Or Guetta
הזמן של
Or Guetta
ביקורת חשובה, אבל בעיני ההסתדרות מזהה פה פתרונות ארוכי טווח - היא מקדמת הכשרה תעסוקתית, יציאה של יותר אנשים לעבודה ועבודה בשכר הולם ליותר ויותר מגזרים. כל יו"ר הסתדרות רוצה לבלוט ורבים... המשך קריאה

ביקורת חשובה, אבל בעיני ההסתדרות מזהה פה פתרונות ארוכי טווח – היא מקדמת הכשרה תעסוקתית, יציאה של יותר אנשים לעבודה ועבודה בשכר הולם ליותר ויותר מגזרים.
כל יו"ר הסתדרות רוצה לבלוט ורבים מהם עשו את זה באמצעות רעש (שכנראה היה נכון לשעתו), אבל אני חושב שדווקא בר-דוד מזהה את עולם העבודה העתידי ועונה על צרכים שהם מעבר לדברים שאנחנו רגילים לראות. משבר הקורונה ריסק עשרות אלפי עובדים דווקא מצד הפגיעה במעסיקים העצמאים שלא יכלו בכלל לשלם לעובדים. אז אפשר ללכת עם הראש בקיר ואפשר למצוא פתרונות יצירתיים ואחראיים, ונראה שדווקא זה מה שקורה בשנתיים האחרונות בהסתדרות, למרות חוסר הוודאות והסחרור בפוליטיקה ובמשק.

כל הזמן // יום רביעי, 20 באפריל 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

בפעם השנייה השבוע - רקטה נורתה מעזה לישראל; נזק קל נגרם לבית בשדרות

אף שלא ניתן אישור משטרתי, מאות פעילים צעדו בירושלים; כוחות הביטחון חסמו את התקדמותם לשער שכם ● בנט הורה למנוע מבן גביר להגיע לשער שכם ● יאיר גולן: אנו מתחשבים ברצונות רע"ם לגבי הר הבית ● החובה לעטות מסכות בחללים סגורים תבוטל ביום שבת ● ישראל תעביר לאוקראינה קסדות ואפודי מגן ● האו"ם: למעלה מחמישה מיליון איש עזבו את אוקראינה מתחילת הלחימה

עוד 59 עדכונים

עלבונות במעמד צד אחד

רשף לוי טרם הספיק להתחרט על הפוסט, והנה, בעודו הודף נאצות על הפוסט בו ייחל למטאור קטן שימחק את הר הבית וקיר אבנים, בלי שמות, פליז אלוהים, תחסוך לנו תהלוכות דמים, כלומר דגלים, ובעוד הוא רושף בצחצוחי-לשון והודף את צבא הנעלבים המקצועיים, אפילו ירדנה ארזי, ניצולת קרב עפרה חזה, קפצה מהעגלה הריקה.

אבל לא אלמן ישראל, רק קצת אהבל, כי הנה שלמה גרוניך, לא עיפרון חד במיוחד, נשכב על גדר הגפילטע פיש ואץ רץ לבצע קאבר ללהיט הצ'חצ'חים של דודו טופז. היו זמנים באמת, כי מאז הכל כאן דבש ניגר, אור ואהבה, וגר ביביסט עם בנט.

ככתוב במקורות "והיה באחרית-השיימינג".

אבל לא אלמן ישראל, רק קצת אהבל, כי הנה שלמה גרוניך נשכב על גדר הגפילטע פיש ואץ רץ לבצע קאבר ללהיט הצ'חצ'חים של דודו טופז. היו זמנים באמת, כי מאז הכל כאן דבש ניגר, אור ואהבה, וגר ביביסט עם בנט

בחייאת, אחים, יהודים, אשכנחים ומזרנזים או איך שלא קוראים לכם, תנו לנשום בין סערה להתנצלות, אבאל'ה. עוד לא התאוששנו מסערת מנשקי הקמעות של גרבוז, זו שהשפילה מזרחים והכריעה בחירות לטובת אתם יודעים איזה צד, ושוב העם התעורר עם סטירה של גרוניך, מי לעזאזל זה גרוניך ומאיזה נפטלין שלפו אותו?

ושוב אנחנו נידונים לקום אתמול בבוקר ולהשחיל עוד מערכת בחירות במחרוזת הפוליטית המאוסה, ושוב בעוון דיבור נגוע מאשכנשמאל. זה תמיד מצד אשכנשמאל. לא אשכנשמאל – לא סערה. לנצח אנגנך כי לא נותקה השרשרת שבסופה יושב נאשם בפלילים עם מורא ממעשיהו.

הלנצח נאכל תחת?

ושימו לב, גבירותי ורבותי, כל העלבונות הם עלבונות במעמד צד אחד, אבאל'ה. רק צד אחד נעלב עד כדי מלחי הרחה, הצד השני בלתי עליב בעליל. שים אשכנזו-שמאל על כבשן, תגיש אותם וול-דאן מהמשרפות, והם יחזיקו מעמד.

אשכנזים, נו. אלה אין להם לב. רק אוכל מגעול ומשפחה חמה אבל לא מהסיבה שחשבתם. תגידו להם אשכנאצים ולא ישימו, תגידו "חבל שהיטלר לא גמר את סבא" ויבליגו. בלתי עליבים. לאשכנזים שמאלנים אין רגש, שמעתם את השירים שלהם? אחים, הצילו, איזה שעמום. אפילו שיר אחד שיצית להב.. שירקיד חתונות אין שם.

ושימו לב, כל העלבונות הם עלבונות במעמד צד אחד, אבאל'ה. רק צד אחד נעלב עד כדי מלחי הרחה, הצד השני בלתי עליב בעליל. שים אשכנזו-שמאל על כבשן, תגיש אותם וול-דאן מהמשרפות, והם יחזיקו מעמד

אני נאלצת לחשוף אתכם להגותו של חיים חומצת ביאליק, עיתונאי בשם יאיר לוי. וכה שורר החיים:

"‏אנחנו צ'חצ'חים אך הבנות שלנו לא משאירות שיער בית שחי, כשבנותינו מפגינות הן לא מתערטלות כבהמות, לא משתינות בגנים ולא הולכות עם סירים על הראש. אנו צ'חצ'חים, אך לא מבלים יחפים עם שרוואלים קרועים במסיבות טבע וגמורים מסמים קשים".

כמה אהבת ישראל.

אפילו איתמר בן גביר עלה לחרוש על עגלה שלא שלו והתהדר בציוץ "גם אני מזרחי גאה" כאילו שהבעיה שלנו אתו זה המוצא שלו ולא תורת הגזע המעוותת שלו. חסר היה רק שידקלם "תרשום, אני ערבי מזרחי", עוד היה מעלה באש את הבית על יושביו.

בעצם זה מה שהוא עושה בדרך כלל ובאין פוצה פה ומצפצף "גזענות", אבל ידוע שלערבים אין כבוד והם זורמים יופי עם "מוות לערבים" ועם מוות לערכים ועוד כל מיני מיתות משונות במעמד צד אחד. אבל מה, תרשמו, הוא מזרחי. מתקשט בעדות שוחרות הטוב שבינן לבין אויבינו יש יותר במשותף אלה עם אלה מאשר עם אחיהם היהודים כאן בארץ חומצת-אבות.

ידוע שלערבים אין כבוד והם זורמים יופי עם "מוות לערבים", אבל מה, תרשמו, הוא מזרחי. מתקשט בעדות שוחרות טוב שבינן לבין אויבינו יש יותר במשותף מאשר עם אחיהם היהודים פה בארץ חומצת-אבות

בואו נשים את זה על השולחן: יש גזענות. ברור שיש, נתניהו בנה על זה קריירה מאז הקלטת הלוהטת דרך "השמאלנים שכחו מה זה להיות יהודים" ועד ד'אשרי הגפרור שבער. בלי הדלק הזה שהצית להבות הוא עוד היה בן ניתאי, נשוי בפעם החמישית, ושרה הייתה מתעמרת במישהו אחר שהוא לא עם. אבל בינתיים הסוס העדתי הצולע הזה עוד עושה את העבודה כמו גדול. וגם שרה לא חסה.

מה שמפתיע זה שאת האשכנזים הימנים כל הסלט הזה לא מעליב. כל עוד העלבונות מוטחים ממזרח לשמאל, מימין לשמאל ומהשכינה שמאלה, ברוך השם יום יום. הם לא בעסק כל עוד זה עובד לטובת ארץ ישראל השלמה אך מפורקת לחתיכות מדממות.

יכול אדם לכנות את השמאלנים בוגדים ואת ואת בנט שמאלן תומך טרור, חרף היותו חובש הכיפה הימני הראשון בראשות הממשלה אחרי אלפיים שנות שמאל, אבל ייעלב עד עמקי נשמתו הפוליטית מפוסט של רשף לוי על הר הבית, או המצ'חצ'חים של גרוניך שחזרו לסיבוב ניצחון.

ונחשו, ילדים, מי המזרוחניק שגוזר קופון על כל עלבון ועלבון?
נכון. נתניהו מהבלוק.

אמאל'ה ואבאל'ה, כמו ששנו אבותינו. השורשים המזרחיים שלו זועקים אליו מהאדמה החרוכה שהשאיר אחריו.

בואו נשים את זה על השולחן: יש גזענות. ברור. נתניהו בנה על זה קריירה. בלי הדלק הזה שהצית להבות הוא עוד היה בן ניתאי, נשוי בפעם החמישית, ושרה הייתה מתעמרת במישהו אחר שהוא לא עם

אז חלאס, לא מתנצלת, אין לי חלק ונחלה במצעד הקלון המתוזמר הזה. קודם שבבא ביבי המזליסט הזקן יגלה לנו מה הציע לבעלה של עידית סילמן כדי שהכבשה העובדת אצל בעלה השאפתן תערוק לעדר שלו, ויספר למה גרס מסמכים לפני שעזב את בלפור, ולמה לא החזיר למדינה מתנות יקרות ערך שקיבל, ואיך אשתו קיבלה מפאקר צמיד בשווי 45000 דולר, ואם היה ענק תואם או גמד ממושמע ומושפל שמתנגב עם המדינה בתמורה לכל הסבל הזה.

ואם לא קשה לו אז גם מה נסגר עם הצוללות ולמה שילם לפוטין בחצר בירושלים תמורת נעמה יששכר שאשתו בכבודה ובעצמה החזירה לארץ. ולמה הילד הפרזיט לא עובד.
אה, זה כבר לא ענייננו, השבח לאל הטוב.

ואם אפשר, אלוהים, בהזדמנות זאת שאתה מגשים לרשף לוי ולחילונים המרוטים חלום, אז שכל המשיחיסטים מסעירי הסערות ומרעילי הבארות ומציתי השרפות מצעדת הדגלים ותורת הגזע יעופו לנו מהעיניים יחד עם המסית הראשי, וייכנסו לאיזה מגירה בהיסטוריה העצובה שלנו, ונשכח שכל זה קרה כי כולנו עם אחד לב אחד ושלום על ישראל.

לא, אה?

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 893 מילים ו-1 תגובות

לכבוד יום העצמאות, בקריית טבעון מניפים את דגל הקיימות

יום העצמאות ייראה השנה קצת אחרת בקריית טבעון: במקום דגלוני פלסטיק, יעטרו את הרחובות הראשיים בדים משומשים בצבעי כחול-לבן שילדי היישוב ציירו עליהם ● מה שהתחיל כניסיון להפחית את הזיהום שמייצר החג, התגלגל לפרוייקט יצירתי-קהילתי שסחף את היישוב

עוד 794 מילים

למקרה שפיספסת

"אנחנו הולכים למקומות טובים, למרות כל המכות שחוטפים בדרך"

עיר ואוּם בישראלכשעה מתל אביב, אום אל-פחם הפכה לעיר הערבית החשובה בישראל ● מהעיר הזו יצא המחבל לפיגוע בחדרה, היא מקום מושבה של התנועה האסלאמית, ומרכז לאלימות הגואה בחברה הערבית ● אבל לצד הלאומנות והעבריינות, צומחת באום אל-פחם תרבות והשכלה ותקווה ● בסדרת כתבות חדשה, אמיר בן-דוד משרטט פרופיל של עיר בקונפליקט המנסה בכל כוחה לשנות תדמית ולהיבנות מחדש

עוד 2,088 מילים

החירות המודרנית משעובדים לחובות בשם עקרון השוק החופשי

חירות היא לא רק הזכות להסתובב ללא שלשלאות, חירות היא גם האפשרות לחיות באופן חופשי ללא הצורך להיות משועבד כספית ● אם עד לפני 50 שנה חובות היו נחלתם של מעטים בחברה, היום הם הפכו למוצר צריכה בסיסי עבור כל מי שרוצה להתקיים תחת קורת גג משלו או סתם לחיות בסטנדרט בינוני ומעלה ● פרשנות

עוד 1,233 מילים

ימינה, בין המצוי לרצוי

מה הבעיה בעצם במעשה שעשתה ח"כ עידית סילמן? ומה הייתה הבעיה עם המעשה שעשה עמיחי שיקלי? לשניהם חשוב, לדבריהם, למחות על כך שימינה סוטה מהדרך ולכן החליטו לפעול בדרך עצמאית. כמובן שהם חשים כמובילי דרך וכך גם הגוש הימני באופוזיציה שרוצה להניע תהליך של פרישה, אי אמון קונסטרוקטיבי וממשלה חדשה-ישנה בראשות נתניהו.

מה הבעיה בעצם במעשה שעשתה ח"כ עידית סילמן? ומה הייתה הבעיה עם המעשה שעשה עמיחי שיקלי? לשניהם חשוב, לדבריהם, למחות על כך שימינה סוטה מהדרך ולכן החליטו לפעול בדרך עצמאית

משיחות שאני מקיים עם מצביעי ימין, שבה ועולה הטענה שנפתלי בנט גנב את התפקיד, וכי היחיד שיכול לשמש ראש ממשלה הוא ביבי ולא אף אחד אחר. הסקרים התכופים המתפרסמים בתקשורת מחזקים את התפישה הזאת.

אבל מה לעשות שעל פי החוק הישראלי יכולה מפלגה בת חמישה או שבעה מנדטים להוות לשון מאזניים, וכך הפך נפתלי בנט באחת מפוליטיקאי שלא מצליח בבחירות למי שמרכיב ממשלה עם מפלגות השמאל, הערבים ומפלגות המרכז. זהו חלום רטוב של כל פוליטיקאי שמצליח להתיישב בראש הממשלה.

אז אם נסכם את הנקודה עד כה, נפתלי בנט הוא ראש ממשלה וחברי ימינה זולגים אט אט ומחלישים אותו פעם אחר פעם. מתברר שחברי הכנסת שיקלי וסילמן לא לבד, לטענתם ובכל זאת ולמרות הכל עולה השאלה האם ההתנהלות הזו ראויה.

עמדתי כבר מוכרת – בישראל הבחירות הן על בסיס של מפלגות. אמנם שמות המועמדים מתפרסמים בזמן הבחירות, אבל החוזה נחתם עם המפלגה. כמובן שאין זה חוזה רגיל, אך ברגע שאנחנו משלשלים את הפתק, אנחנו מחויבים וגם המפלגה מחויבת. מנקודה זו ועד לבחירות הבאות, המפלגה מייצגת את העמדות המוגדרות במצע. הח"כים גם הם מחויבים למפלגה ולדרכה וחייבים לעשות הכל כדי לשמר אותה כדי שתוכל לפעול ולהשפיע.

מכאן ברור שהמעשה של אלה המבקשים לפרוש לאחר הבחירות אינו ראוי מבחינה אתית ומוסרית. אם כי הפורשים יכולים לטעון שהם אלה שמובילים את המפלגה חזרה אל דרך המלך שלה. הכלל הזה נכון לגבי כלל המפלגות ולא רק לימינה. מבחינה חוקית הם יכולים לפרוש ובתנאים מסוימים אף להקים סיעה חדשה ואולי אף מפלגה. מבחינה אתית, זו הפרת חוזה, פגיעה בהתחייבות לבוחרים.

מבחינה חוקית הם יכולים לפרוש ובתנאים מסוימים אף להקים סיעה חדשה ואולי אף מפלגה. מבחינה אתית, זו הפרת חוזה, פגיעה בהתחייבות לבוחרים

ההצבעה באיזו מפלגה לבחור נעשית באופן אישי ופרטי, מאחורי פרגוד. שם הבוחרים והבוחרות מקבלים רגעים של פרטיות ואנונימיות. אלו רגעים קריטיים בחיים הדמוקרטיים בכלל ובעידן הדיגיטלי בפרט, שבו כמעט כל מהלך שלנו מתועד.

אלו רגעים שכולנו נמצאים גם מחוץ למעגלי השכנוע והתעמולה. מבלי להיכנס לתהליכים הפנימיים שמובילים אותנו להצבעה כזו או אחרת, ברגע ששילשנו את המעטפה לתיבה, חתמנו הלכה ולמעשה על הסכמה עם המפלגה, והתהליך הדמוקרטי יוצא לדרך.

החוק, מורה על מותר ואסור מפורט למדי, אך מטבע הדברים הוא תולדה של לחצים, אינטרסים ובעיקר פשרות. החוק מייצר את המותר והאסור המצוי, אך  במקרים רבים, המצוי נמצא הרחק מהמצוין והראוי.

המצוי הוא הדפוס שמציגים ח"כ עידית סילמן, ח"כ עמיחי שיקלי, ח"כ אורלי לוי אבקסיס ועוד שהיו ויהיו דוגמתם. כאלה שלאחר הבחירות ומהרגע שהתיישבו על הכיסא של המפלגה, חשים משוחררים מהמחויבות להחלטת הבוחרים.

העמדה שאני מציג נתפשת כעמדה בעלת אינטרסים צרים. אנשי ימין לא מעטים טוענים שהפורשים הם המייצגים את עמדת ימינה וכי הצעד שלהם הוא אמיץ ונכון. הם תולים את האשם בנפתלי בנט, שלדבריהם גנב את השלטון תוך שהוא חובר למפלגות מרכז, שמאל וימין.

אכן, זו סוגיה חשובה – האם ראוי שמפלגה כה קטנה תוביל את ממשלת ישראל, הגם שמדובר ברוטציה? שאלה שקשורה אף היא למעמד הדיסקרטי של החתימה על החוזה. מפלגה חייבת לחשוף את כוונותיה לפני חתימת החוזה. כלומר, החובה מוטלת על כל אחד מראשי המפלגות להצהיר בכתב ובעל פה מה השאיפות, הרצונות והכוונות לעשות אחרי הבחירות. למשל, למי נחבור, עם מי נשתף פעולה. זהו פרט חשוב מאין כמוהו, שכן הבוחרים חייבים לדעת בבירור על מה הם מסכימים. הביטוי שנלקח מהשיר "מה שרואים מכאן לא רואים משם" הוא המצוי אך לא הראוי.

המצוי הוא הדפוס שמציגים סילמן, שיקלי, לוי אבקסיס ועוד שהיו ויהיו דוגמתם. כאלה שלאחר הבחירות חשים משוחררים מהמחויבות להחלטת הבוחרים

לסיכום עמדתי אומר שעל ח"כים שמאסו במפלגתם להחזיר את המנדט ולהתפטר מהכנסת לאלתר. לא חסרים מועמדים למלא את מקומם. לגבי מפלגה שמעלה באמון בוחריה, הפתרון האפשרי הוא בבחירות הבאות לא לבחור בהן.

מיכאל מירו הוא דוקטור למדע המדינה, עיתונאי למעלה מארבעים שנה, לשעבר מנהל קול ישראל. חוקר ומתעניין בפוליטיקה, חברה, סביבה, מוסר ואתיקה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
ומה אם יתפטרו מהכנסת ומחליפיהם יחזיקו באותן העמדות ? בהחלט יתכן שרוב חברי סיעה יחזיקו בעמדה שונה מראש סיעתם. דעתי היא שיש להפריד בין עמדה אישית של ח"כ, שאינו רשאי לפעול ככל העולה על רוח... המשך קריאה

ומה אם יתפטרו מהכנסת ומחליפיהם יחזיקו באותן העמדות ? בהחלט יתכן שרוב חברי סיעה יחזיקו בעמדה שונה מראש סיעתם. דעתי היא שיש להפריד בין עמדה אישית של ח"כ, שאינו רשאי לפעול ככל העולה על רוחו כפי שנימק ד"ר מירו, ובין החלטה סיעתית שהיא לגטימית. אם יחברו לסילמן ושיקלי גם אורבך וקרא (ושקד שאינה ח"כ היום) זו תהיה פעולה לגיטימית ולא בגידה בציבור הבוחרים. אני מאד רוצה בהמשך קיומה של ממשלה זו, אך מכיר בזכותם של חכ"י ימינה להחליט אחרת. החלטה סיעתית כזו, לא תהיה מנוגדת לחוזה עם בוחריהם.

עוד 647 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

עודכן לפני 12 שעות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

"פגיעתו של החוק קשה היא. נזקו מהדהד. חקיקתו היא אירוע מכונן"

שני עשורים חלפו מאז עבר לראשונה חוק האזרחות כהוראת שעה, וכ-16 שנה מאז ניתן פסק הדין הראשון בבית המשפט העליון, שהתיר את החוק על כנו על חודו של קול ● מאז חזר החוק לבית המשפט העליון, שוב בהרכב של 11 שופטים, ושוב נשאר על כנו על חודו של קול ● בחודש הבא יעלה החוק שוב על שולחנו של בג"ץ ● האם הפעם ישתנה המאזן ובית המשפט יכריז סוף-סוף כי החוק הוא לא חוקתי?

עוד 1,447 מילים

עדות מהשטח עיר המריבה

בצל המלחמה באוקראינה וכשנה וחצי אחרי סיום המלחמה העקובה מדם בין ארמניה לאזרבייג'ן – המתיחות סביב חבל נגורנו קרבאך חושפת את הניסיון הרוסי למנוע בכל מחיר מהמדינות הסובייטיות לשעבר להתקרב למערב ● עתה, אחרי שהסכימו לנהל שיחות שלום באירופה, הקרע שרוסיה שימרה על אש קטנה גדול מתמיד ואוצרות התרבות בעיר ההיסטורית "שושה" בסכנה

עוד 2,002 מילים

בניסיון לסייע לשמור על הרגיעה - משלחת אמריקאית תגיע לביקור בארץ

על רקע העימותים במתחם אל-אקצא זימנה איחוד האמירויות את השגריר הישראלי לשיחה; ארדואן שוחח בנושא עם הרצוג ● צה"ל תקף ברצועה בתגובה לשיגור רקטה לישראל; חמאס: ירינו טיל נ"מ לעבר מטוסי צה"ל ● אלפי משתתפים צעדו למאחז חומש, בהם סמוטריץ', בן גמיר וסילמן ● אחרי שפרסה מחדש את כוחותיה החלה רוסיה במתקפה בניסיון לכבוש את כל אזור דונבאס

עוד 43 עדכונים

החיים הסוריאליסטים של הפליטים באתר הנופש היוקרתי באוקראינה

200 אזרחים אוקראינים מצאו את עצמם באתר נופש יהודי בדירוג ארבעה כוכבים, שהפך למחנה פליטים זמני בעיירת הנופש אירשבה, ליד הגבול ההונגרי ● יש להם מגרשי טניס, מטבח כשר וג'קוזי בחדרים – אבל בכל זאת, רבים מהם מחכים כבר לרגע שיוכלו לחזור הביתה: "מעולם לא הערכתי חיי שגרה כפי שאני מעריך אותם כעת"

עוד 1,373 מילים

רגע לפני עונת הרחצה, גוש סלע ענק הופל במבצע יזום ממצוק הכורכר בהרצליה והתרסק על החוף ● "הוא היה תלוי על בלימה, עדיף שייפול בעיתוי שאנחנו רוצים", מסבירה מהנדסת עיריית הרצליה ● זה כמובן לא מבטיח שהקיץ יעבור בשלום: לכולם ברור שקריסות נוספות הן רק עניין של זמן

עוד 502 מילים

עד שבנט יתרצה, טורקיה מחזרת אחרי התקשורת

ברקע "הסכמי אברהם" ופרויקט הגז האזורי, טורקיה מבינה שכדי להישאר רלוונטית במזרח התיכון היא חייבת לשנות לחלוטין את מדיניות החוץ שלה ● החיזורים אחרי ישראל והתקשורת הישראלית הם חלק מהמדיניות החדשה באנקרה לשיפור היחסים עם המערב ● אולם, העימותים בהר הבית בימים האחרונים עלולים להקשות על המדינות להגיע ליעד הסופי – חילופי שגרירים

עוד 2,072 מילים

אנשי חמאס העבירו מסר דרך מצרים לפיו הם לא אחראים לירי

נתניהו: חייבים להקים מייד ממשלת ימין חזקה ● בנט לירדן: רואה בחומרה את האשמת ישראל באלימות המופנית כלפינו ● ראש ממשלת ירדן שיבח את משליכי האבנים על ״ציונים המטמאים את אל-אקצא״ ● ברע״ם הכינו רשימת דרישות מהקואליציה ● מחר תתקיים פגישה של חברי רע"ם והתנועה האיסלאמית ● דיווח: פוטין ביקש מבנט להעביר לרוסיה את חצר אלכסנדר כפי שהתחייב נתניהו

עוד 44 עדכונים

אחרי שנים של מהומות בהר הבית, מה בכל זאת השתנה הפעם?

האירועים בהר הבית חוזרים על עצמם שנה אחר שנה - אם אין מזל, זה נגמר באינתיפאדה או מלחמה, עם קצת מזל זה נגמר בלי הרוגים ● הקיצונים משני הצדדים מנצלים את המצב, המשטרה אובדת עצות, ההזויים עושים פרובוקציות ● התהליך משכפל את עצמו, רק הדמויות מתחלפות ● ובכל זאת, משהו השתנה השנה מכל השנים הקודמות: לראשונה, התנועה האסלאמית היא גם חברה בקואליציה ● פרשנות

עוד 836 מילים ו-3 תגובות

ועדה המליצה לאחד מחיר דמי הניהול על חסכונות ולהפסיק גבייה נפרדת ל"הוצאות ישירות" ● במקום זה, המפקח על הביטוח רק ביטל מגבלה של 0.25% על הוצאות ישירות וכעבור מספר ימים הודיע שיהיו צעדים משלימים ● פרופ' ישי יפה, שעמד בראש הוועדה, אומר לזמן ישראל: "כמו שיש מחיר אחד לתפוחי אדמה, כך צריך להיות לניהול החסכון הפנסיוני" ● "היו לחצים מטורפים נגד ההמלצות"

עוד 1,988 מילים
אילוסטרציה. איור: אבי כץ

מקרה מבחן ממזרים חסרי אבות

"זה תמיד הטריד אותה שבתעודת הזהות שלה כתוב 'אב לא ידוע'": אמיר נאבק במשך שנים כדי שיוכר כאביה של בתו גילי – ניצח בבית המשפט אבל המדינה ערערה ומנעה את הרישום ● עשרות ילדים מוגדרים מדי שנה כ"ממזרים" בעקבות "חוק 300 הימים" שכובל אותם לעתים לגברים אלימים ולסרבני גט

עוד 1,696 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה