Einat Yls
הזמן של
Einat Yls
הגיע הזמן שאתם התקשורת תתחילו לסקר יותר ולתווך את חוק הסמכויות הדיקטטורי הקיים בישראל. מה שעשה טרודו הוא מפחיד ולא מקובל במדינות דמוקרטיות. זה בדיוק מה שיכול בקלות לקרות גם בישראל בגלל ... המשך קריאה

הגיע הזמן שאתם התקשורת תתחילו לסקר יותר ולתווך את חוק הסמכויות הדיקטטורי הקיים בישראל. מה שעשה טרודו הוא מפחיד ולא מקובל במדינות דמוקרטיות. זה בדיוק מה שיכול בקלות לקרות גם בישראל בגלל חוק הסמכויות! זאת בדיוק הסיבה שיש גם כאן בישראל שיירת חופש שמפגינים תמיד ובמיוחד לפני שבועיים מול כנסת ישראל ולצערי התקשורת לא הגיע לסקר. מה שאתם העיתונאים לא עושים, הוא מסוכן!

כל הזמן // יום ראשון, 15 במאי 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

בפסק דין שניתן היום, דחה בג"ץ את העתירות נגד הקמת הרכבל לעיר העתיקה בירושלים, תוך קביעה כי אין בחסמים בעלי אופי דתי כדי לעצור את הפרויקט ● בכך מאותת בית המשפט כי במקרה של התנגשות בין החלטות של רשויות השלטון לבין שמירה על אינטרסים דתיים - ידן של הרשויות על העליונה ● פרשנות

עוד 840 מילים

לטהר את צפון השומרון מקיני הטרור

צה"ל עושה פעולות מוצלחות באזור ג'נין לסיכול טרור אך משלם עליהן מחיר יקר בחיי לוחמים. הגיע העת לכבוש מחדש לזמן מוגבל את צפון השומרון ולטהר אותו מקיני הטרור. אי פירוקה של תשתית הטרור יאיץ את זליגת הפיגועים לשטח ישראל והמשימה תהייה קשה יותר. צריך ליזום פעולה התקפית גדולה ולהכות את הטרור בבסיסיו.

יחידות סיירת גולני  והימ"מ עשו בסוף השבוע מבצע חשוב ומוצלח נגד הטרור במחנה הפליטים ג'נין ועצרו את המחבל המבוקש של הג'יהאד האסלאמי מחמוד אלדבעי שמעורב בשורה של פיגועים נגד ישראל ותכנון פיגועים נוספים במסגרת "גדוד ג'נין" של הג'יהאד האסלאמי.

יחידות סיירת גולני והימ"מ עשו בסופ"ש מבצע מוצלח נגד הטרור במחנה הפליטים ג'נין ועצרו את המחבל המבוקש של הג'יהאד האסלאמי שמעורב בשורת פיגועים בישראל ותכנון פיגועים במסגרת "גדוד ג'נין" של הג'יהאד

במהלך המבצע נפצעו 11 פלסטינים, מהם כמה מחבלים חמושים, אך ישראל שילמה מחיר יקר, הימ"מ איבד את אחד מלוחמיו הנועזים רס"ב נעם רז ז"ל.

בקרב נגד חיילי סיירת גולני ולוחמי הימ"מ שנכנסו למחנה הפליטים ג'נין השתתפו עשרות מחבלים חמושים מכל הארגונים. צה"ל פועל בשיטה הנקראת "כיסוח דשא" כבר כמה שבועות מאז החל גל הטרור, אך היא איננה מספיקה לעצור את הטרור שרק הולך ומתגבר.

תחקיר המבצע שערך צה"ל מגלה תופעה מסוכנת: אלפי כדורים נורו לעבר הלוחמים, ושיתקו את כלי הרכב המוגנים של הכוחות, במחנה פליטים ג'נין לבדו יש מאות אלפי כדורים של כלי נשק שונים ומאות כלי נשק בלתי חוקי. בכפרים שמסביב לעיר ג'נין יש כמה אלפי כלי נשק בלתי חוקיים ואמצעי חבלה.

שר הביטחון בני גנץ הופיע בסוף השבוע בתוכנית "אופירה וברקו" בערוץ 12 וטען שצה"ל עושה פעילות התקפית בהיקפים חסרי תקדים בצפון השומרון, אבל גורמי ביטחון בכירים טוענים כי הפעילות הזו איננה מספיקה כדי לעצור את זליגת הטרור מצפון השומרון לתוך ערי ישראל.

חודש רמדאן אמנם הסתיים, אולם לפנינו עוד שורה של ימי אזכור מתוחים ובראשם "יום ירושלים", שבו רוצים גורמים ממחנה הימין לערוך מצעד דגלים בעיר העתיקה בירושלים שיעבור דרך שער שכם עד לכותל המערבי.

ב"אופירה וברקו" טען גנץ שצה"ל עושה פעילות התקפית בהיקפים חסרי תקדים בצפון השומרון, אך גורמי ביטחון בכירים טוענים כי הפעילות אינה מספיקה לעצירת זליגת הטרור מצפון השומרון לערי ישראל

מותה של כתבת ערוץ אל-ג'זירה שירין אבו עאקלה וגל ההסתה האדיר נגד ישראל באמצעי התקשורת הערביים וברשתות החברתיות מגביר עוד יותר את המוטיבציה לפיגועי טרור בתוך ישראל עצמה.

ארגוני הטרור לוקחים בחשבון כי ישראל עלולה להרחיב את פעילות המנע שלה נגד מוקדי הטרור בצפון השומרון ומנסים להרתיע אותה.

העיתון הלבנוני אל-אח'באר דיווח ב-14 במאי מפי גורמים בחמאס כי כל הפלגים הפלסטינים ברצועה קיימו מגעים דחופים עם המתווכים במצרים במהלך הכניסה של כוחות צה"ל לפאתי מחנה הפליטים ג'נין כדי להעביר מסרי אזהרה לישראל שכל חצייה של קו אדום במחנה תיענה בתגובה לא צפוייה כשהם רומזים לירי רקטות לעבר ישראל.

התעוזה הגוברת של ארגוני הטרור בצפון השומרון וכמות אמצעי הלחימה האדירה שבידיהם הם סכנה גוברת לאזרחי ישראל ולחיילי צה"ל. הדבר מוכיח כי ההחלטה של הדרג המדיני-ביטחוני שלא לכבוש לאלתר את אזור צפון השומרון ולנקות אותו מקיני הטרור, מיד לאחר הפיגוע ברחוב דיזינגוף בתל אביב, בדגש על אזור ג'נין, הייתה טעות.

אילו פעלה ישראל מיד לאחר הפיגוע בתל אביב במבצע צבאי נרחב לכיבוש זמני של כל צפון השומרון כדי לחסל את תשתיות הטרור היינו היום במצב אחר, היינו יוצאים למבצע עם הצדקה מוסרית והעולם היה נאלץ להבין את המהלך. עכשיו יהיה קשה יותר להילחם בטרור לאחר אירועי הר הבית בחודש רמדאן והריגתה הבלתי מפוענחת של כתבת אלג'זירה שירין אבו עאקלה במחנה הפליטים ג'נין.

צה"ל והשב"כ הצליחו למנוע כ-20 פיגועים בישראל שתוכננו לקראת ליל הסדר כתוצאה מגל המעצרים שערך ברחבי הגדה, אבל הגרעין הקשה של הטרור נותר בעיר ג'נין ובנותיה. המידע היום יומי הזורם לשב"כ הוא מדאיג מאוד, ג'נין הפכה לעיר הבירה של הטרור הפלסטיני והיא נחושה להביא את הטרור בחזרה ללב מדינת ישראל.

לכן, צה"ל חייב לפרק את תשתיות הטרור בהקדם האפשרי. לרש"פ אין שום שליטה בשטח והתושבים באזור ג'נין לוחצים עליה להפסיק לגמרי את התיאום הביטחוני עם ישראל.

הדרג המדיני ביטחוני חייב לקבל החלטה על כיבוש של העיר ג'נין ומחנה הפליטים הסמוך לה ומעצר כל המחבלים המסתתרים בה. כמו כן מבצע נרחב בכמה כפרים מרכזיים באזור ג'נין שבהם יש קיני טרור כמו קבאטייה, אליאמון, רומאנה ועוד. מדובר ב"קיני צרעות" טרוריסטים ששואבים עידוד מגל הפיגועים בערי ישראל ומתכננים פיגועים נוספים ויש לבער אותם.

צה"ל חייב לפרק את תשתיות הטרור בהקדם האפשרי. לרש"פ אין שום שליטה בשטח והתושבים באזור ג'נין לוחצים עליה להפסיק לגמרי את התיאום הביטחוני עם ישראל

ישראל חייבת להגן על עצמה ולשנות את שיטות הפעולה, עליה לקבוע עובדות ביטחוניות חדשות בשטח לפני שיגבר עליה הלחץ הבינלאומי, במקביל היא חייבת  לעשות פעולה מהירה לסגירת הפרצות בגדר ההפרדה והקמת מפקדה של מג"ב שתהייה אחראית על השמירה על קו התפר, מניעת כניסת שב"חים לישראל ופגיעות בגדר ההפרדה.

אנו במירוץ נגד הזמן.

יוני בן מנחם הוא חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מזרחן, עיתונאי, מנ"כל רשות השידור לשעבר, מרצה למזה"ת ותקשורת (צילום: דוד וינוקר)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 737 מילים ו-1 תגובות

"בישראל לא מבינים את חשיבות השיח כאמצעי להפגנת כבוד כלפי האחר"

מהמלחמה באוקראינה, דרך הגרעין האיראני ועד לעליית האנטישמיות בגרמניה: ג'רמי יששכרוף, שגריר ישראל היוצא בגרמניה, מסכם ארבע שנים דרמטיות ומסביר למה סירב לדבר עם מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה" ומה דעתו על המלחמה הקרה החדשה ● "בעידן שאחרי המלחמה, אנשים התביישו להיות אנטישמים, אבל אם תגרד את פני השטח, תגלה שהיא צפה ועולה"

עוד 1,279 מילים

למקרה שפיספסת

"מהדקים את השורות, אסור להתדרדר לבחירות"

מחמוד ח'יר אל־דין הוא הקצין שנהרג בפעולה שהשתבשה בעזה ב־2018; בנט: "גיבור, כעת יוכל עם ישראל להכיר אותו"; ליברמן: יש סתירה בין השבחים לבין חוק הלאום, זה הזמן לתקן ● בכירים בממשלה: אם סילמן תצביע נגד הקואליציה – היא תודח מיו"ר ועדת הבריאות ● המודיעין הבריטי: רוסיה איבדה שליש מכוח הפלישה שנכנס לאוקראינה ב־24 בפברואר ● מת מפצעיו אחיו של זכריה זביידי

עוד 25 עדכונים

"המאכל הלאומי של ישראל הוא חומוס, לא סטייק"

צריכת הבשר בישראל קפצה בשנים האחרונות ב-50% ומדרגת אותנו בצמרת הקרניבורים בעולם ● למעשה, הישראלי הממוצע צורך בשנה 20 ק"ג בשר ו-64 ק"ג עוף ● הממשלה התחייבה לעודד מעבר למזון מהצומח, אך בפועל מעודדת יבוא בשר בזול ● ארגוני סביבה ובריאות אומרים כי הנתונים הם קריאת השכמה דחופה לפעולה מה גם שהפחתת צריכת בשר היא תנאי למאבק במשבר האקלים

עוד 1,512 מילים

טעיתי, טעינו – אי אפשר להניח את הסכסוך בצד

ממשלת השינוי ניצלה בינתיים בעור שיניה משיניהם של הזאבים מהימין הקיצוני, הטורפים מהליכוד, הצלופחים מהמשותפת והציפורים המתלבטות בקצה הענף. הציפורים של ימינה ושל רע"ם.

אולם ברור שיסודות הקמתה – שהניחו כי ניתן לשים בצד מחלוקות שקשה לפתור אותן בהרכב הנוכחי של הממשלה, כמו הסכסוך הישראלי פלסטיני – כבר אינם יסודות מוצקים.

ממשלת השינוי ניצלה בינתיים, אולם ברור שיסודות הקמתה – שהניחו כי ניתן לשים בצד מחלוקות שקשה לפתור בהרכב הנוכחי של הממשלה, כמו הסכסוך הישראלי פלסטיני – כבר אינם יסודות מוצקים

הסכסוך לא עומד בצד. הוא בוער יומיום בכל פעולה בשטחים. כל פגיעה באדם בלתי מעורב, או עיתונאי. כל תפילה בהר הבית, שמתחתיו מנסים קיצונים ימנים להדליק את המזרח התיכון ואנשי חמאס מסייעים בידם בתוך המסגד עם אבנים, דגלים וסיסמאות הסתה. הכל כדי להפיל את הממשלה ולגרום למלחמת הכל בכל מצד מי שתמיד רוצים הכל או לא כלום.

הבעיות הללו הן האתגר הבא של הממשלה. אחרי שנה של הצלחה בקיום ממשלה מוזרה, מלאת בעלי דעות מנוגדות ובכל זאת כאלה שמתנהלים ביחד כשותפים, היא יכולה לסמן את היעד הבא.

ממשלת השינוי, שמכילה שמונה מפלגות המנהלות את המדינה במגוון תחומים, יכולה להכניס ידיה גם לסיר המבעבע של הסכסוך. לומר "טעיתי, טעינו" כאשר שמנו את הנושא הזה בצד, אבל לא הייתה ברירה אז, כאשר בעורפנו נשף ימין משועבד לאדם אחד הנאשם בפלילים, שגרר מדינה שלמה לאבדון, עשינו הנשמה מפה לפה והצלנו אותה. כעת, כשהוכחנו שניתן לעבוד יחד, יש לסמן את היעד הבא.

למעשה, אין לה לממשלה הזו ברירה, אך למרבה הפלא יש לה כבר ניסיון של שיתוף פעולה. אלה שני מרכיבים הכרחיים שמאפשרים הזדמנות לנסות לפחות להתקדם בעניין שעליו הוחלט שימתין בצד.

ובכן הוא לא ממתין בצד. הוא לא יכול להמתין בצד, והממשלה הזו יכולה לטפל בזהירות גם בנושא הזה, כמו שטיפלה בזהירות בפשיעה במגזר הערבי, בהפרחת בלוני התבערה שהופסק ובהעברת כספים לעזה שלא באמצעות חמאס, וכמו שהרגיעה את היחסים עם ירדן ושיפרה את היחסים עם ארה"ב, וכמו שהיא מפתחת את היחסים עם בחריין והאמירויות.

ממשלת השינוי יכולה להכניס ידיה גם לסיר המבעבע של הסכסוך. לומר "טעיתי, טעינו" כאשר שמנו את הנושא הזה בצד, אבל לא הייתה ברירה אז, כשבעורפנו נשף ימין משועבד לנאשם אחד בפלילים

כמו שהיא נזהרת בתיווך בין אוקראינה לרוסיה במלחמה אכזרית וקשה, היא יכולה להתחיל לדון בחדרי חדרים עם נציגי הפלסטינים, בשיתוף של ערביי ישראל, בסוגיות המרכזיות של הסכסוך.

התקדימים כבר הונחו על השולחן. ההתנגדויות ידועות. הניסיונות של ברק בקמפ דיוויד, הניסיונות של אולמרט מול אבו מאזן, האמירות של נתניהו על מדינה פלסטינית מפורזת (וגם ההתנכרות שלו לאמירות הללו), הסכמי אוסלו הידועים, הסכם ז'נבה, ועוד ועוד הצעות לפתרון שהונחו והוסרו מהשולחן.

ההבדל הפעם הוא שבדיונים מול הפלסטינים תשב ממשלה ישראלית מגוונת, עם דעות שמאל, ימין, מרכז וערבים ישראלים. היא יכולה להשתחרר מכל ההצעות של העבר ולהתחיל לחשוב במקוריות על פתרונות אחרים.

לכולם ברור שאי אפשר להמשיך את מחול הדמים הנוכחי והוא רק יגבר ככל שהזמן יחלוף והערבוב והחיכוך בין האוכלוסיות יחריף.

לכולם ברור שישראל לא תעמוד בפינוי כל ההתנחלויות. והיא תמיד תילחם נגד טרור שפוגע באזרחיה באשר הם – בתוך הקו הירוק ובשטחים.

לכולם ברור שהפלסטינים ילחמו על דרישתם לעצמאות ומדינה, ריבונות ודגל. ברור שהם רוצים להפסיק לחיות תחת כיבוש.

אלו אם כן נקודות מוצא לכאורה ללא מוצא. אבל יש מוצא כאשר יושבים יחד ומנסים למצוא פתרונות.

הפוליטיקה הישראלית מוכיחה זאת. העובדה שרע"ם נמצאת בקואליציה עם ימינה מוכיחה שימינה יכולה לשבת גם מול אחיהם של רע"ם – אבו מאזן, ולהתחיל לדבר.

ארץ ישראל השלמה יכולה להיות חצויה לשתי מדינות, עם אפשרות בחירה לכל אוכלוסייה במדינתה, תוך שמירה על דמוקרטיה בכל אחת מהמדינות ומאבק משותף בטרור. זה יחייב את הפלסטינים להיאבק בחמאס, זה יחייב את ישראל להיאבק בימין הקיצוני והאנטי דמוקרטי שלה, וזה יחייב לשכנע בשני הצדדים לגבי הצורך בפשרה.

ההבדל הפעם הוא שבדיונים מול הפלסטינים תשב ממשלה ישראלית מגוונת, עם דעות שמאל, ימין, מרכז וערבים ישראלים. היא יכולה להשתחרר מכל ההצעות של העבר ולהתחיל לחשוב במקוריות על פתרונות אחרים

יידרשו הרבה פשרות כמו בירושלים ובוויתור פלסטיני על שטחי התנחלויות. אולי חילופי שטחים בתמורה ישראלית (כמו בעסקת המאה, אגב), אבל הפשרות יגיעו רק כאשר יהיה רצון בשני הצדדים למצוא פתרון.

בהר הבית, מסגד אל-אקצא, התקבלו בימים האחרונים מספר פשרות. עם הירדנים הוגדל כוח הווקף, נאסרו תפילות יהודים בימים האחרונים של הרמדאן, ראשי הקואליציה נדברו ביניהם כיצד לעבור את הרמדאן בלי להצית את העולם המוסלמי כולו, ואפשר להניח ששירותי הביטחון הישראלים, פלסטינים, מצרים וירדנים, מדברים ביניהם על נושאים נוספים.

וכשמדברים ורואים אחריות משותפת למתחולל באזור, אפשר להגיע להבנות ולהסכמות.

הסכסוך המדמם מחכה למנהיגים שרוצים למצוא יחד פתרון. שבענו ממלחמות. וטעינו לחשוב שניתן להניח אותו בצד.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
הייתי יותר משמח לראות התקדמות במשבר שמגדיר את חיינו,, לדבר שוב על הסכמים ושלום בימי חיינו, בהוצאת ראשנו מהחול, אבל המחשבה שהממשלה המוזרה והשברירית הזאת, שאין לה אפילו רוב בכנסת יכולה אפ... המשך קריאה

הייתי יותר משמח לראות התקדמות במשבר שמגדיר את חיינו,, לדבר שוב על הסכמים ושלום בימי חיינו, בהוצאת ראשנו מהחול, אבל המחשבה שהממשלה המוזרה והשברירית הזאת, שאין לה אפילו רוב בכנסת יכולה אפילו לחשוב על לגעת בנושא הכי נפיץ ביקום המוכר זוהי תמימות הגובלת בטיפשות. בסליחה מראש לח"מ אבל איפה אתה חי? על מה את מקשקש?

עוד 702 מילים ו-1 תגובות

תגובות אחרונות

עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

סער נגד גנץ: חידוש הכנסת פועלים - לא צודק ולא נכון

פריג׳: צעד חכם ונכון ● זעם במשטרה על בר-לב על רקע ההוראה לחקור את התנהלות השוטרים בהלווית אבו עאקלה ● סמוטריץ׳: אבו עאקלה - חלק ממכונת המלחמה הערבית ● הנשיא הרצוג ייצג את ישראל בהלוויית נשיא איחוד האמירויות ● יאיר לפיד ספד לאורי סביר: תרומתו למדינת ישראל עצומה ומורגשת עד היום ● רם שפע על חיבור למרצ: שיתכבדו ויחברו למשותפת

עוד 18 עדכונים

ישראל צריכה לדאוג לכך שעיתונאים המתעדים את מה שמתרחש בשטחים לא ייפגעו בעת מילוי תפקידם ● לבנון הולכת לבחירות: אלפים המתגוררים בחו"ל כבר הגיעו לקלפיות ● הרומן בין המדינות הערביות לרוסיה ממשיך לפרוח ● תיירות זרות הוטרדו מינית באזור הפירמידות ● והשבוע לפני 55 שנה, שר סובייטי העביר מידע שגוי לבכירי הצבא המצרי ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,351 מילים
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

בחזרה לשנות השמונים

הוועידה הלאומית לאנרגיה תתקיים השבוע בלי נציגות לירוקים ובלי אף מילה על אנרגיות מתחדשות ● בשביל לדעת שישראל מוצפת במינים פולשים לא צריך את דוח המבקר, מספיק להסתכל מהחלון ● משרדי הממשלה יפסיקו לקנות חד"פים אבל טובעים בכלים שמגיעים עם המשלוחים ● קליפורניה חוותה "רגע קצר נוצץ" של 100% אנרגיה מתחדשת ● ובבית ספר בהולנד יוצאים לטיול שנתי באופניים

עוד 1,393 מילים

שגרירי ארה"ב הזהירו מעליית היטלר לשלטון – הממשל התעלם

ריאיון שגריר ארצות הברית לשעבר דיוויד מק'קין טוען בספרו החדש, "לחזות ברדת החשכה", כי אנטישמיות, אדישות ופוליטיקה פנימית עיכבו את ארה"ב מלהתערב במלחמה בגרמניה הנאצית ● בריאיון לזמן ישראל הוא מסביר: "אזרחי ארה"ב לא חשבו שהממשלה צריכה להתעניין בזה"

עוד 1,326 מילים ו-1 תגובות
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
הַכְחָשָׁה 132

בעולם שבו המציאות עצמה מוכחשת - אין ולא יכולות להתקיים עובדות, אין ולא יכולה להיות "אמת". יש מקום רק לסיפורים, מיתוסים ונרטיבים. להכחשות ולהכחשות שכנגד. לתיאוריות ולתיאוריות קונספירציה

עוד 1,433 מילים ו-1 תגובות

לכולם יש מה לומר על חוק יסוד זכויות הנאשם של סער

חוק יסוד: זכויות במשפט הפלילי עלה לדיון בוועדת החוקה השבוע, או אז התברר כי החוק מושך תשומת לב מאין-ספור גורמים בעלי אינטרס - מהסנגוריה הציבורית, דרך מכון קהלת ועד המכון הישראלי לדמוקרטיה - וספק אם גרסתו הסופית תדמה לנקודת ההתחלה ● בנושא אחר הקרוב לליבו של סער, מתברר שהיועמ"שית מתנגדת לפיצול התפקיד ● והשופט חאלד כבוב עשה השבוע היסטוריה כפולה

עוד 1,304 מילים

דיווח: עודה ניסה לבקר בביה"ח את אחיו של זכריה זביידי שנפצע בחילופי האש בג'נין

מחשש לעריקה נוספת, כהנא התפטר מתפקיד שר הדתות – יחזור לכהן כח"כ ● נקבע מותו של לוחם הימ"מ שנפצע באזור ג'נין; בנט: "מסר נפשו למען ביטחון ישראל" ● השר פריג': "המשטרה ביזתה את הלווייתה וזכרה של שירין אבו עאקלה" ● דיווחים בסוריה: ישראל תקפה מטרות במערב המדינה ● ח"כ כסיף תקף שוטר; רה"מ: מתחבא בפחדנות מאחורי החסינות

עוד 56 עדכונים

תחקיר אמין של מותה של עיתונאית אל ג'זירה בג'נין הוא הכרח המציאות עבור ישראל, בלי קשר לתוצאותיו ● בישראל מבינים היטב את פוטנציאל הנזק מטיוח האירוע, שיכול להגיע עד כדי הצרת צעדיו של צה"ל בפעילות בגדה ● לכן מתעקשים בירושלים על בדיקה משותפת ושיתוף משקיפים בינלאומיים נוספים בחקירה ● פרשנות

עוד 817 מילים ו-1 תגובות

מחקר חדש קובע כי נשים יהודיות מגיעות להישגים אקדמיים גבוהים יותר מנשים לא יהודיות בארה"ב ● עוד קובע המחקר של פרופסור אילנה הורביץ מאוניברסיטת טוליין כי הישגי הנשים גבוה יותר בפעם הראשונה בהיסטוריה גם מהישגי הגברים היהודים ● לטענת החוקרת, הפער נובע מהתרבות הדתית ומתפיסה עצמית חדשה וליברלית

עוד 1,037 מילים

ריאיון "בלי הסכמה נגיע להתפרקות והתפוררות"

לפני שנתיים המדינה נכנסה למשבר חסר תקדים שהביאו לשיא תהליך של אובדן אמון בין הרשויות והאזרחים ● ספר חדש טוען כי משבר האמון בכללים, במוסדות, בתקשורת ובתאגידים, מקשים עלינו לחכות בתור, גורמים לציפיות נמוכות, מוסר תשלומים ירוד וחשדנות כללית ● ד"ר עמית לביא-דינור, ממחברות הספר, קוראת להקמת "מעין 'סנהדרין', שישקף את המגוון הישראלי וישאף להסכמות ובסיס משותף"

עוד 2,054 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה