נילי מנדלר
הזמן של
נילי מנדלר
כל מילה. זה מה שאני טוענת כל הזמן: גם אם נשים בצד את כל התיקים והפרשיות, היה צריך לתבוע את האיש הזה על הפיגוע המתמשך בחברה הישראלית, שביצע וממשיך לבצע לכאורה. והוא מפגע לכאורה ללא מעצור... המשך קריאה

כל מילה. זה מה שאני טוענת כל הזמן: גם אם נשים בצד את כל התיקים והפרשיות, היה צריך לתבוע את האיש הזה על הפיגוע המתמשך בחברה הישראלית, שביצע וממשיך לבצע לכאורה. והוא מפגע לכאורה ללא מעצורים. די להיכנס לאחד מדפי נפייק פרופילים שלו ושל סביבתו בפייסבוק. די לראות את הירידה לשפל המדרגה לכאורה ברמיסה ובכתישה של יריבים, של מערכת המשפט, של מה לא?! חייבים לחסום בחוק את ההתנהלות ברשתות החברתיות וקודם כל ומעל לכול, יש לשים סוף לאנרכיה שבה כל אחד יכול לנאץ ולגדף ולהסית כשהו מסתתר מאחורי מסכה. מאחורי פרופיל מזויף. יש דרכים לעשות את. זה. הקלות הבלתי נסבלת של ההסתה והפילוג הורסת אותנו מבפנים.

כל הזמן // יום רביעי, 25 במאי 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

לפיד: תומך במסלול מצעד הדגלים, מותר לצעוד עם דגל ישראל ביום ירושלים

הרצוג נגד תחקיר CNN על מות עיתונאית אל־ג'זירה: "אי אפשר להגיע לאמת בלי שיתוף פעולה" ● בעקבות הנפת דגלי פלסטין: ליברמן מעוניין להפחית את תקציב אונ' בן גוריון ● דרמה בכנסת: הליכוד הפיל את "חוק השקיות" של גמליאל, ההצעות של רוזין ולהב הרצנו אושרו ● המחוזי ביטל את החלטת השלום להתיר תפילת יהודים בהר הבית ● גנץ יטוס לביקור רשמי בהודו בשבוע הבא

עוד 62 עדכונים

מלאכים בשמי מוסקבה

והנה, צפויים כפקק באיילון, חברו להם מנהיגי גרמניה, צרפת ואיטליה ביוזמה להפסקת אש. ומיד, כמתבקש, שלל הלוביסטים שלהם, עיתונאי החצר, השופרות וכל היתר פיזרו את דבר הבשורה לעולם כולו.

מייק לאב, נוט וור.

והנה, צפויים כפקק באיילון, חברו להם מנהיגי גרמניה, צרפת ואיטליה ביוזמה להפסקת אש. ומיד, כמתבקש, שלל הלוביסטים שלהם, עיתונאי החצר, השופרות וכל היתר פיזרו את דבר הבשורה לעולם כולו

בואו נבין מה משמעותה של הפסקת אש, ויותר מעניין, מה גרם להתקף הפציפיזם הפתאומי של הקנצלר הגרמני הר אולף שולץ והוד רוממותו נשיא צרפת מיסיה עמנואל מקרון.

החלק ראשון פשוט. הפסקת אש פירושה המשך הזוועות והשמדת העם האוקראיני בשטחים הכבושים, חבל הצלה וזמן להתארגנות לצבא הרוסי החבוט והמוכה, אופק קרוב להקלת הסנקציות הכלכליות, מתן תמונת "נצחון" לצרכי תעמולה פנימית, מתן פרס ורוח גבית עתידית לפשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות של ולדימיר פוטין, ובאופן כללי – מתן אמון באדם שנתפס אומר אמת ומקיים הסכמים עוד פחות מהמלך הגולה שלנו בצפון קיסריה.

אז למה מנהיגי אירופה הקלאסית להוטים להציל את פוטין?

כי הם השוגר דדיז שלו.

במשך עשורים קנצלר גרמניה לשעבר גרהרד שרדר, קנצלרית גרמניה לשעבר אנגלה מרקל, הקנצלר הנוכחי שולץ, נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי, ומקרון – אם למנות חלק – ראו בלשכותיהם הקרירות את הזוועות בחאלב ובצ'צ'ניה, באפגניסטן ובגיאורגיה, בדונבאס ובקרים וזה לא הפריע להם להדק את הקשרים הכלכליים עם רוסיה.

בכך הם איפשרו לפוטין לבסס ולהרחיב את שלטון העריצות הרצחני שלו, ולהנות מלגיטימציה בינלאומית. "דמוקרט ללא פגם" קרא לו הקנצלר לשעבר שרדר בטרם עבר לנהל עניינים בגזפרום, תאגיד המחמד של הדמוקרט ללא פגם, לאחר שפלוס מינוס העניק לו במתנה את צינור הגז נורדסטרים 1 בשבתו בראשות גרמניה.

"דמוקרט ללא פגם" קרא הקנצלר לשעבר שרדר לפוטין בטרם עבר לנהל עניינים בגזפרום, תאגיד המחמד של הדמוקרט הדגול, לאחר שפלוס מינוס העניק לו במתנה את צינור הגז נורדסטרים 1 בשבתו בראשות גרמניה

רוסיה היא דיקטטורה מסואבת ומושחתת עם כלכלה נחשלת, שמבוססת על שני ענפי יצוא עיקריים: משאבי טבע ואוליגרכים, והשוגר דדיז קלטו באהבה את שניהם.

הדיל פשוט. תלות הולכת וגוברת של הכלכלה הגרמנית בגז רוסי ובתמורה מתן רשות לפוטין לעשות מה שהוא רוצה.

מה שהוא רוצה, כידוע לכולנו, כולל חיסול יריבים פוליטיים מבית, רצח עיתונאים, מעצר פעילי זכויות אדם, פיזור הפגנות באש חיה, הטלת טרור על כל מי שחושב אחרת, ופלישה לכל מקום שיראה לו נחוץ.

כמובן שכל זה נארז, מותג ושווק כיאה וכנדרש כ"סולידריות ושותפות אסטרטגית אמיצה בין מוסקבה לברלין" וכל התנגדות ציבורית ופוליטית גררה מיד האשמות בדבר טהרנות וחוסר הבנה גיאופוליטי, בציפוי וואטבאוטיזם למתקדמים.

רוסיה היא דיקטטורה מסואבת ומושחתת עם כלכלה נחשלת, שמבוססת על שני ענפי יצוא עיקריים: משאבי טבע ואוליגרכים, והשוגר דדיז קלטו באהבה את שניהם

אבל מי שלא קיבלה אהבה כלל ועיקר היתה אוקראינה.

יש קטע ב"משרת העם" (כל 3 העונות עלו השבוע בנטפליקס עם תרגום לעברית, מומלץ בחום) בו מרקל מתקשרת בטעות לברך את וולודימיר זלנסקי, נשיא אוקראינה, במקום את נשיא מונטנגרו על הקבלה לאיחוד האירופי.

כל ניסיון אוקראיני להכנס לאיחוד האירופי ולנאט"ו נתקל בווטו של גרמניה וצרפת. פוטין לא יהיה מרוצה. מדינות קטנות ממנה, כאלו החולקות גבול עם רוסיה, כלכלות כושלות משלה, דמוקרטיות רעועות יותר, כולן נכנסו.

קייב שבה והזכירה את הרפורמות שביצעה, את היותה דמוקרטיה השותפה לערכי המערב, את הכיבוש הרוסי של קרים והטרור במזרח, את הערובות להגנה בינלאומית שניתנו לה עם פירוק ברית המועצות, כשוויתרה על כל מצבת הטילים הגרעיניים שהיו מוצבים בשטחה. הכל לשווא. רק החודש מרקל הצהירה שהיא לא מתחרטת על הווטו, ושר החוץ של מקרון הבטיח שגם בעוד 20 שנה אוקראינה לא תהיה באיחוד האירופי.

ובסוף פברואר פוטין שוב עשה מה שהוא רצה פעם אחת יותר מידי.

כל ניסיון אוקראיני להכנס לאיחוד האירופי ולנאט"ו נתקל בווטו של גרמניה וצרפת. פוטין לא יהיה מרוצה. מדינות קטנות ממנה, כאלו החולקות גבול עם רוסיה, כלכלות כושלות משלה, דמוקרטיות רעועות יותר, כולן נכנסו

בגלל עמידת הגבורה של העם והצבא האוקראיני, התהליך הקבוע של תירוץ כלשהו ואז תרגיל צבאי, ואז פלישה, ואז כיבוש השטחים הרצויים, ואז הפסקת אש בלחץ גרמניה וצרפת – השתבש.

זה כמובן לא מרפה את ידיהם של מנהיגי היבשת. בעוד שמאז תחילת הפלישה רוב מדינות אירופה מושיטות ידן לעזרה, הרי ששולץ ומקרון עושים ככל שביכולתם לזרוק חול למנוע האוקראיני.

מפילים כל הצעה להגברת הסיוע הצבאי, מרסנים כל סנקציה על הקרמלין, שומרים על פוטין בזירה הדיפלומטית, מזכירים לנו בכל הזדמנות שפצצות גרעין זה עניין רציני, ממשיכים כמובן לקנות גז מהרוסים עם הבטחות משתנות למתי זה יסתיים, ותורמים יחד למאמץ המלחמתי של אוקראינה הרבה פחות ממה שתורמת למשל "מעצמת העל הגרעינית" אסטוניה.

בעוד שמאז תחילת הפלישה רוב מדינות אירופה מושיטות ידן לעזרה, הרי ששולץ ומקרון עושים ככל שביכולתם לזרוק חול למנוע האוקראיני, ותורמים יחד למאמץ המלחמתי פחות ממה שתורמת, למשל, "מעצמת העל הגרעינית" אסטוניה

כל פתרון דיפלומטי בתנאים הנוכחיים הוא סופה של אוקראינה. הסיכוי היחיד של אוקראינה לשרוד את השואה שמתרחשת בה יהיה בשדה בקרב, וכדי שהניצחון יהיה של קייב, היא צריכה שותפים ולא סוסים טרויאניים.

יגאל צלאל, יליד צ'רנוביץ במערב אוקראינה, מתגורר בתל אביב, בזוגיות+1. עוסק בייעוץ שיווקי וכלכלי. מאמין בוויסקי אירי, פוטבול אמריקאי ורוח האדם.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 748 מילים ו-1 תגובות

אם נדמה לכם שבאביב הזה ישראל מדלגת מאובך לאובך - אתם לא מדמיינים: מספר סופות החול והאבק בארץ גדל בחדות השנה לעומת אשתקד ● מצד שני, במהלך השנים המגמה היא דווקא של ירידה, ואין הוכחה שיש קשר לשינוי האקלים ● לסופות החול האיומות בעיראק, לעומת זאת, יש ועוד איך

עוד 1,018 מילים

למקרה שפיספסת

מיינד דה גאפ הסגולה של לונדון

אחרי עשורים של תכנונים ובאיחור של שלוש שנים, החל לפעול אתמול קו אליזבת, המחבר בין מזרח ומערב לונדון ● אלפים עמדו בתור כדי לעלות על הנסיעה הראשונה והאווירה החגיגית הורגשה בכל התחנות ● יש סיבה לחגיגה: הקו החדש משפר את איכות החיים של תושבי הפרברים, מעלה את ערך הנדל"ן ומקצר את הנסיעה למרכז העיר ● שאול אדר יצא לסיבוב בעתיד של לונדון

עוד 1,418 מילים ו-1 תגובות

מנכ"ל דניה סיבוס בשימוע: "יש אתרים לא טובים, העובדים מוענשים"

פרסום ראשון בנובמבר נערך שימוע משמעתי לחברת הבנייה דניה סיבוס ● פרוטוקול השימוע, הנחשף כאן לראשונה, מעיד על הליך נינוח ושטחי ● מנכ"ל החברה מתפלא שהוא מוזמן ל"מעמד המשפיל" ומבקש החלטה מהירה ● הוועדה משבחת את החברה על מאמציה להשתפר וממליצה לא לנקוט צעדי משמעת ● ודניה סיבוס מציגה רווחי שיא ● מאז השימוע נהרגו עוד שני עובדים באתרי הבנייה של החברה

עוד 1,957 מילים

הצלחה למוסד הישראלי בלב טהראן

החיסול של הקצין הבכיר האיראני שעסק בהוצאת פיגועים נגד יעדים ישראלים ויהודים בעולם ונחשב ל"פצצה מתקתקת" הוא הצלחה מודיעינית ומבצעית המיוחסת למוסד הישראלי, שחסכה חיי אדם רבים. ישראל קובעת כללי משחק חדשים במלחמה החשאית בינה לבין איראן וגובה ממנה מחיר על פעולות הטרור שלה, המערכה רק בתחילתה.

ישראל הגבירה את הכוננות והאבטחה בכל המוסדות היהודים והישראלים ברחבי העולם בעקבות האיומים של איראן לנקום בישראל על חיסולו של קצין בכיר ב"משמרות המהפכה" האיראניים לפני כמה ימים.

ישראל הגבירה את הכוננות והאבטחה בכל המוסדות היהודים והישראלים בעולם בעקבות איומים איראן לנקום בישראל על חיסול קצין בכיר ב"משמרות המהפכה" האיראניים לפני כמה ימים

חיסולו של הקולונל חסן ציאד ח'דאיי מ"משמרות המהפכה" האיראניים, שמיוחס על פי גורמים זרים למוסד הישראלי, הינו פעולה מוצלחת מאוד מבחינה מודיעינית ומבצעית. אם אכן המוסד הישראלי עומד מאחוריה סביר להניח שהיא תחזק את ההרתעה הישראלית במלחמתה בטרור האיראני, למרות שהאיראנים מבטיחים "תגובה קשה" נגד ישראל שאותה הם מאשימים בחיסול.

ישראל שומרת על שתיקה רועמת ואיננה מגיבה על האשמותיה של איראן.

על פי גורמים שונים, הקולונל חסן ציאד ח'דאיי, שחוסל מטווח קצר על ידי 2 רוכבי אופנוע במרכז טהראן, עסק בהוצאת פיגועים נגד ישראלים ויהודים ברחבי העולם. הוא שימש כסגן ראש יחידה 840 בכוח "קודס" ב"משמרות המהפכה", שעוסקת בהוצאת פיגועים נגד ישראלים.

ערוץ האופוזיציה האיראני "איראן אינטרנשונל", דיווח ממקורות ביטחוניים באירופה כי הקולונל ציאד חודאיי היה אחראי על גיוס מחבלים שיפגעו בישראלים ברחבי העולם ושמו נקשר גם בניסיון החיסול של דיפלומט ישראלי בניו דלהי בפברואר 2012.

הקולונל ציאד ח'דאיי, שחוסל מטווח קצר ע"י 2 רוכבי אופנוע במרכז טהראן, עסק בהוצאת פיגועים נגד ישראלים ויהודים ברחבי העולם. הוא שימש כסגן ראש יחידה 840 בכוח "קודס" ב"משמרות המהפכה", שזה עיסוקם

על פי גורמים ביטחוניים, הקולונל האיראני חסן ציאד ח'דאיי היה בבחינת "פצצה מתקתקת", וחיסולו חסך בחיי ישראלים ויהודים רבים.

שוב הוכח כי איראן פרוצה מבחינה מודיעינית, שירותי הביטחון שלה מסוכסכים ביניהם ועסוקים במאבקים הפנימיים, והמוסד הישראלי הצליח לבנות תשתית מודיעינית ומבצעית יעיל בתוך איראן.

החיסול בטהראן הינו הפעולה השנייה בחודשים האחרונים שמיוחסת  לישראל על אדמת איראן.

בחודש מרץ הורה הגנרל אסמעיל קאא'ני, מפקד כוח "קודס" ב"משמרות המהפכה" האיראניים, על הפצצת ארביל בחבל כורדיסטאן העיראקי ב-12 טילים בליסטיים. הטילים שוגרו לעבר מתחם הקונסוליה האמריקנית בארביל, שם נמצא לטענת איראן בסיס של המוסד הישראלי, שממנו תוכננה בחודש פברואר שעבר התקפת המל"טים הישראלים על בסיס מל"טים איראניים בכרמאנשה במערב איראן.

על פי גורמי ביון מערביים, ההתקפה הישראלית הייתה מוצלחת ונפגעו בה כמה מאות מל"טים איראניים מסוגים שונים בהאנגרים על הקרקע.

שוב הוכח כי איראן פרוצה מבחינה מודיעינית, שירותי הביטחון שלה מסוכסכים ביניהם ועסוקים במאבקים הפנימיים, והמוסד הישראלי הצליח לבנות תשתית מודיעינית ומבצעית יעיל בתוך איראן

החיסול בטהראן בא בעיתוי חשוב בעוד המעצמות מנסות במאמץ אחרון להגיע להסכם גרעין חדש עם איראן ובזמן ששר הביטחון בני גנץ מבקר בוושינגטון, כשבמרכז השיחות עם בכירי הממשל עומדת סכנת הגרעין האיראני.

גורמים ביטחוניים בכירים מעריכים כי אם אכן ישראל היא זו שאחראית לחיסול הקצין מ"משמרות המהפכה", הרי שהדבר נעשה לאחר קבלת "אור ירוק" ממשל ביידן.

בין ממשל ביידן לבין ממשלת בנט-לפיד-גנץ ישנן הבנות כי שני הצדדים לא יפתיעו זה את זה בפעולות הקשורות לגרעין האיראני וכי ישראל לא תפעיל את המוסד לפעולות התקפיות על מתקני הגרעין באיראן כדי שלא לחבל במשא ומתן של המעצמות על הסכם הגרעין וכדי שלא לספק לאיראן תירוץ להאיץ את קצב העשרת האורניום.

על פי מקורות זרים, החיסול בטהראן בוצע על ידי שכירי חרב מארגון האופוזיציה האיראני "מוג'אהדון חלק" שהופעלו על ידי המוסד הישראלי.

כללי משחק חדשים

פעולת החיסול של הקולונל האיראני ציאד ח'דאי בטהראן נחשבת לחלק מכללי המשחק החדשים שישראל מנסה להכתיב לאיראן, במסגרת המלחמה החשאית הקרה בין שתי המעצמות האזוריות במזרח התיכון.

פעולת החיסול של הקולונל האיראני ציאד ח'דאי בטהראן נחשבת לחלק מכללי המשחק החדשים שישראל מנסה להכתיב לאיראן, במסגרת המלחמה החשאית הקרה בין שתי המעצמות האזוריות במזה"ת

המלחמה הימית בין איראן לישראל נמצאת כעת במצב של הפסקת אש בלתי רשמית. בסוריה נמשכת המלחמה של ישראל נגד היעדים האיראניים במגמה למנוע את ההתבססות הצבאית האיראנית בסוריה והעברת אמצעי לחימה מתקדמים לחזבאללה.

על פי גורמים מדיניים בכירים בירושלים, נפלה ההחלטה בדרג המדיני ביטחוני להגביר את ההרתעה מול איראן, להעביר את המלחמה החשאית לתוך שטחה של איראן עצמה, ולגבות ממנה ישירות את המחיר על פעילות הטרור שלה.

בשנים האחרונות חוסלו באיראן 6 מדעני גרעין וגם אבי תכנית הגרעין האיראנית מוחסן פח'רי זאדה, כל הפעולות האלה מיוחסות למוסד הישראלי. כמו כן ישראל אישרה בעצמה כי גנבה מאיראן את ארכיון הגרעין האיראני במבצע של המוסד הישראלי כדי לחשוף את התוכניות החשאיות של איראן לייצר פצצה גרעינית.

נראה כי החיסול בלב טהראן מעיד על המגמה הצפויה בחודשים הקרובים בתחום המלחמה החשאית בין איראן לישראל. מבחינתה, ישראל מוגבלת כעת בניסיונות לפגוע במתקני הגרעין בגלל התחייבויותיה לממשל ביידן, והיא תתמקד  ביעדים אחרים באיראן כמו פרויקט הטילים הבליסטיים, פרויקט הכטב"מים, ובגופי המודיעין האיראניים שמנסים לפגוע ביעדים ישראליים ויהודים ברחבי העולם.

ההערכה בישראל היא כי איומי איראן בנקמה הם רציניים וכי היא תנסה להפתיע את ישראל בפיגועים בחו"ל בטווח הזמן הארוך יותר.

לפי גורמים מדיניים בכירים בירושלים, הוחלט בדרג המדיני ביטחוני להגביר את ההרתעה מול איראן, להעביר את המלחמה החשאית לשטח איראן עצמה, ולגבות ממנה ישירות מחיר על פעילות הטרור שלה

ייתכן שבטווח הזמן המיידי היא תיזום מתקפת סייבר על אתרים ממשלתיים בישראל או שיגור רקטות וכטב"מים מתאבדים על ידי המליציות הנאמנות לה בסוריה, עיראק או תימן.

יוני בן מנחם הוא חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מזרחן, עיתונאי, מנ"כל רשות השידור לשעבר, מרצה למזה"ת ותקשורת (צילום: דוד וינוקר)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
עוד 818 מילים ו-2 תגובות

תגובות אחרונות

עודכן לפני שעתיים
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

אחרי חיסול בכיר משמרות המהפכה וההדלפה אתמול כי ביידן החליט להשאיר את הכוח הצבאי ברשימת ארגוני הטרור, איראן לא ממהרת להגיב ורומזת הלילה שהעניין לא סגור ● בטהרן ממתינים להודעה הרשמית של הבית הלבן וכפי הנראה ממשיכים במגעים מול האמריקאים והמעצמות האחרות מתחת לרדאר ● ובינתיים, איראן ממשיכה לדהור מבחינת כמויות האורניום המועשר ● פרשנות

עוד 579 מילים

הציפור הכחולה מאסקונספציה

האיש העשיר בעולם, מנכ"ל טסלה וספייס אקס, לא מפסיק לסחרר את השווקים ● הכריזמה, הכישרון והשערוריות הקשורות בשמו – בין היתר האשמות בגין הטרדה מינית וניצול עובדים – לא מנעו ממנו לחתום על הסכם פזיז לרכישת טוויטר על בסיס מניות טסלה, מה שהביא לצניחה במניות החברה ● כל המשקיעים מחכים למהלך הבא של מאסק, שעשוי לפוצץ את הבועה של עצמו

עוד 2,653 מילים ו-1 תגובות
אחד חי, השני מת. איור: אבי כ"ץ

אשמה, חששות וייסורי מצפון: נשים הרות לתאומים שאיבדו את אחד העוברים בשלבים מתקדמים חושפות את סיפוריהן המטלטלים ומתחננות: "תנו לנו רגע להתאבל. זה שנותר תינוק חי לא אומר שהכול בסדר" ● אחים לתאומים שלא הכירו מספרים על חוויות נטישה ועל ימי הולדת בצל הטראומה: "הלידה לא הייתה מאורע משמח" ● הסערה שאחרי השקט

עוד 2,989 מילים ו-1 תגובות

החלטת שופט השלום ציון סהראי בעניינם של שלושה צעירים שעוכבו על ידי המשטרה אחרי שקראו תפילת "שמע ישראל" בהר הבית - איננה תקדים והיא לא עוסקת כלל בענייני דת ומדינה ● אם כבר, זוהי החלטה אמיצה במובן זה שהיא יוצאת נגד היד המשטרתית הקלה בהטלת תנאים מגבילים על בני אדם, תוך שימוש בעבירות מעורפלות והטלת כתם של חקירה פלילית על אזרחים תמימים ● פרשנות

עוד 808 מילים

מדינה שיש לה אופוזיציה

התנהלות הליכוד בשורות האופוזיציה היא חסרת תקדים בתולדות הכנסת ● הסיעה מחרימה את ועדות הכנסת, לא מאפשרת הקמת ועדת האתיקה ופוסלת כל חוק שעולה להצבעה מטעם הממשלה - כולל חוקים שהמפלגה תמכה בהם במשך שנים רבות ● אתמול בלילה הוכיח שר הביטחון שפוליטיקה היא אומנות הפשרות ● השאלה היא מתי יפנימו זאת גם בליכוד ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
עובדה פשוטה ולא מסובכת: הליכוד של ביבי זה שחיתות, מאפיונריות/עבריינות, אגואיזם בהתגלמותו, השתעבדות לפולחן אישיות חולני, הרס עצמי פסיכותי של המנהיג. אם הממשלה תדע להשתמש בעובדה הזאת לטוב... המשך קריאה

עובדה פשוטה ולא מסובכת: הליכוד של ביבי זה שחיתות, מאפיונריות/עבריינות, אגואיזם בהתגלמותו, השתעבדות לפולחן אישיות חולני, הרס עצמי פסיכותי של המנהיג. אם הממשלה תדע להשתמש בעובדה הזאת לטובת השתפרות ולחתירה לערכים – שווה.

פרחה קולנית שעושה מה שיאיר נתניהו אומר לה. שכחה שהיא מה שהיא בזכות מי שהעלה את העדה שלה לארץ. נכון לא הכל היה מושלם בקליטת העדה המרוקאית אבל אם היה הייתה חיה עכשיו במרוקו לא בטוח שלא הי... המשך קריאה

פרחה קולנית שעושה מה שיאיר נתניהו אומר לה. שכחה שהיא מה שהיא בזכות מי שהעלה את העדה שלה לארץ. נכון לא הכל היה מושלם בקליטת העדה המרוקאית אבל אם היה הייתה חיה עכשיו במרוקו לא בטוח שלא הייתה נהרגת מאיזה פוגרום מוסלמי לא צפוי וחליה בעוני ובדלות, מתחתנת בגיל 15 וקולה לא היה נשמע לעולם. מה רע לה פה שהיא רוצתה להרוס את המדינה.

עוד 659 מילים ו-3 תגובות

ביידן החליט: משמרות המהפכה לא יוסרו מרשימת ארגוני הטרור

בנט: ביידן עדכן אותי על החלטתו בעניין משמרות המהפכה לפני חודש ● רגב על דבריה על מקרי אונס ונשים מוכות: "אין לי על מה להתנצל; מי שצריך להתנצל הוא מי שהעביר חצאי דברים שאמרתי" ● ארגון המורים הכריז על עיצומים; משרד החינוך יבקש צווי מניעה ● שלושה תושבי מזרח ירושלים הואשמו שתכננו להתנקש בבן גביר ● תחקיר CNN: שירין אבו עאקלה נהרגה בכוונה על ידי צה"ל

עוד 50 עדכונים

התארגנות חדשה מבקשת להפוך את ישראל למעצמת סחר הוגן

על רקע העלייה במודעות לנושאים כמו טבעונות ואיכות סביבה, מפתיע לגלות שבתחום הסחר ההוגן ישראל מדשדשת שנות אור אחרי המערב ● כמעט אי אפשר להשיג בארץ חולצות סחר הוגן, ובבתי הקפה לא מגישים קפה מסחר הוגן ● חבורת צעירים מתעקשת לשנות את המצב

עוד 1,401 מילים

הממשלה מעודדת יזמים, העיריות חוסמות אותם

בישראל יש כ-180 מיליון מ"ר שתוכננו לשמש כמשרדים אבל אין להם ביקוש ועומדים ריקים ● יזמים מבקשים להפוך שטחים כאלה לדירות מגורים, אבל עיריות אינן משתפות פעולה בגלל הפרשי הארנונה ● בחוק ההסדרים יש תוכנית שמעודדת יזמים אך לוועדה שהוקמה לשם כך הוגשה רק תכנית אחת ● "ראש העיר אמר לנו, לא אכפת לנו מה החליטה הממשלה, בעיר שלנו זה לא יקרה"

עוד 1,584 מילים

רגב: "כשרוצים להפיל את הממשלה אין כאבי בטן עם מקרי אונס, נשים מוכות וחיילים"

נתניהו: "כל שעה של בנט על הכיסא עולה לאזרחים - עשיתי חישוב גס - כעשרה מיליון שקל" ● פריג' על הפסיקה, שלפיה, קריאת שמע בהר הבית לא יכולה להיחשב לעבירה פלילית: החלטה הגובלת בטיפשות; המשטרה ערערה על פסק הדין ● עשרה ימים אחרי פרישת שמרית מאיר הודיע גם ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, טל גן צבי, על עזיבתו ● רינאוי זועבי לא הגיעה לישיבת הסיעה של מרצ

עוד 52 עדכונים

מפת הנזקים של רינאוי-זועבי

קשה לדעת אם רינאוי-זועבי תוכל לאמוד את הנזק שגרמה לכולם, וגם לעצמה, כשהחליטה לצאת למסע של איומי סרק על הקואליציה, ובסוף חזרה בה באופן די מביך ● גורמים שהיו בסוד המגעים טוענים כי מי שהכריע את הכף והחזיר אותה למסלול הוא מנסור עבאס ● עם או בלי קשר, אתמול שוב הופץ בחברה הערבית וידיאו של הנאום בו מזהיר משה גפני את יו"ר רע"ם מהבטחות שלא יתממשו ● פרשנות

עוד 731 מילים ו-1 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה