז איש פרטי ולא חלו עליו המגבלות שמחייבות כל פוליטיקאי מכהן.

שרים בליכוד טוענים כי ברקת אחראי על כל פרסום שלילי נגדם בכל עיתון ואתר. הם מייחסים לו כוחות-על ושיטות אפלות. המתקפה של סער על ברקת הוגדרה בידי מקורבי ברקת "שפל המדרגה", אבל עוררה שמחה בקרב שרים אחרים. התקווה הגדולה שלהם היא כי ברקת לא יוכל יותר לפזר סכומי עתק כיוון שחוקי הפריימריז יגבילו אותו אחרי שנבחר כחבר כנסת.

ועכשיו כולם נושאים עיניים להפגנה של הימין ביום שלישי ברחבת מוזיאון תל אביב. המאמצים סביב ההפגנה הזו גדולים בארגון ובפרסום. בכיר בליכוד אמר לי אמש: "זהו מדד התמיכה בנתניהו. גם הוא רואה את זה כך. זה הרבה יותר חשוב לו מהפריימריז מול סער.

"נתניהו קרא לציבור לצאת ולהבעיר את השטח. אם יגיעו עשרות אלפים, הוא יידע שהציבור איתו ויש עם מי להילחם. אם זה לא יקרה – אני מעריך שהוא ילך לעסקת טיעון"

"נתניהו קרא לציבור בנאום שלו ביום חמישי לצאת ולהבעיר את השטח. אם יגיעו עשרות אלפים, הוא יידע שהציבור איתו ויש עם מי להילחם. אם זה לא יקרה – אני מעריך שהוא ילך לעסקת טיעון".

עוד 468 מילים

החורף מגיע החלו מאבקי הירושה על ראשות הליכוד

החלטתו של מנדלבליט אמש סימנה את יריית הפתיחה של משחקי הכס במפלגת השלטון ● גדעון סער הקדים והצהיר על כוונותיו עוד בשעות הבוקר ● מקורביו של ברקת הדליפו בלילה שגם הוא במירוץ ● ודווקא ישראל כ״ץ, איש השטח החזק בליכוד, הצהיר לזמן ישראל: לא אתמודד מול נתניהו ● פרשנות

עוד 624 מילים

ראיון "אם נלך לאופוזיציה, אז נלך בראש מורם"

אחרי שהכריז על עצמו כיורש הפוטנציאלי של נתניהו, ניר ברקת חושף את התכנית הכלכלית שהציג בפני ג'ארד קושנר: הקמת אזורי תעשייה ישראלים-פלסטינים ופיתוח אתרי תיירות בשטחים בהשראת התנ"ך ● בראיון נרחב, הוא מציג את החזון שלו ליחסי שגשוג עם הפלסטינים, מתחייב להשקיע בערביי ישראל, מותח ביקורת על הפרקליטות, עוקץ את ליברמן ומעדיף שגנץ יבשיל לפני שיהיה ראש ממשלה ● אך בניגוד לראש מפלגתו, הוא שומר על גישה ממלכתית

עוד 2,848 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה