"בתי הספר אשמים בהתפרצות גל הקורונה השני"

gimnasianew_i (1) (צילום: עיבוד: יונתן זינדל, פלאש 90)
עיבוד: יונתן זינדל, פלאש 90
עיבוד: יונתן זינדל, פלאש 90

מהרגע בו חשפה התקשורת את התפרצות נגיף הקורונה בגימנסיה רחביה, הולך ומתגבש בתודעה הציבורית סיפור חדש. מישהו חייב להכין את השטח ולהגדיר עבור הציבור את האשם בפרוץ ה"גל השני" התיאורטי (לא יהיה – אל דאגה, הכל "ספין").

מהרגע בו חשפה התקשורת את התפרצות נגיף הקורונה בגימנסיה רחביה, הולך ומתגבש בתודעה הציבורית סיפור חדש. מישהו חייב להכין את השטח ולהגדיר עבור הציבור את האשם בפרוץ ה"גל השני" התיאורטי

ליתר ביטחון, חייבים לתלות את האשם במישהו/י. זוכרים איך בתחילת המשבר ה"אשמים" המובהקים בהתפשטות הנגיף היו התושבים החרדים בבני ברק, שלא הקפידו על שמירת הכללים? נוכח חומרת המצב, כוחות משטרה חסמו את המעברים הרגלים בין בני ברק לגבעת שמואל. בפועל, בני ברק שרדה. אף אחד לא שאל את עצמו מה באמת התרחש שם. כמה חולים וכמה מתים היו בעיר. כנראה שלא, פשוט עברנו לאייטם הבא. דרך אגב, בדקו וראו כי שיעורי התמותה מהנגיף בבני ברק אינם גבוהים יותר מנתוני התמותה הארציים.

אנו חיים במציאות תקשורתית בינארית של חיובי ושלילי, כן ולא, אשם וזכאי. השיח הציבורי ודעת הקהל נעים בין קטבים של אמת ושקר ועושים שימוש ציני בהאשמה, פחד, לעג ושיסוי. כזכור, כבר מתחילת משבר הקורונה התקשורת ומקבלי ההחלטות הכשירו את הקרקע לזריקתם של א.נשי החינוך מתחת לגלגלי האשמה והאחריות לכל תחלואי הקורונה.

באופן בלתי נתפס נזקק יו״ר ארגון המורים, רן ארז, להזהיר (יום חמישי) את מנהלי בתי הספר שמשרדי הממשלה עלולים לראות בהם האחראים לנזקים שיגיעו בעקבות תחלואה בקורונה של תלמידים ומורים. ארז כתב למנהלות.ים שהארגון יספק הגנה משפטית במקרה שבו מנהל ייתבע על ידי משפחות תלמידים או מורים, אך מצא לנכון גם לעדכן את המנהלים באפשרות: "היו זהירים שבעתיים", כתב ארז למנהלים. באופן מעציב אך לא מפתיע, לאורך המשבר כולו, לא שר החינוך ולא מנכ"ל משרדו עמדו לימין א.נשי החינוך ובתי הספר והגנו עליהם נוכח השיסוי התקשורתי המתמשך וסימונם כאשמים בפרוץ ה"גל השני".

באופן בלתי נתפס נזקק יו״ר ארגון המורים, רן ארז, להזהיר (יום חמישי) את מנהלי בתי הספר שמשרדי הממשלה עלולים לראות בהם האחראים לנזקים שיגיעו בעקבות תחלואה בקורונה של תלמידים ומורים

שימו לב, המהלך פשוט, הסגר שנכפה על המשק כולו בראשית חודש מרץ עורר תחושות קשות של פחד וחרדה קיומיים בחלקים גדולים מהציבוריות הישראלית. בתודעה הציבורית, סגירתה של מערכת החינוך והימצאותם של ילדות וילדי ישראל בבתים – הם שמנעו ממשקי הבית לצאת מהמשבר ולהתחיל לטפל בצרכים הדחופים שנוצרו. עכשיו, רגע לפני פרוץ הגל השני, יש לרתום את הפחד הזה מפני "פי התהום" ולכוונו למציאת אשמים ברעה שתבוא עלינו. ומי כמובן האשמים? בתי הספר.

הגדיל לעשות (כדרכו) מנכ"ל משרד הבריאות היוצא משה בר סימן טוב, שהסביר במהדורה המרכזית כי ישנה עלייה בתחלואה בבתי הספר מכיוון שאין הקפדה ושמירה על הכללים.

שלא נתבלבל, גם לתקשורת יש חלק מרכזי ביצירת תנאים המאפשרים שיח שכזה. קחו לדוגמה את כתבת החינוך של חדשות 12, יעל אודם. יעל דיווחה אתמול את הדיווח הבא: "המגמה המדאיגה נמשכת: לפי נתוני משרד החינוך המעודכנים, 304 תלמידים ועובדי הוראה חלו עד כה בקורונה. מדובר בעלייה של שלושה חולים מאז אתמול בערב. היום (שישי) הודיע המשרד כי 13,702 תלמידים ועובדי הוראה נכנסו לבידוד…".

מישהו מבין מה הנתון הזה אומר? האם מדובר באמת ב"מגמה מדאיגה"? כנראה שלא, אבל התקשורת בשלה, ממשיכה להצביע על האשם המיידי ותמיד לייצר אייטם.

בשבועות הספורים מאז אושרה פתיחתם המחודשת של בתי הספר (עפ"י מתווים שונים ומשונים) מספרים לכולנו סיפור חדש לקראת השלב הבא בהתמודדות עם נגיף הקורונה: ניהול שגרת הקורונה. אז איך זה עובד? הבוקר למשל, נזף ראש הממשלה בציבור ודרש מכולנו לחזור ולהקפיד על הכללים. כאילו צריך את ביבי בכדי להבין שיש התרופפות במשמעת הציבורית. זה עוטף אותנו מכל כיוון וכולם משחקים את המשחק.

גל שני עומד בפתח והוא עומד לפרוץ באשמת בתי הספר. יותר מדויק – באשמת מנהלות ומנהלי בתי הספר! עבור אותה משפחה שהצליחה בעור שיניה להחזיק את הראש מעל המים בסבב א', הקריסה האפשרית בסבב ב' היא כל כולה באשמת ובאחריות מנהלות ומנהלי בתי הספר. כי הם לא דואגים שבמסגרות תחת אחריותם יקפידו על מילוי ההנחיות. ובגללם נוכנס שוב לסגר, והמשק כולו ישלם את המחיר.

גל שני עומד בפתח והוא עומד לפרוץ "באשמת בתיה"ס והנהלותיהם". למשפחה שהצליחה בעור שיניה להחזיק ראש מעל המים בסבב א', הקריסה האפשרית בסבב ב' – כולה באחריותם

כעקרון זה נכון! בתי הספר לא מסוגלים למלא אחר ההנחיות ככתבן וכלשונן זאת מכיוון שההנחיות אינן ישימות. מה שברור שאלו שחיברו את ההנחיות לא בילו כבר המון זמן עם ילדים. הם כאילו שכחו לגמרי את חווית הילדות הישראלית. ההנחיות לא ישימות! הדבר נאמר מעל כל בימה אפשרית מאות פעמים – אבל אף אחד לא מקשיב. צוותי החינוך, המנהלים, הרשויות המקומיות, פקידי משרד החינוך, השר והמנכ"ל – כולם יודעים שהמתווה הנוכחי אינו ישים!

ואף על פי כן.

הבוקר פגשתי בבית הספר את קוהלת, עובד עירייה מסור שבא לפקח על יישום הנחיות ה"תו הסגול" ושמירת הנחיות משרד החינוך נוכח התפרצות נגיף הקורונה. הוא היה רציני וחמור סבר. אל תדאגו, עברנו את הביקורת סבבה כי כולם יודעים את האמת וכולם משחקים את המשחק.

בעת הזאת, בתי הספר זקוקים לכמה שיותר אוויר לנשימה. כמה שיותר גמישות תפעולית, תמיכה גיבוי וסיוע, זאת בכדי שיוכלו להתפנות מן השוטף של היום יום ויוכלו להשקיע מאמציהם במניעת "טראומת הקורונה" מהילדות והילדים שלכם, ובפעולות למניעת התפרצות פוסט טראומטית.

"החזרה לשגרה" (עד כמה שאפשר) היא הבסיס הטיפולי הנדרש לפעולות אלו, ואת זה רק בתי הספר יכולים לספק. בזמן כל כך רגיש ומורכב בו אנו נדרשים לחשיבה יצירתית בכדי שנצלח את אתגרי הקורונה.

אבל במקום לעסוק בעיקר בתי הספר זוכים בהנחתות מלמעלה, בלי שיקשיבו לנו, בדרישה שננחה ונאכוף את כללי ההיגיינה ושמירת כללי הריחוק החברתי ולבישת המסכות. כל זאת בזמן שהתלמידות והתלמידים לא ממש מקפידים על הכללים כפי שנוסחו לא במסגרת בית הספר ובטח שלא מחוץ לבית הספר.

נכון שבתי הספר לא מסוגלים למלא אחר ההנחיות ככתבן וכלשונן. זאת מכיוון שההנחיות אינן ישימות. מה שברור – אלו שחיברו את ההנחיות לא בילו כבר המון זמן עם ילדים

תסתכלו סביבכם, תחשבו כמה פעמים ביום אתם והילדים שלכם "מפספסים" בריחוק החברתי. כמה פעמים ביום אתם נפגשים מחוץ לגבולות החברתיים של הקפסולה? אהה נכון, מזמן כבר אין קפסולות ואף על פי כן הילדות והילדים שלכם נפגשים עם מי שבא להם אחרי שעות הלימודים ובטח שלא רק עם ילדים מהכיתה. בטח ובטח שהם לא מקפידים על ריחוק חברתי במפגש חברתי אחה"צ. גם אתם מבקרים את המשפחות והחברים שלכם וכך גם הילדים שלכם אחרי שעות הלימודים.

מאות אלפי ילדים ומבוגרים כבר נחשפו לנגיף. למרות הסיפור המתגבש המציג את בתי הספר כחממות להדבקה בקורונה – מספר הילדים "החיוביים" המאושפזים כיום הוא א פ ס (!). יתר על כן, כנראה שבכל מוסד חינוכי בו ייערכו בדיקות, יתגלו לא מעט ילדים חיוביים נטולי סימפטומים. גימנסיה רחביה כנראה דומה מאוד ברמת ה"תחלואה" לכל בית ספר אחר בארץ שייבדק. אין לזה שום משמעות!

אמש נרשם שפל חדש במספר המונשמים – 21 בני אדם בלבד – המספר הנמוך ביותר מאז חודש מרץ. זה מאוד מאוד משמח. זוכרים כיצד בתחילת המשבר הזהירו אותנו מפני קריסת מערכת הבריאות כולה נוכח מחסור במכונות הנשמה. אז עכשיו החשש הזה לא קיים יש מספיק מכשירי הנשמה, מזג האוויר כנראה לטובתנו וחשוב שנזכור כי מתחילת משבר הקורונה נפטרו בישראל 292 בני אדם מנגיף הקורונה ועוד כ-8000 נפטרו ממחלות אחרות. פרופורציות חברים!

מאות אלפי ילדים ומבוגרים כבר נחשפו לנגיף. למרות הסיפור המתגבש, המציג את בתי הספר כחממות להדבקה בקורונה – מספר הילדים "החיוביים" המאושפזים כיום הוא א פ ס (!)

הבסיס המוסרי לקיומה של מערכת חינוך ציבורית היא אמונם של האזרחים בבתי הספר ובאנשי החינוך. הורים נותנים את אמונם, ומפקידים את היקר להם מכל בידיהם של אנשי החינוך. הענקה זו מצד ההורים היא החלק המשפיע ביותר באמנה החברתית ועומדת בבסיס הקשר שבין האזרח לריבון.

לבתי הספר יש משמעות, הם מאוד חשובים לסדר החברתי. זו טעות לעלוב בהם. במצבי משבר אחד התפקידים של מערכת החינוך היא לנרמל לילדים שלכם את המציאות ואת החוויות שהם חווים. גם בימי שיגרה תפקידה של מערכת החינוך, ותפקידנו כמחנכים לנרמל עבור הילדים את המציאות שהם חווים. זה אולי אחד התפקידים החשובים ביותר שלנו המחנכים.

כאשר בתי הספר נדרשים לעסוק בטפל ולנסות לאכוף כללים שאינם ישימים בשם רעיון שאינו ברור זה לא עושה טוב לילדים שלכם. כאשר התקשורת חובטת במערכת החינוך ובא.נשי החינוך, כאשר אין שר או מנכ"ל לימין בתי הספר על כל אלו מייצרים סיפור הזוי המעמיד את בתי הספר כמקדמי הגל השני של הקורונה אל תשכחו במי אתם מאמינים.

אמון האדם בערכיו ובערכי הזולת הם הבסיס להתנהגות אתית. האתיקה מסייעת לנו בהבחנה בין טוב ורע, וראוי שהיא תשמש עבורנו כלי מוביל בתהליכי קבלת החלטות. אמון הוא תודעה – בה אדם אחד מאמין ובוטח באחר ומסוגל לסמוך ולהסתמך עליו. חוסר אמון הולך וגובר בין א.נשי החינוך למקבלי ההחלטות במשרד החינוך מסוכן לחברה הישראלית לא פחות מנגיף הקורונה – אמון הוא המשתנה החשוב ביותר במעשה החינוך!

נשוי ואב לחמישה. איש חינוך – מורה להיסטוריה ואזרחות. מנהל קמפוס ברשת החינוך אנקורי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,353 מילים
כל הזמן // יום שלישי, 19 בינואר 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

מאוריטניה ואינדונזיה היו הבאות בתור - אבל הזמן אזל

שר החוץ הנכנס של ארה"ב: ״נבחן בזהירות את ההסכם למכירת ה-F35 לאמירויות״ ● הוסיף כי יתייעצו עם ישראל לפני החזרה להסכם הגרעין ● חגית משה נבחרה לראשות הבית היהודי ● סמוטריץ׳: הזרם הרפורמי אינו חלק מהיהדות ● הסגר יוארך ב-10 ימים ● אביר קארה מצטרף לבנט ● דוד אלחייני מצטרף לסער ● גבי ברבש: לא אכנס לפוליטיקה ● מקורב לרב קניבסקי: הוא תומך בהחזרת תלמודי התורה

עוד 50 עדכונים

המתמחה

מספרים על אחד מגופי התקשורת, שהיה לו מנהל שניהל את ממלכתו ביד רמה ובזרוע נטויה. היה המוציא והמביא, השותל והעוקר, הבוחש והמשליך מטעמו, ומטעמם של שולחיו. אפילו עד חצרו של ראש הממשלה הגיע.

כמובן שפוזיציה שכזו דרשה כישורים ברמה גבוהה. בכל זאת, חצרו של ראש הממשלה, מוציא ומביא, שותל ועוקר וכיוצא בזה. לא ממש הבנתי לאיזה סוג של כישורים נדרשו, אך אין ספק שנדרש להיות מה שלימים כונה "ליגה אחרת".

בתכונה אחת, בה היה כרוך תפקידו, אין עוררין שניחן, על פי הפרסומים: סבלנות. סבלנות היתה לו בהחלט. לא פעם ולא פעמים נאלץ לגייס את חדוות העשיה והביצוע שלו ולהמתין למועד הנכון. גם אם סבר שעיכוב עלול לפגוע בטובת העניין, במערכת כולה, חלילה בראש הממשלה או משפחתו, גם כשגמלה בליבו ההחלטה שעל אדם זה או אחר לסיים את תפקידו לאלתר. גם אז התאזר בכל הסבלנות שהצליח לשים עליה את ידו וחיכה עד ליום ההולדת של אותו אדם, ורק אז זימן אותו למשרדו כעומד לשפותו במתנה או ברכה לבבית, רק כדי להודיע לו את שידע משכבר.

לעתים גייס את חדוות העשיה והביצוע והמתין למועד הנכון. גם כשגמלה בליבו ההחלטה לפטר אדם כזה או אחר. חיכה ליום הולדתו של האיש, ורק אז זימנו, כעומד לכבדו במתנה או ברכה לבבית, ובישר על פיטוריו

בימים אלה עוזב את חיינו מפטר גחמני ידוע. דונלד טראמפ הגיח לעולמנו בסדרת הריאליטי "המתמחה", מצויד במשפט שהפך מזוהה איתו, איתו נפרד מהמתחרים בלווית ניפנוף אצבע מבטל: "אתה מפוטר".

נדמה שהקריירה החדשה שלו לא סיפקה לו את הריגוש שחווה בטלוויזיה. עם כניסתו לתפקיד, שכר הנשיא ה-45 שחקן שחור כדי שיגלם את קודמו, הנשיא ברק אובמה. השחקן התיצב בחדר הסגלגל למשחק תפקידים שכלל טקס פיטורין שצולם לשימוש אישי.

!some weird shit indeed

מנהיגי העולם החופשי הם לא כל אחד. לא תמיד אנחנו יכולים להבין אותם.
אבל אנחנו עדיין יכולים לבחור. אמנם מלאכת היישום הופכת קשה מיום ליום. אך עדיין עומדת לנו הזכות לסלוד מן המפטרים ברינה, ולהנות מאנחה קטנה של הקלה כשמדי פעם הסדר הישן והטוב קורץ לנו מעל ראשיהם של רשעים ובועט להם בתחת.

מעצבת, חושבת, מאיירת וכותבת. בעלת המותג B.Knit לטקסטיל ואפנת בית. פרסמה סיפורים קצרים בפלטפורמות שונות, בין היתר באתר המוסך, עברית ובכתב העת פטל. איירה עבור מוסף שישי של מעריב. גרה בתל אביב

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 315 מילים

אז כמה מורים התחסנו עד כה? אף אחד לא יודע

בדיקת זמן ישראל שיקול משמעותי בהחלטה האם לפתוח מחדש את מערכת החינוך הוא מספר עובדי מערכת החינוך שכבר חוסנו נגד נגיף הקורונה ● למעשה, הסתדרות המורים אף איימה בשביתה אם לא תינתן עדיפות לסגל ההוראה בחיסונים ● אלא שאף גוף בישראל לא אוסף נתונים על שיעור המתחסנים בקרב המורים - ולקופות החולים יש מידע רק על כ-25% מחוסנים מכלל אנשי החינוך

עוד 861 מילים

נערים עובדים בזמן הקורונה פחות מבזמנים רגילים, כי יש פחות מקומות עבודה ● אבל אלה שעובדים, עובדים מגיל צעיר יותר, שעות רבות יותר, בתנאי העסקה גרועים בהרבה, רבים מהם בעבודות מסוכנות - ולעתים קרובות במקום ללמוד ● חלקם עובדים כדי להציל את פרנסת המשפחה, חלקם - כי זה מה שיש לעשות מחוץ לבית ● "מצב מסוכן וחמור: מי שנפלט ממערכת החינוך כבר לא יחזור אליה"

עוד 2,044 מילים

למקרה שפיספסת

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב, הגליל - וכל מה שביניהם

פתאום, דווקא בלב ראש העין המבוססת, זכו התושבים לקבל גינה מוזיקלית במימון המשרד הממשלתי של אריה דרעי לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ● הגינה היפה מציפה שאלות לגבי הדרך והעקרונות שלפיהם מחולקים כספי תמיכה ממשלתיים ● האם באמת רשות מבוססת ועתירת תקציב זקוקה לסיוע ממשלתי על חשבון רשויות עניות יותר? ● תגובת המשרד: "אנחנו פועלים על פי נתוני הלמ"ס"

עוד 563 מילים

קריקטורה בינתים בטרמפיאדה

עודכן עכשיו

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

המסמכים המתעדים את ישיבות העבודה שניהל מנדלבליט ב-2016 בעניין תיקי נתניהו הועברו, כשהם מושחרים ברובם, לפני עשרה ימים לצוות ההגנה של נתניהו ● אתמול נחשפו בפומבי ● פרקליטי נתניהו טוענים כי המסמכים מוכיחים שהחקירות "נפתחו בחוסר סמכות" ● אלו טענות סרק - אבל המסמכים כן חושפים את האגביות והשטחיות שבהן פעל אז היועץ הטרי מנדלבליט ● פרשנות

עוד 1,035 מילים

סיר הלחץ המשפחתי שיצר משבר הקורונה בשנה החולפת הביא איתו הביתה גם כמה דברים טובים ● מומחים מסבירים שלמרות מה שנדמה, הקשר בין הורים וילדים השתפר בלא מעט מקרים, ושפתאום הדור הצעיר רוכש מיומנויות מפתיעות ● האם השינוי יחזיק מעמד ביום שאחרי? גם כאן התחזית לא רעה בכלל

עוד 1,303 מילים

בהעדר רגולציה, הבנקים קובעים את הכללים ומתעללים בסוחרים

אזרחים שרכשו מטבעות ביטקוין לפני מספר שנים מגלים כעת שהם מיליונרים על הנייר ● אם יבקשו למכור את המטבעות, יצטרכו מייד לשלם מס במאות אלפי ואף מיליוני שקלים ● אלא שבמקביל הבנקים מונעים מהם לקבל את כסף המכירה בטענות שונות ● וכל בנק ממציא כללים משלו ● בשוק המטבעות הוירטואליים קוראים לאסדרה של הנושא ● וכל מה שדרוש הוא החלטה של ועדת החוקה לחתום על צו

עוד 2,072 מילים

זה היה אמור להיות הלהיט הכלכלי הבא: קרן בינלאומית שמפוקחת בלוקסמבורג ומייצרת הזדמנויות צמיחה יוצאות דופן ● מנהלי בנקים לשעבר, אנשי הייטק, רופאים, מהנדסים, מרצים ואמנים מיהרו להשקיע שם כסף, הרבה מאוד כסף ● אבל ארבע שנים אחר כך מתברר שמהקרן נעלמו 100 מיליון אירו, כשרבע מהסכום שייך לישראלים ● זמן ישראל חושף את תעלומת האוצר האירופי האבוד

עוד 3,442 מילים

סער: "שנתיים שאנחנו בחוסר יציבות בגלל אדם אחד מטורף"

יושב ראש תקווה חדשה: "נקים ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת המחדל של ניהול הקורונה"; הליכוד: "גדעון ממשיך לעשות פוליטיקה קטנה בעיצומו של המאבק בקורונה" ● אהוד ברק הודיע שלא יתמודד על ראשות העבודה; ייתכן שעמר בר-לב יתמודד על התפקיד ● נתניהו הודיע לבית המשפט שהוא כופר בהאשמות נגדו; טוען שהואשם במעשים שכלל לא נחקר עליהם ● מסתמן שהסגר יוארך

עוד 48 עדכונים

היהירות של חולדאי לא תוציא אותו מגבולות תל אביב

לפני שהכריז על הקמת מפלגת הישראלים וכניסה לזירה הארצית, הלך חולדאי להתייעץ עם קמפיינר ותיק ● "באשדוד יזרקו עליך ביצים, בשדרות יזרקו עליך אבנים גדולות, בדימונה כבר תהיה בסכנת חיים", אמר לו האיש ● "אתה מסמל בעיניהם את כל מה שהם שונאים - התל אביבי, הצפוני, הפריבילגי מהשבט הלבן. אל תיכנס להרפתקה הזו" ● חולדאי לא הקשיב, ועושה מאז כל טעות אפשרית ● פרשנות

עוד 517 מילים

הרחבת ההתנחלות בית אל מאיימת לקבור מורשת יהודית מבית שני

בעוד מגדלי דירות הולכים ונבנים בהתנחלות בית אל בגדה המערבית, שרידי הכפר היהודי שנכבש בידי הרומאים נאבקים ביסודות - ובגידול האוכלוסייה ● אמנדה בורשל-דן ביקרה באתר החפירות, שם עובדים בשנתיים האחרונות הארכיאולוגים של מתאם פעולות הממשלה בשטחים באיסוף ושימור הממצאים - מתוך תקווה להציגם בגן ארכיאולוגי שאולי ייפתח במקום

עוד 1,436 מילים

האם גנץ יוכל לכהן כרה"מ גם אם כבר לא יהיה חבר כנסת?

65 ימים לבחירות, וכבר עולה האפשרות כי לא תוקם ממשלה חדשה ונאלץ לצאת לבחירות חמישיות ● במצב כזה, הלו"ז הפוליטי עשוי למצוא את ממשלת המעבר הנוכחית עדיין מכהנת ב-17 בנובמבר, מועד קיום הרוטציה לראשות הממשלה ● לפי החוק, גנץ אמור להיכנס אוטומטית לתפקיד רה"מ ● אבל מה יקרה אז אם הוא כבר לא יהיה חבר כנסת? ● על האפשרות הזו לא חשבו בחקיקה החפוזה ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 1,077 מילים ו-1 תגובות

מלחמת המפרץ אחד שהיה שם

ב-17 בינואר 1991, בלילה שבו פרצה מלחמת המפרץ, סא"ל (מיל.) יוני קורן - מי שהיה אז ראש לשכתו של סגן הרמטכ"ל אהוד ברק - נשאר לישון במשרדו בקריה ● את מה שארע אז, הוא לא ישכח לעולם ● 30 שנה אחרי, הוא חושף לראשונה מתי באמת נורה הטיל הראשון על ישראל, למה חשבו שזו התקפה כימית, ומדוע שר הביטחון לא הצליח להיכנס לבור ● יומני הרל"ש - בלעדי לזמן ישראל

עוד 1,441 מילים ו-5 תגובות

טיבי: מעניין שעל האינטימיות עם הכהניסטים נתניהו לא מספר כשהוא מנסה לקושש קולות

יועץ ראש הממשלה לעג לספר של בנט; ימינה בתגובה: 4,000 הרוגים ומיליון מובטלים, ויועץ נתניהו מריץ צחוקים ● מתנחלים מיצהר פצעו פלסטינית בת 11 בינוני; יאיר גולן: עלול להדליק את כל איו״ש ● גלנט אסר להכניס את מנכ״ל בצלם לבתי ספר ● אביר קארה: מנהל מגעים עם סער ובנט ● תקווה חדשה: לא מנהלים איתו מגעים ● מחר יחלו בשב״ס לחסן אסירים בסיכון לקורונה

עוד 51 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה