אישיות
דנה נויפלד

בין אם פילבר יהיה עד עוין או לא, עדותו תשנה את גורל נתניהו

מחר צפוי סוף-סוף לעלות שלמה פילבר אל דוכן העדים במשפט האלפים ● פילבר הוא עד בעייתי מבחינת התביעה, אך אם יסטה מעדותו כפי שנמסרה במשטרה, המסמכים הרבים שהגיש ותמלילי עדותו במהלך החקירה יהוו מכה לנתניהו - ועשויים לשנות את עתידו המשפטי של הנאשם מספר אחת ● פרשנות

עוד 883 מילים
כל הזמן // יום ראשון, 26 ביוני 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

ביטול רו נגד וייד: השונה והדומה בין העליון בארה"ב ובישראל

עוד מוקדם לסכם את שלל ההיבטים וההשלכות של פסק דין בית המשפט העליון, שביטל ביום שישי ברוב של שישה נגד שלושה את הזכות החוקתית להפלות ● עם זאת, ניתן להצביע כבר עכשיו על שתי מסקנות: להבדיל מישראל, הפסיקה בארה"ב היא סוף פסוק - אך ניצנים של אותו חוסר הגינות אינטלקטואלית שנחשף בהחלטת העליון האמריקאי, ניתן למצוא גם בפסקי דין של העליון בישראל ● פרשנות

עוד 1,288 מילים

ממחאת בלפור לתמיכה ב"בלפור"

שנה להקמת הממשלה, שנה ושלושה חודשים לפרוק מאהל המחאה בבלפור. ב-22.3.2021 פרקנו את המאהל בבלפור ואמרנו: "עכשיו העם יאמר את דברו בקלפי". ואמנם נאמרה אמירה בקלפי ועלה בידו של יאיר לפיד להקים ממשלה שהינה חזון הישראליות: ימין , שמאל, מרכז, ערבים, דתיים וחילונים.

ב-22.3.2021 פרקנו את המאהל בבלפור ואמרנו: "עכשיו העם יאמר את דברו בקלפי". ואמנם נאמרה אמירה בקלפי ועלה ביד לפיד להקים ממשלה שהיא חזון הישראליות: ימין , שמאל, מרכז, ערבים, דתיים וחילונים

ממשלה שכל שנאמר ונכתב עד כה על ייחודיותה, זה עדיין המעט שעוד יאמר בפרספקטיבה ההיסטורית על פריצת הדרך התודעתית שהיא עשתה. זאת כמובן מעבר לעובדה שהצילה את המדינה מפני הדרדרות דמוקרטית וריסוק מערכות השלטון ולאחר שנים העבירה תקציב והתחילה לעבוד.

בפרספקטיבה של שנה ושלושה חודשים לאחר פרוק המאהל בבלפור, הסתבר שהתשתית האזרחית לא פורקה. לאחר תקופה ארוכה האזרחים.יות החלו לחזור לגשרים וצמתים. הריטואל הקבוע שהיה נהוג כל שבוע, לצאת לצמתים ולגשרים ובהמשך להגיע לבלפור, יחד עם האחיזה הקבועה 24/7 במאהל האם בבלפור, ככל הנראה הופנם.

ב-22.3.2021 אמנם פרקנו את המאהל בבלפור, אך "שריר" המעורבות נותר וכשעולה וצפה התחושה ש"העם", ה"רחוב", ה"שטח" צריך שיביע עמדה, הופנם מעין פרוטוקול פעולה שבא לידי ביטוי בסוף השבוע שעבר.

בסוף השבוע שעבר גרעין התשתית האזרחית שכבר מכיר את ה"קוד" של "זעקה" ציבורית – הוכיח שהוא עדיין קיים, נוכח, ויכול להתחיל "לבעוט" במהירות ובפריסה רחבה בארץ.

בהמשך לשינוי שהתרחש בשנה האחרונה בהרכבים ובשותפויות במרחב הפוליטי – ביום שני שעבר חזינו בהופעה של הוגנות, ג'נטלמניות וענייניות שלא הייתה כאן שנים, או בכלל, בין שני המובילים את הממשלה הנוכחית.

האירוע ביום שני עם מובילי ממשלת האחדות (בנט ולפיד) גם הוא עומד להתווסף לחריץ או חריצון של אור קטן, שחייבים להרחיב ולעצים בהתנהלות הפוליטית בין שותפים. מילה זו מילה! הבטחה זו הבטחה! גיבוי זה גיבוי! ממלכתיות זו ממלכתיות! טובת המדינה חשובה מהאינטרס האישי והיא ברורה וממומשת הלכה למעשה.

הופנם מעין פרוטוקול פעולה שבא לידי ביטוי בסוף השבוע שעבר. גרעין התשתית האזרחית שכבר מכיר את ה"קוד" של "זעקה" ציבורית – הוכיח שהוא עדיין קיים, נוכח, ויכול להתחיל "לבעוט" במהירות ובפריסה רחבה בארץ

אין שטיקים ואין טריקים ואין: "מה? מה פתאום!" מיתמם, ציני, שיקרי ומעוות מציאות.

ב-22.6.2022 עבר חוק פיזור הכנסת הנוכחית בהצבעה טרומית. זו תהייה הקואליציה מהקצרות שידענו ולמרות זאת, באופן מדהים, גם הקואליציה ממעוררות ההשראה שידענו מאז קום המדינה.

8 מפלגות, שהכילו מנעד רחב של האוכלוסייה בישראל, בחרו ל"שוט" בין גלי הארס, ההסתה והמציאות המדומה שוטפת המוח של מרעילי ה"אחר.ת", המתון.ה וכנגד כל שיתוף פעולה שמאפשר מגוון ושונות.

טרם פיזורה של הכנסת יש לעשות את המאמץ לחוקק את החוק הבסיסי לחברה מתוקנת, כי נאשם בפלילים לא יוכל לנהל את חיי אפילו אזרח.ית אחד.ת, בשום קונסטלציה.

מאות אלפים מאזרחי ואזרחיות המדינה שיצאו לרחובות למחאות כנגד השחיתות, עדין מבקשים.ות את אותה המטרה, תומכים בפריצת הדרך ההיסטורית של אחדות ושנוי שהממשלה הזאת מייצגת ומבקשים כי מלאכת ניקוי האורוות וחיזוק שלטון החוק ימשך.

ב-22.6.2022 עבר חוק פיזור הכנסת הנוכחית בהצבעה טרומית. זו תהייה הקואליציה מהקצרות שידענו ולמרות זאת, באופן מדהים, גם הקואליציה ממעוררות ההשראה שידענו מאז קום המדינה

יש למנוע אפשרות לביטול המשפט באמצעות עוקף בג"ץ, חוק צרפתי, שינוי הרכב שופטים ועוד מהטריקים והשטיקים במוחו היצירתי של הנאשם, תוך איומים של שותפיו "לרסק את העצמות" שלנו כיוון שאנחנו מבקשים עולם תקין, מתוקן וחוקי.

זו לא ממשלת ניסוי, זו ממשלה עם חזון ישראלי עדכני ומקדם עתיד ראוי ונכון יותר לכלל תושבי הארץ המורכבת הזאת. הממשלה הזאת בישרה אופטימיות ותקווה לעתיד טוב יותר. גם אם יקח זמן ויהיו עלויות ומורדות בהבנה והפנמה של ההצלחה הזאת, היא תחלחל בתודעה ההיסטורית על אחריות לאומית שקידמה תודעתית שותפות בין אחרים.ות ושונים.ות.

זו העת לשנות את המבט בעודנו עומדים "מנטלית" על המדרכה שהיינו בה, בבן-מימון/ברנר/בלפור בירושלים ולתמוך במי שזה משכנו היום.

רונית ארנפרוינד היא אשת פסיכולוגיה וחינוך, מטפלת משפחתית וזוגית ומשפטנית. מרצה לפסיכולוגיה בעבר בבית ברל והמכללה למנהל. פעילה חברתית בנושאי שוויון, מאבק בשחיתות, פמיניזם, אלימות נגד נשים ועוד.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 569 מילים ו-1 תגובות

אמסלם: עבאס יכול להצטרף לקואליציה אחרי שיהיו לנו 61

סמוטריץ׳: לא נשב לעולם עם תומכי טרור ● סער: אין אפשרות לממשלה חליפית עם הליכוד כי הם מתעקשים על נתניהו ● הורוביץ: אני אחראי לתקלת רינאוי-זועבי ● סמוטריץ׳: ברור שבנט כבר עמוק בשמאל על מלא ● אלקין: ברור שאנחנו סומכים על לפיד להחליף את בנט ● מקלב: אם נתניהו לא יקבל 61 נגלה גמישות יתר כדי להקים קואליציה ● קיש: בית המשפט בישראל פועל בדיוק כמו בארה״ב רק עם החלטות שמאלניות

עוד 11 עדכונים

למקרה שפיספסת

לראשונה מאז הרצח של העיתונאי הסעודי ג'מאל ח'אשוקג'י, יורש העצר מוחמד בן סלמאן התקבל השבוע באנקרה בכבוד מלכים ● לבנון: אחרי הבחירות, לפני הסערה ● ראש הממשלה המצרי במסר לבני עמו: אם אין לחם, "תתנהלו בחוכמה" ● והשבוע לפני 19 שנים, ארה"ב בנתה בעיראק צבא חדש ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 985 מילים
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

עוד עיוות קטן שיימשך בחסות הטרלול הפוליטי הגדול

הכאוס הפוליטי תוקע את הצעת החוק שנועדה להקטין את הקנס השערורייתי שניתן למי שלא מתקף את הרב-קו ● המשרד להגנת הסביבה חסר אונים מול כי"ל והפגיעה בצאלים ● תושבי הקטמונים הצילו עץ ארז עתיק ● "הווה" של דרור בורשטיין עושה חשק ללכת קצת לאיבוד בטבע ● והאכיפה כלפי רוכבי הקורקינטים והאופניים החשמליים חייבת להתחיל מסימון ברור של כיווני הנסיעה

עוד 1,541 מילים

4 חודשי מלחמה באירופה, משבר פליטים קטסטרופלי והעולם שותק

אתמול (שישי) לפני ארבעה חודשים בדיוק פלש הצבא הרוסי לאוקראינה והחל להפגיז, לכתוש ולהפוך אותה לעיי חורבות. כשהוא מנהל מלחמת חורמה רצחנית חסרת גבולות ומגבלות מוסריים ונורמטיביים, פוטין העומד בראש מכונת המלחמה הרוסית פועל למחיקת אוקראינה והאוקראינים מהמפה.

אתמול לפני ארבעה חודשים בדיוק פלש הצבא הרוסי לאוקראינה והחל להפגיז, לכתוש ולהפוך אותה לעיי חורבות. כשהוא מנהל מלחמת חורמה רצחנית חסרת גבולות ומגבלות מוסריים ונורמטיביים

והעובדות מדברות בעד עצמן. ככל שנוקפים הימים והמלחמה מסלימה, אוקראינה חווה רצח-עם ברוטאלי, הרס וחורבן עד היסוד של ערים ומחוזות שלמים לצד מרכזי תעשייה ותשתיות קריטיות בכל רחבי המדינה. מדובר בממדים עצומים של הרג מאות אלפי אנשים חפים מפשע ומנוסתם של מיליוני אזרחים ובהם נשים, זקנים וטף אל עבר עתיד וגורל לא ידוע.

והאמת הקשה חייבת להיאמר. המלחמה באוקראינה חורגת הרבה מעבר לגבולותיה הטריטוריאליים. זהו איננו עוד מאבק לאומי מקומי המוגבל בזמן ובמרחב לכיבוש שטחים במזרח ובדרום המדינה.

המאבק הרצחני של פוטין גם איננו נוגע רק בסוגיית בטחונה של אוקראינה וחתירתה, בדומה לשכונותיה במזרח-אירופה, להצטרף לברית נאט"ו ואיחוד אירופה (EU). בהיותה לב העימות, הציר המרכזי ונקודת ארכימדס המגשרת בין מזרח ומערב אירופה, אוקראינה נאבקת על חייה ולא רק על זהותה, חרותה ועצמאותה.

כשהוא מונע מתוך שנאה תהומית כלפיה וכלפי המערב לצד תשוקה לכוח, סנטימנט רוסי וחזון מגלומני לחזור ימי האימפריה הצארית, פוטין פועל בנחישות להבסת אוקראינה וממשל זלנסקי וזאת, תוך ניצול חולשת המדיניות האמריקאית וממשל ביידן.

מעבר לכך, מדובר במאבק גיאופוליטי ואידיאולוגי חריף וחוצה גבולות נגד ההגמוניה האמריקאית, שליטתה והשפעתה הגלובלית, המתחולל בו-זמנית בכמה חזיתות. זהו מאבק גלובלי, אלים ובלתי מתפשר בין רוסיה והמערב, בין משטר אוטוריטרי למשטר דמוקרטי, בין דיקטטורה לחירות, שתכליתו שינוי הסטטוס-קוו והסדר העולמי הקיים.

זהו גם מאבק גלובלי, אלים ובלתי מתפשר בין רוסיה והמערב, בין משטר אוטוריטרי למשטר דמוקרטי, בין דיקטטורה לחירות, שתכליתו שינוי הסטטוס-קוו והסדר העולמי הקיים

וכך, ביום ה-120 ללחימה, כשסופה של המלחמה איננו נראה באופק, לא פשוט להודות בכך אבל רוסיה – על אף בידודה הבינלאומי וחולשתה הכלכלית וחרף כישלונותיו האסטרטגיים של הצבא הרוסי, היא זו שמכתיבה כיום את סדר היום באירופה ומחוצה לה.

יתר על כן, פוטין הוא מי שמכתיב את הטון והסגנון, קובע את המדיניות וקצב האירועים והתהליכים המתחוללים בעקבות המלחמה גם בזירה הבינלאומית. במידה רבה הוא גם האחראי למשבר גיאופוליטי, ביטחוני והומניטרי קטסטרופלי, החמור ביותר מאז 1945, המאיים על אחדותה של אירופה ועל יציבות היחסים הבינלאומיים.

עפ"י הערכות עדכניות שפרסמו ארגוני סיוע המוניטריים וסוכנות האו"ם (UNHCR), נכון למועד כתיבת שורות אלה, כ-15 מיליון אזרחים אוקראינים, מתוכם כ-60% ילדים, נאלצו לעקור מביתם מאז פרוץ המלחמה.

מדובר על שליש מהאוכלוסייה האוקראינית כשיותר מ-7.5 מיליון אזרחים ובהם זקנים, נשים וטף המוגדרים כעקורים, שביתם נפגע או נמחק לחלוטין והם נתונים בסיכון בטחוני והומניטרי גבוה.

בנוסף, מדובר על זרם עצום של כ-8 מיליון פליטים שברחו מהמדינה (מתוכם, כ-2 מיליון שבו חזרה), בעיקר למדינות אירופה וכן, לקנדה, ארה"ב ואחוז שולי גם לישראל.

מבין הפליטים והמהגרים שהגיעו לאירופה, מדובר על אוכלוסייה בהיקף של כ-1.1 מיליון איש שהגיעו לפולין, 780 אלף לגרמניה, 380 אלף לצ'כיה ועוד מאות אלפים למדינות השכנות ובהן מולדובה, רומניה וסלובקיה וכן לשאר המדינות ביבשת.

מעבר לנטל הדמוגרפי בטווח הזמן המידי על מדינות האזור, לגל הפליטים ההמוני יש השלכות גיאופוליטיות, כלכליות, חברתיות וביטחוניות ארוכות טווח, שקשה לאמוד אותן עתה.

עפ"י הערכות עדכניות שפרסמו ארגוני סיוע המוניטריים וסוכנות האו"ם, נכון לעכשיו כ-15 מיליון אזרחים אוקראינים, מתוכם כ-60% ילדים, נאלצו לעקור מביתם מאז פרוץ המלחמה

בנוסף ומעבר לכך חשוב לציין כי מאז פרוץ המלחמה, הצבא הרוסי פעל לגירושם וחטיפתם של מאות אלפי אזרחים לפדרציה הרוסית (וזאת, ככל הנראה, מתוך כ-1.3 מיליון אזרחים אוקראינים הרשומים בסוכנות האו"ם כמהגרים ופליטים שנדדו לרוסיה). חלק מהם דוברי רוסית ו/או ממוצא אתני רוסי שנחטפו במסגרת הקרבות שהתחוללו במריופול.

על פי כתבה שפורסמה השבוע ב"ניו יורק טיימס" ומציגה עדויות אישיות שלהם, מדובר על אזרחים תמימים שנחטפו מביתם והוסעו בעל כורחם אל מעבר לגבולות אוקראינה במטרה להכניסם למחנות רוסיים, שם עברו חקירות ועינויים בטרם אולצו לנדוד ברחבי רוסיה ולמצוא מקום מגורים.

בנוסף, וכפי שעולה מפרסום של ארגון הסיוע הבינלאומי-אוקראיני Foundation Ukraine U24, מקרב 674,000 איש שאולצו לעזוב לרוסיה, 131,000 הם ילדים. עובדות, עדויות ומספרים אלה קשים לעיכול, בעיקר במאה ה-21 כשמדובר על מלחמה מדממת המתחוללת בלב-ליבה של אירופה.

לכן, מנקודת מבט גיאופוליטית ודמוגרפית רחבה, הגיעה העת להתעורר ולהבין, כי על אף שרוסיה סובלת מכשלים צבאיים כמו גם מניהול ותכנון אסטרטגי שגוי של המלחמה, מדובר במשבר בינלאומי חמור ביותר. מדובר בנקודת אל-חזור עבור אוקראינה והאוקראינים, שנמצאים כעת על פי התהום. כשהזמן אינו פועל לטובתם ומלחמת ההתשה שוחקת את כוח העמידות והנחישות שלהם מול רוסיה.

אזרחים תמימים נחטפו מביתם והוסעו בעל כורחם אל מעבר לגבולות אוקראינה במטרה להכניסם למחנות רוסיים, שם עברו חקירות ועינויים בטרם אולצו לנדוד ברחבי רוסיה ולמצוא מקום מגורים

גורל המאבק על אדמת אוקראינה יקבע במידה רבה לא רק את שרידותה ועתידה הדמוגרפי של המדינה, אלא את יציבותה של אירופה כולה. בתוך כך, ללא ספק האמפתיה והסולידריות האירופאית כלפי מיליוני הפליטים שברחו מאוקראינה, היא קריטית וחשובה, ולו כדי לייצר חזית אחידה ומחוזקת מול מכונת המלחמה הרצחנית של פוטין.

ד"ר ענת הוכברג-מרום היא מומחית לגיאופוליטיקה וליחסים וטרנדים בינלאומיים עם יותר מ-20 שנות וותק וניסיון בעבודה עם גורמי ממשל, בטחון ועסקים בינלאומיים בארץ ובחו"ל. במסגרת מחקריה ועבודתה כיועצת גיאופוליטית נפגשה בבית הלבן עם היועץ הישיר לענייני הטרור העולמי של הנשיא אובמה (2015) והשתתפה בכנסים ופורמים בינלאומיים שונים בחו"ל. במהלך שלוש השנים האחרונות, הרחיבה את תחומי המחקר והעניין שלה לאסיה בדגש על סין. משמשת כיועצת בכירה במכון המחקר בהינאן (דרום סין) ומספקת ניירות עמדה ומחקרים לממשל הסיני העוסקים בעיקר בממד הביטחוני של פרויקט ה"חגורה והדרך" (BRI), הכולל בניית תשתיות ענק בכל רחבי העולם.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
מרתק ומבעית כאחד. המסקנה התבקשת היא שאסור לוותר על נשק אסטרטגי ואסור לסמןך על אף אחד. האם יש אפשרות שהמערב נותן לרוסיה גם לדמם עד שתיפול על הברכיים מבחינה כלכלית? אחרת ,אין להבין את ה... המשך קריאה

מרתק ומבעית כאחד.
המסקנה התבקשת היא שאסור לוותר על נשק אסטרטגי ואסור לסמןך על אף אחד.
האם יש אפשרות שהמערב נותן לרוסיה גם לדמם עד שתיפול על הברכיים מבחינה כלכלית?
אחרת ,אין להבין את השיתוק של המערב כשרוסיה החלשה פוגעת באינטרס מובהק של העולם הליברלי.

עוד 767 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

עודכן אתמול
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

בנט: נשכבתי על הגדר עבור עם ישראל, פוחד שנאבד את המדינה

בנט אמר כי טרם החליט אם לרוץ בבחירות הבאות ● ליברמן אמר כי לא יתמוך בנתניהו בשום מצב וכי הוא ״ממליץ לימינה להפסיק עם תסמונת האישה המוכה״ ● ח״כ אלי כהן: מעריך שנשיג יותר מ-61 מנדטים ● האיחוד האירופי: שיחות הגרעין בין איראן למערב יתחדשו בימים הקרובים ● גורם בארה״ב: מוכנים לחזור ליישום מלא של ההסכם מ-2015 ● מחר תושבת התחבורה הציבורית לשלוש שעות

עוד 10 עדכונים

הקצין השנוא באמריקה

איש לא רצה לשרת לצד האדמירל היהודי היימן ריקובר ● אופיו הקשוח והלא מתפשר הפך אותו לדמות שנויה במחלוקת אך גם לאדם שהנשיא קרטר כינה "המהנדס הגדול ביותר אי פעם" ● הסופר מארק וורטמן מגולל את הסיפור הלא ייאמן של אבי הצוללת הגרעינית ומספר בריאיון לזמן ישראל: "היו אנשים שהוא פשוט התעלל בהם, אין לזה מילה אחרת"

עוד 1,333 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
הַחֲמִישִׁית 137

האזנה מודרכת לסימפוניה החמישית לקמפיין ותזמורת מאת לודוויג ואן נתניהו

עוד 1,073 מילים

קריב הצהיר כי יקיים דיון בראשון על הצעות החוק לפיזור הכנסת וחוק הנאשם - אך לוועדה שלו אין כל סמכות לעשות זאת, ומדובר בניסיון פוליטי להפעיל לחץ על ניר אורבך, יו"ר ועדת הכנסת האמונה על הטיפול בהצעות החוק הללו ● אין למעשה מניעה משפטית למנות רמטכ"ל, וגם בג"ץ יאשר מינוי כזה ● וגם: פסק הדין נגד סנ"צ גואטה הוא סנונית ראשונה וחשובה במאבק באלימות המשטרתית

עוד 1,204 מילים

הדילמה של יולי אדלשטיין

אדלשטיין הודיע לפני שנה שיתמודד מול נתניהו על ראשות הליכוד - אולם התקופה הייתה אחרת וכיום נתניהו בשיא כוחו ● בקרבתו של אדלשטיין חלוקים מה יגרום לו פחות נזק - להפסיד בגדול או לא להתמודד בכלל ● גורמים בפלג הירושלמי החרדי מקימים מפלגה חדשה שתרוץ בבחירות ● וגם: משלחת לפיד באנקרה המשיכה את הדיונים עם הטורקים על החזרת כתובת השילוח ● פרשנות

עוד 609 מילים

דיווח: גנץ וסער בוחנים את האפשרות לרוץ ביחד בבחירות

דרמה בארה"ב: ביהמ"ש העליון ביטל את הזכות להפלות; מיכאלי: שלטון חשוך ושונא נשים ● האו"ם: שירין אבו עאקלה נהרגה מירי צה"ל; גנץ: תחקיר חסר אחיזה במציאות; צה"ל: מציעים לפלסטינים להעביר את הקליע ● בנט: "עוד לא החלטתי אם אני רץ בבחירות" ● שקד: אפסו הסיכויים לממשלה חליפית – הולכים לבחירות ● המלחמה באוקראינה: רוסיה השלימה את כיבוש לוהנסק

עוד 37 עדכונים

האפיפיור שוחח עם היטלר, סייע למוסוליני וידע על השואה

פיוס ה־12 נמנע לצאת באופן פומבי נגד הנאצים ונגד ההשמדה השיטתית ● ההיסטוריון דיוויד קרצר חושף בספרו החדש חומרי ארכיון שמוכיחים את "אדישות" הוותיקן ביחס לרצח העם היהודי ● בריאיון לזמן ישראל הוא מסביר: "ההיסטוריה האנטישמית של הכנסייה – וחוסר הגינוי של האפיפיור – תרמו להצדקת הקמפיינים האנטי־יהודיים"

עוד 847 מילים
הנסיך הסעודי מוחמד בן סלמאן מתקבל באנקרה, 22 ביוני 2022

מי היה מאמין שנסיך הכתר הסעודי יחזור כל כך מהר למרכז העניינים? ● בטהרן עוקבים אחר מסע הדילוגים שלו בין קהיר, עמאן ואנקרה ומבינים היטב: הברית הסונית מצופפת שורות ומהדקת את הקשר עם ישראל ● וגם: גנץ אומנם שיפר את כישוריו הפוליטיים אבל לא שמע את פעמוני האזהרה ופספס ככל הנראה את ההזדמנות למנות רמטכ"ל ● פרשנות

עוד 953 מילים

הממשלה הפחיתה את הפשיעה בחברה הערבית? תלוי את מי שואלים

לא ברור עדיין אם התוכנית למיגור הפשיעה בחברה הערבית עובדת ● הנתונים על ירידה במספר הנרצחים הם בעלי ערך סטטיסטי קלוש ● אנשי הציבור הערבי חלוקים בדעתם: ראשי רשויות מעידים על פעילות משטרתית נחרצת אבל הפעילים החברתיים ספקניים יותר ● אולם, כולם מסכימים: המלחמה הזאת דורשת זמן – והרבה

עוד 2,571 מילים

דיווח: בית ראש הממשלה במצב ירוד, שלא מאפשר להתגורר בו

לפיד מעוניין לעבור לגור במעון מייד עם מינויו לראש הממשלה, אך בשל מצב הבית ספק אם הדבר יסתייע ● אוקראינה מועמדת להיות חברה באיחוד האירופי ● טורקיה: סיכלנו ניסיון איראני לחטוף את שגריר ישראל לשעבר ואשתו ● הסתדרות המורים הקפיאה את העיצומים ● בניסיון לעקוף את ועדת הכנסת תדון ועדת החוקה בפיזור הכנסת ובחוק שימנע מנתניהו לכהן כראש הממשלה

עוד 35 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה