Avi Kadish
הזמן של
Avi Kadish
כל הזמן // יום חמישי, 15 באוקטובר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

מפגינים נגד נתניהו רוססו בגז בחולון, צלם אחד הוכה

מנדלבליט סגר את תיק המניות של נתניהו ● הכנסת אישרה את ההסכם עם האמירויות, המשותפת התנגדה ● הסתדרות המורים נגד פתיחת הגנים ● אדלשטיין: "באירופה מדברים על סגרים" ● הקבינט אישר פתיחת גנים ועסקים ללא קהל מיום ראשון ● בעלי עסקים קטנים בתל אביב הפגינו נגד הסגר ושרפו סחורה ● דרעי מציע חתונות של עד 200 איש

עוד 61 עדכונים

צוללים, צוללות וצללי מנהיגים

דני קושמרו אוהב לצלול. אחת לשבועיים שלושה הוא מביא כתבת צלילות לאולפן שישי ומשתף את צופיו בחוויות צלילה עם יחידה חדשה של חיל הים, או גילוי מסעיר מתחת למים. לובש חליפה חתיכית כזאת, מחייך למצלמה, שם שנורקל ומסיכה, נעלם עם הצלם מתחת למים וחוזר, למרבה הפלא, בחליפה ועניבה לאולפן הממוזג. מדהים. לא?

דני קושמרו צולל, צילום מסך מכתבה ב-N12
דני קושמרו צולל, צילום מסך מכתבה ב-N12

אני מביט בו ושואל את עצמי שאלה אחת – למה אתה, מר קושמרו, לא מתעסק בפרשת הצוללות? הרי האנשים הללו שאיתם אתה מסתחבק מתחת למים הם האנשים שהיו אמורים להפעיל את הצוללות האסטרטגיות המיותרות שישראל הייתה אמורה לרכוש במיליארדים, לאחר שאלה הוסתרו מהרמטכ"ל, ממפקד חיל הים, משר הביטחון וצמרת משרדו.

אני מביט בקושמרו צולל ושואל את עצמי – למה אתה לא מתעסק בפרשת הצוללות? הרי האנשים שאיתם אתה מסתחבק מתחת למים היו אמורים להפעיל את הצוללות האסטרטגיות המיותרות שישראל כמעט רכשה במיליארדים

מדוע, מר קושמרו, אתה לא עוסק שבוע אחר שבוע בפרשת הצוללות? צוללות זקוקות לצוללנים. אם המליארדים לא מעניינים אותך לפחות האנשים שצוללים בהן צריכים לעניין אותך.

צילום מסך מכתבה של קושמרו על יחידת הצוללנים של צה"ל, צילום מסך מN12
צילום מסך מכתבה של קושמרו על יחידת הצוללנים של צה"ל, צילום מסך מN12

אתמול (רביעי 14.10.20) עבר מפגן מחאה של מעל מאה צוללות דמה מתחת לחלון של חדשות ערוץ 12. אלפי מכוניות ליוו את הצוללות הללו מקרית שמונה דרך חיפה-קיסריה-תל אביב-לטרון עד ביהמ"ש העליון ורחוב בלפור בירושלים.

ערוץ 12 הקדיש לעניין הזה 15 שניות בערך, 20 דקות לתוך המהדורה, במה שנקרא 'ידיעה מצולמת'. תמונות ברקע וקריינות אטומה של יונית לוי מהאולפן. שום כתב בשטח. יום שלם נסעו מאות חיילי חיל הים במילואים ואיתם אלפים ממפגיני המחאה נגד השחיתות וקושמרו לא מצא חליפת צלילה או עילת צלילה לנושא הזה.

ההתעלמות של תקשורת המיינסטרים ממחאת המפגינים נגד השחיתות בפרשת הצוללות, המניות ותיקי השוחד מרמה והפרת אמונים, גובלת כבר בהעלמת מציאות. שיבוש מהלכי מידע, מעילה באמון הציבור והסתרת האמת. יתכן שבספר החוקים כל הביטויים הללו מתאימים למעשי שוחד פליליים, אבל בעולם התקשורת – הסתרת האמת היא הפשע הגדול ביותר. כלי תקשורת בעולם הרחב, ידעו להתנצל על טעויות או שיבוש מידע שהפיצו לקוראיהם או צופיהם. לא בישראל.

N12 הקדיש לעניין כ-15 שניות. שום כתב בשטח. יום שלם נסעו מאות חיילי חיל הים במילואים עם אלפים ממפגיני המחאה נגד השחיתות וקושמרו לא מצא חליפת צלילה או עילת צלילה לנושא הזה

אבל לא רק כלי התקשורת חוטאים בעניין הזה. האנשים שהפגינו השבוע במיצג הצוללות, הם הם האנשים שהיו אמורים להפעיל את הצוללות. להתגייס, לעבור מבדקים, קורסים, להתאמן, לחתום שנים לשירות קבע, לצאת לים לשבועות ארוכים בלי המשפחה ובלי מקלחת ומיטה זוגית בצוללת ולשמור על הכלי היקר והמתוחכם ביותר של ישראל.

מה חשב לעצמו ראש הממשלה כאשר חתם ודחף לרכש צוללות שמערכת הביטחון אמרה לו שאין צורך בהן? את מי הוא היה מכניס לתוך הצוללות הללו? לוחמים שמפקדיהם לא יודעים על הרכש הזה? צוללנים שמפקדיהם חושבים שהצוללות הללו מיותרות? את מי הוא היה משכנע שכל זה נעשה לטובת ביטחון המדינה, ולצורך כך הועלם המידע מכל מערכת הביטחון משר הביטחון דרך הרמטכ"ל ומפקד חיל הים ומפקד שייטת הצוללות ואנשיו כולם?

הטירוף שבמהלך הזה מתעצם כל יום מחדש כאשר אתה רואה לפתע במחאה ובהפגנות את הפנים והשמות, את האנשים שבדרך כלל מוסתרים מעין הצופה בשל הסודיות והצנזורה המוטלת על תפקידם בשירות מערך הצוללות האסטרטגיות של ישראל (יש אומרים הצוללות הנושאות נשק גרעיני ל"מכה שנייה").

ההתעלמות של היועמ"ש מהפרשה החמורה הזו והחלטתו שלא לחקור את ראש הממשלה בפרשת כלי השיט, מדרדרת את יחסי המדינה עם לוחמיה לשפל של רמאות והונאה. האם מר מנדלבליט מצפה מהאנשים האלה, שעכשיו יוצאים לרחוב, לשרת בנאמנות את גחמותיו המושחתות השוחדיות לכאורה של ראש הממשלה הנאשם כבר בשלשה תיקים?

האם היועמ"ש של ממשלת ישראל שכבר הגיש כתבי אישום בתיק הצוללות וכלי השיט נגד מרבית מקורביו של ראש הממשלה הזה, מצפה מאנשי חיל הים הללו  – שחייהם תלויים בכלי הזה שנרכש, לסכן את חייהם למען המדינה כאשר עננה של שוחד מרמה והפרת אמונים מרחפת מעל כל הההחלטות הללו והרכש הזה, של פרשה מסריחה ולא רק ממי מלח?

ההתעלמות של היועמ"ש מהפרשה החמורה הזו והחלטתו שלא לחקור את ראש הממשלה בפרשת כלי השיט, מדרדרת את יחסי המדינה עם לוחמיה לשפל של רמאות והונאה

מחדל מלחמת יום הכיפורים נחשף לאיטו כאשר לאחר המלחמה החלו להתברר העובדות, המידע הרב שהיה בידי הקברניטים על מלחמה צפויה, הסרבנות של גולדה וממשלתה להצעות סאדאת, ההתרעה של ה"מלאך", הסימנים המעידים הרבים שזרמו לאגף המודיעין, והקונספציה של "סבירות נמוכה", שעימה נכנסו אלפי לוחמים לקו האש ושילמו בגופם ובחייהם.

המחדל הזה חרוט בגופה של ישראל כבר 47 שנים ואינו מרפה. מה חושב לעצמו שר הביטחון גנץ? ונתניהו מה חושב? שאפשר להעלים פרשת שחיתות כזאת ולטאטא אותה מתחת לשטיח בהתיישנות או העלמת עין משפטית? או האשמת דגי הרקק שליוו את הכריש נתניהו בדרך לטרף של מיליוני דולרים עבור עסקת הצוללות וכלי השיט עם תיסנקרופ?

מה לכל הרוחות האנשים הללו חושבים לעצמם כאשר חיל הים המצרי חוגג את קבלת ארבע הצוללות המתקדמות, שבכל יום יכולות לאיים על ישראל אם חלילה יתהפך השלטון במצריים?

ומה חלקו של דני קושמרו בכל השאלות הללו? פשוט. דייג אוהב דגים? אז למה הוא דג אותם? צוללן אוהב צוללנים? אז למה הוא מפקיר אותם ולא שואל את השאלות הללו כל ערב?

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון מנוחתו עדן (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 777 מילים

למקרה שפיספסת

הקסם של כפר קאסם: העיר שהחלימה מקורונה

לפני חודש, העיר כפר קאסם רשמה את שיעור ההדבקה השני בגובהו בישראל ● מאז, הנתון נמצא בירידה מתמדת, ואנשי העיר מתגאים בתוצאות שהשיגו - בלי יח"צ או ספינים על הנתונים ● מנהיגים מקומיים הדירו את רגליהם מחתונות, והתקשרו אישית לתושבים והפצירו בהם לציית להנחיות ולהיבדק במידת הצורך ● כעת מנסים להתמודד שם עם המחיר הכלכלי של המשמעת המקומית

עוד 1,532 מילים

לאוצר יש 80 מיליון שקל שיכולים לסייע לסביבה, ולמובטלים

עשר האגורות שכל ישראלי משלם בסופר על שקית פלסטיק הצטברו כבר לסכום דמיוני של 80 מיליון שקלים, שאמורים להיות מוחזרים לסביבה ● אך השבוע נחשף כי הכסף הזה מעלה אבק בקופת המדינה ● במקביל, דוח חדש שפך אור על היקף זיהום הפלסטיק המטורף בחופים - שחלק ניכר ממנו נגרם מאותן שקיות ● זה הרגע שבו אפשר לגייס צעירים לניקיון המדינה, ולהפחית את הזוהמה - וגם את האבטלה

לא צריך להיות מחבק עצים או "ירוק מקצועי", כדי להתפלץ מכמויות הפסולת שמעטרות את השטחים הפתוחים בישראל. באופן כללי, אנחנו חיים במדינה שחלקים גדולים ממנה נראים כמו מזבלה מאולתרת. העובדה הזו מיוחסת בדרך כלל לשילוב בין שלושה גורמים: ההרגלים הקלוקלים של הישראלי המטנף; האכיפה העלובה; ומחסור בתקציב. והנה, השבוע התברר שדווקא יש כסף. הרבה כסף, שמיועד במיוחד לעניין הזה. רק שהוא שוכב בלי תזוזה ולא נעשה בו שימוש.

זה קרה במהלך דיון בוועדת הפנים והסביבה, שעסק בחוק השקיות שנחקק לפני כ-4 שנים. החוק, עתיר כשלים ובעיות בפני עצמו, קובע שהמס הצנוע (עשר אגורות) שמושת על כל ישראלי שלוקח שקית בקופה, אמור לחזור אל הציבור באמצעות קרן הניקיון שתשתמש בכסף שיצטבר לטובת מימוש מטרות החוק, ובראשן הסברה על חשיבות הפחתת השימוש בשקיות, וניקיון המרחב הציבורי.

נציגי האוצר והמשרד להגנת הסביבה עדכנו בישיבה כי בקרן הצטברו עד כה 80 מיליון שקלים, שמחכים שמישהו יעשה איתם משהו. סכום כמעט דמיוני בימים שבהם אין תקציב מדינה, ושמשרדי הממשלה נאנקים תחת קיצוצים באדיבות משבר הקורונה. "יש גבול כמה צריך להוציא על קמפיינים של הסברה", אמר נציג האוצר בישיבה, וצדק: לא צריך הסברה. צריך פשוט לנקות. ואם כדי שזה יתאפשר צריך לערוך התאמות מסוימות בנוסח החוק – אזי הגיע הזמן לעשות את זה.

"יש גבול כמה צריך להוציא על קמפיינים של הסברה", אמר נציג האוצר בישיבה, וצדק: לא צריך הסברה. צריך פשוט לנקות. ואם כדי שזה יתאפשר צריך לערוך התאמות מסוימות בנוסח החוק – אזי הגיע הזמן לעשות את זה

באורח סמלי, יממה לאחר הדיון בכנסת התפרסם דוח הניטור השנתי של המכון לחקר ימים ואגמים והמשרד להגנת הסביבה, שמיפה את מצב הפסולת בחופים.

הממצאים: כ-70% אחוז מהפסולת בים ובחופים עשויה מחלקי שקיות ואריזות פלסטיק. כן, אותן שקיות שהישראלים עדיין צורכים יותר ממיליארד מהן בשנה, למרות החוק; אותן שקיות שבמערכה הראשונה נקטפות בסופר, ובמערכה האחרונה מתגלגלות בוואדי או מייצרות מרבד פלסטיק דוחה בים.

לכאורה, אלה ימים של סגרים ארציים וקורונה, והכל נדחק מפני המאבק במגפה העולמית שהכתה גם בישראל. למעשה, זה בדיוק הזמן ליוזמות יצירתיות ולניצול של המשבר הכלכלי הגדול כדי לבצע דברים שקשה יותר לקדם בימי שגרה.

ברשות הטבע והגנים כבר זיהו את ההזדמנות, ומגייסים בימים אלה 500(!) "בלתי מועסקים" – כאלה שנפלטו ממעגל התעסוקה באדיבות הנגיף ומשוועים לפרנסה – במסלולים של ניקוי שמורות טבע ושימור אתרי עתיקות.

ברשות הטבע והגנים כבר זיהו את ההזדמנות, ומגייסים בימים אלה 500(!) "בלתי מועסקים" – כאלה שנפלטו ממעגל התעסוקה באדיבות הנגיף ומשוועים לפרנסה – במסלולים של ניקוי שמורות טבע ושימור אתרי עתיקות

אלפי חיילים משוחררים יושבים בבית בלי שקל, משום שגם אם עבדו מאז השחרור, אך לא הספיקו לצבור 6 חודשי עבודה, אינם זכאים לדמי אבטלה. הם פוטרו או הוצאו לחל"ת כמו כולם, אך לא נהנים מרשת ביטחון וכמהים לעבודה.

זה הזמן לשלוף את 80 מיליון השקלים מעלי האבק שהצטברו בקרן הניקיון, לגייס מאות חיילים וחיילות משוחררים ו"סתם" מובטלים, ולשגר אותם לנקות את המדינה – את הוואדיות, את השדות ואת החופים מפסולת בכלל, ומשקיות בפרט. למרבה הצער, מסתמן שבתחום הזה אף פעם לא תחסר כאן תעסוקה.

אילוסטרציה, הפרדת פסולת ביתית בשקיות פלסטיק מהסופר, לקראת מיחזורה (צילום: Nati Shohat / Flash 90)
אילוסטרציה, הפרדת פסולת ביתית בשקיות פלסטיק מהסופר, לקראת מיחזורה (צילום: Nati Shohat / Flash 90)
עוד 467 מילים

פוסט שפרסם בית החולים איכילוב הסעיר את כל המדינה: אנסטסיה קלין, בת 52, ערירית וחסרת מעמד, הלכה לעולמה בסוף השבוע כתוצאה מחבלות חמורות בכל גופה ● הפוסט גם הצביע על החשוד לכאורה באלימות נגדה - בן זוגה, שאף הפר מעצר בית כדי להגיע לבית החולים ולהשלים את המשימה ● אמיר בן-דוד יצא לחקור את המקרה ונותר עם שאלות המטילות ספק בנכונות הסיפור כולו

עוד 5,082 מילים ו-2 תגובות

תגובות אחרונות

משחקים לידי החזבאללה

ללא התניית המשך המו"מ בסימון הגבול היבשתי בין המדינות עתיד ארגון הטרור חזבאללה להיות המרוויח העיקרי של המו"מ לסימון הגבול הימי.

המו"מ לסימון הגבול הימי שהחל בנאקורה בין המשלחות הלבנונית והישראלית בתיווך האמריקני נחשב אירוע היסטורי. לאחר נסיונות רבים להתחיל את המו"מ, ועל רקע המתיחות הגדולה בין המדינות, הצליחה ארה"ב להוביל את הצדדים חזרה לשולחן המו"מ.

המו"מ לסימון הגבול הימי בין המשלחות הלבנונית והישראלית בתיווך האמריקני נחשב אירוע היסטורי. על רקע המתיחות הגדולה בין המדינות הצליחה ארה"ב להוביל את הצדדים חזרה לשולחן המו"מ

לכאורה, מדובר באירוע משמח שכלל הצדדים ירוויחו ממנו כלכלית, ובוודאי מדובר ברווח מדיני לממשל האמריקני שנחשב "כשושבין" של האירוע. ייתכן אף שישנם גורמים שמעריכים שמו"מ זה מהווה רק תחילת הדרך להעמקת היחסים בין המדינות ויחזק גורמים "מתונים" בלבנון שמתנגדים לחזבאללה.

אך, הלכה למעשה הגורם שעתיד להנות מהסכם אפשרי לסימון הגבולות הימיים של לבנון הוא אותו ארגון הטרור חזבאללה. הארגון נמצא בעיצומו של משבר פוליטי שהוא מזמן לא חווה כמותו. לאחר שנים שהוא עמל לבנות את המערך הפוליטי בלבנון שאפשר לו לשלוט בממשלה לבנונית כמו "בובה על חוט" נראה כי מערך זה קורס אל נגד עיניו. המשבר הכלכלי החריף בלבנון, ההפגנות כנגד הארגון וכמובן הפיצוץ בנמל בבירות הכבידו מאוד את הלחץ הפוליטי על נצראללה ואנשיו ואלו מחפשים כל דרך לצאת ממנו.

בצוק העיתים, ובנסיון לשקם את לבנון כלכלית, וכדי לאפשר לשמר על כנו את הסדר "הישן" אשר מאפשר לארגון שליטה מלאה על המתרחש במדינת לבנון, נאות הארגון לאפשר את תחילתו של המו"מ לסימון הגבולות הימיים תוך שהוא מתנגד נחרצות לשלב זאת במו"מ לסימון הגבולות היבשתיים שכן הסכם שכזה עתיד "למשוך את השטיח" מתחת לזכות הקיום של הארגון, קרי ההתנגדות לישראל.

קשה להבין מדוע ישראל נענתה ללחץ של הממשל האמריקני לחדש בין המו"מ. מניעיו של הממשל ברורים – לפחות חלק מהגורמים בו מעריכים כי ניתן לחזק את "הגורמים המתונים" בממשלת לבנון על-ידי הסכם שכזה, ובכך לחזקם מול ארגון חזבאללה. ברור גם, שהממשל לחץ על חידוש המו"מ לפני הבחירות לנשיאות. יחד עם זאת קיומו של המו"מ סותר לחלוטין את המדיניות הישראלית אל מול לבנון ומחליש את טיעוניה משמעותית אל מול הקהילה הבינ"ל.

למעשה, הגורם שעתיד להנות מהסכם אפשרי לסימון הגבולות הימיים של לבנון הוא ארגון הטרור חזבאללה, הנמצא בעיצומו של משבר פוליטי שמזמן לא חווה כמותו.

ישראל עומלת רבות בשנים האחרונות להציג לקהילה הבינ"ל את הפסאדה שנקראת מדינת לבנון. באותות ובמופתים היא מסבירה ישראל כי מדינת לבנון היא בפועל "מדינת חזבאללה", שחטף את לבנון ואזרחיה, וכי שהשתלטותו על ממשלת לבנון מאפשרת לו להבנות מאוצרות המדינה. אותה מדינה ומנגנוניה שעומדים חסרי אונים מול בניית הכוח הצבאי של הארגון.

והנה אותה ישראל, ממהרת לנהל מו"מ עם אותם גורמים מאותה "מדינת לבנון" שנשלטת על-ידי חזבאללה (ואשר נציגי המו"מ הלבנוני – רובם או לפחות חלקם סביר להניח שמדווחים לארגון על המתרחש בתוך המו"מ).

חידוש המו"מ הימי מעיד יותר מכל על החלשותו הפוליטית של חזבאללה. במקום לנצל זאת ולהתנות כל הסכמה על סימון הגבול הימי בזה היבשתי, בוחרת ישראל "לרוץ" למו"מ שתוצאותיו החיוביות רק יחזקו את אותה מסגרת פוליטית לבנונית אשר משרתת את חזבאללה.

ישראל מגיעה למו"מ עם ידה על העליונה ועליה לנצל זאת, שכן מדינת לבנון צריכה סיוע כלכלי כלשהו כדי לצאת מהמצוקה החברתית הפוליטית בו היא נמצאת. לישראל עדיף להתמודד עם מדינת לבנון חלשה אשר מאלצת את ארגון חזבאללה להקדיש את מירב מאמציו לטפל בסוגיות הפנימיות בלבנון מאשר להתמודד עם מדינה "יציבה" שהסדר הישן בה נשמר על כנו, אותו סדר שמאפשר לחזבאללה להשקיע את מירב מרצו בהתחמשות מול ישראל.

כמובן שישראל יכולה להרוויח (בעיקר כלכלית) מסיום מוצלח של המו"מ לסימון הגבול הימי אבל האם המחיר שהיא תשלם בדמות התחזקות חזבאללה אכן שווה זאת? ברור לכולם כי חזבאללה ידאג שהמו"מ הימי ישאר "מגודר" ובוודאי שלא יוביל לשום גילוי "נורמליזציה" בין המדינות. יכולתה של ישראל לטעון בפני הקהילה הבינ"ל על חוסר הלגיטימיות של הממשלה הלבנונית נחלשת משמעותית כאשר היא מנהלת עימה מו"מ מבלי שהיא חותרת לכך שהמו"מ יסתיים בליבון כלל הסוגיות הנוגעות לסימון הגבול בין המדינות.

והנה אותה ישראל, שעומלת בשנים האחרונות להציג לקהילה הבינ"ל את הפסאדה שנקראת מדינת לבנון ומסבירה שהיא בפועל "מדינת חזבאללה", ממהרת לנהל מו"מ עם גורמי אותה "מדינת לבנון" שנשלטת על-ידי חזבאללה

בשורה התחתונה, ניהול המו"מ לסימון הגבול הימי בנפרד מזה היבשתי הינו מהלך שמשרת את ארגון חזבאללה ואת או המבקשים לשמר את מעמדו וכוחו לארגון. מדינת ישראל, שמבקשת להחליש את הארגון שמהווה את הכלי ההרתעתי המשמעותי ביותר שיש לאיראן אל מול ישראל, חייבת להתנות כל הסכם בהקשר גם במוכנות הארגון להגיע לסיכומים גם על הגבול היבשתי בין המדינות (אירוע אכן מורכב, בעיקר בכל הנוגע לבעלות באיזור חוות שבעא).

רס"ן (במיל') דני (דניס) סיטרינוביץ שירת 25 שנה במגוון תפקידי פיקוד ביחידות האיסוף והמחקר המובילות באמ"ן ובנספחות אמ"ן בשגרירות ישראל בוושינגטון. כיום חוקר עמית במכון לדיפלומטיה בינלאומית על שם אבא אבן.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 706 מילים
עודכן אתמול
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

נציב שירות המדינה נרתם למאבק נתניהו נגד מינוי פרקליט המדינה

מובן מאליו מדוע הותרת מערכת אכיפת החוק בידיהם של ממלאי מקום היא חדשות רעות ליציבותה ולחוסנה של המערכת ● וכשמדובר במערכת אכיפת החוק - עם ראש ממשלה הנאשם בפלילים - המדובר בעיוות דין של ממש ● למאבק נתניהו למנוע מינוי פרקליט מדינה הצטרף עתה הנציב הרשקוביץ ● העימות שנגלע השבוע בינו לבין היועמ"ש ושר המשפטים עוד עשוי להסתיים בבג"ץ ● פרשנות

עוד 1,006 מילים

מעקב "פוליטיקה מצערת ומיותרת, ולא מעט פייק"

סערה בעקבות הפרסום בזמן ישראל, לפיו ראשת מועצת ירוחם לא באמת "ניצחה את הקורונה" ● אחרי שראש עיריית רמת גן תקף אותה בסופ"ש, ראש רשות נוסף אומר היום: "דיווחים מוקדמים או מופרזים על ניצחונות פוגעים באמון הציבור" ● במקביל, גורמים בירוחם מבקרים את התנגדותה לשלוח חולים צעירים למלוניות ● אוחנה בתגובה: "לשלוח בני 17 למלונית ללא השגחה זה לא חינוכי"

עוד 1,062 מילים

סיבוכי מחלת הקורונה, הסגרים, אמצעי הריחוק החברתי, ביטול טיפולים רפואיים בשל הוראות משרד הבריאות, וחשש החולים להגיע למקומות צפופים ● כל אלה גורמים לנזקים עצומים לבריאות הציבור בתחומים רבים ● לרגל יום הראייה הבינלאומי, רופאים מספרים לזמן ישראל על הפגיעות שהנחיות הקורונה מזמנות לאחד האיברים המרכזיים בגוף - העיניים - ומזהירים מעלייה חדה בהיקף בעיות הראייה בארץ

עוד 1,231 מילים

כלכלת הקורונה המחיר האמיתי יורגש רק בעוד שנים

"צר לי על הצעירים", אומרת הפרופסור לכלכלה אליס ברזיס, "נטל המס שהם ישלמו יהיה גבוה" ● "זה הולך להיות מאתגר מאוד", מסכימה דפנה אבירם-ניצן מהמכון הישראלי לדמוקרטיה, "ואלה שנכנסים עכשיו לשוק העבודה ישלמו הכי הרבה" ● המומחיות מזהירות ממחדלי הממשלה בתחום הכלכלה, והצעירים הישראלים עמם שוחחנו כבר מנמיכים ציפיות מהחיים בארץ ● כך ייפגע המשק הישראלי למשך עשורים

עוד 1,411 מילים

בנט מצליח לתקוע טריז בין בכירי הליכוד ונתניהו

יו"ר ימינה מצליח לטלטל את הליכוד כפי שאיש לא עשה שנים רבות ● מתוך האופוזיציה הוא קובע גם את סדר היום הלאומי: נתניהו יחליט מתי לפרק את ממשלתו בהתאם למצבו של בנט בסקרים ● "הטעות הכי גדולה של נתניהו היא המלחמה הזו בבנט", אומר לזמן ישראל בכיר בליכוד, "למה היה צריך לדחוף אותו לאופוזיציה ולקבל אותו עכשיו עם 24 מנדטים בסקרים?" ● פרשנות

עוד 567 מילים

נתניהו: תיערך בדיקה יסודית של אכיפת המשטרה בחתונה בגבעת זאב

מיקי זוהר: אם מנדלבליט לא יתפטר ייחשפו עוד חומרים בעניינו ● היועמ"ש לנציב שירות המדינה: אין באפשרותך למנוע את קידום תהליך בחירת פרקליט המדינה ● בשל חשש מתביעות של חברות תעופה, נתב"ג ישוב לפעילות ● מהחקירה האפידמיולוגית של גילה גמליאל עולה שהיא הדביקה שלושה מאנשי צוותה בקורונה ● קרן ברק הוקלטה מכנה את אסנת מארק "בלונדינית מפגרת"

עוד 51 עדכונים

תומכי ראש הממשלה ראו בחשיפת חדשות 12 "הוכחה חד משמעית שניצן סחט את מנדלבליט לתפור את נתניהו", כפי שהציג זאת יאיר נתניהו ● אלא שאין בהקלטות בהן נשמע היועמ"ש מכנה את פרקליט המדינה לשעבר "מניאק" כדי לחדש על מה שכבר ידוע בעניין סגירת תיק מנדלבליט בפרשת הרפז - ובוודאי שאין בהן דבר שיקל על מצבו של נתניהו במשפטו הפלילי ● פרשנות

עוד 1,007 מילים

קשה להתעלם מחלקה של קרן טרנר אייל במשבר הכלכלי הנוכחי, ומכך שלא הציגה תכניות ארוכות טווח עם חזון ליציאה ממנו ● מנכ"לית האוצר פשוט החליקה לתפקידה, וכעת נוטשת את הספינה הטובעת ● אבל עכשיו יש לשר האוצר הזדמנות להבהיר לאן מועדות פניו: לתכנית כלכלית-חברתית רצינית מגובה בתקציב מאושר ובשיתוף עם הדרג המקצועי, או להמשך הברדק ● פרשנות

עוד 841 מילים

ספטמבר 2020 היה החודש החם ביותר בהיסטוריה של ירושלים ● פעמיים טיפסו הטמפרטורות בעיר מעל ל-42.3 מעלות, ושברו בכך שיא בן יותר ממאה שנה ● ההתחממות הדרמטית מורגשת גם ביתר חלקי המדינה, וחלק ניכר ממנה מיוחס להתחממות הגלובלית ולנזקים שגורמות חברות וממשלות לכדור הארץ ● "התרומה האנושית ברורה ובלתי ניתנת להכחשה", אומר פרופ' יואב יאיר, "וזו רק ההתחלה"

עוד 1,327 מילים

עירייה בהפרעה כרוניקה של שחיתות ועבריינות שלטונית באלעד

"בכל הנוגע לאכיפת דיני התכנון והבנייה באלעד, מזה זמן אין אף מפקח אחד לרפואה" ● כך קובע נציב תלונות הציבור ומציע ליטול מהעירייה את סמכויות האכיפה בתכנון ובנייה ● תשעה מקרים שבדק - כולם בתקופת ראש העיר ישראל פרוש - מראים כיצד עובדת השיטה שבה מתבצעות החריגות, וגורמי האכיפה מעבירים את הטיפול מאחד לשני ● עיריית אלעד בתגובה: "אנחנו מדינה אחת, ונשמח לקבל סיוע בנושא"

עוד 1,487 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה