ג'קלין סאפר בגיל 16 ב-1977, לפני המהפכה האיראנית ב-1979 (משמאל), ובגיל 23, ב-1982 (מימין)

ראיון יהודיה באיראן: שמונה שנות דיכוי תחת השלטון האסלאמי

בספרה זוכה הפרסים "מחצאית מיני לחיג'אב", ג'קלין סאפר מסבירה כיצד המראה של בתה בת ה-6 עוטה חיג'אב לכיתה א' גרם לה לבסוף להימלט ממולדתה ● "אני בספק אם המנהיגים של איראן יעשו משהו שיסכן את האחיזה החזקה של המשטר הנוכחי בשלטון"

עוד 1,342 מילים ו-1 תגובות
כל הזמן // יום חמישי, 22 באפריל 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

יום כדור הארץ ציפורים נודדות בסתר

הציפורים מספקות הרבה שירותים אקולוגיים, אבל בשנים האחרונות פחות ופחות מהן מגיעות לישראל ● חומרי הדברה, ציד, קווי מתח גבוה, טורבינות רוח ושאר מכשולים מעשה ידי אדם - בסופו של דבר, לכל אלה יש מחיר ● ביקור בפארק הציפורים באילת מגלה איך, למרות הכול, אפשר לנסות לתקן את מה שכבר הספקנו להרוס

עוד 2,079 מילים

להקים ועדת חקירה למען האמת והפיוס

בצד הקושי הגדול להתמודד עם הקמת ממשלה, צריך לתת את הדעת גם לפעולות שיועילו לעצב מחדש את מערכות השלטון. קיים צורך לשפר את פעילותן של שלוש הרשויות במדינה ואת הסביבה שבה הן פועלות. ההצעה שלהלן מנסה להתמודד גם עם הקושי וגם עם העיצוב מחדש.

ההצעה היא להקים וועדת חקירה, שתגבה עדויות על התהליכים שהתרחשו והשפיעו על ניהול ענייני המדינה. הוועדה תימנע מעיסוק בסוגיות של מהות, במובן של האם מה שהוחלט או נחקק או בוצע או דווח בתקשורת הוא טוב או לא. הוועדה תפעל לבירור השאלה איך הדברים הללו נעשו והאם הדרך הייתה טובה.

בצד הקושי הגדול להתמודד עם הקמת ממשלה, צריך לתת את הדעת גם לפעולות שיועילו לעצב מחדש את מערכות השלטון. קיים צורך לשפר את פעילותן של 3 הרשויות במדינה ואת הסביבה שבה הן פועלות

מטרת הוועדה תהיה ליצור בסיס ידע, שיאפשר לשפר את התהליכים בתוך כל אחת משלוש הרשויות, ביניהן ובינן לבין מערכות אחרות (תקשורת ועוד). הוועדה לא תפסוק מהי האמת ההיסטורית או המשפטית ביחס לאירועי העבר, אלא תיצור בסיס רחב אמין וגלוי – גם של מסמכים, עדויות ותיעוד חקירות, גם של הבעיות שנוצרו, וגם של המלצות לשיפור.

חברי הוועדה יפרסמו את הערכתם מה היה, מה היה טוב ומה לא, ומהם הדרכים המומלצות לשיפור. אם הפתרונות שיעלו לדיון ציבורי ויאומצו יהיו טובים, דיינו בכך – גם אם לא תהיה ודאות לגבי מה שהיה בעבר.

הוועדה תעסוק במגוון עניינים והיא תקבע את סדר העדיפויות והדיונים שלה. להלן דוגמאות לעניינים שראוי שהוועדה תעסוק בהם:

1

האם הפרקליטות פעלה במרץ מוגזם או ברפיון יתר או כהוגן כלפי חברי הממשלה והעומד בראשה.

2

האם מערכת המשפט נוצלה למען מטרות פוליטיות או ערכיות.

3

זיהוי החלטות ומעשים שנבעו מניצול כוח או מדילים ולא מצדק וחוק.

4

היחסים בין רשויות השלטון: משמעת קואליציונית ומידת האקטיביזם השיפוטי,
אי הגשת תקציב מדינה לשנת 2021.

5

אי הסדרת הפריטטיות של הממשלה הנוכחית.

(שני העניינים האחרונים הם דוגמאות לעבירות של הממשלה על חוקי יסוד).

6

הפרדת תפקיד היועץ המשפטי לממשלה מתפקיד התובע הכללי במדינה.

7

סמכות הייעוץ המשפטי לממשלה ביחס לחברי הממשלה והייצוג של האחרונים בבתי המשפט.

8


אי אמירת אמת או הולכת שולל על ידי בעלי תפקידים.

9

תהליכי קבלת ההחלטות על רכישת הצוללות ועל הסכמי אברהם.

10

יחסי הון-עיתון-שלטון.

ועוד…

הוועדה לא תפסוק מהי האמת ההיסטורית או המשפטית ביחס לאירועי העבר, אלא תיצור בסיס רחב אמין וגלוי – גם של מסמכים, עדויות ותיעוד חקירות, גם של הבעיות שנוצרו, וגם של המלצות לשיפור

המלצות הוועדה לא תהיינה מחייבות, בגלל השסעים הגדולים הקיימים היום בחברה, שיקשו מאוד לגבש הרכב שייחשב למגוון ואובייקטיבי, ובגלל שאין גוף או גורם שראוי שיצמצם את עצמאות הכנסת וחבריה.

המידע שייאסף, יוערך ויתפרסם על ידי הוועדה יחד עם המלצותיה, יאפשרו למי שיחפוץ בכך לזהות את הבעיות ולחשוב על הפתרונות הראויים. אין צורך שחברי הוועדה יגישו המלצות המוסכמות על כולם או יחליטו ברוב קולות. כל דעה שתתפרסם על ידי חברי הוועדה תעשיר את הדיון הציבורי.

לוועדה תהיה סמכות לחייב כל אחד להעיד בפניה. לוועדה תהיה סמכות לפטור מהעמדה לדין, וממילא מעונש, כל אחד שיעיד בפניה ויבקש זאת. הפטור יהיה מותנה בהתרשמות הוועדה שהמבקש שיתף פעולה איתה בכנות, בפתיחות וכמיטב יכולתו. הפטור יהיה מותנה בהמשך שיתוף הפעולה עם הוועדה בכל עת שיתבקש לכך. ככלל, הוועדה תפטור עדים מהעמדה לדין. אם יהיו מקרים שבהם הוועדה לא תפטור מהעמדה לדין, אז היא תנמק היטב את שלילת הפטור.

אדם שקיבל פטור לא יוכל להיבחר לכהונה ציבורית או לעבוד במגזר הציבורי, כדי להגן על הציבור ממי שאולי לא ראוי לתפקיד ציבורי. אם אותו אדם כבר מתפרנס מעבודה ציבורית אז הוא יסיים את עבודתו, ותנאי הפרישה שלו יהיו כמו של מי שמפוטר מאותו תפקיד שלא ברצונו וללא פגם שנפל במעשיו.

מי שכבר החל משפטו, כמו נתניהו, לא יוכל לבקש מהוועדה פטור מהעמדה לדין אלא רק פטור מעונש. היינו, תהיה הכרעת דין (אשם או לא) אבל ללא גזר דין (עונש).

להצעה זו יש חיסרון והוא הוויתור על מיצוי הדין הפלילי עם נתניהו ואולי עם אחרים. אבל היתרונות שהמדינה תפיק מפצים על החיסרון:

  1. האחד, חשיפה של תהליכים ציבוריים שליליים ונסתרים. החשיפה תהיה רחבה בגלל ההגנה לחושפים ובגלל ויתור על רף ההוכחה הפלילית. החשיפה גם תהיה מבוססת יותר בגלל הכלים שיש לוועדת חקירה ואין לעיתונות.
  2. השני, ההצעה עשויה גם להניע את נתניהו לוותר על ראשות הממשלה הבאה ולאפשר לאחרים להקים במהרה ממשלה יציבה וטובה, שתקדם את המדינה בשנים הקרובות.

אדם שקיבל פטור לא יוכל להיבחר לכהונה ציבורית או לעבוד במגזר הציבורי, כדי להגן על הציבור ממי שאולי לא ראוי לתפקיד ציבורי. אם הוא כבר מתפרנס מעבודה ציבורית אז הוא יסיים את עבודתו, בתנאי פרישה של פיטורין

ההצעה מתבססת על ועדות האמת והפיוס שהוקמו בדרום אפריקה, על ועדות החקירה הממלכתיות בישראל, ועל תופעות "עד המדינה" ו"חנינה". יישום ההצעה דורש חקיקה, אבל החקיקה יכולה להיות – וראוי שתהיה – מהירה, בהסכמה רחבה וכהוראת שעה.

אודה לתגובות – כאן או בדוא"ל benigold107@gmail.com

רואה חשבון במקצועו. פרש מעבודה לאחר שנים רבות במוסד פיננסי. מעוניין בתגובות של הקוראים: תגובות תומכות הן נחמדות ומעודדות, ותגובות ביקורתיות מקדמות דיון לגופו של עניין.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 726 מילים

בקרב על החיים ועל המוות, הכל מותר מבחינת נתניהו

נתניהו יודע מה המשמעות של היציאה מבלפור, ולכן הוא ישקר שוב ושוב, יתעלל בנפתלי בנט - ויפנטז על הבחירה הישירה הזו שלו ● אלה יריות באפלה - הצעת החוק לא תעבור אפילו את הוועדה המסדרת ● בנט, מצדו, נתן אמש הופעה שקולה - אך מי שמתיימר להיות ראש הממשלה הבא של ישראל צריך לקרוא לנתניהו להחזיר מיד את המנדט לנשיא ולהתחיל במו"מ להקמת ממשלה אלטרנטיבית ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
בנט לא יכול להתחרות ביכולת הדמגוגית של נתניהו, גם לא רוב מוחלט של הפוליטיקאים האחרים. לכן, לנסות להשיב לביבי "באותו סגנון שהוא חובט בו", יהיה הפסד ידוע מראש. מי שרוצה להחליף את נתניהו ... המשך קריאה

בנט לא יכול להתחרות ביכולת הדמגוגית של נתניהו, גם לא רוב מוחלט של הפוליטיקאים האחרים. לכן, לנסות להשיב לביבי "באותו סגנון שהוא חובט בו", יהיה הפסד ידוע מראש.
מי שרוצה להחליף את נתניהו צריך פשוט להמתין שבועיים לתום המנדט שהוא קיבל מהנשיא. עד אז צריכה להתגבש קואליציה של חברי כנסת עם מועמד מוסכם לראשות הממשלה, כי ריבלין כנראה יעביר את המנדט לכנסת. אם זה יקרה, כבר לא יהיה ערך לנאומים של נתניהו.

עוד 475 מילים ו-2 תגובות

מיכאלי: יש 61 מנדטים מסער שמאלה להרכבת ממשלה

יו"ר העבודה: "מי שהיה צריך לגיטימציה להרכבת ממשלה בתמיכת הרשימות הערביות קיבל" ● "לא פוסלת את החרדים, אני בקשר איתם" ● גינזבורג: "הסיעות שרוצות בהחלפת נתניהו מאוחדות סביב ממשלת שינוי" ● מקלב: "אני בז להתנהגות ההפכפכה של המפלגה של בנט" ● הקבינט אמור לדון בשיחות הגרעין, אבל השרים טרם קיבלו זימון ● קק"ל הקפיאה החלטה על רכישת קרקעות להתיישבות ישראלית בשטחי יהודה ושומרון

עוד 14 עדכונים

למקרה שפיספסת

המצוקה של סעודיה

סעודיה חשה במצוקה מדינית ואזורית ופנתה לערוץ משא ומתן חשאי בינה לבין איראן בתיווכה של עיראק. המדיניות של ממשל ביידן מחזקת את מעמדה של איראן ומחלישה את סעודיה ומדינות המפרץ. גם ישראל צריכה להיות מודאגת מהשינויים האזוריים.

על פי גורמי מודיעין זרים, יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן, שהינו "האיש החזק" בממלכה והמיועד להיות המלך הבא, נמצא במצוקה מדינית ואישית קשה נוכח ההתפתחויות האחרונות ובידודה של סעודיה.

על פי גורמים סעודים פנה יורש העצר מוחמד בן סלמאן, בצר לו, לערוץ של משא ומתן חשאי עם איראן, ראש הציר השיעי ואויבתה הגדולה של סעודיה והעולם הסוני.

על פי גורמים סעודים פנה יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן, בצר לו, לערוץ של משא ומתן חשאי עם איראן, ראש הציר השיעי ואויבתה הגדולה של סעודיה והעולם הסוני

מצוקתו של יורש העצר הסעודי נובעת מכמה סיבות:

1

מוחמד בן סלמאן איננו מקובל על ממשל ביידן שמאשים אותו באחריות לרצח העתונאי הסעודי ג'מאל חאשוקג'י ובהפרה שיטתית של זכויות האדם בסעודיה.

2

מוחמד בן סלמאן הסתבך בפרשת קשירת הקשר נגד עבדאללה מלך ירדן ומקורביו באסם עוואדללה והשריף חסן בן זיד עצורים בירדן וחשודים כי הם החשודים המרכזיים ביחד עם הנסיך חמזה בתכנון הפיכה נגד המשטר ההאשמי.

3

המלחמה של סעודיה נגד המורדים החות'ים בתימן, שנאמנים לאיראן הולכת ומסתבכת, היא נמשכת כבר יותר מ-6 שנים ללא הכרעה עם יתרון ברור של החות'ים, המלחמה הפכה לסיוט פנימי ויום יומי בסעודיה, החות'ים תוקפים מדי יום בטילים בליסטיים ומל"טים ממולכדים מטרות אזרחיות בתוך סעודיה, כולל את הבירה ריאד, ואת מתקני הנפט של חברת "אראמקו".

4

שיחות הגרעין בוינה – סעודיה מצאה את עצמה מחוץ לשיחות הגרעין של נציגי המעצמות עם נציגי איראן בוינה, הנשיא ביידן לא מתחשב בעמדת סעודיה ושועט לעבר חזרה להסכם הגרעין עם איראן.

5

מוחמד בן סלמאן חושש ממהלך של נורמליזציה גלויה עם ישראל. למרות שישראל וסעודיה נמצאות באותו הצד של המתרס, הוא חושש מתסיסה פנימית בממלכה על רקע כשלונותיו המדיניים והצבאיים ומהאפשרות כי ממשל ביידן ינסה למנוע ממנו להפוך למלך הבא של סעודיה.

המשא ומתן החשאי עם איראן

מוחמד בן סלמאן מנסה להציל את מה שנותר ולפחות להשיג הישג שיביא שקט לסעודיה, כמו הפסקת ההתקפות הצבאיות של החות'ים מתימן על ערי סעודיה ומתקני הנפט שלה. לכן הוא פנה לערוץ החשאי עם איראן.

מוחמד בן סלמאן מנסה להציל את מה שנותר ולפחות להשיג הישג שיביא שקט לסעודיה, כמו הפסקת ההתקפות הצבאיות של החות'ים מתימן על ערי סעודיה ומתקני הנפט שלה. לכן הוא פנה לערוץ החשאי עם איראן

עיתון "אל-אח'באר" הלבנוני, שהינו השופר של עמדות חזבאללה ואיראן, דיווח ב-19 באפריל כי סעודיה ואיראן פתחו בדיאלוג אסטרטגי בכל הנושאים הקשורים אליהן, דבר שעשוי להביא לשינוי גדול באזור במיוחד בחזית לבנון וחזית תימן.

המתווך הראשי בין איראן לסעודיה הינו ראש ממשלת עיראק מוצטפא כאט'מי המקובל על שני הצדדים.

נציגי הצדדים כבר נועדו בחשאי בבגדאד לפני כמה ימים וגורמים עיראקים החלו בהדלפות דבר הפגישה לאמצעי התקשורת.

שתי משלחות ובהן גורמים רמי דרג של איראן וסעודיה נועדו ב"אזור הירוק" במרכז בגדאד, שבו מרוכזות השגרירויות הזרות.

המשלחת הסעודית כללה 6 אישים בכירים, בהם ראש המודיעין הצבאי הסעודי ח'אלד אל-חמידאן. המשלחת האיראנית כללה 5 בכירים, בהם הגנרל עלי שמח'אני, מזכ"ל המועצה לביטחון לאומי והגנרל אסמעיל קאא'ני, ראש כוח "קודס" ב"משמרות המהפכה".

המפגש התקיים באישור המנהיג העליון עלי' ח'מינאי וארה"ב ובריטניה היו בסוד המפגש.

על פי גורמים עיראקים, המפגש הראשון היה "חיובי מאוד" והשיחות ימשכו בשבוע הבא. המפגש עסק בין היתר בהתקפות של המורדים החות'ים על סעודיה ומתקני הנפט שלה ובמצב הפוליטי והכלכלי הקשה בלבנון.

סעודיה הכחישה את דבר המפגש. איראן שומרת על שתיקה, אך אירג' מסג'ידי, השגריר האיראני בבגדאד, אישר ב-20 באפריל בעקיפין את דבר המפגש ואמר כי איראן תומכת בתיווך העיראקי בין איראן למדינות האזור וכי הודעה על כך נמסרה לממשלת עיראק.

המפגש הסודי הזה בבגדאד בין נציגי סעודיה לנציגי איראן ושיחות המעצמות עם איראן בוינה על חזרה להסכם הגרעין, מעידים על כך שחל מהפך באזור וכי איראן עומדת לצאת מהמשבר הכלכלי והמדיני הגדול שלה.

המפגש הסודי הזה בבגדאד בין נציגי סעודיה לנציגי איראן ושיחות המעצמות עם איראן בוינה על חזרה להסכם הגרעין, מעידים על כך שחל מהפך באזור וכי איראן עומדת לצאת מהמשבר הכלכלי והמדיני הגדול שלה

את השינוי גרמה המדיניות של ממשל ביידן, ששועט בחזרה להסכם הגרעין משנת 2015 ומוכן להסיר את הסנקציות מעל איראן. סעודיה מודאגת מאוד ובאה למשא ומתן עם איראן מעמדת חולשה. סעודיה הינה מנהיגת מדינות המפרץ והיא משקפת גם את עמדתן. גם ישראל צריכה להיות מודאגת מהשינויים המתחוללים באזור, הם אינם מבשרים טובות לביטחונה של ישראל.

יוני בן מנחם הוא חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מזרחן, עיתונאי, מנ"כל רשות השידור לשעבר, מרצה למזה"ת ותקשורת (צילום: דוד וינוקר)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 681 מילים
עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

נימבי זו כבר לא מילה גסה‎

בישראל 2021, קבוצות תושבים שמתארגנות למאבקים סביבתיים בכל הארץ מנסות להציל את המדינה מפני עצמה ● ובמקרים רבים, התושבים מהווים את חומת ההגנה האחרונה מפני קטסטרופות סביבתיות וטעויות תכנוניות קשות שיישארו כאן לשנים ● אביב לביא מברך על המעורבות האזרחית הגוברת במאבקים סביבתיים ● חבל רק שהממשלה והרשויות מספקות להם כל כך הרבה עבודה

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
ישר כוח ותודה יקרה לעיתונאי הירוק בכל רמ"ח אבריו שדואג כבר שנים רבות לעלות לסדר היום הציבורי את העוולות והמחדלים של אותם גופים ומוסדות ששיקולי סביבה, חברה וקיימות לא נכללים במערך הה... המשך קריאה

ישר כוח ותודה יקרה לעיתונאי הירוק בכל רמ"ח אבריו שדואג כבר שנים רבות לעלות לסדר היום הציבורי את העוולות והמחדלים של אותם גופים ומוסדות ששיקולי סביבה, חברה וקיימות לא נכללים במערך ההחלטות והפעילויות שלהם.איין עליך אביב -אתה לא לביא -אתה אריה ! ישראל בן -דור www.ben-dor.net

יש מאבק בוער חשוב שלא צויין - נגד הקמת תחנת כוח נוספת, המבוססת על גז, בחדרה. זו דוגמה לכך שאין תכנון-על ראוי ולכן במקומות רבים בארץ יש תוכניות להקים תחנות כוח על גז. חובה להגדיר מחדש מא... המשך קריאה

יש מאבק בוער חשוב שלא צויין – נגד הקמת תחנת כוח נוספת, המבוססת על גז, בחדרה.
זו דוגמה לכך שאין תכנון-על ראוי ולכן במקומות רבים בארץ יש תוכניות להקים תחנות כוח על גז.
חובה להגדיר מחדש מאבקים כאלה: ממש לא מאבק מקומי. כמו שהטבע שייך לכולנו, ולא משנה אם הוא נמצא בעמק יזרעאל, ירושלים או אילת, כך גם תחנות כוח גזיות הן צרה לאומית ולא מקומית.
כי מעבר לזיהום האויר המקומי שייגרם, הגז גורם לפליטות גזי חממה והאטת המעבר לאנרגיות מתחדשות, ולכן מחמיר את משבר האקלים.
צריך להבין שיש כאן שיטה: יזמים פרטיים מצליחים בקלות רבה מדי ליזום הקמת תחנות כוח בכל מיני מקומות (ראש העין, השרון, חדרה, ועוד) וזה לא נעשה בשקיפות מספקת או באיזושהי הגבלה ובקרה. לא ברור איך משרד האנגגיה מתכוון להשיג את היעד של 30 אחוז אנרגיה מתחדשת, בקצב הזה.
נראה לי שבסוף החשמל הזה יהיה לייצוא (אולי זה הפיתרון שלהם – לא להכליל בסטטיסטיקה), וזה יהיה על חשבון הטבע והבריאות שלנו…
שלא לדבר על עשרות פרוייקטים לחיפושים נוספים של נפט וגז..
לא, זה מזמן לא קשור לנמב"י. יש התקפה מאסיבית על הטבע שלנו שלנו האזרחים קשה להדוף. כולנו צריכים להתעורר, לאחד כוחות, ולהבין שאין כזה דבר מאבק מקומי.

עוד 710 מילים ו-3 תגובות

כשליש מהמתים מקורונה בכל העולם בשבוע החולף - מתו בהודו ● בתי החולים שם מתחננים לסיוע - מיטות, תרופות, חמצן, בדיקות ● מערכת הבריאות ההודית על סף קריסה ● שנה אחרי שקצרו מחמאות על אופן ניהול המגפה, ההודים איבדו שליטה על הנגיף וכעת מדברים שם על לא פחות מקטסטרופה ● ומאחורי כל זה עומדים פוליטיקאים שמנצלים את המשבר ושוברים את האזרחים

עוד 1,934 מילים

תורתם אומנותם - וניצולם

תחקיר זמן ישראל הוא היה המנהיג הרוחני של דמויות מובילות: כולם רצו להתייעץ עם הרנטגן מנתיבות ● הרב יעקב ישראל איפרגן העסיק 150 אברכים, אך חלקם לא קיבלו במשך שנים את הכספים המגיעים להם ● עכשיו תובעים אותו עשרה אברכים בהליך מיוחד, ומספרים מה באמת קורה בחצר המקובל ● "בזמן שאנחנו בלי כסף, הכריחו אותנו בצעקות להשתתף באירועים שלו, ואם לא - היו קונסים אותנו"

עוד 2,228 מילים ו-1 תגובות

בנט: אם הליכוד ייכשל, אפעל להקים ממשלת אחדות; נתניהו: "סגרת דיל עם לפיד"

עוד אמר ראש הממשלה: תאוות השררה של בנט - אולי ניתן לו סוף שבוע בבלפור? שימצה אותה ● נתניהו התקשר למנסור עבאס, והשניים שוחחו על נושאים פוליטיים ● דיווח: מחלוקת ניטשת בין לפיד ובנט לגבי איוש משרד הביטחון ● מנדלבליט: בהיעדר שר משפטים - ממחר אסירים ועצורים לא יוכלו להשתתף בדיונים מרחוק ותתחייב הגעתם לדיונים בעניינם בבתי המשפט

עוד 53 עדכונים

רגע המבחן של בנט

אתמול חזר נתניהו לנהל יחסי עובד-מעביד עם בנט, ואף הציב לו אולטימטום ● וכמו תמיד, כשהוא מגיע לעימות מול נתניהו, בנט מהסס ● אבל עכשיו ההזדמנות של בנט להציג מנהיגות - ולהיות אדון לגורלו ● הוא כבר חצה את הרוביקון - אסור לו לסגת ברגע האחרון ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
6
שמי איזבלה אית'ן, טופס, תל אביב יפו לאחר 12 שנות נישואים, בעלי ואני הסתכסכנו בצורה כזו או אחרת עד שלבסוף עזב אותי ועברנו לקליפורניה כדי להיות עם אישה אחרת. הרגשתי שחיי נגמרו וילדי חשבו ... המשך קריאה

שמי איזבלה אית'ן, טופס, תל אביב יפו לאחר 12 שנות נישואים, בעלי ואני הסתכסכנו בצורה כזו או אחרת עד שלבסוף עזב אותי ועברנו לקליפורניה כדי להיות עם אישה אחרת. הרגשתי שחיי נגמרו וילדי חשבו שלעולם לא יראו את אביהם. ניסיתי להיות חזק רק לילדים אבל לא הצלחתי לשלוט בכאבים שמייסרים את ליבי, לבי התמלא צער וכאבים כי הייתי ממש מאוהב בבעלי. כל יום ולילה אני חושב עליו ומאחל תמיד שהוא יחזור אליי, הייתי ממש נסער ונזקקתי לעזרה, אז חיפשתי עזרה באינטרנט ונתקלתי באתר שהציע לד"ר אלאבה לעזור לאקס שלי לחזור במהירות . אז הרגשתי שאני צריך לנסות אותו. יצרתי איתו קשר והוא אמר לי מה לעשות ועשיתי את זה ואז הוא עשה לי כישוף אהבה. 48 שעות אחר כך בעלי באמת התקשר אליי ואמר לי שהוא כל כך מתגעגע אליי והילדים, כל כך מדהים !! אז ככה הוא חזר באותו יום, עם המון אהבה ושמחה, והוא התנצל על הטעות שלו והכאב שהוא גרם לי ולילדים. הנישואים שלנו היו חזקים מבעבר, הכל בזכות ד"ר אלאבה. הוא כל כך חזק והחלטתי לשתף את הסיפור שלי באינטרנט שד"ר אלאבה היה מכשף אמיתי ועוצמתי, אני תמיד אתפלל שהוא יחיה הרבה זמן כדי לעזור לילדיו בעת צרה, אם אתה כאן ואתה צריך את זה בחזרה לשעבר או שבעלך עבר לאישה אחרת, אל תבכה יותר, פנה עכשיו לגלגל האיות החזק הזה. הנה דוא"ל יצירת הקשר שלו בכתובת: {dralaba3000@gmail.com} או העבר לו WhatsApp דרך איש הקשר שלו למטה +2349071995123 תודה לך ד"ר ALABA.

מה הסיפור הזה ש’בנט פוחד מהבייס שלו? לפיד מציע לבנט ראשון ברוטציה. איפה הבייס נכנס לתמונה? בנט רוצה להיות נשיא ארהב? הבייס הזה רלוונטי רק לקדנציה שניה כראש ממשלה, אם וכאשר, כי הרי בקרוב... המשך קריאה

מה הסיפור הזה ש’בנט פוחד מהבייס שלו? לפיד מציע לבנט ראשון ברוטציה. איפה הבייס נכנס לתמונה? בנט רוצה להיות נשיא ארהב? הבייס הזה רלוונטי רק לקדנציה שניה כראש ממשלה, אם וכאשר, כי הרי בקרוב יגבילו רו’מ לשתי קדנציות.

בנט יש לי חדשות בשבילך:

1. אין לך בייס
2. בחיים הליכוד לא יתיישר מאחוריך, כי אתה זה שהחלפת את ביבי. וכל ה’מחבואים’ שלך, וההרטבות הליליות לא ישנו את זה
3. לא תהיה לך קדנציה שנייה. אין סרט כזה, ולא משנה מה תעשה

קריאת מפה כל כך עקומה לא נראתה במחוזותינו. לפיד, לתשומת לבך. יש לצידך ילד טמבל פחדן שחי בלללנד

כשסמוטריץ התפרע על רעמ, מנסור עבאס הוציא לביבי כרטיס צהוב, ביבי ישר הזמין את סמוטריץ לשיחה להוריד להבות. זה איך שמנהיג של המפלגה הכי קטנה בכנסת מנקה עם ביבי את הריצפה. יודע שביבי לחיץ, ... המשך קריאה

כשסמוטריץ התפרע על רעמ, מנסור עבאס הוציא לביבי כרטיס צהוב, ביבי ישר הזמין את סמוטריץ לשיחה להוריד להבות. זה איך שמנהיג של המפלגה הכי קטנה בכנסת מנקה עם ביבי את הריצפה. יודע שביבי לחיץ, שביבי פחדן, ומשחק על החולשות האלה, אומר לו ’בוא, זה אתה שמפחד ממעשיהו לא אני’. בנט הוא סמרטוט, תמיד היה, תמיד יהיה. ולפיד צריך להבין את זה ולהתנהג בהתאם מולו

אברהם לינקולן אפשר לשקר לחלק מהאנשים כל הזמן, אפשר לשקר לכל האנשים חלק מהזמן, אבל אי אפשר לשקר לכולם כל הזמן. בנט מוותר על העמדות המוסריות שלו, נתניהו מזמן שכח שיש כאלה. וחברי הליכוד? ... המשך קריאה

אברהם לינקולן
אפשר לשקר לחלק מהאנשים כל הזמן, אפשר לשקר לכל האנשים חלק מהזמן, אבל אי אפשר לשקר לכולם כל הזמן.
בנט מוותר על העמדות המוסריות שלו, נתניהו מזמן שכח שיש כאלה.
וחברי הליכוד?
חבורת לוזרים נהנתנים שהולכים אירי נתניהו בעצימת עיניים, לכן הם לא רואים שהם על פי התהום.

בסוף האמת תצא לאור, השקרים של נתניהו מיצו את עצמם.

אני חושב שהפרשנות לשתיקתו של בנט מוטעית. זה לא שבנט לא הגיב לביבי בגלל שהוא "נאחז בחיל ורעדה" אלא משום שהוא בחר להתעלם באופן מופגן ומזלזל מהניסיון של ביבי לקבוע סדר יום שבמרכזו רעיון הב... המשך קריאה

אני חושב שהפרשנות לשתיקתו של בנט מוטעית. זה לא שבנט לא הגיב לביבי בגלל שהוא "נאחז בחיל ורעדה" אלא משום שהוא בחר להתעלם באופן מופגן ומזלזל מהניסיון של ביבי לקבוע סדר יום שבמרכזו רעיון הבחירות הישירות לראשות הממשלה.
למעשה, כשהאולטימטום של ביבי נפגש בדממה של בנט, זה מייצר אפקט של זלזול. זה מזכיר במידת מה את ההתעלמות של ביבי מההזמנה של יאיר לפיד (ואח"כ היתה הזמנה של בנט) להתעמת איתו במהלך הבחירות.

עוד 492 מילים ו-6 תגובות

100 הימים ממש לא סליפי ג'ו

שלושה חודשים מאז הושבע לנשיא, ג'ו ביידן מנפץ את כל הציפיות והחששות ● כשנכנס לתפקיד, הציב יעד של 100 מיליון מחוסנים בתוך 100 ימים - והשיג את היעד הרבה לפני ● הוא העביר חוק תמריצים עצום, שכלל סיוע ישיר לכל אזרח אמריקאי ● והוא מצליח לעשות את זה ואף יותר מבלי לאפשר למפלגה הרפובליקאית לעמוד בדרכו, תוך שהוא מנצל היטב את נסיונו הפוליטי העצום ותדמית המתון החביב

עוד 1,605 מילים

תקציב אין, אבל הוצאות הממשלה גדלו במיליארדים

בדיקת זמן ישראל מאז 2019 אין למדינה תקציב, אבל זה לא מפריע לחלק ממשרדי הממשלה להוציא הרבה יותר ● התקציב בפועל של משרד ראש הממשלה גדל ב-700 מיליון שקל ● תקציבי השיכון, הבינוי והתחבורה עלו דרמטית ● אפילו משרד הדיגיטל הגדיל משמעותית את הוצאותיו ● לא ברור איך אושרו חלק מהתוספות ובאיזה מנגנון בדיוק ● יועץ בכיר: "זה בלאגן אחד גדול, פלא שהמדינה מתפקדת בכלל"

עוד 2,349 מילים ו-1 תגובות

אין פגם שהצעת החוק שהניחה ש"ס אתמול בכנסת אינה לוקה בו ● היא פרסונלית, היא משנה את כללי המשחק בדיעבד, היא מעוותת את רצון הבוחר והיא משחיתה לבלי הכר את חוק יסוד הממשלה ● אם חשבנו שחוק ממשלת החילופים הוא מוטציה, ההצעה החדשה - שנתפרה למידותיו של נתניהו - עוקפת אותו בסיבוב ● פרשנות

עוד 802 מילים ו-2 תגובות

כמו הדמוקרטיה הישראלית, גם הכדורגל זוכה להודעות על מותו מדי שנה - ושניהם מתקרבים לרגע האמת ● עוד כרסום ועוד מעלה בסיר בו מתבשלת הצפרדע, עוד הצעת חוק להמלכת נתניהו - והנה הודעה על סופר-ליג אירופאית שתחסל את הכדורגל כמו שאנחנו מכירים אותו ● זהו כדורגל לאנשים ששונאים ספורט ואוהבים ראיית חשבון ● שאול אדר במכתב פרידה מאהבת חייו

עוד 1,640 מילים

דיווח: רגב האשימה את לוין וזוהר בכישלון ההצבעה בכנסת וכינתה אותם "חבורת אפסים"

רגב הכחישה את הפרסום ● הסתיימה העדות של אילן ישועה; החקירה הנגדית תחל עוד שבועיים ● היקף החוב של ישראל הגיע כמעט לטריליון שקלים ● נתניהו: אנחנו נערכים לקיים מבצע חיסונים נוסף בעוד חצי שנה ● נציגים של סיעות מחנה השינוי נפגשו בכנסת; נציגי ימינה ורע"ם נעדרו מהמפגש ● לפיד וגפני יקיימו פגישה בימים הקרובים ● זליכה: אם יהיו בחירות - אתמודד שוב

עוד 51 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה