הפנקס הפתוח של בנימין נתניהו

בנימין נתניהו (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
יונתן זינדל/פלאש90
בנימין נתניהו
 1. מאמר של חוקר מחשבת ישראל שסבור שיש להכתיר את בנימין נתניהו למלך מפני שזה רצונו של העם. הוא מכנה זאת מונרכיה דמוקרטית.
 2. התעקשות רפיטטבית על מסר מפי דוקטור ופרשן בערוץ 13 בדבר היותו של נתניהו סמל לאומי שנבחר בידי רוב העם היהודי (מעניין מה חושבים על כך מרבית יהודי ארה"ב שתומכים במפלגה הדמוקרטית ומתנגדים לנתניהו). פרשן זה עושה שמיניות פאתטיות באוויר כדי להצדיק התנגדות לגיבוש רוב פרלמנטרי יהודי-ערבי לתמיכה בגנץ. והוא שב על דברי הבל מסוכנים שאינם מושתתים על שום ראיה בדבר אלימות לגאלית דמיונית כלפי נתניהו מטעם אליטת שמאל אשכנזי דמיונית (שנציגיה הם רוני אלשיך הדתי, המזרחי והמתנחל, אביחי מנדלבליט הדתי והימני שגדל בבית בית"רי ומונה אישית בידי נתניהו למזכיר ממשלתו ואחר כך הועבר ללא צינון לתפקיד היועמ"ש, וכן עורכת הדין ליאת בן-ארי שעמדה בראש צוות התביעה שהביא להרשעת אהוד אולמרט וכליאתו).
 3. מיצובו של נתניהו כנציג ישראל השנייה לאחר שהחריב בשיטתיות את מדינת הרווחה, יצר פערי ענק, הפקיר את מערכת הבריאות, החריב את מערך הרווחה, הרס כל סיכוי לקנות דירה, קיבל טובות הנאה מבעלי הון להם דאג לכאורה ועיצב מתווה גז שפוגע כלכלית באזרחים לטובת מספר בעלי הון.
 4. שר משפטים שמסביר שהקול הערבי אינו שווה לקול היהודי בנושא הרכבת הממשלה.
 5. שר חוץ שמדבר בגלוי על עריקים פוליטיים ואף נוקב בשמה של אורלי לוי אבקסיס. אחר כך הוא בוכה שגונבים לו את הדמוקרטיה.
 6. יושב ראש קואליציה שמדבר כנ"ל וזאת אחרי שהסביר שחזונו הוא סיפוח הגדה ללא מתן זכות בחירה לפלסטינים. חזון אפרטהייד לו שותפים שר החינוך, שר התחבורה שהוא חבר בקבינט המדיני-ביטחוני ושרים נוספים. ולמה נכחד? זו שאיפת רוב השרים לרבות ראש הממשלה.
 7. בן ראש הממשלה שלא מפסיק לטנף על אחרים לרבות ביזויה הפומבי והמיני של צעירה תומכת בני גנץ שצולמה לצדו.
 8. ניסיון לסחוט באיומים חברת כנסת כדי שתערוק.
 9. יועץ שהודח רשמית בשל ניסיונו לצלם איברים אינטימיים של נשים אך נותר לצד רה"מ וחשף את האמת הפשוטה: ליכוד התומכים באמצעות שיח שנאה רעיל. לכן ההסתה הבלתי פוסקת. לכן השיסוי הנורא. לכן הגזענות.
 10. ראש ממשלה ששולל בהינף טוש על בריסטול את בחירתם של 21 אחוזים מאזרחי המדינה.
 11. מעריצים שמכנים את נתניהו מלך המשיח, מעריץ שעל גופו כתובת קעקע עם דיוקן נתניהו ושיר בחירות רשמי מפי כהניסט שמסביר שנתניהו הוא ידיד השם ובעצם שליחו.
 12. ראשי תביעה כללית שמאובטחים אישית בשל הסתתו האישית נגדם של בנימין ידיד השם.
 13. תגבור אבטחת גנץ בשל איומים קשים על חייו. נתניהו עדיין שותק בנדון.
 14. איומים גלויים על חיי עמיר פרץ, איימן עודה ואחמד טיבי. נתניהו עדיין שותק.
 15. דה-לגיטימציה מוחלטת של פרקליטות המדינה, היועץ המשפטי לממשלה, גורמי האופוזיציה, הרשימה המשותפת, ארגוני זכויות אדם ושרידי התקשורת החופשית בשם טענה בדיונית על רצון העם. אבל מתברר שרוב האזרחים מתנגדים להמשך שלטונו. ולכן כעת דה-לגיטימציה כוזבת של רצון רוב האזרחים.
 16. התעקשות כוזבת ופומבית על כך שמדובר בניצחון הגדול ביותר בתולדות המדינה. כך ממש אמר שוב ושוב בנימין ידיד השם. זה שהסביר שהמופתי שכנע את היטלר לבצע את רצח העם היהודי.
 17. מבקר מדינה שמונה לתפקידו אך ורק כדי שלא יהיה מבקר השלטון.
 18. הימנעות נמשכת מחקירת פרשת ההתעשרות ממניות שנקנו בזול בידי נתניהו, נמכרו בידי נתניהו לבן הדוד הנדיב במחיר עתק בתקופה שבה המניה צללה בערכה וכל זאת תוך הסתרת הנתונים ממבקר המדינה (כשעוד היה כזה), תוך כדי כהונה כראש ממשלה (2010) ותוך הפצת שקרים ("קניתי את המניות כאזרח פרטי". אך קנה אותן כחבר כנסת ויושב ראש האופוזיציה).
 19. כמו-כן, מדובר במניות חברה שנמכרה לחברה שמספקת את הפלדה לתאגיד טיסנקרופ. ומשום מה גם פרשה זו לא נחקרת בהקשר לנתניהו.
 20. מעקבים אחרי יריבים פוליטיים, מעורבות בהקלטת אדם במצוקה בידי רב אליו הגיע כדי להתייעץ והפצת דברי האדם הזה בתקשורת המתמסרת תוך התעלמות כמעט גורפת של התקשורת מסרטון מקביל שפרסמו בגלוי ראשי שב"כ וראשי מוסד שאמרו שנתניהו מסוכן למדינת ישראל.
 21. השתלת נאמנים אישיים ומדבררי דף מסרים בכל ערוצי התקשורת (להבדיל מעיתונאי ימין מצוינים והגונים). בטאון תעמולה במימון שוגר-דדי לאומן מארצות הברית ("לא כתוב בתנ"ך שישראל חייבת להיות דמוקרטיה"). הפיכת ערוץ מורשת לערוץ תעמולה פרטי, אישי ומתלהם למען נתניהו. הפיכת גלי צה"ל לתחנת תעמולה.
 22. אינטלקטואלים שכותבים על דיפ סטייט דמיונית ועל רצון העם שגובר על הצורך להגן על זכויות האדם (הרוב קובע) ועל הצורך במערכת שיפוט עצמאית ובלתי תלויה. כל זאת בשם שלטון הרוב. וכשמתברר שרצון רוב האזרחים הוא הדחת נתניהו, חוזרים לטענת הרוב האתני האיומה והגזענית.
 23. העיתונאי זאב ז'בוטינסקי כתב בתחילת המאה ה-20 על ההסתה של ראש עיריית ורשה נגד הבוחרים היהודים בבחירות המקומיות. דברי ראש עיריית ורשה היו שהיהודים נוהרים.

שנמשיך?

לא בכדי קראו שלושה ראשי שב"כ ושלושה ראשי מוסד לנתניהו "סכנה לישראל". כך סבר גם הרמטכ"ל אמנון ליפקין-שחק המנוח, וראש המוסד לשעבר מאיר דגן ז"ל.

עו"ד דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. יליד שנת 73', נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 809 מילים
כל הזמן // יום חמישי, 23 במאי 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־230 ללחימה ● 128 חטופים עדיין בעזה

דובר צה"ל לתצפיתניות שנחטפו: "נכשלנו בלהגן עליכן; אנחנו מחויבים להשיב אתכן הביתה"

צה"ל ושב"כ התנקשו במנהרה בג'באליה בחיי מפקד גדוד בית חאנון בחמאס ● הממונה על חופש המידע בצה"ל מסרה, במענה לפנייה שקיבלה, שאגף המודיעין העביר לנתניהו ארבעה מסמכי התרעה; לשכת ראש הממשלה: באף אחד מהמסמכים אין התרעה מפני מתקפה של חמאס ובחלקם נטען שפני הארגון להסדרה ● מנכ"ל משרד החוץ נזף בשגרירי ספרד, נורווגיה ואירלנד

עוד 45 עדכונים

"הציבור מטומטם" – כך הם רואים אותנו, כך הם רוצים אותנו

"יש לי אישור לנסוע באדום", אמר השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, בתכנית "הפטריוטים" של ערוץ 14. הוא התייחס לתאונה החזיתית שנכנס אליה כאשר תיעוד של האירוע מראה את כניסת שיירת הרכבים שלו לְצומת באדום. כמובן – כל זאת קרה כשבתו הצעירה הייתה ברכבו והוא לא היה חגור (יחד עם עברות נוספות שעליהן קיבל שלל דוחות בעבר).

אבל האמת לא משנָּה, הציבור הרי לא זוכר. וגם אם הוא זוכר, הציבור לא יעשה כלום, כי לפי בן גביר, הציבור מטומטם. יותר מזה, המערכת החוקתית הישראלית, המערכת הפוליטית כולה, רואה בציבור צֶבֶר מטומטם שלא זוכר ושלא יכול לבצע שינויים פוליטיים. אומר יותר מכך – המערכת עצמה בנויה כך שנשאר מטומטמים שלא זוכרים, כך שלא נוכל לבצע שינויים.

יעקב גולצמן הוא פעיל פוליטי וסטודנט למשפטים עם רקע מחקרי בפילוסופיה פוליטית, תורת המשפט ודין בינלאומי. סרן (במיל'). נולד בחומש, גר בחיפה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,307 מילים
אמיר בן-דוד

3:10 דקות שיימשכו לנצח

כל מי שראה אתמול את הסרטון של חטיפת התצפיתניות ממוצב נחל עוז, לא ישכח אותו לעולם. עיניהן הקרועות מאימה ופניהן המעונות והמגואלות בדם ילוו אותנו באשר נלך ● וגם: הרחובות בוערים, הממשלה אדישה ● עדכוני מלחמה ● הדומינו המדיני נמשך ● הורחבה הגדרת הנגב ● ועוד...

מתוך סרטון חטיפת התצפיתניות על ידי חמאס ב-7 באוקטובר 2023

יורשת בלתי צפויה

קלאודיה שיינבאום, מדענית אקלים בת 61 וראשת עיריית מקסיקו סיטי לשעבר, מסתמנת כמועמדת המובילה להיות נשיאת מקסיקו הבאה ● היא מובילה כעת בסקרים לנשיאות עם רוב מכריע של 57% מהקולות ● אם תזכה בבחירות, היא תעמוד בפני ציפיות אדירות, בעוד החברה המקסיקאית הולכת ונעשית מפולגת יותר מתמיד

עוד 2,337 מילים

החברה להגנת הטבע שינתה קונספציה ועלתה להתקפה

לגדל דגים בישראל זה כבר לא ריווחי ● לעומת זאת הצמא למאגרי מים טבעיים הולך וגדל ● תעשו אחד ועוד אחד ותקבלו את מגמת Rewild – הפיכה של בריכות דגים נטושות למקווי מים שוקקי חיים ועופות נודדים ● זה קורה בכפר רופין שעל גבול ירדן, במעגן מיכאל שלחוף הים התיכון – ובחברה להגנת הטבע מקווים שזו רק ההתחלה

עוד 1,547 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

המדינה משוועת למנהיגות חדשה

המדינה משוועת למנהיגות חדשה, בעלת חזון ומסירות ציבורית. מנהיגים ברמה של דוד בן גוריון, מנחם בגין ויצחק רבין, שכל מאוויים היה טובת המדינה ולא גודל ההנאות האישיות והמשפחתיות שמקנה להם תפקידם.

נדרש אתחול שירחיק את כל העסקנים אשר הובילו אותנו עד לשבת השחורה, ואת אלה המשתפים פעולה עם השלטון הנושא באחריות ומסרב להכיר בה. די לקנוניות. די לשיקול האלקטורלי. די לאנוכיות.

דר׳ מיכאל פריאנטה הוא מו׳׳ל, סופר ופובליציסט שחי בפריז. כותב ומפרסם פרוזה ומאמרי דעות בעברית ובצרפתית. בין ספריו האחרונים: ׳׳פרנסוס האחר׳׳, רומן העוסק בבעיות זהות, ׳׳בצל החומות׳׳, זכרונות ילדות המלח של מקנס, מרוקו, ׳׳מבן גוריון ועד נתניהו׳׳, ספר פוליטי חברתי. הוא חבר אגודת העיתונאים של תל-אביב ומפרסם מאמרי דעה ב-הארץ, מעריב, Ynet Times of Israel ,Libération ,Le Mond.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
הבעיה היום אינה במנהיגות אלא בציבור הבוחרים. ביבי הוא בסך הכל סימפטום של ציבור בוחרים שבוי שמוכן לקבל כל התנהלות מנבחריו. כך גם מצביעי ש"ס שבויים בידי נבחריו. מיותר לדבר על החרדים. לא י... המשך קריאה

הבעיה היום אינה במנהיגות אלא בציבור הבוחרים. ביבי הוא בסך הכל סימפטום של ציבור בוחרים שבוי שמוכן לקבל כל התנהלות מנבחריו. כך גם מצביעי ש"ס שבויים בידי נבחריו. מיותר לדבר על החרדים. לא יהיה שינוי פרסונלי בהנהגה וגם אם יהיה (נבצרות כלא וכו') המחליפים יהיו נבחרים מאותו סוג של קודמיהם.

עוד 930 מילים ו-1 תגובות

איראן נערכת לעידן פוסט-ראיסי

ההערכה היא כי יורשו של הנשיא האיראני ראיסי יהיה בדמותו ורוחו: שמרן שלא יקרא תיגר על מה שנשאר מכהונתו של המנהיג העליון, וידע לנווט בין משמרות המהפכה והדרג הפוליטי ● גם מחליפו של שר החוץ צפוי לשמר על אותה מדיניות ● השאלה הגדולה היא כמה מאזרחי איראן בכלל יטרחו לצאת להצביע ● פרשנות

עוד 716 מילים

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

עקורים

ניצנים ראשונים של פרגמטיות בליכוד

השיח על הגישה הפרגמטית של מפלגת השלטון התחדד אחרי מסיבת העיתונאים של השר גלנט, שהזהיר כי נתניהו חותר לממשל צבאי בעזה, שיביא גם להארכת השירות הסדיר וגם לחורבן כלכלי ● ח"כ אלי דלל והשר מיקי זוהר אמרו לזמן ישראל כי הם מתנגדים להתיישבות יהודית בעזה ו/או למהלכים ללא הסכמה ציבורית ● והם כנראה לא היחידים ● פרשנות

עוד 907 מילים ו-2 תגובות

"אויבנו מדווחים שקרים ועלינו מוטל להפריך אותם בעובדות"

המשימה המוטלת על לשכת העיתונות איננה פשוטה ● מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, אנשי הלשכה עושים כל מאמץ לשכנע את נציגי כלי התקשורת מכל העולם המבקרים בישראל, כי אין מלחמה צודקת מזו ● בריאיון לגדעון אלון, מודה חן: "ההפתעה הגדולה שתפסה את כולנו ב-7 באוקטובר, תפסה גם אותנו לא מוכנים בהיבט התקשורתי"

עוד 1,083 מילים

יש לישראלים עם מי לדבר במזרח התיכון

מאות ישראלים לוקחים חלק בסדרת מפגשים וירטואלית ונחשפים לאישים מהעולם הערבי־מוסלמי הקוראים לשיתוף פעולה והכרה בישראל ● בתוכנית מדברים בין השאר נציגים של מיעוטים מדוכאים מאיראן, מתנגד משטר פלסטיני מירדן, אנשי אופוזיציה סורית ואיראנית, לבנונים, כורדים ואשורים ● יוזם התוכנית: "אי אפשר לנווט למקום הנכון בלי להכיר את המפה במזרח התיכון"

עוד 1,991 מילים

להחשיך ערוצים זרים בניגוד לחוק – ואז לנסות לתקן

החלטת שר התקשורת לחזור בו מהחרמת הציוד של AP מסייעת להקהות רק במידה מועטה את הנזק העצום שנגרם ● כמו במקרה של חוק אל־ג'זירה, השר קודם כל מורה על מהלך בלתי חוקי, ואחר כך מנסה לתקן בדיעבד או מתקפל ● הפעולה הזו מעמידה באור מגוחך את הליך הביקורת השיפוטית המתקיים בבית המשפט בעניין סגירת הערוץ הקטארי ● פרשנות

עוד 920 מילים ו-3 תגובות
היום ה־229 ללחימה ● 128 חטופים עדיין בעזה

דיווח: שרים בקבינט המלחמה תומכים בהצעה חדשה לעסקה

נתניהו על סרטון חטיפת התצפיתניות: נמשיך לעשות הכל כדי להשיבן הביתה; גנץ: האחריות של מנהיגים היא לא רק להסתכל למציאות בעיניים – אלא ליצור מציאות אחרת ● 3 חיילים נפלו בשתי תקריות בצפון הרצועה ● ביידן: את סוגיית המדינה הפלסטינית יש לפתור במו״מ ולא בהחלטה חד צדדית ● היועמ"שית ופרקליט המדינה: הבקשה להוצאת צווי מעצר נגד נתניהו וגלנט נעדרת בסיס

עוד 51 עדכונים

פרישת המחנה הממלכתי מממשלת החירום היא כפי הנראה עובדה מוגמרת ● גנץ נקב ב-8 ביוני כדדליין לפרישתו, אבל במפלגה כבר מדברים על פרישה בשבוע הבא ● הם איבדו קשר עם הדיונים וקבלת ההחלטות, ולמרות שלא פעם הם בעמדת הרוב - נתניהו מנטרל כל אפשרות לדיון אסטרטגי רציני על מה יקרה בעזה ● כעת מעסיקה את גנץ ואיזנקוט השאלה מה יעשו כשיחזרו לאופוזיציה ● פרשנות

עוד 618 מילים ו-1 תגובות

הירוקים נגד סילמן

הדיון אתמול בכנסת נסוב לכאורה על נושא אפור, אבל חשף שבר חסר תקדים בין השרה להגנת הסביבה לארגוני הירוקים ● כספי התמיכות של ארגוני הסביבה, שזקוקים להם בשנת מלחמה כמו לחמצן, תקועים חודשים ארוכים ● במשרד להגנת הסביבה טוענים שמדובר בעיכוב בירוקרטי ומשפטי, אולם בתנועה הסביבתית משוכנעים שסילמן מתנכלת להם על בסיס פוליטי

עוד 1,392 מילים

הסיוט האנטישמי בקמפוסים באירופה הפך לשגרה

שילוב של רשתות תומכות טרור, חברי סגל אוהדים ותגובה מהוססת מצד הרשויות אחראי לאלימות המתפשטת בקמפוסים ברחבי אירופה ● צעיר יהודי שהותקף באלימות באמסטרדם מספר: "זיהיתי בעיניים את השנאה שהייתה למחבלי חמאס" ● אשת חוקר נוצרייה, שהותקפה כי זוהתה כיהודייה: "אירופה וארה"ב חייבות להתעורר"

עוד 1,376 מילים

גלנט מתגרה בנתניהו אבל מתעקש להישאר בליכוד

שר הביטחון היה בתחילת המלחמה האיש הכי אהוד בליכוד ● המצב התהפך כשהוא שינה כיוון והחל להתקרב לעמדותיהם של שני הגנרלים מהמחנה הממלכתי ● השיא הגיע בדרישה העניינית להתנגד לממשל צבאי בעזה ● בליכוד מתקשים להאמין שגלנט מביע את עמדתו ביושר כדי להציל את המדינה ● גלנט אולי יכול לשרוד בליכוד, אבל אין לו עתיד מזהיר שם תחת נתניהו ● פרשנות

עוד 597 מילים ו-1 תגובות
היום ה־228 ללחימה ● 128 חטופים עדיין בעזה

אחרי הלחץ האמריקאי: ציוד הצילום שהוחרם יוחזר ל-AP

השר קרעי טען כי "מאחר שמשרד הביטחון מבקש לבחון את עניין השידורים בנוגע לסיכון כוחותינו הוריתי לבטל את הפעולה" ● דיווח: ההסכם עם סעודיה מתרחק, ארה"ב: "התייאשנו מנתניהו" ● גלנט: "מי שלוקח את נתניהו ואותי להאג תוקף את חיילי צה"ל" ● הרמטכ"ל בלב ג'באליה: "רוצים להביא את החטופים שלנו חיים הביתה" ● בלינקן: מספר מדינות יכולות למלא תפקיד אינסטרומנטלי בעזה שלאחר המלחמה

עוד 52 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה