הזמן של
שי יוסף
כל הזמן // יום שישי, 23 באוקטובר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

גנץ: ״נתניהו ידע על המו"מ בין ארה"ב לאמירויות על החמקנים והסתיר זאת ממערכת הביטחון״

ערב דרמטי ביחסים עם העולם הערבי ובתוך הממשלה ● טראמפ הכריז על נורמליזציה של סודן וישראל ● במקביל: גנץ ורה״מ הוציאו הודעה משותפת המאשרת מכירת חמקנים לאמירויות ● לאחר מכן: גנץ בהודעה לפיה נתניהו הסתיר את המו״מ על החמקנים ממערכת הבטחון ● אורלי לוי-אבקסיס: ״התקשורת השחירה אותי״ ● דיל שנרקם עשוי להפוך את יעלון לראש ממשלה

עוד 38 עדכונים

רק חינוך ימנע אלימות כלכלית

בעוד חברי הכנסת מתווכחים על חוק למניעת אלימות כלכלית, עלינו, אנשי החינוך, לפעול הרבה שנים לפני שהאלימות פורצת.

בדומה לסוגים אחרים של אלימות, אלימות כלכלית צומחת על אדמה פורה של זוגיות, הכושלת בתקשורת תקינה וכבוד הדדי.

יש צורך להעניק כלים והכוונה לצעירים ולצעירות על מנת למגר את התופעה הנוראה.

בעוד החכ"ים מתווכחים על חוק למניעת אלימות כלכלית – עלינו, אנשי החינוך, לפעול שנים לפני שהאלימות פורצת. בדומה לסוגי אלימות אחרים, אלימות כלכלית צומחת על אדמה פורה של זוגיות, הכושלת בתקשורת תקינה וכבוד הדדי

סמדר, ליאת, אילנה – הנשים שדברו בכתבה ב-YNET – בואו נסובב את השעון אחורה 20 שנה, ונחשוב איך ניתן היה למנוע מכן ומנשים וגברים רבים את חווית האלימות הכלכלית:

לפני החתונה:

 • האם היתה לכם מגיל צעיר שליטה טובה ובריאה על הכסף שלכם?
 • האם ידעתם לכלכל את עצמכם לפני שהתחתנתם או שהייתם תלויים באחרים?
 • האם ניהלתם חשבון בנק וכרטיס אשראי ללא מינוסים עוד לפני החתונה?
 • כשהיכרתם את הבן/בת זוג לפני שהחלטתם להתחתן, האם דברתם על כסף והחשיבות של שיתוף פעולה על ניהול הכסף המשפחתי?
 • האם עשיתם תיאום ציפיות על רמת חיים ושאיפות אישיות?
 • האם ניסיתם להבחין אם בן/בת זוג לעתיד פתוח ליחסים שוויוניים בכל הקשור להחלטות כלכליות?

אחרי החתונה:

 • האם ישבתם באופן קבוע על התקציב המשפחתי כדי לעקוב אחרי המצב?
 • האם גיליתם אחד לשני כמה אתם מרוויחים ועל מה אתם מוציאים סכומים גבוהים, השקעות ורכישות גדולות?
 • האם ידעתם תמיד את פרטי כל חשבונות הבנק, קרנות הפנסיה, הימצאות תכניות חסכון ונכסים?
 • האם קבעתם ביחד יעדים לחסכון?
 • האם דברתם באופן שקוף לגמרי על העברות/ירושות שהתקבלו מהורים ובני משפחות משני הצדדים?
 • האם התייעצתם אחד עם השני לפני לקיחת או נתינת הלוואה?
 • האם קבלתם ייעוץ אוביקטיבי מיועץ כלכלי מוסמך ומקצועי?

קרבנות האלימות הכלכלית – ליבי יוצא אליכם.

סמדר, ליאת, אילנה – הנשים שדברו בכתבה ב-YNET, בואו נסובב את השעון אחורה 20 שנה, ונחשוב איך ניתן היה למנוע מכן ומנשים וגברים רבים את חווית האלימות הכלכלית

חברי הכנסת שמציעים את החוק למניעת אלימות כלכלית – תודה שהעלתם את מודעות הציבור לתופעה.

אנשי חינוך – בואו נרים את הכפפה לחינוך חברתי-פיננסי לצעירים על מנת לקדם זוגיות בריאה וסיכוי להצלחה כלכלית לכל משפחה בישראל.

מינדי אייזנר היא מייסדת ומנכ"לית עמותת "חיים בפלוס". היא פועלת למניעת חובות ועוני באמצעות חינוך פיננסי לצעירים. מינדי עלתה לארץ מטורונטו, קנדה וגרה עם משפחתה ברעננה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 329 מילים

למקרה שפיספסת

טיול לשבת על פסגת הר הצופים

בהר הצופים בירושלים מתגלים סיפורי טרגדיה, תעוזה ופילנתרופיה ● על ההר המפורסם התרחשו מקרי טבח, פעולות צבאיות סודיות ופעולות הצלה, וכיום הוא מכיל אנדרטאות לזכר חלק מהמדענים, האמנים והפילנתרופים פורצי הדרך בארץ ● אביבה ושמואל מטיילים בבירה

עוד 1,023 מילים
מירוץ 2020
המירוץ לבית הלבן / 11 ימים לבחירות

זה הקורונה, טמבל

ארה"ב נכנסת לגל שלישי של התפרצות הקורונה, ומספרי הנדבקים והמתים שם ממשיכים לעלות ● כל זה לא מפריע לטראמפ להמשיך להתכחש לחומרת המצב ולהצהיר הבוקר בעימות מול ביידן: "אני לוקח אחריות מלאה אבל אני לא אשם" ● במקביל, החדשות מתפרצות בקצב מסחרר - מסקנדלים צהובים ועד פשעים נגד האנושות - וההצבעה המוקדמת גבוהה מבעבר ● ויש גם תשובה לחיים לוינסון

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
מספר טענות שלכם מופרכות. למשל הקביעה שלכם שנתניהו "אומר בגאון שישראל היא מדינה של יהודים ולא של אחרים", בשעה שהעמדה שלו היא העמדה הציונית הבסיסית שישראל היא מדינת העם היהודי ושל מיעוטיה... המשך קריאה

מספר טענות שלכם מופרכות. למשל הקביעה שלכם שנתניהו "אומר בגאון שישראל היא מדינה של יהודים ולא של אחרים", בשעה שהעמדה שלו היא העמדה הציונית הבסיסית שישראל היא מדינת העם היהודי ושל מיעוטיה. אבל היא קודם כל מדינת הלאום היהודי. זה לא יכול להשתוות לעמדות הרפובליקנים והדמוקרטים באמריקה לגבי אמריקה, שכן אין הגדרה פיקס מהו העם האמריקאי, שכן הרכבו משנה מעשור לעשור ע"פ היקפי ומגוון המהגרים אליו. בשונה מהעם היהודי, באמריקה המדינה יצרה את העם האמריקאי. מאז שנות השישים הפוליטיקלי קורקט אימץ גם את השחורים לאותו עם שהולך ומתגבר. הגיבוש לא על בסיס עבר משותף אלא רק על בסיס הווה ועתיד משותפים.

לכן נתניהו ורוב הציבור היהודי בישראל "בלתי ניתנים לשינוי" בשל המוצא המאחד שלהם.

אמריקה היא רפובליקה דמוקרטית לפי הגדרת מייסדיה והוגיה.

עוד 1,820 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

מתווה מערכת החינוך, חושבים צעד ועוד צעד

בנקודת הזמן שאנו נמצאים בה יש לחזור מיד ללמידה הכי בטוחה שאפשר, ולחשוב איך נחיה בשנים הקרובות עם הקורונה. בואו נחשוב על מערכת חינוך ההולכת צעד אחר צעד וחושבת כמה צעדים קדימה לעבר העתיד.

מתווה 1: למידה בקפסולת מקצוע

אז מה עושים בטווח המיידי? מה אפשר לעשות כדי לחזור לשיגרת לימודים בטוחה?

אנחנו בזמן קורונה. מצב לא מוכר, תקופה אחרת, והגיע הזמן שנחשוב שונה, יחד עם הגורמים במערכת החינוך – עם אנשי השטח, המורים והנציגים שלהם.

עלינו לחשוב אחרת ולהתאים את מערכת החינוך לשינויים המתבקשים, לנסות כל אופציה שיכולה לתת פיתרון ולא לפסול ולהניח שזה בלתי אפשרי – אין להניח הנחות מוקדמות כאן.

אנחנו בזמן קורונה. מצב לא מוכר והגיע הזמן שנחשוב שונה, עם הגורמים במערכת החינוך – אנשי השטח, המורים ונציגיהם. עלינו לחשוב אחרת ולהתאים את מערכת החינוך לשינויים המתבקשים

תקופה זו מבקשת מאיתנו לבחור אחרת, לבחור במתודות למידה ושיטות שונות, חשיבה מחודשת ומותאמת מציאות, חשיבה שונה. נצליח לעשות זאת רק אם נשחרר אחיזה בכל מה שהיה ידוע לנו לגבי התנהלות בזמן השיגרה.

הסיבה שאנו רחוקים מפתרון בזמן קורונה היא לא הקורונה אלא חוסר ההקשבה וחוסר שיתוף הפעולה. הפתרון הלימודי בקורונה בהחלט לא נמצא כרגע במערכת החינוך ויש לחשוב על אפשרויות שכיום לא קיימות במערכת.

אז מה שהקורונה גורמת לי, לחשוב ולשתף הרבה אנשי חינוך וחברים כדי לקיים דיון, לנשום חינוך, לחפש את הדרך החדשה, דרך חשיבה אחרת.

מה שמוצע כאן, זה שמערכת החינוך תעבור ללמידה במתכונת קורס (אפשר לקרוא לזה: השיטה האוניברסיטאית). בקורס ילמדו את כל הנושאים ותכני הלימוד הנחוצים ללמידה במקצועות השונים שנקבעו בתוכנית הלימודים.

לדוגמא, בקורס שפה לכיתה ו' נאחד את כל התכנים והכלים הדרושים, שיילמדו בקפסולה קבועה למשך מספר ימים ('שבוע שפה' יהיה קבוע במערכת הלימודים של התלמיד) עם אותו מורה עד סיום החומר הנלמד (ללא החלפת מורים או תלמידים, קפסולה קבועה). בסיום ייערך מבחן (עד שנצליח לעבור אותו, מועד 1, מועד 2, מועד 3, עד ההצלחה) ומעבר לקורס הבא. אם המורה בכיתה מסויימת מלמדת שני מקצועות, כמובן שאפשר לשלב (יצירתיות זה שם המשחק, לא רק בקורונה).

מתווה 2 – מערכת החינוך בחירום

אז מה עושים בטווח היותר ארוך, מה אפשר לעשות בצעד הבא? מה נעשה במערכת החינוך כדי לחשוב קדימה?

הרוח הנושבת הינה שבקיץ 2021 יהיה חיסון. היתכן? אז מה אנחנו אמורים לעשות, לחכות לחיסון? כן. אבל אולי נחשוב גם כמה צעדים קדימה?

מה היה עד היום: סגר, הפסקת הלימודים, למידה מרחוק, זום, חזרה ללימודים בקפסולות ועוד כל מיני רעיונות שתוצאתם תסכול גדול, למידה למי שיכול ללמוד מרחוק, למידה למי שיודע ללמד מרחוק – בקיצור חוסר מענה לרוב התלמידים, תסכול למורים ובילבול גדול. בילבול חסר פורופורציה.

אילו ילדינו היו נבחנים בסיום למידה ועונים בבילבול כזה היו מקבלים שלילי, נכשלים, ולא היו מקבלים את התעודה.

מה היה עד היום: סגר, הפסקת הלימודים, למידה מרחוק, זום, חזרה ללימודים בקפסולות. תוצאתם: תסכול גדול, למידה למי שיכול ללמוד מרחוק, למי שיודע ללמד מרחוק. חוסר מענה לרוב התלמידים ותסכול למורים

מה עוד יש לנו? שר חינוך נחוש עם הרבה רצון טוב, ארגוני מורים, מורים ותלמידים שעושים הרבה פעולות, אך אני איני רואה לאן זה מכוון. לאן רוצים להגיע? מה התוצאה הצפויה?

הקורונה כאן להרבה זמן (הלוואי שאני טועה), אז גם אם נמשיך לומר שמדובר בלמידה מרחוק, למידה בזום וכדומה, לא תהיה למידה לכלל ילדי ישראל ולא יהיה חינוך לכלל ילדינו. אז איך ייראה עתיד ילדינו? איך יראה עתיד העולם?

בואו נעצור, יש כאן משהו. ארוע הסטורי (שלילי), מגיפה שילמדו עליה בשיעורי ההסטוריה, והמענה חייב להיות שונה. אנחנו בעת חירום וחייבים לתת לכל תלמיד, הורה ומורה תוכנית לשלוש שנים קדימה, כאשר אנחנו קובעים מראש מה יש לדעת תוך בעוד שלוש שנים ואיך זה ישרת את עתידנו.

הפעולות הדרושות

 • גיוס מנחה חינוך (מסייעים למורים) – המנחים ישמשו כמסייעים למורים במערכת וילוו ע"י המורים. ליד כל מורה יהיו שני מנחי חינוך שיהיו להם את הכישורים המתאימים (הדרכה, תנועות נוער, שנת שרות, תרומה לקהילה – כל התמהיל הזה).
  ייקבע מפתח פרופיל לכל גיל, החל מא' ועד יב'. ילמדו רב"טים חשבון וילמדו טייסים פיזיקה לבגרות (וכאן תבוא הטכניקה איך המורה מפעיל את "מנחה החינוך" – תו"ל הפעלה) – המורה "יהיה" בשני חלקי הכיתה במהלך השיעור המפוצל – המורה ינהל במקביל את שני חלקי הכיתה.
 • התשתית בנויה על צה"ל. אני מציע ל"גייס" את צה"ל לשלוש שנים ולגייס שנת י"ג (שנת שרות) – הם ישמשו מנחי חינוך.
 • למידה במבני ציבור.
 • הגמשת זמן השיעור (יתכן שבמודל קפסולות אפשר להקטין את זמן השיעור).
 • למידה בשתי משמרות – מוסדר, לכולם.
 • תנו לראש הרשות לנהל את "משרד החינוך ברשות".

הקורונה כאן להרבה זמן (הלוואי שאני טועה), אז גם אם נמשיך לומר שמדובר בלמידה מרחוק או למידה בזום – לא תהיה למידה לכלל ילדי ישראל ולא יהיה חינוך לכלל ילדינו. אז איך ייראה עתיד ילדינו? איך יראה עתיד העולם?

אני מאמין שעם שר החינוך הזה אפשר לבצע את המבצע הזה. ניפגש בעוד 3 שנים ונאמר תודה. עדיין אפשר להציל את השנה האבודה. כולנו מבינים, הלמידה בישראל – העתיד של המדינה.

פעיל חברתי, חל"תניק של מסע ישראלי, ציוני, פטריוט, איש חינוך, איש תפעול, מוביל מעת לעת.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 754 מילים
עודכן לפני שעה
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

דיווח של נפתלי מוסטר, על חתונת ענק חרדית המתוכננת להתקיים בניו יורק בשיא המגפה, עורר שם סערה ● האירוע בוטל, אך מעמדו של נפתלי בקהילה נפגע והושמעו איומים על חייו ● בטור אישי הוא משחזר את החוויה שעבר ● "כינו אותי נאצי, חבר ביודנראט ומלשן" ● "אחד המגיבים באתר חרדי כתב שצריך לחסל אותי" ● "אבל הכוח שהניע אותי לדווח על התנהגות כה חסרת אחריות חזק יותר"

עוד 796 מילים

לפרקליטות המדינה דרוש: משפטן בעל עמוד שדרה יציב

החשיפות האחרונות על מערכת היחסים בין מנדלבליט לשי ניצן מלמדות על מורכבות תפקיד פרקליט המדינה - כראש משרד עורכי הדין הגדול בישראל מחד, וכמספר שתיים של היועמ"ש מאידך ● בימים האחרונים פירסמה ועדת האיתור לתפקיד פרקליט המדינה קול קורא להגשת מועמדויות לתפקיד ● אפשר רק לקוות כי מי שייבחר יפגין יותר מיכולת ניהולית וידע משפטי ● פרשנות

עוד 824 מילים ו-1 תגובות

דעה המדינה מפרה את החוזה עם האזרחים

מנתניהו ושריו כבר אין לנו ציפיות, אבל גם הדרג המקצועי - אנשי הרפואה והמשפטנים שמנסחים את תקנות ואת מגבלות הקורונה - עושה טעויות רבות, שישראלים רבים משלמים עליהן מחיר כבד ● טעויות שגורמות לכך שהישראלי הסביר, שמשהו מהותי וחיוני בחייו נגזל ממנו באופן שרירותי, מאבד את שאריות האמון שלו במערכת ● להלן שלוש דוגמאות מתחומי בריאות הגוף והנפש

עוד 873 מילים

רווחה "לא מבקשים הלוואות, רק את הכסף שלנו"

עם תחילת משבר הקורונה, ביטל בג"ץ את חוק הפיקדון, והורה להשיב למבקשי המקלט מאפריקה את הכספים שהופרשו ממשכורותיהם, כדי שלא יידרדרו לעוני מחפיר ● אך לדבריהם, הם מתקשים לראות את הכסף ● "הבנקים אמורים לאפשר לאנשים גישה לכסף שמגיע להם, אלא שבפועל זה פשוט לא קורה" ● "אם מתנדבת צריכה להגיע 3 פעמים לסניף כדי שזה יקרה, מה הסיכוי של מבקש מקלט להצליח בכך לבדו?"

עוד 1,516 מילים ו-1 תגובות

אבנר נתניהו שכר דירה ב"מחיר למשתכן" בהרצליה

פרסום ראשון בנו הצעיר של ראש הממשלה שכר דירת 3 חדרים בפרויקט "מחיר למשתכן" בשכונת גליל ים החדשה בהרצליה ● המדובר בדירה המושכרת לטווח ארוך בשוק החופשי תמורת הטבות ליזם ● מבדיקת זמן ישראל עולה כי אבנר לא קיבל הנחה בעסקה ● גורם המעורה בפרטים: "הדירות מבוקשות, צריך מזל לקבל אחת" ● האבטחה במקום צפויה להתהדק

אבנר נתניהו, בנו הצעיר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עומד לעבור לדירה שכורה בפרויקט מגורים של "מחיר למשתכן" בשכונת גליל ים החדשה בהרצליה. כך נודע לזמן ישראל.

אבנר נתניהו מתגורר כיום בשכירות ברחוב עזה בירושלים, סמוך למעונו הרשמי של ראש הממשלה, והוא צפוי לעבור בחודשיים הקרובים לדירתו החדשה.

חברת הבנייה רמי שבירו, שנמצאת בבעלות היזם רמי שבירו, הקימה בשכונה – הסמוכה לפארק גליל ים – שישה בניינים בשלושה מתחמי מגורים של "מחיר למשתכן". הדירה שאבנר אמור לעבור אליה נמצאת במתחם הראשון, שבנייתו הסתיימה לאחרונה.

הדירה אינה דירת "מחיר למשתכן" ואינה נמכרת או מושכרת במחיר מפוקח, כך שנתניהו אינו זקוק לעמוד בקריטריונים או לזכות בהגרלה כדי לשכור אותה.

מודעת פרסומת להשכרת דירות בפרויקט מגורים בגליל ים
מודעת פרסומת להשכרת דירות בפרויקט מגורים בגליל ים

פרויקטים של "מחיר למשתכן" כוללים גם דירות שאינן נמכרות בהנחה לזכאים, אלא מוצעות למכירה או להשכרה לציבור הרחב בשוק החופשי, והדירה שהושכרה לנתניהו היא אחת מהדירות הללו.

עם זאת, מדובר בדירה להשכרה ארוכת-טווח, אשר היזם משכיר למשך חמש שנים ומקבל בתמורה הטבות מס במסגרת סעיף 53 של החוק לעידוד השקעות הון, המוענקות ליזמים המשכירים דירות לטווח ארוך.

מדובר בדירות שמושכרות ישירות ללקוחות, ללא תיווך. גורם המעורה בפרטים ציין כי יש ביקוש גבוה לדירות להשכרה לטווח ארוך בשכונת גליל ים החדשה, וכי "צריך מזל כדי לקבל דירה כזאת". עם זאת, אותו גורם ציין כי אבנר לא זכה, ככל הידוע, להעדפה כלשהי על פני שוכרים אחרים בתור להשכרת הדירה.

נתניהו בן ה-26 ובת זוגו נוי בר שכרו יחדיו דירת שלושה חדרים (ולא חמישה חדרים כפי שפרסמנו במקור) . לפי הפרסומים של הפרויקט, דירות שלושה חדרים מוצעות שם בדמי שכירות של בין 4,000 ל-6,000 שקל בחודש.  מדובר במחיר יחסית נמוך, אבל לא חריג ביחס למחירי הדירות להשכרה בהרצליה.

מבדיקת זמן ישראל עולה כי אבנר נתניהו ישלם עבור המגורים דמי שכירות מלאים, ללא הנחה, כפי שהוא משלם כיום עבור הדירה שהוא שוכר בירושלים.

המדובר בדירה חדשה, מאובזרת ונוחה בגודל של 70 מ"ר. הדירות בפרויקט פונות לפארק בשטח של 213 דונם, שכולל מתקני שעשועים וספורט ושטחים ירוקים.

הדמיה של פרויקט המגורים שבנתה חברת שבירו בגליל ים הרצליה (צילום: (צילום מסך))
הדמיה של פרויקט המגורים שבנתה חברת שבירו בגליל ים הרצליה (צילום מסך)

ההערכה היא כי תוצב אבטחה כבדה של שירות הביטחון הכללי גם בבניין שבו עתיד אבנר נתניהו לשכור את הדירה, בדיוק כפי שהדירה והבניין שבהם הוא מתגורר עתה בירושלים נמצאים תחת אבטחה הדוקה של שב"כ.

כיום, עוברי אורח אינם יכולים להיכנס לבניין שברחוב עזה, והוא מוגן על ידי שער נעול. כניסתם של אורחים כרוכה בתיאום של הדיירים עם כוחות הביטחון וכן בבידוק ביטחוני, ותנועתם של הדיירים נמצאת תחת מעקב מצלמות. בבניין בירושלים שוכנת חנות שגם כניסת הלקוחות אליה מוגבלת, ונמצאת תחת פיקוח השב"כ.

מחברת רמי שבירו נמסר בתגובה: "החברה אינה מוסרת פרטים על שוכרים ודיירים בפרויקטים שלה".

עד כה לא התקבלה תגובה ממשפחת נתניהו.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
עוד 399 מילים ו-3 תגובות

מאז שנפלה תוכנית הסיפוח, הפלסטינים רק סובלים יותר

ביקור של משלחת מהאיחוד האירופי השבוע באזור מספאר יאטה, איחד את אמיר בן-דוד עם נידאל יונס, רק שלושה חודשים מאז נפגשו במסגרת המסע לארץ הסיפוח ● התוכנית של נתניהו לספח את השטח נגנזה מאז, אך עבור הפלסטינים המצב רק החמיר ● "בחודשיים האחרונים הלחץ גדל מאוד. היו יותר פשיטות ויותר הריסות של מבנים באזור שלנו, והמתנחלים נהיו יותר משוגעים"

עוד 773 מילים

אלפי מפגינים ברחבי הארץ נגד התנהלות הממשלה ונתניהו

כחול-לבן השיקה קמפיין, בליכוד קראו "לחזור לעבודה משותפת" ● נגיד בנק ישראל: "מוטב שלא ניכנס ל-2021 בתקציב המשכי" ● יעלון: "ייתכן שיתוף פעולה עם כחול לבן בהחלפת נתניהו" ● סקר: 10% מהישראלים השתתפו במחאה נגד נתניהו והממשלה ● כתב אישום נגד צעיר שריסס מפגינים ביפו בגז פלפל

עוד 60 עדכונים

למרות הסערה שפרצה אתמול סביב פסילת ההצבעה הראשונה על ההצעה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית בפרשת הצוללות, הארוע במליאת הכנסת לא היה אנטי-דמוקרטי או מושחת - הוא פשוט היה עדות לרשלנותם של כל אנשי ראש הממשלה ● בנימין נתניהו, מיקי זוהר, דוד אמסלם ויריב לוין - כל אחד בתורו נרדם בשמירה ותרם לשערוריה חסרת התקדים שנחזתה במליאה ● פרשנות

עוד 548 מילים

ראיון בלעדי "לאסלאם אין התנגדות לסולחה עם ישראל"

לאחר שגורמים מוסלמיים רשמיים בסודאן ייעצו לממשלתם לא לקדם נורמליזציה עם ישראל, איש הדת הבכיר, עבד אל-רחמן חסן חאמד, פסק כי עקרונות האסלאם גמישים יותר, וכתב פתווה המכשירה הסכם עתידי בין המדינות ● בראיון בלעדי לזמן ישראל הוא אומר: "כשהנסיבות משתנות, האחריות של המופתי היא לבחון את המצב ולהעריך אותו בלי דעות קדומות, להתמודד עם המציאות, וזה מה שעשינו"

עוד 1,320 מילים

בעקבות התפרצות הקורונה במחנה 80: צה"ל העביר טירונות בנות בזום

פרסום ראשון לאחר התפרצות הקורונה במחנה 80, שבעקבותיה הוכנסו לבידוד 96 חיילים וחיילות, רובן טירוניות, הוחלט לקיים את הטירונות בלמידה מרחוק ● ההדרכות וההרצאות, אימוני הכושר, פירוק הנשק, והעזרה הראשונה, תרגילי הסדר ואפילו ה"תיזוזים" נוהלו כולם ברשת

עוד 684 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה