Netanel Musai
הזמן של
Netanel Musai
"נתניהו חידש חידוש גדול: את התפיסה שהשמאל אינו בן-פלוגתא לגיטימי אלא נטע זר ומסוכן לישראל". לדעתי לא היה שום חידוש. הוא פשוט למד את השיטה מיצחק רבין ז"ל (שמאל פופוליסטי?) שנהג לדכא את מ... המשך קריאה

"נתניהו חידש חידוש גדול: את התפיסה שהשמאל אינו בן-פלוגתא לגיטימי אלא נטע זר ומסוכן לישראל". לדעתי לא היה שום חידוש. הוא פשוט למד את השיטה מיצחק רבין ז"ל (שמאל פופוליסטי?) שנהג לדכא את מחנה הימין באופן דומה (קורבנות השלום, פרופלורים, אויבי השלום משני הצדדים. אחראי לביטחונם של 97% מהאוכלוסייה. אכיפת יתר ופציעת מפגינים גם בהפגנות חוקיות. ועוד ועוד). יש להעיר בעניין זה שהימין רכש כלים שהיו עד לא מזמן בשימוש כמעט בלעדי של השמאל – כמו למשל מאבקים בזירה המשפטית. רק עיוור לא יכול לראות את הדמיון שבין המאבקים של תנועות ימין קיצוני מול בג"ץ על שייח ג'ראח לבין מאבקים דומים שנוהלו בעבר על ידי תנועת שלום עכשיו.

כל הזמן // יום שלישי, 20 ביולי 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

משרד הבריאות ימליץ על חובת בידוד לכל החוזרים מחו"ל

לפיד ובנט גינו את החלטת בן אנד ג'ריס להפסיק למכור בהתנחלויות ● מנכ"ל משרד הבריאות: "מי שטס מסכן את עצמו ומשפחתו" ● ליברמן וזנדברג סיכמו: יוטל מס על כלים חד פעמיים ● מעונות היום יעברו לאחריות משרד החינוך ● חוק הדיינים אושר מחדש – יעלה למליאה בשבוע הבא ● לשכת רה"מ התחרטה: ליהודים אין חופש פולחן אלא "זכות לבקר על הר הבית" ● לפיד יערוך ביקור רשמי ראשון במרוקו בסוף החודש

עוד 65 עדכונים

התאגיד לשידורי השומרון

אני מת על דוקו מכל הסוגים. אני אוהב במיוחד את הפרויקטים התיעודיים המוצלחים מאד המשודרים בתאגיד השידור הציבורי, כגון הסדרה "לבנון" המדהימה, הסרט שכיכב בדוקאביב 2020, "שלושה יוסי", "לוחם 556" ועוד דוגמאות רבות ונפלאות. לכן, כשראיתי את הקדימונים המבשרים על דוקו חדש בנושא המחלקה היהודית בשב"כ, "מרגלים מבית", ממש התלהבתי:

דוקו חדש ונוצץ בנושא פוליטי ומעניין? נשמע מעולה. אפילו השם נשמע טוב. נזכרתי גם שמאד אהבתי את הסדרה "שליחי האל" בזמנו, סדרה שעסקה גם היא בתושבי מאחזים ונערי גבעות והייתה מעולה, ומיד כיוונתי את הממיר להקלטה כסדרה. 

דוקו חדש ונוצץ בנושא פוליטי ומעניין? נשמע מעולה. אפילו השם נשמע טוב. נזכרתי גם שמאד אהבתי את הסדרה המעולה "שליחי האל", שעסקה גם היא בתושבי מאחזים ונערי גבעות ומיד כיוונתי ממיר להקלטה כסדרה

כמה ימים לאחר מכן, התיישבתי לצפות בסדרה. לחצתי "נגן" עם ציפיות גדולות, והרשיתי לעצמי להתמסר לעוד חווית דוקו מענגת. עלילת התוכנית מביאה את  סיפורם של כמה סוכנים שגויסו למחלקה היהודית בשב"כ, וכן שני אנשי שב"כ ששירתו במחלקה.

סיפור אחד, למשל, הדרמטי ביותר, הוא הסיפור של אריאל גולי ז"ל, נער גבעות מהמאחז הבלתי חוקי חוות גלעד, שתפקד כסוכן סמוי במאחז, בתקופה בה חווה גם משברים אישיים בעצמו, ובסופו של דבר בחר ליטול את חייו. בסדרה מובאות הקלטות דרמטיות ביותר של שיחות בין גולי והמפעיל שלו בשב"כ, ובהן גולי ללא ספק מביע מצוקות אישיות קשות. 

העריכה והקצב נראו טוב, והכל על פניו היה עשוי לפי הספר. לכן לקח לי זמן עד שקלטתי שמשהו לא בסדר, ואמרתי ״רגע, מה זה החרא הזה?״. זה מתחיל מבחירת הסיפורים.

למשל: הסיפור של גולי הוא אכן סיפור טראגי, ומובאות שם ראיות טובות לכך שהמחלקה היהודית בשב״כ התנהלה ברשלנות, אך האם הסיפור מסופר בצורה אובייקטיבית? האם הוצגה התזה הנגדית מצד השב״כ? לא, אבל ניחא, דוקו לא חייב להיות מאה אחוז אובייקטיבי.

סיפור נוסף שמובא בסדרה, הוא הסיפור של צעיר בשם נתנאל פטמן, שגויס גם הוא כדי להיות סוכן סמוי. למה? לא ברור. כל הסיפור דל בפרטים, אך נראה שמובא בעיקר כדי להשחיר את התנהלות המחלקה היהודית. פטמן פותה עם משחקי מרגלים, ובסוף הדמות שלו מגיעה לקליימקס וסגירת מעגל רק כאשר פטמן מתוודה בפני אביו הרוחני, אחד ברוך מרזל.

הסיפור דל בפרטים ונראה שמובא בעיקר כדי להשחיר את התנהלות המחלקה היהודית. פטמן פותה עם משחקי מרגלים ובסוף דמותו מגיעה לקליימקס וסגירת מעגל רק כשפטמן מתוודה בפני אביו הרוחני, אחד ברוך מרזל

סיפור נוסף המובא בסדרה הוא של בחור בשם גדעון אושר שמואלי, אשר טוען כי גויס לשב״כ באמתלת שווא, לכאורה כדי למנוע רצח, עד שהבין לדבריו כי בפועל השב״כ שולח אותו להיטמע בישיבה ולאסוף לכלוך על אנשים, שאין לגביהם כל מידע מודיעיני. לפי שמואלי, השב״כ נטפל לאנשים על לא עוול בכפם.

שלושת הסיפורים הללו אינם בדיוק סיפורים, ומלבד הסיפור של גולי לא כוללים התרחשות מיוחדת מדי. מה שכן יש שם זו ביקורת נגד המחלקה היהודית בשב״כ. כדי לאזן אותה, כביכול, מובאות עדויות מפי אבי אריאלי, שהיה ראש החטיבה היהודית בשב״כ עד 2019, וכן של סוכן השב״כ דביר קריב, שהיה רכז מודיעין בחקירה שלאחר רצח רבין.

עם זאת, הראיונות שהם מעניקים רצופים באמירות שטחיות, מבלי שכללו התייחסות אמיתית לעבודתם, עבודה סודית שהם למעשה מנועים מלדבר עליה. מי כן זכו לתת ראיונות ״עגולים״, כאלו שנוגעים ברגש שלנו? אחד בשם איתמר בן גביר, שייצג באותה תקופה את משפחת גולי בתביעה שלהם, ונראה רגיש כמו מינימום שלמה ארצי.

לצידו מופיע גם ברוך מרזל, המובא במלוא אנושיותו, לאחר שסלח וקיבל את פטמן אליו למילייה שלו בחזרה. לא לשכוח כמובן את נועם פדרמן, שהיה ארכי-כהניסט, ומובא בכלל על תקן פרשן לענייני קהילות יהודיות, או אין לי מושג מה. 

פדרמן, בן גביר, מרזל, תושבי המאחז חוות גלעד, כולם זכו להלבנה מפליגה בנדיבותה. זה לא דוקו, זה דומה יותר לשידורי תעמולה. ממש התאכזבתי מהצפייה, ולא הבנתי איך התאגיד הוציאו מוצר כזה.

ראיונות אנשי המחלקה היהודית רצופים באמירות שטחיות, ללא התייחסות אמיתית לעבודה הסודית שלהם. מי כן זכו לתת ראיונות שנוגעים ברגש שלנו? למשל איתמר בן גביר, שנראה רגיש לפחות כמו שלמה ארצי

רק כשראיתי את הכתוביות, הבנתי: ״הופק בסיוע קרן קולנוע שומרון״. הקרן הוקמה בתמיכת שרת התרבות בזמנו, מירי רגב, ולאחרונה אף התפרסם באתר החדשות ערוץ 7 כי הקרן עובדת בימים אלו על סרטה הראשון. רגב צדקה כנראה בזמנו, שאמרה שייקח לפחות שתי קדנציות כדי לתקן את מה שעשתה. האמת, ספק אם את הנזק הזה עוד אפשר לתקן. 

עומר כהן הוא משפטן וכותב תוכן מראשון לציון. מנהל את הבלוג ״תשובת השמאל״.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 673 מילים

בשכונות רבות בארץ התושבים סובלים מקליטה סלולרית ירודה מאוד, תוצאה של מחלוקות בקרב התושבים ובינם לבין העירייה על הקמת אנטנות ● ב-2021, הגיע הזמן לתכנן את תשתיות התקשורת בטרם בנייה של שכונה או עיר חדשה, בדיוק כמו שחיבור לחשמל, מים וביוב הוא מובן מאליו ● פרשנות

עוד 863 מילים

למקרה שפיספסת

כך הפך צה"ל לזרוע אכיפת החוק במלחמה בסמים

המדינה רתמה את צה"ל למאבק בהברחות הסמים מסיני ובימים אלה הצבא מגביר את המאמצים מול קרטלי הפשע, במלחמה שאינו יכול לנצח וספק אם בכלל אמור להיות חלק ממנה ● אולם בזמן שצה"ל נלחם בהברחות מריחואנה, הבעיות הכלכליות שדוחפות את הבדואים לעסוק בפשיעה מלכתחילה נותרות על כנן ● ולפעילות הצבאית, מתברר, גם אין בכלל השפעה על הסחר בסמים בתוך ישראל

עוד 1,641 מילים

רק כאלפיים איש השתתפו בעצרת נגד אנטישמיות שהתקיימה בוושינגטון ● וכשיומיים אחר כך פורסם סקר המעיד כי אחוז ניכר מיהודי ארה"ב מאמינים שישראל היא מדינה גזענית, ראשי הארגונים המובילים של יהדות ארה"ב נקלעו למצוקה ● לכולם ברור שהתשובה טמונה בחינוך, הם רק לא מסכימים על התוכן ● "הפתרון הוא לא עוד מלגת לימודים בישראל כדי שיתרשמו מחופי הים של תל אביב, אלא סיום הכיבוש"

עוד 1,180 מילים

על אנטישמיות ומצפון יהודי

יש להניח ששר החוץ יאיר לפיד מודאג מהמגמה האולטרה-פרוגרסיבית, בעיקר בארה"ב (אבל לא רק), להגדיר באופן מהותי את היהודים ואת ישראל כמדכאים, ושהנסיון הרטורי שלו היה נסיון לשנות נרטיב זה מול מנהיגים אירופאים. ועדיין זו שגיאה לומר שכל גילוי של גזענות או אפלייה הוא אנטישמיות.

כשהשנאה מעבירה אנשים על דעתם–דוברי הימין הקיצוני תקפו ביממה האחרונה את הנאום שנשאתי בכנס למאבק באנטישמיות שנערך אמש…

Posted by ‎Yair Lapid – יאיר לפיד‎ on Thursday, July 15, 2021

מאז יציאת מצרים העם היהודי מספר על עבדות ובעיקר שואף לחירות. כמובן שנסיונות העם היהודי עם אנשטישמים לא נגמרו במצרים. אין עם בכל ההיסטוריה שסבל מרדיפות כמו העם היהודי. כמו שתיאר זאת הרב לורד יונתן זקס בנאום מפתח לפני מנהיגים פוליטיים אירופיים ב-2016, כשאמר שכמו נגיף שעובר מוטציות, כך האנטישמיות משתנה עם הזמן. תחילה זו היתה שנאת יהודים על בסיס דתם, אחרי זה התפתחה לשנאת יהודים על בסיס גזעם, והיום התווספה שנאת יהודים בגלל מדינתם. שונאים יהודים כי הם חזקים וגם כי הם חלשים, שונאים אותם כי הם עשירים, ושונאים אותם כי הם עניים מרודים, עם כוח או חסרי כוח, תמיד יש מי שממשיך לשנוא.

אין עם בכל ההיסטוריה שסבל מרדיפות כמו העם היהודי. כמו שתיאר זאת הרב לורד יונתן זקס בנאום מפתח לפני מנהיגים פוליטיים אירופיים ב-2016, כשאמר שכמו נגיף שעובר מוטציות, כך האנטישמיות משתנה עם הזמן

העם היהודי חי רוב ההיסטוריה כמיעוט נודד בין מדינות "מארחות". והיהודים היו נתונים תמיד לחסדי הממלכה בתוכה חיו. פעם סבלו את היהודים יותר ופעם פחות. אבל ללא ספק שנאת היהודים והרדיפה הפיזית נגדם מסמלת נרטיב קיצוני של שנאה לאורך ההיסטוריה. ראוי לנו כישראלים לזכור את זה תמיד, כמו שאנחנו זוכרים את סיפור יציאת מצרים, לא רק בליל הסדר אלא כל יום בתפילה וכל ליל שבת בקידוש. אנחנו מצווים לזכור שהיינו עבדים במצרים, ואי לכך אנחנו חייבים להיות רגישים לסבלם של אחרים. זה האירוע המכונן של קיום העם היהודי.

בהיסטוריה המודרנית יהודים במדינות רבות לקחו על עצמם מאבקים נגד שנאת זרים, שנאת שחורים ועוד צורות של גזענות ואפלייה. נשיא דרום אפריקה נלסון מנדלה האגדי כתב באוטוביאוגרפיה שלו ב-1994:

"מצאתי שהיהודים הם עם ראש פתוח יותר מרוב האנשים הלבנים בנושאים כמו גזענות ופוליטיקה, אולי כי הם עצמם היו קורבנות לאפלייה במהלך ההיסטוריה".

ב-1958, בנאום לועדה היהודית האמריקנית, אמר מרטין לות'ר קינג את הדברים הבאים:

"האחדות שלנו נוצרה מתוך מאבק משותף במהלך מאות שנים, לא רק להסיר מעלינו את השיעבוד, אבל גם להפוך דיכוי של אחרים לדבר בלתי אפשרי".

הזדהות עמוקה זו אינה באה להשוות בין סבלם של היהודים לסבלם של אחרים. הרי אין מדד ולא צריך להיות מדד מי סובל יותר ומתי. אין וגם לא צריך להיות תחרות סבל בין עמים. הציווי היהודי, שהבינו כל כך לעומק קינג ומנדלה, הוא שעצם היותי קורבן לשעבר מחייב אותי להיות שותף למאבק מתמיד כנגד סבלם של אחרים.

הזדהות עמוקה זו אינה באה להשוות בין סבלם של היהודים לסבלם של אחרים. הציווי היהודי, שהבינו לעומק קינג ומנדלה, הוא שעצם היותי קורבן לשעבר מחייב אותי להיות שותף למאבק מתמיד כנגד סבלם של אחרים

אבל הרב זקס מעמיק את הנקודה מבחינה היסטורית. באותו נאום של זקס הוא פתח עם המסר העדכני ואזהרה:

"השנאה המתחילה עם יהודים, אף פעם לא נגמרת איתם".

גם בשואה עצמה היטלר שם את היהודים על המוקד, אבל זה בוודאי לא נגמר איתם. והוא מביא דוגמאות רבות אחרות. זה לא הופך את שואת היהודים לבת השוואה, אבל זה דורש התייחסות מוסרית כלפי רצח עם או דיכוי של אחרים. הרב זקס מזהיר את העולם שמה שמתחיל עם יהודים נגמר רע למדינה כולה.

ביטא את זה בצורה חזקה ראש ממשלת צרפת מנואל ולס לאחר הפיגוע האנטישמי בסופמרשיי בפאריס, 2015:

"אם 100,000 יהודים יעזבו את צרפת (ד.ג. בעקבות האנטישמיות) צרפת כבר לא תהיה צרפת. הרפובליקה הצרפתית תהיה כישלון".

מדינה שאינה יכולה להכיל בתוכה יהודים כאזרחים מלאים, היא לא מדינה מודרנית חופשית. באופן עמוק, הצורך של יהודי אירופה להקים תנועה לאומית במאה התשע עשרה, מהווה כישלון מוסרי אירופאי עמוק, מבחינת ההבנה של אותם ציונים שאין קיום ליהודים באירופה שיש בה אנטישמיות כרונית.

הרב זקס מעמיק את הנקודה מבחינה היסטורית. נאומו נפתח עם המסר העדכני ואזהרה: "השנאה המתחילה עם יהודים, אף פעם לא נגמרת איתם". גם בשואה היטלר שם את היהודים על המוקד, אבל זה לא נגמר איתם

דבריו של שר החוץ ביום רביעי שעבר היו מגושמים בעיניי. מי שקרא אותם יכול היה להבין, לדעתי בטעות, שהאנטישמיות זהה לכל גזענות אחרת. והיא לא. אין צורך להתנצל על כך שהיסטוריית השנאה כלפינו היא ייחודית. גם בעידן שבמעגלים מסוימים יהודים וישראלים הם בהגדרה המדכאים, אין שום סיבה מוסרית להיכנע לנרטיב השיקרי הזה.

אבל המחשבה שהמאבק נגד אנטישמיות מדרבן אותנו כיהודים להילחם בכל תופעה של דיכוי או אפלייה על בסיס גזע, מין או דת, היא מחשבה לגמרי נכונה. היא לגמרי יהודית. היא נכונה לנו כיהודים ונכונה לנו כמדינה.

יש גם סכנה ליהודים ישראלים. כמו שיש זיכרון קצר אצל האנושות כולה, יש סכנה שאנחנו הישראלים נשכח מה זה להיות מיעוט בתוך רוב עוין. ואולי בגלל מאבק ההישרדות נגד מדינות ערביות עוינות בקום המדינה, ומדינות של שנאה כמו איראן בעת הנוכחית, אנחנו עלולים לשכוח ולו במעט שהצו המוסרי שלנו כיהודים הוא לא לשכוח את סבלם של אחרים. ויותר מזה, עלינו לעמוד בחזית המאבק כנגד תופעות של גזענות ודיכוי.

אין שום תירוץ להתפשר בדבר הזה, לא מול האולטרה-פרגרסיבים מצד אחד וגם לא מול מדינות המנסות לשכתב את ההיסטוריה שלהם בשואה מהצד השני. גם פה בישראל, במציאות המורכבת עם מיעוט ערבי בתוך המדינה, ופלסטינים ביהודה ושומרון, צרכים ביטחוניים ואחרים לא יכולים להשכיח מאיתנו צו מוסרי בסיסי שלנו כיהודים כלפיהם. ועם הכוח הריבוני בידנו הצורך לזכור את שיעבוד מצרים גובר אף הוא.

בשולי הדברים ראוי לציין שכוח העמיות היהודית והחיבור העמוק של שותפות גורל וייעוד עם יהדות התפוצות יכולים למזער כל סיכון שנשכח את הלקחים העמוקים של עם שיצא משעבוד מצרים לחירות. גם היום יהודי העולם סובלים מגל גובר של אנטישמיות. הם ממשיכים באתגר של חיים כמיעוט. וגם אם אנחנו לא מדברים על החיים הקשים בהרבה של יהדות אירופה לפני 80 או 180 שנה, זה מספיק לנו לומר "הא לחמא עניא" כדי לזכור.

אולי בגלל מאבק ההישרדות נגד מדינות עוינות, אנחנו עלולים לשכוח שהצו המוסרי שלנו כיהודים הוא לא לשכוח את סבלם של אחרים. ויותר מזה, עלינו לעמוד בחזית המאבק כנגד תופעות של גזענות ודיכוי

האנושות לא מצפה מאיתנו להמעיט בערך המאבק הייחודי באנטישמיות ובאנטישמיים, אבל אנחנו צריכים לצפות מעצמנו לא לשכוח את צו המצפון היהודי העמוק לעמוד כתף אל כתף עם אלה שעדיין סובלים מגזענות ודיכוי.

דניאל גולדמן הוא שותף מייסד של גולדרוק קפיטל, ויו"ר לשעבר של גשר והתנועה העולמית של בני עקיבא. הוא פעיל ויזם חברתי וגר יחד עם משפחתו בבית שמש.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 970 מילים
עודכן לפני 35 דקות

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

הסטטוס קוו בהר הבית נשבר, וזה לא מבשר טובות

קרוב ל-1,700 יהודים עלו אתמול להר הבית ● שיקלי וחבריו שרו את ההמנון על ההר - ארוע חסר תקדים ● וראש הממשלה בנט עודד "שמירה על חופש הפולחן ליהודים בהר" - מילים שלא נאמרו מעולם על ידי ראש ממשלה ● "היינו כחולמים", הגיב יהודה גליק, שהקדיש את רוב חייו למאבק על עליית יהודים להר הבית ● אבל לאירועים הללו יהיו השלכות - פוליטיות וביטחוניות ● פרשנות

עוד 997 מילים

בית חולים ללא מרפא

מעקב זמן ישראל בסוף השבוע שעבר זומן מנכ"ל הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, לשימוע לפני פיטורים ● בצד של נשות הדסה טוענים שהאיש שגויס במיוחד כדי להציל את בית החולים מתנהל לבד, ולא מעדכן את הדירקטוריון ● בצד של רוטשטיין מסבירים שבהדסה פשוט לא אוהבים את העובדה שעלב בנשות הארגון שוב ושוב ● עם גרעון של 480 מיליון שקל ועם מלחמות עולם ניהוליות, עתיד הדסה לוט בערפל כבד

עוד 1,876 מילים

שלושה פסקי דין שניתנו לאחרונה מסדירים את האופן שבו בית המשפט העליון מתמודד עם סוגית התערבות בית המשפט בחוקי יסוד ● שלישיית ההחלטות עשויה להירשם כתרומתה המשמעותית של חיות כנשיאת העליון לפיתוח המשפט החוקתי ● בינתיים, כולם מחכים לחוק יסוד החקיקה, שיסדיר את הנושא סופית ● פרשנות

עוד 1,297 מילים

תחקיר קוטלי עשבים מסכנים את הציבור במרחב העירוני ללא פיקוח

מחקרים חדשים מצביעים על סכנה בריאותית בחשיפה לקוטל עשבים ● הציבור נחשף לחומר בגינות ובמדרכות, אך לא מוזהר מהריסוס ● משרד החקלאות לא מפקח, וטוען שזה בסמכות הרשויות המקומיות ● הצעת חוק מציעה לאסור על השימוש ובינתיים יש ערים שעוברות עצמאית לחירמוש ידני ללא הדברה ● "אנחנו לא מתרגשים מצמיחה של עשבים נמוכים. זה לא מפריע ולטעמי יש כאן היסטריה מוגזמת"

עוד 1,221 מילים ו-1 תגובות

בממשלה שוקלים לחייב את כל הנוסעים השבים מחו"ל בבידוד בן 5-4 ימים

בנט פועל לאפשר אכיפה נגד מפרי בידוד ● רע"ם: "מסגד אל-אקצא הוא זכות בלעדית למוסלמים ואין לאחרים שום זכות עליו" ● בנט אמר שחופש הפולחן של יהודים בהר הבית יישמר, ולאחר מכן עדכן, בערבית, שיישמר גם חופש הפולחן של מוסלמים ● לפיד פועל לדחות את פינוי חאן אל אחמר ● הדובר החדש של הליכוד בסרטון שנחשף: אין חשיבות לאמת ולעובדות; אני מפיץ פייק ניוז

עוד 48 עדכונים

אין תחליף לאמון

ממשלת בנט-לפיד תכננה לבצע שינויי חקיקה על מנת להבטיח שהצדדים יקיימו את ההסכמים ביניהם, בניגוד לאופן שבו נתניהו התייחס להסכמיו עם גנץ בממשלה הקודמת ● אולם בשבוע שעבר, לפיד ויתר על שינוי מרכזי שנועד להגן עליו מפני בגידה פוטנציאלית של בנט עם בוא מועד הרוטציה ● האם מדובר בנאיביות? ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
אחלה פוסט, ולעניין: תחושת הסכנה האמיתית מהמשך ביבי בשלטון הייתה העניין המרכזי. יחלוף עוד זמן לא מועט עד שהטראומה מהזעזוע הזה תעבור - וזה הדבק הכי טוב שיש לממשלה. הדבק הנוסף הוא הרעננות,... המשך קריאה

אחלה פוסט, ולעניין: תחושת הסכנה האמיתית מהמשך ביבי בשלטון הייתה העניין המרכזי. יחלוף עוד זמן לא מועט עד שהטראומה מהזעזוע הזה תעבור – וזה הדבק הכי טוב שיש לממשלה. הדבק הנוסף הוא הרעננות, הסקרנות והאתגר שמרחף מעל כל השותפים, לחיוב כמובן

עוד 1,333 מילים ו-1 תגובות

חוקרים באוניברסיטה העברית: בחצי הראשון של אוגוסט יהיו יותר ממאה חולים במצב קשה

השרה יפעת שאשא ביטון הכחישה את הדיווח, שלפיו, פעלה כדי ששרון אלרעי פרייס תפוטר מתפקידה כראש שירותי בריאות הציבור ● גנץ, על רקע הדיווח, שלפיו, נתניהו, בעת כהונתו כראש הממשלה ניסה לשכנע את טראמפ, לאחר הפסדו בבחירות, לתקוף באיראן: "אנחנו לא צריכים לדחוף את אמריקה להילחם, בטח לא בשבילנו"

עוד 18 עדכונים

יחידה 669 מציל היהודים מפראג מככב בספר ילדים חדש

ניקולס וינטון אירגן את הקינדר טרנספורט, שהובילו ילדים ובני נוער מפראג לאנגליה ערב מלחמת העולם השנייה ● הוא הציל 669 צעירים, ביניהם הפוליטיקאי הבריטי אלפרד דאבס, הגנטיקאית רנטה לקסובה והוגו מרום, ממייסדי חיל האוויר ● ספר חדש המביא את סיפורו הפך לקריאת החובה של החופש הגדול בבריטניה

עוד 1,356 מילים

במשחקים האולימפיים, שיחלו בעוד שבוע, תתמודד ישראל לראשונה בענף הרכיבה ● בין ארבעת הנציגים של ישראל בענף - דני ולדמן בת ה-36, שאמנם נולדה בארצות הברית ומתגוררת בהולנד, אך גאה במיוחד להתחרות תחת דגל כחול-לבן ● היא מספרת איך התחילה האהבה לסוסים, כיצד פעלה לפיתוח הענף בארץ ולמה הרכיבה נפגעה בקורונה יותר מענפי ספורט אחרים

עוד 1,197 מילים

מדוע אזלו המים בעיראק? האם מדובר באסון טבע, ניהול כושל או הכרזת מלחמה מצד המדינה השכנה? ● בלבנון, אל-חרירי הודיע: "איני יכול עוד" ● באיראן תכננו לחטוף עיתונאית אופוזיציונרית ● באלג'יר, אנשי האופוזיציה נמלטים בסירות לכיוון אירופה ● מי רוצה לעצור את המסיבה בערב הסעודית? ● וחמש שנים חלפו מאז ניסיון ההפיכה בטורקיה ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזה"ת

עוד 1,148 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה