אישיות
ליאור אשכול

מנהל האכיפה בודק את העסקת השליחים בוולט

פרסום ראשון משרד הכלכלה בודק חשדות להפרות חוקי עבודה באופן העסקת השליחים בחברת וולט ● בבדיקה מעורבים רגולטורים נוספים, בהם ביטוח לאומי ● ייבדק גם המקרה שנחשף השבוע בזמן ישראל, על שליחים הנדרשים לשלם אלפי שקלים לקבלן שמנפיק עבורם תלושי שכר ● הסתדרות העובדים גם בודקת את הנושא ● כמה מהנפגעים נערכים לתביעה וקוראים ל"הפגנת זעם" מול משרדי וולט

עוד 749 מילים

שליחים של וולט נדרשים להחזיר אלפי שקלים לקבלן שסיפק תלושי משכורת

פרסום ראשון בחודש שעבר הודיעה וולט על הפסקת ההתקשרות מול "3 אחוז" שסיפקה תלושי משכורת למאות שליחים ● בתגובה הודיע הקבלן לשליחים שהוא מקזז להם את השכר ושחלקם חייבים לו כ-6,500 שקלים ● וולט לא מתחייבת לשאת בשכר השליחים או לפצותם ● וולט: "הדרישות של '3 אחוז' הן שערורייתית" ● עו"ד לדיני עבודה: "חשש לפלילים"

עוד 1,758 מילים ו-3 תגובות
כל הזמן // יום רביעי, 26 בינואר 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

"אבא, זה נכון שאתה אדם רע?"

לרשויות המקומיות, שירותי הרווחה ולמערכת המשפטית אין את הכלים להתמודד עם הסתה מצד אחד ההורים, שעשויה להביא לניתוק קשר מוחלט ● ארגוני נשים טוענים ש"ניכור הורי" הוא כלי אסטרטגי שמכסה על התנהגות אלימה, מנגד נטען כי גם נשים סובלות מהתופעה ● במקרה הטוב מופנות המשפחות לטיפול אצל גורמים פרטיים: "זה סיוט כי אני ממש מזהה שינויים בהתנהגות הילדה שלי"

עוד 1,467 מילים ו-1 תגובות

ענקית בדור של נפילים

עם פטירתה של אורה הרצוג, שבה לחיינו האמירה שבאה והולכת מעת לעת, לפיה "זה סוף של דור". בשנים האחרונות שמענו זאת שוב ושוב. מהנשיאים שמעון פרס ויצחק נבון, עבור בחיים גורי ובנשיא ביהמ"ש העליון מאיר שמגר, וכלה ביורם טהרלב, איש איש בדרכו האחרונה סימל לנו דור, שאכן הולך ונעלם למרבה הצער. ועם זאת, אורה הרצוג מייצגת משהו מעבר לכך. היא היתה, במידה רבה, יחידה בדורה.

מהנשיאים פרס ונבון, עבור בחיים גורי ובנשיא העליון שמגר, וכלה ביורם טהרלב, איש איש בדרכו האחרונה סימל לנו דור הולך ונעלם. עם זאת, אורה הרצוג מייצגת משהו מעבר לכך. היא היתה, במידה רבה, יחידה בדורה

רבות ורבים ניתחו וחקרו את מעמדה של האישה בתנועה הציונית ובמדינת ישראל, ולא אכניס את ראשי בין הרים, אבל בפשטות נראה שניתן לחלק את המגמה לשלושה חלקים:

  1. המוקדם, ימי התקומה, בהם נשים היו בקדמת הבמה של המאמץ הלאומי. ניתן לראות זאת למשל בדמויות ציבוריות מוכרות כמו הנרייטה סאלד, רחל ינאית וגולדה מאיר. גם בהר הרצל – מרחב הזיכרון הלאומי – נוכל לראות זאת, אם נחלוף, בין היתר, ליד הקברים של חנה סנש וחביבה רייק, הדסה למפל וזהרה לביטוב.
  2. החלק המאוחר של המגמה, ימינו אנו, בוודאי אינו מושלם, אך ניתן לראות בו שיא חיובי של שרות ומנכ"ליות בממשלה, נשיאות בבית המשפט העליון ועוד ועוד.
  3. ובין שתי התקופות הללו – בתקופת השפל של מעמד האישה במרחבי ההשפעה בישראל – דווקא שם הוכיחה אורה הרצוג שהיא הענקית שבנפילים.

במרחב ציבורי ישראלי שהיה כמעט ריק מנשים שהשפעתן זוכה להכרה בקדמת הבמה ולהד ציבורי, הניעה אורה הרצוג מהלכים חדשניים ופורצי דרך, שנגעו בישראליות מכל זוויותיה: מדינה, עם וארץ.

החל מניהול אירועי העשור לישראל, שהיו אולי הפעם הראשונה שבה מדינת ישראל הצעירה עצרה לרגע כדי לחשוב מהי, ומה היא חולמת לעצמה. דרך היוזמה וההובלה של חידון התנ"ך העולמי – החיבור היהודי-תרבותי שחצה גבולות של זמן ומרחב. ולבסוף, כמובן, ההקמה של המועצה לישראל יפה, ארגון, אשר בתקופה שאיש לא העלה על דעתו לעסוק במרחב במובנו האסתטי ובאחריות של החברה לסביבתה – עשה זאת בצורה שרתמה אוכלוסיות רבות, כמו גם גורמים מדינתיים.

במרחב ציבורי ישראלי שהיה כמעט ריק מנשים שהשפעתן זוכה להכרה בקדמת הבמה ולהד ציבורי, הניעה אורה הרצוג מהלכים חדשניים ופורצי דרך, שנגעו בישראליות מכל זוויותיה: מדינה, עם וארץ

את מקומה, קנתה הגברת הראשונה-השישית של מדינת ישראל בעמל רב, ובעיקר תוך תשומת לב לפרטים הקטנים. כן, יותר מכל, היא היתה אדם של רזולוציות מדויקות ושל פרספקטיבות נכונות.

כשסביבה כולם עסקו ברעיונות גדולים, היא לא הזניחה את אלה, אך תמיד התמקדה ביסודות ובתשתיות, תמיד ראתה גם את המיקרו. היא היתה ירושלמית בחלק קטן מאד של חייה, ובכל זאת, בפרפראזה על שירו של יהודה עמיחי על ירושלים של אמצע, היא לא היססה לחבוט את ראשה למעלה, ולא חששה לפצוע את רגליה למטה.

היא היתה אשפית של גיוס הון אנושי, ולעתים גם ממוני, לאופרציות שאותן הקימה, בעיקר משום שידעה לתווך חבילה שלמה, הוליסטית. היא, שלכל מקום הביאה איתה ידע עצום וניחוח בינלאומי, אפילו אריסטוקרטי, היתה קרובה לאוכלוסיות קשות היום, דאגה להן, טיפחה אותן, עמלה להעניק להן גם חכות, ולא רק דגים.

אורה הרצוג היא כנראה המייצגת המובהקת ביותר, המעצבת, של מוסד הגברת הראשונה הישראלית בעידן המודרני. היא בעצמה היתה פסיפס של נשים ראשונות בישראל. נשזרו בה אהבת הארץ והטבע של רחל ינאית בן-צבי ושל נחמה ריבלין, שאר הרוח של רחל כצנלסון שז"ר, תשומת הלב והדאגה הרבה לאוכלוסיות המוחלשות שאיפיינה את כהונתן של אופירה נבון, ראומה ויצמן ונינה קציר, וכמובן היכולות האופרטיביות והתבונה הבינלאומית של ורה ויצמן.

השפעתה העצומה על דמותו – הפרטית והציבורית – של האיש של חייה, הנשיא השישי חיים הרצוג, כבר פורסמה לאורך השנים, אבל בעיניי שווה להתמקד בנקודה נוספת. הרגע המזוהה ביותר עם הנשיא הרצוג האב, הוא נאומו כשגריר בפני עצרת האו"ם ב-1975, שבסופו קרע את ההחלטה לפיה ציונות היא גזענות. חיים הרצוג הלך במעשהו זה בעקבותיו של אביו הרב הרצוג, הרב הראשי לישראל, שקרע את הספר הלבן הבריטי כשפורסם.

היא היתה ירושלמית בחלק קטן מאד של חייה, ובכל זאת, בפרפראזה על שירו של יהודה עמיחי על ירושלים של אמצע, היא לא היססה לחבוט את ראשה למעלה, ולא חששה לפצוע את רגליה למטה

עד כה הכל ידוע. אך החלק הפחות מוכר של הסיפור התרחש באותו בוקר, כשרגע לפני שיצא לבניין האו"ם, פנתה אורה לחיים הרצוג ואמרה לו: "חשבתי על משהו, אתה זוכר מה עשה אביך לספר הלבן?".

יהי זכרה ברוך.

ינון גוטל-קליין הוא ראש מערך התוכן של בית הנשיא ויועצו של נשיא המדינה. דוקטורנט לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים, החוקר זיכרון לאומי ובתי קברות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
פוסט מעאפאן, נפוח, כולו פוזה ודאוו'ין, עטיפה נוצצת וזיקוקי-דה-דינורטאדניק של התרגשות והתפעלות מקמעות וכשפים של עבודה זרה של וו'דו ודמויות גדולות מהחיים - בקיצור, הכותב כולו ילד קטן, ילד... המשך קריאה

פוסט מעאפאן, נפוח, כולו פוזה ודאוו'ין, עטיפה נוצצת וזיקוקי-דה-דינורטאדניק של התרגשות והתפעלות מקמעות וכשפים של עבודה זרה של וו'דו ודמויות גדולות מהחיים – בקיצור, הכותב כולו ילד קטן, ילד שמנת שרגיל להתרגש מחארטות של בומבסטיות של חליפות ועניבות וממסד מסודר. אנשי אמת ולוחמי צדק היו ויהיו, הם לא חייבים להיות בולטים וששמם יהיה ידוע. בטבע, יש תופעות לא ברורות שהן משפיעות יותר מתופעות מוכרות ונחקרות

עוד 670 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

האפשרות שיעזוב את הפוליטיקה לכמה שנים, ללא קלון, יעשה לביתו - וכל זה בתמורה להרשעה מינורית, באמת קסמה לנתניהו ● עד כדי כך, ששמר את דבר המו"מ בסוד ולא אמר דבר גם אחרי שהמגעים נחשפו ● עכשיו כשהעסקה נפלה זמנית, נתניהו מסתער בחזרה על הנהגת הליכוד - יותר זהיר כלפי מערכת המשפט, והרבה יותר אכזרי ונקמן כלפי אלו שחשבו להחליף אותו ● פרשנות

עוד 717 מילים ו-1 תגובות

דיווח: משרד הבריאות ממליץ לדחות את ביטול בידודי התלמידים בשבוע

השוטר שירה למוות בסלומון טקה: "יריתי לעבר האדמה אף שהייתה לי סמכות לירות בו" ● יו"ר איגוד רופאי הילדים: לא לבטל את בידוד הילדים ● חבר בצוות לטיפול במגפות: אין דרך להפחית מחלה קשה כמו חיסון רביעי ● דיווח: הקואליציה הסכימה שחוק האזרחות חייב לעבור עד לסוף המושב ● אמסלם משתלח ביועמ"ש: "נקים ועדת חקירה להכניס את מנדלבליט לכלא"

עוד 22 עדכונים

מחסור חמור במתורגמנים לשפת הסימנים

משרד הרווחה מקציב לחירשים רק 70 שעות תרגום בשנה, איתם יצטרכו להסתדר בבנק, בטיפול רפואי או בלימודים ● המתורגמנים מסרבים להגיע לשעה בודדת, לא מקבלים תוספת שבת ולילה, ובפריפריה לא זמינים כלל ● אשה חירשת: "אני צריכה לוותר על הצרכים שלי בכל תחום בגלל שאין מתורגמן שמוכן לבוא" ● ח"כ פינטו דורשת פתרון אך במשרד הרווחה אומרים שהמכרז כבר נסגר

עוד 1,514 מילים

תגובות אחרונות

אי-אמון באזרחי ישראל

מאז שהעיתונאי בן כספית חשף את קיומו של מו"מ להסדר טיעון עם בנימין נתניהו, הופיעו אין-ספור מאמרי דעה והבעות עמדה בתקשורת על כל ערוציה, כולל, כמובן, באתרים במרשתת וברשתות חברתיות המשתמשות בה.

עסקאות טיעון הן שיטת פעולה מבישה של מערכת המשפט, כי הן מצביעות על עצלות מחשבה ו/או רפיסות פעולה אצל התביעה. אולם מרגע שזוהי הנורמה (המפוקפקת) בישראל, ברצוני להתייחס לנאמר לגבי אפשרות החתימה על הסדר כזה בין המדינה לנתניהו.

עסקאות טיעון הן שיטת פעולה מבישה של מערכת המשפט, אולם מרגע שזו הנורמה (המפוקפקת) בישראל, ברצוני להתייחס לנאמר לגבי אפשרות החתימה על הסדר כזה עם נתניהו

בולטת העובדה, שרוב עצום מבין המתנגדים לנתניהו, או לפחות לשיבתו בקול תרועה אל מרכז הבמה הפוליטית-ציבורית, טוענים לחוסר אמון באיש זה. לדבריהם, אין להסתפק בעסקת טיעון גרידא, אלא לרפדה בשכבות המבטיחות הגנה מפני נסיונות של נתניהו לקעקע אותה. הדוגלים בכך טוענים, שאין להאמין ולו למלה היוצאת מפיו או הנכתבת/מוקלדת בידיו, כולל חתימת שמו.

כותבים ודוברים אלה גורסים, כי מייד לאחר אשרור ההסכם בפסק-דין, נתניהו ימהר להתנכר לחלקו ולחתימתו, יגייס את תומכיו, וישוב במלוא פיו ומרצו אל הזירה הפוליטית ואל המאבק על ראשות הממשלה.

נראה לי, שזהו חשש שווא, ואפילו חשש מדומה. המביעים אי-אמון בנתניהו ובעמידתו בהסכם חתום אם יושג עמו בעתיד, למעשה מביעים אי-אמון באזרחי המדינה, כאילו הם יתפתו בקלות ללהטוטיו של "המחלל מרחביה".

שהרי מה משתמע מהצהרות אי-האמון? "ההצגות של נתניהו לא עובדות עליי, אני לא אפול בפח ואמשיך שלא להאמין למלה מדבריו", אולם לעומת זאת "הוא יצליח 'לעבוד' על ההמונים, הם יוקסמו מדבריו וינהרו לקלפיות כדי להחזירו לשלטון".

כלומר, כותבים ודוברים אלה אינם סומכים על שיקול-דעתו של האדם מן השורה, ועל כך יש להצטער ואפילו להתקומם. וזאת במיוחד לנוכח הראיות החד-משמעיות והמסקנות העולות מארבעת סבבי הבחירות האחרונים.

ארבע פעמים נערכו בחירות לכנסת במהלך השנים 2021-2019. בבחירות אלה קיבלה רשימת הליכוד את שיעורי התמיכה הבאים בקרב כלל המצביעים (26.5% בבחירות לכנסת ה-21, 25.1% – לכנסת ה-22, 29.5% – לכנסת ה-23, 24.2% לכנסת הנוכחית, הכנסת ה-24).

ממוצע השיעורים הללו הוא 26.3% מן המצביעים. תוצאות הבחירות וחלוקת המושבים בכנסת, בכל אחד מארבעת הסבבים, לא אפשרו לליכוד להקים ממשלה יציבה לאורך זמן, אם בכלל. מדוע יכול אדם מחושב כמו נתניהו, לסבור שלאחר סדרת כשלונותיו האלקטורליים (ואלה היו כשלונות), דווקא הסדר טיעון יביא לגידול בתמיכה בו, עד כדי ניצחון בסיבוב הבחירות הבא, יהא מתי שיהיה?

כותבים אלה אינם סומכים על שיקול-דעתו של האדם מן השורה, ועל כך יש להצטער ואפילו להתקומם. במיוחד לנוכח המסקנות החד-משמעיות העולות מארבעת סבבי הבחירות האחרונים

לדעתי, אם המו"מ על הסכם טיעון אכן ימומש בעתיד, ונתניהו יתחייב במסגרתו לפרוש מן הזירה הפוליטית, הוא עצמו לא יעז להפר הסכם חתום המופץ בראש חוצות, יבין שאין מקום לבחון את שיקול-הדעת של אזרחי המדינה, ויותיר את הזירה הפוליטית נקייה מנוכחותו בה. אם הוא יטעה לחשוב אחרת, התגובות בציבור, כולל בקרב התומכים בליכוד והחברים במפלגה זו, יטפחו על פניו במהרה.

בהווה - מורה לאזרחות; לעיתים מזומנות - עורך ומתרגם; לעיתים קרובות - כותב באתרי שיפוט כדורגל בינלאומיים

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
צוקרברג: "אני לא יכול ליותר, הוא משחק לי ברגשות, אני כל הזמן בוכה, בגלל אובמה" טוויטר: "אנחנו, כל צוות טוויטר, מתכנסים ומבצעין תפילת רבים שיחזורט כבר - אנחנו משוגעים בלעדיו" אמת: "אאמממ... המשך קריאה

צוקרברג: "אני לא יכול ליותר, הוא משחק לי ברגשות, אני כל הזמן בוכה, בגלל אובמה"
טוויטר: "אנחנו, כל צוות טוויטר, מתכנסים ומבצעין תפילת רבים שיחזורט כבר – אנחנו משוגעים בלעדיו"
אמת: "אאמממ, נחמד, התחלתם להבין ת'קטע, אה?"
או בקיצור: אין על 'זמן ישראל' – איכות בגובה העיניים!

חבל שהפוסט מתייחס להיבט הפוליטי בלבד (יסתלק או לא מהמעורבות הציבורית) ולא מתייחס כלל לשאלות של שיוויון בפני החוק, כניעה לבריונות, המסר למושחתים הבאים, חשיפת האמת על התשתית שאפשרה את השח... המשך קריאה

חבל שהפוסט מתייחס להיבט הפוליטי בלבד (יסתלק או לא מהמעורבות הציבורית) ולא מתייחס כלל לשאלות של שיוויון בפני החוק, כניעה לבריונות, המסר למושחתים הבאים, חשיפת האמת על התשתית שאפשרה את השחיתות בפני הציבור והעובדה שהסדר הטיעון המדובר היה נגוע בחשש לניגוד עניינים כשהוא נחתם בסיום כהונתו של היועמ"ש, שגם ככה נחשב בעיניי רבים כמי שנתן הנחות מפליגות ולא מוצדקות לנאשם מס' 1 ולמשפחתו.

עוד 442 מילים ו-2 תגובות
עודכן לפני 12 דקות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

"למען יראו וייראו, אדם שרצח שוטר לא צריך להשתחרר"

רובין אבו-זייד רצח ב-2001 את השוטר אביב קרודו אחרי שזה ביקש לערוך עליו חיפוש ● כעת הוא מבקש מהנשיא לקצוב את עונשו ● אם הבקשה תתקבל, הוא עשוי להשתחרר בקרוב ● הנרצח היה בן יחיד להוריו עם אישה בהריון וילדה פעוטה ● אלמנתו רוזי: "מי שרצח שוטר לא צריך לצאת, זה פרס לעבריינים שיפגע בכוח ההרתעה של המשטרה" ● "הוא נתן למדינה הכול, וזה היחס לקורבן ששילמנו?"

עוד 2,912 מילים

פוטין מזהה חולשה במערב ומגביר את הלהבות

בזמן שארה"ב ואירופה מאיימות על פוטין, רוסיה מארחת את ראיסי ומציעה לו עסקת גרעין חדשה ומצומצמת, בידיעת וושינגטון ● במקביל, גרמניה מתלבטת איך לפעול, משהה את תחילת השימוש בגז הרוסי ומונעת העברת נשק גרמני ● פוטין מזהה את נקודות התורפה ומנסה למנוע את התרחבות נאט"ו, שמעבה את כוחותיה ● פגישת הצדדים בפריז ביום חמישי עשויה להיות גורלית ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
הלוואי והייתי נביא, זה גם כבוד, גם מעמד, וגם ים מיסטיקה, אאאחחחח - תענוג להיות נביא, בטוח: הנה, תשאלו את ירמיהו. או במילים אחרות, נראה לי שלא צריך יותר מדי שכל ויכולות בשביל להבין שכדה"... המשך קריאה

הלוואי והייתי נביא, זה גם כבוד, גם מעמד, וגם ים מיסטיקה, אאאחחחח – תענוג להיות נביא, בטוח: הנה, תשאלו את ירמיהו. או במילים אחרות, נראה לי שלא צריך יותר מדי שכל ויכולות בשביל להבין שכדה"א לא סובל את פוטין, ארדואן, טראמפ, ביבי, בולסנארו וכל המנהיגים המליארדרים שכסף הוא יסוד מניעיהם. אולי יש בי איזה מידת היגיון ואולי לא, ובכל זאת – הטבע צריך שינוי מהותי כדי להמשיך מהמקום שבו הוא נמצא. השיעור לאנושות הועבר ע"י אמא אדמה וכעת כל שנותר זה הפנמה ושינוי תדר האנושות לפשטות, אחווה ושיוויון עולמי כלכלי/כללי. תורת ישראל לא מושלמת, אך מבין כל התורות האחרות, היא הרע במיעוטו.

עוד 646 מילים ו-1 תגובות

דיווח: חאן אל-אחמר יפונה - ויוקם מחדש במרחק של 300 מטרים ממיקומו הנוכחי

התוכנית, שגובשה במערכת הביטחון ובמל"ל, כרוכה באישור הקבינט ● דרעי הורשע בעבירות מס כחלק מהסדר טיעון: "אני מקבל אחריות מלאה על המעשים" ● צוות הטיפול במגפות המליץ לאפשר לבני 60-18 להתחסן במנת החיסון הרביעית ● ועדת האיתור תמליץ, בין היתר, על המועמדת של סער, בהרב-מיארה, לתפקיד היועמ"ש ● הובאה למנוחות הנשיאה לשעבר של העליון מרים נאור

עוד 52 עדכונים

הספד "לאיש אין מונופול על האמת"

"תפקידנו כשופטים הוא לשמור על זכויות האדם ועל יסודות המשטר הדמוקרטי", אמרה נשיאת העליון בדימוס מרים נאור, "זה תפקידנו, זו חובתנו" ● במשך כארבעה עשורים, הייתה מודל לשופטת שראתה בתפקידה שליחות ציבורית ושמה לנגד עיניה תמיד את טובת האזרח ● אתמול הלכה לעולמה בגיל 74 ● יובל יועז צלל אל פסקי הדין והנאומים, ומשרטט את המורשת שהשאירה אחריה

עוד 1,913 מילים ו-1 תגובות

בדיקת זמן ישראל "מסקנות גדולות דורשות הוכחה גדולה"

פרטי חקירה שערכו עשרות מומחים במשך שש שנים מוצגים בספר חדש, המאשים עורך דין יהודי בחשיפת מחבואה של אנה פרנק ומשפחתה בפני הנאצים ● הבעיה, לדברי היסטוריונים, היא היעדר הוכחות - וחוסר היגיון בראיות הנסיבתיות שעליהן החוקרים נתלים ● היסטוריון הולנדי בכיר: "לא הייתי מוכן לקבל דבר כזה מהסטודנטים שלי"

עוד 1,667 מילים

האוצר מעלה את הריבית בקרנות הפנסיה, המבקרים טוענים שזה מעט מדי

הממונה על הביטוח מעדכן היום את הריבית על קצבאות קרנות הפנסיה החדשות המקיפות כך שהן יגדלו ב-1.2% ● לטענת אקטוארים ומומחי פנסיה, הרגולטור מפספס הזדמנות להעלות את הקצבאות ב-4% ● ח"כ נעמה לזימי: "רשות שוק ההון מנסה להונות את הציבור. אחרי התעלמות והתנגדות, הם החליטו באופן מזלזל להעלות את הריבית בצורה לא מספקת" ● מעקב

עוד 609 מילים

לפי החוק, נשיאת בית המשפט העליון תמנה את חברי ועדת החקירה הממלכתית לחקר פרשת הצוללות וכלי השיט ● לאחר שהממשלה אישרה את הקמתה, חיות עומדת עתה בפני אתגר למצוא חמישה חברי וחברות ועדה מתאימים - כאלה שטרם התבטאו בנושא, שאינם מעורבים בעצמם בפרשה וללא שלדים בארון ● וגם רצוי שהם יהיו ללא זיקה פוליטית כזו או אחרת ● פרשנות

עוד 1,012 מילים ו-2 תגובות

מנדלבליט לסנגורי נתניהו: לא אוכל להמשיך במגעים לעסקת טיעון

ניצב חכרוש הוצא לחופשה אחרי שתועד מדלג מעל קרבן בזירת רצח ● על רקע פרשת NSO הנחה בר-לב את משרדו לבחון עדכון של החוק המסדיר האזנות סתר ● ההצבעה על חוק הגיוס ירדה מסדר היום ● הלווייתה של נשיאת העליון לשעבר מרים נאור תתקיים מחר ב-12:00 בירושלים

עוד 55 עדכונים

נפתלי בנט הולך בין הטיפות ונרטב יותר מכולם

ראש הממשלה בעד הקמת ועדת החקירה בנושא פרשת הצוללות, אבל לא רצה להצטייר כמי שמוביל את מה שנתפס כמתקפה ישירה נגד נתניהו ● אז הוא דאג להעלות את הנושא לסדר היום בישיבת הממשלה, אבל נמנע בהצבעה ● על זה אמר פעם מנחם בגין: "אם כולנו נימנע, איך נוכל לקבל החלטה?" ● במקביל, עסקת הטיעון עם נתניהו כבר לא אקטואלית - לא בפרקליטות ולא במשפחה ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
מה נגיד ומה נאמר, אחרי ככלות הכל, בנט בסה"כ נותן את כל כולו למען ישראל - ליבו זך וטהור בכוונותיו, זה ברור. הוא בטוח לא מושלם, אך בטוח שיש שיקולים שבטח ובטח אני איני יודע אותן, אבל גם אם... המשך קריאה

מה נגיד ומה נאמר, אחרי ככלות הכל, בנט בסה"כ נותן את כל כולו למען ישראל – ליבו זך וטהור בכוונותיו, זה ברור. הוא בטוח לא מושלם, אך בטוח שיש שיקולים שבטח ובטח אני איני יודע אותן, אבל גם אם טעה בהימנעות בצוללות – זה מתגמד בסה"כ אל מול הכיוון הכללי הטוב שהממשלה הולכת אליו

עוד 927 מילים ו-1 תגובות

המודל האירי ישראל צריכה ללמוד מאירלנד איך לסייע לאמנים

הממשלה הכריזה על תוכנית סיוע לתרבות שלא ברור איך תגיע לחשבון הבנק של אמנים במצוקה ● באירלנד, לשם השוואה, תצא בקרוב לדרך תוכנית המתיימרת לשקם ולהקפיץ את התרבות במדינה להיות אחת מהמובילות באירופה באמצעות חלוקת כסף לשנים קדימה - ישירות לכיסם של האמנים ומוסדות התרבות

עוד 645 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה